PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nog geen monetaire Unie van de Benelux-landen Nota van minister Staf over herhalingsoefeningen Bouw van de Centrale Zeeland vordert goed D£ BILT Kantlijn 195e Jaargang - No. 87 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., £r. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 11 April 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p. advertentie f 3. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, teL 2077 en 2924; Goes L. Vorstatr. 63, teL 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Finlandstraat 2, telef. 16. Terneuzen Brouwerljstr. 2; Zlerlkzee N Bogercs'r ICO, 'ei 26. NEDERLANDS VOORSTEL VERWORPEN. Hersiel van onze beialingsbalansposiiie volgens de Belgen van toevallige aard De Belgische regering heeft besloten het Nederlandse voorstel, dat de volledige Benelux-unie moet worden gebaseerd op een samenvoeging van de monetaire reserves, een gemeenschappelijk credietquotum in de Europe se betalingsimie, een gemeenschappelijke buitenlandse handelspolitiek en een gemeenschappelyke monetaire politiek, te verwerpen, zo meldt de cor respondent van de „Financial Times" te Brussel. In haar antwoord op het Neder landse voorstel heeft de Belgische re gering meegedeeld, dat België nog niet kan instemmen met een monetai re unie met Nederland. België be schouwt het recente herstel van de Nederlandse Betalingsbalanspositie als grotendeels van toevallige aard, en is van oordeel, dat dit herstel mo gelijk is gemaakt door de crisis in Frankrijk en Engeland. Onder de huidige omstandigheden weigert de Belgische regering de Ne derlandse inkomst .n aan buitenland- Naarmate het tijdstip nadert, waarop de nieuwe winkelslui tingswet in werking zal treden, neemt overal de belangstelling voor dit probleem zienderogen toe. Op de ze plaats pleitten wij onlangs voor uniforme sluiting op Maandagmorgen in het belang van de middenstand zelve én ten gerieve van de kopers. Wij hadden vernacht, dat op dit plei dooi vele reacties zouden komen. Er i kwam er slechts één en wel van de zijde van de Vlissingse commissie, welke de regeling der winkelsluiting aldaar moet voorbereiden. Deze re actie heeft de lengte van circa drie Kantlijnen en men zal ons daarom niet euvel duiden, dat wij volstaan met de kern van het betoog weer te geven. Er wordt in gezegd, dat de com missie in Vlissingen de voorkeur geeft aan sluiting op Dinsdagmiddag. Een koopavond wordt niet wenselijk of noodzakelijk geacht. Slechts één groep van winkeliers wenst sluiting op Maandagmorgen én de koopavond. Het bezwaar, dat een midaagsiui- ting de toeristen naar elders zal drij ven, acht de commissie niet groot. Kijk naar Hilversum, daar is het op de sluitingsmiddag even druk met de touringcars als op andere dagen. De middagsluiting, zo zegt die com missie, heeft in diverse branches reeds burgerrecht gekregen, haar af schaffen zou een stap terug zijn. In de grote steden liggen de feiten t.a.v. de winkelsluiting geheel anders dan in de kleinere steden, omdat daar, lang voor de oorlog, bij de invoering der wettelijk verplichte vrije halve- dag voor het personeel de vele waren huizen en groot-bedrijven uit prac- tische overwegingen daarvoor de Maandagmorgen bestemden. Gewezen wordt voorts op de sociale zijde van het probleem ook voor de winkelier, wiens vrije middag bij Maandagmorgensluiting verdwijnt. Dat de verkoopmogelijkheden bij middagsluiting beperkt worden en bij Maandagmorgensluiting vergroot, ontkent de commissie. Bovendien kan de winkelier de sluitingsuren gebrui ken voor inkoop, administratie en an dere zakelijke belangen. Tenslotte meent men, dat het publiek zich zal aanpassen. Tot zover de Vlissingse argumenten tegen onze kantlijn. Er valt wat te zeggen voor deze redenering. En Toch kunnen wij er niet mee instemmen. Wij me nen te weten, dat de groep, die de Maandagmorgensluiting voorstaat, gevormd wordt door het grootwinkel bedrijf. Het zal daar zijn goede gron den voor hebben. Gelden die niet voor de individuele middenstander? Zou wat voor de grote steden goed is trouwens slecht zijn voor de kleine re? Daar komt nog dit bij: onze oppo nenten menen, dat de verkoopmoge lijkheid slechts met 5 uur vermin dert bij middagsluiting. Vele midden standers verzekerden ons evenwel, dat hun omzet op Maandagmorgen minimaal, soms nihil is. Een morgen plus een middag is 16 Wij kunnen tot geen andere uitkomst komen. En bovendien menen onze tegenstanders dat de verkoop niet zal stijgen by 's middags open zijn en evenmin door een koopavond. Wij vragen daar tegenover: hoe vaak gebeurt het niet, dat men iets wil kopen, geen gele genheid heeft en later niet meer koopt? Bijvoorbeeld doordat de win kels dicht zaten? Vaak! De koop avond geeft gelegenheid dat echtpa ren samen gaan kopen. Een gelegen heid, die men thans vaak mist. Als men die avond attractief maakt, welk een levendigheid zou daardoor komen in onze 's avonds dode straten! In alle Zeeuwse steden! Men moet koop- mogelijkheden en verkoopmogelijkhe den scheppen! Niet afwachten wat er gebeurt De klanten lókken, niet voor gesloten deuren plaatsen zonder nood zaak! Waar wij voorts benieuwd naar zijn, is naar het antwoord op de vraag, of bij de enquêtes on der de middenstanders in Vlissingen en Middelburg de meerderheid De- slist heeft, of dat men ook rekening heeft gehouden met de ligging der middenstandsbecrijven. se valuta, die niet omwisselbaar zijn, te aanvaarden als een deel van de voorgestelde gemeenschappelijke mo netaire reserves. Verder kan België niet automatisch aanvaarden, dat de ze onomwisselbare valuta wordt ge bruikt ter vereffening van de Neder landse handelsschulden aan België. Ook een vrij kapitaalverkeer bin nen de Benelux wordt onder de tegen woordige omstandigheden onmogelijk geacht door de Belgische regering. Aangaande het voorstel inzake een gemeenschappelyke politiek ten aan zien van de buitenlandse handel heeft de Belgische regering te kennen ge geven, dat een gemeenschappelijke houding tegenover andere landen eerst mogelijk zal zijn na harmonise ring van de interne situatie. WEL PERMANENT MINISTERCOMITÉ. Het Nederlandse voorstel om een permanent ministercomité in te stel len voor toezicht op de buitenlandse handelspolitiek en de monetaire poli tiek der Benelux-landen wordt door de Belgische regering aanvaard. Sowjet-Unie beantwoordt Westerse nota's. Wysjinsky heeft Woensdagavond de diplomatieke vertegenwoordigers der drie Westelijke geallieerden te Mos kou ontboden om hun het antwoord op de recente nota over Duitsland te overhandigen. Hoewel de inhoud waarschijnlijk eerst heden bekend wordt gemaakt, werd in Franse krin gen vernomen, dat de Sowjet-Unie zich oneens verklaart met het denk beeld om een commissie der Ver. Na ties een onderzoek te laten instellen naar de mogelijkheid, in geheel Duits land geheime vrije verkiezingen te houden. In het Russische antwoord zou nog maals gezegd worden, dat de Duit sers over de verkiezingskwestie zelf moeten beslissen. Ook zou opnieuw aangedrongen zijn op totstandkoming van één Duitsland met de in Potsdam vastgestelde grenzen en op een eigen leger voor een verenigd Duitsland. Tenslotte zouden de Russen willen, dat een commissie van vertegenwoor digers der vier bezettende mogendhe den het verkiezingsvraagstuk behan delt. Bezuininging op Amerikaanse defensie uitgaven. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft een wetsontwerp goedgekeurd, dat voor het komende belastingjaar 46.2 milliard dollar be schikbaar stelt voor de defensie. Dit is 4.7 milliard dollar minder dan pre sident Truman had gevraagd. Het wetsontwerp gaat nu naar de Senaat. MINDER DAN 90 DAGEN. Materiaalvoorziening speelt een belangrijke rol. In eon nota aan de Tweede Kamer zegt minister Staf, dat het niet in de bedoeling ligt om alle legeronderdelen dit jaar voor de in het ontwerp van wet vermelde maximumduur van 90 dagen onder de wapenen te doen ko- Dit'maximnm zal voor het merendeel van het personeel, wellicht ook na volgende herhalingsoefeningen, nog niet worden bereikt. In sommige ge vallen evenwel zal van de volle termijn gebruik moeten worden gemaakt en wel by de onderdelen, welke op geheel nieuwe bewapening worden omge schakeld, van welke het personeel tot heden niet voldoende kon worden geoefend of waarby de geoefendheid om andere redenen niet aan de nood. zakelyk te stellen eisen voldoet. Indien onverhoopt de materieel- voorziening het onmogelijk zou ma ken om de oefeningen volgens de plannen te doen verlopen, zal het per soneel van de desbetreffende onder delen niet onder de wapenen worden geroepen. Bij het opstellen der plan- nen is met de materieelvoorziening rekening gehouden, waardoor van sommige eenheden dan ook slechts beperkte aantallen dienstplichtigen zullen worden opgeroepen. De minister ontkent in zijn nota, dat geen aandacht zou zrjn geschon ken aan de offers, welke moeten worden gebracht door de militairen, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zullen moeten komen. Het kan niet worden ontkend, aldus de minister, dat herhalingsplichtigen helaas in meerdere gevallen moeiffik- heden ondervinden bij het zoeken wan een betrekking. Het is de regering niet mogelijk maatregelen te treffen, waarbij voor alle gevallen de ongunstige financiële gevolgen, veroorzaakt door het deel- r Winkeliers in Willemstad gaan Engels leren. De winkeliers van Willem stad gaan gezamenlijk een cur sus in de Engelse taal volgen Zij hebben hiertoe besloten om dat er jaarlijks meer en meer Engels sprekende watertouris- ten naar Willemstad komen Nog voor de komende zomer hopen Willemstadse nering doenden de elementaire begin selen van het Engels meester te zijn. nemen aan de herhalingsoefeningen, geheel worden opgeheven. Wel zijn besprekingen, gaande om dergelijke schade zoveel mogelijk te voorkomen en waar mogelijk daaraan tegemoet te komen. Het ligt in het voornemen om, in dien daartoe aanleiding en gelegen heid bestaat, Nederlandse troepen onderdelen, welke voor herhalings oefeningen worden opgeroepen, te doen deelnemen aan oefeningen in ge allieerd verband, waarbij het tot de mogelijkheden behoort, dat deze bui ten de landsgrenzen zullen plaats vinden. Brand kost zeven mensen het leven In de afgelopen nacht is bij een brand in Kampen een geheel gezin, bestaande uit vader, moeder en vijf kinde ren, in de vlammen omgeko- Tweede Technische Hoge school hoort in Eindhoven. MEDEDELING VAN MINISTER RUTTEN. De regering meent, dat Eindhoven moet worden aangewezen als plaats van vestiging voor een eventueel te stichten tweede instituut van tech nisch hoger onderwijs. .Aldus een mededeling van minister Rutten aan de Tweede Kamer. Eisenhower zou reeds ontslag hebben gevraagd. Truman wilde zich er niet over uitlaten. Volgens het Washingtonse blad „Evening Star" zou het Witte Huis reeds in het bezit zijn van Eisen howers verzoek om ontslag als opper bevelhebber der NATO-strijdkrachten. De generaal zou dit verzoek vorige week reeds telefonisch aan de minis ter van defensie, Lovett, kenbaar heb ben gemaakt. Volgens het blad zou Eisenhower trachten zijn rechterhand, generaal Gruenther, als zijn opvol ger benoemd te krijgen. President Truman heeft geweigerd te zeggen, of Eisenhower hem- reeds iets over zijn voornemens heeft me degedeeld. Hij zeide, dat zijn be voegdheid om een opperbevelhebber voor de NATO-strijdkrachten een blijvende is. Bij de voorverkiezingen in Illinois werden 861.999 stemmen op Taft uit gebracht, 135.302 op Eisenhower, 145.643 op Stassen, 6554 op MacArthur en 2245 op gouverneur Warren. Bij de democraten leidde Kefauver. Hij verwierf 484.281 van de door demo cratische kiezers uitgebrachte stem men. Truman en gouverneur Steven son kregen resp. 9050 en 79.930 stem men. Opstand in Bolivia zou bedwongen zijn. De staatsgreep der „nationale revo- lutionnaire beweging", welke geleid wordt door zekere dr. Herman Suaz- zo, heeft Donderdag grote beroering verwekt in Bolivia. Uit zeer verwar de berichten bleek, dat hevige ge vechten geleverd werden tussen de opstandelingen en regeringstroepen, waarbij doden en gewonden vielen te betreuren. In een te Washington opgevangen radio-uitzending werd ge zegd, dat de revolutionnaire bewe ging verslagen is en dat de leider aangeboden heeft, zich over te geven. Bij wanordelijkheden in de Boli viaanse hoofdstad La Paz werden 18 mensen gedood en 60 gewond. De ra dio-omroep der opstandelingen klaag de over gebrek aan ammunitie en richtte herhaaldelijk oproepen om hulp tot studenten en arbeiders, doch blijkbaar werd hieraan geen gehoor gegeven. De rebellen hadden het re geringsgebouw in La Paz bezet. Koningin Juliana heeft tijdens haar bezoek aan het gebouw van de Ver. enigde Naties een ogenblik plaats genomen op de zetel van de Nederlandse gedelegeerde. Daar luisterde zij aan de koptelefoon om kennis te kunnen nemen van de werking van de „vertaal-installatie", welke bij de Verenigde Naties in gebruik is. Rechts van H. M. Trygve Lie, secretaris-generaal van de V.N. Staande achter de Koningin de Nederlandse gedelegeerde bU de V.N. de heer D. J. von Balluseck. Koningin en prins naar „Sea Island" Bezoek aan waterwerken van Tennessee Valley". Koningin Juliana en Prins Bern- hard hebben Donderdag een bezoek gebracht aan de enorme waterwerken van de „Tennessee Valley", Zij maakten de reis daarheen met het particulier vliegtuig van president Truman, de „Independence". Vervol gens vertrok het koninklijk paar naar „Sea Island", een - geliefd ontspan ningsoord voor de kust van Georgia, in het zuidoosten der Verenigde Sta ten. Koningin en prins zullen op „Sea Island" de Paasdagen doorbrengen. Uitnodiging uit Orange voor H.M. de Koningin. De burgemeester van Orange (Frankrijk) heeft tot H.M. de Konin gin een uitnodiging gericht om op 29 Juli a.s. in het theatre Antique te Orange des avonds een Vondelher denking bij te wonen. H.M. heeft de burgemeester van Orange doen we ten, dat zij deze uitnodiging in begin sel aanvaardt. Opslagplaats stortte in één dode. Donderdag is een graanopslagplaats tegenover het station van Wylre plotseling ingestort. Een 71-jarige schilder uit Vaals, die bezig was met het verven van cafémeubelen op de bovenverdieping van het gebouw, werd onder het puin bedolven en kwam om het leven. Zijn 22-jarige collega kon zich nog op het nippertje redden door uit een raam' te sprin gen. In het gebouw was 280 ton graan opgeslagen. Men vermoedt dat over belasting de oorzaak van de ramp is. Er bestaat gevaar voor nieuwe instor tingen. In verband hiermede zullen waarschijnlijk de nog overeind staan de muren worden omvergetrokken. P.Z.E.M.-CATACOMBEN IN VLISSINGEN. KORTE PREDICATIE GOEDE VRIJDAG. en legde het in een nieuw graf. Matth. 97 60. Als een mens gestorven is, is hij geen mens meer. Hij is een dood ding geworden. Zijn vroegere medemen sen doen met hem, zoals zij met alle dode dingen doen. Zij leggen hem er gens neer, zoals men een kostbaar lcleed neerlegt. Men kan dit eerbiedig doen, volgens de regelen van heel oude gewoonte. Men kan het doen met het mechaniek en de versiering van de hedendaagse kunst als bij een eerste klas begrafenis. Men kan er tranen bij schreien. Men kan er dier bare vioorden spreken. O die toespra ken bij een begrafenis! Zijn ze niet veel te dierbaarf Dit alles neemt niet weg dat men een dood ding neerlegt. Zo is ook, tegen de avond van de Goede Vrijdag, de Here Jezus wegge legd, Toespraken zijn er niet gehou denDaarvoor was geen tijd. Rn bo vendien nog, wat nioest hier gezegd worden f Enkele vrienden legden een lichaam weg dat aan het kruis was doodgemarteld; het lichaam van een mens, die was gestraft als een der ergste misdadigers. Een grote me nigte had hem alleen maar dood wil len zien. Nu was het zo ver. Nu zwijgt de spot. Nu blijft er alleen maar over een vage onrust. Als deze mens een werkelijk meer was ge weest dan een gewoon mens? Zij legden het in een nieuw graf. Dit graf was iets geheel nieuws. Zo'n graf was er nog niet geweest! Ik weet wel dat met het woord „nieuw" bedoeld wordt een graf waarin nog nooit eerder een lichaam gelegen had. Ook vroeger al werden graven meer dan eens gebruikt. Alle graf, ook al is liet nog nooit gebruikt, is ..oud". Het is altijd weer een einde. Dit graf, in de hof van Jozef van Arimathea is „nieuw". Dit graf is een begin. Dit is het graf van de opstanding. Over dit graf is de Kerk gebouwd. Een graf kan ons doen schreeuwen van wanhoop. Dit graf doet ons zin gen van hoop. Zou ik dan niet aan Gods raad mij blijmoedig overgeven, schoon der graven lange nacht huivrend soms word' ingewacht? H. ken. Zou men verzuimd hebben de belangen der centrum-winkeliers niet extra zwaar hebben laten wegen, dan zou men een ernstige fout hebben ge maakt. Ten slotte: het toerisme. In Hilver sum komen op sluitingsmiddagen evenveel touringcars als op andere dagen. Maar hoeveel met Belgen, Fransen en Engelsen, die de grens overwippen en in goedkoop Neder land kopen willen, zoals in Middel burg, Vlissingen, Terneuzen, Oost burg en Goes? Dergelijke touringcars kómen in Hilversum niet. En hier komen prac- tisch geen bussen uit Holland! Jaag die toeristen niet met geslo ten winkels naar elders! Dit is voorlopig het laatste over de I winkelsluiting in de Kantlijn. De ru briek Lezers schrijven biedt gelegen heid voor verdere gedachtenwisseling. mits de stukken niet langer zrjn, dan de middenstanders in O* üultenwy- strikt noodzakelijk is. Na Pasen wordi mei het meiselwerk begonnen Een donkere gang, meters diep onder de grond. Het holle geluid van voetstappen, dat weggalmt in de lugubere duisternis. Het licht van een zaklantaarn, dat een cirkel van vaal licht laat spelen over grijs-gekleurde wanden, waarlangs water sijpelt. En een man naast ons, die eentonig het Harry-Lime thema fluit Men zou zich bijna wanen in de riolen van Wenen, verwikkeld in een of ander „third-man-avontuur" of in een smokkelgang van de St. Pietersberg by Maastricht. Doch het blijkt dichter by huis te zijn, want als na een flauwe bocht het eind van de gang in zicht komt, hoort- men vaag het ru moer, dat op een bedrijvig bouwterrein heerst. Nog enkele metersen dan plotseling staan we midden op de plaats, waar het stalen skelet van de Centrale Zeeland te Vlissingen hóóg oprjjst. Met de bouw van deze nieuwe P.Z. E.M. centrale worden goede verdelin gen gemaakt, niet alleen boven, maar ook onder de grond en daardoor was het mogelijk een wandeling te maken door duistere kanalen, waardoor straks het koelwater van de machi nes zal razen. Doch in die onderaard se P.Z.E.M.-catacomben was het stil en het geluid van wat daarboven ge beurt drong er niet door, zodat men bijna vergat, dat er enkele meters hoger een drukte van belang heers te BEDRIJVIGHEID. •Wat is boven de grond te beleven? Ergens hoog in de lucht. Doven in het enorme skelet, zweven een paar schilders op een soort luchtbrug, een eind verder draaien kleine figuurtjes aan zware bouten, nog hoger worden betonnen platen voor de dakbedek king gehesen en op de begane grond lopen haastige mannen heen en weer met allerlei materialen, met tekenin gen en andere technische zaken. Op het uitgestrekte terrein staan vele werkketen verspreid, er loeit een si rene, omdat er iemand aan de tele foon wordt geroepen en in de centrale directie-keet zet een bedrijvige juf frouw geurige koffie en bedient een omvangrijke telefooncentraleEn dat alles bouwt samen aan een gi gantisch werk: de nieuwe centrale! Bjj mooi weer lijkt het daarboven in de staalconstructie nog niet zo gek, maar als het zoals enige we ken geleden mist. sneeuwt en ijzelt, is het lang geen pretje.Toch is ook toen het werk doorgegane. ..Over het algemeen mogen we niet klagen" vertelde ons de heer G. v. d. Toorn, die door het ingenieursbureau Dwars, Hederik en Verherj uit Amersfoort met het toezicht op de bouw is heiast. De staalconstructies voor het ketel huis zyn voor viervijfde deel gereed en met het aanbrengen van de con structies voor de machinezaal is deze week begonnen. Inmiddels heeft de Koninklijke Maatschappij „De Schel de" een begin gemaakt met de mon tage van de stoomketels in het ketel huls. Voorts zijn de fundamenten, waarop de turbines en generatoren gemonteerd worden, practisch ge reed. Van de vier schoorstenen op het dak zyn er twee gemonteerd, en de kolenbunkers bevinden zich reeds op hun plaats. Dit betekent, dat na Pasen met het metselwerk kan worden begonnen, zodat dan de Centrale langzamer hand van skelet in een gesloten ge bouw zal worden getransformeerd en een definitieve vorm gaat krijgen. PRECIES GEPAST. Langs het kanaal wordt het pomp en filtergebouw voor het koelwater gebouwd en nu is men bezig met de z.g. werkkuip" voor deze installatie. Het heien van de damwand is ge reed gekomen, waarbij het opmerke lijke was, dat de damplanken precies pasten, zonder dat er één hulpplank ingevoegd moest worden! Via ondergrondse betonnen leidin- f en, die 1.80 meter hoog en 1.40 me er breed zijn, zal het koelwater uit het kanaal naar de condensors wor den gepompt, waar de stoom, beno digd voor de aandrijving van de tur bines, in water wordt omgezet. Dit water dient bijzonder zuiver te zijn en wordt opgeslagen in ketels, die Egyptische ambassaadeur met spoed naar Engeland. De Egyptische regering heeft de Egyptische ambassadeur te Londen, Amr Pasja opdracht gegeven zich met spoed naar Engeland te begeven en zich daar in verbinding te stellen met de Britse minister Eden. Amr Pasja bevindt zich thans in Egypte. thans reeds in het skelet zijn aange bracht, hoog onder het dak. Er heerst grote bedrijvigheid op het bouwterrein zo schreven wij hierboven. Geen wonder, want er werken hier ruim honderd vijftig man. zodat het niet te verwonderen is, dat het werk vordert. De vier dienstwoningen bijvoorbeeld zijn bijna gereed. Ook met de machines gaat het de goede richting uit, niet alleen bij „De Schelde" maar eveneens by „Werkspoor", dat de turbines zal le veren. Het is te hopen, dat deze bedrijvig heid zal voortduren. Want dan zal de Centrale op tijd gereed zijn en dat betekent voor de PlZHM. directie en niet alleen voor haar! een grote zorg minder. VERWACHT: WEINIG VERANDERING, avond: Veranderlijke bewolking met later op de dag kans op enkele ver spreid optredende buien, hoofdzake lijk in het Westen van het land. Zwakke tot matige wind uit Zuide lijke richtingen. Nog weinig veran dering in tempera»"'-""

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1