NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden Ztoin Zijpe WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVELAND Niets is goed genoeg voor baby VRIJDAG 11 APRIL 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het Zwin is afgesloten. Draad en palen zijn lelijk Het is thans zover, dat de Compag nie du Zoute om het natuurreservaat Het Zwin een draadversperring heeft aangebracht van 4 k.m. lengte. Hiervoor waren uiteraard honder den paaltjes nodig. We hebben niet vernomen, dat zij het natuurlijk uit zicht van het Zwin schaden, hetgeen enige tijd geleden wel werd gezegd van een bruggetje, dat een Neder landse hotelier over de Zwingeul wou aanbrengen, om zijn klanten ter wil le te zijn. De toegangsprijs tot het natuurre servaat bedraagt 5 francs. Men mag dan tevens bloemen plukken Zaterdag j.l. werd het terrein voor het publiek opengesteld. By de Internationale Dijk zal een meer afgebakend worden voor het nestelen van watervogels. Langs het strand is internationaal verkeer nog mogelijk. „De kinderen van KnokkeOost hoek zullen verder toelating krijgen om Zwijnebloemen te plukken voor verkoop volgens het traditioneel ge bruik". WATERSCHAPSLENING De door de Unie van waterschap pen uitgeschreven obligatielening groot 5 millioen gulden, waarvan 1 millioen bestemd is voor het water schap het Vrije van Sluis te Oost burg is ruimschoots overtekend. M. LEENDERTSE f Dinsdag is te Duivendyke het stof felijk overschot van de heer M. Leen- dertse ter aarde besteld. De heer Leendertse was een veertigtal jaren in gemeentedienst als grafdelver. De kist was mede gedekt met een palm tak van het gemeentebestuur. Aan de groeve voerde de burgemeester, de heer H. R. Nieborg het woord, die de overledene prees als een ijverig en trouw werker. Spr. memoreerde de koninklijke onderscheiding, die de heer Leendertse ten deel was geval len, namelijk de eremedaille in brons in de Orde van Oranje Nassau. Ds. A. P. Nauta, Ned. Hervormd predikant te Eikerzee bad het Onze Vader, waarna een zoon van de overledene voor de belangstelling dankte. AANBESTEDING. Door de gemeentebesturen van Dui- vendijke, Eikerzee en Ellemeet, werd op 9 April 1952 aanbesteed het bouwen van een weeghuisje en het maken van een onderbouw voor een weegbrug aan de haven Kloosternol te Scharendijke. Er werd ingeschreven als volgt. B. L. Velt- hoven, Zierikzee, f 7084; K. Manni/Ch. Slager, Haamstede, f 7075; Gebr. Holm, fierikzee, f 6791; M. de Oude/K. T. de onge, Zierikzee, f 6684; D. Ornée, Scha rendijke, f 6600. J. Pleune, Noordwelle, f 6500; H. Stouten, Brouwershaven, f 6530; J. van der Werf, Burgh, f 6450; S. Verjaal, Scharendijke, f 6438.- De gunning werd voorlopig aangehou den. ZUID-BEVELAND Goes BOND VAN GEPENSrONNEERDEN Vele gepensionneerden kwamen Woensdagmiddag in „de Landbouw" te Goes bijeen voor de ledenvergade ring van de afd. Z. en N. Beveland van de Alg. Ned, Bond v. Gepension neerden. De voorzitter, de heer G. P. de Beaufort uit Heinkenszand sprak in zijn openingswoord zijn tevredenheid uit over de grote opkomst. De afde ling groeide in het afgelopen jaar ir ledental van 231 tot 247. Het bonds- bestuur werd hulde gebracht voor zijn activiteit tot het verkrijgen van een verhoging der toeslagen. Tot slot herdacht de voorzitter de zeven leden, die de bond door de dood zijn ontvallen. Hierna werden de jaarver slagen afgehandeld. Het verslag van de secretaris, de heer J. de Mol uit Goes, was in optimistische toon ge steld. Ook hierin werd het verkrij gen van de betere toeslagregeling voor de gepensionneerden gememo reerd, terwyl verder de leden werden opgewekt de nog niet-aangesloten ge pensionneerden te bewegen tot de bond toe te treden. De rekening van de penningmeester, de heer J. Prins uit Wemeldinge sloot met 'n batig saldo van 204.89. Vervolgens was het woord aan het hoofdbestuurslid, de heer G. de Noo, die een kort overzicht gaf van het geen dóór de bond is bereikt. Toen in 1936 voor de gepensionneerden een pensioenverlaging van 10% dreigde', is dit door toedoen van de bond voor komen. Dit in tegenstelling tot de gepensionneerden van spoor- en tram wegen. Begin 1945 heeft de bond van de Ned. regering in Londen de toe zegging gekregen, dat de pensioenen verbeterd zouaen worden. Na de be vrijding zijn de pensioenen daarop bij K.B. met 25% verhoogd. In 1948 werd deze maatregel wettelijk vastgelegd, doch toen later door de gestegen kos ten van levensonderhoud, deze ver hoging teniet was gegaan, heeft de bond bereikt dat er een nieuwe toe slag kwam. Deze was echter gering, waarna de regering" uiteindelijk voor de aandrang van de bond, gesteund door de Staten-generaal gezwicht Is en een vrij behoorlijke toeslag heeft verstrekt. Momenteel verzamelt de bond gegevens over eventuele onvol komenheden in deze toeslag. In de toekomst zal de bond ook diligent blijven. Zo heeft o.a. een komende nieuwe huurverhoging de volle aan dacht- Bij de bestuursverkiezing wei-den de aftredende lieren J. Prins, We meldinge en J. Schouwenaar Goes, herkozen. Een voorstel om een vrou welijk bestuurslid te benoemen, werd door de meerderheid der vergadering afgestemd. Tot leden van de kas- commissie werden benoemd de heren Ganseman te Goes en Catshoek te Yerseke. AANBESTEDING Op 9 April j.l. vond te Scharendij ke de aanbesteding plaats voor het bouwen van een weeghuisje en de onderbouw voor een weegbrug met bijkomende werken bij de haven Kloostemol te Duivendijke. Ingeschreven werd als volgt: B. L. van Velthoven, Zierikzee f 7.084.K. Manni Chr. Slager, Haamstede f 7075.Gebr. Holm, Zierikzee f 6791.M. de Oude de Jonge, Zierikzee f 6684.D. Ornée, Scharendijke f 6600.H. Stouten, Scharendijke f 6530.J. Pleune, Noordwelle f 6500.J. v. d. Werf, Burgh f 6450.—; S. Verjaal, Scha rendijke, f 6438. Renesse AFSCHEID De voorganger der Ned. Hervorm de Evangelisatie te Renesse, de heer C. Bolijn, zal op Zondag 13 April af scheid nemen. De dienst zal in het Ned. Herv. Kerkgebouw gehouden worden. Advertentie en prima pasvorm zijn de kentekenen van DE COLBERTS en PANTALONS Gediplomeerden van Goese Rijkslandbouwwinterschool. Zij moeten er op uittrekken Veertig jonge agrariërs, toegerust met de nodige theoretische kennis, ontvingen Donderdagmorgen uit han den van de directeur van het land bouwonderwijs, ir. N. van Vliet, hel einddiploma van de Rijkslandbouw winterschool te Goes. Verschillende sprekers hebben hierna nog het woord gevoerd en gewezen op het grote be lang verder te blijven studeren, ter wijl tevens met nadruk de aandacht werd gevestigd op de wenselijkheid dat de jonge boeren elders in Neder land of buiten onze grenzen een tijd lang practische ervaring gaan opdoen op andere bedrijven. Er bestond ook thans weer grote belangstelling voor deze eindles. Na een openingswoord van de voorzitter, yan de Commissie van Toezicht, de heer A. Mïnderhoud, werden de leer lingen voor de laatste maal door de heren Eversdijk en Butijn „a^n de tand" gevoeld om hun kennis over plantenteelt alsmede landmeten en waterpassen te peilen. Vervolgens ging ir. N. van Vliet over tot de uitreiking van de diplo ma's. Ir. van Vliet, die zijn geluk wensen ook overbracht aan de ouders en de directeur met zijn staf, wees verder op, het nut van een goede practische opleiding. De directeur, dr. J. Versteeg, spoorde de jongens ook. aan niet op hun lauweren te gaan rusten, daar de landbouwwetenschap steeds verder gaat. De voorzitter van de Z.L.M.. ir. M. A. Geuze bood hierna aan de drie beste leerlingen, J. A. de Bruin, Oos- terland, I. A. de Vrie, 's Heer Abts- kerke en J. J. van Arenthais, Kats. een boekwerk aan. De directeur deed zulks namens de C.B.T.B. aan de als vierde geplaatste leerling, I. C. Hage, Oud-Vossemeer. Voorts spraken nog de heer C. Bur ger namens de Ver. v. Oud-leerlingen, wethouder J. J. van Melle, namens het gemeentebestuur van Goes, de heer M. W. v. Arenthais, namens de ouders en K. J. Schippers namens de geslaagden en de schoolclub. Aan het eind sprak de voorzitter van de Com missie van Toezicht, de heer A. Min- derhoud nog een slotwoord, waarin hij de geslaagden enkele goede advie zen gaf. DE GESLAAGDEN. Het diploma werd uitgereikt aan: C. A. Adamse en A. C. J. Noteboom, 's Heer Arendskerke, J. J. van Arent hais, Kats. K. Bakker, Walsoorden. J. G. Bliek, Hoedekenskerke. P. Boone, Arnemuiden, L. Boonman, Ovezande. Th. J. Boot en J. van Nieuwenhuij- zen, Kruiningen. M. J. Braam en I. A. van de Vrie, 's Heer Abtskerke. A. C. Breure, St. Maartensdijk. J. A. de Bruin, Oosterland. G. J. Dees en M. P. Mol, Oudelande. I. C. Hage en Ph. v. d. Weele; Oud-Vossmeer. A. C. Hanse, L. P. Leendertse en M. F. Zuydweg, Wissekerke. P. Hendrikse, Ouwerker. H. Jasperse en D. G. Kloet, Wolf aartsdijk. J. Karelse, Góes. J. L. Kardux, Steenbergen. J. D. P. Min- derhoud, Ellewouisdijk. J. Nieuwen- huijse en II. Slabbekoorn, Borssele. D. P. Remijnse, K. J. Schippers, A. J. W. Wisse en J. A. W. Wisse, allen Kam perland. J. G. de Roo, Schore. P. C. J. Steendijk en A. Stoutjesdijk, Stave- nisse. W. Steur, Noordwelle. G. Tim merman, Kattendijke. K. Uijl, Tho- len, C. Waterman en A. A. van Weele. Waarde. Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND. 10 April, Kropsla 11—14. Radijs 13—15. Selderij 7—12, Witlof (afw.) 15—29. Uien (stek) 6. Prei 20—J4. Rabarber 56. Snlj- sla 2140. Rode kool 22. VEILING ZIERIKZEE. 9 April: Spinazie 4245. Andijvie 58. Prei 20—29. Witlof I 33—48. Stoofsla 51. Aardappelen 10. Kropsla I 14—17, id. II 10, id. Ill 4—6. Radijs 6—12. Bloemkool 5481. Sint Remy 58. Alles per 100 kg, stuks of bos. GRAANMARKT ST. MAARTENSDIJK. 10 April. Tarwe 23—24. gerst 32—35, haver 25—28, kleine erwten 40—60, schok kers 4060. bruine bonen 3035, kool zaad 55, maanzaad 85. VISMIJN VEERE. Export garnalen, aanvoer 610 kg., 60. Handels garnalen, aanvoer 1326 kg., 50 54. Schar, aanvoer 353 kg,. 16—26. Bot. aanvoer 361 kg., 16—22 Middel tong. aanvoer 6 kg., 177—228. Rog, aanvoer 13 kg., 1823. Kabeljouw, aanvoer 3 kg., 111. Ongesorteerde vis, aanvoer 3 kg., 40—41. Voorkom infectie en ruwe huid Houdt zijn kleertjes schoon en zacht Er wordt genaaid, gebreid, gehaakt voor baby's uitzet je. Niets is immers goed genoeg voor de kleine wereld burger en juist daarom, moeders, moet U er ook op letten, waarmee U die witte wolletjes, die beeldige rose en bleue truitjes van Uw kindje reinigt. Behandel ze steeds met de grootste zorg en was ze daarom uit sluitend in het zachte, aikahvrije Castella Wolwas met „Kleur Actief', óók reedb voor de geboorte I Alleen dan blijft de wol licht als dons, voelt soepel aan en ziet er uit als nieuw. Dank zij het alkaiivrije Castella Wol- was met „Kleur Actief" bestaat er immers geen gevaar meer voor krim pen en vervilten. Ook de lelijke, doffe aanslag, die zeep en gewone wasmid delen zo vaak veroorzaken, blijft hier door geheel achterwege. Het „Kleur Actief' houdt bovendien de kleuren frisser en helderder dan ooit! Natuur, lyk kan behalve baby's garderobe ook Uw eigen kleding van deze be langrijke voordelen profiteren. Zon der een zweem van angst voor even tuele schadelijke gevolgen, kunt U nu Uw eigen mooie jumpers of ves ten en ook tere zijden kledingstuk ken in het schuimend sop onderdom pelen. Het alkaiivrije Castella Wolwas met „Kleur Actief" (rose pak) is voor een huisvrouw een even grote hulp op wasdag als het Castella voor de Gezinswas met „Actief Wit" (blauwe pak). Het zorgt voor een grondige reiniging en schaadt de tore weefsels niet. Wol en zijden kleding stukken gaan daardoor viermaal zo lang mee. VOL-TBAL Zwaluwen-elftal tegen de Rode Duivels. goes Lange Kerkstraat 35 Telefoon K 1100/2538 THOLEN ZILVEREN JUBILEUM. De heer M. C. Meerman te Tho- len herdacht deze week de dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst kwam bij de drukkerij en uitgevers maatschappij, firma J. M. C. Pot te Tholen. De heer Meerman is thans procuratiehouder in het bedrijf, on der de huidige eigenaar, de heer G. Amsing. PREDIKBEURTEN KERKDIENSTEN GOEDE VRIJDAG. Geref. Gemeente; Poortvliet 3 ds. Mallan (Bev. lidmaten); Scherpenis- se 6.30 leesdienst. Uit het zakenleven GEMODERNISEERDE BEDRIJVEN. Donderdagmorgen opende de heer H. J. Deurloo zijn nieuwe smaakvol ingerichte toonzaal in de St. Domus- straat te Zierikzee, waarin gevestigd is, een filiaal van de „Singer" naai- machinefabriek. De heer J. Davidse, hoofd-inspecteur van de „Singer", sprak het openingswoord, waarin hij memoreerde hoe hij eerst 29 jaar te Zierikzee filiaalhouder was en daar na als inspecteur te Goes, Bergen op Zoom en Breda werkte, waar hij op 65-jarige leeftijd gepensionneerd werd, opgevolgd door de 'heer J. We ber, die met zijn staf van dames aanwezig was om de machines te demonstreren. Keurig op een rij wa ren drie soorten machines opgesteld. Drie dames demonstreerden op deze machines voor de talrijke aanwezi gen de mogelijkheden, welke op het gebied van naaien, stoppen, bordu ren enz. te bereiken zijn. Opmerke lijk is, dat geleidelijk vele winkel panden in Zierikzee werden gemo derniseerd, waardoor de aantrekke lijkheid van Zierikzee als winkelstad toeneemt. In het eerste kwartaal van 1952 is dit de derde gemoder niseerde zaak. De sigarenzaak van de heer Krakeel in de Lange Nobel- straat werd grondig verbeterd. Op smaakvolle wijze is ze overzichtelijk ingericht. De sfeer van intimiteit heeft ze bewaard. En het oude kle dingmagazijn op de Mol is niet meer te herkennen. Hier is totaal gebro ken met wat eenmaal was. Een moderne vitrine en daarachter een ruime „show" van herenkleding naar ieders smaak en beurs; ook is er een geriefelijke paskamer. En nog is er geen einde. De nieuwe zaak van de heer Snoep op de Appel markt (voorheen Schouwenbank) nadert haar voltooiing en zal het zijne bijdragen om deze straat gezelligheid te geven. Het Zwaluwen-elftal, dat Woens dag 16 April in het Olympisch Sta dion te Amsterdam tegen de Rode Duivels uitkomt, is als volgt samen gesteld Doel: Landman (Sparta); achter: Bakers (P.S.V.) en Claus (Heirnon- dia); midden: Hendriks (Vitesse) en Fanger (D.W.S.); voor: Van der Bogert (D.O.S.), Lugthart (Be Quick), Cor van der Gijp (Emma), Mommers (Willem II) en Schmidt (Eindhoven) Reserves: Hagenaars (Volewijc- kers), Bak ('t Gooi), Kuipers (Vole- wijekera) en Tjepkema (Blauw-Wit). Van Schijndel was gevraagd voor de rechtshalf-plaats, doch de S.V.V.- er is verhinderd in verband met zijn voorbereiding voor een examen. Over de bezetting van de rechtshalf-plaats zal nog nader worden beslist. De aanvang van de ontmoeting is paald op zes uur. Het elftal van de Rode Duivels is als volgt samengesteld: Doel: Seghers (La Gantoise); ach ter: Oversteyns (Stade Leuven) er Van Brandt (Lierse S.K.); midden: Erroelen (RC Gent), Arien (Berin gen) en Bollen (Waterschei); voor: de Bruyne (St. Niklaas), Van Stee- lant (St. Niklaas), van Pottelberghe (FC Brugge), Givard (AS Herstal) en Masyn (FC Brugge). MOTORSPORT T.T.-races op 28 Juni a.s. De T.T.-races om de grote prijs van Nederland der K.N.M.V. op het be kende circuit te Assen, zullen dit jaar niet, zoals gebruikelijk, in de eerste week van Juli worden gehouden, maar op 28 Juni a.s. Wederom is een plaats ingeruimd voor de 250 cc klas se, welke jarenlang niet op het pro gramma heeft gestaan. Hoewel de inschrijving nog niet is opengesteld zijn reeds aanmeldingen voor verschillende klassen binnenge komen. ROEIF.N Europese ski ff kampioen verongelukt. De bekende Deense skiffeur Erik Larsen heeft het leven verloren bij een auto-ongeluk, toen hij van de Olympische training op het meer terugkeerde. Sorse De auto, die door zijn trainer be stuurd werd, raakte van de weg af en kwam in botsing met een boom. Larsen overleed bijna onmiddellijk aan zijn verwondingen. Hij had in 1950 en in 1951 het Europese kampioenschap skiff be haald en behoorde tot de beste Deen se troeven voor de Olympische Zo merspelen te Helsinki. BOKSEN Bokser overleed na trainingswedstrijd. De bokssport heeft opni dode geëist. In Tammerfoi inieuw een :ors in Fin land Klaagde Dinsdag na een .trai ningswedstrijd de jeugdige bokser Ismo Puro over hoofdpijn en korte tijd later viel hij in zwijm. Hij werd overgebracht naar een ziekenhuis, waar Puro echter, zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, Woensdag morgen is overleden. ST. PH1LIPSLAND Anna Jacobapolder HANDWER KTENTOON STELLIN G Onder leiding van de handwerk- onderwijzeressen, de dames Wolff en van Strien, respectievelijk van het lager en van het voortgezet lager onderwijs, werd in een der lo kalen van de voormalige O. L.- school II aan de Noordweg te Anna Jacobapolder een handwerktentoon- stelling gehouden, waarvoor vooral van de zijde der dames grote be langstelling bestond. Er waren fraaie staalqtjes van gedegen handwerk tentoon gesteld; vooral het werk van de twee oudste meisjes onder de inzendsters viel op door de goede afwerking. De initiatiefneemsters kunnen op een geslaagde tentoon stelling terugzien. Advertentie Staalbedrijven in V.S. lijden nieuwe nederlaag. De vier grote Amerikaanse staalbe drijven hebben zich wederom tot de rechter gewend om te trachten de op vordering van de staalindustrie door de regering alsnog ongedaan te ma ken. Inmiddels hebben zij de verze kering gegeven, dat zij de productie zo spoedig mogelijk weer op normaal peil zullen brengen. De rechtbank heeft zich niet bereid verklaard de klacht van de staalmaatschappijen on middellijk in behandeling te nemen. Het Amerikaanse Congres heeft een wet aangenomen, die president Trumans uit de oorlog stammende noodbevoegdheden verlengt tot 1 Ju ni a.s. en de vorderingsbevoegdheid beperkt tot openbare nutsbedrijven. VAN TOT Aan het jeugdverkeersexamen te Tho len namen 58 leerlingen deel, waarvan er 36 zijn geslaagd. Burgemeester A. J. van der Hoeven sprak een waarderend woord, waarna de consul van de A.N.W.B., de heer G. Amsing, aan de drie beste pupil len een leesboek uitreikte, terwijl ook de jongste deelnemer een boek in ontvangst mocht nemen, In St. Maartensdijk kon de districts commandant der Rijkspolitie, majoor W. H. van Ballegooyen de Jong, aan 32 leer lingen van de hoogste klasse der lagere school het vcrkecrsdiploma uitreiken. Burgemeester D. C. Bouwense sprak de gediplomeerden toe. De restauratie van hel kerkgebouw der Hervormde Gemeente te Nieuwer- kerk is thans zover gevorderd, dat op Eerste Paasdag het gebouw weer in ge bruik kan worden genomen. In Renesse zal do rijkspolitie een verkeerscursus organiseren voor oudere weggebruikers, in verband met het sterk toegenomen gemotoriseerd verkeer (bromfietsen Gegadigden dienen zich vóór 20 April a.s. op te geven bij wacht meester Lindhout te Renesse. De heer L. Hage uit Oosterland slaag de te Rotterdam voor het diploma 3e stuurman grote vaart. De in de gemeente Duivendijke ge houden collecte ten bate van de Oor logsgravenstichting bracht f 17.50 op. In Kapelle werd f 92.50 bijeengebracht voor „Simavi". Door een aantal jongeren van Hede- ncsse te Cadzand zal in enkele plaatsen het Paasspel „Toen het nog donker was" worden opgevoerd en wel op le Paasdag te Nieuwvliet, 2e Paasdag te Oostburg en Dinsdag d.a.v. te Sluis. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor adjunct-commies van 's- Rijks belastingen slaagden de heren A H. Schrier en A. H. van Scheffelaar, bel den werkzaam ter inspectie der belasting te Goes en de heer E. H. Hendriks, werk zaam ter ontvangkantore aldaar. De Oranjevereniging „De Vriend schap" te Oostkapelle kwam onder voor zitterschap van de heer C. Wonaergem in jaarvergadering bijeen. Uit de jaar verslagen van secretaris en penningmees- ster bleek, dat de vereniging thans 127 leden telt, terwijl de kas sloot met een batig saldo van 180.32. Bij de bestuurs verkiezing werden de heren A. W. Louw en P. de Voogd herkozen, terwijl in de plaats van do heer A. de Visser Wzn., die bedankte, de heer J. Kooman werd gekozen. Aan de muziekvereniging „Cres cendo" werd een bedrag van 20 ver strekt als bijdrage voor de bouw van een muziektent. KERKNIEUWS Dr. SAMUEL ZWEMER f Uit New York bericht men ons, dat aldaar op 85-jarige leeftijd overleed dr. Samuël Marinus Zwemer, die in Vriesland in de staat Michigan werd geboren. Dr. Zwemer was 24 jaar lang zendeling in Arabië, woonde la ter ln Cairo en werd bekend als „de apostel van de Mohammedaanse we reld". In 1929 keerde hij terug naar de Ver. Staten, waar hij college gaf aan de universiteit van Princeton, in welke stad hij een zendingsmuseum stichtte. Hij is geruime tijd hoofdre dacteur geweest van „The Moslem World" en schreef bijna 50 boeken over de zending in de Arabische we reld. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. 9 April. Martigny. Kempeneers. Jole 2. Franberger. Scheldestroom. Faasse. Dank baarheid. Bulthuis. Dragon, Heckman. Maroc, Neuer. Bizerte, Walz. Eendracht, Faasse. Richebourg. August Jober, Did- den. Geertruida. Bevelander. Pieternella Maria, de Wachter. Damco 59, Groen, al- naar Rotterdam. Scheldezonen, de Koning. Louis, van: Gimst. Elodie, van Zanten. Stormvogel, van Damme, allen n. Kerkdrlel. Spes Mea, Heuvelman. Cor nelia. de Witte. Lema, van Zanten. Cor- rie, de Jong. Lemavi 5, Windey, allen n. Dordrecht. Astoria. TeubeL Confidence. Koch, beiden naar Amsterdam. Suzan, Kreeft, naar Den Haag. Corma. de Haas, naar Jutfaas. 2 Gebroeders. Mem. naar Drachten. Annechïen, Bareids, naar Em- mercompascum. Margrieth, Salomons, n. Den Bosch. Seppia, Jaspers, naar Vlaar- dlngen. Flat. de Vroome, naar Bergam bacht. Corjo, Vennik, naar Zwolle, Geor gette, Waayeret, naar Velsen. Rijn Schel de 6, Vermeire. Vlissingen. Breur. Vlie gende Hollander. Broekhuizen. Salf 17, Spoormakers. Saumur, Janssens. Excel sior, van Veen. Fluviale 7, Pols, allen naar Duitsland. Edelweiss 2. Hellinx. Adrienne. Hofmann. Loge. Oegema. Nou mea, Janssens. Express 26. Slagmolen. De Zeeuw, Aarnoudse. Orion. Tromp. Na- vexmotor 7, Van Heygerr, allen naar Ba sel. Aravia, v. d. Star. Rheinfelden 5, Cant. Mosel, v. d. Toorn. Madeleine. Be- det. Germaine, Overeem. Snip, Bouchau- te. Hispania, Pauwels, Haringvliet, Key- zer. Dameo 53, Ten Napel. Rijn Schelde 12, van Eisen. Arabia, v. d. Stroom. Ma- chiensteen 23, Visser. Brillant, Huyzen. Palu, Smet. Clacor, van Vliet. Eerste Zorg Zaayer. Energie, v. d. Vliet. Oosterschel- de. Markusse. Valkyrie, Waardenberg. Adriana, Van Stokkum. Centrust 2. v. d. Hoeve. Argo, KerpeL Emma, Janssens Dalmatia, Schot. Johanna. Pieterman. Salf 16, Oushoorn. Joma, Ruitenberg. El- ma, v. d. Laan. Jannlgje, Dupres. Gerdi. de Bot. 2 Gebroeders, Wieland. Rival, Kornet. Coöperatieve 3, van Utrecht. Ju dith, v. j d. Ouden. Leentje, van IJser- looy. Rudolf Haller, Diets. Hubert Marie, Rensen. Alpha, Kleine. Anja, Van Vijven. Catharina Adriaan. Vegter. Nelly 2, van Oosten. Martha Danges, Baay. Tahiti. Menninger. Lloyd 6, Keller. Helena, El mer. Anjou, Boek. Pieter, van Breughel. Neska 2, Hoefnagel. Cathalina, van Baal- len. Gounod, Roland. Dameo 86. Hoog- huis. Lloyd 10. Lerch. Jodefra, v. Schijn del. Hedi. Streit. Wachis. Stolk. Oxia, Muth. Hebe Nobel, Fransen. Nieuwe Zorg, de Vries. Diaz, de Vries. Henriette. Eerkens. Waadt, Gantner. Morcote, Sprau- er. Roland Geldner, Schreuders. Rench, Griebel. Antonie, van Leeuwen. Leonie, Verhagen. Confldo, Hermenius, Bahia, Schoots. Corjo, van Dyke. Carmennn, Edelmann. Cornells, KareL Telegraaf 20, Sinon. Harwo, Huisman. Toiler 5, van Geest Palmyre, de Haan. Vios. Basti- aanse. Clterna, van Houweiingen, allen naar België. KLANKEN uit de AETHER ZATERDAG. HILVERSUM L 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 8.25 Metten en Lauden. 9.45 Gram. muziek. 9.55 Waterstanden. 10.00' Voor de kleuters. 10.15 Gram. muz. 11.00 Voor de zieken. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Pianoduo. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gram. muziek. 14.00 Boek. besprekingen. 14.10 Voor de jeugd. 14.20 Gram. muziek. 14.40 Fluit en piano. 15.00 Kroniek van Letteren en: Kunsten. 15.33 Gram. muziek. 16.20 „Do Vliegende Hol lander". causerie. 16.30 De Schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek week- erzicht. 18.25 Lichte muziek. 18.45 Bui tenlandse Correspondenties. 19.00 Gram. muziek. 19.15 Parlemenlsoverzicht. 19.25 Gram. muziek. 19.45 Reportage bezoek koninklijk paar aan de Verenigde Staten an Amerika. 20.00 Nieuws- en weerbe richten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken", cause rie. 20.35 Verzoekprogramma. 21.00 Geva rieerd programma. 21.50 Amusements muziek. 22.45 Gram. muziek. 23.00 Nws. 23.15ca. 1.00 Paaswake en Nachtmis. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. 8.00 Nieuws- weerberïchten. 8.18 Gram. muziek. 8.40 Voor de huisvrouw. 8.50 Gram. muz. VPRO: 10.00 „Tijdeiyk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven. 11.35 Piano, viool en cello. 12.00 Metropole orkest. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte mu ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine Zon den", hoorspel. 13.30 Dansmuziek. 14.10 Filmprogramma. 14.35 West-Fries pro gramma. 15.00 Orgel en zang. 15.30 „Van de wieg tot het graf', causerie. 15.45 Gram. muziek. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Concertgebouw-orkest en solist. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA- Varia. 18.20 Amusementsmuziek. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. VfRO: 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Ac tualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Promenade orkest. D Reportage bezoek koninklijk paar aan de Verenigde Staten van Amerika. 22.40 „Onder de Pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Nationale schaakkampioen schappen. 23.20 Orgelspel. 23.35—24.00 Gram. muziek. HOOG WATER LAAG WATER 12 April u.-rNAP u.+NAP U.NAP u.—NAP Vlissingen 3.00 2.02 15.20 2.08 9.27 2.26 21.29 2.12 Terneuzen 3.27 2.20 15.48 2.24 9.59 2.43 22.01 2.27 Hansweert 4.13 2.24 16.39 2.31 10.41 2.59 22.46 2.41 Zierikzee t 4.37 1.38 17.00 1.49 10.04 1.81 22.08 1.60 Wemeldinge 4.51 1.66 17.12 1.76 10.24 2.06 22.37 1.85 ZON EN MAAN 12 April. Zon: op 5.50 onder 19.32 Maan: op 23.01 onder 6.04 Nagekomen advertentie. Heden overleed na een geduldig, smartelijk lijden, onze lieve Broe der en Oom, ARIE v. WIJK, op de leeftijd van 71 jaar. Vlissingen Mevr. de Wed. BROIER—v. WIJK. Mevr. de Wed. HAAZE—v. WIJK. Mevr. de Wed. V. GESSELHAAZE. A. v. GESSEL. Den Haag G. VERSPEEK— R. VERSPEEK— v. d. SCHRAGE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13