PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tafts aanhangers wilden een val opstellen voor Eisenhower Paasdagen vol Zomerweelde D£ BILT Vandaag TUNIS HEEFT EINDELIJK WEER EEN REGERING DE RUSSEN KRIJGEN WIJN EN PARFUMS UIT FRANKRIJK.... 195e Jaargang - No. 89 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 15 April 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— lng. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels l 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228), Oostburg; Finlandstrnat 2, telef. 16. Temeuzen: Brouwerijstr. 2; Zlerikzee: N. Bogerdstr C 160, »el. 26 MET TRANEN IN DE OGEN Maar de generaal voelt nog niets voor politieke uitspraken Op een persconferentie in zün hoofdkwartier te Fontainebleau heeft gene raal Eisenhower daags voor Pasen medegedeeld, dat de politieke ontwik keling in de Ver. Staten hem practïsch hebben gedwongen zyn ontslag aanvrage als N.A.T.O.-opperbevelhebber in te dienen. Hij legde tijdens deze conferentie echter geen enkele politieke verklaring af en weigerde ook vragen te beantwoorden. Dit laatste zal wel niet naar de zin zijn geweest van de aanhangers van zijn grote rivaal in de stryd om het presidentschap der Ver. Staten, Robert Taft, die intussen reeds met een krachtige campagne zyn begonnen om de generaal te dwingen zich over enkele netelige politieke kwesties uit te spreken. Zij hopen nl. dat Eisenhower alleen reeds doordat hij zich zou uitspreken, een aantal kiezers van zich zou vervreemden, hoe zijn uit spraak ook zou luiden. De vragen, waarvoor men generaal te willen bezoeken om „hen te groe- Eisenhower wil stellen, betreffen de bekende Taft-Hartley-wet, die de sta kingsmogelijkheden beperkt en als een rem werkt op het optreden van de vakverenigingen, de sociale maat regelen, het huidige peil der rege ringsuitgaven en de thans geldende belastingen en ten slotte zijn stand punt ten aanzien van de beschenning van de rechten der negers. Het zijn alle inderdaad zeer neteli ge vragen, maar de aanhangers van ten, die op zo buitengewoon geslaag de wijze met my hebben samenge werkt". In het kader van deze bezoe ken hoopt generaal Eisenhower op 18 April in Den Haag te komen. VEEL BETER DAN IK.... Over zijn opvolger als N.A.T.O.-op perbevelhebber zeide Eisenhower niets te kunnen mededelen: „Ik weet hier niets van. Er is een aantal men sen, die mijn functie kunnen overne- de generaal, die de campagne voor men en zij zouden het er waarschijn- •ziin veri.-ip'7in«r leiden, tonen niet. veel jij]t Veel beter af brengen dan ik...". Reuter, weet tenslotte nog te mel den, dat toen Eisenhower Vrijdag de ruim 70 hoge N.A.T.O.-stafofficieren in kennis stelde van zyn komend ver trek, vrijwel niemands ogen droog bleven. Veldmaarschalk Montgomery schudde de opperbevelhebber bewo gen de hand en toen deze het ver trek verliet, zocht hij eveneens naar zijn zakdoek zijn verkiezing leiden, topen niet veel geneigdheid in de voor ken gegraven kuil te willen vallen. De generaal zelf zal pas op 4 Juni in zijn geboortestad Abilene in de staat Kansas zijn eerste toespraak houden en men neemt aan, dat deze slechts in zeer algemene termen ge steld zal zijn. Wél zou Eisenhower in enige besprekingen met republi keinse leiders openlijk maar niet in het openbaar! van zijn inzich ten in bepaalde kwesties doen blij ken. Mogelijk zal hij daarna nog één- of tweemaal in het openbaar het woord voeren voor op 7 Juli op de na tionale republikeinse partijconventie de partijcandidaat wordt aangewe zen. Tijdens de persconferentie in Fon tainebleau zeide Eisenhower o.m. nog, dat hy zich vergist had, toen hy in Januari nog meende, dat hij niet voor de keus tussen zijn huidige functie en het gehoor geven aan het op hem vanuit de States gedaan beroep zou woi'den gesteld. Toch meende hij thans beter in de gelegenheid te zul len komen zijn werk in Europa te voltooien. Zodra hij in Juli eventueel een politieke functie zou krijgen, wil de de generaal ontslag nemen uit het Amerikaanse leger. „Dan zijn er geen betrekkingen meer tussen mij en het leger en dan zou ik zelfs niet lan ger mijn uniform mogen dragen", zo voegde Eisenhower hieraan nog toe. Hij zeide voorts nog vóór zyn ver trek uit Europa de N.A.T.O.-landen Pinay haalde ?iin begroting er eindelijk door. De Franse nationale vergadering heeft In tweede lezing Pinay's Redt- de-franc-begroting goedgekeurd met 830 tegen 208 stemmen. De raad der republiek keurde de begroting met 148 tegen 80 stemmen goed. De nationale vergadering is thans op recès gegaan tot 20 Mei. De thans goedgekeurde begroting verschilt op enkele belangrijke pun ten van de begrotingen van twee vo rige Franse regeringen, die door de volksvertegenwoordiging werden ver worpen. De belangrijkste verschillen zijn: le. Er zullen geen nieuwe belastin gen worden geheven; 2e. De regering heeft machtiging gekregen de uitgaven voor niet-mili- taire doeleinden te verlagen met 110 milliard francs; 3e. Er zou een bedrag van 100 mil liard francs worden besteed voor we deropbouw en belegging (in nieuwe bedrijven of voor uitbreiding van be staande; dit bedrag zal niet worden uitgegeven vóór de regering het met leningen byeen heeft gebracht; 4e Voor reeds gepleegde belasting ontduikingen zal amnestie worden verleend; nieuwe misdrijven op dit gebied zullen echter streng worden gestraft. Twee militairen gedood. Auto sloeg over de kop. Zaterdag is bij Apeldoorn een mi litaire auto over de kop geslagen en vervolgens tegen een boom gebotst. Twee inzittenden, de 34-jarige kor- poraal E„ die de auto bestuurde, en de 38-jarige sergeant-majoor M. wer den op slag gedood. De soldaat eerste klasse H. werd zwaar gewond. De militairen kwamen van het kamp „Golflinks" bij Arn hem. Korporaal H. laat een vrouw en een kind achter. De sergeant-majoor, die eveneens gehuwd was, had twee kin deren. 103-jarige te Dokkum overleden. De vermoedelijk oudste inwoonster van Nederland, de weduwe G. Ubels- Kemp te Dokkum, is op ruim 103-ja- rige leeftijd overleden. Zij zou op 9 Juni a.s. 104 jaar zijn geworden. Brussel wijst Haagse Benelux- nota niet volledig af. Spoedig een ministerconferentie Het antwoord van de Belgische en Luxemburgse regeringen op de Ne derlandse nota van 18 Februari, be treffende de voorwaarden van een definitieve economische unie, is dezer dagen overhandigd. De tekst is nog niet bekendgemaakt, maar in gezag hebbende kringen wordt vernomen, dat dit antwoord, verre van een afwij zing te zijn, voldoende positieve ele menten bevat om „tussen de betrok ken regeringen een bespreking te openen", waarvan verwacht mag worden, dat deze de standpunten na der tot elkander zal brengen. Tijdens een conferentie van de Benelux-mi nisters, welke de Belgische regering zo spoedig mogelijk wenst te Deleg gen, zal de nota uitvoerig worden be sproken. Met enig voorbehoud, zo schijnt het, komt de Belgische regering zekere Nederlandse voorstellen tegemoet, o. m. wat betreft de instelling van een permanente commissie van de Bene- luxministers, die de portefeuilles van financiën, handel en economische za ken onder hun beheer houden. Minder tegemoetkomend schijnt men in Brussel echter te zijn op het punt van de samensmeltine van de valuta. SUCCES VOOR TAFT Zaterdag zijn vóór-verkiezingen ge houden in de staat Kentucky. Negen tien afgevaardigden naar de republi keinse partijconventie uit deze staat zullen de candidatuur van Taft steu nen, één die van Eisenhower. is het 500 jaar geleden, dat de beroemde Italiaanse schil der. beeldhouwer, architect, wiskundige, mechanicus en na tuurkundige Leonarda da Vinei te Vinei bij Empoli werd gebo ren. V VREDE, VERTROUWEN EN SAMENWERKING? Frans-Tunesische commissie voor de hervormingen kan nu aan het werk gaan. Tunis heeft eindelyk een nieuwe regering. Kabinetsformateur Bakkoesj heeft zijn ministerlijst aan de Bey kunnen aanbieden en daarmede is een einde gekomen aan de crisis, welke was ontstaan toen de Bey zeventien dagen geleden in opdracht van de Franse hoge commissaris de regering- Tsjenik, waarvan de belangrijkste leden reeds gearresteerd waren, naar huis stuurde. Zoals bekend is het de bedoeling van Frankrijk in samenwerking met een Tunesische regering, die daartoe bereid is, hervormingen door te voe ren, welke op den duur tot meer zelf standigheid voor Tunis zouden kun nen leiden. De nieuwe regering, welke uit ze ven pro-Franse Tunesiërs bestaat, is reeds door de Bey geïnstalleerd en premier Bakkoesj heeft een verkla ring afgelegd, waarin hij o.m. zeide in de eerste plaats te zullen streven naar een geest van vrede, vertrouwen en samenwerking De eerste bijeenkomst van de FransTunesische commissie voor de heivormingen is op verzoek van de premier enkele dagen uitgesteld opdat hij zich eerst van de medewer king van de beste deskundigen zal kunnen verzekeren. Premier Bak koesj wilde echter zijn bestuurstaak geheel gescheiden houden van het vraagstuk van het invoeren van her vormingen. Zijn regering zal aftreden zodra in de gemengd FransTune sischecommisie overeenstemming zal zijn bereikt over deze hervormin gen. Bakkoesj zeide ten slotte te ver wachten, dat in de komende dagen verscheidene honderden personen, die om politieke redenen zijn geïnter neerd, zullen worden vrijgelaten. ONGEREGELDHEDEN. Maandag hebben nationalisten een handgranaat en stenen geworpen naar de politiebewaking voor de re sidentie van de nieuwe Tunesische premier. De politie vuurde in de lucht; van slachtoffers is geen mel ding gemaakt. De betogers waren naar ae ambtswoning van de premier femarcheerd om te protesteren tegen e vorming van de regering, die door de nationalisten „niet-representatief Nieuwe uitnodiging van Stalin aan het Westen? Volgens het links-georiënteerde En gelse Zondagblad „The People" heeft Stalin verleden week in een onder houd met de ambassadeur van India de leiders der Westelijke mogendhe den uitgenodigd een gezamenlijke be spreking te voeren teneinde te pogen de vrede te handhaven. Minister-pre sident Churchill zou dit aanbod thans in overweging hebben genomen. fenoemd wordt. Een spoorbrug in de uurt van Sousse is opgeblazen. Zon dag waren de Arabische winkels ge sloten. COMPROMIS-VOORSTEL EN DE VEILIGHEIDSRAAD. In de Veiligheidsraad heeft Chili Maandag als compromis in het Frans Tunesische geschil voorgesteld, dat de kwestie op de agenda wordt ge houden, doch dat de raad zich voor lopig van optreden onthoudt om Frankrijk en het protectoraat gele genheid te geven over een nieuwe overeenkomst te onderhandelen. CONFERENTIE TE MOSKOU GEËINDIGD. Maar zodra zij belangrijker goederen vragen, zullen de Westelijke regeringen er wel weer een stokje voor steken Het meest merkwaardige feit, dat de economische conferentie te Moskou, welke j.l. Zaterdag is geëindigd, heeft opgeleverd wordt tvel gevormd door het afsluiten van tal van zeer belangryke handelscontracten tussen zaken lieden uit Weslelijke landen en uit landen van achter het IJzeren Gorden. De regeringen der Westelijke landen hebben zich, zoals genoegzaam be kend is, geheel afzijdig gehouden van de conferentie en de vraag is intussen ook opgeworpen of een bepaald vooroordeel van de Westelijke regeringen in het jongste "erleden ook niet tè veel belemmerend heeft gewerkt op het handelsverkeer. Hierby vadt echter op tc merken, dat van Russische zijde tot dusver meer gevraagd werd naar grondstof fen dan naai verbruiksartikelen, iets wat natuurlijk een doorn in het oog moest zijn van de Westelijke regerin gen, die zuiver militaire overwegingen aan deze leveranties natuurlijk wel paal-en perk moésten stellen. Uit de thans atgesloten contracten blijkt echter, dat de Russen plotseling ook Koningin Elizabeth n van Enge- heel andere dingen willen importeren: land is dezer dagen voor de eerste' Engeland, wyn, kaas en njaal 5inds \„t Ko-lngi- werd uitgeroepen m het openbaar versche nen. Zij nam deel aan een traditione le plechtigheid in de Westminster Abbey. Koningin Elizabeth met het haar aangeboden Paasboeket verlaat, begeleid door dr. Don, de deken van de Westminster Abbey, het gebouw na de plechtigheid. Verkiezingen in Rgypte uitgesteld. Om corruptie onmogelijk te maken. De Egyptische regering 'heeft Za terdag besloten de aanvankelijk voor 18 Mei a.s. uitgeschreven algemene verkiezingen voor onbepaalde tijd uit te stellen. Volgens het blad „Akhbar el Jom" is de reden voor het uitstel, dat pre mier Hilaly Pasja de gehele organisa tie der verkiezingen wil herzien. Hij wil een einde maken aan „politieke corruptie en de practijk van het ver kopen van zetels". Een woordvoerder der regering heeft medegedeeld, dat voorgesteld is alle kizers stemplicht op te leggen en het aantal kiesdistricten uit te breiden. Hij verklaarde verder dat de verkiezingswetten zodanig zullen worden gewijzigd, dat ook vrouwen stemrecht krijgen. Vrijwillige schipbreukelingen met een vlot de zee op. Zes „vrijwillige schipbreukelingen", onder leiding van de 26-jarige chirurg en kanaalzwemmer Alain-Louis Bom bard, zijn van plan zes weken met een vlot de Atlantische Oceaan op te gaan om enkele theorieën van Bom bard te toetsen. Bombard heeft aan verslaggevers meegedeeld dat hij een oplossing meent te hebben gevonden voor drie problemen waarmee schipbreukelin gen te kampen hebben, nl. het gebrek aan water en suiker, en de scheur buik. De dorst wil Bombard bestrij den door water aan bepaalde vissoor ten te onttrekken. Bombard is van mening, dat men zonder suiker kan als men genoeg vet en proteine tot zich neemt en daarbij voldoende drinkt. Het plankton ((plantaardig organismen, die o.a. in zeewater voorkomen, zou een goed middel te gen scheurbuik zijn. Het vlot is uitgerust met een labo ratorium, radio en een hulpmotor. artikelen en aetherische oliën Nederland Het klinkt allemaal heel mooi, maar men vraagt zich toch af hoe lang dit zo zal olijven. En zodra het weer om andere dingen zou gaan, zullen de Westerse regeringen er heus wel weer een stokje voor steken, volko men terecht overigens! De Russen zijn op het ogenblik be reid uit Oost-Europa de levering van granen, oliën, benzine, machines, e.d. toe te staan. BEROEP OP DE V.N. In de slotbijeenkomst van de Mos- kouse conferentie is Zaterdag beslo ten een verklaring aan de Ver. Na ties te zenden, waarin er op wordt gewezen, dat 471 personen, afkomstig uit zSkenkringen van 48 landen, aan de conferentie hebben deelgenomen. De conferentie wil er de aandacht van de Ver. Naties op vestigen, dat het economisch verkeer wordt ingekrom pen en zelfs ontwricht door beperken de bepalingen en hinderpalen van al lerlei aard. In Moskou zou men tot cle conclusie zijn gekomen, dat toch gro te mogelijkheden tot vergroting van de internationale handel aanwezig moeten zijn. Van de Ver. Naties wordt dan ook gevraagd zo spoedig mogelijk een conferentie bijeen te. roepen van vertegenwoordigers van de regerin gen, met deelneming van zakenkrin- gen. vakorganisaties, enz., ten einde er toe bij te dragen te dragen, dat de gesignaleerde belemmeringen zo veel mogelijk uit de weg worden geruimd. Ten slotte werd nog besloten een commissie (van 35 leden) in te stel len voor de ontwikkeling van de in ternationale handel. Hierin kreeg o.m. zitting de Nederlandse prof. mr. C. W. de Vries. Revolutie in Bolivia kostte 3000 mensenlevens. Dr. Estensoro zou toch president worden. Meer dan 3000 personen zouden om het leven zijn gekomen bij de strijd om de macht, die drie dagen in Boli via heeft gewoed. Dr. Siles Suazo. die de revolutionnaire strijdkrachten leidde, is benoemd tot waarnemend- president. In betrouwbare kringen verwacht men echter, dat dr. Esten soro, die zes jaar in Uruguay en Ar gentinië in ballingschap heeft ge leefd en die aan het hoofd staat van de „nationale revolutionnaire bewe ging", het presidentschap zal worden aangeboden. Volgens te Buenos Aires ontvangen belichten was een van de eerste da den van de voorlopige regering een aankondiging van het plan om de tin mijnen, de voornaamste welvaarts bron van Bolivia, onmiddellijk te na tionaliseren. Staking van Amerikaanse telefoonbedienden geëindigd. Een staking van 12.000 employé's van de „Bell Telephone-company" in Ohio, die een week geduurd heeft, is Zondag geëindigd. Men is het eens ge worden over salarisverhogingen van vier tot zeven dollar per week. Bij de „Western Electric", een dochteronder neming van de Bell-Company, duurt een staking van monteurs en perso neel van de verkoopafdeling in 43 staten echter voort. ZEELAND ALS TOURISTENCENTRUM. Duizenden bezoekers uit binnen- en buitenland stroomden binnen De drukte op de Zeeuwse wegen, op de stranden en de hotel-terrassen is tijdens de afgelopen stralende Paasdagen zonder meer enorm ge weest. Duizenden hebben van de zomerse temperatuur geprofiteerd en trok- ken op brom- en gewone fietsen, op motorfietsen, in auto's, per bus, per trein en per boot de natuur in. Het voorbeeld van de burgemeester van Domburg, die reeds vorige week een bad in de Noordzee durfde nemen, vond bij enkelen navolging, hoewel de meesten zich tot een zonnebad be paalden, om dan gebruind en verbrand in de avonduren huiswaarts te ke ren. De veerdiensten kregen een maximum aan passagiers en voertuigen te verwerken en in Breskens moesten 2e Paasdag enkele honderden Belgische automobilisten teleurgesteld de terugweg aanvaarden; nadat ze circa 3 uur vergeefs hadden gewacht. Vier. tot vijfhonderd anderen waren hun voor geweest en bereids overgezet Een hotelhouder uit Vlissingen verklaarde tijdens deze Paasdagen een veertig jaar oud omzet-record voor deze feestdagen te hebben gebroken: een uitspraak, die ongetwijfeld meer exploitanten kunnen onderschrijven! In Domburg nam de V.V.V.-voor- zitter de moeite om gedurende een kwartier het verkeer even buiten Domburg in de richting Westkapelle te registreren en hij kwam tot de conclusie, dat er in vijftien minuten 42 auto's, 18 motor- plus bromfietsen en 155 gewone fietsen passeerden. Schouwen-Duiveland kreeg een 2500 bezoekers. De internationale voetbal wedstrijd Zierikzee IKon. R. C. Borgerhout trok het voor Zierikzee ongewone aantal van 1500 betalende bezoekers. Het Stedelijk Museum te Zierikzee noteerde een honderdtal be zoekers. Ook op Schouwen konden de veerdiensten niet alle auto's verwer ken. Het aantal Belgische bezoekers was ook hier uiteraard in verband met de voetbalwedstrijd groot. Hoewel te KruinipgenPerkpolder op 2e Paasdag de beide boten waren ingeschakeld voor een half uurdienst. moesten tal van automobilisten in de avonduren veel geduld betonen, alvo rens zij konden worden overgezet. Te Vlissingen vormden zich op de middag van de tweede Paasdag de eerste dag was de drukte minder onafzienbare files wachtende auto's, soms tot aan de Keersluis en de verkeerspolitie moest vanzelfspre kend een extra oogje in het zeil hou den. Ongevallen werden hier niet ge registreerd; zelfs geen materiële schade, zo werd ons verzekerd. STRANDEN IN TREK. Het prachtige, voor April zo onge kend zonnige weer, deed tallozen de schreden naar de stranden wenden; de stranden van Cadzand, Vlissingen, Zoutelande, Domburg, Westelijk Schouwen en waar dan ook. Te Cad- zand waren het vooral bezoekers uit België, die per auto kwamen aange reden om zich vervolgens op de ho tel-terrassen en op het strahd be haaglijk in de zon te installeren. De zon, die tot veler verwondering reeds een brandende kracht bleek te bezitten en die ook tot veler vreug de reeds in staat bleek om de „win- terhuid" een sportief, roodbruin tint je te geven Op de boulevards te Vlissingen heerste beide dagen een onafgebro ken va-et-vient; een komen en gaan van flanerende één- en tweedaagse gasten, vaak gestoken in lichte, zo merse kledij, zodat het geheel een fleurige indruk maakte. Het seizoen scheen reeds in volle gang! (Vervolg op pap. 2) r Men waande zich in Beigië Honderdduizenden hebben tij dens de Paasdagen in het gehe le land genoten van deze fees telijke, zomerse dagen; vol van bloemengeur, zon en zoele wind. De badplaatsen stroomden vol; ook duizenden buitenlanders trokken naar ons land en met name de bloembollenvelden stonden in het middelpunt der belangstelling. Alle grote ho tels in het Gooi, Amsterdam, Zandvoort, Noordwijk aan Zee en Alkmaar waren volledig be zet en in vele hotels ging de di rectie er toe over aan wanhopi ge buitenlanders badkamers af te staan, waar zij zich op ge ïmproviseerde bedden ter ruste konden begeven... Onder de veie gasten bevon den zich Fransen, Belgen, En gelsen, Amerikanen en Duit sers en van hen trok het groot ste deel per auto naar ons land. Het -entrum van bollenland de Keukenhof te Lisse telde voor beide dagen ruim 75.000 bezoekers. Langs vele wegen en met name langs de Zeeuwse wegen! waande men zich soms in België, zoveel witte borden met rode nummers zag men... Verder signaleerden wij in Zeeland auto's uit vrijwel alle Nederlandse provincies! Koninklijk paar naar Detroit. Koningin plantte een eik op Sea Island Na de Paasdagen in volkomen rust te hebben doorgebracht op Sea Is land in Georgia, zijn Koningin Juli ana en Prins Bernhard, toegejuicht door meer dan 200 vacantiegangers. Maandag met een Constellation van de Amerikaanse luchtmacht naar Detroit vertrokken, waar zij om 23.30 uur Ned. tijd arriveerden. Kort voor het vertrek ®af H.M. een boodschap aan de bevolking van Georgia, waarin zij zeide uiterst dankbaar te zijn voor de grote gast vrijheid, die de bevolking in het Zui den haar en de prins in deze dagen heeft geschonken. Een speciaal woord van dank richtte de Koningin aan de pers, die haar tijdens de korte va- cantie volkomen rust heeft gelaten. Een half uur voordat de Constellation zich losmaakte van het vliegveld plantte de Koningin voor het hotel Cloister een boom, die haar naam zal dragen. Slechts staatshoofden kunnen het voorrecht genieten als herinnering aan hun verblijf op Sea Island een dergelijke eik achter te laten. Tot nog toe staan er pas twee andere bomen, die de namen dragen van vroegere presidenten van de Verenigde Staten. GEROOSTERDE OESTERS Vrijdagavond heeft het Koninklijk Paar een bezoek gebracht aan een oude rijstplantage op Sea Island. Talrijke vuren verlichtten het veld rond het huis, toen Koningin en Prins en hun gevolg op de plantage aan kwamen. Op een ijzeren plaat, waar onder een fel vuur werd gestookt, roosterden negerbedienden oesters. Zowel de Koningin als de Prins als de leden van het gevolg verorberden enkele dozijnen oesters. VERWACHT: TIJDELIJK MEER BEWOLKING Tijdelijk meer bewolking, hoofdza- kelijk in de hogere niveaux. maar bij- J na overal droog weer. Weinig wind. Warm voor de tyd van het jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1