NIEUWS UIT ZEELAND Zioin Zijpe ZUID-BEVELAND UIT HET VOLK-VOOR HET VOLK WERKT NIEUWE PLANNEN UIT WISSEL BEVELANDEN WOENSDAG 9 APRIL 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Contact tussen België en Beveland. Via burgemeesters en secretarissen. De Bevelandse burgemeesters en secretarissen zullen evenals twee jaar geleden dit jaar weer bezoe ken uitwisselen met hun Belgische collega's in Oost-Vlaanderen. Eerst zullen de Belgen een bezoek bren gen, waarna een tegenbezoek aan Vlaanderen volgt. Dit werd medege deeld op de Dinsdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" te Goes gehouden vergadering van de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen in Zuid- en Noord-Beveland. Wegens verhindering van de voorzitter, be rustte de leiding van deze bijeen komst ditmaal bij de vice-voorzitter, de heer C. F. A. M. van Horsigh, burgemeester van 's-Heerenhoek. Nadat enkele mededelingen waren gedaan over de behandeling in de raden van-de gemeenschappelijke re geling voor het streekziekenhuis, gaf de heer H. B. Pilaar uit Goes, een uiteenzetting over de nieuwe orga nisatie voor de zelfbescherming, en de daarin voor de gemeentebesturen te vervullen taak alsmede over de hieraan verbonden kosten. Bloembollencultuur te Heinkenszand. Te Heinkenszand zal men thans op grote schaal de bloembollenteelt gaan uitoefenen. Deskundigen heb ben aangetoond, dat de structuur van de grond uitermate hiervoor ge schikt is. De burgemeester van Heinkens zand, de heer B. Funk, interesseert zich zeer voor deze plannen en ziet hierin toekomstmogelijkheden voor zijn gemeente; ook de regionale ver eniging voor bollenteelt doet pogin gen om speciaal de gladiolenteelt in deze gemeente ingang te doen vin den; Wanneer de bollenteelt in Hein kenszand succes heeft, zal dit de bloei van deze gemeente zeer te pas komen. KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND. De hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de directie Zeeland heeft bekend gemaakt, dat in verband met te verrichten werkzaamheden aan het binnenhoofd van de Oostsluis te Hansweert, de scheepvaart door deze sluis zal zijn gestremd gedurende het tijdvak van Woensdag 16 April 1952 te 18 uur tot Woensdag 23 April 1952 te 18 uur of zoveel korter als mogelijk of langer als nodig zal blijken te zijn. UITSLAG AANBESTEDING. Door het Bouwbureau voor de Landbouw te Middelburg werd Dins dag namens de .heer J. de Jonge te 's-Gravenpolder in het openbaar aan besteed de bouw van een landbouw- schuur met veestalling en de verbou wing van een noodwonmg met daarbij behorende werken in 's Gravenpolder. De volgende inschrijvingen kwamen binnen: D. v. d. Poel, Oudelande, 25.800; J. F. Peters, Kwadendamme, 25.250; C. Priem, Lewedorp, 25.160; P. Engelse, Heinkenszand, 24..950; Gebr. Jansen, Nisse, 24.900; Fa. J. Lagrand en Zonen, Hoedekenskerke, 24.589; J. Priem,. Ovezande, 24.295; J. v. d. Linde, Kloetinge, 23.920; L. Dekker, Kloe- tinge, 23.887; Fa. J. van Wielingen, Alphen a. d. Rijn, 23.485; Joh. Baij- eris, Kapelle, 22.990; J. P. v. d. Lin de, Kattendyke, 22.529. De gunning is aangehouder Goes „DE RODE SCHOENTJES". De Vereniging voor Algemeen We tenschappelijk Belang te Goes, gaf voor haar leden een tweetal film voorstellingen in het Grand-theater. Vertoond werd de Engelse kleuren film „De Rode Schoentjes", met als hoofdmotief het gelijknamige sprook je van Andersen. Het is het tragische verhaal van het danseresje, dat moest kiezen tussen het ballet en de liefde van een veelbelovend componist en voor wie, evenals in het sprookje, de dood uiteindelijk een oplossing moest brengen. Voor liefhebbers van choreo grafie en goede muziek was er veel te genieten. Wetenschappelijk Belang heeft met deze voorstelling haar ge slaagd winterseizoen op waardige wijze besloten. Nisse JAARVERGADERING COÖP. BOERENLEENBANK. De Coöp. Boerenleenbank te Nis se hield de jaarlijkse algemene ver gadering onder leiding van de voor zitter, de heer J. Mol Wzn. De re kening en balans over 1951 werden goedgekeurd. De rekening sloot met een bedrag aan in- en uitgaven van 1.080.575,03; de ontvangen spaar gelden waren 292.160,33, de terug betaalde spaargelden bedroegen 214.653,52. De balans uit deze re kening sloot met een bedrag aan in- en uitgaven van 940.137,99. De heer C. de Ruiter werd gekozen tot bestuurslid; in de vacature van de heer P. Verburg, die zich niet meer herkiesbaar stelde. Hierna sprak de voorzitter op een hartelijke wijze de heer Verburg toe, omdat hij deze van het oprichtingsjaar 1917 tot 1952, dus 35 jaar bestuurslid is geweest. Op voorstel van dè heer M. den Dekker zal aan de heer P. Verburg een aandenken worden gegeven. De heer P. Verburg dankte de voorzitter voor de hartelijke woor den. De aftredende plaatsvervangende bestuursleden, de' heren Joh. Jansen en G. Nieuwenhuize, werden her kozen. Ook werd herkozen de heer W. Minnaard de Graag als lid van de raad van toezicht. Vervolgens deed de voorzitter nog enige mededelin gen over het opnemen van geld en de rente van het spaargeld, waarna hij met enkele woorden deze verga dering sloot. FILMS IN ZEELAND Apachen tegen blanken. Trommen des doods (Apache Drums), een Amerikaanse Indianenfilm in Technicolor van Hugo Fregonese. Het boek van de Amerikaanse ge schiedenis is door Hollywood weer eens opengeslagen bij het hoofdstuk, waarin de hevige strijd van de blan ken tegen de Apache-Indianen is be schreven. Deze kleurige film geeft een misschien niet geheel waarheidsge trouw, doch in ieder geval spannend beeld van deze strijd, waarbij voor de romantiek een ruime plaats is inge ruimd. Wij maken kennis met een be roepsspeler en een lief dienstertje en het is van het begin af aan al dui delijk. dat de gokker zijn heldenmoed in de oorlog zal bewijzen, zijn leven zal beteren en het meisje huwen. De overval van de Apachen op een kerk je, waarin de belegerde blanken zich hebben verschanst, is een spectaculair schouwspel, maar nergens bereikt de ze film het peil van „De duivelspas" of ,.De gebroken pijl", waarin de te genstelling kolonisten-Indianen min der eenzijdig werd belicht. Stephen McNally, Coleen Gray en Willard Parker spelen de hoofdrollen in deze avonturenrolprent. (Grand-theater, Goes). Kloetinge FAAS-CONCERT. De muziekvereniging „Excelsior" te Kloetinge, onder leiding van Jac. den Toonder, zal op le Paasdag in de Ned. Herv. Kerk, 's morgens van 78 uur een z.g. Paasconcert ge ven. Het programma luidt als volgt: Koraal, Gezang 53; Paraphrase over het lied ,,'k Heb geloofd" (C. Boedijn)Paasliederen-selectie (F. P. van Overbeeke)„De Heilige Stad" piston solo (S. Adams), arr J. den Toonder; Andante in G. Ba tiste (arr. C. Mol); „Then Live Each Day", uit de „Leeuw van.Juda" J. Guest)„Naher, mein Gott zu Dir" (arr. E. Rüth)Koraal „Blijf bij mij, Heer, de avond daalt" (arr. Fr. van Diepenbeek). Rilland-Bath RAADSVERGADERING De raad van Rilland-Bath zal Don derdagmorgen om tien uur bijeenko men. De agenda vermeldt o.a. de be noeming van een lid van het burger lijk armbestuur, bespreking gemeen schappelijke regeling brandweer en voorlopige vaststelling gemeentereke ning 1951. Wemeldinge JAARVERGADERING BOERENLEENBANK Te Wemeldinge werd in het Her vormde Jeugdgebouw de jaar vergadering gehouden van de Boerenleenbank onder voorzitter schap van de heer K. J. Dominicus. De heer P. A. Lindenbergh werd als bestuurslid herkozen. In de vaca ture ontstaan wegens het bedanken van de heer M. Hoogesteger Fz. als lid van de raad van toezicht, werd gekozen de heer J. E. Kole Mz. De rekening over het afgelopen jaar sloot in ontvangsten en uitga ven met 3.694.090,78. Na gedane afschrijvingen werd een winst ge boekt van 2355,09. Dit saldo werd gevoegd bij de oude reserve, zodat het totaal daarvan thans 84680.13 bedraagt. Tot plaatsvervangende bestuursle den werden gekozen de heren Jac. Wabeke Az. en Joh. Hamelink. Tot plaatsvervangende leden van de Raad de heren Th. J. Visser en Adr. Kos ten. VERGADERING CONSUMPTIEMELKVERENIGING. In het Evang. Zondagsschoollokaal te Wemeldinge vergaderde de plaat selijke consumptiemelkvereniging on der voorzitterschap van de heer J. Juissen. Na een openingswoord door de voorzitter, bracht de secretaris, de heer Jac. Burger, verslag uit over het afgelopen jaar. Het ledental bleek te zijn teruggelopen tot 19. Uit het ver slag van de penningmeester bleek, dat de ontvangsten over 1951 bedroegen f 206.93. De uitgaven waren f 206.71, zodat er een batig saldo was van f 0.22. Voorts was er nog een tegoed op de bank van f 10.02. De aftredende bestuursleden, de heren G. van Vliet, Joh. Hamelink en Adr. Haaij. werden bij acclamatie herkozen. Voor af vaardiging naar de kringvergadering werden aangewezen de heren G. van Vliet en Joh. Louwerens. Deze laat ste werd bovendien voor de tijd van een jaar als bode herkozen. Ver volgens bracht de voorzitter verslag uit over de te Goes gehouden alge mene vergadering. Er was daar druk gediscussieerd over opheffing van de de vakgroep of federatie. Verder was er voorgesteld zich aan te sluiten bij de bedrijfsorganisatie voor Zeeland. Men was er echter niet tot een defi nitief besluit geraakt. Aan het slot van de vergadering werden nog enke le punten van ondergeschikt belang behandeld. Yerseke BEGRAFENIS J. L v. d. STOLPE. Onder zeer grote belangstelling, ook van de zijde zijner collega's, werd te Yerseke het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de zo plotseling overleden wachtmeester der Rijkspo litie, wijlen de heer J. I. v. d. Stolpe. Een grote hoeveelheid bloemen dekte de door collega's gedragen baar. Aan de groeve werd achtereenvolgens het woord gevoerd door adjudant Roose, commandant der Rijkspolitie te Krui- ningen, majoor W. H. van Ballegoyen- de Jong. commandant der Rijkspolitie voor Zeeland, wethouder P. de Koeijer, namens het gemeentebestuur van Yerseke, wachtmeester der Rijks politie J. F. Griep uit Borssele, na mens de Algemene Nederlandse Poli tiebond en opperwachtmeester Sauer, cursusleider van de politiesportvere- niging „Luctor". Ds. Reijenga sprak woorden van troost en ging voor in gebed. Een neef van de overledene dankte voor de laatste eer. ONDER WAGEN GERAAKT. Toen de kolenhandelaar de heer J. op 't H. te Kapelle met behulp van een luchtbandenwagen bezig was in zrjn wei met het rooien van een doornheg, had hij, toen hij van zijn wagen afsprong het ongeluk, dat de luchtbandenwagen kantelde, waar door hij onder de wagen terecht kwam. De op het hulpgeroep uit de omtrek toegesnelde arbeiders, wis ten door een kuil te graven de man uit zijn benarde positie te bevrijden. Dokter Facee-Schaeffer, die eerste hulp verleende, achtte opneming in het ziekenhuis noodzakelijk. GESLAAGD. Aan de Gem. Universiteit te Am sterdam is geslaagd voor het can- didaatsexamen sociografie, mej. H. D. M. Verwer te Goes. ZEEUWS STIERENREGLEMENT. In het Provinciaal Blad van Zee land, nummer 12 van 1952, is het „Zeeuws Stierenreglement 1951", dat op 18 December j.l. door de Provinciale Staten van Zeeland werd vastgesteld, afgekondigd. SCHURFTBESTRIJDING WORDT WEER URGENT. De Waarschuwingsdienst, uitgaan de van de Kring Zeeland der N. F. O. in samenwerking met de rijks- tuinbouwvoor lichtingsdiens t en de Plantenziektekundige dienst, waar schuwt de fruittelers dat geleidelijk groter aantal asco-sporen (schurft) verwacht kunnen worden. Daar de knoppen van de peren en 'n deel van de appels vrij ver ontwikkeld zijn, neemt de kans op injectie thans snel toe. Daarom wordt in het algemeen thans geadviseerd in de loop van deze week de fruitbomen te bespuiten met koperoxychlorie of een kwikpre paraat volgens gebruiksaanwijzing van de fabrikant. Alleen voor Sterappel, Bellefleur en andere laat bloeiende rassen is het nog te vroeg. RAAD YERSEKE. Geld voor woningbouw. De gemeenteraad van Yerseke kwam in spoedeisende vergadering bijeen onder voorzitterschap van wethouder P. de Koeijer. Na opening sprak de voorzitter en kele woorden ter nagedachtenis van de plotseling overleden wachtmeester der rijkspolitie J. I. van der Stolpe. Voorts feliciteerde hij het raadslid P. J. Dominicus met zijn benoeming tot burgemeester van Borssele en dank te hem voor de wijze, waarop hij steeds de gemeentebelangen heeft be hartigd. De voorzitter bracht in herinnering dat in een der vorige vergaderingen was besloten tot het aangaan van een geldlening groot 86.00(5 met het Bedrijfspensioenfonds voor het Bouw bedrijf. Dat geld was nodig voor de bouw van 7 duplexwoningen. Nu ech ter vergunning is verkregen voor 8 dezer woningen zal deze lening moe ten worden verhoogd tot 100.000. Met algemene stemmen werd beslo ten tot deze verhoging over te gaan. Verder deelde de voorzitter mede dat de rioleringswerkzaamheden etc. aan de Ten Houtenstraat gegund werden aan de laagste inschrijver, de fa. Wiskerke te Nieuwdorp voor 18.500. De raming was 19.000. De ze werkzaamheden zullen spoedig worden uitgevoerd opdat snel aan de nieuwbouw der woningen aldaar kan worden begonnen. Verschillende leden merken op dat B. en W. spoedig zul len moeten uitzien naar bouwgrond anders dan in de Burenpolder. De voorzitter kon mededelen, dat deze kwestie reeds de aandacht had. Hansweert BAZAR „ZUIDERSTEMMEN" Te Hansweert werd een comité op gericht, dat zich ten doel stelt op He melvaartsdag a.s. en de daarop vol gende Zaterdag een bazar te organi seren. De baten daarvan zullen ten goede komen aan de zangvereniging „Zuiderstemmen". Deze vereniging, die van grote cul turele waarde is voor Hansweert. be schikt niet over de nodige middelen om haar prestaties nog te kunnen op voeren. Het comité waarvan dokter Arends voorzitter is, de heer Ramme- lo secreetaris en mevrouw C. Mey- aard-Wondergem, penningmeesteresse. vertrouwt er op, dat de burgerij het streven om de vereniging te helpen, ten volle zal ondersteunen. Krabbendijke JAARVERGADERING „GROENE KRUIS" Te Krabbendijke hield de vereni ging „Het Groene Kruis" haar alge mene ledenvergadering in een lokaal van de veiling onder voorzitterschap van de heer J. Vader Jz. Na de opening en het verslag van de wijkverpleegster, werd rekening en verantwoording gedaan over het afgelopen jaar. De rekening van de Wykverpleging toonde aan ontvang sten en uitgaven f 5591,59, de reke ning van de T.B.C.-bestrijding aan ontvangsten en uitgaven f 5429.71. De begroting over 1952 voor de Wijk verpleging gaf aan ontvangsten en uitgaven aan f 5390.die van de t. b,c.-bestrijding aan ontvangsten en uitgaven f 20o4,08. De rekening over 1951 van het „Groene Kruis" toonde aan ontvangsten en ui tg. f 10.717.35. De begroting van het „Groene Kruis" voor 1952 het een bedrag zien aan ontvangsten en uitg. op f 10.542,51. De penningmeester, de heer Jac. Ja- cobusse, werd dank gebracht voor zyn veelomvattend werk. Tot be stuurslid van de Vereniging voor Wykverpleging en T.B.C.-bestrijding werd benoemd de heer J. J. van Ker- vinck. Tot bestuursleden van het Groene Kruis werden herkozen de he ren H. Bos en L. J. v. Langevelde. Tot leden van de financiële controle commissie werden benoemd de heren Boucherie en Bakker. Een voorstel van het bestuur tot het uit eigen middelen besteden van een bedrag van f 4000.voor de bouw van een badinrichting, alsmede tot het aangaan van een lening voor dit doel, werd met algemene stem men goedgekeurd. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. 1 Ds. G. Enkelaar, Ned. Herv. predi kant te Stavenisse is benoemd tot hulpprediker te Everdingen. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Bussum: E. J. Wassink te Doetinchem, die bedank te voor Souburg. Burgerlijke Stand ELLEWOUTSDIJK. Getrouwd: A. Jasperse, 30 j en D. van Doom, 24 j. Overleden: J. Looij. 72 j.; H. Oosthoek, 48 j. WAARDE. Bevallen: G. R. Deesde Jager, d. Getrouwd: P. P. van der Maas, 23 1. en T. van Weele, 22 j. MOTORSPORT KNOBELRIT OVER WALCHEREN. Evenals vorig jaar oi'ganiseert de Motorclub „De Zeeuwen" op Maan dag 14 April (2de Paasdag) weer een gezellige Knobelrit over Wal cheren. Aan deze rit kunnen alle automobilisten, motorrijders en brom fietsberijders deelnemen. Een groot aantal mooie prijzen wordt voor deze rit beschikbaar gesteld. De start is om 2 uur, Markt te Middelburg, waar om ongeveer 6 uur eveneens de finish is. VAN TOT Mej Timmer te Oosterland heeft haar benoeming als wijkverpleegster van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis aanvaard met ingang van 1 Juni a.s. Te Hoek werd een uitvoering gegeven door de accordeonclub „Paolo Soprani" uit Terneuzen. Medewerking werd ver leend door de „Wachapua Hawaiians". Er werd een vlot en veelzijdig programma uitgevoerd, dat bij de belangstellenden zeer in de smaal viel. De te Tholen gehouden collecte voor het Leger des Heils bracht f 81.43 op. De Wandelsportvereniging „Op stap" te Scherpenisse organiseert op Hemel vaartsdag weer haar jaarlijkse Schelde- tocht. Te Ouwerkerk is een nieuwe centraal post op het telefoonstation geplaatst met 30 aansluitingen. Een goede verbetering, vooral omdat de laatste tijd vele klach ten werden gehoord over het oude toestel. Ije collecte ten behoeve van de Oor logsgravenstichting heeft te Duivcndljkt f 17.50 opgebracht. Te Zonnemaire deden de leerlingen van dc hoogste klassen van dc beide scholen verkeersexamen. Hiervan slaag den tien candidaten, terwijl vier werden afgewezen. Rinus van der Wekken en Job de Muimik zal een isigne worden uitge reikt voor hun uitstekende prestaties. De collecte voor de Kerkvoogdy der Ncd. Herv. Kerk te Waterlandkerkje bracht f 11.79 op. In Blggckcrkc werd een collecte ge houden voor de Simavi, welke 31.75 op bracht. Gedurende de maand Maart werden te St. Annaland 57 vergunningen voor huisslachtingen afgegeven Een met kunstmest beladen vracht auto van de heer P. uit St. Maartens dijk reeds ter hoogte van de boerderij van de landbouwer G. van de Annavos- dijk af. De wagen liep slechts geringe schade op en kon door de firma Burgers uit St. Annaland weer op de weg wor den gezet. Tijdens de te Oud-Vossemeer gehou den eindles van de brandweercursus, werd een diploma uitgereikt aan de he ren A. Burgers Fz., F. Burgers Cz., J. Burgers Az., J. Kurvink Tz., A. J. Soeters Jz.. C. Scheermeijer en Jacs Boort Az., allen te St. Annaland. Aan drie personen kon geen diploma worden uitgereikt. In Borssele wonen de echte henge laars. Bij genoegzame deelname zal daar een hengelclub worden opgericht. De heer P. Melis Pz te Borssele is benoemd tot organist bij de Geref. Ge meente, in de plaats van de lieer J. Walhout Eind vorige week waren te Kort- gene 18 personen opgenomen in de over- bruggingssteun, o.w. 2 personen voor de sociale bijstandsregeling. Buiten deze waren nog een aantal personen bij de D.U.W. werkzaam. De burgemeester van Kortgene reik te aan de heer W. M. C. Smits te Co- lijnsplaat het ereteken voor Orde en Vrede uit met het certificaat. Notaris M. C. van den Bout te Renesse verkocht op verzoek van me vrouw de weduwe L. M. Franken van der Werf te 's Gravenhage een woonhuis met erf, gelegen aan de Hoogezoom. Het pand werd voor 10.100 het eigen dom van de gebroeders Fasol te Re- nesse. Tijdens een speciale dienst in de Ned. Herv. kerk te Renesse zal de heer C. Boliin. voorganger der Ned. Herv Evangelisatie. Zondag a.s. afscheid ne men van zijn gemeente. Dc te Axel gehouden collecte voor de Simavi bracht op 258.34. Met Ingang van 1 Juli a.s. is be noemd tot eerste luitenant bij het korps aan- cn afvoertroepen, de heer I. Mee- sen te Axel. Vandaag herdenkt de heer P. A. Buys te Vlissingen de dag, waarop hij vóór veerüg jaar in dienst trad bij de P.Z. E.M. De Groene Kruisvereniging van 's Heer Arcndskerkc hield haar algemene ledenvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat in 1951 ruim 9000 douchebaden in het badhuis waren genomen. Bepaald werd. dal inwoners, die pas lid van de vereniging worden op het moment, dat zij iets van het Groene Kruis nodig hebben, 15.— moe ten betalen, HET FEEST OP KONINGINNEDAG. De vereniging zal voortaan geen wielerwedstrijden meer organiseren. In de Dinsdagavond in cafc-restaurant Wöhler te Middelburg gehouden jaarvergadering van de koninklijke vereniging „Uit bet Volk voor liet Volk" deelde dc voorzitter, dc heer L. A. Schenk, Iets mede over dc plan- ncn voor de feestviering op 30 April en 5 Mei a.s. Op Koninginnedag wor den voor de jeugd filmvoorstellingen georganiseerd, 's avonds om half acht is er massazang door de Middelburgers voor het stadhuis, het Middelburgs Muziekcorps zal concerteren, een lampionoptocht zal door de straten trek ken en lenslotte zorgt de padvindersband voor een taptoe op de Markt. Op de Bevrijdingsdag zal het Middelburgs Muziekcorps eveneens een concert geven. De vereniging zal voorts plannen uitwerken voor festiviteiten op 25 Juli, de dag, dat de sportsmen uit Folkestone arriveren en op 26 Juli, wanneer de Oost-Vlaamse tentoon stelling wordt gesloten en de deelne mers aan de Beneiux-ronde in Mid delburg arriveren. Er is gedacht aan êen massale uitvoering van Morks' Trommelmars. aan een muzikale rondwandeling door een Belgisch muziekcorps, aan een openluchtbal, ja, zelfs aan een vuurwerk, doch deze Klannen zyn nog vrij vaag; besluiten onden nog niet worden genomen. Aan het begin van de vergadering verklaarde de voorzitter, dat tot zijn spijt de buurtvereniging 't Zandt om financiële redenen voor het lidmaat schap van „Uit het Volk voor het Volk heeft bedankt. Dit betekent tevens, dat de heer B. Jacobsen als bestuurslid is afgetreden. De heer Schenk zeide, dat de vereniging er kentelijk is voor diens initiatieven en dat het uittreden niet wil zeggen, dat het plan tot reorganisatie van de buurtverenigingën nu geheel van de kaart is. Gezien de reacties uit deze verenigingen lijkt de kans op spoedi ge verwezenlijking echter gering. De vergadering besloot een actie te gaan voeren om het aantal z.g. persoonlijke leden van „Uit het Volk voor het Volk" te vergroten en zo mogelijk ook nieuwe leden te winnen voor de buurtverenigingen in die wij ken, waar dergelijke verenigingen, aangesloten bij „Uit het Volk", be staan. Op grote schaal zullen circu laires worden verspreid. HET YVIELERCKITERIUM. In zijn jaarverslag maakte de se cretaris, de heer J. P. van 't Hof, on der meer melding van de evenemen ten. welke de verenigingen in het af gelopen jaar organiseerde en waar van de wielerronde en de intocht van St. Nicolaas de voornaamste waren. De penningmeester, de heer L. M. Helder, deelde mede, dat de inkom sten in 1951 8107.88 bedroegen en de uitgaven 7973,09, zodat er een Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND. 8 ApriL. Verpakt fruit: Golden Deli cious A 83—91, id. B 68. Jonathan A 70—78. Fruit voor export. Jonathan BC 60.15, I 60—67.40. II 46.60—48. Golden Delicious BC 6164, I 5777. II 4547. Bramley Seedling I 53—54. Goud- reinetten I 54.9065.60. Gewone veiling: St. Remy 4249. Win ston 4861. Laxton Superbe 4853. Goud- reinetten 4143. idem (grof) 4852. id. (stek) 24. Golden Delicious 3064. idem (stek) 2233. Jonathan 3859. idem (stek) 2225. Zoete Ermgaarde 3143. Kroetappels 1015. EIERNOTERING GOES. Prijs voor verse kippeneieren 1.98 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uit betaald. Bericht bandelaren. Kipeieren 10& cent. Kleine kipeieren 10 cent. Ganseirert 25 cent Kalkoeneie ren 13 cent. Eendeieren 9 cent. GRAANBEURS GRONINGEN. 8 April. Rode tarwe 21.25—24.75; witte tarwe 21.25—25.95: inlandse rogge 30.25— 34L00; wintergerst 30.2534-75; zomer- gerst 30.25—36.00; witte haver 24.25—29.75; karwijzaad 50.5065.50; kanariezaad 30.35 38.35: slaglijnzaad witbloei en slaglijn- zaad blauwbloei 40.5052.00. VISMIJN VEERE. 8 ApriL Export garnalen, aanvoer 1308 kg.. 8491. Handelsgarnalen, aanvoer 2477 kg.. 5461. Schar, aanvoer 479 kg., 16—23. Bot. aanvoer 538 kg., 1623. Mid del ton, aanvoer 7 kg.. 2.03—2.31. Rog, aanvoer 21 kg., 3842. Ongesorteerde vis, aanvoer 5 kg., 40. Waar 2ijn onze schepen Alkaid 8 v. Bremen n. Hamburg. Bonaire 9 te Plymouth verwacht. Breda 7 v. Antofagasta n. Valpar. Gaasterland 8 te Rio Grande. Gooiland 8 te Paranagua. Helicon 8 te New York. Hestia 8 te Willemstad. Hera 7 v. Cristobal n. Curacao. Hermes 7 v. Georgetown n. San Felix. Japara 8 te Djakarta. Jagersfontein 8 v. Antw. n. A'dam. Klipfontein 8 v. Tener n. Southampton. Lemsterkerk 8 vm. te Aden. Lombok 7 v. Manilla n. Honoloeloe. Miaas 8 te Oporto. Minjak 7 v. Balik Papan n. Benoa. Mapia p. 8 Ouessant n. Genua. Maetsuycker 7 v. Singap. n. Djak. Manoeran 7 v. Bitung n. Makassar. Musi 7 v. Djambi n. Pangkal Pinang. Nestor 7 v. Heraklion n. Catacolo. Oranjestad 8 te Antwerpen. Odysseus 3 te Gothenburg. Oranje 7 's av. v. P. Said n. Southampt Poseidon 7 v. Pt. au Prince n. N. York. Ruys 10 tc Kaapstad verw. Roebiah 8 te Makassar. Roti.8 te Tandjong Pandan. Radja 8 te Paulsboro. Salland 8 te A'dam. Saparoea 6 te Bahrein. Sumatra 7 's av. te Balik Papan. Schie 8 te Beirut. Sommelsdijk 8 te Londen. Tjiluwah 8 te Djakarta. Tjikampek 8 te Semarang. Triton 9 te Aruba verw. Weltevreden 7 v. Davao n. Nasipit. Zeeland 8 te Halifax. Almkerlc 8 nam. te Aden. Duivendllk 8 te R'dam. batig saldo was van 134.79. Het wielercriterium leverde een tekort op van 417.97, de zangschool een tekort van 497. Het bestuur heeft besloten het wie lercriterium niet meer te organiseren, aangezien het risico tc groot voor de vereniging bleek te zgfn. Men hoopt echter, dat de organisatie door ande reu, hijvoorbeeld door een voor dit doel In net leven te roepen commissie, kan worden overgenomen- De vergadering nam het besluit om in het huishoudelijk reglement te bepalen, dat, wanneer een lid van het algemeen bestuur in het centraal be stuur wordt gekozen, hij niet langer als vertegenwoordiger van zyn buurt vereniging optreedt. In zijn plaats zal echter een andere afgevaardigde in het algemeen bestuur zitting kunnen hebben. In een vergadering van de persoon lijke leden werd de neer L. M. Helder als bestuurslid herkozen en werd in de plaats van de heer J. J. Meijboom de heer Th. J. Schuitemaker be noemd. VOtTBAL Naast hun schoenen Coppens en Lenstra. Zaterdagmiddag, op Beerschot, vlak vóórdat de stedemvedstr|jd Antwer penRotterdam begon, zoefde een droom.vau-een-Cadillac dqorde poort. Achter het stuur: Rik Coppens, wien men de hooghartigheid van het onbe wogen gezicht-kon scheppen. Deze jonge vishandelaar, wien de roem in recordtempo naar het hoofd is geste gen, demonstreert een verbluffend zelfvertrouwen. Een Belgisch blad had hem vorige week gevraagd naar de verwachte duels met Terlouw. „Ben je er bang voor, Rik?" Waarop de bovenlip van de jongste speler van het Belgische elftal sma lend omhoog trok en hij zei: „Ter louw, wie is dat?" Misschien als U en ik even goed konden voetballen als de jonge Cop pens die ook in eigen land trainers, spelers en scheidsrechters af en toe (bij wijze van spreken) het schuim op de lippen brengt zaten wij even eens vrij hoog te paard, maar waar schijnlijk iets minder hoog dan deze overwinnaar van Terlouw. Die overi gens een formidabele wedstrijd heeft gespeeld en zo ongeveer in z'n hele hooghartige eentje de Nederlandse defensie stuk gespeeld heeft. Wij knipten het bovenstaande teke nende stukje uit de Haagse Crt. In hetzelfde blad wordt een verklaring gezocht voor het feit. dat Abe Len stra zich absoluut niet inspande en niet de moeite nam om zelf ballen op te halen als hy van zyn medespelers niets kreeg. Het blad zegt: Naar het schijnt, heeft Lenstra ver rassend scherp gereageerd op de me- dedeling (een poosje geleden gedaan), dat Terlouw als aanvoerder zou wor den opgevolgd door Biesbrouck. Abe is in een oefenwedstrijd eens als cap tain opgetreden en deed dat toen met veel ambitie. Dat hij er echter ge. schikter voor zou zijn dan Biesbrouck ik betwijfel het sterk. Inderdaad heeft het aanvoerderschap veel aan waarde ingeboet sinds elftalcommLs- sies en oefenmeesters de zaken van de kleedkamer uit en van bankjes af langs de zyiyn regelende vroegere toestand getuigde van meer vertrou wen in des aanvoerders capaciteiten maar ook voor de wat simpeler functie van tegenwoordig, kan Abe toch bezwaarlyk de aangewezen man zijn. Waarschijnlijk heeft de wrok, die hij nu koestert, zijn spel geen goed gedaan. In elk geval is hrj in deze vorm binnenkort rijp voor vervan ging een conclusie, die enkele maanden geleden nog absurd leek. Aan de andere kant moet men nog rekening houden met de mogelijk heid, dat Lenstra z'n oude vorm althans gedeeltelijk hervindt. Maar het zal op korte termijn moeten gebeuren Lopen Coppens en Lenstra nA&st hun schoenen? AUTOMOBILISME GROTE DEELNAME VOOR EIEREN"-POKERRIT. Op 2de Paasdag zal een groot aan tal motorrijders en automobilisten zich naar Goes begeven om deel te nemen aan de door de Motor- en Au toclub Inter-Scaldes georganiseerde Eieren-Pokerrit. Uit alle delen van ons land hebben motorrijders- en automobilisten doen weten, dat zij aan deze rit zullen deelnemen. Maar ook uit België komen er deelnemers. De start is 's middags om 3 uur by Hotel Tivoli, waai' vanaf 1.30 uur nog kan worden ingeschreven. Dc acht controles zijn verder gevestigd tc Goes. Kloetinge, Kapelle, Wemeldin ge, Yerseke, Kruiningen en Hans weert. De finish zou aanvankelijk in Goes zijn, maar omdat daar geen ge schikte zaalruimte vrij was, is deze verplaatst naar Kapelle. Daar zullen de deelnemers zicli om 7 uur verza melen om tijdens een gezamenlijke koffietafel de prijzen In ontvangst tc nemen. De prijzen bestaan alle uit eieren, waarvan er in totaal 1500 stuks beschikbaar zyn. Het aantrekkelijke van een poker- ritls, dat niet alleen de rijders, maar ook hun passagiers en zelfs kinderen kunnen deelnemen. Gezien de vrij kor te trajecten is bepaald, dat niet al leen motorrijders en automobilisten, maar ook bromfietsen kunnen deelne-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13