PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Koningin Juliana eredoctor aan Michigans universiteit Landbouwproblemen vroegen in Maart sterk de aandacht D£ BILT Kantlijn WESTERLING STRAKS TOCH IN ARREST Vandaag 195e Jaargang - No. 92 Dagblad uitgave van de ürma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn. PL verv.: VV. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., £r. p. p. 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 18 April 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 cL per mm. Mtnlmun p. advertentie t 3 - lng. mededelingen driemaal tanet. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t L—Iedere regel nicer 20 cent. „Brieven o£ adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr. 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 o£ 2160). M-burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Coes L. Vorststr. 63, tel. 2475 Ib.g.g 2228). Oostburg: Finlandstraat 2, telel. 16, Terneuzen- B rouwerljstr. 2; Zierlkzee N. Bogerdstr J6U. 'e: VANDAAG NAAR DE WESTKUST „Eerbewijs aan het volk van Nederland" (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) Nu het bezoek van het Koninklijk Paar aan Michigan voorbij is, kan wel worden gezegd, dat deze staat, waar zovele Nederlanders een bestaan hebben gevonden, de grootste spontaneïteit heeft opgebracht, welke Konin gin en Prins tot nu toe in Amerika hebben ondervonden. Donderdagmorgen werd H.M. de Koningin in Ann Arbor door de univer siteit van Michigan het ere-doctoraat in de rechtswetenschappen aange boden. Koningin Juliana zeide in een rede in deze aanbieding een eerbewijs to zien, dat niet alleen aan haar als persoon wordt verleend, maar door haar ook aan het Nederlandse volk. „Ik aanvaard het met grote dankbaar heid als een, teken van de levendige vriendschap, die bestaat tussen onze twee volkeren", zo zeide z\j. Een uur na het-vertrek uit Detroit arriveerde het koninklijk paar in het universiteitsgebouw van Michigan te Ann Arbor, waar het ontvangen werd door de president, de heer Harlan Hatcher. De aanbieding van het ere doctoraat werd ook bijgewoond door tien Nederlandse studenten, die mo menteel aan deze universiteit stude ren. De president verklaarde, dat de universiteit van Michigan bijzonder trots is op de nauwe banden van vrienschap tussen deze staat en Ne derland en hij herinnerde er aan, dat de burgers van Nederlandse afkomst in de groei van de universiteit een be langrijk aandeel hebben gehad. In haar rede zeide Koningin Juli ana, dat de vrije menselijke geest bij het zoeken naar waarheid en wijs heid onverbiddelijk voort gaat. Het is echter alleen in samenwerking, dat Bij de behandeling van de begro ting van justitie, Woensdag in de Eerste Kamer heeft de Chris telijk Historische senator J. Reijers op de eveneens C.H. minister van justitie Mulderije een aanval gelan ceerd, zo hevig, als men in het Ne derlandse parlement slechts bij zeer hoge uitzondering tegenkomt. De zaak waar het om ging was de zaalc- Menten, die wij bij onze lezers bekend mogen achten. Niets meer of min der verklaarde de heer Reijers, dan dat een of meer leidende figuren bij het ministerie van justitie de open baarheid schuwen en voor niets te rugdeinzen, als liet er om gaat een objectief onderzoek naar deze ge ruchtmakende geschiedenis te voor komen. Terwijl vaststaat,dat detoenma lige Binnenlandse Strijdkrachten met medeweten van de politie op schan dalige wijze in de woning van Menten te Bloemendaal hebben gestolen en de daders bekend zijn, wordt niet op getreden tegen de politionele en justi tiële functionaiïssen, die strafbare feiten pleegden, noch tegen de Haar lemse rechter-commissaiis en de Am sterdamse procureur generaal, die de zaak in de doofpot willen stoppen. Er is valsheid in geschrifte gepleegd, er is valselijk proces verbaal opge maakt, er is gestolen, voor millioe- nen. Er zijn kostbare schilderijen het land uitgesmokkeld en een deskun dige, die naar deze verdwijning een onderzoek had ingesteld verdronk de dag voor hij verhoord zou worden. Marechaussees, die een onderzoek in stelden, werden overgeplaatst naar uiteenlopende delen van het land, een officier van de Field Security werd toen hij op weg was naar Menten be schoten, Menten zelf werd in de rug geschoten. De verantwoordelijke mensen lopen vrij rond, bekleden ho ge posities bij de politie, en een van lien werd zelfs onlangs onderschei den De rechtsstaat staat hierbij op het spel aldus de heer Reijers, die ook nog wees op de Velser affaire en de zauk Schallenberg en ingrijpen van minister Mulderije verlangde. Men ziet, het zijn geen geringe beschuldigingen, die het Eer ste Kamerlid Reijers in het parlement uitsprak. Enhet is dan ook geen wonder, dat. de minister onmiddellijk ant woordde. Minister Mulderije stelde zich op het standpunt, dat de critiek van de heer Reijers lichtvaardig is. Er wordt in deze zaak gedaan wat er gedaan kan worden en het is een fa bel, dat er in Nederland geen recht meer is. Niemand wordt de hand bo ven het hoofd gehouden. Alle dos siers betreffende de zaak Menten zijn aan de vertrouwenscommissie der Tweede Kamer ter inzage verstrekt. Wat de zaak-Schallenberg aangaat verklaarde de minister dat men vei- ïitr aan kan nemen, dat Schallenberg Wnimuord pleegde. Inzake de Velser- ariaire zal een aantal vervolgingen worden ingesteld. Meer gegevens staan ons op dit moment niet ten dienste. En wij wagen het niet een oordeel te veilen. Maar van tweeën één: óf de heer Reijers heeft inderdaad zéér lichtvaardig critiek uitgeoefend, of de minister is niet op de hoogte. En met de herinnering aan de zaak-van Putten in het geheugen achten wij dit laatste niet uitgeslo ten. Dat een senator een zo felle cri tiek zou uiten als hij niet overtuigd was van de juistheid ervan, achten wij zeer onwaarschijnlijk. Te minder omdat Menten en Velsen geen stich telijke geschiedenissen zijn. een waarlijke universaliteit kon wor den verkregen. De wetenschap opent grote mogelijkheden en rust de men sen toe met machtige wapenen. Cp een zeer zonderlinge manier lijkt de mens, tegen zijn eigen wezen in, vaak de dood in plaats van het leven te vertegenwoordigen. In onze tijd wordt de keus tussen de beide uitersten acuut voor iedere verantwoordelijke J Een „vorstelijke" grap in Grand Rapids Koningin Juliana is Woens dagochtend tweemaal met haar vliegtuig in Grand Rapids aan gekomen, tenminste wanneer men het plaatselijke radiosta tion van deze stad mag gelo ven. De oorzaak hiervan ligt bij de journalisten, die de tocht van het koninklijk paar volgen en die de verslaggevers een ge duchte poets hebben gebakken. Zij kwamen namelijk met hun vliegtuig, eveneens een Constel lation, tien minuten eerder dan de Koningin op het vliegveld van Grand Rapids aan. De jour nalisten begrepen wel, dat men daar beneden de indruk zou hebben, dat het koninklijk paar elk ogenblik, zou landen en óm dezè indruk te versterken, maakten -zij onmiddellijk na de landing de deur van het vlieg tuig open, haalden een vrouwe lijke collega naar voren en lie ten die minzaam naar de be volking, die op het vliegveld was samengestroomd, wuiven. De radioverslaggever werd het slachtoffer van deze grap en beschreef prompt voor zijn toe hoorders hoe de Koningin ge kleed was en hoe charmant zij de bevolking groette. Tien minuten later kon hij opnieuw beginnen. 4r Omgekeerde bewijslast ook voor bromfietsers. Minister Wemmers herzag zijn mening. In de vergadering van de Tweede Kamer van 28 November jl. heeft de minister van Verkeer en Water staat als zijn aanvankelijke mening te kennen gegeven, dat aanleiding bestond om de bromfietsen van toe passing art. 31, 1ste lid, "der We genverkeerswet uit te zonderen en mitsdien de zogenaamde omgekeerde bewijslast op te heffen. Intussen is hem gebleken, dat toch wel bij zoveel verkeersongeval len bromfietsen betrokken zijn, dat het gevaar, dat de bromfiets op de weg oplevert, inderdaad groter is te achten dan dat, hetwelk wordt ver oorzaakt door het berijden van een gewoon rijwiel, in verband waarme de 't hem juist voorkomt voor de be stuurders van bromfietsen welke voertuigen tot de categorie motor rijtuigen blijven behoren de voor de bestuurders van motorrijtuigen bestaande zogenaamde omgekeerde bewijslast van kracht te doen blij ven. Dit wordt" door minister Wemmers medegedeeld in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de voorgenomen wijziging van de Verkeerswet. Palingvergiftiging in Sittard Tengevolge van het eten van pa ling, die op de weekmarkt te Sittard gekocht was, hebben zich bij vier per sonen uit drie Sittardse gezinnen ver giftigingsverschijnselen voorgedaan. Hun toestand was niet zo ernstig, dat overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk was. De gemeentepolitie heeft de bevolking per radio laten waarschuwen. Truman beveelt Harriman als zijn opvolger aan President Truman heeft Donderdag de directeur van het programma voor de Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland (de M.S.A.), Averell Harriman, krachtig aanbevolen als candidaat der democratische partij voor de komende presidentsverkiezin gen. voorman op het gebied der weten schap. Het verstand moet zich uit strekken naar wijsheid en genie, ten einde verder en nog dieper te kunnen zien en een scheppingskracht te be reiken als nooit tevoren. Wel heb ben wij mensen geen almacht over leven en dood, maar het is ons gege ven, de vlam van het leven aan te wakkeren. NAAR SAN FRANCISCO. De Koningin heeft de pers nog.me degedeeld, met volle teugen te heb ben genoten van de overgave en het enthousiasme, waarmede vooral het Nederlandse deel der bevolking van Michigan de ontvangst had voorbe reid. Donderdagmiddag vertrok het ko ninklijk paar met een Constellation van de Amerikaanse luchtmacht naar San Francisco, waar de hoge gasten 's avonds om negen uur plaatselijke tijd arriveerden. Het programma voor vandaag omvat o.m. een receptie ten stadhuize, een bijeenkomst met ver tegenwoordigsters van vrouwenorga nisaties en een receptie voor Ameri kanen van Nederlandse afkomst. „KONINGIN JULIAN A-DAGEN". Gouverneur Mennen heeft bij zijn afscheid van het Koninklijk Paar, op het station van de stad Lansing, de hoofdstad van Michigan een ges te gemaakt, die tot nog toe zonder precedent is. In een proclamatie, die hij in de trein tekende, heeft hij de bevolking van Michigan er van op de hoogte gesteld, dat in de toekomst 16 en 17 April in Michigan be schouwd zullen worden als „Koningin Juliana dagen". Deze twee dagen zullen in de toe komst als een soort nationale feest dagen worden herdacht. Tijdens haar bezoek aan het gereconstrueerde Thomas Edison-lataorato- rium in Greenfield Village, probeert Koningin Juliana het orgel tc be spelen, dat door President Th. Roosevelt destijds aan Edison ten ge schenke werd gegeven. Oplossing voor Urker vissers in zicht. Dertien blijven in Argentinië, zeven willen naar huis terug. Een Nederlandse zegsman te Bue nos Aires heeft Woensdag medege deeld, dat men bij de regeling van het gesciiil tussen de naar Argen tinië geëmigreerde Urker vissers en de Belgische reder van Iseghem op de goede weg is. Een oplossing schijnt voor de deur tc staan. Van de 20 vissers hebben 13 be sloten in Argentinië te blijven en hun gezinnen te laten overkomen. Zeven hebben gevraagd naar Neder land te mogen terugkeren. Zij zul len door de Nederlandse legatie met een Nederlands koopvaarijschip wor den gerepatrieerd. Wat de eersten betreft is Van Iseghem in principe bereid het ar beidscontract te annuleren en hun toe te staan elders werk te zoeken. Zij zullen waarschijnlijk gemakkelijk werk kunnen vinden in Mar del Pla ta. Verscheidene reders zijn bereid hun eis om de Zondagsrust in over eenstemming met'hun godsdienstige overtuiging in acht te nemen, in te willigen. Stevenson wil geen president worden Gouverneur Stevenson van Illinois heeft thans medegedeeld geen can- didaatstelling voor het presidentschap der Ver. Staten te kunnen aanvaar den. Zoals bekend, stelde president Truman er prijs op. dat Stevenson in zijn plaats door de democratische par tij gecandideerd zou worden. Steven son wil echter liever gouverneur blij ven. KAMERLID VRAAGT OPHELDERING O.M. ging in opdracht van de minister in beroep Naar het A.N.P. van bevoegde zijde vemèemt heeft het Openbaar Minis terie te Amsterdam in opdracht van minister van justitie gistermorgen hoger beroep aangetekend tegen de afivyzing door de rechter-eommissaris van de vordering tot inbewaringstelling van R. P. P. Westerling. Te ver wachten is, dat de rechtbank te Amsterdam hieromtrent op korte termijn een beslissing zal nemen. Westerling deelde gistermorgen aan het A.N.P. mede. dat hem de voorwaarde werd gesteld, dat hij Ne- deriand niet zou verlaten en niet zou onderduiken. Hij heeft in deze voor waarden toegestemd en daarop zijn woord gegeven. Hij zeide dit woord ook te zullen nakomen indien er eventueel sprake zou zijn van uitle vering. VRAGEN VAN KAMERLID. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Donker (P.v.d.A.) heeft aan de minister van justitie intussen de vol gende vragen schriftelijk gesteld: Wil de minister ter geruststelling, zo mogelijk, van de gealarmeerde pu blieke opinie op de kortst mogelijke termijn de Kamer nauwkeurig inlich ten over de juiste toedracht van zaken bij de arrestatie en de daarop gevolg de invrijheidstelling van Westerling? Wil de minister voorts de Kamer omstandig inlichten over het stand punt, dat de regering inneemt met betrekking tot de mogelijkheid ener strafvervolging tegen Westerling, als mede met betrekking tot haar hou ding ten opzichte van het door Indo nesië gedane verzoek tot uitlevering? Uitspraken in de zaak „Koning Voetbal" Het Amsterdams gerechtshof heeft Donderdagmorgen arrest gewezen in de zaak tegen drie ex-medewër- kers van het niet meer bestaande blad „Koning Voetbal". De 29-jarige vertegenwoordiger G. v. R. en de 30- jarige magazijnbediende G. S. D. werden wegens het vals invullen en met valse namen voorzien van prijs vraagformulieren van dit blad elk veroordeeld tot drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar plus een boete van 40 subs. 20 dagen. Tegen de 46-jarige oud-direc teur, thans hoofdvertegenwoordiger, gelastte het hof een nader onderzoek door de rechter-commissaris. Syrische opdracht aan Nederlanders nu definitief Uit Damascus is bericht ontvangen, dat het staatshoofd van S5Tië het contract heeft geratificeerd, dat op 29 Maart j.l. werd gesloten tussen het in Den Haag gevestigde Neder landse adviesbureau voor ingenieurs werken in het buitenland „Nedeco" en de directie van het te Damascus gevestigde bureau voor de Ghab val lei-werken. Als eerste uitvloeisel van dit contract zal "Zaterdag k.s.. een foto-„Dakota" van de K.L.M. naar Syrië vertrekken voor het verrich ten van fotografische opnamen van een gebied van 2500 km2. Met dit toestel zullen tegelijkertijd vijf inge nieurs vertrekken. In de komende we ken zullen zich nog een dozijn des kundïgen naar Syrië begeven. Het project wordt in Syrië be schouwd als van grote economische betekenis voor het land. Resident-generaal van Tunis in Parijs De Franse resident-generaal in Tunesië, de Hauteclocque,is uit Tu nis in Parys aangekomen voor be sprekingen met de Franse regering. Hij verklaarde, dat zijn komst naar Parijs betekende, dat de toestand in Tunesië op het ogenblik bevredigend is. ECONOMISCHE KRONIEK VAN ZEELAND Veel fruit in Zeeuwse koelhuizen In de afgelopen maand vroeg vooral de landbouwsector onze aan dacht voor enkele belangrijke aangelegenheden. In de eers'e plaats wees de Nederl. Ver. voor Landaanwinning nog eens op de ruime mogelijk heden van inpolderingen in ons gewest. Het Noordersloe telt 600 ha schorren die in aanmerking komen; de schorren bij Ossendrecht 750 ha; het Land van Saeftinge 2300 ha. Met de Braakman en de te vergoten Zuidsloe-polder zou dit een aanwinst zijn van 5900 ha. De Belgische bezwaren iegen diverse droogmakerijen in verband met de moeilijkheid het Seheiaewater te bergen zijn van meer formele en weinig serieuze aard. Het doelbewust aanpakken van deze werken ook van Zeeland zelf uit dient te worden aangewakkerd. Vele boerenzoons kunnen geluk kig worden gemaakt met een stuk grond van uitnemende kwaliteit. Uitvoerbaar worden ook geacht de afdamming van de Krabbekreek en de Eendracht, waardoor 700 ha. wordt gewonnen en een goede ver binding tussen Tholen en St. Phi- lipsland ontstaat. Ook het zgn. Drie- eilandenplan is uitvoerbaar. Hierbij worden het Veerse Gat en de Zand- kreek afgesloten. Vooral de ver- keersverbeteringen liggen hier voor de hand. Hoe dicht toch zou Mid den-Zeeland bij Noord-Zeeland ko men te liggen. Wat historisch en staatsrechtelijk een eenheid is zou dit ook in geografisch opzicht wor den. Bij deze projecten neemt ook het dijkonderhoud per ha bouwland aanmerkelijk af. Een oplossing in nog groter stijl zou de afdamming van de Ooster- en Wester-Schelde zijn, b.v. van Gorishoek op Tholen naar Yerselcendam en van Zuid-Be veland naar Perkpolder. Hierbij zouden verscheidene verdronken gebieden weer worden drooggelegd. En wat te denken van een vaste ver binding TholenZuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen. De Wester- Schelde zou dan door de kop van Walsoorden gekanaliseerd kunnen worden. Heel ver weg nog ligt een plan om alle zeegaten van het Zwin tot de Dollard af te sluiten. Wij zou den bij deze plannen het pleit wil len voeren voor een soort Inpoide- ringsplan, dat van Zeeuwse zijde zou moeten worden aangesneden. Belangrijker dingen voor Zeeland kunnen wij ons niet voorstellen en men moet zien er zelf bij te zijn! HOGERE PACHTPRIJZEN. Na een uitvoerige discussie over de pachtprijzen is het besluit geval len deze in Zeeland belangrijk, maar geleidelijk te verhogen. In dé" mees te gevallen betekent dit een stijging van ongeveer 135,tot ongeveer 170,per ha. Het peil in 1939 lag omstreeks f 125,Het redelijke hiervan valt niet te ontkennen wan neer men de algemene prijsstijging sinds 1940 waarneemt. Het is de taak- van de Grondkamer om toe te zien, dat de geleidelijkheid en rechtvaardigheid worden betracht. Overigens krijgt de laatste tijd ook de landbouw zijn aandeel in de vraagvermindering te dragen. Voor al bij de inzaai is dit een onzeker en dus onaangenaam element. Aan het bouwplan zal wel weinig wor den veranderd, daar het zaaizaad reeds geruime tijd geleden door de boer is gekocht. Gelukkig zijn in het algemeen de wintergewassen zeer goed door de winter heen gekomen. EIEREN AFZET. Er gaat geen maand voorbij of wij kunnen met trots wijzen op nieuwe plannen om het agrarisch leven te versterken. Zo worden thans pogingen aangewend om tot een beter geordende eieren-afzet te komen door een vrijwillige leve- ijingsplicht. De veiling te Middel burg neemt hierbij West-Zeeland, die te. Goes Noord- en Oost-Zee land voor zijn rekening. Deze hech te organisatie is in het belang van alle'hierbij betrokkenen tot en met de consument. De tuinbouw verwacht een goede fruitoogst na de zachte winter. Thans bevindt zich nog ongeveer 500.000 kg fruit in de Zeeuwse koel huizen, welke men rekent nog op de markt te kunnen spuien. Men ziet, dat ook hier een actieve wel- vaartspolitiek zijn „vruchten" ople vert. En uit de uitbreiding van Zee- land's proeftuin voor de fruitteelt te Wilhelminadorp van 7 tot 12 ha blijkt dat men nog niet aan uitrus ten denkt. Men zal er verschillende nieuwe proeven ondernemen. Ook komt er een fruitteeltschool. (Vervolg op pag. 2) Smokkel van katoengaren in Antwerpse haven In Antwerpen wordt thans een on derzoek ingesteld naar de clandestie ne uitvoer via de Antwerpse haven van grote partijen Spaans katoenga ren naar Frankrijk. De Franse rege ring heeft nl. de invoer van Spaans katoengaren verboden. Het garen zou in Antwerpen van Belgische her- komstetiketten zijn voorzien. Hier door behoeft op de katoen geen over drachtbelasting te worden betaald. Het katoengaren wordt vervolgens als Belgisch product naar Frankrijk verscheept. Ook zou een dergelijke smokkelhandel op grote schaal wor den gedreven met Russische katoen- afval. ...viert de beroemde Ameri kaanse dirigent en componist dr. Leopold Stokowski zijn 65e verjaardag; ...viert de bekende Nederland se toneelspeler Theo Frenkel zijn 40-inrig toneeljubileum. Opa Klijzing wereldkampioen pijproken De 77-jarige opa Klijzing uit Pur- merend is Donderdagavond officieus wereldkampioen pijproken geworden door de Amerikaan Spaniola uit Flint in Michigan met meer dan 49 minuten te verslaan. Over een hoeveelheid 3 3/10 gram Amerikaanse Burleyta- bak rookte opa Klijzing 92 minuten en 18 seconden. De Amerikaan deed er met dezelfde hoeveelheid tabak precies 43 minuten over. Opa Klijzing rookte zijn drie gram metjes Burleytabek in Purmerend en de heer Spaniola deed hetzelfde in Michigan. Zowel in Purmerend als in Michigan was een commissie aan wezig. die nauwkeurig toezag dat de pijprokers zich aan de voorschriften hielden. Toen gisteravond telefonisch uit Amerika het bericht kwam, dat de heer Spaniola door „onbekende oorzaak" de strijd na 43 minuten had gestaakt, heerste er grote vreugde in Purmerend. De belangstelling voor de record- poging van opa Klijzing was zeer groot: ongeveer 50 journalisten en 20 persfotografen, onder wie een van een Amerikaanse blad, waren in Pur merend aanwezig. Donderdag werd te Purmerend ook een wedstrijd gehouden om het Ne derlandse kampioenschap pijproken, dat op naam stond van opa Klijzing met 66 minuten. Dit record werd ver beterd door de 60-jarige heer S. de Ridder uit Purmerend. die over de 2Vz gram Hollandse baaitabak 77 mi nuten en 20 seconden deed. Aan deze wedstrijd namen 21 personen uit ge heel Nederland deeL Nieuw ontvangsicentrum voor Nederlanders in Australië De Australische regering heeft be sloten, dat Nederlandse immigranten, die nog niet in het bezit zijn van een eigen huisvesting in Australië, in het vervolg niet meer ondergebracht zul len worden in het ontvangstcentrum Bathurst. maar in het ontvangstcen trum Bonagilla. Bonagllla is een uit stekend ingericht oud-militair kamp, nabij het plaatsje Wodonga, dat aan de Zuidelijke oever van de Murray rivier ligt, daar waar deze rivier de grens vormt tussen de Australische staten Victoria en New South Wales. VERWACHT: VOLOP LENTE. Geldig tot Vrijdagavond. Droog en zonnig weer met matige tijdelijk zwakke wind tussen Oost en Noord. Ongeveer dezelfde tempera turen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1