NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden Zioin Zijpe ZFFUWSCH-VLA ANDEREN Niets is goed genoeg voor baby Wissel z. eeuws - Vminderen VRIJDAG 11 APRIL 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het Zwin is afgesloten. Draad en palen zijn lelijk Het is thans zover, dat de Compag nie du Zoute om het natuurreservaat Het Zwin een draadversperring heeft aangebracht van 4 k.m. lengte. Hiervoor waren uiteraard honder den paaltjes nodig. We hebben niet vernomen, dat zij het natuurlijk uit zicht van het Zwin schaden, hetgeen enige tijd geleden wel werd gezegd van een bruggetje, dat een Neder landse hotelier over de Zwingeul wou aanbrengen, om zijn klanten ter wil le te zijn. De toegangsprijs tot het natuurre servaat bedraagt 5 francs. Men mag dan tevens bloemen plukken Zaterdag j.l. werd het terrein voor het publiek opengesteld. Bij de Internationale Dijk zal een meer afgebakend worden voor het nestelen van watervogels. Langs het strand is internationaal verkeer nog mogelijk. „De kinderen van KnokkeOost hoek zullen verder toelating krijgen om Zwijnebloemen te plukken voor verkoop volgens het traditioneel ge bruik". WATERSCHAPSLENING De door de Unie van waterschap pen. uitgeschreven obligatielening groot 5 millioen gulden, waarvan 1 millioen bestemd is voor het water schap net Vrije van Sluis te Oost burg is ruimschoots overtekend. AANBESTEDING. Door het bestuur der waterkering van de calamiteuze Adornispolder in Z. Vlaanderen', werd Donderdag in het openbaar aanbesteed het herstel, de ver nieuwing en het onderhoud tot 30 April 1953 der waterkerende werken van de polder. De volgende inschrijvingen wer den ontvangen P. Mollet, Hoofdplaat, f 8900; P. A. Rammeloo, Philippine, f 8640; L. van Popering, Bruinisse. f 8555; L. van Boven, Ellewoutsdijk, f 8490. De gunning werd aangehouden. RAAD BIERVLIET. Officiële ontvangst voor muziekverenigingen. De raad van de gemeente Bier vliet kwam in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Kostense. Op voorstel van B. en W. besloot de raad, de besturen van de muziek- verenigineen, die aan het muziek concours op a-s. Hemelvaartsdag deelnemen, de directeuren en de ju ry officieel door het gemeentebe stuur te doen ontvangen. Tevens besloot men voor het concours een prijs beschikbaar te stellen in de vorm van een plaquette of een me daille. Ter uitvoering van deze be sluiten voteerde de raad een bedrag van 400. De houten noodwoning aan de Verlengde Molendijk, welke sinds enkele jaren als gemeente huls dienst doet, zal door de ge meente van het rijk worden over genomen. Het rijk stelt voor deze overname een voorschot van 1.824,81 beschikbaar. Dit bedrag zal door de gemeenté in een tienjarige annuïteit van 225,01 terug moeten worden betaald. Voor het geval, dat op de nationale leningen voor de woning bouw 1952 met voorkeursbestemming ten behoeve van de gemeente Bier vliet deel genomen is, besloot de raad op voorstel van B. en W. deze gelden te aanvaarden op de voor waarden zoals zij door de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten wer den vastgesteld. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad medewer king te verlenen aan het bestuur van de R.K. bijzondere lagere school, bij de aanschaf van 18 nieuwe schoolbanken en het invoeren van een nieuwe rekenmethode. De kosten van deze banken zijn geraamd op 1.515, de rekenmethode zal op on geveer 140 komen. De huurverhoging van 15 voor de gemeentewoningen, welke vóór de bevrijding reeds gebouwd waren, en welke verhoging reeds geruime tijd van kracht is, werd thans officieel in een raadbesluit vastgelegd. Tij dens de rondvraag wees de heer A. de Meijer (P. v. d. A.) op de wen selijkheid, één lokaal van de open bare lagere school te voorzien van verduisteringsmateriaal ten behoeve van het vertonen der schoolfilms. De voorzitter zegde toe, de nodige maatregelen te zullen nemen. Voorts bracht de heer A. J. van Hoeve de Marktbeplanting ter sprake. Eerst na de bouw van het nieuwe gemeen tehuis kan echter een afdoende op lossing gevonden worden, aldus de voorzitter. Terneuzen PAARD SLOEG OP HOL Door dat de buikriem van het tuig brak sloeg Woensdagmiddag in de Vlooswijkstraat te Terneuzen een voor een landauer gespannen paard op hol. Teneinde te trachten een ge parkeerd staande auto te ontwijken en het voertuig zoveel mogelijk tegen de trottoirband af te remmen, hield de op de bok gezeten koetsier P. G. H. uit Driewegen, zoveel mogelijk links. Het voertuig kwam echter op het trottoir terecht en ramde daar een tegen een woning staand rijwiel, dat grotendeels vernield werd. Ook de landauer- werd beschadigd. GEMEENTELIJK SPORTTERREIN IN GEBRUIK. Het gemeentelijk sportterrein te Terneuzen zal Tweede Paasdag of ficieel in gebruik worden genomen met een voetbalwedstrijd van de v.v. Terneuzen" tegen de club Sultan uit Londen, een der sterkste Engel se amateurclubs. RODE KRUIS In het stampvolle Concertgebouw te Terneuzen werd een door de af deling Terneuzen van het Nederland se Rode Kruis georganiseerde pro- paganda-avond gehouden, waaraan o.m. medewerking werd verleend door „Mondaccordeola" uit Axel, o.l.v. de heer W. Meulmeester en de' „Hawai ian Band" onclerleiding van de heer Ribbens. Na een openingswoord van de voorzitter der plaatselijke af deling, burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen, waarin deze de hoop uit sprak, dat zowel het ledental van de afdeling als van de transportcolonne in de toekomst zal.groeien, hield de heer M. Karremans, vice-voorzitter van „Mondaccordeola", een korte in leiding. Hierna werd met groot suc ces een bont muzikaal programma uitgevoerd, afgewisseld door de klucht „Spoken in de Wilde Os", wel ke de lachspieren danig in beweging bracht. In het bijzonder viel hierbij op, het goede spel van mevrouw Hei- deman en de heren D. Faas, F. Le- roux en G. Vink. Aan het slot van de avond spraken de heren Vink en Kar remans een woord van dank. ZEEMAN HAD HAAST. In de nacht van Woensdag op Donrerdag heeft de politie te Ter neuzen aangehouden de Poolse zee man E. K, die by de Oostkolk een rijwiel wegwierp en daarna de weg naar zijn schip vroeg. Het rijwiel had hij weggenomen voor het huis van P. v. d. V. aan de Nieuwediepstraat. Vandaag zal de man naar Delf zijl worden opgezonden, waar zijn schip, de coaster Libelle ligt, die inmiddels uit Terneuzen was ver trokken. REDDINGSKASTEN. Door de Vrijwillige Reddingsbriga- _j te Terneuzen wordt voortgegaan met het plaatsen van reddingskasten langs het kanaal GentTerneuzen. Zo werd Donderdag een kast ge plaatst bij de brug te Sluiskil (café Krijger)Te Terneuzen is bij de hoek Martinus ErjkestraatVan Steen bergenlaan in de omgeving van de Oostelijke Rijkswaterleiding een red- dingshaak geplaatst, die binnenkort vervangen zal worden door een volle- e reddingskast. n samenwerking met een groot bedrijf te Sluiskil zullen binnenkort zowel langs de Oostkade te Sluiskil als in de omgeving van het kanaal naar de Axelse Sassing eveneens red dingskasten worden geplaatst. Advertentie en prima pasvorm zijn de kentekenen van DE COLBERTS en PANTALONS GOES Lange Kerkstraat 35 Telefoon K 1100/2538 Schoondijke RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Schoon dijke is voor een spoedeisende open bare vergadering bijeen geroepen, te gen heden. Behandeld zaï worden, een voorstel tot het slui ten van een overeenkomst met de N. V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten, inzake het openemen van het aandeel der gemeente in de Nationale Woningbouwlening 1952. Cadzand BEVOLKINGSONDERZOEK In Cadzand namen 587 personen deel aan het bevolkingsonderzoek. 29 personen, die zichaanvankelijk hadden aangemeld, waren Verhinderd of lieten zich elders onderzoeken, personen weigerden deel te nemen zonder geldige reden en 102 personen namen om geldige reden niet deel aan het onderzoek. Axel SCHOOLUITVOERING. In een stampvolle Centrumzaal gaf de O.L.S. te Axel een uitvoering voor leerlingen, personeel en ouders. De voorzitter van de oudercommissie, de heer W. Dieleman, sprak een ope ningswoord. Er werden enkele liede ren gezongen en diverse aardige to neelstukjes werden opgevoerd. Voor al het kinder toneelspel „De gouden lepels" van J. W. Keemlnk had veel succes. Het was uiterst zorgvuldig onder leiding van het onderwyzenc. personeel ingestudeerd. Tot dekking van de kosten werd een tombola ge houden. Voor kinderen, onderwijzers en ouders was het een leuke avond. VOOR BROMFIETSERS. Te Axel zal een cursus worden g houden voor bromfietsers. Zij krijgen in hoofdzaak les in verkeersregels. Donderdag 24 April wil men begin nen en dan vier achtereenvolgende Donderdagavonden lesgeven. Op de gemeentesecretarie zijn hierover in lichtingen verkrijgbaar. N00RD-BEVELAND Kortgene OUDERAVOND U.L.O. In hotel „De Korenbeurs" te Kort gene hield de plaatselijke u.l.o. school zijn jaarlijkse ouderavond, onder lei ding van de heer M. v. Halst, voor zitter van de oudercommissie. Na het openingswoord bracht de heer C. M. Schot, net hoofd der school, verslag uit over het afgelopen jaar. Hierna sprak de heer I. Stel uit Kortgene over het onderwerp: „Zit ten blijven en selectie". Burgemeester A. A. Schuit sprak vervolgens over de plannen voor scholenbouw. Tot nieuwe leden werden in de oudercom missie benoemd, de heren; G. Gouds waard te Kats, J. P. de Pree te Co- lijnsplaat, C. Schippers te Kamper land en P. Boot te Kortgene. In de pauze was er gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen. PREDIKBEURTEN KERKDIENSTEN GOEDE VRIJDAG Ned. Herv. Kerk: Nieuwvliet 19.30 s. v. d. Graaff. Geref. Kerk (Onderh. Art, 31 K.O.) Terneuzen 7 ds. ten Hove. Geref. Gemeente: Terneuzen 6.30 ds. Aangeenbrug. WltLRLNNLN Ronde van Groede. Op Dinsdag, derde Paasdag wordt 'te Groede een wedstrijd verreden voor nieuwelingen. Het parcours loopt over de Provinciale weg, door de dorps kom via de Blekestraat en verder langs het z.g. Platteputje. Er moet 60 kilometer gereden worden. De start en finish zijn voor het gemeen tehuis. Momenteel zijn er 43 inschrij vingen, w.o. van de Bruyn, Stevens en Damen uit Etten en W. van dei- Kloot uit St. Willebrord. Verder ne men nog deel de sterk gespierde Jan van de Ameele uit Nieuwvliet, Re- mond Calon uit IJzendijke en de club kampioen van „de Scheldemonden", Piet van der Lijke uit Groede, die jl. Zondag in Schoondijke zo 'n fraaie Erestatie leverde. Men is dan ook zeer enieuwd, hoe de Groênaar zich te genover de Brabanders zal weren; aan de nodige spanning zal het ze ker met ontbreken. De organisatie is in handen van „de Wielerclub Groede",. Voor de ge sproken reportage is een geluidsin stallatie aanwezig. Voor de winnaar is door het ge meentebestuur van Groede een beker beschikbaar gesteld, terwijl door par ticulieren diverse andere prijzen zijn geschonken. Om half drie des middags zal door de burgemeester van Groede het startschot worden gegeven voor deze „eerste ronde van Groede". ATHLETIEK GOEDE PRESTATIES VAN SLUISKILSE LOPERS Enkele leden van de athletiekafde- ling van Marathon uit Sluiskil heb ben op wedstrijden te Reeuwijk weer goede prestaties geleverd. Jan Booy klasseerde zich op de 6400 meter als derde. Op dezelfde afstand werd Jan Manders bij de veteranen eerste. Te St. Kruis werd Daan Haak uit Hoek tweede op de 3200 meter bij de scholieren. Jan Manders werd zeven de bij de senioren, die over een af stand van 6500 m. liepen. Daan Haak zal door Marathon naar de junioren- kampioenschappen te Zeist worden afgevaardigd. Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND. 10 AprIL Kropsla li14. Radijs 1315. Selderij 7—12. Witlof (afw.) 15—29. Uien (stek) 6. Prei 20—24. Rabarber 56. Snü- sla 21—40. Rode kool 22. VEILING ZIERIKZEE. 9 April; Spinazie 4245. Andijvie 58 Prei 20—29. Witlof I 33—48. Stoofsla 51. Aardappelen 10. Kropsla I 14—17. id. II 10, id. Ill 4—Radijs 6—12. Bloemkool 5481. Sint Remy 58. Alles per 100 kg. stuks of bos. GRAANMARKT ST. MAARTENSDIJK. 10 April. Tarwe 2324, gerst 32—35. haver 25—28, kleine erwten 4060. schok, kers 40—60. bruine bonen '30—35, kool- zaad 55, maanzaad 85. VISMIJN VEERE. Export garnalen, aanvoer 610 kg.. GO. Handels garnalen, aanvoer 1326 kg.. 50 —54. Schar, aanvoer 353 kg.. 16—26. Bot, aanvoer 361 kg., 16—22. Middel tong, aanvoer 6 kg., 177—228. Rog, aanvoer 13 kg., 18—23. Kabeljouw, aanvoer 3 kg,, 111. Ongesorteerde vis, aanvoer 3 kg.. 40—41. Voorkom infectie en ruwe huid Houdt zijn kleertjes schoon en zacht Er wordt genaaid, gebreid, gehaakt voor baby's uitzetje. Niets is immers goed genoeg voor de kleine wereld burger en juist daarom, moeders, moet U er ook op letten, v/aarmee U die witte wolletjes, die beeldige rose en bleue truitjes van Uw kindje reinigt. Behandel ze steeds met de grootste zorg en was ze daarom uit sluitend in het zachte, alkalivryc Castella Wolwas met „Kleur Actief" óók reeds voor de geboorte! Alleen dan blijft de wol licht als dons, voelt soepel aan en ziet er uit als nieuw. Dank zij het alkalivrije Castella Wol- was met „Kleur Actief" bestaat er immers geen gevaar meer voor krim pen en vervilten. Ook de lelijke, doffe aanslag, die zeep en gewone wasmid delen zo vaak veroorzaken, blijft hier door geheel achterwege. Het „Kleur Actief" houdt bovendien de kleuren frisser en helderder dan ooit! Natuur, lyk kan behalve baby's garderobe ook Uw eigen kleding van deze be langrijke voordelen profiteren. Zon der een zweem van angst voor even tuele schadelijke gevolgen, kunt U nu Uw eigen mooie jumpers of ves ten en ook tere zijden kledingstuk ken in het schuimend sop onderdom pelen. Het alkalivrije Castella Wolwas met „Kleur Actief" (rose pak) is voor een huisvrouw een even grote hulp op wasdag als het Castella voor de Gezinswas met „Actief Wit" (blauwe pak). Het zorgt voor een grondige reiniging en schaadt de tere weefsels niet. Wol en zijden kleding stukken gaan daardoor viermaal zo lang mee. VOETBAL Zwaluwen-elftal tegen de Rode Duivels. Het Zwaluwen-elftal, dat Woens dag 16 April in het Olympisch Sta dion te Amsterdam tegen de Rode Duivels uitkomt, is als volgt samen gesteld Doel: Landman (Sparta); achter: Bakers (P.S.V.) en Claus (Helmon- dia); midden: Hendriks (Vitesse) en Fanger (D.W.S.); voor: Van der Bogert (D.O.S.), Lugthart (Be Quick), Cor van der Gijp (Emma), Mommers (Willem II) en Schmidt (Eindhoven) Reserves: Hagenaars (Volewijc- lcers), Bak ('t Gooi), Kuipers (Vole- wyekers) en Tjepkema (Blauw-Wit). Van Schijndel was gevraagd voor de rechtshalf-plaats. doch de S.V.V.- er is verhinderd in verband met zijn voorbereiding voor een examen. Over de bezetting van de rechtshalf-plaats zal nog naaer worden beslist. De aanvang van de ontmoeting is be paald op zes uur. Het elftal van de Rode Duivels is als volgt samengesteld: Doel: Seghers (La Gantoise)ach ter: Oversteyns (Stade Leuven) en Van Brandt (Lierse S.K.); midden: Erroelen (RC Gent), Arien (Berin gen) en Bollen (Waterschei)voor: de Bruyne (St. Niklaas), Van Stee- lant (St.- Niklaas), van Pottelberghe (FC Brugge), Givard (AS Herstal) en Masyn (FC Brugge). ROEIEN Europese skiffkampioen verongelukt. De bekende Deense skiffeur Erik Larsen heeft het leven verloren bij een auto-ongeluk, toen hij van de Olympische training op het Sorse meer terugkeerde. De auto, die door zijn trainer be stuurd werd, raakte van de weg af en kwam in botsing met een boom. Larsen overleed bijna onmiddellijk aan zijn verwondingen. Hij had in 1950 en in 1951 het Europese kampioenschap skiff be haald en behoorde tot de beste Deen se troeven voor de Olympische Zo merspelen te Helsinki. Advertentie In hotel „De Koophandel" te Krab- bendijke werd publiek verkocht een woonhuis met winkel, gelegen aan de Dorpsstraat. De hoogste inschrijver, de heer P. Bouman te Krabbendijke, werd eigenaar van het pand voor f 3535. VAN TOT Aan het jeugdverkeersexamen te Tho- len namen 58 leerlingen deel. waarvan er 36 zijn geslaagd. Burgemeester A. J. van der Hoeven sprak een waarderend woord, waarna de consul van de A.N.W.B., de heer G. Amsing, aan de drie beste pupil len een leesboek uitreikte, terwijl ook de jongste deelnemer een boek in ontvangst mocht nemen. Door een aantal jongeren van Hede- nesse te Cadzand zal in enkele plaatsen het Paasspel „Toen het nog donker was" worden opgevoerd en wel op le Paasdag te Nieuwvliet, 2e Paasdag te Oostburg en Dinsdag d.a.v. te Sluis. De te Sluiskil gehouden paasei-collecte ien bate vair het zwakke kind, georgani seerd door het Ned. R.K. Hulp-Comité, bracht f 142.79 op. De 4-jarige J. Federman te Sluiskil kwam met zijn fiets dermate ongelukkig te vallen, dat hij met een gebroken been in het ziekenhuis moest worden opgeno men. In Aardenburg ontdekte de landbou wer E. Veraart op zijn land een nog niet ontplolt projectiel De opruimings dienst belastte zich met het onschadelijk maken van het gevaarlijke voorwerp. Te Schoondijke vergaderde de ou dercommissie van de O. L. schol. Beslo ten werd, dat de leerlingen van de 7e en 8e klasse deze zomer een reis naar Zuid-Limburg zullen maken en dat de leerlingen der lagere klassen naar het natuurbad „De Warande" bij Oosterhout zullen gaan. Op Zaterdag 19 April a.s. zal de toneelvereniging „Concordia" uit Wa terlandkerkje op uitnodiging van de Schoondijkse muziekvereniging O.K.K.. het toneelstuk „De rauwe grond" opvoe ren in de zaal van het nieuwe hotel Van Rosevelt te Schoondijke. De voorzitter van de maatschappij „De Bonte Duif" te Aardenburg heeft voor deze functie bedankt. In zijn plaats werd door het bestuur benoemd de heer A. A. Breljaert. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor adjunct-commies van 's- Rijks belastingen slaagden de heren A. H. Schrier en A. H. van Scheffelaar, bei den werkzaam ter inspectie der belasting te Goes en de heer E. H. Hendriks, werk zaam ter ontvangkantore aldaar. De Oranjevereniging „De Vriend schap" te Oostkapeile kwam onder voor zitterschap van de heer C. Wondergem in jaarvergadering bijeen. Uit de jaar verslagen van secretaris en penningmees- ster bleek, dat de vereniging thans 127 leden telt, terwijl de kas sloot met een batig saldo van- 180.32. Bij de bestuurs verkiezing werden de heren A. W. Louw en P. de Voogd herkozen, terwijl in de plaats van de heer A. de Visser Wzn., die bedankte, de heer J. Kooman werd gekozen. Aan de muziekvereniging „Cres cendo" werd een bedrag van 20 ver strekt als bijdrage voor de bouw van een muziektent. Bokser overleed na trainingswedstrijd. De bokssport heeft opnieuw een dode geëist. In Tammerfors in Fin land klaagde Dinsdag na een trai- ningswedstrijd de jeugdige bokser Ismo Puro over hoofdpijn en korte tijd later viel hij in zwijm. Hrj werd overgebracht naar een ziekenhuis, waar Puro echter, zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, Woensdag morgen is overleden. MOTORSPORT T.T.-races op 28 Juni a.s. De T.T.-races om de grote prijs van Nederland der K.N.M.V. op het be kende circuit te Assen, zullen dit jaar niet, zoals gebruikelijk, in de eerste week van Juli worden gehouden, maar op 28 Juni a.s. Wederom is een plaats ingeruimd voor de 250 cc klas se, welke jarenlang niet op het pro gramma heeft gestaan. Hoewel de inschrijving nog niet is opengesteld zijn reeds aanmeldingen voor verschillende klassen binnenge komen. KERKNIEUWS Dr. SAMUEL ZWEMER t Uit New York bericht men ons. dat aldaar op 85-jarige leeftijd overleed dr. Samuël Marinus Zwemer, die in Vriesland in de staat Michigan werd geboren. Dr. Zwemer was 24 jaar lang zendeling in Arabië. woonde la ter in Caïro en werd bekend als „de apostel van de Mohammedaanse we reld". In 1929 keerde hij terug naar de Ver. Staten, waar hy college gaf aan de universiteit van Princeton, in welke stad hij een zendingsmuseum stichtte. Hy is geruime tijd hoofdre dacteur geweest van „The Moslem World" en schreef bijna 50 boeken over de zending in de Arabische we reld. Politierechter Terneuzen strafte Bacclius-klanten. Voor de politierechte- te Terneu zen moesten zich wederom een aantal personenverantwoorden, die zich te rykelijk van alcoholhoudende dran ken hadden voorzien W. O-, landarbeider te Terneuzen- Driewegen,achtte zichniet zo. erg dronken. Hij had wel een beetje ge slingerd, maar zou best naar huis „geslingerd" zijn. 40 boete of 20 da- gen. H. D., landbouwer te Hoek had op 7 Februari 1952 op de rijbaan in- plaats van op het rijwielpad gereden omdat hij zich „daar veiliger" voelde. Hij ontkende dronken te zijn geweest. Met dit laatste waren de Officier van Justitie en de politierechter het niet eens. 40 boete of 20 dagen hechte nis. B. D., timmerman te Sint Jansteen, was dronken zijnde, met zijn fiets te gen een stilstaande auto opgereden. Verdachte zeide, dat dit kwam door zijn slechte ogen en de politierechter zei dat het door de drank kwam, te meer daar men hem slingertje-slan- gertje had zien rijden, 40 boete of 20 dagen. Het was E. de R., landbouwer te Zuiddorpe, niet duidelijk waarom hij een proces had gekregen. Hij had wel wat bier gedronken; was tegen een haag opgereden, maar had toch nie mand aangereden. „Het zou wel uit gezocht worden" was zijn oordeel. Het is „uitgezocht" en hij moest 25 boete betalen of 10 dagen hechtenis ondergaan. A. A. v. d. V.t vlasser te Clinge, had wat gedronken, maar toch niet zoveel dat hij niet kon fietsen, ten minste dit was zijn mening. Men had hem echter zie" slingeren, 40 of 20 dagen. Hoewel J- van L., groentehandelaar te Philippine, ontkende dronken te zijn geweest, hadden getuigen anders verklaard en ook de politie had ge zien, dat hij niet op normale wijze reed met zijn auto. Het bloedonder zoek wees uit, dat hij enige borrels op had. 1 week gevangenisstraf en 2 maanden ontzegging van de bevoeg- heid motorvoertuigen te besturen, luidde het vonnis. C. H. M., landbouwer te Vogelwaar de erkende te hebben gedronken en slingerend te hebben gefietst 1 week gevangeniss traf Staalbedrijven in V.S. lijden nieuwe nederlaag. De vier grote Amerikaanse staalbe drijven hebben zich wederom tot de rechter gewend om te trachten de op vordering van de staalindustrie door de regering alsnog ongedaan te ma ken. Inmiddels hebben zij de verze kering gegeven, dat zij de productie zo spoedig mogelijk weer op normaal peil zullen brengen. De rechtbank heeft zich niet bereid verklaard de klacht van de staalmaatschappijen on middellijk in behandeling te nemen. Het Amerikaanse Congres heeft een wet aangenomen, die president Trumans uit de oorlog stammende noodbevoegdheden verlengt tot 1 Ju ni a.s. en de vorderingsbevoegdheid beperkt tot openbare nutsbedrijven. 12 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER U.+NAP u.+NAP 3.00 2.02 15.20 2.08 3.27 2.20 15.48 2.24 4.13 2.24 16.39 2.31 4.37 1.38 17.00 1.49 4.51 1.66 17.12 1.76 LAAG WATER .—NAP u.—NAP 9.27 2.26 21.29 2.12 9.59 2.43 10.41 2.59 10.04 1.81 10.24 2.06 22.01 2.27 22.46 2.41 22.08 1.60 22.37 1.85 KLANKEN uit de AETHER ZATERDAG. HILVERSUM L 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 8.25 Metten en Lauden. 45 Gram. muziek. 9.55 Waterstanden. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muz. 11.00 Voor de zieken. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Pianoduo. 125» Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gram. muziek. 14,00 Boek besprekingen. 14.10 Voor de jeugd. 14-20 Gram. muziek. 14.40 Fluit en piano. 15.00 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.33 Gram. muziek. 16.20 „De Vliegende Hol lander". causerie. 16.30 De Schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 13.15 Journalistiek week overzicht. 18.25 Lichte muziek. 18.45 Bui tenlandse Correspondenties. 19.00 Gram. muziek. 19.15 Parlementsoverzicht. 19.25 Gram. muziek. 19.45 Reportage bezoek koninklijk paar aan de Verenigde Staten van Amerika. 20.00 Nieuws- en weerbe richten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken", cause rie. 20.35 Verzoekprogramma. 21.00 Geva rieerd programma. 21.50 Amusements muziek. 22.45 Gram. muziek. 23.00 Nws. 23.15—ca. 1.00 Paaswake en Nachtmis. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.40 Voor de huisvrouw. 8.50 Gram. muz. VPRO: 10.00 „Tijdeiyk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven. 11.35 Piano, viool en cello. 12.00 Metropole orkest. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte mu ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine Zon den". hoorspel. 13.30 Dansmuziek. 14.10 Filmprogramma. 14.35 West-Fries pro gramma. 15.00 Orgel en zang. 15.30 „Van de wieg tot het graf", causerie. 15.45 Gram. muziek. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Concertgebouw-orkest en solist. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 13.15 VARA- Varia. 18.20 Amusementsmuziek. 18.40 Regeringsuitzending„Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Ac tualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Promenade orkest. 22.30 Reportage bezoek koninklijk paar aan de Verenigde Staten van Amerika. 22.40 „Onder de Pannen", hoorspel. 23,00 Nieuws. 23.15 Nationale schaakkampioen schappen. 23.20 Orgelspel. 23.35—24.00 Gram. muziek. ZON EN MAAN 12 April. Zon: op 5.50 onder 19.32 Maan: op 23.01 onder 6.04 Nagekomen advertentie. Heden overleed na een geduldig, smartelijk lijden, onze lieve Broe der en Oom, ARIE v. WIJK, op de leeftijd van 71 jaar. Vlissingen Mevr. de: Wed. BROIERv. WIJK. Mevr. de Wed. HAAZE—v. WIJK. Mevr. de Wed. v. GESSEL—HAAZE. A. v. GESSEL. Den Haag: G. VERSPEEK— R. VERSPEEK— v. d. SCHRAGE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11