RK.wïl niet stuk Jaarvergadering Groene Kruis te Middelburg BATAVUS Groede gaat niet accoord met de grenswijziging luwer Hartelijk afscheid in de Zeeuwse landbouwwereld Hogere polderlasten voor de Breede Watering wriglbV Zeeuwse Almanak POPENT «-"".'fws JEUK! D.D.D. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 11 APRIL 1952 i^—i DE T.B.C.-BESTRIJDING Het ledental stijgt thans weer De afdeling- Middelburg' van het Groene Kruis leed tengevolge van de reorganisatie, welke het plaatselijk Kruiswerk onderging, aanvankelijk een aanzienlijk ledenverlies het ledental verminderde van 3000 tot 1300 doch dit verlies is thans weer grotendeels weggewerkt; het ledental be draagt nu 2200 en neemt nog dagelijks toe. Dit bleek uit de jaarverslagen, welke in de jaarvergadering, onder voorzitterschap van dokter W. K. Scliu- ling in het Groene Kruis-gebouw gehouden, werden uitgebracht. De voorzitter verwelkomde bij het begin van de jaarvergadering o.a. het erelid, mr, J. F. van Deinse. De secretaris, de heer J. C, F. van Ka mer, bracht verslag uit over de twee de helft van 1950 en over 1951. Voor de wijkverpleging zijn drie zusters werkzaam. Er wei-den 5386 zieken bezoeken en 493 bezoeken voor alge mene maatschappelijke hulp ge bracht. De consultatiebureaux werden druk bezocht. Ongeveer 60 van het totaal aantal jonggeborenen staat bij het Groene Kruis ingeschreven. Wat de t.b.c. bestrijding betreft werd medegedeeld dat aan net begin van het verslagjaar 132 gezinnen met 156 patiënten stonden ingeschreven. De ze toename is een gevolg van het be volkingsonderzoek. Ten behoeve van het magazijn werd een fusie aange gaan met de Vereniging voor Diaco- nessearbeid. Het Wit-Gele Kruis heeft ondanks de destijds aangegane overeenkomst nog niet daadwerke lijk gefuseerd. Alen leende 2071 arti kelen uit. Bij de discussie werd nog naar voren gebracht, dat de Vereni ging voor t.b.c,-bestrijding binnen kort zal worden opgeheven; zij be staat thans nog slechts op papier. Wanneer de slotvergadering zal zijn gehouden, heeft het Groene Kruis het werk der t.b.c.-bestrijding geheel aan zich getrokken. Het nadelig slot over 1950 bedroeg f 3979,26, dat over 1951 f 567.43. Het kapitaal beliep per ultimo 1950 f 26.406,09 en op 31 December 1951 f 25.838,66. Voor de zusters is een be hoorlijke pensioenverzekering geslo ten. Men sprak er zijn teleurstelling over uit, dat het gèmeentesubsidie slechts f 1.25 per lid per jaar be draagt, d.w.z. de helft van hetgeen destijds werd gevraagd. De begroting voor 1952 sluit met een tekort van R.K. H.B.S. TE GOES ERKEND- De Stichting voor R.K. middel baar onderwijs voor de Zeeuwse eilanden heeft Woensdagmorgen be richt ontvangen van het Ministerie voor Onderwijs, K. en W., dat met ingang van 1 Februari j.l., de R-K. H. B. S. te Goes als middelbare school is erkend. Wanneer de middelen hiertoe aan wezig zijn. kan de school thans in aanmerking komen voor rijkssub sidie. Advertentie t 760.De uitgaven zijn begroot op f 23.100.—. Mej. mr. A, Bolle en ir. A. A. Bre vet werden als bestuursleden herko zen. In de vacature, ontstaan door het niet aanvaarden van een bestuurs functie door mr. A. J. v. d. Weel werd mevrouw E. BolkesteinPull gekozen. De voorzitter bracht ten slotte alle medewerkers dank voor het werk, dat zij in het belang van de volksgezondheid verrichtten. Loods verantwoordelijk voor aanvaring. Aanvaring bij Hoedekenskerke. Op Woensdag 12 December van het vorig jaar kwamen ten gevolge van de mist het Noorse stoomschip Ben- gazi van de rederij Fred. Olsen en het Duitse schip Clara Hugo Stin- nes van de rederij Hugo Stinnes met elkaar in aanvaring op de Wester- schelde ter hoogte van Hoedekens kerke. De Bengazi raakte het Duitse schip midscheeps met de voorste ven, waardoor dit laatste schip een scheur midzijds opliep en dwars voor Hoedekenskerke op een zandplaat gezet moest worden. In een uitvoerig gemotiveerd von nis heeft de Raad voor de Scheep vaart als zijn oordeel uitgesproken, dat deze aanvaring is veroorzaakt door de onjuiste manoeuvres van het Duitse schip. Wat de loods betreft, die deze manoeuvres leidde, merkt de Raad voor de Scheepvaart op, dat hij gebrek aan goed zeeman schap heeft getoond. Bij de Raad kwam de vraag op of de loods wel als zodanig gehandhaafd zou kun nen blijven. Advertentie enige liets met de 5 plussen Na. li „N'iroi" lak- en chroomwerk GRILLIGE GEMEENTEGRENZEN. Burgemeester Everaars }yDe gemeente zou in één slag noodlijdend zijn. In tegenstelling tot de gemeenteraad van Breskens, die Woensdagavond volledig instemde met het van Gedeputeerde Staten ontvangen ontwerp tot wijziging van de grens tussen Groede en Breskens, verklaarde de raad van Groede zich in de Donderdagavond gehouden zitting eenparig tégen de voorgestelde wijzigingen. De voorzitter, burgemeester J. C. Everaars, gaf als zijn mening to ken nen, dat de gemeente Groede in één slag noodlijdend zou worden, indien de grenswijziging inderdaad per 1 Januari 1953 van kracht wordt. Dc cor recties impliceren voor Groede namelijk o.m. het verlies van zes grote en twee kleine boerderijen, de vismeel-industrie en een garagebedrijf, hetgeen tevens derving betekent van ondernemers-, grond, en personele belastingen plus een groot deel van de uitkering gemeentefonds. De voorzitter wees er op, dat het lastingen is een voorlopige eompensa- tie beloofd, maar in welke vorm dit \PN rt\o«dentee n\el de verfrissende ■suvg"" Maar dat is ook geen wonder. Want aan P.K. vakkleding is alles gedaan om ze sterk en duurzaam ie maken, zoals dit met de modernste middelen mo gelijk is. P.K. vakkleding is van soepele stof gemaakt, maar ze is zo sterk als ijzer. Stoffen, afwerking, materialen, pasvorm, alles is enorm. 3&LQ}ul cdeiïfaA. émV.K. sWtfaA! ALHIER VERKRIJGBAAR BIJ. HACCOTJ ZN, St. Jacobsstraat, VLISSINGEN. H. BLOK ZONEN KAPETLE (Z.-B.) QUAACK, Hoofdstraat 77, KRUININGEN. ATTRACTIE - Het is beslist niet uitgeslotendat wij in de komende dagen onze schre den naar Aagtekerke zullen richten en wanneer wij daartoe zullen over-, gaan, zullen wij dat zeer bewust doen. De muziekvereniging Agatha zal daarvan dan de oorzaak zijn. Want, zo lazen wij, dc muziekver eniging Agathais druk in de weer met de 'voorbereidingen voor een bazar, waaraan tal van fraaie prij zen verbonden zijn. En toch gaat het ons niet om die prijzen. Nee. „Agatha" biedt nog gans iets anders en daarom om dat gans andere loopt Aagtekerke de kans ons op bezoek te krijgen. Wij zijn namelijk zeer benieuwd naar die ene attractie, die als „nieu wigheid op dit gebied" wordt aange kondigd en die wij onmiddellijk als zodanig willen aanvaarden. Want van een wasknijperstent als bijzondere bazar-attractie hadden w\j nog nooit, maar dan ook nog nooit of ie nimmer, gehoord Misschien komen wij wel. Het lijkt ons bést leuk. Als het maar niet te hard knijpt geenszins in de bedoeling ligt om een chauvinistisch standpunt - in- te ne-1 -men, doch men dient rekening te hou- 1 den met de belangen van de Groedse ingezetenen en in het byzmder met die van de in het grensgebied woon achtigen. Spr vroeg zich af waarom deze grenswijziging doorgang zou moeten vinden, terwijl de gemeente grenzen in geheel Zeeuwsch-Vlaan- leren zeer grillig lopen en evenzeer voor correctie in aanmerking zouden moeten komen. Indien' men tot alge hele correctie zou overgaan, zou spr. zich dit kunnen voorstellen, maar de huidige gang van zaken is hem onbe grijpelijk. Vervolgens ontzenuwde burgemees ter Everaars een aantal ten voordele van Breskens aangevoerde argumen ten, waarin hij o.m. besti'eed, dat het te corrigeren gedeelte het terrein langs de Rijksweg „geographisch" by Breskens zou horen. Evenmin was 'J. het er mee eens, dat de postbe stellingen die voor sommige Groedse ingezetenen uit Breskens ge schieden in dit verband van belang zouden zyn, of het feit, dat sommi gen hun huishoudelijke inkopen in Breskens verrichten. GROEDE KAN GEEN GROND MISSEN. Groede kan, zo vervolgde de bur gemeester, als agrarische gemeente geen cultuurgronden missen en htj betreurde het ten zeerste, dat nu zes grote boerderijen aan een niet-agrari- sche gemeente ten deel zouden val len. „Een gemeente, die aldus de voorzitter industrie bezit, de haven is voor West-Zeeuwsch Vlaanderen en bovendien een vissersvloot heeft'" De expansie-mogelykheden zouden voor Breskens trouwens toch beperkt blijven, daar b.v. Groede niet aan de Rijksweg mocht bouwen en de ge meente Breskens, naar de mening van de burgemeester, hiertoe dus wei evenmin toestemming zal krijgen. De raadsleden verklaarden zich unaniem accoord met de mening van de voorziter en drongen er op aan om „tot de laatste instantie" te proteste ren, zoals de heer R. J. van Damme (K.V.P.) het formuleerde. De heer J. P. Risseeuw (V.V.D.) wees er nog op, dat Groede 44 gezjnnen (115 perso nen) verliest, waarvoor slechï fezinnen in de plaats komen. De heer J. Vinjé (P.v.d.A.) merkte op, dat ongeveer drie jaar geleden algehele grenswijzigingen waren voorgesteld en ook hij vroeg zich af waarom dit nu tot Groede/Breskens beperkt zou moeten blijven. Vóór de te derven ondememersbe- zal geschieden is niet nader ven. De burgemeester was vari •ningi dat aan G S. een financiële schadeloosstelling gevraagd zal moe ten worden, met een overgangster mijn van b.v. twintig jaar. B. es zullen bij G. S. nog mondeling hun be zwaren uiteenzetten. Bij de aanvang van de vergade ring deelde de burgemeester meae, dat de heer P. v. d. Hooft benoemd is tot plaatselijk commandant voor de cherming Burgerbevolking, waar mee de raaa volledig kon instemmen. Wrede kalverensmokkelarij te Clinge. Twee schuldigen in arrest. De douane te Clinge heeft Woens dag twee personen in verzekerde be waring gesteld wegens poging tot frauduleuze uitvoer van een 15-tal kalveren in een personenauto. De kalveren en de auto, merk Buick met een totale waarde van ongeveer f2500. werden in beslag genomen. Tijdens de visitatie van een vee auto ontdekte de dienstdoende amb tenaar, dat een der inzittenden van deze auto met zijn arm enkele tekens gaf. Toen de ambtenaar opkeek, zag hij een personenauto aankomen, waarvan de bestuurder geen gevolg gaf aan de sommatie tot stoppen. De ambtenaar opende direct het vuur op de wegrijdende auto. Een collega die door het schieten opmerkzaam was geworden, wist de bestuurder onder bedreiging met zijn vuurwapen, te doen stoppen. Bij visitatie van de personenauto ontdekte men 15 kalve ren achter in de personenauto. De poten van de kalveren vastgebonden en zo waren de dieren op elkaar ge stapeld. Veertien kalveren overleefden de tocht, de 15e was gestikt. Een erger lijk staaltje van dierenmishandeling Woensdag was het overigens een bijzonder gunstige dag voor de doua niers te Clinge. want 's avonds wist men ook nog de hand te leggen op een personenauto, merk Buick 1951, waarde f 5000, die met grote snelheid van België naar Nederland reed. Een ambtenaar wilde de auto aanhouden, voor controle. Plotseling remde de bestuurder zo heftig, dat de wagen dwars op de weg kwam te staan. De twee inzittenden namen daarna de benen en lieten de auto in de steek. De Buick was voorzien van een Bel gische nummerplaat, terwijl motor en chassisnummer onkenbaar waren ge maakt. De auto is in beslag genomen. Koninklijke onderscheiding voor schepenen van Gent. De Nederlandse consul te Gent heeft aan de heren A. E. A. Decker en J. G. A. M. Vermeulen, schepenen van Gent het officierskruis in ae orde van Oranje Nassau uitgereikt. Deze on derscheiding werd aan de beide sche penen verleend in verband met de ve- le'arbeïQ, welke zij zich getroost heb ben en nog getroosten voor de cultu-- rele contacten tussen Gent en Neder land. Tal van ontvangsten en uitwis selingen werden door de beide sche penen mogelijk gemaakt en zij had den daarin een werkzaam aandeel. P. J. A. POOTJES GING HEEN. Gouden ere-medaille en geschenken. Geheel landbouwend Zeeland heeft de heer P. J. A. Dootjes, die na een diensttijd van 39 jaar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Goes als ama nuensis-concierge en later administratief ambtenaar, deze school met pen sioen gaat verlaten, Donderdagmiddag in de grote zaal van „de Prins van Oranje" een grootse huldiging bereid. Een lauge rij van sprekers schetste de kwaliteiten van de scheidende als ambtenaar en mens, terwyl liy ui letterlijke zin met goud werd beladen. De directeur van het landbouwon derwijs, ir. N. xan Vliet mocht mededeling doen van het Kon. Besluit, dat de heer Dootjes werd bevorderd tot drager van de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, terwijl het huldigingscomite namens de vele Zeeuwse vrienden uit de landbouw een gouden horloge met ketting kon aanbieden. De heer C. Burger, nam namens het comité het eerst het woord, daal de heer C. J. J. van Arenthals ver hinderd was. De heer Burger las de rede op rijm van de heer Arent hals voor, waarin de heer Dootjes werd geschetst als de man, die bijna 40 jaar voor het landbouwonderwijs op de bres heeft gestaan. Als aan- Advertentie Woningbouw op Walcheren ZULLEN GEMEENTEN GEZAMENLIJK AANBESTEDEN In een Donderdag onder voorzitter schap van burgemeester J. L. Dreg- mans in hotel „De Burg" te Middel burg gehouden vergadering van de Vereniging van burgemeesters en secretarissen op Walcheren werd be sloten, om aan de colleges van B. én W. voor te stellen, de bouw van wo ningen, welke de gemeenten krach tens het destijds verstrekte bouw volumen nog mogen realiseren, ge meenschappelijk aan te besteden. Men hoopt op deze wijze goedkoper te kunnen bouwen. Om de plaatselij ke aannemers een kans te geven, zou zowel in percelen als in massa wor den aanbesteed, waarna men zóu kunnen nagaan wat het goedkoopste is, Indeze vergadering werd tevens de mogelijkheid onder ogen gezien om gezamenlijk een geldlening voor de woningbouw aan te gaan. Op hartelijke wijze werd afscheid genomen van de heer J. J. Huijssen, oud-gemeentesecretaris van Arnemui- den. In de eerstvolgende vergadering zal worden voorzien in de vacature, welke tengevolge van zijn aftreden in het bestuur is ontstaan. GOES Lange Kerkstraat 35 Tel. K 1100/2538 HOE NAT HET WAS Stoomgemaal te Krabbendijke zal geëlectriticeerd worden Hoewel door het opmaken van een uiterst sobere begroting een verho ging van de polderlasten nog kon worden vermeden, zal ln de naaste toe komst met een niet onbelangrijke verhoging rekening moeten worden ge- houden, zo deelde de commissie tot onderzoek van de begroting van het Waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke" Donderdagmiddag op de vergadering in „de Prins van Oranje" te Goes by monde van de heer J. M. Kakebeeke mede. De jaarlijkse lasten bewegen zich nog steeds in stijgende lijn, de achterstand van de delfwerken is nog niet ingehaald, de toestand der belopen van de waterafvoerftanalen is vrij ongunstig, de ver nieuwing van de steenglooiing wordt meer urgent en nog verschillende we gen komen voor aanpassing aan het huidige verkeer in aanmerking. denken werd hem een gouden hor loge met ke'.ting, alsmede een fraaie door de heer H. Vissers, vervaar digde oorkonde aangeboden. Mevr. Dootjes mocht bloemen ontvangen. De directeur van het landbouwon derwijs, ir. Van Vliet vertolkte de dank van de minister van landbouw. Hij noemde de scheidende een ama nuensis, die ver boven de middel maat uitstak. Hierna spelde hij de heer Dootjes het gouden eremetaal op de borst. De directeur van de school, ir. J. Versteeg prees het doorzettingsvermogen en de plichts betrachting van de heer Dootjes. Vele sprekers voerden hierna het woord om de heer Dootjes hun dank te betuigen. De heer A. Minderhoud deed zulks namens de Commissie van Toezicht. De heer C. Burger deed het op humoristische wijze na mens de Ver. v. oud-leerlingen, de rijkslandbouwconsulent, dr. ir. C. W. C. van Beeltom voor het college van consulenten. Tevens belichttè liy de kwaliteiten van de heer Dootjes als secretaris van de wild-schadecom- missie voor de Noord- en Midden-Zee land. Verder spraken de heren J. A Duyvestrjn uit 's-Heerenhoek na mens de lagere landbouwscholen, de heer W. Spinnaay uit Middelburg voor de leiders van de landbouw- cursussen, de heer L. van Dijk, di recteur van de rijkslandbouwwinter school te Schoondijke, ir. M. A. Geu ze, voorzitter van de.:Z.L.M., de heer T. de Bruyoe namens, de schoolclub, die nog enkele geschenken aanbood, drs, J. J. Knibbe, secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B., de rijkstuinbouw- consulent ir. W. van Soest, die met zijn staf in de school „inwoont" en de heer A. Cappon als oud-Zi.M.- ambtenaar. Tot slot was het woond aan de scheidende zelf, die zich met een uitvoerige toespraak tot de zeer vele aanwezigen richtte om allen dank te brengen voor de ondervonden me dewerking en de betoonde belang stelling. Met een „Lang zal hij le ven" werd deze afscheidsreceptie besloten. Des avonds werd hem nog een diner aangeboden. Na de opening deed de dijkgraaf, de heer P. J. J. Dekker, enige me dedelingen. De uitkomsten van de tot heden verrichte voorjaarspeilin gen van de vooroever bij het stoom gemaal waren zeer bevredigend. De doorpeilingen moesten dit jaar weer worden uitgevoerd. In de afgelopen Advertentie MEJ. E. C. J. MEERMAN t In de leeftijd van 34 jaar is te Am sterdam plotseling overleden mei E. C. J. Meerman, kinderarts. In Zee land heeft deze dókteres bekendheid en vele vrienden verworven, toen zy vorig jaar geruime tijd de praktijk van dokter P. K. de Haas te Goes heeft waargenomen. De crematie zal Zaterdagmiddag a.s. te Westerveld plaats vinden. PANAMEES IN REPARATIE Te Vlissingen is binnengelopen het Panamese schip Shahin, een liberty- schip groot 7159 brt., dat gedurende een week in reparatie zal liggen by de Kon. Mij. „De Schelde". Kantoorbediende uit Oostzaan schreef beledigend. IN E.V.C. BLAADJE „DE SCHELDEWERKER" Dezer dagen heeft voor de politie rechter te Haarlem terechtgestaan de 28-jarige kantoorbediende P. C. uit Oostzaan, die in het E-V.C.-blaadje „De Scheldewerker" op beledigende wijze had geschreven over de heer N„ hoofdbaas op „De Schelde" te Vlis singen. Hij had in dit blaadje de heer N. getekend als een laagstaand indi vidu en een klasse-verrader. Ter zitting bleek, dat verdachte het artikeltje had geschreven op informa tie van anderen, zonder zich persoon lijk van de juistheid van hun bewe ringen te overtuigen. De officier, die de heer N schetste als een achtens waardig man, eiste tegen C. een voorwaardelijke gevangenisstraf van één maand met een geldboete van f 75.subs. 25 dagen hechtenis. Het vonnis werd. rekening houdende met verdachte's blanco strafregister, tien dagen voorwaardelijk en een boete van f 40.—. Botersmokkelaar in hoger beroep veroordeeld. Arrest wijzend in hoger beroep heeft het gerechtshof te 's Gravenha- ge de 21-jarige zaadhandelaar, J. M. de B. uit Hulst wegens overtreding van het deviezenbesluit 1945 veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van twee ja ren. Het voorarrest zal in mindering worden gebracht. De B. had op ver schillende tijdstippen in 1951, teza- men met anderen in een gepantserde auto, boter naar België gesmokkeld. Successievelijk waren op die manier 2000, 2500 en 3000 kilo boter de grens over gegaan. De advocaat-generaal, mr. Kist, had op 27 Maart 1.1. een jaar gevangenis straf geëist. De rechtbank te Middel burg had de B. een jaar gevangenis straf opgelegd, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en aftrek van preventieve hechtenis. winter kwam weinig stormschade voor aan de zeedijk. Door grote wa teroverlast zijn de gemalen lang in bedrijf geweest, ongeveer 50 lan ger dan normaal De dieselmotor draaide 1982 uren tot 5 April, de stoommachine 1580 en het electr. gemaal 600 uren. Er is weer duide lijk gebleken dat de capaciteit van de suatiemiddelen aan de Westzijde van het kanaal bij veel regenval te gering is. Het bestuur heeft de- tech nische dienst opgedragen te onder zoeken op welke wijze een moderne ontwatering kan worden verkregen, die binnen 24 uur 10 m.m. regenval kan afvoeren. Men is overtuigd, dat een oplossing niet op korte termijn kan worden verkregen, vooral nu vernomen is, dat men een deel van het waterschap, de Poel, wil gaan ruilverkavelen. AFZONDERLIJKE PEILEN. Verder is het bestuur tot de con clusie gekomen dat er naar gestreefd zal moeten worden om ln onder scheidene delen van het waterschap zo mogelijk afzonderlijke water peilen te verkrijgen. Als eerste maat regel op dit gebied zal men een proef nemen in de omgeving van Ka- pelle-Blezelinge, door met net plaat sen van stuwdammetjes het water peil in een hoger gelegen gebied vast te houden. Bij de ingekomen stukken was een verzoek om een gedeelte van dé Koedijk te Nisse te verharden In principe wil het waterschap hieraan meewerken, wanneer ook de buiten polders van Nisse hieraan bijdragen- Na een toelichting van de dijk graaf werd besloten tot een techni sche herziening van de salarissen, het vaststellen van de pensioengrond slagen en wijziging van het ambte- Installatie siaf Bescherming bevolking Kring Walcheren, De staf en de medewerkers en me dewerksters van het kringhoofd Be scherming bevolking kring Walche ren Zeeland, zullen op Vrijdag 18 April in een zitting van het dagelijks bestuur van de kringraad in het stad huis te Middelburg, door de voorzit ter. burgemeester mr. dr. N. Bolke stein, worden geïnstalleerd. Niet krabben. De helder vloeibare D. D. D, kal- meert de Jeuk ln enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep tn de huldpnrlën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN narenreglement. Met deze herziening welke geldt met terugwerkende kracht tot 1 Jan. 1948, is ƒ24.505,02 gemoeid. Eveneens werd besloten tot defini tieve regeling van het gratificatie- besluit 1951 en de wijziging en aan vulling van het ioelagebesluit 1951. BEGROTING GOEDGE KEURD. Vervolgens kwam de begroting 1952-1953 aan de orde. Deze gaf een totaal aan van 544.080,23 met een post onvoorzien van 24.794,54. Hierbij is ook begroot de electrifi- catie van het stoomgemaal Katten- dtjke, waar de hoge schoorsteen eer lang uit het dorpsbeeld zal verdwij nen. Zonder discussie werd de be groting vastgesteld. Het bestuur werd gemachtigd een geldlening van 150-000 aan te gaan, w.o. f 10.000 voor electrificatie van h f gemaal. De schuldenlast (incl. de nieuwe le ning) bedraagt byna 900.000, met een jaarlijkse rente en aflossing van 70.000. Wegens periodieke aftre ding van de gezworene Iz. Luteyn, Nisse, werd de volgende aanbeve ling opgemaakt: 1. Iz. Luteijn, Nis se; 2. J. Nieuwenhuïse Mz., Nisse; 3. J- Boonman, Nisse. Bij de rondvraag dankte de heer M. in 't Anker te Schore voor de plannen van de ontwatering bij Schore, door middel van de aan te brengen stuwdammetjes te Kapelle- i Biezelinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2