„VLIEGVELD" TE MIDDELBURG ZATERDAG ONBRUIKBAAR Zeeuwse Almanak JONGEN S-B1NNENDAG TE GOES PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 21 APRIL 1952 „OPERATIE H.C.H." WERD GESTAAKT. Opstijgen en landen werd een hachelijke onderneming. De operatie 11CH", de bestrijding van de glans* en snuitkevera in do koolzaadvelden van het Zuld-Slo© met behulp van vliegtuigen, uitgerust met een sproei-lnstallatie, Is Zaterdag geen onverdeeld succes geworden. In de ochtenduren liep alles op rolletjes vloog alles op vleugeltjes, om in stijl te bleven maar toen 's middags de wind in kracht toenam en bovendien draaide, werd het opstijgen van en landen op het industrietcr- rein te Middelburg een levensgevaarlijke bezigheid, zodat do bespuiting van do velden gestaakt moest worden. 's Morgens toen er nog weinig wind stond, had zowel het opstygen en dalen, als het besproeien een vlot verloop. Weinige uren later bleek echter duidelijk, dat 't indus trieterrein als vliegveld toch niet bepaald ideaal genoemd kan worden. Een sterke zijwind bracht de piloten in grote moeilijkheden bij het opstij gen en landen. Het was onmogelijk een nieuwe baan in de goede wind richting uit te zetten, aangezien daarvoor niet voldoende ruimte was. Inmiddels maakte 's middags nog een tweede toestel, dat eveneens aan de bespuiting zou deelnemen (hetgeen echter niet gebeurd is), een vrjj nacheiyke landing, De vliege niers noemden het onverantwoord om op deze wijze voort te gaan. Eén hunner was bij het opstygen zó ra kelings over de dyk langs t' indus trieterrein gevlogen, dat zijn toestel de bovenste takken van een boom pje meenam De belangstelling voor de vliegtui gen en de manoeuvres, welke er Reeds groei in de oesters Van diverse zijden komen berich ten binnen, dat bij de oesters, zowel op de pannen als op de percelen, reeds de eerste nieuwe groeirandjes zijn geconstateerd. Het weer was de afgelopen weken dan ook uitermate gunstig voor een vroege groei. Geld, is ook niet alles.... Het geheim van de honderdduizend is niet bewaard gebleven.De prijswinnaar had zich weliswaar in stilzwijgen gehuld, maar het gerucht over zijn fortuin was reeds verspreid. ,,In Ovezande weten ze er meer van", zo werd er gefluisterd en er werden zelfs namen genoemd. Toen kregen we de raad om num mer tweehonderd-zeven-en-zeventig in dit dorp maar eens op te bellen... En inderdaad: de man van de hon derdduizend kwam aan de lijn. „Het was een buitenkansjezo gat* de heer de Winter, die de gelukkige bleek, toe, „maarzo meende hij ..geld is ook niet altijd een zegen. Ik heb in mijn leven meer dan eens er wat van gehad om het een poos latei- weer kwijt te raken. Dat gaat zo in zaken De heer de Winter behoort tot die mensen, die niet snel hun kalmte ver liezen e'n dat was ook niet gebeurd, toen men hem vertelde, dat hij de honderdduizend had gewonnen: ,11c ben er niet door van de kook ge raakt". Niet iedereen zal een dergelijke houding aannemen, wanneer hem ver teld wordt, dat hij ruim honderddui zend gulden rijker is geworden, maar de heer de Winter, eommisionnair in landbouwgoederen, is een filosofisch man „Ach, meneer" zei hij tot besluit nogmaals, „geld Is ook niet alles..." Zou hij dat Vrijdagmorgen oolc ge zegd hebben tegen de collecteur van de Staatsloterij? BETONNING ROOMPOT Met het oog op het uitwerken om de Noord van de Noordzijde van de Vuilbaard is de rode lichtboei no. 7 van de Roompot plm. 200 meter om de Noord-Oost verlegd naar 51°38'37 en 8°48'28. TECHNIEK. Het stille Stavenisse werd opge schrikt door onheilspellend geloei van de brandweersirene en van alle Rij den kwamen de plichtsgetrouwe brandweerlieden toegesneld. Veront rust verlieten de dorpelingen hun huizen en door de straten klonk de angstaanjagende alarmkreet: „Brand!" Hijgend en bezweet arriveerden de spuitgasten in het gemeentehuis, blakend van ijver om het vuur te gaan bestrijden. .Waarheen t f" Kort en haastig wérd de vraag gesteld, want er was geen minuut te verliezen. Doch de 'brandweercommandant schudde het verbaasde hoofd: hy wist van niets... „Ha!" dachten de brandweerge- trouwen„een onverwachte oefening, maar we zijn pardat." En weer vroe gen ze vol verlangen: „Waar gaan we spuiten f" Opnieuw echter schudde de com mandant het hoofd. Ook van een oefening wist hij niets. En onder de verzamelde brandweermannen daalde een raadselachtige sfeer en wantrou wig heken ze om zich heen om er achter te komen, wie hun ddt gele verd had. Langzaam verdween evenwel het mysterie. Want daar stond de werkvrouw, vlakbij de alarmknop, en in haar for- se handen bevond zich een geduchte, stofdoek. En toen haar gevraagd werd of zij soms het alarmapparaat had aangeraakt, knikte zij openhar tig van ja. Zij had de knop grondig gereinigd, zoals een goede werkvrouw betaamt Daarop zijn de mannen heenge gaan. Maar over de „vrouw en de techniekhadden ze nieuwe denk beelden gekregen mee werden uitgevoerd, was niet zo groot, als verwacht kon worden. Wel was de jeugd in groten getale ver schenen. In de middaguren kwam de burgemeester een kijkje nemen. De gomeentepolitie had voor een prima afzetting van het industrieterrein zorg gedragen en ook de bewaking in en bij de Zuid-Sloepolder door de Rijkspolitie liet niets te wensen over. ANDER TERREIN GE VONDEN. Overigens is Zaterdag slechts een klein gedeelte van het koolzaadareaal in de polder onder handen genomen. Terwijl de beide vliegtuigen 's mid dags werkloos op hun tydelyke ba sis stonden, werd naarstig gespeurd naar 'n ander terrein ,dat beter als start- en landingsplaats kon worden gebruikt. Dit werd gevonden tussen Lcwedorp en Wolphaartsdijk. waar men de beschikking kon krijgen over een perceel klaver. Het is echter niet te verwachten, dat het sproeien van- g reeds kan worden voortgezet, aangezien een nieuwe vergunning van de Rijksluchtvaartdienst nog niet is ontvangen. Zaterdagavond om half zeven, toon de wind aanzienlijk was ver minderd, zijn de beide Austers, toe behorende aan het vliegbedrijf Me teor te Amsterdam, opgestegen om naar Ypenburg terug te keren. Hoe wel zij weinig last meer hadden van de zijwind en de toestellen, niet meer zo zwaar belast waren, moesten de piloten toch nog de gehele baan be nutten alvorens zy het luchtruim konden kiezen. Wij vernamen nog, dat de bespui ting van de koolzaadvelden en het Zuia-Sloe waarschijnlijk weinig slachtoffers onder de bijen zal ver oorzaken. De bijenhouders zijn tevo ren gewaarschuwd en konden dus hun kasten mee naar huis nemen of afsluiten. Vijfhonderd zeshon derd bijenkasten, die gedurende de bloeitijd van het koolzaad een plaats je in de velden zullen krijgen, zijn nog niet in de Sloepolder gearri veerd. Advertentie CHARMANTE, GOED UITZIENDE VROUWEN donken hun bekoorlijkheid niet olleen oen uiterlijke middelen moor ook aan gebruik van, SCHIEFFER'S STOFWISSELINGZOUT (voor een gezonde huid en frisse teioh Advertentie Loods was niet ingelicht over veranderd vaarwater. De Raad voor de Scheepvaart heeft een onderzoek ingesteld naar het aan de grondlopen van het s.s. Aardyk by Walsoorden. Uit het verhoor van de gezagvoerder bleek, dat het schip van Antwerpen was vertrokken met een Belgische loods aan boord. Toen men ter hoogte van Walsoorden kwam was juist de dag tevoren het vaarwater aanmerkelijk verlegd. De kapitein was daarvan niet op de hoogte. Achteraf bleek, dat ook de loods daarvan niet op de hoogte was. Hy was vijf dagen met verlof ge weest en had terugkomend van ver lof de beloodsing van de Aardijk op zich genomen, zonder naar eventuele veranderingen te informeren bij de Loodsdienst. Toen hij te Walsoorden de kluts kwijtraakte, deelde hij dat niet op duidelijke wijze aan de kapi tein mede. Dat kwam pas aan het licht nadat het schip aan de grond was gelopen. Wel was het de kapitein opgevallen dat de loods een onzekere indruk maakte. De inspecteur voor de scheepvaart concludeerde, dat de kapitein toen de loods een onzekere indruk maakte, beter met zijn schip ten anker had kunnen gaan. Overigens wilde hij hem niet kwalyk nemen, dat dit niet was gebeurd. Tenslotte drong de inspec teur er op aan, dat de kapiteins door de rederijen tijdig zouden worden in gelicht over veranderingen in het vaarwater, ook wat betreft de be- loodste vaarwaters. 86-jarige Zeeuw zag zijn Koningin in San Francisco Cornells Kribbe uit Kloetinge maakte grote aardbeving mee. Vrijdagmiddag heeft de Koningin in het Fairmont-hotel in San Fran cisco een receptie gehouden voor Ne derlanders, Een oude man zat reeds in de ochtenduren op de stoep voor het hotel. Het was Cornelis Kribbe, een thans 86-jarige landgenoot uit Kloetinge. In 1900 kwam hij naar Amerika. Cornelis Kribbe, die nu in een rusthuis woont, herinnert zich nog zeer goed de grote aardbeving van 1906, toen hij als havenarbeider be zig was een schip te lossen. Hij heeft actief meegeholpen aan de opbouw van de stad, die hem een nieuw be staan heeft geboden. Van zijn familie in Kloetinge en Kattendijke had hy gehoord, dat zijn Koningin naar de Westkust kwam. „En vindt U nu ook niet, mijnheer, dat ik haar ontmoe ten mag", vroeg hij de A.N.P.-ver- slaggever. Een uur later stond Cor nelis Kribbe met zijn hoed in de hand tegenover de Vorstin. Hij was de ge lukkigste man in de stad toen de se cretaris van de Prins hem voorstelde aan Koningin Juliana. Hij zei: „U ziet er nog even jong en fris uit, als acht jaar geleden". Hij had haar toen voor het laatst gezien tijdens de ooi-log. BINNENLAND Nieuwe functie voor Jhr. mr. Van Vredenburch Benoemd lot plaatsvervangend secr.-generaal van N.-Atlantische Raad Jhr. mr. H. L. F. van Vreden burch is benoemd tot plaatsvervan gend secretaris-generaal Aan de Noord-Atlantische Raad. Jhr. van Vredenburch was tot dus verre voorzitter van de Nederlandse delegatie bij de conferentie te Parijs over de Europese defensie gemeen schap. Jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborch Stachhouwer, permanen te vertegenwoordiger van Nederland in de Atlantische Raad, zal nu tevens het voorzitterschap van de delegatie te Parijs overnemen. Jhr. mr. van Vredenburch werd in 1905 te Wenen geboren en kwam in 1932 in diploma tieke dienst. Belgisch-Nederlandse bespre kingen over de aankoop van boter. Het antwoord van de Belgische re gering op de Nederlandse protestnota tegen de aankoop door België in Fe bruari j.l. van 500 ton Deense boter, is in Den Haag ontvangen. In dit antwoord wordt de wens te kennen gegeven, dat de ministers van de bei de landen binnenkort zullen bijeenko men om het „voorkeurs probleem" op te lossen. In de Nederlandse nota werd de nadruk gelegd op het feit, dat de be stelling van Deense boter was ge daan zonder voorafgaande raadple ging van de Nederlanders. België houdt vol, dat Nederland op het moment der aankoop in Dene marken, niet in staat was zelf de ge vraagde boter te leveren. Men verwacht van de besprekingen, waarvan in het Belgische antwoord sprake is, dat zij zullen leiden tot een formule die ondubbelzinnig het recht van België vrijwaart zich tot een an dere leverancier te richten, indien zijn ve?bruiksbehoeften niet door Ne derlandse producenten kunnen wor den bevredigd. RODE KRUISGEBOUW TE BER GEN OP ZOOM GEOPEND. Onder zeer grote belangstelling heeft genei'aal Van den Ooljen, lid van het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis, Zaterdagmiddag het Rode Kruisgebouw van de afdeling Bergen op Zoom geopend. De burgemeester, ir. H. B. J. witte, reikte de ereme daille van het Rode Kruis uit aan mevrouw Aarts, die tijdens de oorlog en daarna de zalen van „De Holland se Tuin" beschikbaar heeft gesteld voor het opnemen van geëvacueerden en gewonden. MINIMUMPRIJSREGELING VOOR GARNALEN Een groot aantal leden van de Ne derlandse Vissersbond was Zaterdag in jaarvergadering by een in „Krasna- polsky" te Amsterdam. Eén der voor naamste punten van bespreking was de minimumprijsregeling voor garna len welke is vastgesteld op 0.50 cent per kg. De directeur van het bedrijfsschap voor visserijproducten, drs. D. J. van Dijk, brak gen lans voor verlaging van de minimumprijs ter bereiking van betere afzetmoge lijkheden, die ten gevolge van beper kende import-maatregelen in Frank rijk zeer ongunstig zijn. Verscheide ne voorstellen kwamen ter vergade ring naar voren. Men besloot tot be handeling van de voorstellen in de onderscheidene afdelingen, waarna het bestuur te zijner tijd in overleg met de comissies zal treden. In het jaarverslag concludeerde de secretaris, de heer Joh. W. Steven son uit Den Helder, dat wat de uit komsten van het kustvissersbedrijf betreft, „een boterham kon. worden verdiend". BUITENLAND Spiegelglasfabriek ontslaat 52 werknemers De directie van de N.V. Spiegelglas- fabriek te Sas van Gent heeft zich tengevolge van de voortdurende slap te in het bedrijf genoodzaakt gezien aan 52 werknemers ontslag aan tc zeggen. Negen arbeidsters zullen per 3 Mei worden ontslagen en 43 arbeiders hebben het advies gekregen naar an- dere werkgelegenheid om te zien, (laar hun ontslag per 5 Juli a.s. van kracht zal worden. Excursie „Nijverheid en Handel" naar Yerseke Morgen brengt de afdeling Zeeland van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel een bezoek aan Yerseke. waar dr. P. Korringa een voordracht zal houden on waar de oesterloodsen en -putten worden bezichtigd. Ook wordt de oesterfilm „Imperialen 00000*' gedraaid. Dins dagavond zal deze film nog voor an dere belangstellenden worden ver toond. Middenstandspartij hield verkiezingsvergadering Propaganda te Vlissingen De voorzitter der afdeling Vlissin- gen van de Middenstandspartij, de heer H. J. Smits, kon tot zijn spijt slechts een gering aantal belangstel lende^ welkom heten op de Zater dagavond in het Concertgebouw te Vlissingen gehouden propaganda- avond. Voor deze bijeenkomst was een drietal sprekers uitgenodigd en als eerste voerde het woord de heer C. A. Kammeraad uit Middelburg, voorzitter van de Kamer van Koop handel en candidaat voor de Tweede Kamer op de Zeeuwse lyst van de Middenstandspartij. De heer Kamme raad wierp een terugblik op de zit tingsperiode van de Tweede Kamerle den en kwam tot de conclusie, dat eerst in het laatste jaar enige aan dacht was besteed aan de belangen van de middenstand. Spreker betoog de, dat een hecht en sterk midden- blok nodig was als tegenwicht voor de in de politieke partijen altijd do minerende factoren „kapitaal" en beid". Hiertoe, aldus de heer Kam meraad, is van belang, dat de Mid denstandspartij in de Kamer gedocu menteerd naar voren komt. De instel ling van een Economisch Intstituut voor de Middenstand, dat sociaal-eco nomisch onderzoek zou moeten doen, achtte spreker een eerste vereiste. De heer A. Vermaire uit Goes, Pro vinciaal Statenlid in Zeeland, ge meenteraadslid te Goes en eveneens candidaat voor de Tweede Kamer, hield vervolgens een betoog, waarin hij fel het optreden van de verschil lende politieke partyen ten aanzien van de middenstand laakte. De „spe cialisten", aldus spreker, die voor het behartigen van de middenstands- belangen werden aangewezen, zijn als kinderen, die in de box worden gezet, opdat ze geen kwaad zullen doen... De heer Vermaire had voorts weinig waardering voor de pers, die naar zijn mening té weinig aandacht schonlc aan het streven van de mid denstanders, doch wel „profiteerde van de advertenties". Ten slotte was het woord aan de heer J. J. A. Toussaint uit Den Haag, algemeen secretaris der Midd. partij en lijstaanvoerder op alle lijsten van deze party. De heer Toussaint zette in het kort het programma van de Midd. partij uiteen dat gebaseerd is op de „3 M's": „Middenstand- machtsvorming-medezeggenschap" en hij onderstreepte het door de heer Kammeraad betoogde ten aanzien van het belang der documentatie. In een uitvoerige rede critiseerde spre ker het regeringsbeleid, met name de geleide economie en de z.i. te ver doorgevoerde overheidsbemoeiing, waarin het sti'even naar nationalisa tie zou zyn opgenomen. Hij wees et' op, dat de Midd. partij geen gesala rieerde krachten kent. De heer Tous saint besprak in den brede het on langs aangenomen wetsontwerp tot het instellen van interneringskampen, waarvan hy zich een fel tegenstan der toonde. Deze bijeenkomst droeg naast een politiek, ook een gezellig karakter, er waren verlotingen en na afloop was er gelegenheid tot dansen. Amerikaanse schrijfster nam vijf millioen weg „Oude Zemel" had toch genoeg...... De Amerikaanse schrijfster van korte verhalen, Marie Michaud, is ge arresteerd wegens diefstal van vijf millioen dollar uit het huis van de millionnair Laverne Redfield. Zij heeft verklaard het geld weggenomen te hebben omdat „die ouwe zemel" het best missen kon en omdat er zo veel arme mensen zijn, die best een extra'tje kunnen gebruiken. Toen zij gearresteerd was, had zy nog drie millioen in haar koffer. „Redfield had mij uitgenodigd voor een diner en liet me zien, hoeveel millioen hij wel in huis had. Hij streelde het geld; het was om er on passelijk van te worden. Ik dacht, dat het geld beter gebruikt kon worden dan om vertroeteld te worden door zo'n brandkast-millionnalr. Myn ouders hebben me geleerd de armen te helpen", verklaarde Marie Michaud aan de politie. Zij is in de gevangenis van Flagstaff (Arizona) in voorlopi ge hechtenis gesteld. Een 75-jarige man is aangehouden, verdacht van medeplichtigheid. Telefoonstaking in Ver. Staten ten einde. De „Western Electric" heeft mede gedeeld, dat de besprekingen met de vakbond (CIO) met succes bekroond zijn en dat 10.000 telefoon- en tele- graaf-employé's het werk zullen her vatten. Deze staking heeft 12 dagen geduurd. C.J.M.V.-JEUGD WAS OPGEWEKT Een aardig program vlot afgewerkt. Uit alle delen van de Bevelanden, ja zelfs uit Tholen waren Zaterdag «le leden van de C.J.M.V. jongensclubs naar Goes gekomen. Door de ring van jongensleiders op de Bevelanden en Tholen werd namelijk een jon- gensbinnendag georganiseerd. Ongeveer 350 jongens waren in het Schuttershof aanwezig toen de voor zitter van de ring. de heer M. Alle- wijn te Goes, zijn opennigswoord sprak. Hierna was er samenzang onder leiding van de heer P. Oele uit Kapel- Ie, waarbij al direct de juiste stem ming er in kwam. Door de Koninklij ke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart werden films vertoond over de luchtvaart. In de pauze tussen de films werd een wedstrijd 2 x 1 is 1 gehouden, waarbij het ging om de meeste „eens gezindheid" tussen de clubs van Krabbendijke en 's-Heer Arendsker- ke. Het waren Rinus Kole en David Schipper uit de laatstgenoemde plaats, die deze wedstrijd wonnen. In de middagpauze kregen alle jongens een consumptie aangeboden en daar na zwermden zij met hun leiders Goes in. De middugsamenkomst begon met een Zeeuws kwartiertje, dat werd Advertentie Pijnen en klachten - ook nog slapeloze nachtem Door steeds kwellende Bheumatische Pijnen... Daar brengt Kruschen Salts redding en uitkomst, 'n Wonder, hoe de kleine dagelijkse dosis Kruschen Uw bloed zuiverende organen weer op gang helpt en stimuleert tot de jeugdige krachtige werking, nodig om het bloed zuiver te houden. Dan geen zich ophopende onzuiverheden meer Want met de hulp van .Kruschen voert 't lichaam die af langs natuurlijke weg. Ook voor U is er alle reden Kruschen te nemen zo heilzaam als 't is. Voor Uw organen, voor de zuiverheid van Uw bloed. Kortom voor Uw alge heel welzijn, prettig, behagelijk vrij van pijn Advertentie Vechtpartijtje na afloop van schoolvoetbalwedstrijd Ons bericht over de vechtpartij op een sportveld te Vlissingen tijdens de schoolvoetbalwedstrijden behoeft een aanvulling en een rechtzetting. In de laatste drie minuten van de wedstrijd tussen leerlingen van een Middel burgse en een Vlissingse school ont stond een meningsverschil over een doelpunt, dat door de scheidsrechter niet werd toegekend- Er werd gepro testeerd, maar de leerkrachten, die op het veld aanwezig waren brachten de jongelui op paedagogische wijze naar de kleedkamers. Intussen werd het veld ontruimd om te voorkomen, dat er na afloop nog een conflict zou ontstaan. Een politieagent in het burger nam aan deze ontruiming deel en een juffrouw, die het voor de Am- bonese spelers wilde opnemen, for ceerde een conflict met déze politie man. Een Ambonees uit het publiek wierp zich in de strijd en zo ontstond het vechtpartijtje, waarvan wij mel ding maakten. Het werd spoedig de kop ingedrukt. Daarna verliet ieder ordelijk het veld. Op de leiding van de scheidsrechter werd wel heftige critiek uitgeoefend, maar hij werd niet in dit vechtpar tijtje betrokken. Vara-district Zeeland hield jaarvergadering Aantal leden 6159. In otel Wökler te Middelburg kwam Zondag het district Zeeland van de V.A.R.A. in jaarvergadering bijeen, voorzitterschap van de heer A. J. Wij- nands uit Hansweert. In zijn openingswoord gewaagde hij van de gestadige groei. Het aantal le- den-abonnee's bedroeg per 1 April in Zeeland 6159. In het afgelopen jaar werden afdelingen gesticht te Tholen, IJzendijke en Wemeldinge. De verslagen van de districts-secre- tari-s, de heer J. Rcynhout uit Mid delburg en de penningmeester, de lieer J. Geleedst uit Goes, werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden alle aftredende leden herkozen. In plaats van de heer J. Geleedst werd de heer M. J. Gubbels uit Goes als penningmeester aangewezen. Aan de heer Geleedst werd dank gebracht. De heer A. den Engelsman uit Tholen werd aan het bestuur toegevoegd. De aftredende hoofdbestuursleden werden allen herkozen. Het districts- bestuur zal nagaan of het vergaderen op Zondag in de toekomst kan wor den nagelaten. De heer J. W. Renge- link verstrekte bij de behandeling van het Omroeprapport inlichtingen over schoolradio, lichtere en zwaardere muziek en het gesproken woord. Bij het punt televisie deelde de heer Rengelink mede. dat er naar gestreefd wordt om de televisie-apparaten meer ingang te doen vinden. Ongeveer 43% van de aanschaffingsprijs moet thans aan weeldebelasting betaald worden. Hier kan de overheid iets doen. Ge zien het nog geringe uitzend-schema is het te begrijpen, dat men niet spoe dig overgaat tot aanschaffing van een televisie-apparaat. Het omroep-schema voor het nieu we seizoen werd ook nog onder de loupe genomen en goedgekeurd. Ge poogd zal worden amateurs-uitzendin gen in te voegen. Ook concerten van harmonie- en fantare-gezelschappen zullen in de programma's worden in gevoegd. Het omroeprapport werd goedgekeurd. Daarna sluiting. Korfbalpionier K. J. Heij- boer zeventig jaar. TE NOORDGOÜWE GEBOREN Donderdag 24 April a.s. zal de be kende korfbalpionier in Nederland, de heer K. J. Heijboer, zijn.70ste ver jaardag vieren. De lieer Heijboer werd 24 April 1882 te Noordgouwe op Schouwen en Duiveland geboren. Hij volgde de lessen aan de kweekschool voor onderwijzers te Middelburg en werd in 1903 te Rotterdam benoemd. In 1918 volgde zijn benoeming tot hoofd van de b.l.o. school te Schie dam, waar hij in 1942 werd gepen- sionneerd. De heer Heijboer was een der eer ste cursisten van de korfbalcursus van de heer N. J. Broekhuysen. In 1905 werd hy tot lid van het hoofd bestuur van de korfbalbond gekozen, welke functie hy tot 1935 bleef waar- nemen.Van 1920 tot 1940 was de heer Heijboer tevens voorzitter van de Rotterdamse Korfbalbond. Hij is thans ere-lid van de K.N.V.B. en ere voorzitter van de R.KJ3. MIDDELBURGS SCHILDER EXPO SEERT TE AMSTERDAM. Onder auspiciën van de Stichting „Kunst en Bedrijf" wordt van 23 April tot 7 Mei in het gebouw Gerzon, Kalverstraat^ Amsterdam een schil derijen-expositie gehouden. Hiervoor d, on- zijn vijftig schilders der wie R, J. P. Kimpe uit Middel burg. Een jury zal het werk beoorde len: de filmmaatschappij Metro-Gold- wyn-Maver heeft in totaal f 1000. aan geldprijzen uitgeloofd, terwijl de eerste prijswinnaar vier dagen de gast zal zijn van de Franse regering. verzorgd door de jongensclub van 's-Heer Hendrikskinderen. Onder leiding van Jac. Beeke zon gen en vertelden zij over en van Zee land. De jongensclub van Hansweert voerde het toneelstuk „Trouwe Ka meraden" op. Dat was een goed stuk, vol levendigheid en met een zeer goe de strekking. De muziekvereniging „Apollo" uit Goes voerde, onder lei ding van haar directeur de heer G. van Haaften, een aantal muzieknum mers uit, die bij de jongens erg in de smaak vielen. Door de neer L. Evert- se uit Oudelande werd het verhaal „De wraak van de Hugenoot' 'ver teld. De heer P. G. Vermaire te Ka- pelle hield de dagsluiting en na het zingen van het bondslied keerden al len weer huiswaarts. Middelburger bouwt een zeilboot De Middelburgse machinebankwer ker J. Antheunisse bemint de water sport en voelt zich in het bijzonder tot de zeilsport aangetrokken, maar hij is niet zo kapitalistisch, dat hij zich de aankoop van een boot kan veroorloven. Voor deze bijzonder han dige jongeman is dit echter in het ge heel geen bezwaar: twee jaar geleden besloot hy zélf een zeilboot te bou wen en hoewel hij geruime tyd niet in de gelegenheid was zich aan deze uitzonderlijke hobby te wijden, is het werk thans reeds zover gevorderd, dat de bouwer hoopt het ranke vaar tuig in Augustus te water te kunnen laten. Hij werkt nu iedere vrye Zaterdag middag en ook menige avond aan de boot, aie opgesteld is op een open terreintje bij de jachthaven achter de Kinderdijk. Het vaartuig van het type „Noord-Nederlander", zeven meter lang en twee meter breed begint vorm te krijgen en liet lastig ste timmerwerk is thans achter de rug. Binnenkort kan de bouwer, uTe in het verleden o.m. ook reeds enkele kano's maakte, beginnen het dek te timmeren en daarna komen de mast en de diverse onderdelen aan de beurt. Wanneer de heer Antheunisse bin nenkort op de Zeeuwse wateren dob bert. kan hij met gerechtvaardigde trotss zeggen, dat de boot, uitgezon derd dan het zeil, geheel zijn eigen werk is! Centrale Zeeland van de V.V.D. Zaterdag hield de Centrale Zeeland van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie een bijeenkomst in Hotel „De Korenbeurs" in Goes, onder voor zitterschap van de heer L. A. Schenk. In de morgenvergadering besprak drs. H. A. Korthals, lid van de Twee de Kamer, de algemene politieke toe stand en de vooruitzichten voor en na de a.s. Kamerverkiezingen, waarna na een gemeenschappelijke koffietafel de heer F. den Hartog, eveneens lid van de Tweede Kamer de landbouw politiek van de regering en de daar aan verbonden vraagstukken aan een uitvoerige beschouwing onderwierp. De vergadering, die door een groot aantal afgevaardigden en belangstel lende leden uit alle districten van Zeeland werd bezocht, had een zeer geanimeerd verloop, getuige het groot aantal vragen dat gesteld, en. door de beide sprekers beantwoord werd. Belgische gemeentebestuurders naar Zeeuwsch-Vlaanderen Van 1621 Juni a.s. houdt de Bel gische vereniging van steden en ge meenten haar jaarlijkse congres in Heijst. In verband met het onderwerp van het congres (de „Urbanisatie") zullen de deelnemers op 19 Juni a.s. een bezoek brengen aan Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en de herbouw der gemeenten in deze streek in ogen schouw nemen. TRAGISCH OVERLIJDEN Een 71-jarige inwoonster van Vlis singen, mevrouw M. F.-H. schrok zo danig van een harde slag tijdens het onweer in de nacht van zaterdag op Zondag, dat zij een hartverlamming kreeg en overleed. THOOLSE BOTVISSERS HADDEN WEINIG SUCCES. De Thoolse botvissers hebben deze week met de vangst nog maar weinig succes geh ad. Ondanks 'het prachtig weer is de temperatuur van het wa ter blijkbaar nog te laag. AANBESTEDING. Te Cadzand werd Donderdag aan besteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1953 van de waterkering van het Calami- teuze waterschap Tienhonderd en Zwarte. Ingeschreven werd als volgt: P. A. Rammeloo, Philippine 45.600; L. van Popering, Bruinisse 45.450; J. M. Dekker, Brouwershaven 44.975; P. Molet, Hoofdplaat 44.300; A. Sponselee en Lucasse. Walsoorden 44.000; M. van Velde, Bruinisse 43.320; K. Lucasse en Sponselee, Walsoorden 43.600; J. de Oude, Biervliet 43.275; W. van den Berg, Bruinisse 43.245; J. F. Warrens, Ossenisse 43.200; L. van Boven, El- lcwoutsdijk 40.200; Th. P. Cambier, Breskens 39.800. Afdeling Zeeland K.N.M.V. vergaderde. Voor de jaarlijkse algemene verga dering der afdeling Zeeland van de K.N.M.V., welke aZterdag in hotel „Tivoli" te Goes werd gehouden, be stond grote belangstelling. Nadat de jaarstukken waren goedgekeurd, werd gehouden, bestond grote belangstel ling. Nadat de jaarstukken waren goedgekeurd, werd het afdelingsbe stuur samengesteld uit de. volgende heren: Mr. W. F. P. Kurtz, Middel burg. voorzitter; F. J. Walhout, Arne- muiden; P. Blaas, Tholen en C. W. Verton, Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2