JIMMY BROWN, sportheld no. 1 LUCTOR OP BEZOEK BIJ DE LEWEDORPSE BOYS 527 ARNEMUIDEN II NIET VER VAN EEN KAMPIOENSCHAP KLANKEN UIT DE AETHER 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 10 APRIL 1952 K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Lastige wedstrijden voor Hulst II en Aardenburg II. Voor de promotiecompetitie voor een plaats in de 4e klasse von do K.N. V.B. wordt Zondag a.s. de wedstrijd Lowedorpse Boys-Luctor gespeeld. Gezien de prestaties van beide ploegen in de oompetitie moeten we Luctor uil Heinlcenszand de meeste kans goven. Overigens kan men altijd weinig zeggn van dergelijke wedstrijden, vooral waar In deze wedstrijd de scml- plaatselyke rivaliteit een grote rol speelt. De beide koplopers in de Res. Ie klasse A, Hulst 2 en Aardenburg 2 kunnen beide de punten weer binnen halen. Hulst 2 moet by Oostburg 2 echter op flinke tegenstand rekenen, evenals Aardenburg 2 by EMM 2. Zeelandia 2 leed vorige week in de Res. Ie klasse B een onverwachte ne derlaag tegen Breskens 3 en zal nu wel oppassen tegen Clinge 2 nog ver dere misstappen te begaan. Breskens 3 kan rustig zegevieren over Sluis kil 2. In de tweede klasse A wacht RCS 3 geen moeilijke wedstrijd tegen Vol harding 2. Middelburg 4 kan mis schien tegen Kwadendamme een ge lijkspel bereiken. Hontenisse 3 on Koewacht 2 hebben in de tweede klasse C de beste papieren tegen resp. Vogelwaarde 2 en Graauw 2. EMM 3 zal met Oostburg 3 in de der de klasse B niet zoveel moeite heb ben terwijl Breskens 4 zijn achter stand op Sluis 2 door een zege op Retranchement 2 kan verkleinen. SCHAKEN Terneuzen tracht plaats in landelijke competitie te heroveren Voor de komende promotiecompeti- tie 2e klasse: van de Kon. Ned. Schaakbond werd Terneuzen. dat het kampioenschap van de le klasse van de Zeeuwse Schaakbond behaalde, in groep C ingedeeld. In deze groep ko men tevens uit: Ruy Lopes, Voorburg en De Pion, Rotterdam. Èr zullen drie ronden worden verspeeld, doch indien na de tweede ronde de kampioen al bekend is, wordt de derde ronde niet meer gespeeld. De eerste ronde wordt gespeeld op 20 April a.s. en wel tus sen De Pion en Ruy Lopez. De win naar hiervan komt op 4 Mei uit tegen Terneuzen. De Zw.-Vlamingen zijn er van overtuigd, dat zij een zware strijd tegemoet gaan. Het is te hopen, dat zij deze promotiewedstrijden tot een goed einde brengen, zodat zij hun plaats in de landelijke competitie van de K.N.S.B., welke zij vorig jaar ver speelden, zullen heroveren. JEUGDKAMPIOENSCHAP. De deelname aan het jeugdkam pioenschap van Zeeland 1952 bleef dit jaar beneden de verwachtingen. Slechts zes jeugdschakers gaven zich hiervoor op, te weten: G. Woudstra, G. Snip, M. de Wit, allen te Middel burg, W. A. Duvekot (Goes), W. Wolf (Oostburg) en I. Marceellis (Terneu zen). In voorafgaande jaren gaf Vlis- singen voor wat het jeugdschaken be treft de toon aan. Dat hiervan niet veel meer is overgebleven blijkt wel uit het feit. dat geen enkele Vlissingse jeugdschaker zich voor deze kam pioenschappen opgaf. Ook van de an dere steden en dorpen waar schaak clubs gevestigd zijn is de belangstel ling nihil. Op de onlangs gehouden jaarverga dering van de Z.S.B. was men het er vrijwel over eens. dat er meer aan dacht aan het jeugdschaken moest worden besteed. Het is daarom onbe grijpelijk dat er nu zo weinig animo is en dat sommige besturen van schaakclubs nu de mening zijn toege- daan, dat de jeugd niet te veel lastig moet worden gevallen met het schaak spel. Gelukkig denkt het bestuur van de K.N.S.B. er anders over. Dit moge blijken uit het feit. dat het vorig jaar een verzoek richtte tot de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen om te bevorderen, dat art. 2, lid 2 van de lager-ondervvijswet zou worden aangevuld met het vak „scha ken" waardoor schaken als facultatief vak zou kunnen worden gegeven. De Minister antwoordde hierop, dat hij ten volle overtuigd was van de grote vormende waarde van het schaakspel, doch dat aan het opnemen van scha ken als facultatief leervak in het leer plan van de lagere scholen verschil lende bezwaren verbonden zijn. De Minister vond "het derhalve beter, dat de door het bestuur van de K.N.S.B. voorgestelde proefneming .voorshands beperkt zou blijven tot het geven van schaaklessen buiten de gewone les uren. Hieruit blijkt wel, dat de minis ter wel het belang van schoolschaken inziet en er voor is om het schaken onder de jeugd te stimuleren. DAMMEN Stroband Jr. leidt in de strijd om de damtitel In de vierde ronde van het tournooi om het persoonlijk damkampioenschap van Zeeland zette Strooband Jr. zijn overwinningenreeks voort, door van Sinke te winnen, na een interessante partij. Hij behield hierdoor de leiding met de maximum-score van 8 punten uit 4 partijen. Niet minder fraai is de start van Rijkse uit Yerseke, die 7 pnten uit 4 partijen behaalde. Tegen Sinke deelde hij de punten, doch van zijn oud-clubgenoot Blom wist hij te winnen, zodat hij vrijwel op gelijke hoogte bleef met Strooband Jr. Beide spelers hebben nu reeds een voorsprong van 3 a 4 punten op de overige spelers; deze voorsprong is belangrijk, dat verwacht wordt, dat bij één van hen het kampioenschap zal terecht komen, hoewel in de 7 resterende partijen uiteraard nog veel kan gebeuren. De uitslagen luiden: HeydraGoed- bloed 2—0; Rijkse—Blom 2—0; v. d. Kreeke—de Smet 1—1; Sinke—Rijkse 1—1; Sinke—Strooband 0—2; Boo gaard—De Smet 11; DavldseBoo gaard 11. In de eerste klasse werden de vol gende partijen gespeeld: De Vlieger— Ganseman 11; Op 't HofBrasser 1—1; De Vos—Corstanje 1—1; Val kier—den Engelsman 0—2; v. Over loop—Meerman 0—2. Hulst 3 is in de derde klasse C niet ver meer van een kampioenschap af- Tegen Steen 3 zal echter flink aan gepakt moeten worden. Rapenburg 2 moet van Graauw 2 kunnen winnen on Hontenisse 4-Sluiskil 3 draait misschien uit op een geiykspel. HET PROGRAMMA From. comp. 4e klasse KNVB: Le- wedorpse Boys 1-Luctor 1. Ros. le klasse A: Oostburg 2-Hulst 2; EMM 2-Aardenburg 2. Res. le klasse B: Zeelandia 2-Ciinge 2; Sluiskil 2-Bres- kens ding 2; fe 2e klasse A: RCS 3-Volhar- Middelburg 4-Kwadendamme !e klasse C: Hontenisse 3-Vogel waarde 2; Koewacht 2-Graauw 1. 3e klasse B: Retranchement 2-Breskens 4; EMM 3-Oostburg 3. 3e klasse C: Graauw 2-Rapenburg 2; Hontenisse 4-Sluiskll 3; Steen Ï-Hulst VOETBAL SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN IN PAASVACANTIE. In de komende Paasvacantie zullen ook dit jaar weer schoolvoetbalwed- strijden worden gehouden, waaraan een groot aantal elftallen zal doelne- men. Er wordt weer gespeeld In 4 afdelingen te weten afdeling A. waar in uitsluitend leerlingen der Lagere Scholen uitkomen en de afdelingen BI, B2 en C, waaraan door leerlingen van het Voortgezet L.O. en het Mid delbaar Onderwijs, gesplitst naar leef tijd, kan worden deelgenomen. Voor de Districtskampioenen zijn als le prijs een wisselbeker, medaille en di ploma beschikbaar en als 2e prijs een diploma. Voor de Gewestelijke kam pioen is eveneens als prijs een wissel- beker met medaille te winnen. Vorige 'aar kwamen alle kampioenen uit O. Seeuwsch-Vlaanderen. BILJARTEN Biljarttweekamp te 'Middelburg. Tussen de twee bij de Kon. Ned. Biljartbond aangesloten verenigingen K.O.T. en A. L. M. te Middelburg, wordt momenteel een tweekamp ge speeld. De eerste uitslagen waren als volgt Chr. Gabrielse J. Leijnse P. Verhage W. Lefèvre M. C. Reijnhout J. Simons W. van Loenhout A. de Munck W. Romijn C. Vermeule P. Vos J. Wisse Gillissen F. G. Melse H. Versluys C. Lefèvre J. C. Gabriëlse J. Marijs P. Nortier F. de Bruijn Jo Gabriëlse Neuféglise P. Nortier R. de Steur P. Labruijère G. Back C. Villeè C. J. v. d. Pas Maqulin W. de Rijke D. Rijkse H. van Halen G. Passen ier A. Grootjans 150 16 9,37 49 2 67 16 4,18 18 0 150 28 5,35 39 2 108 28 3,85 14 0 130 28 5.35 51 2 83 28 2,96 14 0 150 27 5.55 25 2 119 27 4,40 24 0 100 28 3,57 13 2 96 28 3,42 13 0 100 26 3,84 13 2 81 26 3,11 13 0 100 33 2,63 12 2 82 38 2,15 10 0 100 36 2,77 14 2 94 36 2,61 21 0 51 25 2,04 9 0 75 25 3,— 15 2 75 26 2,88 15 2 62 26 2,38 7 0 66 35 1,88 5 0 75 85 2,14 13 2 48 30 1,60 8 0 75 30 2,50 9 2 50 22 2,27 9 2 37 22 1,68 6 0 50 30 1,66 7 2 33 30 1,10 7 0 50 27 1,85 10 2 28 27 1,03 8 0 50 18 2,77 12 2 19 18 1,05 5 0 50 17 2,94 10 2 14 17 0,82 5 0 De stand is nu: K.O.T. 24 punten. A.L.M. 10 punten. De wedstrijden worde deze week voortgezet. TAFELTENNIS PROMOTIE-COMPETITIE TAFELTENNIS. Het programma van de tafeltennis- competitie werd als volgt vastgesteld: Promotie 3de klasse: 10 April: Schel- deWill, van Zoelen II; 18 April: Will, van Zoelen IISchelde. Promotie 4e klasse: 10 April: Schel de II—Will, van Zoelen III; 15 April: Will, van Zoelen III—'t Zand; 16 Apr.: 't Zand—N.N.; 17 April: Schelde— 't Zand. De data voor de wedstrijden N.N.—Will, van Zoelen HI en N.N.— Schelde II worden nog nader vast gesteld. De nieuwe Paashaas De Paashaas werd oud, stokoud. Hij had ieder jaar de paaseieren gekleurd zo als alleen de Paashaas dat maar kan, maar nu voelde hij zich toch niet meer in staat zijn werk te doen. Moe zakte hij in een stoel en zuchtte: „Ik zal naar een opvolger moeten uitzien, zó gaat hot niet langer... maar wie... wie moet dit moei lijke werk van mij overne men?" Ten einde raad liet hij alle jonge haasjes uit het bos bij zich komen en zei: „Wie is de flinkste van jullie alle maal?" „Ik!", riepen alle haasjes in koor. „Wie kan het mooist schilderen?", zei hij wèer. „Ik!", riepen alle hazen weer tegelijk. Moe deloos leunde dt oude Paas haas op zijn stok. „Er kan er maar één Paashaas zijn", bromde hij, „daarom zal ik zelf ma-ir iemand uitzoe ken". Keurend liep de Paashaas langs de lange rijen en bleef tenslotte staan bij een leuk, mooi, jong haasje. „Jij lijkt me wel een goeie Paashaas", zei hij. „Ga maar eens mee". Alle andere haasjes gingen te leurgesteld heen, alleen Kruimeltje (zo heette het haasje), huppelde vrolijk voor de oude haas uit naar diens ui8je. „Luister, Krui meltje", zei de Paashaas. Eerst moet jij maar eens la ten zien hoe goed jy wel kan schilderen. KUk, hier heb ik negen busjes verf mét allemaal verschillende kleuren. Neem die busjes mee. Hier heb ik een netje met eieren en neem die ook mee. Morgen breng je de eieren prachtig gekleurd te rug maar.denk er om: geen twee eieren mogen de zelfde kleur hebben!" Vro lijk ging Kruimeltje met de verf en eieren naar huis en begon met zijn tong. uit zijn mond te schilderen. Het eerste ei werd rood, het tweede groen, toen een 'geel, een blauw, een oranje, een paars, een bruin, een violet en een grijs. Toen had Kruimeltje alle busjes verf gebruikt maarer was nog één ei ongeschilderd! Kruimeltje schrok zich een hoedje, ging aan het tellen enja hoor: er waren tien eieren en maar negen kleuren verf. „Wat nu?", zuchtte het kleine haasje. „Ik mag niet twee eieren de zelfde kleur geven!" Krui meltje dacht na, diep na, maar vond de oplossing niet. Het werd al donker maar nog steeds was het laatste ei onbeschilderd. Er kwa men grote tranen ln de ogen van het haasje. HU begon te huilen, héél erg treurig te huilen en viel tenslotte moe bü zijn eieren in slaap. De volgende morgen schrok Kruimeltje wakker.Verwon- derd itaarde hij naar de eie ren en... „Nee maar!", riep hij uit. „Het tiende ei helemaal zilver gekleurd!' Wat was er gebeurd? Wel, de tranen van het haasje waren bovenop het tiende WAT EEN STROP - CENTEN OP Met Pasen zUn we biy dan krügen we ieder een ei. Wat zegt U? Ééntje maar? niets er van, een paar! Die Jan en Piet en Rie lu3ten er best wel drie! Drié eitjes maar meneer? Wat zullen we nu beleven? We willen nog veel meer, we willen er wel zeven! Maar snappen Plet, Rle en Jan dan niet, dat dat niet kan? Ze krUgen er leder twee! Die klnd'ren zyn ontevrêe. Twee eitjes ln een dop en daarna (wat een strop) zijn moeders centen op. Paaspuszle Van links naar rechts: 1. Dit dier levert de paas- lekkerny, 4. peulvruchten, 6. balspel, 10. in je handen slaan, 14. feestdagen waar op je eieren eet, 17. dak bedekking. Van boven naar onder: 1. Jongensnaam, 2. kun je mee schrijven, 3. Prov. Elec- triciteit (aflk.), 4, meisjes naam, 5. ontkenning, 6. een man die kookt, 7. meisjes naam, 8. vruentenvocht; 9, zuster, 11. deel van je ge zicht, 12. als 14 van links naar rechts, 13. twee min één, 15. bUwoord, 16 wordt gelegd door 1 Van links naar rechts. ei gevallen en nu was het ei daar prachtig zilver van geworden. Gelukkig deed kruimeltje de eieren in het netje en rende er mee naar de Paashaas. Toen deze zag hoe prachtig alle eieren ge kleurd waren lachte hü blij. „Jij bent mijn waardige op volger", zei hij en van die dag af was Kruimeltje de nieuwe Paashaas. Toen het eens Palm-Pasen was Was ons muisje in haar sas. Ze had een stoic prachtig versierd Met broodjesappels en een sliert. Zo liep ze in de 'optocht mee. j Ze zong en lachte heel tevrêe. 1 Maar ook de vogels vonden het fijn En maakten een groot eetfestijn; Op 't laatst had ze een kale stok. Je kunt dus denken wat ze schrok! ZATERDAGVOETBALCOMPETITIE. Kansen voor Middelburg VII staan zeer goed. Amemuiden heeft ln de eerste klasse zyn kansen op de titel vrijwel ver. speehl door het gelijke spel tegen Krabbendyke, want Nieuwdorp behoeft nu uit zyn twee resterende wedstrijden slechts twee punten te halen om zloh kampioen te mogen noemen. Maar de Nieuwdorpers komen ook nog togen Amemuldcn uit. Er bestaat voor de vissers dus nog een heel klein kansje. Zaterdag a.s. gaan «U naar Kapelle, waar de buit binnengehaald kan worden. VCK. ontvangt Rillandia, dat de laatste tijd in een goede vorm verkeert. Hot zal de Koudekerkers moeite kosten baas in eigen huis te biyven. Kloetingo zal wol niet tegen Wemeldinge opgewassen zijn. Bij een overwinning van Amemui- den 2 en een nedorlaag van Yerseke 3 in de tweede klasse B kan Ame- mulden 2 zich kampioen noemen. 2>Iaar laten we nlot te voorbarig zijn. Arnemulden 2 zal in ieder geval wel winnen van Kapelle 2 en ook is'het zeer onwaarschijnlijk, dat Yerseke 3 de eer aan Rillandia 2 zal gunnen. Kloetinge 2 kan een normale zege op Colijnsplaatsa Boys 2 behalen. Mevo 2 speelt de tweede klasse C zijn laatste wedstrijd tegen Wol- faartsdijk 2. Winnen de koplopers, dan zullen zij moeten afwachten, wat Kortgene 2 er in zyn laatste wed- stryd van terecht brengt. Kloetinge 3 en Mevo 3 spelen met de inzet van de laatste plaats tegen elkaar. Wie hier wint, valt met geen mogelijkheid te zeggen. Middelburg 7 kan in de tweede klasse D de grote concurrent RCS 4 voorgoed van zich af schudden, door op Modderoord als overwinnaar uit de bus te komen, waardoor de kampioenskansen van de groen-wit- ten stijgen. Spui 2 moet In de tweede klasse F kunnen zegevieren over Zaamsiag3. le klasse: Kloetinge l-Wemeldinge VCK 1-RiUandia 1; Kapelle 1-Ar- nemuiden 1. 2e klasse B: Kloetinge 2- Colijnsplaatse Boys 2; Yerseke 3- Rillandia 2; Amemuiden 2-Kapelle 2. 2e klasse C: Mevo 2-Wolfaartsdijk 2; Kloetinge 3-Mevo 3. 2e Masse D: Middelburg 7-RCS 4. 2e klasse F: Zaamslag 3-Spui 2. Junioren A: Groep A 1: VÜssïngen 1-RCS 1; RCS 2-Serooskerke 1; Schoondijke 1-Walcheren 1. Groep A 2: Kapelle 1-VIissingen 1; Robur 1- Krabbendijke 1. Junioren B: Groep B 1: EMM 1-Oostburg 1; Middel burg 1-Walcheren 1; vlissingen 1- Nieuwland 1Groep B 2: De Zeeuwen 3-RCS 1; Vlissingen 4-Middelburg 2; De Zeeuwen 2-Vlissingen 3; Middel burg 3- Goes 1; VCK 1-Breskens 1. Groep B 3: Goes 2-Wemeldinge 1- Kloetinge 1-Robur 1. Groep B 4: Me vo 1-Burgh 1. Groep B 5: Corn Boys 1-AZW 1; Sluiskil 1-Hoek 1. Groëp B VI: Hontenisse 1-Graauw 1. ATHLETIEK NATIONALE STRATENLOOP TE BERGEN OP ZOOM. De atletiekvereniging „Olympia" uit Bergen op Zoom zal op 25 Mei a.s. te Bergen op Zoom een Nationale Stratenloop organiseren over een af stand van 25 km. Traditiegetrouw zul. len de baten van dezo wedstrijd be- schikbaar gesteld worden tot het aan. kopen van een blinde-geleidehond. 64. Commissaris Kwabberteen en Kees Kleun- tjes hadden met ontzetting waargenomen op welk een drastische wyze Jimmy Brown met de boots- man had afgerekend. Niet, dat zy hun cipier dezo dofslag niet gunden, maar zij bedachten met angst en vreze aan de govolgen. „Als-le weer by komt en alarm slaat", riep commissaris Kwabber teen handenwringend, „Blaan ze my uit wraak tot mosterd en dat is een behandeling die niet past by m'n ambt van hoofd van de politie. Dat had U niet moeten doen, meneer Brown, dat had U niet moeten doen. U ként deze heren niet. Ze zyn tot blies in staat". Ook Kees Kleuntjes, bleok en bib berig, wilde iets dergelijks in het midden brengen, maar Jimmy gaf hem niet eens de gelegenheid aan 't woord te komen. „We zullen maken dat-ie niet bij komt", zei hij bedaard. Jimmy stapte de cel uit, greep bootsman Friemelaar bij zijn arm, sleurde hem naar binnen, pakte hem beet ais ware het een oude matras waar de luis in zit en wierp hem met een bons in de kist, die hem zelf tot ge vangenis had gediend. Toen klapte hij de deksel toe, sloot de kist en smeet de sleutel met een ach teloos gebaar uit het venster. LEZERS SCHRIJVEN... (Opname van ingezonden stukken bete kent niet, dat de redactie met de in houd Instemt. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid der redactie. De re dacUe behoudt zich het recht voor Inge zonden stukken te bekorten, of plaatsing te weigeren. Over deze rubriek wordt geen correspondentie gevoerd. Stukken, waarvan nnam err ndres van inzender onbekend zijn, worden niet opgenomon. Niet geplaatste stukken worden niet te ruggezonden.) Schreieder's eis Het Hoofdbestuur van de Neder landse Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen uit de Bezettingstijd schrijft ons: De Duitse Ambassadeur heeft na mens zijn Regering een nota by de Nederlandse Regering ingediend, waarin schadeloosstelling wordt ge vraagd voor Duitse burgers, die na de oorlog gevangen hebben gezeten, o.a. voor Schreieder, die meer dan 70 parachutisten naar gevangenissen en concentratiekampen heeft laten drop pen, waarvan de meesten vermoord en dus niet zijn teruggekeerd. Voor Schreieder, die in wezen voor alles wat hij ons heeft aangedaan 6400 dagen had moeten zitten wordt f 6400 gevraagd.Onze barmhartigheid tegen over dit soort van Duitsers wordt dus wel beloond, wanneer de Nederlandse Regering of Wetgeving ook hier zou moeten intrappen. Tienduizenden Nederlanders zijn in de jaren 1940—1945 weggesleept, waar onder velen alléén maar, omdat zij verdacht werden illegaal werk te doen of een gevaar werden geacht voor de toekomst, die onder heel wat slechter omstandigheden dan Schreie der c.s., in tuchthuizen on concen tratiekampen hebben gezeten. Duizen den daarvan zijn door verhongering en mishandeling omgekomen. De tienduizenden die zijn teruggge- komen, waarvan er velen 4 of 5 jaar hebben gezeten, kregen bij wijze van smartegeld of zoals men dat met een aardige rechtsterm uitdrukt, wegens gemis aan levensvreugde, geen cent vergoed. De pensioenen die uitgekeerd worden aan de nagelaten betrekkin gen van gevallen verzetsstrijders en de uitkering via Maatschappelijk Hulp betoon aan nagelaten betrekkingen van hen, die zo maar door de Duit sers zijn opgepikt, komen voor reke ning van het Nederlandse Volk. En nu durft de Duitse Regering namens het „Herrenvolk", dat ons heeft uitge roofd, dat tal van steden heeft uit gebrand en dat niet heeft opgezien tegen massa-moord, ons ook nog scha devergoeding te vragen, omdat wU een aantal spionnen en wat dies meer zij, die in ons land z.g. op bevel, een misdadige rol bobben gespeeld, een tijdje hebben vastgehouden met ont slag van rochtsvervolging, in plaats van hen als oorlogsmisdadigers voor jaren te hebben opgesloten. Dat de Duitse Regering dit spel ZON EN MAAN 11 April. Zon: op 5.53 Maan: op 21.35 onder 19,31 onder 5.45 VRIJDAG HILVERSUM T. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Overdenking. 8.00 Nieuws- en weer berichten. 8.15 Gram. inuzlolc. 8.25 Hoog mis. 9.45 Gram. muziek. 9.85 Waterstan den. 10.00 Gram. muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. muziek. 12.20 idem. 12 30 Land- en tuinfeouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Gram.^ muziek. 13 40 Voordracht. 13.45 Kamer-symphonie-ork., vrouwenkoor en soliste. 15 Heilige Kruis weg. 16.00 Vonr de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Strijkorkest en soliste. 18.00 Nieuws. 18.18 Actualiteiten. 18.25 Gram, muziek, 18,45 Voordraoht. 19.00 Gram. muziek. 19,05 Voordraoht, '19.20 Gram, muziek. 19.30 „Goodo Week in de Oekraïne", 20.00 Nieuws -en weerberich ten. 20.08 „Van Gabbatha naar Golgotha" passiespel van Tegelen. 23.00 Nieuws. 23,15 Nationale schaakkampioenschappen. 23.20—24.00 Kamerorkest. HILVERSUM H. 2.98 m. 7.00 VARA. 10 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA, 22.40 VPRO. 23.00—24,00 VARA. VARA: 7.00 Nieuwe. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. 0.00 Nleuws- en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Voor de hulsvrouw. 8.00 Gram- muz. VPRO: „Thuis", causerie. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Grntn. muziek. 10.45 Orgelspel. 11.10 Voordracht. 11.30 Piano recital. AVRO: 12.00 Viool en orgel. 12.30 Land- en tumbouwmededellngen. 12.33 Sport en prognose. 12,48 Gram. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen o£ gram. muziek. 13.20 Orkestooncert. 14.00 Kookpraatje, 14,20 Gram. muziek, (pl.m. 14.45—15.05 Voordracht). VARA: 16.00 Gram. muziek. 10.30 Voor de Jeugd. 17.00 Studentenkoor. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 Denk om de bocht 10.00 Meisjeskoor. 19.15 Prijzenprantje. VPRO: 30.30 Avond maalsdienst. VARA: 21,00 Gram. muziek. 21.30 Twintig vrngenspel. 21.50 Buiten lands weekoverzicht, 22.08 Theaterorkest, koor- en' solisten. VPRO: 22.40 Voordracht met muziek. 22.45 Morgenwijding, VARA: 23.00 Nieuws. 23,15 „In HuwoJijk en Ge zin", causerie. 23.30—24.00 Gram. muziek. durft te spelen, bevostigt opnieuw, dat de Regeringsdepartementen vrij wel uitsluitend bezet en bestuurd worden door dezelfde Nazi's, die de wereld mee in brand hebben gesto ken, waarvan wij nu nog de naweeën mooton dragon, Het zijn deze nazi's, die onze Regering hebben verplicht, om do Haagse rechtbank on misschien nog oen of ander Hof, op te dragen om na te gaan of wij aan de voor hot gevoel van het Nederlandse Volk krankzinnig gestelde schade-eisen moeten voldoen. Is het niet erg, dat deze nieuwste vinding van onze overweldigers in 1940-'45, niet zonder meer naar de prullemand kan worden verwezen? K. R. VAN STAAL, Alg. Seoretarls.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 16