NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN Zioin Zijpe WISSEL Bt VbLAN ZUID-BEVELAND INBRAAK BLEEK HET WERK TE ZIJN VAN EX-POLITIEAGENT ZATERDAG 19 APRIL 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Verbetering provinciale weg bij Terneuzen Vrijdagmorgen werd ten kantore van de Provinciale Waterstaat van Zeeland te Middelburg namens Gede puteerde Staten van Zeeland in het openbaar aanbesteed het uitvoeren ener verbetering van de weg Terneu- zen-Axel, no. 24 van het provinciaal wcgenplan, wegvak Terneuzen, lang 092 meter. De navolgende Inschrijvingen kwa men binnen: J. H. v. d. Ven, Vlissin- gen 39.700; L. van Popering, Brui- ^isse 38.775; F. Duynhouwer, Goes 38.300; K, Lucasse en G. Sponzelee, Walsoorden 36.600; N.V. Prori Wassenaar 35.900; P. B. Huberts, De Bilt 35.600; P. A. Rammeloo, Philippine 35.590; P. de Regt, Ter neuzen 34 940; M. P. Hol, Kloos- terzande 34.900; M. Wandel, Sou burg 34.882; W. de Bruijn, Terneu zen 33.859; Gebr. de Bokx, Terneu zen 33J50; J. Moerland, St. Anna- Autodief krijgt één jaar De rechtbank te Middelburg ver oordeelde Vrijdag de los werkman D. J. S. te Middelburg wegens diefstal van een vrachtauto aldaar tot één jaar gevangenisstraf, te ondergaan in de bijzondere strafgevangenis voor jongelieden. De lasser F. J. F. uit Am sterdam, die tij nadele van tdjn hos pita f 230 had gestolen, werd veroor deeld tot één jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, met aftrek van het voorarrest en twee jaar proeftijd, met de bijzondere voor waarde, dat hij zich laat opnemen in een landkolonie. De waterklerk W. J. V. uit Vlissin- gen kreeg wegens oplichting, meerma len gepleegd, één jaar gevangenis straf, waarvan vier maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd, af trek van voorarrest en onder toezicht- stelling. Wegens een zedendelict werd de handelaar J. P. v. R, uit St. Jan steen veroordeeld tot drie maanden. Vliegtuig landde te Middelburg Ongewoon schouwspel op hel industrieterrein Goes TONEELAVOND K.A.B. De bekende Vlaamse verteller Fe lix Timmermans, die zo uitzonderlijk mooi ln zijn boeken het contrast tus sen geloof en ongeloof weet te ver werken, heeft stellig met zijn „De pastoor uit de bloeijende wljngaerdt" naam gemaakt. Naast „Pallieter" is dit zijn beste werk. Het verhaal van de pastoor en Leontientje leende zich uitstekend voor het toneel en zo werd er een toneelstuk „Leontientje" geboren. Dit stuk nu werd Vrijdag avond voor de KAB, afdeling Goes in het Schuttershof opgevoerd. Er werd over het algemeen goed en vlot spel te zien gegeven. Tussen twee bedrijven in werden enkele leden van de KAB gehuldigd, in verband met het feit, dat zij gedu rende 25 jaar lid waren van de Kath. Arbeidersbeweging. Het waren de heren S. Walraven, Th. Tempelaars, A. v. Heze, A. de Jong, B. v. d. Hoek en V. I. C. Hoel. Zij werden toegespro ken door het hoofdbestuurslid, de heer Korting. DEMONSTRATIE NEVELSPUIT. Te Goes werd in een boomgaard van de N.V. Zeeuwse fruitteeltmaat schappij een demonstratie gegeven met een nieuwe nevelspuit. Zoals be kend, is er de laatste jaren in fruitte lerskringen grote belangstelling voor deze apparaten, die een grote bespa ring aan arbeid en middelen (onge veer f 150—f 200) opleveren. Er zijn thans ongeveer dertig spuiten in Zee land in gebruik. Per dag kan er on geveer 8 ha. mee worden afgewerkt in tegenstelling tot een gewone spuit, waarmede slechts 3 ha. per dag wordt gedaan. Er werd thans gedemon streerd met een nieuw type, dat door Boeke en Huidekooper in Haarlem is gebouwd en dat er op gericht is de bediening te vereenvoudigen, zodat inplaats van twee man, er nu slechts één nodig is. De meningen over de resultaten waren bij de belangstellen den en deskundigen uit fruittelers kringen verdeeld, doch algemeen was men van mening, dat pas in de prak tijk kan blijken of dit uitstekend ge bouwde apparaat zal voldoen. DE JAARLIJKSE RODE KRUIS- ACTIE. De afdeling Zuid-Beveland West van het Nederlands Rode Kruis hifeld te Goes een vergadering ter bespre king van de komende jaarlijkse col lecte. Namens het hoofdbestuur was aanwezig de heer Haar, die al gemene inlichtingen en wenken ver strekte en voorts een en ander ver telde over de resultaten van vorig jaar. Voor Zuid-Beveland West was als streefbedrag bijna f 14.000 vast gesteld. Dit werd voor 62 pet. bereikt evenals in geheel Zeeland, waardoor deze provincie voor het eerst boven aan kwam. Voor dit jaar is het streef bedrag een paar duizend gulden lager gesteld. De heer K. Kooy werd daarna tot algemeen leider van de actie der af deling benoemd, terwijl besloten werd zes groepen op to richten, waarin al le groepen van de samenleving wor den betrokken. Tot voorzitters van de ze afdelingen (bijeenkomsten, admi nistratie. personeelsactie, speciale gif ten, zaken- en woonwijkenactie, pu- hliciteit) werden benoemd do heren P. Romijn, P. Melse. J. Pilaar, C. Munnikhof en N. Karhof. Voor de personeelsactie zal een voorzitter worden gezocht uit de vakbeweging De actie zal van 26 Mei tot 8 Juni worden gehouden. BAZAR „EUPHONIA". Vrijdagavond werd in de Prins van Oranje een bazar geopend ten bate van het unifox-m-fonds van de har monie „Euphonia". Er waren de be kende bazar-attracties, maar bovenal was cr een gezellige „boerenkapel", die voor leutige muziek zorgde en er de stemming bijzonder goed inhield. De bazar, die door de "heer A. Ver- maire met een vlotte speech word ge opend, is vanavond eveneens toegan kelijk voor het publiek. NEDERLANDSE LANDARBEIDERSBOND. In Juni wordt te Utrecht de alge mene vergadering van de Algemene Nederlandso Landarbeidersbond ge houden. O.a. wordt aan de vergade ring voorgesteld het hoofdbestuur te doen bestaan uit 13 leden. Hierin zal dan zitting hebben de heer L. L. Lu- kaart uit Goes. RAAD KLOETINGE Nieuwe brug voor Vlissingen B. en W. van Vlissingen stellen de xaad voor thans over te gaan tot de uitvoering van het bouwplan voor een brug over de watergang in de Presi dent Rooseveltlaan. Het wordt een brug in gewapend beton met drie overspanningen. De rijweg op de brug wordt 6 meter breed, met aan weers zijden rijwielpaden en trottoirs ter breedte van re"Sp. 2.50 en 1.50 meter. Op de begroting-1950 werd voor deze brug reeds een bedrag van 70.000 uitgetrokken. De kosten worden nu op 60.000 geraamd. Resultaten woningbouw lening bekend De raad van de gemeente Kloetinge vergaderde Vrijdagavond onder voor zitterschap van burgemeester mr. H. N. baron Schimmelpennick van der Oye. Besloten werd adhaesie te be tuigen aan een brief van B. en W. van Middelburg aan Ged. Staten en aan een raadsbesluit van de gemeente St. Maartensdijk inzake de kosten van krankzinnigenverpleging. Besloten werd tot het aangaan van een geldlening bij de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten tot het be drag, dat uit de nationale woning bouwlening aan de gemeente zal wor den toegewezen. Uit tot nu toe be kend geworden cijfers is gebleken, dat met voorkeur" voor Kloetinge werd ingeschreven in de obligatielening voor f 2000 en op de spaarbrieven voor f 150. Met de telling is men echter nog niet gereed. „Deze bédragen zijn weliswaar niet groot", aldus de bur gemeester, „toch wil ik niet nalaten een woord van dank te spreken jegens diegenen, die aldus hebben ingeschre ven". Uitvoerig werd gesproken over het voorstel om de gemeenteherberg met ingang van 1 Mei a.s. weer voor één jaar te verhuren aan K. Meulpolder, waarbij deze de vergoeding voor vuur en licht bij gebruik van het verga derlokaal zou mogen verhogen. B. en W. stelden voor om deze vergoeding van f 0.75 op f 1.50 per middag of per avond te brengen. Nadat het voor en tegen van deze verhoging aan alle zijden was belicht, werd uiteindelijk besloten om aan de heer Meulpolder toe te staan gedurende de maanden Mei t.m. Augustus f 0.75 en voor de andere maanden f 1.50 te vragen, om dat in de zomermaanden fnindél" vuur en licht wordt gebruikt. Uitdrukkelijk werd bepaald, dat voor het gebruik van het lokaal door of vanwege de gemeente (b.v. voor cursussen, waar Vrijdagavond omstreeks half acht maakte een klein Austin-vliegtuig een keurige, vlotte landing op het in dustrieterrein te Middelburg, een voor de Middelburgers niet alledaags schouwspel, dat echter slechts door enkele mensen werd opgemerkt. Het toestel Is naar Walcheren gekomen om vandaag koolzaadvelden in het Zuid-Sloe te besproeien met een mid del tot bestrijding van schadelijk on gedierte. De pachters van percelen in Zee- lands nieuwste polder, die gezamen lijk de winterparasieten hebben be streden, besloten dit ook met de zo- merparasieten te doen. Zij traden in overleg met de Landbouwvoorlich- tingsdienst, die, toen in de afgelopen week in de velden de gevreesde kool- Herbouw aan de Vlissingse boulevards Kan wellicht door „kernplannen" bespoedigd worden B. cn W. van Vlissingen willen eni ge van de reeds vastgestelde of nog vast te stellen wederopbouwptannen voor gedeelten van de stad t.z.t. aan dc minister van wederopbouw cn volkshuisvesting voordragen om deze als zg. ..kernplan" te aanvaarden. Dit betekent, dat deze gedeelten voor spoedige verwezenlijking in aanmer king behoren te komen in het belang van dc economische herleving van het betrokken stadsdeel. B. en W. denken in dit verband bijv. aan dc Vlissingse boulevards, het gedeelte van Coosje Buskenstraat bij de boulevard en een deel Van het zg. Eiland. Voor de herbouw zal in een derge lijk geval een premie a fonds perdu door het Rijk worden gegeven. Om er echter zeker van te zijn, dat de her bouw ook verwezenlijkt wordt, is het nodig, dat de gemeente bestedings- plichten van hen, die om de een of andere reden niet tot herbouw wen sen over te gaan, overneemt, B. en W. vragen hiertoe van de raad mach tiging tot een maximum bedrag van f 50.000.—. Wanneer een ander dan weer in een kernplan zou willen bou wen, kan de gemeente weer een be- zaadglans- en snüitkeveV wïrd aangeM ^ntoHgnstplSLlcr JShS' troffen, contact ODnam met het vlieer- 'tn- Het college viaagt machtigin. troffen, contact opnam met het vlieg bedrijf Meteor te Amsterdam. Dit bedrijf zond Vrijdag behalve het vliegtuig twee piloten ,cen landbouw kundig ingenieur cn twee man grond personeel naar Middelburg. Tevens arriveerde op het industiïeterrein, waar drie van de vijf heren de afge lopen nacht in een tentje hebben doorgebracht, een tankwagen met het bestrijdingsmiddel HCH. Men hoopt de operatie vandaag te volbrengen en de mogelijkheid be staat, dat daartoe nog een tweede vliegtuig wordt ingeschakeld. De pi loten, die zelf ook de sprocikraan van de tank in het toestel bedienen, vliegen slechts' op twee k drie meter hoogte, hetgeen grote concentratie vereist en trekken baantjes van 15 meter. In dc polder geven mensen met witte vlaggen aanwijzingen. Dc piloten lossen elkaar geregeld af. Do tank in, het vliegtuig bevat 200 liter en er worden veertig liter per ha. ge sproeid, zodat steeds nu bewerking van vijf ha. teruggevlogen wordt naar het tijdelijk vliegveld te Middel burg om een nieuwe voorraad vloei stof te halen. van de raad deze overdrachten te mo gen afdoen, Voorts stellen B. en W. nog voor het wederopbouw plan voor het Eiland thans definitief vast te stellen. Het plan heeft ter visie gelegen en be zwaren zijn niet ingekomen. RECHTBANK MIDDELBURG Hij wilde brandstof stelen, maar kwam met flessen wijn thuis Een DUW-arbeider uit Goes, die vroeger agent van politie in Middelburg Is geweest en een los werkman nit Goes, die gezamenlijk in de nacht van 1 op 2 Februari in hun woonplaats een Inbraak pleegden in de woning van een tandarts en daar in hoofdzaak flessen drank stalen, moesten zich Vrijdag voor do arrondissementsrechtbank te Middelburg, verantwoorden. De tandarts was aan het verhui- I „kraakje" zouden plegen. Via een ko zen en het grootste deel van zijn in boedel was reeds in het nieuwe pand ondergebracht. De ex-wetsdicnaar C M. moest sneeuwruimen en ontdekte, toen hij voor de regen schuilde, in 't halflege huis enkele kisten met drank en brandstof. Aangezien hij gebrek aan kolen had, sprak hij met de werkman A. de K. af, 'dat zij diezelfde nacht een Mr. dr. A. A. van Rhijn morgen in Middelburg De staats-secretaris van Sociale Za ken, mr. dr. A. A. van Rhijn, zou van daag naar Middelburg komen tenein de een werkbezoek te brengen aan de Stichting Zeeland voor maatschap pelijk en cultureel werk. Aangezien hij echter het congres van de Partij van de Arbeid in Nijmegen moest bij wonen, is dit bezoek verschoven naar morgen. Een sterke band een „hechte" band. ZUID-BEVELAND ZONDAG 20 APRIL. Ned. Herv. Kerk. Goes 10 cis. Odé. 5 ds. Metselaar, Chr. Bewaarschool Padvindersaandacht, wika W. Veenhoven; 's Heer Abtskerke 9.30 ds. Ponsteen, 2 ds. v. d. Werf; 's-Heer Arendskerke 10 ds. TaJma, 2.30 dhr. Heyboer; 's-H. Hendrlkskih- deren 10 ds. de Roos, 2 ds. de Roos; Kattendjjke 9.30 en 2 ds. Breek; gemeente vu.v. vuui eutöuüseu, waai- Kloetinge 10 en 2.30 ds. Jellemn; voor de gemeente het lokaal beschik- I Wilhelminadorp 10 en 3 ds. Nutbey; baar stelt) geen huur verschuldigd zal zijn aan de heer Meulpolder. Beslo ten werd tot vaststelling van een zg. interimregeling ziektekosten voor het gemeentepersoileel over 1952. Bij dit punt bracht de heer D. Schipper (P. v.d.A.) een onenigheid ter sprake tus sen wethouder J. Straub en de chauf feur van de reinigingsdienst. In scherpe bewoordingen uitte de heer Schipper zijn afkeuring over de hou ding van de chauffeur, waarbij hij opmerkte, dat een belediging van een wethouder een belediging van de raad was. De burgemeester zeide, dal de betrokkene op het verkeerde van zijn houding was gewezen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van de Vereniging van Nederlandse gemeen ten om een bijdrage in de kosten van aankleding en meubilering van de nieuwe vergaderzaal. Het architecten bureau Wesslo en van Voorst te Bus- sum zal opdracht worden gegeven tot samenstelling van een uitbreidings plan in hoofdzaak én tot wijziging van het uitbreidingsplan. De heer Schip per opperde enige bedenkingen. De vier te vellen iepen aan de Le- westraat werden gegund aan Pauwe en van Keulen voor f 96. Enkele be grotingswijzigingen werden verwezen naar de begrotingscommissie. Na de rondvraag, waarbij o.a. gesproken werd over de plannen om een wijk- gebouw voor het Groene Kruis aan de Prins Bernhardstraat te bouwen, ging de raad over in besloten zitting. Officiële publicaties KORTGENE. PLAN VAN UITBREIDING £X BEBOL'WINGS VOORSCHRIFTEN. Het hoofd van het gementebestuur van Kortgene maakt bekend, dat Gedep. Staten der provincie hebben goedgekeurd het plan van uitbreiding met bebouwings voorschriften. Het plan van uitbreiding in uitvoerige kaarten uitgewerkt, met bebouwings- voorschriföeit, ligt ter secretaire dezer gemeente voor een ieder ter inzage. Be langhebbenden, die bezwaren tegen het plan of dc bebouwingsvoorschriften bij de gemeenteraad hebben ingediend, kun nen binnen een maand na heden bij Hare Majesteit de Koningin beroep in stellen. Kortgene, 16 April 1952. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Bij spoedgevallen is te Goes te be reiken de heer C. Griep, arts, Gan- zepoortstraat 6, tel. 2460. Te Heinltenszand, 's Heer Arends kerke en Wolfaartsdijk is te bereiken de heer A. I. Vos, arts te Wolfaarts dijk, tel. K 1198—231. Te Driewegen, 's Heerenhoek, Borssele, Nieuwdorp en Lewedorp wordt de practgk van de heer Fol- mer waargenomen door de heer W. H. C. C. J. Luyckx, arts te 's Heeren hoek, tel. K 1105282 en de praktijk van de heer Gelderblom door de heer H. J. M. Kiviet, arts te Borssele, tel, K 1105—203. Wolfaartsdijk 10 ds. v. d. Werf, 2.30 ds. Ponsteen; Baarland 9.30 en 2 ds. Beneder; Borssele 10 en 2.30 ds. Vrij- landt; Driewegen 2 dhr. Koelman; El- lewoutsdijk 9.30 ds. Metselaar; 's-Gravenpolder 9.30 en 2 ds. Kluiver; 's-Heerenhoek geen dienst; Hein ltenszand 10 en 2.30 ds. Kltfn; Hoe- dekenskerke 9.30 ds. Hulsbergen, 2 ds. Heijmans; Lewedorp 6 ds. Tal- ma: Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. Bui- nink; Nisse 9.30 en 2 ds. v. Oyen; Oudelande 9.30 ds. Heijmans, 2 ds. Hulsbergen; Ovezande 9.30 dhr. Koelman; Biezelinge 9.30 en 2 ds. Schellevis; Hansweert 9.30 ds. v. d. Ham, 6.30 ds. v. Ieperen (jeugdd.); Kapelle 10 en 2.30 ds. JebbJnk; Krab- bendijke 9.30 en 2.30 ds. Baarslag; Kruiningen 10 en 2.30 ds. v. Burge ier ;Schore 9.30 ds. den Engelse, 2 ds. Talma; Waarde 9.30 dhr. de Zwart, 2 ds. Strating; Wemeldinge 10 en 2.30 ds. v .Ieperen; Yerseke 10 en 2.30 ds. P.etfenga. Geref. Kerk. Goes 10 ds. Flinter- man. 5 ds. Heyerman; Wolfaartsdijk 10 en 2.30 dienst; Baarland 9,30 en 2 ds. Heyerman; Borssele 10 en 2.30 ds. v. d. Veen (H.A. en Danltz.); Drie wegen 9.30 en 2 leesd.; 's-Gravenpol der 10 leesd., 5.30 ds. Flinterman; Heinkenszand 10 en 2.30 leesd.; Le wedorp 10 en 2.30 ds. Wiersinga; Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. Aalbers- berg; Kapelle 10 en 2.30 ds. v. d. Leek; Krabbendijke 9.30 en 2,30 ds. Besselaar; Kruiningen 10 en 2.30 ds. Koolstra; Rilland-Bath 10 en 2.30 ds. Baayen; Wemeldinge 10 leesd., 5 ds. Booy; Yerseke 9.30 en 2 ds. Booy. Geref. Kerk (Art. 31). Goes 10 en 2.30 ds. Hordijk; Wolfaartsdijk 10.15 leesd., 4.15 ds. Hord(jk. Geref. Gem. Goes 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Wolfaartsdijk 9.30, 2 en 6 leesd.; Borssele 9.30, 2 en 6 leesd.; 's-Gravenpolder 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Hoedekenslterke 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nieuwdorp 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nis- se 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Biezelinge 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Krabbendijke ■9.30 ,2 en 6 ds. Bel; Kruiningen 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Rilland-Bath 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Waarde 9.30, 2 en 6 stud. Hage; Wemeldinge 10, 2 en 6 leesd.; Yerseke 9.30, 2 en 6 ds, Die- leman. Oud-Geref. Gem. 's-Gravenpolder 9.30, 2 en 5.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge 9.30 en 2.30 ds. Gruppen. Vr(j Evang. Gem. Goes 9.30 en 6 ds. Karelse; Wemeldinge 10 en 2.30 ds. de Goede; Yerseke 10 en 2.30 ds. Timmerman.' Ver. van Vrijz. Herv. Goes 6.30 dr. Noordhoff. Doopsgez. Gem. Goes geen dienst. Leger des Heils. Goes 10 Heillig. dienst, 6.45 openl. samenkomst Gr. Markt. 7.30 Veiiossingssamenkomst; Yerseke 10 Hell.dienst, 6 Verloss. samenkomst. NOORD BEVELAND ZONDAG 20 APRIL. Neil. Herv. Kerk. Coiynsplaat 10 en 2.30 ds. v. Dalen; Geersaijk 10 en 2.30 de heer Kraalt; Kamperland 9.30 ds. Postma (H.A.), 2.30 ds. Boonstra (Danltz.); Kats 10 ds. v. Schuppen, 2 dienst; Kortgene 10 ds. Morreau, 14.30 dienst; Wisseker- lte 10 ds. Boonstra, 2.30 ds. Postma. Geref. Kerk. Colynsplaat 10 en 6 ds. Retel; Kamperland 10 en 2.30 ds. Radder; Geersdijk 10 en 2.30 ds. v. Aller; Wlssekerke 10 en 2,30 ds. Fokltens. Muziekconcours te Heinkenszand. Het door de muziekvereniging „Euter pe" te Heinkenszand op 2e Pinkster dag ter gelegenheid van haar 60-ja- rig bestaan te organiseren Bondscon- cours belooft voor deze gemeente een belangrijk evenement te worden. De voorbereidingen zjjn door het bestuur onder leiding van haar voor zitter, de heer P. Staverman, met kracht ter hand genomen: er werden een erecomité, waarin o.a. de burge meester van Heinkenszand. de heer B. Funk, zitting hoéft genomen, er. een werkcomité gevormd. Hét bestuur heeft voor de te hou den festiviteiten beslag weten te leg gen op een fraai weiland, gelegen aan de Boerendijk, eigendom van de heer H. Vermue. Reeds een 20-tal muziekgezelschap pen zonden bericht van inschrijving, terwijl nog meer inschrijvingen wor den verwacht. Oesterexport practisch ten einde Nu het weer de gehele week aan houdend warm bleef, is de oesterex port tot practisch niets teruggelopen. Slechts de plaatsen -aan de Belgische kust hebben nog enkele partijen oes ters afgenomen, doch dat zal ook spoedig afgelopen zijn. Ook Engeland toonde weinig belangstelling meer en naar het binnenland staat de ver zending ook bijna stop. Velen zijn dan ook reeds begonnen met de restan ten uit de putten naar de percelen te brengen. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN. (ONDERH. ART. 31 K.O.) Beroepen te Oldehove B. van Riet te Pieterburen. Yerseke AANLEG VAN EEN VIJVER Aan het Waghtoplein in de Buren- polder te Yerseke is men thans be gonnen met het graven van een die pe put voor het aanleggen van een vijver. Deze vijver, die ter verfraai ing iri deze omgeving wordt aange legd, zal tevens in geval van nood als brandput kunnen dienen. Rond de vijver zal een beplanting worden aan gebracht. N00RD-BEVELAND Kortgene MOTORRIJDER BOTSTE TEGEN TOUWEN De motorrijder C. H. S. uit Wisse- kerke reed op de weg Kortgene-Co- lijnsplaat tegen eén door I. C. uit Kortgene bestuurde tractor van de landbouwer J. J. M. v. O., eveneens afkomstig uit Kortgene. De tractor, die dwars over de weg stond, trok z.g. landrollen met touwen naar bo ven. Met deze touwen kwam de mo torrijder hoofdzakelijk in botsing. HiJ werd tegen de weg gesmeten, waar hij enige tijd bleef liggen. Na dokters hulp kon hrj weer op de been komen. De motor was niet ernstig bescha digd. Tegen J. J. M. v. O. werd pro ces-verbaal opgemaakt, evenals te gen de motorbestuurder, die geen rij bewijs had. VAN TOT Bij de gehouden examens voor de rang van brandwacht 2e klasse bij de vrijwillige brandweer zijn uit Poortvliet 7 personen geslaagd, namelijk: Joh, Krij ger, A. C. Sakko, C. M. de Groen, J. D Gebraad. M. W. Deurioö, D. Mulliè en J. M. Oudesluijs. Aan de Kweekschool voor vroedvrou wen te Amsterdam slaagde voor verlos kundige mej. Attic N. H. Griep te Goes. De muziekvereniging .Ame's Genoe gen" te Arnemuiden houdt 2e Pinkster dag en op de dag na Pinksteren een ba zar, ten behoeve van haar insUumenten- fonds, in het Verenigingsgebouw aan de 5poorstraat. In het Jeugdgebouw van de Ned. Her vormde Kerk te Sluis voerden jongeren van de Hedenesse-kring het Paasspel „Toen het nog donker was" op. Er be stond voor deze avond een levendige be langstelling. Het openingswoord werd gesproken door Wika van Vliet. Het spel zeil werd met declamatie en samenzang afgewisseld. Dc Inzameling voor de Generale Kas der Ned. Herv. Gemeente te Kortgene heeft f 173.90 opgebracht. In de Herv. Kerk te Kortgene is een geluidsversterker aangebracht om de slechte accoustiek bij het orgel weg te nemen. Tevens bestaat nu gelegenheid om zg. doventelefoons aan te leggen. Tot ambtenaar ter secretarie te Seroos- kerke (S.), in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer A. P. du Bois werd benoemd de heer K. Oostingh. thans ambtenaar ter secretarie te Die ver (Dren te). De postduivenhoudersverenlging „Tot Weerziens" te Sluis nam met 4S duiven deel aan de prijsvlucht op Moeskroen. De uitslag luidt 1, 3. 6, 8 en 10 C. v. d. Wal- le; 2 O. de Meijer; 4 en 5 P. de Broek; 7 C. de Meijer; 9 F. van Deurssen. Vandaag zal te Tholen een collecte worden gehouden ten bate van de tb.c.- bestrijding cn voor de „Emmabloem". Op de kiezerslijst van de gemeente Krabbendijke komen de namen voor van 1705 personen. De inzamelingsactie van de C.J.M.V. van lectuur voor de militairen heeft te Wolfaartsdijk opgeleverd 1328 tijdschrif ten en 231 boeken. Vrijdag jL was het 45 Jaar geleden, dat dc heer C. v. d- Graal te Tholen werd aangesteld als organist van de Neö. Herv. Gemeente in deze plaats. Bij de bloedtransfusiedienst te We meldinge hebben zich 139 gevers (geef sters) gemeld. Donderdagavond maakte de 's Hec- renhoekse mocidorfelvereniging een oefenmars door een gedeelte van het dorp. Op Hemelvaartsdag zal de vereni ging deelnemen aan het nationaal con cours te Wemeldinge. APOTHEKEN Goes: apotheek La Porte, Grote Markt 10, tel. 2529. DIERENARTSEN Van Zaterdag 12 uur tot Maandag morgen 9 uur zijn van de dierenart sen Bereikbaar de heren A. A. Elzer- man te Goes, tel. 2233 en M. Gaa- keer te Ovezande, tel. K 1195283. lenstortplaats en dc kelder kwam M. in de woning cn verschafte vervol gens door het openen van ccn raam ook De K. toegang. Dc bult werd naar M.'s woning overgebracht Toen het tweetal weer thuis was, had M. nog steeds geen kolen, doch wel ster ke drankEnkele dagen later kwam de politie eens neuzen, zag ccn fles wijn staan en wist voldoend,-. Vrijdag werd tegen M. één jaar ge vangenisstraf, waarvan vier maan den onvoorwaardelijk cn acht maan den voorwaardelijk, alsmede onder toezichtstelling. geëist. De K., wiens straflijstje allesbehalve blank is er staan maar liefst elf veroordelingen op genoteerd hoorde één jaar voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en onder toezichtstelling tegen zich eisen. Een boete van f 100 of 30 dagen hechtenis en twee maanden ontzeg ging van de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen werd geëist te gen dc loondorser J. B. A. C. uit Sluis, die onder invloed van sterken drank met zijn auto naar huis was gereden. Uitspraken: 2 Mei. WIELRENNEN Waglmans blijft leider in Ronde van Romandië De tweede étappe van dc Ronde van Romandië MartignyGenève, over een afstand van 201 km., werd fewonnen door de Italiaan Carrea ln e tijd van 5 uur 57 min. 6 sec. Onze landgenoot Wagtmans ein digde als vijfde in 5 uur 58 min. 57 sec. Hij blijft hiermede leider in het algemeen klassement. Robic leidt in RomeNapelsRome WIM VAN EST ACHTSTE. De Italiaan Maggini won het eer ste gedeelte van de eerste étappe Rome-.Caserte in de wegwedstrijd Rome-Napels-Rome. Wim van Est werd vierde. Het tweede gedeelte werd gewonnen door de Fransman Robic. De tweede étappe van Caserte naar Salerno over een afstand van 135 km. werd gewonnen door de Italiaan Bartali in de tijd van 3 uur, 51 min. en 7 sec. Zijn landgenoot Bevilacqua arriveerde 35 sec. eerder dan Bartali, maar verzuimde dc voorgeschreven ronden op dc baan te rijden. Wim van Est wercf tiende. In het algemeen klassement heeft Robic nog steeds de leiding. Van Est staat achtste geklasseerd. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 18 April. Aardappelen: Koopmans BI. 14.10. Fruit: Jonathan B-C 6061; idem, grof. 52—55. Groenten: Sla A 10—17; idem B 5—9: Bloemkool A 2658; idem B 1430; Idem C 8-22; idem D 8—12; Witlof 8—28: Stoofsla 10—25; Rabarber 7—12; Spina zie B—22; Prei 8—15; Andijvie 11—45: Uien 3—29; Radijs 5—17. VEILING „ZUID-BEVELAND". 18 April. Groenten: Kropsla 5—11: Bloemkool A 31—42; idem B 20—27; idem C 14—17; idem stek 0.506, alles per 100 stuks; Spinazie 2035; Witlof 1019; Idem stek 28; Prei 8; Rabarber 712; Sja lotten 21; Rode kool 7—15; Uien stek en afw. 2—15; Aardappelen 14, alles per 100 kg.; Radijs 8—10; Bosselderlj 4—10, bei den per 100 bos. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN 17 April: Appelen: Goudreinette 20— 42. Jonathan 3380. Laxton Superbe 48— 68. Winston 70—81. Groenten: Andijvie 1912. Bloemkool 21—50. Waspeen 30—3L Prei 10—18. Ra barber 23—27. Radijs 5—7. Selderij 8.70— 10.30. Sla 5.7011.20. Spinazie 12—30. Uien 6—18. Witlof 13—31. Nagekomen advertentie. Heden overleed na een langdurig lijden in het ziekenhuis „Bethesda", onze geliefde zorgza me Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder ANNA CORNELIA BOS, geb. NUSTELEIJ N, in de leeftijd van 66 jaar. Vlissingen: C. BOS J. W. BOS C. BOS—DE WOLFF A. J. KUIPER—BOS C. KUIPER Karlskrona (Zweden) C. J. BOS g. m. bo Str akke ss on Vlissingen: O. M. BOS L. H. BOS— VAN LEUVEN En Kleinkinderen. Vlissingen, 18 April '52 Arbeidstraat 22 Liever geen bezoek De teraardebestelling zal plaats vinden op Dinsdag 22 April a.s., om 2 urn- n.m., van af Arbeidsstraat 22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13