NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN Zioin Zijpe ZEEUWS CH-VLAA NHFREN INBRAAK BLEEK HET WERK TE ZIJN VAN EX-POLITIEAGENT Wissel Zeeuws-Vlaa ZATERDAG 19 APRIL 1952. ?ren PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Verbetering provinciale weg bij Terneuzen Vrijdagmorgen werd ten kantore van do Provinciale Waterstaat van Zeeland te Middelburg namens Gede puteerde Staten van Zeeland in het openbaar aanbesteed het uitvoeren ener verbetering van de weg Terneu- zen-Axei, no. 24 van het provinciaal wegenplan, wegvak Terneuzen, lang 692 meter. De navolgende Inschrijvingen kwa men binnen: J. H. v. d. Ven, Vlissin- gen 39.700; L. van Popering, Brul- nisse 38.775; F. Duynnouwer, poes 38.300; K. Lucasse en G. Sponzelee, Walsoorden 36.600; N.V. Prorl Wassenaar 35.900; P. B. Huberts, Do Bilt 35.600; P. A. Rammeloo, Philippine 35.590; P. do Regt, Ter neuzen 34 940; M. P. Hol, Kloos- terzande 34.900; M. Wandel, Sou burg 34.882; W. de Bruijn, Terneu zen 33.859; Gebr. de Bokx. Terneu zen 33.750; J. Moerland. St. Anna- land 32.675. De gunning is aange houden. Autodief krijgt één jaar De rechtbank te Middelburg ver oordeelde Vrijdag de los werkman D. J. S. te Middelburg wegens diefstal van een vrachtauto aldaar tot één jaar gevangenisstraf, te ondergaan in de bijzondere strafgevangenis voor jongelieden. De lasser F. J. F. uit Am sterdam, die tij nadele van zijn hos pita f 230 had gestolen, werd veroor deeld tot één jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk met aftrek van het voorarrest en twee jaar proeftijd, met de bijzondere voor waarde, dat hij zich laat opnemen in een landkolonie. De waterklerk W. J. V. uit Vlissin- gen kreeg wegens oplichting, meerma len gepleegd, één jaar gevangenis straf, waarvan vier maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd, af trek van voorarrest en onder toezicht- stelling. Wegens een zedendelict werd de handelaar J. P. v. R. uit St. Jan steen veroordeeld tot drie maanden. De kindervoorstelling van de P.Z.C. Vanmiddag nog een kans in Breskens Onze succesvolle tournée met het toneelstuk voor kinderen „Schoenma ker Brand zoekt een knechtje" wordt vandaag voortgezet in Breskens en Groede. De voorstellingen in Bres kens (in het Verenigingsgebouw), z(jn 's morgens om half tien en half twaalf, 's middags om half drie. Daarna volgt om 5 uur nog een op voering in hotel „De drie Koningen" in Groede. De voorstelling van 2 uur in Oost burg werd gistermiddag natuurlijk weer een groot succes, doch helaas zijn door een misverstand nog een aantal kinderen om vier uur gekomen voor een tweede voorstelling, die er niet was. Er waren nl. alleen witte kaartjes uitgegeven voor de voorstel- Inig van twee uur, maar vooral van omliggende plaatsen kwamen om 4 uur nog kinderen, die zeer tot ons leedwezen teleurgesteld moesten wor den. Het gezelschap was immers al vertrokken. Al deze teleurgestelde kinderen wil len wij echter toch nog in de gelegen heid stellen de voorstelling te zien. Wie gistermiddag dus vergeefs naar het Ledeltheater in Oostburg kwam, kan hedenmiddag om half drie in Breskens terecht, zoals hiervoor reeds gezegd in het Verenigingsgebouw. Oostburg FILMAVOND VOOR LANDBOUWERS. De Werktuigencommissie West Zeeuwsch Vlaanderen van de Stich ting voor do Landbouw in Zeeland hield Donderdagavond in café De Vuyst te Oostburg een filmavond. De waarnemend voorzitter, de heer C. J. van der SUlcke uit Breskens, opende de bijeenkomst en gaf het woord aan de heer C. van Beek uit Den Haag, een vertegenwoordiger van de landelijke Stichting voor de Landbouw. Deze zette de bedoeling van de avond uiteen. De films zijn vervaar digd door de heer F. Wijnberg en be doeld als documentatie. Ze geven een beeld van de mechanisatie van de landbouw en pogen tevens de werkwijze en de uitkomsten der ma chines vast te leggen. In samenwer king met de Technische Commissie van de Stichting, het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie te Wageningen en de Provinciale Werktiugencommissies worden de zelfde soort werktuigen beproefd onder zo veel mogelijk gelijke om standigheden. Uit de vergelijkende cijfers der uitkomsten stelt men een „Rassenlijst van Werktuigen" op. Zo kan men het meest geschikte werktuig vinden voor bepaalde ver richtingen en bodemgesteldheid. Drie films werden vertoond. Het ploegen op kleigrond, aardappelpoot- machines en bletenrooimachlnes. De heer J. Scheele uit Terneuzen, land bouwwerktuigassistent van de Rijks Landbouwvoorlichtingsdienst lichtte de films toe en beantwoordde de gestelde wagen. Tenslotte gaf de heer H. Brui. ginlï een korte toelichting op een film over de inzameling van Blauw- maanzaadbolkaf. De Verenigde Phar- maceutische fabrieken te Apeldoorn maken uit dit bolkaf opium, dat steeds meer gebruikt wordt voor medicinale doeleinden. In het begin vlotte het niet erg, maar op het ogen blik levert deze fabriek een behoor lijk deel van de wereld-productie van opium. De grondstof, het bolkaf van het maanzaad, komt nog voor een deel uit het buitenland, •voorna melijk uit Macedonië. Het is dus een Nederlands belang de grond stoffen productie op te voeren, om zodoende deviezen te sparen. Uit de discussie, die na het vertonen #van een filmpje over maanzaad ontstond, bleek dat het bolkaf als bijproduct bij de maanzaadwinning een ruime veddienste kan opleveren. Clinge KAPELAAN COSIJN THANS PASTOOR TE CLINGE. Dn zeer eerwaarde heer, kapelaan M. J. Cosijn, is benoemd tot pastoor van Clinge. Pastoor Cosijn wérd op 30 Augustus 1900 te Breda geboren In 1926 volgde zijn wijding tot pries ter, waarna hij benoemd werd tot kapelaan te Stoppeldijk. Sinds 1932 was hij werkzaam in de parochie van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart te Hoogerheide. Oostburg DE FILMCLUB. De Filmclub Oostburg is omgezet in een stichting welke naast het be stuur thans een commissie van toe zicht heeft gekregen. Deze commissie bèstaat uit de heren Mr. K. Hoek- zema, burgemeester van Oostburg, T. van Laarhoven, Breskens, J. R. van der Laan, Oostburg, notaris A. H. van den Hoek, Groede en P. F. Standaert, Terneuzen. RAAD SAS VAN GENT. Bouw van een brug De gemeenteraad van Sas van Gent kwam Donderdag onder voorzitter schap van burgemeester R. A. J. den Boer in openbare vergadering bijeen. Van Gedep. Staten was een mede deling ontvangen, dat zij bezwaar hadden tegen het raadsbesluit tot het aangaan van een rekeningcourant- overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten ten bedrage van f 100.000. Verder was er een voorstel van B. en W. om adhaesie te betuigen aan het besluit van de raad der gemeente Sint Maartensdijk over le. de pro vinciale subsidie in de verplegings- kosten van krankzinnigen en 2e het uitsmeren van deze kosten over alle gemeenten der provincie naar verhou ding van het inwonertal. Pas na een uitvoerige bespreking werd met 4 te gen 7 stemmen besloten tot adhaesie- betuiging. De algemene politieverordening werd in gewijzigde vorm vastgesteld. Aan de heer H. A. Weyens werd het gevraagde ontslag verleend en Wel met ingang van 16 April 1952. Met de waarneming van de dienst van de keuringsveearts zal B. en W. tijdelijk belasten de dierenarts P. v. Roon, die de particuliere practijk van de heer Weyens overnam. In de volgende ver gadering hopen B. en W, de benoe ming van de nieuwe keuringsveearts te kunnen voorstellen. Besloten werd een dankbaar ge bruik te maken van de door de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten gebo den gelegenheid tot het aangaan van een geldlening uit hoofde van de uit geoefende voorkeur bij de inschrij ving op de nationale lening voor de woningbouw. Voor Sas van Gent is dit momenteel f 31,200, Tot onderwijzer aan de Openbare Lagere School A werd met ingang van 21 April 1952 benoemd de heer G. L. Vliegtuig landde te Middelburg Ongewoon schouwspel op het industrieterrein Vrijdagavond omstreeks half acht maakte een klein Austln-vliegtulg een keurige, vlotte landing op het in dustrieterrein te Middelburg, een voor de Middelburgers niet alledaags schouwspel, dat echter slechts door enkele mensen werd opgemerkt. Het toestel Is naar Walcheren gekomen om vandaag koolzaadvelden in het Zuld-SIoe te besproeien met een mid del tot bestrijding van schadelijk on gedierte. De pachters van percelen in Zee- lands nieuwste polder, dio gezamen lijk de winterparasieten hebben be streden, besloten dit ook met de zo- raerparasleten te doen. Zij traden in overleg met de Landbouwvoorlich tingsdienst, die, toen in de afgelopen week in de velden de gevreesde kool zaadglans- en snuitkever werd aange troffen, contact opnam met het vlieg bedrijf Meteor te Amsterdam. Dit bedrijf zond Vrijdag behalve het vliegtuig twee piloten ,cen landbouw kundig ingenieur en twee man grond personeel naar Middelburg. Tevens arriveerde op het industrieterrein, waar drie van de vijf heren de afge lopen nacht in een tentje hebben doorgebracht, een tankwagen met het bestrijdingsmiddel HCH. Men hoopt de operatie vandaag te volbrengen en de mogelijkheid be staat, dat daartoe nog een tweede vliegtuig wordt ingeschakeld. De pi loten, die zelf ook de sproeikraan van de tank in het toestel bedienen, vliegen slechts op twee drie meter hoogte, hetgeen grote concentratie vereist en trekken baantjes van 15 meter. In dc polder geven mensen met witte vlaggen aanwijzingen. De piloten lossen elkaar geregeld af. De tank in het vliegtuig oevat 200 liter en er worden veertig liter per ha. ge sproeid, zodat steeds na bewerking van vijf ha. teruggevlogen wordt naar het tijdelijk vliegveld te Middel burg om een nieuwe voorraad vloei stof te halen. Herbouw aan de Vlissingse boulevards Kan wellicht door „kernplannen" bespoedigd worden B. en W. van Vlissingen willen eni ge van dc reeds vastgestelde of nog vast te stellen wederopbouwplannen voor gedeelten van de stad t.z.t. aan de minister van wederopbouw en volkshuisvesting voordragen om deze als zg. „kernplan" te aanvaarden. Dit betekent, dat deze gedeelten voor spoedige verwezenlijking in aanmer king behoren te komen in het belang van d£ economische herleving van het betrokken stadsdeel. B. en W. denken in dit verband bijv. aan de Vlissingse boulevards, liet gedeelte van Coosje Buskenstraat bij dc boulevard en een deel van het zg. Eiland. Voor de herbouw zal in een derge lijk geval een premie a fonds perdu door het Rijk worden gegeven. Om er echter zeker van te zijn, dat de her bouw ook verwezenlijkt wordt, is het nodig, dat de gemeente bestedings plichten van hen. die om de een ot andere reden niet tot herbouw wen sen over te gaan, overneemt. B. en W. vragen hiertoe van de raad mach tiging tot een maximum bedrag van f 30.000.Wanneer een ander dan weer in een kernplan zou willen bou wen. kan de gemeente weer een bc- stedingsplicht ter beschikking stel len. Het college vraagt machtiging van de raad deze overdrachten te mo gen afdoen. Voorts stellen B. en W. nog voor het wcderopbouwplan voor het Eiland thans definitief vast te stellen. Het plan heeft ter visie gelegen en be zwaren zijn niet ingekomen. Advertentie RECHTBANK MIDDELBURG Hij wilde brandstof stelen, maar kwam met flessen wijn thuis Een DUW-arbeider uit Goes, die vroeger agent van politie in Middelburg Is geweest en een los werkman uit Goes, die gezamenlijk in de nacht va» 1 op 2 Februari in hun woonplaats een inbraak pleegden in de woning van een tandarts en daar in hoofdzaak flessen drank stalen, moesten zleh Vrijdag voor dc arrondissementsrechtbank te Middelburg, verantwoorden. -erhui- 1 ..kraakje" zouden plegen. Via ccn ko- lenstortplaats en dc kelder kwam M. in de woning en verschafte vervol gens door het openen van een raam ook De K. toegang. Dc buit werd naar M.'s woning overgebracht. Toen het tweetal weer thuis was, had M. nog steeds geen kolen, doch wel ster kc drankEnkele dagen later kwam de politie eens neuzen, zag een fles wijn staan en wist voldoend.:. Vrijdag werd tegen M. één jaar ge vangenisstraf, waarvan vier maan den onvoorwaardelijk cn acht maan den voorwaardelijk, alsmede onder toezichtstelling. geëist. De K.. wiens straflijstje allesbehalve blank is er staan maar liefst elf veroordelingen op genoteerd hoorde één jaar voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en onder toezichtstelling tegen zich eisen. Een boete van f 100 of 30 dagen hechtenis en twee maanden ontzeg ging van dc bevoegdheid om motor rijtuigen tc besturen werd geëist te gen de loondorser J. B. A. C. uit Sluis, die onder invloed van sterken drank met zijn auto naar huis was gereden. Uitspraken: 2 Mei. De tandarts was aan het zen en het grootste deel van zijn in boedel was reeds in het nieuwe pand ondergebracht De ex-wetsdienaar C M. moest sneeuwruimen en ontdekte, toen hij voor de regen schuilde, in 't halflege huis enkele kisten met drank en brandstof. Aangezien hij gebrek aan kolen had. sprak hij met de werkman A. de K. af, dat zij diezelfde nacht een Mr. dr. A. A. van Rhijn morgen in Middelburg De staats-secretaris van Sociale Za ken, mr. dr. A. A. van Rhijn, zou van daag naar Middelburg komen tenein de een werkbezoek té brengen aan de Stichting Zeeland voor maatschap pelijk en cultureel werk. Aangezien hij echter het congres van de Partij van de Arbeid in Nijmegen moest bij wonen. is dit bezoek verschoven naar morgen. Een sierke band een,, hechte" band. Zeeuwsch-Vlaanderen Ned. Herv. jterk. Aardenburg: 10.30 ds. Blom; Axel; 10 ds. Pennings, 2.30 ds. Scholten; Biervliet: 10 ds. Wie bosch Breskens: 10 ds. v. Beusekom, 4 Wika Boidin streekjeugddag) Groede: 10 ds. Boere; Hoek: 10 en 2.30 ds. ten Haaft; Hoofdplaat: 10 d3. Ejjgendaal; Hontenisse: 10 ds. Verbeek; Hulst: 10.30 ds. Homan; Nieuwvliet: 10 ds. v. d. Graaf f; Oost burg: 11 ds. Fournier (H.D.); Phi- de Meyer te Breskens. Tot onderwij-J lippine: 2.30 dr Honders; Retranche- zeres aan de afzonderlijke cursus in de Franse taal aan de o.l. school A werd met ingang van 16 April jl. be noemd mej. C. Smids, onderwijzeres aan die school. De begroting 1952 werd gewijzigd. Deze wijzigingen waren bijna allen van administratieve aard. De voorzitter bracht ter sprake de uitvoering van het bouwplan, dat in de voorlaatste vergadering werd aan genomen. Dit plan was reeds zover ton uitvoer gelegd, dat de aanbeste ding van de aan de Dijkstraat te bou wen huizen reeds was gehouden en dus toestmming tot gunning daarvan kan worden verwacht. De Rijkswaterstaat deelde onlangs echter mede, dat deze hulzen juist zouden gebouwd worden op een plaats die zij straks nodig zou kunnen heb ben voor de bouw van een nieuwe bi-ug met verbindingsweg door de gemeente in verband met het bouw plan. B. en W. hebben naar aanleiding daarvan een bespreking gehad met de hoofdingenieur van de Rijkswater staat en met de directeur van Bouw en Woningtoezicht, waarbij gebleken is, dat een plan bestaat om een nieu we brug te leggen op zodanige hoog te, dat de scheepvaart hiervan geen belemmering ondervindt. Sas van Gent krijgt thans esn brug midden in de gemeente en zou dat onmogelijk gemaakt worden, dan zal de brug of in het Zuiden van de gemeente of ver in het Noorden komen, met alle nadelen, daaraan verbonden. Verder is het de bedoeling, dat de toegang tot de brug zal aansluiten op de nieuw ontwofpen verkeersweg, die zal wor den aangelegd nabij de Belgische grens. Na een uitvoerige uiteenzetting van de voorzitter en een gedachtenwisse- ling van de raad werd besloten de brug vrij baan te geven en in het nieuwe bouwplan de wegbreedte van 25 meter aan te houden. Zuidzande HET BEVOLKINGSONDERZOEK. Het bevolkingsonderzoek op tb.c. in Zuidzande heeft een uitstekend ver loop gehad. Dank zij de goede propa ganda van de huisbezoek(st)ers wérd reeds in eerste instantie een groot aantal deelnemers bereikt De oor spronkelijke weigeraars werden nog eens bewerkt door dokter en wijk verpleegster, hetgeen tot gevolg had dat ruim 93 So van het aantal in aan merking komende personen aan het onderzoek heeft deelgenomen. Het Groene Kruis zorgde voor het vervoer van de ouden van dagen. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" te Zuidzande, organiseer de een vlucht op Mouscroen. Er na men 82 duiven aan de vlucht deei Afstand 69 km. Snelste duif 1497 m. per minuut. Uitslag: 1. W. de Die. 2 Jac. Kools. 3. Joz. v. d. Wege. 4. Jac. Wille. 5. Iz. Versluijs. 6. I. le Roy. 7 J, Duininck. 8. Jac. Wille. 9. J. le Roy. 10. L. Pladdet ment: 9.30 ds. Fournier; Sas van Gent; 10 dr. Honders; Schoondijke: 9.30 ds. Schopenhauer; Sluis: 9.30 ds. Groeneveld; Sluiskil: 10 cand. v. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Bij spoedgevallen is te Breskens, Groede en Schoondijke te bereiken, de heer Van Ossewa&rde,- arts te Breskens, tel. 91. Te Oostburg, Aardenburg en Eede is te bereiken de heer A. Kesteloo, arts te Aardenburg, tel. 63. Te Terneuzen is te bereiken de heer A. C. S. van Breda Vriesman, Herengracht 11, tel. 2003. DIERENARTSEN In Oostburg, Groede en Sluis is te bereiken de heer J. Lako te Sluis, tel. 22. CENTRUM KRAAMZORG W. Z.-Vl.: te bereiken is zuster De Jong te Cadzand, telefoon 65. Uitslagen schoolvoetbal JANSENIUS-LYCEUM HULST EERSTE IN AFD. C. Te Terneuzen werden de eindwed- strijden van het schoolvoetbaltour- nooi in Zeeland in de afdeling C. ge speeld. Eerste werd het Jansenius-Ly- ceum te Hulst, dat in de finale de Vlissingse HBS met 50 versloeg. Jansenius-Lyceum HulstR.K. H. B.S. Schoondijke 20; HBS Vlissin genChr. Lyceum Goes 10; R.K. HBS SchoondijkeHES Vlissingen 01; Jansenius-Lyseum HulstChr. Lyceum Goes 60; verliezersronde: R.K. HBS SchoondijkeChr. Lyceum Goes 10; finale: Jansenius-Lyceum Hulst—HBS Vlissingen 5—0. De kampioen middelbare scholen van Schouwen-Duiveland was niet opgekomen. Eindstand: 1. Jansenius- Lyceum Hulst; 2. HBS Vlissingen; 3. R.K HBS Schoondijke; 4. Chr. Ly ceum Goes. WIJZIGING VOETBALPROGRAMMA. De wedstrijd Ria W—IJzendijke, welke in de vierde klasse H van de KNVB gespeeld zou worden, is afge last. Nieuwe brug voor Vlissingen B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor thans over te gaan tot de uitvoering van het bouwplan voor een brug over de watergang in de Presi dent Rooseveltlaan. Het wordt een brug in gewapend beton met drie overspanningen. De rijweg op de brug wordt 6 meter breed, met aan weers zijden rijwielpaden en trottoirs ter breedte van *-esp. 2.50 en 1.50 meter. Op de begroting-1950 werd voor deze brug reeds een bedrag van 70.000 uitgetrokken. De kosten worden nu op 60.000 geraamd. Cruijningen, 2.30 ds. Fournier; St. An na ter Muiden: 11 ds. Groenveld; St. Kruis: 9 ds. Blom; Terneuzen: 10 ds. Scholten, 2.30 ds. Verbeek; 7 ds. Sickesz jeugdd.)10 „Bethel" dhr. v Es (voor jongeren)Waterland- kerkje; 10 ds. Bergsma; IJzendijke: 10 ds. v. d. Schoot; Zaamslag: 9.30 en 2.30 ds. Jansma; Zuidzande: 10 ds. Kuijlman. Gereformeerde kerk. Aardenburg": 10 en 3 ds. Ringnalda; Axel: 10 en 3 cand. Terstege; Breskens: 10 en 3 ds. Rienks (H.A. en Dankz.); Hoek: 11 ds. Rltsema, 6 ds. Scheele; Oostburg: 10 en 2.30 ds. v. Mechelen (H.A. en Dankz.) Terneuzen: 10 en 3 ds. Scheele; Schoondijke: 9.30 en 2.30 ds. Zijlstra; Zaamslag: 9.80 én 2.30 ds. Ritsema; Zoutespul: 10 en 2.30 cand. Jager. Gereformeerde gemeente. Axel: 10 en 2.30 leesd.; Hoek: 9.30 en 2 leesd.; Oostburg: 10 en 2.30 leesd.; Terneu zen: 9.30, 2 en 6 ds. Aangeenbrug. Oud Geref. gemeente. Oostburg: 9.30 en 2.30 ds. v. d. Grutter; Terneu zen: 9.30, 2 en 6 leesd. Vrije Evangelische gemeente. Bres kens: 9.30 ds. Praas; Cadzand: 2.30 ds. Praas: Nieuwvliet; 10 cand. v. d. Vrie; Retrenchement: 2.30 cand. v. d. Vrie. Evang. Luth. kerlc. Groede: 10 da. Stol. Doopsgezinde gemeente. Aarden burg: geen dienst. Vergadering der gelovigen. Bres kens: 10 en 5.30 dienst. Geref. kerk (Art. 31). Axel: 10 en 2.30 ds. Kuiper; Hoek: 10 en 4 ds. Deddens; Terneuzen: 10 en 3 ds. ten Hove; Zaamslag: 9.30 leesd., 5 ds. Krjjtenburg; Zoutespui: 10 leesd., 5.30 ds. Deddens; Schoondijke: 10 en 2 Chr. Geref. kerk. Zaamslag: 9.: en 2.30 leesd. Muziekconcours te Heinkenszand. Het door de muziekvereniging; „Euter pe" te Heinkenszand op 2e Pinkster dag ter gelegenheid van haar 60-ja- rig bestaan te organiseren Bondscon- cours belooft voor deze gemeente een belangrijk evenement te worden. De voorbereidingen zijn door het bestuur onder leiding van haar voor zitter, de heer P. Staverman, met kracht ter hand genomen: er werden een ereeonüté, waarin o.a. de burge meester van Heinkenszand. de heer E. Funk, zitting heeft genomen, en een werkcomité gevormd. Het bestuur heeft voor de te hou den festiviteiten beslag weten te leg gen op een fraai weiland, gelegen aan de Boerenöijk, eigendom van de heer H. Vermue. Reeds een 20-tal muziekgezelschap pen zonden bericht van inschrijving, terwijl nog meer inschrijvingen wor den verwacht. Oesterexport practisch ten einde Nu het weer de gehele week aan houdend warm bleef, is de oesterex port tot practisch niets teruggelopen. Siechts de plaatsen aan de Belgische kust hebben nóg enkele partyen oes ters afgenomen, doch dat zal ook spoedig afgelopen zijn. Ook Engeland toonde weinig belangstelling meer en naar het binnenland staat de ver zending ook bijna stop. Velen zijn dan ook reeds begonnen met de restan ten uit de putten naar de percelen te brengen. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN. (ONDERH. ART. 31 K.O.) Beroepen te Oldehove B. van Riet te Pieterburen. WltLRÉNNfcN Waglmans blijft leider in Ronde van Romandië De tweede étappe van dc Ronde van Romandië MartignyGenèvc, over een afstand van 201 km., werd gewonnen door de Italiaan Carrea ln ae tijd van 5 uur 57 min. 6 sec. Onze landgenoot Wagtmans ein digde als vijfde in 5 uur 58 min. 57 sec. Hij blijft hiermede leider in hel algemeen klassement. Robic leidt in RomeNapelsRome WOU VAN EST ACHTSTE. De Italiaan Maggini won het eer ste gedeelte van de eerste étappe Rome-Caserte in de wegwedstrijd Rome-Napels-Rome. Wim van Est werd vierde. Het tweede gedeelte werd gewonnen door de Fransman Roblc. De tweede étappe van Cascrte naar Salerno over een afstand van 135 km. werd gewonnen door de Italiaan Bartali ln de tijd van 3 uur, 51 min. en 7 sec. Zy'n landgenoot Bevllacqua arriveerde 35 sec. eerder dan Bartali. maar verzuimde de voorgeschreven ronden op de baan te rijden. Wim van Est werd tiende. In het algemeen klassement heeft Robic nog steeds de leiding. Van Est staat achtste geklasseerd. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 18 April. Aardappelen: Koopmans BI. 14.10. Fruit: Jonathan B-C 6061ydem, grof. o2o5. Groenten: Sla A 1017; Idem B 59; Bloemkool A 2658; idem B 1430; Idem C 8—22; idem D 8—12; Witlof 8-28: Stoofsla 10—25; Rabarber 7—12: Spina zie 8—22; Prei 8—15; Andijvie 11—45: Uien 329; Radijs 5—17. VEILING „ZUID-BEVELAND". 18 April. Groenten: Kropsla 5—11; Bloemkool A 3142; idem B 20—27; Idem C 1417; idem stek 0.506. alles per 100 stuks; Spinazie 2035; Witlof 1019; idem stek 2—8; Prei 8; Rabarber 7—12; Sja lotten 21; Rode kool 7—15; Uien stek en afw. 2—15; Aardappelen 14, alles per 100 kg.; Radijs 8—10, BosselderiJ 4—10, bei den per 100 bos. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN 17 April: Appelen: Goudrelnette 20— 42. Jonathan 3380. Laxton Superbe 48— 68. Winston 70—81. Groenten: Andijvie 1912. Bloemkool 21—50. Waspeen 30—31. Prei 10—18. Ra barber 23—27. Radijs 5—7. Selderij 0,70— 10.30. Sla 5.70—11.20. Spinazie 12—30. Uien 6—15. Witlof 13—31. VAN TOT Nagekomen advertentie. Bij do gehouden examens voor de rang van brandwacht 2e klasse bij de vrijwillige brandweer zijn uit Poortvliet 7 personen geslaagd, namelijk: Joh. Krij ger. A. C. Sakko. C..M. de Groen, J. D Gebraad. M. W. Deurloo, D. Mulliè en J. M. OudesluiJs. Aan de Kweekschool voor vroedvrou wen te Amsterdam slaagde voor verlos kundige mej. Attle N. H. Griep te Goes. De muziekvereniging „Arne's Genoe gen" te Arnemuiden houdt 2e Pinkster dag en op de dag na Pinksteren een ba zar. ten behoeve van haar instrumenten fonds, in het Verenigingsgebouw aan de Spoorstraat In het jeugdgebouw van de Ned. Her vormde Kerk te Sluis voerden jongeren van de Hedenesse-kring het Paasspel „Toen het nog donker was" op. Er be stond voor deze avond een levendige be langstelling. Het openingswoord werd gesproken door Wika van Vliet. Het spel zelf werd met declamatie en samenzang afgewisseld. De inzameling voor de Generale Kas der Ned. Herv. Gemeente te Kortgene heeft f 173.90 opgebracht. In de Herv. Kerk te Kortgene is een geluidsversterker aangebracht om de slechte accoustiek bij het orgel weg te nemen. Tevens bestaat nu gelegenheid om zg. doventelefoons aan te leggen. Tot ambtenaar ter secretarie te Seroos* kerke CS.), in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer A. P. du Boïs. werd benoemd de heer K. Oostingh. thans ambtenaar ter secretarie te Diever (Dren te). De postduivenhoudersvereniging „Tot Weerziens" te Sluis nam met 48 duiven deel aan de prijsvlucht op Moeskroen. De uitslag luidt 1. 3. 6, 8 cn 10 C. v. d. Wal- le; 2 O. de Meijer; 4 en 5 P. de Broek; 7 C. de Meijer; 9 F. van Deurssen. Vandaag zal te Tholen een collecte worden gehouden ten bate van de tb.c.- bestrljding en voor de „Emmabloem". Op de kiezerslijst van de gemeente Krabbcndijke komen de namen voor van 1705 personen. De Inzamelingsactie van de C-J-M.V. van lectuur voor de militairen heeft te Wolf aartsdijk opgeleverd 1328 tijdschrif ten en 281 boeken. Vrijdag jL was het 45 jaar geleden, dat dc heer C. v. d. Graaf te Tholen werd aangesteld als organist van de Ne<L Herv. Gemeente ln deze plaats. Bij de bloedtransfusiedienst te We- meldinge hebben zich 139 gevers (geef- sters) gemeld. Donderdagavond maakte de 's Hee- renboekse mondorfelvereniging een oefenmars door een gedeelte van het dorp. Op Hemelvaartsdag zal de vereni ging deelnemen aan het nationaal con cours te Wemeldinge. In de zaal van het Hof van Holland te Tholen organiseerde de afd. Tholen van de Mij tot Nut van het Algemeen een bonte avond met muziek, zang voordrachten. Deze laatste nutsavond van het seizoen werd met een gezellig menzijn besloten. Vandaag zal de muziekvereniging „Eendracht te Tholen een rondgang ma ken door het dorp. Heden overleed na een langdurig lijden in het ziekenhuis „Bethesda", onze geliefde zorgza me Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder ANNA CORNELIA BOS, geb. NUSTELELJN, in de leeftijd van 66 jaar. Vlissingen: C. BOS J. W. BOS C. BOS—DE WOLFF A. J. KUIPER—BOS C. KUIPER Karlskrona (Zweden) C. J. BOS G. M. BO&s- AKKESSON Vlissingen: C. M. BOS L. H. BOS— VAN LEUVEN En Kleinkinderen. Vlissingen, 18 April '52 Arbeidstraat 22 Liever geen bezoek De teraardebestelling zal plaats vinden op Dinsdag 22 April a.s., om 2 uur n.m„ van af Arbeidsstraat 22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 15