NIEUWS UIT ZEELAND KAPPIE maakt 'n zorgelijke reis Zwin Zijpe Sport en wedstrijden WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVELAND DINSDAG 3 APRIL 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Vlissingse sirandfanlasie. In enkele bladen is .een bericht verschenen, dat men in Vlissingen zou overwegen vóór het strand eni ge tientallen meters in zee een dam op te werpen evenwijdig aan de laag- waterlijn, waarna men achter deze dam het strand zou gaan opvullen met zand om op die wijze het strand te verhogen en te verbreden. Hoewel de tijd van de April-mop- pen voorbij is zullen deskundigen toch wel heel hartelijk om deze non sens hebben gelachen. Wij kunnen mededelen, dat het gemeentebestuur van Vlissingen er waarlijk niet aan. denkt de schraal toegemeten gemeen tegelden in zo'n dam te steken. Het enige, waaraan wel eens ge dacht wordt, is het plakken van een hoeveelheid zand op het strand als de rijkswaterstaat zand laat zuigen in de Sardijngeul en men toch iets met dat opgezogen zand zou moeten of kunnen doéh. Maar ook dat is nog niet bekeken op de technische en financiële consequenties. Ooslkapelle won laatste districtswedstrijd E.H.B.O. In .Middelburg werd de laatste districtswedstrijd van de Ned. Ver. voor Ë.H.B.O. gehouden. De afdeling Oostkapelle werd eerste met 239 pun ten, Vlissingen tweede met 211 en Middelburg derde met 209 punten. Oostkapelle behaalde het hoogst aan tal punten in de gehouden wedstrij den, zodat deze ploeg tegen Yerseke zal moeten uitkomen om uit te ma ken, wie van deze twee mag deel ne men aan de landelijke wedstrijd op 7 Juni a.s. te Vlissingen. De wedstrijd stond onder leiding van de districts voorzitter de heer C. Vader; de jury bestond uit de doktoren N. van Gel deren, P. J. Bom en A. W. Boerwin kel. De jeugdverenigingen van de Ge- ref. Kerken art. 31 zullen op 2e Paasdag in de Doopsgezinde kerk te Goes' een provinciale jeugddag hou den. In de morgenuren zullen de huishoudelijke vergaderingen plaats vinden, terwijl des middags ds. Joh. Francke uit Rotterdam een referaat zal houden over „Koning Josua van Juda." Ds. A. Hordijk uit Goes zal het slotwoord spreken. DUINBRANDJE BIJ OOSTKAPELLE Zondagmiddag omstreeks half één ontstond een begin van duinbrand in de duinen te Oostkapelle. Doordat het vuur bij een zandbaan geen ver dere uitbreiding kon krijgen, was het niet noodzakelijk de hulp van de brandweer in te roepen. Dank zij de heer v. d. G. uit Middelburg, die met zijn auto in de naaste omgeving was, bleek het mogelijk een viertal kin deren uit Vlissingen, allen omstreeks 10 jaar, op te sporen, die uit aardig heid een vuurtje hadden gestookt. Na ernstige vermaning en met de mede deling dat zij, indien nodig voor de schade aansprakelijk zullen worden gesteld, zijn de jeugdige delinquen ten naar huis gestuurd. De bezoekers van de bossen en duinen worden er nog eens aan herinnerd, dat bij droogte de uiterste voorzichtigheid met vuur in de duinen en bossen in acht dient te worden genomen. GESLAAGD. Aan de Leidse Universiteit is voor het doctoraal examen geneeskunde ge- slaag, de heer M. Nordlohne te Goes. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het semi-artsexamen de heer P. J. A. de Waal te Klooster- zande. Zierikzee LEZING OVER VRIJMETSELARIJ. Een groot aantal belangstellenden was Zaterdagavond aanwezig in ho tel van Oppen te Zierikzee voor het bijwonen van een lezing over: „Doel en wezen der Vrijmetselarij", welke was georganiseerd door de commissie ter verbreiding van de beginselen der Vrijmetselarij in samenwerking met de loge „De ster in het Oosten", ge vestigd te Zierikzee. Na een kort welkomstwoord door de voorzitter, verkreeg de heer J. B. Schouwink uit Schiedam het woord, die op boeiende wijze zijn onderwerp inleid de. Veel van het geheimzinnige, waar over de buitenstaander het altijd heeft wanneer hij oyer de Vrijmetse larij' spreekt, verwees de spreker naar het rijk der verbeelding, hetgeen hij metr voorbeelden verduidelijkte. Hij memoreerde, dat zeer veel lectuur over de Vrijmetselarij bestaat, die in ïedeïe' behoorlijke bibliotheek te be- korrijsn 'is, Hij stélde nadrukkelijk vasty:dat deze lezing niet als pro paganda bedoeld is en dat de Vrij metselarij nooit propaganda maakt, doch door deze lezingen alleen be langstellenden inzicht wenst te geven omtrent doel en wezen der Vrijmet selarij. Nooit wordt iemand gevraagd lid te worden, doch ieder, die lid wenst te worden, dient zichzelf aan te melden. Met grote aandacht werd de hooggestemde rede van deze emi nente spreker door de aanwezigen, onder wie ook vele dames, aange hoord. In de pauze was er gelegen heid schriftelijke vragen te stellen, waarvan door verscheidene aanwezi gen gebruik werd gemaakt. De spre ker kreeg nog gelegenheid op be paalde punten nader in te gaan, iD het bijzonder op de vraag, waarom vrouwen geen lid van de Órde kun nen zijn. Bij het begin van de avond was aan de aanwezigen de beginsel verklaring uitgereikt, terwijl aan het eind een brochure „Enige beschou wingen betreffende Vrijmetselarij" werd verstrekt. In de pauze werden ook nog ver schillende geschriften over Vrijmet selarij verkocht. De voorzitter dankte aan het eind de spreker voor zijn voortreffelijke inleiding en de aan wezigen voor hun tegenwoordigheid. VERKEERSONGEVAL. Zondagmorgen reed de heer J. S. H. uit Zierikzee met zijn auto over de Lange Blokweg. Even voordat hij naar rechts wilde afslaan om een inrit te volgen, maakte hij een flau we bocht naar het linkerdeel van de weg. Daarbij Icwam de dicht achter hem rijdende motorrijder G. A. v. H. uit Rotterdam, die niet bemerkte, dat H. van richting wilde verande ren met de auto in botsing, waarbij van H. kwam te vallen en zijn linker onderbeen .verwondde, terwijl zijn echtgenote, welke op de duo van het motorrijwiel was gezeten, kneuzingen aan haar linkerbeen opliep. Dokter A. J. Schilstra verleende de eerste hulp. Het motorrijwiel werd licht be schadigd, terwijl het rechter spat bord van de auto werd ingedrukt. RAAD BROUWERSHAVEN lceurd, evenals een nieuwe kindertoe slag-verordening. In verband met de verbreding van de Poortdijkstraat besloot de raad tot aankoop van enkele kleine perce len grond. Besloten werd ook nog tot het in trekken van de oude regeling voor ziektekostenvergoeding en een nieu we regeling werd vastgesteld. Aan de Nutsbibliotheek Zql een subsidie van 25.per jaar woeden vex-leend, ter wijl het onlangs aangekochte pakhuis voor 5.per week aan het bedrijfs- schap voor de Visserij zal worden verhuurd en de daarnaast gelegen woning voor dezelfde prijs aan de heer G. Roon. Dreischor VERGADERING BOERENLEENBANK. De Coöperatieve Boerenleenbank „Dreischor" te Dreischor hield in de bovenzaal van het café Overweel een algemene vergadering. Na de opening door de voorzitter volgde vaststelling der rekening en balans 1951. In verband met de perio dieke aftreding van het bestuurslid, de heer M. J. Padmos en het lid van de Raad van Toezicht, de heer L. M. Moermond, werd door het bestuur een voordracht gedaan. Beide heren wer den herkozen. De heer Vroon van de Centrale Bank te Utrecht hield een causerie over het Boerenleenbankwezen. -Noordgouwe HULDIGING MEJ. A. P. VERBOST. In ons blad van gisteren werd een bericht opgenomen over de huldiging van mej. A. P. Verbost te Noord- gouwe. De slotzin van dit verslag werd helaas verminkt. Deze zin had tenrechte moeten luiden: Daarna werden de schoolkinderen onthaald, terwijl de oudere nog eni ge tijd onder het genot van aange boden verversingen, gezellig bijeen bleven. Het onderwijzend personeel en het comité van oud-leerlingen hebben mejuffrouw Verbost een on vergetelijke dag bereid. Oosterland UITSLAG WEDSTRIJDEN BURGEMEESTERSFEEST. Ter gelegenheid van de installatie van burgemeester S. W. A. Lauren- se te Oosterland, werden verschil lende wedstrijden gehouden. Voorde mooist versierde lichte paarden be haalden de heer M. Steenpoorte een eerste en mej. W. Geelhoed een tweede prijs. Voor de zware paarden waren dit respectievelijk de heren A. de Jonge en C. v. Dijke. Bij het ring steken te paard ging de heer M. Steenporte met de eerste en de heer L. Verhoek met de tweede prijs strij ken. Bij de behendigheidswedstrijden op motoren werd de eerste prijs ge wonnen door de heer J. Boogert, bij de bromfietsen de heer M. Steen poorte en bij de fietsen de heer J. Kristalijn. Noordwelle COöP. BOERENLEENBANK. In café de Jonge te Noordwelle hield de Coop. Boerenleenbank haar jaar vergadering, onder voorzitterschap van de heer P. G. Boot. De kassier, de heer J. Klompe, gaf een uitvoerig verslag over het afge lopen jaar. Hij releveerde, dat 1951 voor de landbouw een gunstig jaar is geweest. Op 31 December 1951 bedroeg het ledental 133. De rekening sloot met een totaal van f 2.047.703,20 en de balans wees een bedrag aan van f 1.056.468,79. waaronder een winst saldo van f 2.165,48. Als bestuurslid en lid van de raad van toezicht werden met vrijwel alge mene stemmen resp. herkozen de he ren A. P. Akkerdaas en L. C. Hanse. Na een korte pauze hield de heer Vroom een inleiding over het ont staan, de geschiedenis, de geweldige groei en het grote nut van de boe renleenbanken. Vertoond werd de film „Het geld van de boer". Vervolgens kwam een prachtige kleurenfilm over de bloem bollenteelt op het witte doek en be sloten werd met de film over de Noordoostpolder: „Der zee ontrukt". De kassier gaf nog een toelichting op de nationale leningen voor de wo ningbouw, welke hij vooral voor de kinderen-spaarders ten zeerste aan beval. THOLEN WHS SPEELDE GELIJK TEGEN THOLENSE BOYS. Het voetbalelftal van WHS uit St. Aimaland speelde ifi Tholen een wedstrijd tegen Tholense Boys I. De uitslag was 11. WHS II won thuis met 65 van het tweede elftal van Vrederust. De korfbalwedstrijd, welke WHS Zaterdag zou spelen tegen Achilles, ging niet door, omdat de gasten niet verschenen. St. Annaland „GROENE KRUIS". In de zaal van de heer Fr. Rijnberg te Sint Annaland werd de algemene jaarvergadering gehouden van de af deling „Het Groene Kruis". De voor zitter, dokter H. R. M. J. van Es heette de aanwezigen hartelijk wel kom. De secretaris, de heer Abr. J. Bierens, deelde mede dat practisch ieder huisgezin in St. Annaland lid van het Groene Kruis is. Uit de re kening en verantwoording bleek, dat de Groene Kruisafdeling een post aan uitgaven en inkomsten liet zien van 6521,54 en voor de t.b.c.-bestrijding een bedrag van 4028,31. De wijk zuster heeft in totaal 2927 bezoeken afgelegd tegen 3065 in 1951. De wijk zuster zal op 1 Juni uit haar functie treden in verband met hét bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In verband hiermede zal een oproep gedaan worden voor een nieuwe wijk zuster. De tekorten over het afgelo pen jaar zullen worden gedekt door net Wezen-Armenbestuur en door de gemeente. Als bestuurslid werd her kozen burgemeester Fr. M. Boogaard. Poortvliet AANBESTEDING. Te Poortvliet werd aanbesteed, het verbeteren van de steenglooiing aan de waterkering van het waterschap Poortvliet. Ingeschreven werd als volgt: A. van der Werf en D. van der Werf, St. Maartensdijk f 44.800; firma K. Kraaijeveld, Sliedrecht f 39.850.—, L. van Popering, Bruinisse f 36.500; W. van den Berg, Bruinisse f 36.340; W. van Vossen, St. Annaland f 35.680; C. D. van Loon. Werkendam f 35.036; M. van de Velde, Bruinisse f 30.725. Zeeland speelt bridge voor de Olympiade 1952. Zoals bekend is er samenwerking ontstaan tussen het Nederlands Olympisch comité en de Nederlandse Bridgebond. De bedoeling is, dat gel den bijeen worden gebracht voor de uitzending van Nederlandse sports- lieden naar de Olympische Spelen te Helsinki. De regering verleent hieraan geen financiële steun en daar ons vader land toch zo goed mogelijk voor de dag moet komen op de Olympische Spelen 1952 heeft de Nederlandse Bridgebond met vreugde de taak op zich genomen dit mooie doel te steu nen, er een eer in stellend een steen tje bij te dragen. Op Walcheren heeft zich een comi té van aanbeveling gevormd bestaan de uit mr; dr. N. Bolkestein, burge meester van Middelburg, mr. B. Kolff, burgemeester van Wissingen, H. B. J. Knoop, voorzitter van het district Zeeland van de Ned. Bridgebond te Vlissingen, W. J. Mazzola, voorzitter van de sociëteit De Vergenoeging te Middelburg en G. Ballintijn, voorzit ter Zeeuwse Journalistenkring te Middelburg, onder welks auspiciën een comité „Zebrivo" de daadwerke lijke poging doet om gelden bijeen te brengen, voor dit doel is tegen Za terdag 1 Mei in de sociëteit De Ver genoeging te Middelburg een bridge drive uitgeschreven, waaraan zowel in verenigingsverband spelenden als niet in verenigingen uitkomende bridgers kunnen deelnemen. Om de opbrengst zo hoog mogelijk te doen zijn is het inleggeid bepaald op 2. per persoon; bovendien is de gelegen heid opengesteld, dat zowel bridge clubs als particulieren een bijdrage, onverschillig hoe klein ook. voor het f oede doel in de kas van Zebrivo stor en. De laatste dag der inschrijving voor deze bridgedrive is 28 April 1952. Het comité Zebrivo is als volgt sa mengesteld: W. L. Heijboer, Middelburg, J. Pa- rent, Middelburg, L. J. Steenland, Middelburg (penningmeester), mevr. C. IJssel-Adriaanse, Middelburg, J. L. IJssel, Middelburg, mevr. M. L. E. J. Dronkers, Middelburg, A. van Iren, Vlissipgen en M, B. van de Woestijne, Vlissingen. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen door de Generale Synode voor de arbeid te Espelkamp (Duits land), dr. H. ten Boom te 's-Graven- hage. Aangenomen naar Amsterdam: als predikant-directeur van de Neder lands Hervormde Diaconesseninrich- ting, H. Witvliet, ziekenhuispredi- kant te Groningen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Wommels: W. P. H. Pouwels, candidaat te Vlaardingen; te 's-Gravenhage-Loosduinen: P. Kuyper Jr. te Zeist; te Rotterdam- Charlois: R. Ypma te Groningen. Aangenomen naar Rotterdam-Kra- lingen: G. N. Lammens te Heinkens- zand, die bedankte voor Ede en voor Meppel. Bedankt voor Smilde: dr. H. B. Visser te Bunschoten-Spakenburg. GEREF. KERKEN ART. 31. Beroepen te Leiden (2e maal) G. van Rongen te Zwijndrecht. Aangenomen naar Groningen: (en de met haar samenwerkende ker ken) voor de zending op Borneo: A. H. Algra te Waardhuizen. Bedankt voor Middelstum en voor Vollenhoven-Cadoelen: H. D. van Herksen te Onnen. VAN TOT De verbreding van de Poortdijkstraat De raad der gemeente Brouwersha ven vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester C. Gast. Men be sloot de 65-jarige gemeentewerkman J. van Sluis, die tevens belast was met liet schoonhouden van het stad huis, op diens verzoek eervol ontslag te verlenen, onder dankbetuiging voor de door hem aan de gemeente bewezen diensten. Met vier tegen twee stemmen werd de heer L. J. van der Wielen benoemd tot opvolger van de heer Van der Sluis. De tweede candidaat was de heer N. Fonteine. Voor het schoonhouden van het stad huis werd de gemeentewerkman C. J. Jonker aangewezen. Voorts besloot de raad in principe gebruik te maken van de eventuele mogelijkheid tot het beschikken van gelden uit de nationale woningbouw lening, voorzover ten bate van de ge meente voorkeursbilietten zijn inge diend. Zonder hoofdelijke stemming werden de vergoedingen over 1951 voor 'de bijzondere school goedge- Op 5 Juli zal de Vara-afdeling te Brouwershaven een busreis maken door Noord-Brabant, waarbij o.m. Tilburg, Den Bosch en Eindhoven bezocht zullen worden. Op 19 April zullen de afdelingen Brouwershaven van de Partij van de Arbeid, het N.V.V., Bouw- en Landar- beidersbond een feestavond organiseren, daar de 1 Mei-viering dit jaar centraal gevierd zal worden en wel in Dreischor. In St. Annaland besloot het muziek gezelschap .Accelerando" de winkelweek met een muzikale rondgang. Te St. Annaland werden irr de maand Maart 57 vergunningen afgegeven voor huisslachtingen. Veertien leerlingen van de bijzonde re lagere school te Scharendijke slaagden voor het practisch gedeelte van het ver- keersexamen. Er waren achttien deelne mers. In Serooskerke slaagden negen leer lingen van de openbare lagere school voor het verkeersexamen. Er waren in totaal dertien candidaten, opgeleid door de wachtmeester der rijkspolitie, de heer J. Mieras. Onder voorzitterschap van de heer C. Steur vergaderde te Noordwelle de landbouwvereniging „Ons Voordeel". Men besloot ten aanzien van de verbouwing voor de Coöp. Aankoopvereniging te Zierikzee, in de komende vergadering van deze vereniging nog geen beslissing te nemen. De onlangs te Noordwelle gehouden collecte ten bate van het Leger des Heils, bracht 25.— op. In hotel „De Korenbeurs" te Sluis hield het Instituut „Steun Wettig Gezag' een propaganda-bijeenkomst, waar o.a. burgemeester P. F. van Hootegern, de heer P. de Kam en majoor Hulsman het woord voerden. Burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke kon In de jaarvergadering van de Ned. Vereniging E.H.B.O. aan 37 ge slaagden het diploma van deze vereni ging uitreiken. De voorzitter, de heer C. C. F. Courtin dankte dr. Ampt vooi de gegeven lessen. In Yerseke is een afdeling opge. richt van de Algemene Ned. Landarbei- dersbond, aangesloten bij het N.V.V. Het voorlopig bestuur werd gevormd door de heren D. Lindenberg, voorzit ter; B. Donker, secretaris en P. van de Vrede, penningmeester. Als opvolger van het raadslid te Yerseke, de heer P. J. Dominicus, komt volgens de lijst der C.H.U. in aanmerking de heer J. de Blaey. VOETBAL Vergane Glorie HET NEDERLANDS ELFTAL EN ZIJN RESULTATEN Na 1945 speelde het Nederlands elf tal 31 wedstrijden. Het won er 12, speelde er 6 gelijk en verloor er 13. Dat is nog niet zo heel gek. Men kan met een dergelijke staat van dienst nog voor de dag komen. Van het ogenblik af, waarop Frankrijk en Italië onze sten en be gonnen weg te kopen, was het echter mis. In de jaren 19491952 speelde het'Nederlands elftal 16 wedstrijden. Het won er vier, waarvan 3 in 1949, speelde 2 maal gelijk en verloor er dus 10... Het is voorwaar een bedroe vend resultaat. België is in ieder ge val voor ons een tegenstander ge worden, die te sterk is. Vooral als men bedenkt, dat het Nederlands elf tal een combinatie is van spelers, die onze besten zijn, terwijl België ruime keuze heeft. De trieste lijst ziet er als volgt uit: 194§ NederlandFrankrijk 41 1949 DenemarkenNederland 12 1949 FinlandNederland 14 1949 NederlandBelgië 01 1949 NederlandDenemarken 01 1950 ZwedenNederland 41 1950 FinlandNederland 41 1950 FrankrijkNederland 52 1950 BeligëNederland 20 1950 Nederland—België 3—3 1950 BelgiëNederland 72 1950 ZwitserlandNederland... 75 1951 NederlandFinland 44 1951 NederlandBelgië 5—4 1951 NederlandBelgië 67 1952 België—Nederland 4—2 ATHlETIEK Zuidafrikaans blad critiseert Fanny. In het Zuid-Afrikaanse blad „Sun day Times" is critiek uitgeoefend op Fanny Blankers-Koen naar aanleiding van haar prestatie op de 100 yards van de Zuid-Afrikaanse kampioen schappen, toen ze tweede werd achter Daphne. Hasenjager. Het blad noemt deze race: „waar schijnlijk de duurste voor-Olympische trainingsloop in de geschiedenis van de athletiek" en gaat dan verder: „Na de wedstrijd verklaarde Jan Blankers. echtgenoot en coach van de fabel achtige Fanny in een gesprek met re porters, dat hij geheel en al tevre den was, want het betrof hier Fan ny's eerste wedstrijd na zes maanden en zij kwam geleidelijk in vorm voor de Olympische Spelen". Het blad gelooft verder, „dat de BlankersKoens heel wat meer te vreden waren dan het publiek, dat kaartjes gekocht had aan de loketten van het stadion. Per slot van reke ning, aldus het blad, verwachtte het publiek niet gewaar te worden, dat de Nederlandse ster alleen maar uit Nederland was komen vliegen voor een paar wedstrijden bij wijze van practische oefening voor de Olympi sche Spelen. Zelfs niet het feit, dat ze de tachtig meter horden won in een Zuidafrikaanse recordtijd kan de ze verontrustende gedachte uit onze geest doen verdwijnen". Marktberichten VEILING ZUID BEVELAND. 7 April. Groenten: Kropsla 13. Radijs 13—14. Witlof A 42—45. idem B 30—36. idem stek 16—18. Peen 4. Prei 24—25. Aardappelen 10. VEILING KAPELLE. 7 ApriL Radijs 810. Spinazie 5156. Snijsïa 4761. Sjalotten 5. Primula 9 per stuk. VEEMARKT ROTTERDAM. 7 ApriL Ter veemarkt aangevoerd in totaal 1497 dieren, waaronder 835 koeien en 662 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 2.90—3.15; 2.702.80; 2.402.60; varkens lev. gew. 2.10, 2.07, 2.03. De aanvoer van vette koeien was iets minder met slepende handel en de prijzen waren iets stijver. Varkensaan- voer groter, handel aanvankelijk vlot, afloop traag. De prijzen waren gemiddeld hoger. GRAANBEURS ROTTERDAM. 7 April. Binnenlandse granen (offici euze noteringen per 100 kg. franco Rot terdam. Tarwe prijshoudend, 24—25 40. Prima kwaliteit zonder vochtconditie 24 85—25 85. Voedergranen vaste stemming. Zo- mergerst 34—35.75. Haver 26—28. Rogge 32.25—33.25. Peulvruchten boeren- school kalme stemming. Groene erw ten tot 58.50, prima tot 59. Schokkers tot 62. Bruine bonen tot 33. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 7 April Klei aardappelen 35 mm. op waarts. Bintjes 1414.50. Alpha's 12.50 13.50. Furore 15.5016. Bevelanders 16 17. Meerlanders 14.50. ZandaardBppelen 35 mm. opwaarts Voran 8.50—8.80. Record 8.50—8.80. Us- selster 10. Libertas 10. Noordeling 10.50. Voeraarcappelen 4—6.50. Prijzen per 100 kg. en berekend op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. 44. Tim Teller had de verbaasde neger een paar verfrommelde, on geldige bankbiljetten in de hand geduwd en daar na was hij met Pin Up op de onderzeëer gegaan. De neger stond hen na te kijken en telde daarna het geld. „Ikke rijk!" dacht hij. „Ikke niet be- gltn. Üp had gauw ge noeg in de gaten, dat de onderzeeboot, hoewel hij heel oud en vervallen was, zou kunnen varen en het duurde dan ook niet lang, of de belde schurken voeren op het gestolen schip de haven uit. De tocht met het vracht schip verliep intussen ui terst langzaam. „Zo halen we het nooit!" zei Kappie bezorgd. „We zullen nooit op tijd aan komen!" „Dat dacht ik wel!" zei de maat. tijd wat! En er zal nog wel meer gebeuren ook! Daar komt de meester aan! Wat kijkt die som ber! Er is vast wat!" „Wat nu dan weer?" riep Kappie. „Die kerel zijn gezicht staat op storm!" KORFBAL Uitstekende start van Zeelandia. De uitslagen van de Zaterdagmid dag voor de Zeeuwse Korfbalbond gespeelde wedstrijden, luiden: Eerste klasse: SwiftTjoba 62: TogoSeolto 10; Vios—Zeelandia 36. Tweeds klasse: De PoelTogo II 35: OlympiaVitesse 61; Swift H—Swift HI 4—0. Derde klasse A: BKCSVG 33: Stormvogels—KVL 6—2; TOP—VK V 2—3. Derde klasse B: AKC—For tuna 4 0; Animo—Aflas 1—10; Madjoe— Swift V 6—0. Derde klasse C: Scampolo II Scampolo Hl 93; VolhardingEI- to 1—11; DIOS—ODS 4—1; Zeelan dia H—VOPO 1—10. Derde klasse D: Kats—VZOD 4— 0; WKVElto II sch. n.o.g. Adspiranten A: Swift ATjoba 3 0; ZeelandiaVOPO 14. Adspiranten B: VKVSwift Kwiek 22; KVLZuidwesters uitgest. BILJARTEN v. d. VELDE ZEEUWS KAMPIOEN 3e KLASSE KADER 38/2. De wedstrijden om het biljartkam- pioenschap Zeeland 3e klasse kader 38/2 hebben een spannend verloop ge had. De deelnemers wonnen alle twee partijen, waardoor het gemiddelde moest beslissen. De heer I. v. d. Velde werd kampioen en promoveerde daar door naar de tweede klasse. Het hoogste gemiddelde werd behaald door de heer I. v d. Velde (12.50); de hoogst-e serie (73) werd geroaakt door de heer J. Izeboud. De eindstand was: L v. d. Velde 921 90 55 10.23 J. v. d. Velde 945 107 55 8.83 W. Harting 991 115 45 8.62 P. Bruynzeel 803 106 39 7.58 J. Izeboud 844 117 73 7.21 Amsterdamse Beurs 4 April 7 April Bank v. Necb Gem. 4% 99% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 100% Nederland 1951 (3%) 94% Nederland 1948 (3%) 87 87 Nederland 1947 (3%) 3 87% 87% Nederland 1937 3 87% Dollarlening 1947 3 93% 92% Investeringscertificaten 3 90% 90 Nederland 1962-64 z,b. 3 89% Nederland 1962-64 m.b. 3 89% Nederland N.W.S. 2% 72% 72% Ned. Indië 1937 A 3 89% 89% Nat. Handelsbank 90% 90% Ned. Handelmij. 140 140% A.K.U. 141 140% Bergh's en Jurgens 234 233% Calvé-Delft 111 113 Centrale Suiker 164% Kon. Ned. Hoogovens 132% 131% Unilever 176 177% Ned. Kabelfabriek 182% 180% Philips 146% W ilton-Feij enoor d 151 150 BUliton 157 Kon. Petroleum Mij. 291% 291 Amsterdam Rubber 84% 84 Holland Amerika Lijn 153 152 Kon. Paketvaart 116% 115% Rotterdamse Lloyd 131% 130% Ned. Scheepvaart Unie 134% 133 Stv. Mij. Nederland 152 152 H V.A. 95 95% Deli Batavia Mij. 101% 102 Deli Mij. 71% 71% Baltlmore-Ohio 19% 19% New York Central 20% 19% Pennsylvania 19 18% Anaconda 47% 46 Bethlehem Steel 50% 50 General Motors 54% 53% Intern. Nickel 45% 45% Kennecott 79% 79% Republic Steel 42% 40% U.S. Steel 39 38% North American Cy. 20% 20% Midcon tinental 73% 71% Shell Union 83% 80% Tide Water 48% 47% Ook deze week werd ter beurze luste loos ingezet. Stimulansen zijn er dit weekend niet geweest en de affaire had dan ook weinig om het lijf. Olies wer den verhandeld met een marge van twee punten. Unilevers vielen op door een vaste stemming tegen het einde. Voorts frappeerde het, dat de cultuurwaarden over het algemeen goed prijshoudend wa ren. De scheepvaartmarkt deelde even zeer mede in de algemene apathie, doch hier was de koersbeweging meer gedeci deerd in de benedenwaartse richting. Nagekomen advertentie. In volle Vrede is he den van ons heengegaan onze innig geliefde Man, Vader, Groot- en Over grootvader, PIETER VROLIJK, in de ouderdom van 80 jaar. A C. VROLIJK— BUT. M. H. VROLIJK— VROLIJK. W. VROLIJK. G. C. VROLIJK. G. A. VROLIJK— WIGHT. A. VROLIJK. G. J. C. VROLIJK— VISSCHER. RL W. ABELN VROLIJK. W. ABELN. P. VROLIJK. C. VROLIJK— COPPOOLSE. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Leeuwarden, 7 April 1952. Condoleantie-adres: Palingstraat 12, Vlissingen. De teraardebestelling zal plaats vinden te Vlissingen op Yrijdag 11 April a.s., des namid dags 2 uur vanaf Pa lingstraat 12.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13