Dro uioenpagina Onze In 30 jaar 8 maal om wandelt een vrouw de aarde! DE VELE KWESTIES RONDOM DE LEVENSVERZEKERING WAAR ZIJN MIJN SCHOENEN? In de greep van de Woestijn Van Vrouw tot Vrouw GESLAAGD... dank PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 19 APRIL 1952. c VROUWEN, ZORGEN, IDEEËN Kilometerteller aan de kousenband bewijst het Door 7500 zorgen worden de vrouwen tegenwoordig geplaagd; dit blijkt uit een onderzoek van het Caniegie-lhstituut, dat voor dit doel in ontelbare brieven en dagboeken gesnuffeld heeft. Moeilijkheden in liefdes-, huwelijks- en geldkwesties staan daarbij op de eerste plaats, dau volgen zorgen over de garderobe, de woning en de schoonheid. Maar niet alleen de eigen schoon heid: „Zoudt U zeggen, dat uw man knap Is?" luidde een vraag bij een en quête in Amerikaanse vrouwenclubs. Verreweg de meesten antwoordden spontaan met „ja" en één vrouw mérkte zelfs op: „Mijn man is veel knap per dan goed voor hem is. Soms zou ik willen, dat hjj lelijk was". Tot wat voor daden vrouwen soms komen, bljjkt uit een verbod, dat on langs in alle Grieks-katholieke kerken van liet eiland Cyprus werd aange plakt. „Men wordt verzocht", zo luidde de tekst van deze publicatie, „de heiligen uiet met geverfde lippen te kussen J" De kerkeraad wist geen an dere uitweg meer, daar de heiligenbeelden dikwijls door de lippenstift bijna onherkenbaar gemaakt werden. Ontelbare beslommeringen kwel len vooral de geplaagde huisvrouw. Het bewy's hiervoor werd geleverd door een dame, die de volgende bere kening opgesteld had: In 25 jaar wast een huisvrouw met een gezin van vier personen een berg borden af zo hoog als de Keulse Domze snijdt geduren de deze tijd een half miilioen boter hammen; de schillen van de aardap pels zouden een gebouw van vijf ver diepingen tot liet dak vullen! Dit is nog niet alles: alleen al met het be gieten van de bloempotten vult de huisvrouw in 30 jaar tijds een hele dorpsvijver; de draden, die ze voor het kousenstoppen gebruikt, zouden- aan elkaar geregen Amsterdam met Parijs verbinden; het schoonmaken van drie kamers iedere dag staat ge lijk met de reiniging van een grote stad en de afstand, die ze gedurende deze 30 jaar in liet huishouden en bij het boodschappen doen aflegt, moet niet minder dan acht maal de omtrek van de aarde bedragen! Om Iedere twijfel uit te sluiten werd in New York een „pedometer- club" opgericht, een nieuwe vrouwen club, waarvan dc leden met een pc-, dometër. een soort kilometerteller, uitgerust worden, die, naar men zegt, in snoezige modellen geleverd wordt en die aan de kousenband gedragen de dageluks door de huisvrouw afge legde afstand precies optekent. GEKKE IDEEËN. Even vernuftig worden de vrouwen, zodra het probleem van het geldver- dienen ter sprake komt. Zo kwam bijvoorbeeld een modiste in New York op het idee een uitleeninrieh- ting voor dameshoeden te openen, Advertentie waar hoeden van ieder model voor iedere gewenste tijd gehuurd klin ken worden. Deze modiste heeft nu al vijftig mensen in dienst en een vaste clientèle van 60.000 vrouwen, die zich voor het merendeel iedere week een nieuw model laten sturen. Anders, maar niet minder origineel, was het idee van Margery Wilson:..ze richtte een „school voor vrouwelijke charme" op, met schriftelijke cursussen voor 12 dollar, waarbij ze garandeert, dat zelfs het onaanzienlijkste vrouwelijke wezen binnen hoogstens tien weken „bekoorlijk en aantrekkelijk" wordt, vindt U dit onzin? In ieder geval ont vangt Mrs. Wilson ophaar kantoor Een Recept SINAASAPPEL- OF MANDARIJNMARMELADE De schillen schoonborsteleh. en eni ge tijd -(± uur) in warm water leg gen. Ze daarna (van het wit ontdoen) op elkaar, leggen en in smalle reep jes" snijden.Deze desgewenst klein snijden eh" bedekken met zoveel wa ter en wat citroen- of ander sap, dat ze ruim onder staan. De massa meten en een gelijke hoeveelheid aan suiker nemen. Schil len en water met vruchtensap en een gedeelte van de suiker opzetten in een wijde pan met deksel en aan de kook brengen. De massa een kwartiertje zachtjes laten koken totdat de snippers door schijnend zijn. De rest van de suiker toevoegen en laten smelten. De mas sa inkoken (daarbij het deksel van de pan nemen) totdat een druppel, die we op een schoteltje laten vallen niet meer uitvloeit. De pan van het vuur. nemen, het schuim van de jam laten wegtrekken en deze overdoen in goed schoongemaakte potjes. De potjes sluiten met een deksel of cel- lophaanpapier. Deze marmelade kan ook bereid worden met een pectine-preperaat. Dit toevoegen nadat de schilletjes zacht zijn gekookt. Verder de ge bruiksaanwijzing bij het preparaat volgen. DE INKOMSTENBELASTING (II). Aankoop van lijfrente fixe rente. (Van onze belastingmedewerker) Het begrip levensverzekering omvat technisch zowel de kapitaal- als de lijfrente-verzekeringen. De laatste, waarbjj het dus gaat om periodieke uit keringen, die afhankelijk zijn van het in leven zijn van één of meer per sonen, laat ik hier echter even buiten beschouwing, daar deze lijfrenten een onderweip apart vormen, waarover een andere keer. Nu zij er slechts op gewezen, dat lijfrenten, hetzij van een verzekeringsmaatschappij hetzij van een particulier ontvangen, tot het belastbare inkomen behoren. De in een jaar betaalde premies voor kapitaalverzekering komen te genwoordig niet inoaanmerking voor aftrek wat betreft de inkomstenbe lasting. Anders is het alleen, indien met inachtneming van zekere voor waarden is overeengekomen, dat het, kapitaal b|j uitkering moet worden gebruikt voor aankoop van een lijf rente (z.g. lijfrente-clausule). Wij ko men daarmede op liet terrein van het bovengenoemde aparte onderwerp. Ik wil hier alleen opmerken, dat deze lijfrente-clausule soms heel pi-actisch is, maar dat er ook gévallen znn, waarin een juiste afweging van alle belangen leidt tot het achterwege laten (of eventueel tot het slechts gedeeltelijk toepassen) van deze con structie. Een kapitaal-uitkering van levens verzekering is zelf geen inkomen. Al leen wordt een zeker bedrag voor op gespaarde rente tot het inkomen ge rekend, aan te geven op het belas tingbiljet onder: opbrengst van roe rend kapitaal. Dit bedrag is een per centage van de verzekerde som, ge lijk aan anderhalf maal (als een niet- collectieve koopsom is gestort) of driekwart maal (in alle andere ge vallen) het aantal volle jaren van de looptijd der verzekering sinds 1941. In geen geval behoeft men echter over meer te betalen dan het met sa mengestelde rente berekende lnte- yestbestanddeel. Voor de belasting fctm men toepassing van een bijzon der tarief met maximum 40 vra gen. Erzijn verzeker ingsvormen, waar bij, na iemands overlijden jaarlijkse uitkeringen aanvangen, die dan plaats vinden tot een zekere datum, bijvoorbeeld de zogenaamde ideaal- rente op een ideaalpolis. Men dient te wéten, dat dit belastingtechnisch n inkomsten doch kapitaaluitke- ringén zijn, zodat men niet over het volle ontvangen Bedrag inkomsten belasting hoeft te betdien, doch al leen over het hierin begrepen rente- bedrag. Hetzelfde geldt, wanneer men een verzekering van een uitkering, welke in elk geval, onafhankelijk van een léven, -gedurende een zeker aantal ja ren zal geschieden, een zogenaamde fixe-rente, heeft gesloten. Vaak weet men dan zelf niet precies, wat men eigenlijk heeft. Ik heb meermalen er varen, dat. iemand, dacht een lijfrente te genieten en daarover te moeten be talen, terwijl bij nalezen van de polis bleek, dat h|j een levenslange rente had met een gegarandeerd minimum van bijvoorbeeld v|jf jaarsuitkeringr In zo'n géval is het contract bek tingtechnisch te splitsen in een kapi- taafverzekering voor de eerste 5 jaar en een lijfrente voor de volgende. De fixe-rentetermïjnen van de eerste v|jf jaren zijn als zodanig geen belastbare inkomsten. ■(Nadruk verboden). aan de 84ste straat in New York per dag meer dan 10.000 brieven en de jaarlijkse omzet van haar „bedrijf" bedraagt bijna zes miilioen dollar! „Vrouwen hebben uit de aard der zaak veel meer tijd om over de pro blemen des levens na te denken dan de mannen", verklaarde onlangs de voorzitster van de Amerikaanse vrou wenclubs in een rede in Philadelphia. Bovendien, dit blijkt uit de internati onale statistieken, zijn de vrouwen overal in "de meerderheid, hetgeen nu ook b|j de verkiezingen en daardoor in de politiek steeds duidelijker te merken zal zijn. Niemand kan zeg^ gen op wat voor ideeën de vrouwen dan pas zullen komen! Het is echter heel goed mogelijk, dat de wereldge schiedenis zich dan volgens het re cept zal ontwikkelen, dat zo vele vrouwen gelukltig ook thans nog toe passen om het geluk van haar gezin ie verwezenlijken. Het is een heel eenvoudig recept en het kan in ze ven woorden vastgelegd worden: „Geef toe. ook al heb je gelijk!" Als de vrouwen zich in de toekomst niet meer aan deze gulden regel zouden houden, dan zou er wel mets anders over blijven, dan dat de mannen dit in haar plaats doen. In vertrouwen gezegd, de wouwen hebben al lang ontdekt, dat dit recept ooit omge keerd toe te passen is: „Heb gelijk, ook al geef je toe!" Mischien smaakt het de mannen in deze vorm beter... Nog meer arrestaties van Zweedse spionnen. De zes gearresteerde Zweedse communisten zijn volgens „Afton- bladet" de kern van een groep, die sinds 1943 spionnagewerk heeft ver richt in het Noord-Zweedse gebied Norrbotten. Er kunnen nog meer arrestaties verwacht worden, in de eerste plaats van topfiguren, die achter de schermen Fritof Enbom en zijn medewerkers hebben geïn strueerd. De rechtbank te Stockholm heeft de inhechtenisneming bevolen van Enboms broer Martin. Ook in Engeland veel ongevallen met straalvliegtuigen Sedert het begin van dit jaar zijn in Engeland negentien straalvlicg= tuigen van de R.A.F. verongelukt, waarbij in totaal dertien personen om liet leven zijn gekomen. Hieronder, zijn niet begrepen de ongevallen met straalvliegtuigen van de Britse ma rine. Luchtmaarschalk Sir Thomas Williams .inspecteur-generaal van de R.A.F. heeft een onderzoek naar de ze ongelukken ingesteld, maar bijzon derheden konden nog niet bekend ge maakt worden. De financiering van het Tienjarenplan voor Suriname De correspondent van het A.N.P. in de Ver. Staten heeft vernomen, dat het rapport van de Wereldbank over Suriname er van uitgaat, dat voor het tienjarenplan voor de ont wikkeling van Suriname aan uitga ven uit de openbare kas een bedrag van 100 miilioen gulden (Sur. crt.) benodigd zal zijn. De Wereldbank zou een dollar-lening ten bedrage van 20 miilioen gulden verstrekken. De helft van de reste- rende 80 miilioen zou moeten wor den verstrekt in de vorm van een lening van de Nederlandse regering tegen een rente van 2 De Wereld bank acht de Surinaamse regering in staat, de andere helft te financieren gdurende'de 10 jaren van de uitvoe ring van het plan. De Wereldbank zou de leiding van het tienjarenplan voor Suriname in handen willen zien gelegd van een gezamenlijk Surinaams en Neder lands beheerslichaam verantwoorde lijk aan beide regeringen. Een handige schoenenzak aan de kastdeur Als we kleinbehuisd zijn, komen we altijd Bergruimte te kort, en is liet dikwijls een hele puzzle, lioe een vaste plaats voor alles t,o vinden. Daarom is zo'n schoenenzak erg handig, want wc kunnen hem aan de wand of aan de binnenkant van óen kastdeur opliangen. Hij neemt dus niet veel plaats in en je kunt ér heel wat schoenen in kwijt. In elk vakje past één lieren- of damesschoen, van sandalen of kindersehoentjes kunnen er wel twee in. Voor.de achterkant heeft U nodig een lap stof van 52 cm. breed en 8c cm hoog, plus drie repen van 17 knipt en déze met een festonsteek je opnaait. In een groot gezin is het pi-actisch een dergelijke zak naast cm voor! de zakjes (naden en zo- de kapstok te hangen voor. hand- men niet meegerekend). Is de stof schoenen sjaals, overschoenen enz. niet stevig genoeg, dan voert U ze. De afmetingen kunt u naar believen Hier zijn de randen met band of an- wijzigen. dere stof afgebiesd, maar u kunt ze ook gewoon zomen. Hieronder vindt u het patroon van -zo'n vak- jesreep. Langs de bovenrand wordt hij gezoomd en afgebiesd. Dan legt u x op o vallend de plooien in- en stikt de onderkant op de lap. De on derste reep 2 cm., de tweede 29 cm. en de derde 54 cm. vanaf de onder rand. De zijkanten van de neep wor den met 'éen klein inslagje 2 cm. vanaf de zijkanten van de lap opge stikt. Het midden van elke plooi stikt u eveneens op de lap. Van bo ven voorziet u de rand van twee of drié lusjes om op te hangen en klaar bent u. Gebruikt u effen stof, dan is het Wel aardig om op de vakjes een versiering aan te brengen, vooral als de lap op een zichtbare plaats hangt. Is de zak uitsluitend voor de kinderen bestemd, dan zullen ze het prachtig vinden, als u van overge schoten lapjes grappige figuurtjes EUa Bezemer. FEUILLETON DOOR: M. VERNON 107 „Oh!" Mara bedekte haar gezicht met haar handen en haar wangen gloeiden van schaamte. Hoe had ze zich ooit kunnen verbeelden dat ze verliefd was op een dergelijke kerel Ze schaamde zich diep en wanhopig. Dan droeg zij er mede schuld aan dat juffrouw Frask al deze narigheid had ondervonden! „Ja", ging Jane Frask kalm ver der, „het loeder pleegde chantage op me dus heb ik hem vermoord". „U kreet Mara dodelijk ont steld. Ze keek schuldbewust naar Amid. Hij keek haar met een vreemde uit drukking op zijn gezicht aan, en barstte toen met witte flikkertanden in lachen uit. „Wat is daar voor grappigs aan?" vroeg juffrouw Frask argwanend. „Neemt u me niet kwalijk, maar ik dacht dat Mara Cromer in een vlaag van jalouzie had gedood, en bekende daarom d^noord zelf aan mijn arme onthutste Waad der Ouden". „Die sindsdien voortdurend de deur van mijn hospitaal met alle mo gelijke kwalen hebben platgelopen om u maar niet te hoeven veroorde len", viel Müstapha Kemiri hem grimmig in de rede. „O, hemel!" Jane Frask begon ook te lachen, maar het deed haar te veel pijn. „Het spijt me dat ik zulke drasti sche maatregelen moest nemen, kind lief", sprak ze tot Mara. „Je ziet er helemaal verbouwereerd uit! Maar je zult me eenmaal dankbaar zijn, hoe vreselijk je het nu ook vindt". „Dat dat is het niet", stotterde het meisje, „maar ik dacht dat sheik Amid Gary had vermoord „Weet je wat jullie beiden nodig hadden.' een rustig lang gesprek in het kantoortje", zei juffrouw Frask. „Dan zouden al dié misverstanden voorkomen zijn". Het was waar dat Mara e" ver bouwereerd uitzag, want zo voelde ze zich. Juffrouw Frask had Gary vermoord! Het was niet te geloven. En Amid had enkel en alleen „be kend" om haar, Mara, voor straf te Weet u, een mens is toch ei genlijk een dwaas wezen. U neemt mij niet kwalijk, dat ik dat zomaar ronduit in de krant zet, want ik sluit er mij zelf royaal bij in. Dwaas en onrede lijk: en daardoor voor een groot deel van zijn korte leven be roofd van het vermogen, loezen- lijk gelukkig te zijn. Deze wijsheid die trouwens al zo oud is als de goede aarde die maar geduldig met ons rond de zon toert deze eenvoudige waarheid werd mij beschamend duidelijk toen ik op die stralen de Paas-Maandag in mijn erker zat, omringd door het goede der aarde voor alle vijf zinnen te-, gelijk. Immers, het oog ging te gast bij allerhande heerlijkheden die- alleen een vroege lentedag over ons kan uitschudden. De bomen stonden, tegen een pastelblau we hemel, oversluierd met hun allerprilste groen. Ternauwer nood knoppen, enkel het aarze lend begin van uitspruiten, zo fijn en wazig als een morgen mist. In de tuin stonden de eerste narcissen te trompetten, en over de zonnige tegels van het trot toir slenterden de stoeten wan delaars voorbij. Bijna als een plechtige lente-optocht, zo be dachtzaam liepen zij de zoelte en de geurigheid te proeven. Het strooien dak van de oude doodgraverswoning, recht over mijn venster, was een glanzende kap van oud fluweel in alle schakeringen van goudbruin, met een geestige rand van ter- ra-cotta pannen daarboven En alsof het afgesproken werk was, wandelde daar juist, in een hiaat van de optocht, een aardig moedertje voorbij, met een kleine jongen aan de hand. Zij had een kwiek grijs mantelpakje aan, en het jonge tje was zo helder in het blauw als een huppelende korenbloem. Met het mooie weer had hij het jasje mogen uittrekken: een jasje zo vuurrood als een papa verblad, dat slingerde achteloos in moeders hand. Dat schilderijtje kreeg ik zo maar cadeau, in de lijst van mijn venster. En achter mij speelde een radio-orkest, óók alsof het afgesproken werk was, de zangerige finale van Beetho- vens Pastorale, met een motief zo verrukkelijk en vleiend als een wiegelied: vrolijke en dank bare gevoelens na de storm Doen wij daar eigenlijk wel eens aan, dacht ik zo: aan die vrolijke en dankbare gevoelens na die storm van een jaar of ze ven geleden'! Wij hebben er, zou ik zo denken, alle reden toe. Wij dragen weer mantelpakjes en dragen weer korenblauwe truitjes tegen de klippen op. (Hebt u ooit zulke ingenieuze breisters gezien als de Neder landse vrouw?) Wij drinken weer, of het vanzelf spreekt, onze echte thee, warm en geu rig-, uit welk fraai aardewerk wij maar verkiezen. Wij zetten onze radio weer in volle vrij heid aan, zij het niet altijd met onvermengd genoegen. -x- -x- Vrolijke en dankbare gevoelens -x- -x- -x -a- r Maar herinnert u zich de tijd nog, dat wij, ergens in een dón kere kast, tussen schoenen en jurken en hoedendozen, met het oor op een angstvallig ge camoufleerd kastje, iets hoor baars probeerden te schiften uit een jankend en gierend sar- geluid? Herinnert u zich de be klemming nog, juist van de feestdagen uit die tijd, met de mannen achter de dichte schuif deuren, de schuilplaats op een Veter, en de straten, waar toch diezelfde goede zon scheen, val vrouwen, in vermaakte, ver schoten mantels en verkleurde kousen in oude schoenen? Het is trouwens niet alleen die storm van de tweede we reldoorlog die dankbare gevoe lens bij ons behoorde wakker te roepen. Men kan bij tijden heimwee hebben naar bepaalde aspecten, van vervlogen tijden maar waren die tijden werke lijk zo benijdenswaard? Als ik uit mijn erker de eindeloze len- ieoptocht naar buiten zie trek ken, begin ik mij eerlijk in mijn eigen tijd een klein beetje be haaglijk te gevoelen. Daar gaan een vader en een moeder op de fiets, elk met een spruit op de bagagedrager, en een kleiner af levering voorop. Zij hebben blijkbaar een fikse tocht achter de rug, en komen zoetjes aan weer eens huisloe omdat de kleine magen begin nen te knorren. Zou zoiets vijftig jaar gëleden mogelijk zijn geweestEen ar beidersgezin rond de eeuwwis seling, met vier kinderen een hele dag erop uit? De veronder stelling is te belachelijk om los ■te lopen. Van twee fietsen was om te beginnen geen sprake geweest. Wie op zo'n velocipède rond toerde was een matador van sportiviteit en daarenboven nog gezegend met niet onaardige middelen. Tweede Paasdag, zo die al vrijaf opleverde, bracht als enig vertier de kroeg of een stoel op de sloep, om te ontko men aan de benauwdheid van het duffe kamertje, het be dompte keukentje met de pomp en de rioollucht. Het thema is te verleidelijk om niet te vervolgen. Zoudt u graag als vrouw geboren zijn m de tijd van uw grootmoeder, om bij zomers weer, met nauwe glacé handschoenen aan en een boordje tot uw oren, onder de wiebelende verenpracht van een enorme hoed, in hoge en hooggehakte laarsjes langs de zonnige straten te trippelen, bij élke stap het stof opvegend met uw sleep? Hoe zou u ooit met a.l die tuigage langs een smal sintelweggetjé hebben kunnen wandelen, of over een wiebelige plank boven een boeresloot? Had u huisvrouw willen zijn in de tijd van de Camera Ob- scura, met al de omslag van portières, étagères, olielampen, turffornuïzen, lampetkannen, stoffers en blikken, glazenspui- ten, strijkbouten? Had u voor die flatteuze luifellioed en cri noline grif uw stofzuiger, uw electrisch licht, uw gascomfoor, uw stromend water, uw luci fers, uw fiets, uw naaimachine, uw reukloos sanitair, uw hoorn des overvloeds van fruit en groenten over gehad? Wij hebben het nog niet zo slecht getroffen met onze tijd. Mits wij maar één ding, van moeder op dochter, weten te redden: de poëzie des levens, en het vermogen die te genieten. SASKIA behoeden! Ze voelde zich beschaamd als ze dacht met hoeveel verachting ze hem altijd had bejegend. „Zorg goed voor haar, Amid", zei Jane Frask. „Dat heeft ze nodig. Ze kan de bokken niet van de geiten on derscheiden, noch de goeden van de kwaden. Wel, ze dacht zelfs dat ilc een fatsoenlijk, zij het misschien wat excentriek, lid van de maatschappij was, een aardig óprecht mens!" „Dat bent u ook!" riep Mara im pulsief uit. „En ik houd van u Als iemand de man die ik liefhad ruïneerde, zou ik hem ook willen ver moorden! Ik neem het u niets kwa lijk!" „We hadden een verschrikkelijke ruzie, Edward en ik", sprak juffrouw Frask peinzend. „Ik had hem niet mogen doden, ik was van plan hem een gevoelige schrik te bezorgen, maar hij zei iets zo gemeens over... over de man die ik liefhad, die hij in de dood had gedreven, dat ik bloed zag en me liet gaan". Ze sloot een ogenblik vermoeid haar' ogen, toen deed ze 'ze weer open en sprak: „Wat Cromer betreft, ik had al een grondi ge afkeer van hem nog voor we ons gesprek begonnen. Hg had me ge vraagd hem 'snacht3 in zijn kamer op te komen zoeken, zodat we niet gestoord zouden worden. Hij dreigde mijn notitieboekje naar de politie in Cairo te sturen met behulp van een van de bedienden, die hij met zijn charme had weten te winnen, als ik de gevraagde som niet betaalde. Be wist niet in hoeverre hij blufte, maar ik besefte dat hij zijn bedreiging ten uitvoer zou. brengen zo gauw hg uit El Araish ontsnapt zóu zgn het geen hij vastbesloten was te probe ren, vooral nadat je hem de doods angst op het lijf had gejaagd door dat pak ransel, Amid! In ieder geval werd het gesprek hoe langer hoe hef tiger; Cromer lachte en zwaaide het notitieboekje voor mijn ogen heen en weer...... ik probeerde het te grij penwe worstelden de rest weten jullie". Er viel een lange stilte na. dit re laas. Kemiri had enige snelle aante keningen' gemaakt, terwijl Jane sprak en nu beduidde ze hem dat ze die wilde ondertekenen. Zonder te genspraak reikte hij haar de papie ren toe en zonder ze door te lezen zette Jane er langzaam en zorgvuldig haar handtekening onder. „Nou", sprak ze eindelijk met een grimmig laehje, 't schijnt dat ik toch nog mijn zin zal krijgen en voor altijd in El Araish zal blijven. Neen, kijk nu niet zo ongelukkig, kindlief; ik heb een prachtig leven gehad, vol avonturen, reizen en successen. Ik heb mijn werk gehad dat'me steeds heeft geboeid; ik heb vriendschap en liefde, een goede gezondheid en op rechte vreugd om de werkelijke waar den van het leven gekend. Zelfs nu hebben de omstandigheden zich ont- wilckeld zoals ik dat graag wilde. Ik heb altijd gevonden dat het tragisch is om oud en aftands te worden ik ga er veel liever nu tussen uit, -nu ik nog krachtig en sterk ben of tenminste was, voordat ik die val op mjjn hoofd deed. Ik vind het naar mijn werk in de steek te moeten la ten, en afscheid te moeten nemen van veel plekjes op aarde en van en kele mensen; maar voor m|j liggen weer nieuwe avonturen! Ik denk dat ik nu wat ga slapen heb al zo lang gepraat Ze glimlachte, wuifde even slaperig met haar hand en haar ogen vielen dicht. Müstapha Kemiri knikte hen toe en ze verdwenen stilletjes. Jane Frask sliep, nog voordat ze de deur hadden bereikt. Ze werd piet meer wakker. (Wordt vervolgd) Advertentie Ztt! Bakende schriftelijke cursus HILVERSUM Onderwijzersakte H.B.S. A en B Mulo-diploma Staatsexamen A en B

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 8