NIEUWS UIT ZEELAND KAPPIE maakt 'n zorgelijke reis Zwin Zijpe Sport en wedstrijden ZEEUWSCH-VLAANDEREN Wissel Zeeuws -Vlaanderen DINSDAG 8 APRIL 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Vlissingse strandiantasie. In enkele bladen is een bericht verschenen, dat men in Vlissingen zou overwegen vóór het strand eni ge tientallen meters in zee een dam op te werpen evenwijdig aan de laag- waterlijn, waarna men achter deze dam het strand zou gaan opvullen met zand om op die wijze het strand te verhogen en te verbreden. Hoewel de tijd van de April-mop- pen voorbij is. zullen deskundigen toch wel heel hartelijk om deze non sens hebben gelachen. Wij kunnen mededelen, dat het gemeentebestuur van Vllssmgen er waarlijk niet aan denkt de schraal toegemeten gemeen tegelden in zo'n dam te - steken. Het enige, waaraan wel eens ge dacht wordt, is het plakken van een hoeveelheid zand op het strand als de rijkswaterstaat zand laat zuigen in de Sardijngeul en men toch iets met dat opgezogen zand zou moeten of kunnen doen. Maar ook dat is nog niet bekeken op de technische en financiële consequenties. Oostkapelle won laatste districtswedstrijd E.H.B.O. In Middelburg werd de 'laatste districtswedstrijd van de Ned. Ver. voor E.H.B.O. gehouden. De afdeling Oostkapelle werd eerste met 239 pun ten, Vlissingen tweede met 211 en Middelburg derde met 209 punten. Oostkapelle behaalde het hoogst aan tal punten in de gehouden wedstrij den, zodat deze ploeg tegen Yerseke zal moeten uitkomen om uit te ma ken, wie van deze twee mag deel ne men aan de landelijke Wedstrijd op 7 Juni a.s. te Vlissingen. De wedstrijd stond onder leiding van de districts- voorzitter, de heer C. Vader; de jury bestond uit de doktoren N. van Gel- deren, P. J. Bom en A. W. Boerwin- zande. kei. PROV. JEUGDDAG GEREF. KERK ART. 31. De jeugdverenigingen van de Ge- ref. Kerken art. 31 zullen op 2e Paasdag in de Doopsgezinde kerk te Goes een provinciale jeugddag hou den. In de morgenuren zullen de huishoudelijke vergaderingen plaats vinden, terwijl des middags ds. Joh. Francke uit Rotterdam een referaat zal houden over „Koning Josua van Juda." Ds. A. Hordijk uit Goes zal het slotwoord spreken. DUINBRANDJE BIJ OOSTKAPELLE Zondagmiddag omstreeks half één ontstond een begin van duinbrand in de duinen te Oostkapelle. Doordat het vuur bij een zandbaan geen ver dere uitbreiding kon krijgen, was het niet noodzakelijk de hulp van de brandweer in te roepen. Dank zij de heer v. d. G. uit Middelburg, die met zijn auto in de naaste omgeving was, bleek het mogelijk een viertal kin deren uit Vlissingen, allen omstreeks 10 jaar, op te sporen, die uit aardig heid een vuurtje hadden gestookt. Na ernstige vermaning en met de mede deling dat zij, indien nodig voor de schade aansprakelijk zullen worden gesteld, zijn de jeugdige delinquen ten naar huis gestuurd. De bezoekers van de bossen en duinen worden er nog eens aan herinnerd, dat bij droogte de uiterste voorzichtigheid met vuur in de duinen en bossen in acht dient te worden genomen. GESLAAGD. Aan de Leidse Universiteit is voor het doctoraal examen geneeskunde ge- slaag, de heer M. Nordlohne te Goes. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het semi-artsexamen de heer P. J. A. de Waal te Klooster- Jaarverslag Bond van Postduivenhouders Uit het dezer dagen verschenen jaarverslag van de Zuid Nederlandse Bond van Postduivenhouders, waar bij ook de afdeling Zeeuwsch-Vlaan- deren is aangesloten, blijkt o.m. dat de financiële positie van deze Bond aanmerkelijk verbeterd is. Dit is me de een gevolg van een nauwkeuriger berekening in vrachtpryzen. Het aantal leden in Zeeuwsch- Vlaanderen liep terug van 2571 naar 2479, doch het aantal duiven, dat aan verschillende vluchten deelnam steeg van 117.124 in 1950 tot 127.115 in 1951. Dit kwam tot uiting in de vrachtkosten^ die van 19.189 oplie pen tot 23.559.97. Voor het convoye- ren moest 7200,97 worden betaald. Zondag jl. werd de eerste le'ervlucht gehouden. De temperatuur was wel wat aan de lage kant, maar de af stand van de lossingsplaats Eede tot de hekken, was niet groot. AUTOBOTSING. Op de provinciale weg Terneuzen —Axel, ter hoogte van St. Annapol- der (Driewegen) deed zich een bot sing voor tussen een personenauto en een jeep. De uit de richting Axel komende jeep, bestuurd door de heer J. S. uit Sluiskil, welke een z.g. „kabelhaspel" voorttrok, werd inge haald door een personenauto, be stuurd door de heer A. J. L .uit Hoek. Tijdens het passeren slipte de perso nenauto, draaide enige malen om zijn as en ramde daarbij enkele terzijde van de weg staande boompjes. Door sterk remmen trachtte de bestuurder van de jeep een aanrijding te voorko men, doch ook dit voertuig slipte en kwam daarbij in botsing met de per sonenwagen. Beide auto's liepen ernstige schade op. De politie Stelt een onderzoek in. Oostburg BIJENTEELT. Zaterdagmiddag vergaderde in ho tel De Vuyst te Oostburg de vere niging ter bevordering van de Bijen teelt in Nederland, afdeling West Zeeuwsch Vlaanderen. De heren A. Hoolhorst uit Oost burg en A. D«k uit Biervliet wer den als afgevaardigden voor de al gemene ledenvergadering te Utrecht gekozen. De jaarlijkse excursie tracht men dit jaar te maken naar Brussel om daar de mooie bijenstanden te be zoeken. Er werd opgemerkt, dat men nog steeds grote voorzichtigheid moet blijven betrachten in verband met de mytziekte. Momenteel zyn hier geen gevallen bekend, maar in België heerst ze nog steeds en daardoor zijn er hier grote besmettingskan sen. In dit verband werd ook nog gevraagd of het mogelijk is om inge val door mytziekte aangetaste bijen afgemaakt moeten worden, de ge dupeerden la minute aan nieuwe bijen te helpen. Dit is practisch on uitvoerbaar, omdat de bijen hoofdza kelijk 's winters vernietigd worden en er dan niet aan nieuwe volken te komen is. Hierop werd besloten te trachten het voorbehoedmiddel tegen myt ziekte weer aan de leden te ver strekken. De assistent van de Rijksbyenteelt, consulent de heer Van Willigen was aanwezig om verschillende vragen te beantwoorden. Hy demonstreerde een nieuwe kast: „Spaarkast" er behandelde nog eens zyn eigen be- dryfsmethode. ONDERLINGE VEEVERZEKERING. Zaterdagmiddag was er in hotel De Vuyst te Oostburg een vergade ring van de Onderlinge Veeverzeke- ringsmaatschappy. Voordat men het enige agenda punt behandelde, werd besloten de maatschappij voor onbepaalde tijd te doen voortbestaan. In 1906 werd deze vereniging door het comité van voorbereiding, de heren J. Ie Clercq uit Sluis en A. Leenhouts uit Retranchement, in sa menwerking met de heer Vorster- man van Oyen opgericht. Daarom was het heel erg pyniyk, dat hu door het bestuur het beleid van haar secretaris-penningmeester op de agenda geplaatst moest wor den. Het bestuur had zich genood zaakt gezien deze functionaris te schorsen en stelde nu de algemene vergadering voor hem te ontslaan, welk voorstel werd aangenomen met 90 stemmen vóór, 14 tegen, 3 blan co en 3 biljetten van onwaarde. Schoondijke EINDLESSEN RIJKS- LANDBOUWWINTERSCHOOL. Op Donderdag 17 April a.s. zullen in het café van de heer A. van Rose- velt te Schoondijke de openbare eind- lessen der Rijkslandbouw-winterschool worden gehouden waarbij tevens de diploma's zullen worden uitgereikt. Axel PAASVEEMARKT. Onder flinke belangstelling werd te Axel Zaterdag de jaarlijkse Paas- veemarkt gehouden. Er was veel handel, ook met belangstellenden uit andere provincies. De jury was van oordeel dat het aangevoerde vee van uitstekende kwaliteit was. De voor zitter der organisatie-commissie, de heer W. Koster Jz., hield een ope ningsrede. Door burgemeester P. L. D. J. van Oéveren werd de lauwer krans en de medaille uitgereikt, resp. aan de eigenaars van de kam pioenen en de reserve-kampioen, de heren H. B. Picavet te Huist en A. Verbist te Zuididorpe. DE UITSLAGEN. Vette runderen met 4 tanden en meer, niet gekalfd: ereprijs: inzen ding van H. B. Picavet, Westdorpe; le pr. A. de Block en F. Vermoet, Sas ven Gent; 2e pr. Gebrs. Verstra ten, Axel, 2a idem. Vette runderen met 2 tanden: le pr.: inzending van A. J. Kras; 2e H. Bossche, beiden Sas van Gent. Vette runderen zonder tanden: le pr.: inzending Gebrs. Verstraten, Axel; 2e pr. H. B. Picavet, West dorpe. Stieren: 2e pr. A. Scheele, Axel. Ossen met 2 tanden: 2e pr.: in zending van Gebrs. v. Duijse, St. Jans teen. DikblUen met 2 tanden: le pr.: in zending van H. Picavet, Westdorpe; 2e pr. A. Plasschaert, Zuiddorpe. Dikbillen zonder tanden: le pr.: inzending van H. Picavet, Westdor pe; la J. Scheele, Hoek: 2e pr. H. Picavet, Westdorpe; 2a H. B. Pica vet, Westdorpe. Vette schotten: le pr.: inzending van wed. J. VerstratenBoer, Axel. Kampioen vetvee: inzending van H. B. Picavet, Hulst. Reserve vetvee: inzending van A. Verbist, Zuiddorpe. Schoonste vet varken: le pr.: in zending van A. Oudenaerdt, Axel; 2e pr. L. de Mey Axel. Schoonste vleesvarken: le pr.: in zending van A. Oudenaerdt; 2e. L. de Meij. Beste zeug: le pr. A. Oudenaerdt; 2e pr. Gebrs. de Meij, Zuiddorpe. Zwaarste vorken: le pr. A. Oude naerdt; 2e. pr. Gebrs. de Mey. BOND OUDEN VAN DAGEN. De afdeling Axel van de Alg. Ned. Bond voor Ouden van Dagen, kwam in jaarvergadering byeen in „Het Centrum." De voorzitter, de heer A. Maas, sprak zijn teleurstelling uit over de afwijzende houding van het gemeentebestuur inzake diverse aan gevraagde toeslagen of andere tege moetkomingen in de voorzieningen voor ouden van dagen. Hij betuigde zyn erkentelijkheid aan die vereni gingen, welke bij hun uitvoeringen gratis toegang verlenen aan ouden van dagen. Voorts wees spr. op het ledental, dat slechts 53 bedraagt, hetgeen hij veel te gering noemde voor Axel met 300 personen boven 65 jaar. Voor de in het afgelopen jaar gestorven leden werd 1 minuut stilte in acht genomen. De heer P. Dey werd bij acclamatie herkozen als bestuurslid. Terneuzen TECHNISCHE KAPPERSCLUB OPGERICHT. Onder auspiciën der afdeling Ter neuzen en omgeving van de Neder landse Kappersbond werd in hotel „Centraal te Terneuzen een bijeen komst van kappers gehouden, ten einde te komen tot de oprichting van een z.g. technische club. Het doel van een dergelijke club, waarvan al leen lid kunnen zijn, diegenen die een aantal jaren als volwaardig kapper of kapster zijn werkzaam geweest, is, het vakpeil in de meest uitgebreide zin van het woord op te voeren. Na een uiteenzetting door de heer R. van Grembergen, hoofdbestuurslid van de Nederlandse, bond van technische clubs in het kappersbedrijf, en na een uitvoerige bespreking, gaven 0zich 27 der aanwezigen als lid van de club op. Tot bestuursleden werden hierna gekozen voor het herenvak: de heren J. Slot en T. van Kouteren en voor het damesvak: de heren J. G. van der Have en E. Tacq te Sluiskil. De heer R. van Grembergen zal als voorzitter van beide afdelingen fungeren. De bedoeling is, nog dit seizoen een be gin te maken met de werlcavonden, Welke beurtelings in Terneuzen en omliggende gemeenten zullen wor den gehouden. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer J. v. d. Hout uit Axel. POLITIE VERSUS DOUANE. De politie sportvereniging te Ter neuzen speelde een voetbalwedstrijd tegen een elftal der douane uit Sas van Gent. Na een sportieve kamp wonnen de politiemannen de match met 4—1. Helsinki. De reg Zeeland speelt bridge voor de Olympiade 1952. Zoals bekend is er samenwerking ontstaan tussen het Nederlands Olympisch comité en de Nederlandse Bridgebond. De bedoeling is, dat gel den bneen worden gebracht voor de uitzending van Nederlandse sports- lieden naar de Olympische Spelen te verleent hieraan geen steun en daar ons vader land toch zo goed mogelHk voor de dag moet komen op de Olympische Spelen 1952 heeft de Nederlandse Bridgebond met vreugde de taak op zich genomen dit mooie doel te steu nen, er een eer in stellend een steen tje by te dragen. Op Walcheren heeft zich een comi té van aanbeveling gevormd bestaan de uit mr. dr. N. Bolkestein. burge meester van Middelburg, mr. B. Kolff, burgemeester van Vlissingen, H. B. J. Knoop, voorzitter van het district Zeeland van de Ned. Bridgebond te Vlissingen, W. J. Mazzola, voorzitter van de sociëteit De Vergenoeging te Middelburg en G. Ballintyn, voorzit ter Zeeuwse Journalistenkring te Middelburg, onder welks auspiciën een comité „Zebrivo" de daadwerke- lyke poging doet om gelden byeen te brengen. Voor dit doel is tegen Za terdag 1 Mei in de sociëteit De Ver genoeging te Middelburg een bridge drive uitgeschreven, waaraan zowel in verenigingsverband spelenden als ;en uitkomende emen. Om de met in verenigingei bridgers kunnen deeln< opbrengst zo hoog mogelyk te doen zijn is het inleggeld bepaald op 2. Eer persoon; bovendien is de gelegen- eid opengesteld, dat zowel bridge clubs als particulieren een bydrage, onverschillig hoe klein ook, voor het f oede doel in de kas van Zebrivo stor en. De laatste dag der inschrijving voor deze bridgedrive is 28 April 1952. Het comité Zebrivo is als volgt sa mengesteld: W. L. Heijboer, Middelburg, J. Pa- rent, Middelburg, L. J. Steenland, Middelburg (penningmeester), mevr. C. LJssel-Adriaanse, Middelburg, .T. L. IJssel, Middelburg, mevr. M. L. E: J. Dronkers, Middelburg, A. van Iren, Vlissingen en M. B. van de Woestijne, Vlissingen. Uit het zakenleven Restaurant „De Eenhoorn" in Sluis geopend Dezer dagen is aan de Markt te Sluis het geheel herbouwde café- restaur-ant „de Eenhoorn" van de heer Fr. v. d. Bussche geopend. Hier bij waren o.a. aanwezig de burge meester van Sluis, de heer P. F. van Hootegem en wethouder L. A. J. van Dongen. In een toespraak wees de burgemeester op het belang van dit soort bedrijven, in,verband met het vreemdelingenverkeer. Het nieuwe gebouw werd ontwor pen door ir. F. H. Klokke, architect en stedebouwkimdige te Middelburg en het werk werd uitgevoerd door de aannemer G. de Bruyne. Tegelijk met het nieuwe café-restaurant werd de aangrenzende dameshoedenwin kel geopend. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen door de Generale Synode voor de arbeid te Espelltamp (Duits land), dr. H. ten Boom te 's-Graven- hage. Aangenomen naar Amsterdam: als predikant-directeur van de Neder lands Hervormde Diaconesseninrich- ting, H. Witvliet, ziekenhuispredi kant te Groningen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Wommels: W. P. H. Pouwels, candidaat te Vlaardingen; te 's-Gravenhage-Loosduinen: P. Kuyper Jr. te Zeist; te Rotterdam- Charlois: R. Ypma te Groningen. Aangenomen naar Rotterdam-Kra lingen: G. N. Lammens te Heinkens- zand, die bedankte voor Ede en voor Meppel. Bedankt voor Smilde: dr. H. B. Visser te Bunschoten-Spakenburg. GEREF. KERKEN ART. 31. Beroepen te Leiden (2e maal) G. van Rongen te Zwijndrecht. Aangenomen naar Groningen: (en de met haar samenwerkende ker ken) voor de zending op Borneo: A. H. Algra te Waardhuizen. Bedankt voor MLddelstum en voor Vollenhoven-Cadoelen: H. D. van Herksen te Onnen. VOETBAL Vergane Glorie HET NEDERLANDS ELFTAL EN ZIJN RESULTATEN Na 1945 speelde het Nederlands elf tal 31 wedstrijden. Het won er 12, speelde er 6 gelijk en verloor er 13. Dat is nog niet zo heel gek. Men kan met een dergelyke staat van dienst nog voor de dag komen. Van het ogenblik af. waarop Frankrijk en Italië onze sterren be gonnen weg te kopen, was het echter mis. In de jaren 1949—1952 speelde het Nederlands elftal 16 wedstryden. Het won er vier, waarvan 3 in 1949, speelde 2 maal geiyk en verloor er dus 10... Het is voorwaar een bedroe vend resultaat. België is in ieder ge val voor ons een tegenstander ge worden, die te sterk is. Vooral als men bedenkt, dat het Nederlands elf tal een combinatie is van spelers, die onze besten zyn, terwijl België ruime keuze heeft. De trieste lyst ziet er als volgt uit: 1949 NederlandFrankrijk 41 1949 DenemarkenNederland 12 1949 Finland—Nederland 1—4 1949 Nederland—België 01 1949 Nederland—Denemarken 01 1950 ZwedenNederland 41 1950 FinlandNederland 41 1950 FrankrijkNederland 5—2 1950 BeligëNederland 20 1950 NederlandBelgië 33 1950 België—Nederland 7—2 1950 ZwitserlandNederland... 7o 1951 NederlandFinland 44 1951 NederlandBelgië o4 1951 NederlandBelgië 67 1952 BelgiëNedei'land 42 ATHLETIEK Zuidafrikaans blad critiseert Fanny. In het Zuid-Afrikaanse blad „Sun day Times" is critiek uitgeoefend op Fanny Blankers-Koen naar aanleiding van haar prestatie op de 100 yards van de Zuid-Afrikaanse kampioen schappen, toen ze tweede werd achter Daphne Hasenjager. Het blad noemt deze race: „waar schijnlijk de duurste voor-Olympische trainingsloop in de geschiedenis van de athletiek" en gaat dan verder: „Na de wedstrijd verklaarde Jan Blankers, echtgenoot en coach van de fabel achtige Fanny in een gesprek met re porters, dat hij geheel en al tevre den was, want het betrof hier Fan ny's eerste wedstrijd na zes maanden en zij kwam geleidelijk in vorm voor de Olympische Spelen". Het blad gelooft verder, „dat de Blankers—Koens heel wat meer te vreden waren dan het publiek, dat kaartjes gekocht had aan de loketten van het stadion. Per slot van reke ning, aldus het blad, verwachtte het publiek niet gewaar te worden, dat de Nederlandse ster alleen maar uit Nederland was komen vliegen voor een paar wedstrijden bij wijze van practische oefening voor de Olympi sche Spelen. Zelfs niet het feit, dat ze de tachtig meter horden won in een Zuidafrikaanse recordtijd kan de ze verontrustende gedachte uit onze geest doen verdwijnen". KORFBAL. Uitstekende start van Zeelandia. De uitslagen van de Zaterdagmid dag voor de Zeeuwse Korf bal bond gespeelde wedstrijden, luiden: Eerste klasse: SwiftTjoba 62: TogoSeolto 10; ViosZeelandia Tweede klasse: De PoelTow II 35; OlympiaVitesse 61; Swift H—Swift HI 4—0. Derde klasse A: BKCSVG 3 StormvogelsKVL 62; TOPVK V 2—3. Derde klasse B: AKC—Fortuna 4 0; AnimoAtlas 110; Madjoe Swift V 6—0. Derde klasse C: Scampolo II Scampolo III 9—3; Volharding—El- to 1—11; DIOS—ODS 4—1; Zeelan dia II—VOPO 1—10. Derde klasse D: KatsVZOD 4 0; WKVElto II sch. n.o.g. Adsplranten A: Swift ATjoba 3 0: ZeelandiaVOPO 14. Adspiranten B: VKV—Swift Kwiek 22; KVLZuidwesters uitgcat. BIUARTEN I. v. d. VELDE ZEEUWS KAMPIOEN 3c KLASSE KADER 38/2. De wedstrijden om het biljartkam- >ioenschap Zeeland 3e klasse kader J8/2 hebben een spannend verloop ge had. De deelnemers wonnen alle twee partyen, waardoor het gemiddelde moest beslissen. De heer L v. d. Velde werd kampioen en promoveerde daar door naar de tweede klasse. Het hoogste gemiddelde werd behaald door de heer I. v d. Velde (12.50); dc hoogste serie (73) werd gemaakt door de heer J. Izeboud. De emdstand was: I. v. d. Velde 921 90 55 J. v. d. Velde 945 107 55 W. Harting 991 115 45 P. Bruynzeel 803 106 39 J. Izeboud 844 117 73 VAN TOT Op 5 Juli zal de Vara-afdeling te Brouwershaven een busreis maken door Noord-Brabant, waarbij o.m. Tilburg, Den Bosch en Eindhoven bezocht 2ullen worden. Op 19 April zullen de afdelingen Brouwershaven van de Partij van de Arbeid, het N.V.V., Bouw- en Landar- beidersbond een feestavond organiseren, daar de 1 Mei-viering dit jaar centraal gevierd zal worden en wel ln Dreischor. In St. Annaland besloot het muziek gezelschap „Accelerando" de winkelweek met een muzikale rondgang. Te St. Annaland werden in de maand Maart 57 vergunningen afgegeven voor huisslachtingen. Veertien leerlingen van de bijzonde re lagere school te Scharendijke slaagden voor het practisch gedeelte van het ver- keersexamen. Er waren achttien deelne mers. In Serooskerke slaagden negerr leer lingen van de openbare lagere school voor het verkeersexamen. Er waren in totaal dertien candidaten, opgeleid door de wachtmeester der rijkspolitie, de heer J. Mieras. Onder voorzitterschap van de heer C. Steur vergaderde te Noordwelle de landbouwvereniging „Ons Voordeel". Men besloot ten aanzien van de verbouwing voor de Coöp. Aankoopvereniging te Zierikzee, in de komende vergadering van deze vereniging nog geen beslissing te nemen. De onlangs te Noordwelle gehouden collecte ten bate van het Leger des Heils, bracht 25.op. In hotel „De Korenbeurs" te Sluis hield het Instituut „Steun Wettig Gezag" een propaganda-bijeenkomst, waar o.a. burgemeester P. F. van Hootegem, de heer P. de Kam en majoor Hulsman het woord voerden. Burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke kon in de jaarvergadering van de Ned. Vereniging E.H.B.O. aan 37 ge slaagden het diploma van deze vereni ging uitreiken. De voorzitter, de heer C. C. F. Courtin dankte dr. Ampt voor de gegeven lessen. In Yerseke is een afdeling opge richt van de Algemene Ned. Landarbei- dersbond, aangesloten bij het N.V.V. Het voorlopig bestuur werd gevormd door de heren D. Lindenberg. voorzit ter; B. Donker, secretaris en P. van de Vrede, penningmeester. Als opvolger van het raadslid te Yerseke, de heer P. J. Dominicus, komt volgens de lijst der C.H.U. in aanmerking de heer J. de Blaey. 10.23 8.83 8.62 7.58 7.21 Amsterdamse Beur* 4 April 7 April Marktberichten VEILING ZUID BEVELAND. 7 ApriL Groenten: Kropsla 13. Radijs 13—14. Witlof A 42—45. idem B 30—36. idem stek 1618. Peen 4. Prei 2425. Aardappelen 10. VEILING KAPELLE. 7 ApriL Radijs 810. Spinazie 51—56. Snijsla 4761'. Sjalotten 5. Primula 9 per stuk. VEEMARKT ROTTERDAM. 7 April. Ter veemarkt aangevoerd in totaal 1497 dieren, waaronder 835 koeien en 682 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 2.90—3.15; 2.70—2.80; 2.40—2.60; varkens lev. gew 2.10, 2.07, 2.03. De aanvoer van vette koeien was iets minder met slepende handel en de prijzen waren iets stijver. Varkensaan- voer groter, handel aanvankelijk vlot, afloop traag. De prijzen waren gemiddeld hoger. GRAANBEURS ROTTERDAM. 7 April. Binnenlandse granen (offici euze noteringen per 100 kg. franco Rot terdam. Tarwe prijshoudend, 24—25.40. Prima kwaliteit zonder vochtcoziditie 24.85—25.85. Voedergranen vaste stemming. Zo- mergerst 3425.75. Haver 2628. Rogge 32.2533.25. Peulvruchten boer en- school kalme stemming. Groene erw ten tot 58.50, prima tot 59. Schokkers tot 62. Bruine bonen tot 38. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 7 April Klei aardappelen 35 mm. op waarts. Bintjes ,14—14.50. Alpha's 12.50 13.50. Furore 15.5016. Bevelanders 16 17. Meerlanders 14.50. Zandaardeppelen 35 mm. opwaarts Voran 8.5(1-8.80. Record 8.50—8.80. LTs- selster 10. Llbertas 10. Noordeling 10.50. Voeraardeppelen 4—6.50. Prijzen per 100 kg. en berekend op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. Bank v. Ned. Gem. 4% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 z.b. 3 Nederland 1962-64 m.b. 3 Nederland N.W.S. 2% Ned. Indië 1937 A 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. A.K.U. Bergh's en Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton-Feijenoord Biliiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.V.A. Deli Batavia Mij. Deli Mij. Baltlmore-Ohio New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel North American Cy. Midcon tinental Shell Union Tide Water loos ingezet. Stimulansen zijn er dit weekend niet geweest en de affaire had dan ook weinig om het lijf. Olies wer den verhandeld met een marge van twee punten. Unilevers vielen op door een vaste stemming tegen het einde. Voorts frappeerde het, dat de cultuurwaarden over het algemeen goed prijshoudend wa ren. De scheepvaartmarkt deelde even zeer mede in de algemene apathie, doch hier was de koersbeweging meer gedeci deerd in de benedenwaartse richting. 44. Tim Teller had de verbaasde neger een paar verfrommelde, on geldige bankbiljetten in de hand geduwd en daar na was Ky met Pin Up op de onderzeëer gegaan. De neger stond hen na te ltyken en telde daarna het geld. „Ikke ryk!" dacht hij. „Ikke niet be grijp Pin Up had gauw ge noeg in de gaten, dat de onderzeeboot, hoewel hy heel oud en vervallen was, zou kunnen varen en het duurde dan ook niet lang, of de beide schurken voeren op het gestolen schip de haven uit. De tocht met het vracht schip verliep intussen ui terst langzaam. „Zo halen we het nooit!" zei Kappie bezorgd. „We zullen nooit op tijd aan komen!" „Dat dacht ik wel!" zei de maat. „Er is al- tyd wat! En er zal nog wel meer gebeuren ook! Daar komt de meester aan! Wat kijkt die som ber! Er is vast wat!" „Wat nu dan weer?" riep Kappie. „Die kerel zijn gezicht staat op stormi'" 99% 100% 943% 87 87 87% 87% 87% 93% 92% 90% 90 89% 72% 89% 72% 89% 89% 90% 90% 140 140% 141 140% 234 233% 111 113 164% 132% 131% 176 177% •182% 180% 146% 151 150 157 291% 291 84% 84% 153 152 116% 115% 131% 130% 134% 133 152 152 95 95% 101% 102 71% 71% 19% 19% 20% 19% 1» 18% 47% 45 50% 50 54% 53% 45% 45% 79% 79% 42% 40% 39 38% 20% 20% 73% 71% 83% 80% 48% 47% beurze luste- Nagekomen advertentie. In volle Vrede is he den van ons heengegaan onze innig geliefde Man, Vader, Groot- en Over grootvader, PIE TER VROLIJK, in de ouderdom van 80 jaar. A. C. VROLIJK— BUT. M. H. VROLIJK- VROLIJK W. VROLIJK. G. C. VROLIJK. G. A. VROLIJK— WIGHT. A. VROLIJK. G. J. G VROLIJK— VISSCHER. M. W. ABELN VROLIJK W. ABELN. P. VROLIJK. C. VROLIJK— COPPOOLSE. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Leeuwarden, 7 April 1952. Condoleantie-adres: Palingstraat 12, Vlissingen. De teraardebestelling zal plaats vinden te Vlissingen op Vrijdag 11 April a.s., des namid dags 2 uur vanaf Pa lingstraat 12.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11