PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Glorieuze Paar in intocht van Koninklijk New York De jachthavens van Zeeland moeten aandacht hebben! DE BILT V Kantlijn ZENUWPATIËNTEN MOETEN WERELD NIET BEREDDEREN Vandaag AMERIKA ZET DE UITVOER VAN STAAL STOP VERWACHT: 195e Jaargang - No. 84 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS- 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., £r. p. p. 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 8 April 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p. advertentie 3.— Ing. mededelingen driemaal tarleL Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. 58601 tel' 2355 4 üJ'nen (b-g.g- 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Finlandstraat 2, telef. 10, Terneuzen Brouwerijstr. 2; Zierikzee: N. Bogerdstr 160, teL 28. Honderdduizenden langs de straten Pap\ ierregen verduisterde de hemel boven Broadway „Wy verwelkomen U met de warmte en de geestdrift, die zo kenmerkend zijn voor onze stad". Dat waren de eerste woorden, die burgemeester Im- pellitteri Maandagmorgen op een met kleurige bloemen en vlaggen ver sierde tribune vóór het kolossale stadhuis van New York tot Koningin Juliana en Prins Bernhard richtte. Hij had deze woorden, ongesproken kunnen laten, want weinige minuten tevoren hadden 450.000 New Yorkers zelf hun gevoelens voor het Koninklyk Paar uit Nederland reeds laten blyken op een wijze, die waarlijk boekdelen sprak. De korte autorit over kermisachtig, met enorme reclameborden omzoomd Broadway was een glorieuze intocht. Door hagen van honderdduizenden inwoners (de juichen de New Yorkers stonden vaak zeven rijen dik), voorafgegaan door eenhe den van leger, marine, luchtmacht en politie en een escorte van 56 politie mannen op knallende motoren, reden Koningin en Prins langzaam naar het stadhuis, terwijl uit de 40 en 50 verdiepingen tellende wolkenkrabbers een dichte sneeuwbui van serpentines, confetti en papiersnippers neerdaal de. Af en toe verduisterde de hemel door de papierregen. Zo luid was het gejubel van de mensen langs de route, dat de klanken van het carillon van de Trinitykerk, dat Nederlandse wijsjes speelde, nauwelijks was te horen! Om tien over half elf, veertig mi nuten te laat, was de stoet bij het reusachtige Waldorf Astoria-hotel, waarvoor zich 1500 mensen hadden opgesteld, gearriveerd. Prins Bern hard, die Zondag reeds in New York was aangekomen, had de Koningin aan de grens van de stad opgewacht. Zij was gekleed in een ensemble van grijs-turquoise ottoman en een jasje van dezelfde stof en droeg een rose hoed en blauwe juwelen; de Prins droeg het "uniform van luitenant-ge neraal van de luchtmacht. De grootste batterij persfotografen, waarmede het Koninklijk Paar ooit geconfronteerd is, wachtte in de smalle ingang van het hotel, waar Diana van Leeuwen, wier vader in Nederland werd geboren, tulpen aan bood. Deze plechtigheid had een ge- oor ieder rechtgeaard Nederlan der blijft de beruchte Joseph Schreieder de man, die een dei- leiders was van de Duitse contraspi- ormage en onder meer het England spiel speelde samen met de geëxecu teerde Van der Waals. Niemand ver mag te zeggen, hoeveel Nederlanders door zijn toedoen hun leven verloren. Men heeft Schreieder vrij gelaten, omdat men hem geen „oorlogsmis daad' kon bewijzen. Hij is als onge wenst vreemdeling over de grens ge zet, nadat hij herhaaldelijk in Neder land gevangen was genomen. Welnu: Schreieder meent, dat hij daardoor schade heeft geleden en heeft op grond van de wet van 1950, welke het toekennen van schadever goedingen aan politieke delinquenten regelt, aan de Nederlandse regering verzocht hem de ronde som van 6400.als schadevergoeding uit te betalen. Een bijzondere kamer van de Haagse rechtbank heeft dit verzoek in behandeling genomen. Hoe is het eigenlijk gegaan met de schade, die de slachtoffers van Schreieder of hun bloedverwanten door zijn toedoen hebben geleden? Heeft het Duitse rijk die betaald? Ach kom De heer Schreieder heeft niettemin de brutaliteit zijn nota aan de Ne derlandse staat te presenteren Met een redelijke kans, dat zij be taald wordt ook! Wij zijn benieuwd naar de Haagse rechterlijke beslissing. Er is nog een nota aan de Neder landse regering gepresenteerd. Een rekening van rond 1000. voor vloerbedekking in het kantoor van de Rijkscultuurconsulent te Arn hem. Nu is vloerbedekking duur en menigeen zal vermoedelijk dus niet schrikken van dit bedrag. De ge schiedenis evenwel heeft een achter grond. De cultuurconsulent kocht nl. uit zijn privémiddelen voor een bedrag van 20.enige matten, die welis waar niet nieuw waren, maar nog best een paar jaar mee konden en en legde die op zijn bureauvloer. Edoch: toen deze matten goed en wel lagen, werd er door het departe ment van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening een bedrag van 800 uitgetrokken voor nieuwe vloer bedekking. En twee personen reisden heen en weer tussen Arnhem en Den Haag om vloerzeil en cocosmatten te faan leggen. Bij de 800 kwamen us reiskosten en dagvergoedingen. Totaal 1000.Terwijl de zaak voor een bedrag van 20 privé geregeld was Dit acht het Eerste Kamerlid Ruys de Beerenbrouclc onjuist omspringen met belastingpenningen en dies heeft hij er vragen over gesteld aan minister Mansholt. En wij zijn al weer benieuwd wat daar het resul taat van zal zijn. Nedei-land bezit te Straatsburg een consulaat, hetgeen niemand zal verbazen, gezien de rol, welke deze stad speelt in de Rijn vaart en in de Europese beweging. Maar wat menigeen wel zal verbazen aldus de Nieuwe Rott. Crt., is te ver nemen, dat de Nederlander, die, met de rang van consul-generaal, dit con sulaat leidt, uit Nederland komende brieven in de Franse taal beant woordt. Een belangrijke organisatie, welke haar zetel te Rotterdam heeft, kreeg een Frans antwoord op een Neder landse brief en „nam dat niet". Zij schreef de consul-generaal te Straats burg, dat zij het bijzonder op prijs zou stellen, indien hij, als Nederlands dwongen verloop, omdat de fotogra fen het" 6 jaar oude meisje van haar stuk brachten. Aardiger was het kor te oponthoud geweest bij de St. Mar- tins-kerk, waar de Koningin werd be groet door ds. Johnson, waar een ere wacht was opgesteld, waar 1500 schoolkinderen jubelden en waar het in Heiligerlee gegoten carillon van de- kerlc zijn zilveren klanken uitstrooi de. Omstreeks twaalf uur begon de eigenlijke intocht in New York met een escorte van 30 auto's. In de stoet marcheerden militaire eenheden ter sterkte van 1500 man. De New Yor kers hadden verjaarde telefoonboeken zuinig bewaard en hadden uren be steed aan het versnipperen, want een koninklijke intocht in New York zon der de traditionele „ticker parade", de snipperregen, is ondenkbaar. Een uur na het vertrek van het hotel ontving burgemeester Impellit- teri zijn hoge gasten voor het stad huis, waar een tribune was opgetrok ken, die 700 genodigden kon bevat ten. „Het klinkende welkom voor U, toen U over Broadway reed, was slechts de echo van de gevoelens van genegenheid, die ons volk voor de toegewijde ouders van Beatrix, Irene, Margriet en Marie Christina koes tert zo sprak de burgemeester, die er voorts aan herinnerde, dat Neder land het eerste land was, dat Japan na de aanval op Pearl Harbour de oorlog verklaarde. „Voor ons, New Yorkers, is dit de thuiskomst van een -koningin en een „great lady", wier onderdanen met zovele banden aan ons verbonden zijn", aldus de heer Impellitteri. GOUDEN EREMEDAILLE VAN NEW YORK. Nadat de burgemeester van New York aan Koningin Juliana en aan Prins Bernhard de gouden eremedail le van de stad had aangeboden, sprak de Koningin vanaf de tribune voor het stadhuis een rede uit. Het weel was guur en men kon de Koningin lachend horen zeggen, dat haar vin gers koud waren geworden. H. M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard hebben Zaterdag een bezoek gebracht aan Kingston, dat dit jaar zijn driehonderdjarig bestaan her denkt. Het stadje werd in 1652 door Nederlanders gesticht, die de plaat9 destijds Wiltwjjck noemden. Koningin Juliana tekent het register in de eerste Nederlands-Hervormde Kerk te Kingston. Impasse in Duits-Joodse besprekingen. Israël wil 4 milliard mark voor schadeloosstelling. Westduitsland wil Israël als scha deloosstelling 3 milliard mark beta len. Dit heeft de leider van de West- duitse delegatie, prof. Franz Bohm, Maandag medegedeeld. Israël heeft haar aanspraken ech ter vastgesteld op een bedrag van ruim 4 milliard mark. De besprekingen, welke tussen de delegaties van beide landen al enige tijd worden gevoerd op kasteel „Oud Wassenaar", zijn thans verdaagd. In kringen, welke in nauw contact staan met de beide delegaties, is men van mening, dat de toestand thans zeer ernstig is. Men zou kunnen zeggen, dat de onderhandelaars in een moeilijke impasse zijn geraakt, die uiteindelijk zou kunnen leiden tot het afbreken van de besprekingen. KONINGIN WEKT OP TOT BEZINNING „Dit welkom is voor ons een geheel nieuwe ervaring". „Ik ben blij weer in New York te zijn, vooral omdat ik de hartelijke groe ten kan overbrengen van Nederland, dat er trots op is zyn stempel te heb ben gedrukt op de grond van Manhattan en zijn omgeving. Wy Nederlan ders zyn bly meegewerkt te hebben aan de grootheid van deze stad. In zekere zin hebben wy hier de eerste werkelyke internationale gemeenschap in de wereld gesticht". Met deze woorden richtte H. M. de Koningin zich In haar antwoord tot de burgemeester van New York, de heer Impellitteri. De onderlinge verdraagzaamheid op het gebied van ras - en gods dienst, waarvan een stad, aldus de Koningin, nu een levend voorbeeld is, ls een vaste waarborg, dat onze landen zullen opkomen voor die idealen, die wederom in vele delen van de wereld in gevaar zijn. Deze idealen hebben ons democratie 'ge bracht als een gemeenschappelijke erfenis. Democratie is in de loop van de geschiedenis een ons even dierbaar denkbeeld geworden als vrijheid. Wij leven zo vervolgde de Ko ningin in een moeilijk tijdperk. Wy hebben te weinig ruimte en te weinig tijd en daarom wordt de in spanning te groot voor onze zenu wen. Wy zullen ons moeten bezinnen op wat wij moeten doen. Het heeft heus geen zin de wereld te laten beredderen door zenuwpatiënten. De Koningin wees er in haar rede op, dat aan de ene kant de techniek het leven gemakkelijker maakt, maar aan de andere kant er toe over neigt de mensen terug te brengen tot de staat van louter nummers robots. Ik vraag mij af zo zeide Koningin Juliana hoe geleerden en kunste naars het redden in de algemene ge jaagdheid. Want als zij niet ruim de tijd hebben, hoe kunnen zij dan ooit productief zijn? Ilc zou willen zo besloot de Ko ningin haar rede dat er een we reldomvattend programma was voor al die streken, waar de techniek een grote macht heeft over het dagelijks leven van de mens. Tydens de lunch in het Waldorf As toria hotel zei Prins Bernhard onder donderend applaus: „Ik weet niet wat .is het 50 jaar geleden, dat Rusland zich by verdrag tegen over China verbond om binnen anderhalf jaar Mandsjoerije te ontruimen; .wordt de bekende Neder landse schilder Anton H. J. Mol- kenboer 80 jaar. vertegenwoordiger in het buitenland, in het Nederlands aan zijn landgeno ten zou schrijven. De consul antwoordde, dat zijn personeel geen Nederlands kent en aat het hem helaas niet mogelijk is steeds zelf zijn brieven te tikken. Bo vendien vermoedde hij, dat een inter nationaal bureau (waarmede de mop perende organisatie was bedoeld) wel Frans zou verstaan. Mocht dat niet het geval zyn, dan was de Neder landse consul te Straatsburg ook wel bereid, in het Duits aan de Neder landse firma te Rotterdam te schrij ven. Meent men op het Haagse Plein niet, dat op het Nederlandse consu laat te Straatsburg een kracht aan wezig behoort te zijn, die Nederland se brieven, komend van Nederlanders in Nederland, in het Nederlands be- aritwoordt voor een poets mij gebakken wordt, maar in elk geval is het een goede poets. „Dit welkom is voor ons een geheel nieuwe ervaring. Het toont ons duide lijk de nauwe banden die bestaan tussen onze beide landen". De Koningin stemde volkomen met de woorden van de Prins in en zei dat New York op haar een grote aan trekkingskracht bezit. Eens toonde ik m'n kinderen New York toen we op een regenachtige dag aan boord van de Queen Mary" stonden. Plotseling zagen we uit de mist een hand op rijzen, een hand die een toorts vast hield. Deze hand is nog het enige wat mijn kinderen zich van New York herinneren. Wij weten niet altijd waar we heenvaren, maar deze hand zal ons altijd wijzen waar we zijn. Koninklijk paar terug met Constellation De terugreis van Koningin Julia na en Prins Bernhard zal vermoede lijk niet met een DC-6, doch met een Constellation geschieden. In dat ge val zou althans een lid van de be manning, die de heenreis meemaak te, moeten worden vervangen, name lijk de boordwerktuigkundige. De rest van dg. bemanning zal vermoe delijk ongewijzigd blijven. Eerste DC6b voor K.L.M. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling dat op 19 April de eer ste Douglas DC-6 B van de K. L. M. op Schiphol zal arriveren. Op 16 April zal deze eerste DC-6 B der K.L.M. door de directie der Douglas- vliegtuigenfabriek op haar vliegveld te Santa Monica worden overgedra gen. V.S. zullen zich van stemming onthouden. TUNESISCHE KWESTIE IN VEILIGHEIDSRAAD. Michaël McDermott, woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, heeft Maandag verklaard, dat de Verenigde Staten zich van stemming zullen onthouden, wanneer het Tunesische vraagstuk in de Veiligheidsraad in behandeling komt. McDermott deelde dit mede in antwoord op vragen van journalisten, die vroegen naar de al dan niet ge grondheid van geruchten, volgens welke de V.S. een andere houding zouden aannemen. McDermott deelde mede. dat de Amerikaanse vertegenwoordiger in de Veiligheidsraad, wanneer het tot een stemming komt. een officiële ver klaring zal afleggen over de beweeg redenen der Amerikaanse delegatie om zich van stemming te onthouden KABINET GEVORMD. De Tunesische premier heeft zijn kabinet samengesteld, maar de sa menstelling er van is nog niet be kend gemaakt. STAKINGSDREIGING IN DE V.S. Duizenden telefonisten in staking. In verband met de staking- in de staalindustrie, die waarschijnlijk Woens dag a.s. zul beginnen, hebben de Verenigde Staten Maandag de uitvoer van staal stopgezet. Door dit besluit worden ook leveranties van staal aan Amerikaanse firma's, die auto's vervaardigen, verboden. De auto-fabrieken zouden echter nog materialen voldoende hebben, om de productie drie of meer weken te kunnen voortzetten. De administrateur voor de defensie productie, Fleischmann, noemde de maatregel een voorzorgsmaatregel, aangezien een staking een onmiddllij- ke drastische uitwerking zal hebben op het programma voor atoomenergie de productie van straalmotoren en Beroep tegen ontslag Commissaris Valken ongegrond verklaard. Het Ambtenarengerecht heeft het beroep van de heer G. W. Valken te gen het hem verleende ongevraagde eervol ontslag als hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage onge grond verklaard. De heer Valken zal zich nader be raden of hij zich tegen deze uitspraak zal verzetten. Voor het Ambtenarengerecht staat het vast, zo wordt in de uitspraak gezegd, dat de reden van het ontslag ligt in het bereiken van de 55-jarige leeftijd. Het gerecht kan daarom niet met de heer Valken meegaan, voor zover deze veronderstelt, dat er een andere reden van ontslag zou zijn. Buiten beschouwing kan dan ook blij ven, dat de andere reden ongeschikt heid zou kunnen zijn. PROVINCIALE PROPAGANDA NODIG Vlissingen bleef vèr achter Men zou mogen verwachten, dat een waterrijke provincie als Zeeland overdekt zou zyn met een net van goede en aantrekkelijke jachthavens. Des zomers kunnen we hier immers bezoek verwachten van Nedrlandse, Belgische en Engelse jachten. De Fransen, die weinig komen, tellen we dan niet mee. Maar Zeeland doet niet veel om jachten te trekken. Men is actief in Zierikzee en daar heeft men ook succes, 'want de haven wordt er vry druk aangelopen door jachten. Men is ook actief in Terneuzen, daar kon mede door de Belgische belangstelling in snel tempo iets bereikt worden. Veere heeft nog altyd een goede naam in de kringen van de jacht, eigenaren en van hen, die pleiziertochten maken als passagiers aan boord van een jacht. Maar daarmee houdt het op. Vlissingen bijvoorbeeld heeft aan de jachten niets te bieden. Toch is er belangstelling voor Vlissingen. Vorig jaar liepen niet minder dan 86 van deze schepen en scheepjes de vissers haven binnen. NIET ACHTERAF Ze konden er ligplaats krijgen, maar bijzonder aantrekkelijk was dat niet. Gemeenlijk voelen de mensen, die hun vacantie op het water door brengen er weinig voor met hun scheepje in een achteraf-haven of in een buitenhaven te liggen, ze willen vertoeven midden in een .stad, ze wil len aan een gezellige kade liggen, waar winkels dicht in de buurt zijn en al het stadsvertier dicht by de hand is. Wanneer men propaganda zou wil len maken voor het bezoek van jach ten aan Zeeland, dan kan men dat niet voor een enkele haven doen, dan moet men propaganda maken voor de gehele provincie en dienen er ver scheidene aardige havens en haven tjes te zijn, waar men kan binnenlo pen als men een dag op het water heeft doorgebracht. Daarom is het zo jammer, dat er in Zeeland geen net van goede ha- vens voor deze zomergasten is en in het bijzonder is het jammer, dat Vlissingen ontbreekt. GROTERE SCHEPEN Wij hebben hierbij niet het oog op de kleinere bootjes en de kano's waarvoor Vlissingen nog wel Iets te bieden heeft al is ook daarvoor vrij slecht gezorgd en wordt ook voor die bootjès de behoefte gevoeld aan een betere ligplaats. Wij hebben het oog op de grotere schepen, die ten dele zeegaand zijn en voor het overi ge toch wel geschikt voor het meer woelige water van de grote Zeeuwse stromen. Dat aantal van 86 bezoekende gro tere schepen in Vlissingen zou ge makkelijk opgevoerd kunnen worden, wanneer er hier maar een gezellige ligplaats was, waar bovendien de di verse jachtbezitters ook met elkaar op gemakkelijke wijze in contact konden komen, want een gemeen schappelijke liefhebberij bevordert heel sterk het onderling contact. DE VISSERSHAVEN Nu is het zo, dat de gemeente Vlis singen vrij aanzienlijke sommen uit gelegd heeft om de vissershaven wat meer geschikt te maken voor de vis sersschepen. Erg voorspoedig is men daarmee niet geweest, maar dat mag toch geen aanleiding zijn om de mo gelijkheden, die deze haven biedt voor jachten geheel te veronachtza men. In het achterstuk van de haven, dat sedert lang niet werd uitgebag gerd zou op vrij eenvoudige wijze een accomodatie voor de grotere jachten te maken zijn. Wanneer er wat ge baggerd werd en wanneer langs de Zuidoostelijke havenzijde waar het gebouw van het arsenaal staat een eenvoudige loopsteiger werd gemaakt, dan zouden de jachten daar een ge schikt verzamelpunt hebben. Grote sommen behoeft dat niet te kosten en voor Zeeland als centrum voor de „grotere" pleziervaart zou dat van veel betekenis zijn. Opmerke lijk is in dit verband ook. dat er een oplevende belangstelling bestaat voor het bouwen en verbouwen van jachten. SCHEPEN BOUWEN Niet alleen particulieren werpen zich daarop uit liefhebberij, maar ook kleine werven hebben er in Zee land aardig werk door. Zo is er een werf, waar voor buitenlandse reke ning thans onder handen zijn: een groot zeegaand motorjacht en een klein jacht en voorts wordt er een hoogaars verbouwd. Dat gebeurt allemaal voor Engelse en Belgische rekening. Het is niet overdreven, wanneer men de ver wachting uitspreekt, dat de kopers van deze schepen naai' de Zeeuwse stromen zullen terugkeren, wanneer hun boot in de vaart is, maar dan moet Zeeland wat te bieden hebben en dan moet vooralVlissingen niet achter blijven. ammunitie en op de voltooiing van fabrieken, welke voor de defensie werken. Indien de staking in de staalindus trie doorgaat, zal 95 pet. van de Amerikaanse staalindustrie worden lamgelegd. Sinds het geschil met de werkgevers over hogere lonen in No vember van het vorige jaar ontstond, hebben de arbeiders hun beslissing over de staking reeds vier keer uit gesteld. 16.000 employé's van de „Western Electric Company" zijn Maandag in staking gegaan voor hogere lonen. Het telefoonverkeer in 43 Amerikaan se staten dreigt stil te komen liggen, aangezien de betrokken vakvereni ging heeft meegedeeld, dat haar 300.000 leden de staking zullen steu nen. Ook in andere staten hebben tele- foon-employé's het werk neergelegd. Churchill over ontmoeting met Truman en Stalin. Churchill heeft Maandagavond in het Lagerhuis verklaard, dat hij nog i gaarne een ontmoeting met Truman en Stalin zou hebben. Hij voegde hieraan toe „Het is niet zo zeer een kwestie van geestdrift, maar van wel gemeendheid en die is bij mij de zelfde gebleven". Het socialistische Lagerhuislid Nor man Dodds had de premier gevraagd of deze als voor de Lagerhuisverkie zingen nog steeds even geestdriftig gestemd was voor een dergelijke bij eenkomst. Wild-Westver toning uii 1941 voor Gerechtshof. Tegen pro-Duitse slager één jaar geëist Een Wild-Westvertoning uit April 1941 op het terrein van het gemeente lijk slachthuis te Amsterdam vormde Maandag het onderwerp, dat in hoger beroep door het Amsterdamse ge rechtshof is behandeld. De hoofdfiguur was de slager H. Th. R., die zich na zijn driejarige internering als politiek delinquent thans in Coevorden heeft gevestigd. Hy werd in April 1941 door controleurs aangehouden, omdat in zijn wagen geen houten rekken voor vlees- vervoer aanwezig waren. Een der con troleurs had het hek gesloten om te verhinderen, dat de slager, die vlees voor de Duitse weermacht vervoerde, het terrein zou verlaten. Deze trok een pistool, dat hij van een Duitser had gekregen en bedreigde daarmede de controleurs. Het hek bleef echter gesloten, waarop de slager twee scho ten loste, die over de inmiddels ge bukte controleurs heen vlogen. Een proces begon tegen de slager, maar door interventie van Seyss Inauart werd dit proces niet doorgezet. Twee van de drie tenlaste gelegde punten, bedreiging van en verzet tegen de controleurs zijn evenwel verjaard en voor poging tot doodslag sprak de rechtbank de slager vrij, omdat zij niét bewezen achtte, dat de slager de opzet had gehad de controleurs te ra ken. De procureur-generaal achtte po ging tot doodslag wel bewezen en vroeg het hof de slager hiervoor als nog een jaar gevangenisstraf op te leggen. OPKLARINGEN. Droo» weer met overdrijvende wol kenvelden. Overwegend matige wind draaiend van West naar Zuid. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1