NIEUWS UIT ZEELAND Zioin Zijpe WALCHEREN genda ARNEMUIDEN STRUIKELDE BIJ KRABRENUUKE MAANDAG 7 APRIL 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Diploma-uitreiking Chr. lagere landbouwschool. De volgende leerlingen van de Chr. Lagere Landbouwschool te Middel burg hebben 't diploma behaald: M. Bostelaar Middelburg; P. Ova en J. Arendse, Souburg, P. J. Lourense, M. Vos en K. van Sparrentak. Koude- kerke, J. Meyers, F. de Witte en P. de Visser, Zoutelande, A. H. Cevaal en A. Goethart, Ritthem, C. J. Abra- hamse en J. Klufhout, St. Laurens, L. Kodde en A. Vermeulen, Bigge- kerke, H. Minderhout, Westkapelle, J. de Visser, Aagtekerke, J. Francke, Grijpskerke en A. de Visser, Melis- kerke. De diploma's werden, nadat het hoofd der school, de heer J. K. Voogd en ir. J. Versteeg uit Goes in de eind- les taj van vragen aan de leerlingen hadden gesteld, door laatstgenoemde uitgereikt. Vervolgens werd onder meer nog gesproken door de voorzit ter der Vereniging van burgemees ters en secretarissen op Waldheren, de heer J. L. Dregmans, door de vice-voorzitter van de Z.L.M., de heer P. Scheele de Putter en door de voorzitter van de kring Walcheren, de heer W. de Buck. De beste leer ling, P. J. Lourense en de op één na beste, J. Meyers, ontvingen als belo ning ieder een boek. Namens de leer lingen werd de heren Voogd en Nieu- wenhuizen een geschenk aangeboden als dank voor het onderwijs. Nutsspaarbank Middelburg in Maart. Het tegoed van de spaarders bij de Nutsspaarbank te Middelburg, dat be gin Maart i 7.884.560 bedroeg, is in de loop van de maand verminderd tot f 7.855.161. Ingelegd werd f 270.227, te rugbetaald f 229.626. Het aantal re keningen steeg van 10.917 tot 10.931. Op het bijkantoor Oostburg daalde het tegoed van f 890.637 tot f 886.877. De inleg bedroeg tf 32.999. Het aantal rekeningen steeg van 1096 tot 1109. In Oostkapelle, waar zitdagen worden gehouden, werd f 12.463 ingelegd en f 5236 terugbetaald. Het schoolsparen toonde een stijging van het tegoed van f 36.655 tot f37.289 met een inleg van f 2660. Het aantal rekeningen daalde van 1440 tot 1431. In Middel burg werden 15. in Oostburg 6 z.g. babyboekjes afgegeven. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes steeg van 580 tot 589. Het gespaard bedrag was 965 groot. De liquiditeitspositie per .31 Maart 1952 was totaal f 754.060.33 (vorig jaar f 938.704.14). Vlissingen AFSCHEID BIJ DE N.V. HAVEN VAN VLISSINGEN. In een intieme plechtigheid is Za terdag bij de N.V. de Haven van Vlissingen afscheid genomen van de 65-jarige voorman-magazijnmeester, de heer W. C. Meijboom. die het be drijf met pensioen ging verlaten. Namens de N.V. bracht de direc teur, de heer F. P. C. Mijs, de heer Meijboom dank voor al hetgeen hij tijdens zijn ongeveer 40-jarig dienst verband voor de N.V. heeft gedaan; als stoffelijk blijk van waardering mocht de heer Meijboom een radio toestel in ontvangst nemen. De heer Th. Kamermans bracht namens stuwadoor, havenmeester en kantoorpersoneel dank voor de pret tige samenwerking, waarna de heer Chr. Kats het woord voerde namens de collega's van de heer Meijboom. Beide sprekers deden hun woorden vergezeld gaan van een geschenk, terwijl aan mevrouw Meijboom bloe men werden aangeboden. De scheidende dankte tenslotte voor de sympathie-betuigingen. BENZINETANK EN AVRO-INSIGNE. Bij de politie te Vlissingen zijn in het tijdvak van 26 Maart 1952 tot 2 April 1952, de volgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd: Stootkussen, plastic kindertasje, rijwiel- sleuteltje, dop van benzinetank, catalo gus van 1946, huissleutel, grijze hand schoen. Voorts zijn de adressen te beko men van de vinders der navolgende voor werpen: Portemonnaie's met inhoud, diverse handschoenen, pop, ballpoint, boodschap pentas, damespolshorloge, Avro-insiguc, dameskous, ceintuur, bruin lederen acte. tas, zwarte vulpen, oorbelletje, wollen muts en een schoolétui. AVONDNIJVERHEIDSSCHOOL. Aan het einde van de cursus 19511952 werden aan de gemeentelijke avondnij verheidsschool te Vlissingen de volgende leerlingen bevorderd naar een hogere klasse. Bevorderd tot de 2e klas: J. C. de Jonge, E. S. de Kam. (lof), M. G. de Klerk, (lof). B. v. d. Lee, M. J. v. d. Lee, L. C. Zijta, H. Outermans, M Balmakers, (lof). A. v. Eenennaam, H. Heijliger, (lof), G. L. Joosse, M. C. Kop- pejan, J. Meerman, P. Steenaard, (lof). D. P. C. v. d. Vijver, J. v. Belzen. C. J. v. d. Hout, J. Lukasse, P. A. Maas, J. A. Tameris. Niet bevorderd: 9 leerlingen. Bevorderd tot de 3e klas: P. J. Bakker, F. W. Bezooijen, W. Bui tenkamp, W. de Fouw, C. Kort, W San- stra, (voorwaardelijk). P. A. de Wijze, J. J. Duine, D. v. Eenennaam, L. Fleur- baajj, N. Kruizinga, B. Meulmeester, M. Moes, J. J. Tuin, G. Botermans, A. de Bruijne, C. P. v. d. Meulen, Ch. J. de Nooijer, J. Weijermans, P. M. Zwarte, C. F. M. Hoornlck, (voorwaardelijk), R. P. Plevier," J. H. Tuin. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Bevorderd tot de 4e klas: P. W. F. Leertouwer, Jac. v. Loon, J, Mallie, H. P. Swart, N. J. P. v. d. Zan- de, Jac. Baas, H. Boelman, D. de Graaf, (lof), J. Geelhoed, W. A. de Ridder. L. de Boer, (lof). W. Filers, J. de Nooijer, M. K. de Nooijer. G. Tuin, L. Davldse, A. W. Gillissen, J. Kort, P. H. Baart, J. v. Belzen, A. W. Geleijn, (lof), A. P. Maas, K. L. de Nooijer. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Bevorderd tot de 5e klas: VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „The Killers", (18 j.), 7 en 9 uur: Luxor:: „Het com plot van het houten paard", (14 j.), 8 uur; Cosy Corner: Trio Carlo Al- berti, 8—11.30 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag. 7 en 9 uur; Luxor: „Guiliano", (18 j.8 uur. Cosy Corner: Trio Carlo Al- berti, 8—11.30 uur. C. C. club: 124; Scheldekwartier: Toneel N.O.V. „De privé-verpleegster". MIDDELBURG. Vandaag Kunstmuseum: Tentoonstel ling „Vijf Goolse schilders", 1.306 uur; Ned. Koffiehuis: Prof. dr. van der Wal, „De betekenis van de klas sieke vorming", 8 uur; Hotel De Burg: Jaarvergadering Ned Rode Kruis, afd. Middelburg, 5 uur; Electro: „De wolf van Sila", (18 jr). 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Gun crazy", (18 jr.), 8 uur. Morgen Kunstmuseum: Tentoonstelling „Vijf Gooise schilders", 1.306 uur; Café-rest. Wöhler: Vergadering „Uit het VolkVoor het Volk", 8 uur; Electro: „De dochter van de sheriff, <14 jr.). 7 en 9.15 uur. H. W. v. Aalst, (lof), J. Balje, A. Bras ser, (lof). A. v. d. Berg, (lof), P. H. v. d. Burght, (lof), A. de Bruijne, C. J. Castel, A. A. Duvekot, A. Everaars, J. de Korte, W. D. J. de Meulder, A. A. Pol derman, W. B. le Roij, J. van Weele, (lof), G. C. J. Ujt den Haag, I. J. F. Overbee- ke, B. Spuij, (voorwaardelijk), C. W. Ver beek, J. de Wolff, J. de Nooijer. Allen bevorderd. De uitreiking der getuigschriften ge schiedt op nader te bepalen datum. Middelburg „DE VOLKSSTEM" BRACHT „SCHAKELS" De opvoering van „Schakels" door de toneelgroep van „De Volksstem", Zaterdagavond in een propvolle Schuttershofzaal te Middelburg, bracht enkele niet geringe verrassin gen. Ten eerste bewees deze opvoe ring, dat Heijermans' naturalistisch spel-der-gezinsverhoudingen, ge schreven in 1903, de tand des tijds heeft weerstaan en ondanks zQn ouderdom het serieuze amateursto neel veel meer mogelijkheden biedt dan de meeste moderne stukken, waarmede de dilettanten gewoonlijk voor de dag komen. De grootste -ver rassing was echter de merkwaardige „come-baek" van een man, die eens een steunpilaar van deze toneelgroep was en die, naar ons werd verteld, in ruim tien jaar niet meer op de planken heeft gestaan: de heer I. van Loo. Zijn vertolking van de moeilijke hoofdrol, de innemende, maar door het leven zwaar mishandelde Pan- cras Duif, dwong respect af. Hij wist deze diep-tragische figuur on- - danks de wel eens wat té abrupte overgang van stemmingen, voor ons tc laten leven, óók in de veel eisende dramatische slotscène en men mag wensen, dat hij voortaan weer ieder jaar aan de voorstellingen van „De Volksstem" zal meewerken. Van de om Duif gegroepeerde per- sonages vielen vooral op de stuur man Hein van de heer W. Hendrikse, de schoondochter van mevr. C. de RujjterMaartense en de schoonzoon van de heer W. C. L. de Ruijter, van wie ook de verzorgde regie was. Ver der zag men geroutineerd spel van de heren P. Gutteling, J. Breel en B. Jobse als de drie zonen van Duif, van de dames N. OomsWesterwa.al (de huishoudster), J. de Ruijter Breel (Gerrïtje) en M. Schouten—de Fouw (de dochter van Duif en van de heer P. v. d. Koorde als de boek houder. Aan het slot van deze opvoe ring, die zeer goede herinneringen na laat en die door het talloze publiek met een ovatie werd beloond, kreeg de jongste van het gezelschap, Jan- ny van Loo, een presentje aangebo den. Het traditionele bal besloot de avond. LEZING OVER AMERIKA. Voor de leden van de Algemene Gra fische Bond, afdelingen Middelburg en Vlissingen, sprak Vrijdagavond in ho tel Van Ham te Middelburg de heer H. Staphorsius, die met een boek drukkersteam, werkgevers- en werk nemersorganisaties in de Grafi sche bedrijven een studiereis heeft gemaakt naar Amerika. Met tal van voorbeelden schetste spr. de enor me gespecialiseerde drukkerijen, waar men éen hoge productie bereikt, aldus spr. Door de welvaartspolitiek. die in Amerika is ingevoerd, is Amerika ondanks het uitblijven van sociale verzekeringen, voor een arbeider een goed land. De voorzitter der afdeling Middelburg, de heer J. C. Wisse, dankte de spreker voor zijn interes sante causerie. O.- en W -Souburg JAARVERGADERING SCHOOL MET DE BIJBEL. Te Souburg hield de vereniging .Een school met de Bijbel" haar jaar vergadering onder leiding van de heer A. Arendse Pz. Na de gebruikelijke opening en lezing der jaarverslagen kwam men toe aan de bestuursver kiezing. De heren P. Vingerling en P. Izebout werden respectievelijk als tweede voorzitter en penning meester herkozen. Na bespreking der jaarverslagen behandelde de heer W. Stroo de kwestie Hardegarijp. waar op een uitvoerige bespreking volgde. De'heer Vingerling sloot de bijeen komst met dankgebed. RAAD AAGTEKERKE Bebouwde kom zal gerioleerd worden In de Vrijdag gehouden raadsver gadering te Aagtekerke werd met al gemene stemmen besloten over te gaan tot riolering van het dorp. Daar reeds eerder in besloten zitting hier over was gesproken, werd dit belang rijke punt z.h.st. goedgekeurd. De kosten hieraan verbonden zijn begroot op f 30.000,terwijl de zuiverings installatie een bedrag van ongeveer f 20.000 zal vergen. Voorts besloot de raad tot aankoop van voor bebouwing gunstig gelegen grond toebehorend aan de heer L Wisse, gelegen tegenover de diaconie school. voor de prijs van f 2.per m2 voor de eerste twintig meter, de overige meters a f 0.40 per m2. Officiële publicaties VLISSINGEN. TER INZAGE LIGGING BELEMMERINGEN WET. De Burgemeester der gemeente Vlis singen maakt bekend, dat ingevolge ar tikel 2 der Belemmerin genwet Privaat recht van 11 April 1952 af, gedurende veertien dagen, ten gemeentehuize van Vlissingen ter inzage ligt een beschrij ving met tekeningen van door de N.V Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maat- schappij te Middelburg uit te voeren wer ken in- en op een terrein, kadastraal be kend gemeente Vlissingen, sectie C, no. 1699. De zitting als bedoeld in artikel 2, vierde lid, van genoemde wet zal wor den gehouden ter secretarie van de ge meente Vlissingen op Dinsdag 29 April 1952, des namiddags om 15.30 uur, alv-ar bezwaren kunnen worden ingediend en overleg kan worden gepleegd met de ver zoekster, de N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij voornoemd. Vlissingen. 7 April 1952. De Burgemeester voornoemd, L. P. VAN OORSCHOT, l.b. MIDDELBURG. HINDERWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie. ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van de Shell Nederland N.V. te 's- Gravenhage om vergunning tot het plaat sen van een electrisch gedreven benzi nepomp op perceel Balans 17 te Middel burg kadastraal bekend sectie A nr. 1211. Op Woensdag 16 April a.s. des voor middags 10.30 uur, zal gelegenheid be staan om bezwaren- tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengenoemde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Middelburg, 2 April 1952. MIDDELBURG. HINDERWET. B. en W. van Middelburg, brengen ter openbare kennis dat zij hun beslissing op het verzoek van B. van den Ende te Middelburg om vevgunning ingevolge de Hinderwet voor >irceel Korte Noord straat nr. 39, sectie D, no, 1381, hebben verdaagd. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 4 April: Fred- hen van Aalborg. Hast 3 van Rouan. In specteur Mellema van Antwerpen. 5 April: Ramsdal van Antwerpen; Port Huon van Londen. Gepasseerd naar Antwerpen 4 April: Bonaire van Cardiff naar Gent; Algarve van Rotterdam naar S. v. G.; Baltie van Stockholm; 5 April: Rapid van Parijs: Heelsum van Galveston. Vlissingen vertrokken .4 April: Hartel naar Hamburg: Noorderhaven naar Ham burg; Santa Lucia naar Hamburg; Mavis Hill naar Bordeaux; jaga naar Boston; Fredhen naar Casablanca: Inspecteur Mellema naar Hamburg; Hast 3 naar Ko penhagen, Gepasseerd van Antwerpen 5 April: At lantis naar Hull; Celebes naar Casablan ca; Missouri naar Ballina van Gent; Blij- dendijk naar Rotterdam; Ysel naar Brid lington; Wiema naar Ymuiden; Marga- retha naar Mehil. Proces tegen oud-partisanen in Italië. Zondag zijn te Lucca in Italië 41 communistische oud-partisanen ver oordeeld, die betrokken waren bij het ter dood brengen ruim zeven jaar geleden van 20 niet-communisti- sche vrgheidsstrijders, die weigerden met de Joegoslavische strijdkrachten wniön to urorVon Vnf -> rr/ior. samen te werken. Vijf* beklaagden gevangenisstraf, 36 kregen 30 jaar 6C«ai.gCii,»uai, 00 anderen straffen variërend van 12 tot 22 jaar. Elf werden vrijgesproken. Het doodschieten van de niet-com- munistische partisanen staat bekend als „de massamoord van Porzus", fepleegd in de bergen bij Udine op Februari 1945. Nog meer Labour-successen. Bjj de verkiezingen voor de Engelse graafschapsraden heeft Labour Za terdag en Zondag opnieuw successen femaakt. Er werden veel meer dan onderd zetels gewonnen, doch slechts In één graafschapsraad wist de Labour-parti) de meerderheid te veroveren, n.l. in die van Essex. De conservatieven vormen dan ook nog steeds de grootste partij in de geza menlijke graafschapsbesturen, hoewel zij er slechts enkele hebben gewon nen ten koste van liberalen en onaf- hanlcelijken en vele verloren aan La bour. „Potemkin" beste filmt, ooit gemaakt. Filmcritici uit verschillende landen hebben de in 1925 vervaardigde Rus sische film „Pantserkruiser Potem kin" uitgeroepen tot de beste rol- grent, welke ooit werd vervaardigd, ie films, die hierna de meeste punten kregen, waren Chaplin's „Golarush", de na-oorlogse Italiaanse rolprent „Fietsendieven" en het Engelse mees terwerk „Brief Encounter". Amerikaans plan voor wapencontrole. De Ver. Staten hebben bij de Ont wapeningscommissie der Ver Naties een plan ingediend voor contiöle dei- bewapening, strijdkrachten en mili taire installaties (atoom- en mogelij ke bacteriologische wapens incluis) over de gehele wereld. De indiener van dit plan, Benjamin Cohen, stelt voor deze controle in vijf stadia uit te voeren, te beginnen bij de minst geheime gegevens en zo ver der tot en met de nieuwste wapens. BILJARTEN Metz nationaal kampioen bandsioten. De Hagenaar Metz, die in het tour- nooi om het nationaal kampioenschap bandstoten te Hilversum met een se rie van 44 een nieuw Nederlands re cord vestigde, speelde zijn slotpartij tegen Sweering gelnk. Met deze pres tatie won Metz het Nederlandse Kam pioenschap bandstoten. Het oude na tionale record algemeen gemiddelde stond tot heden toe op naam van Sweering met 3.58. Metz bracht het op 4.33. De eindstand van het tour- nooi luidde: 1. Metz; 2. Sweering: 3. Kruythof; 4. Eichelsheim. Metz zal nu uitgezonden worden naar het Europese kampioenschap bandstoten, dat van 24 tot en met 27 April a.s. in Madrid zal worden houden. AUTOMOBILISME KAARTLEESRIT „DE KRABBENRIJDERS. Zaterdagmiddag werd door de ge westelijke Automobielsportclub „De Krabbenrijders" te Bergen op Zoom een kaartleesrit over een afstand van 100 km. verreden. De route liep door Westelijk Brabant. Dr. Braat—van Rooijen uit Etten bezette de eerste olaats met 0 tiidfou- ten; het team van Nieuwhuijzen— Stols uit St. PhilipslandMVosmecr be zette de eervolle tweede plaats met 4 tijdfouten. Marktberichten VEILING BERGEN OP ZOOM. 4 April. Witlof A 35—46: idem B 28—34; witte kool 1116: prei 13—21; andijvie 66—67; sla 17—22; breekpeen 20—22; was- peen 24; spruiten 8—98: idem niet ge schoond 61—65; gele kool 2224; schor seneren 40; spinazie 5475; boefekool 15 —16; radijs 10—15; kelen 6—9. VAN TOT Uit het zakenleven SCHOENMAGAZIJN. In het pand Walstraat 85, Vlissin gen, hebben de heren L. J. Wijnen en J. M. J. Sichtermann het schoenen huis „De Magneet" gevestigd. In drie en een halve dag tijds werd de win kel omgevormd tot een modern, ge zellig ingericht schoenenmagazijn. Talrijke bloemstukken van neven ondernemingen en diverse organisa ties en belangstellenden, gaven de nieuwe winkel een feestelijk cachet. In de jaarvergadering van de Chr. Zangvereniging „Risorgimento" te Brui- nisse werden de secretaris en de penning meester. resp. de heren L. van den Ouden en A. Stouten, herkozen. De vereniging had een goed jaar wat de prestaties aan gaat, doch de financiële positie laat te wensen over. Te St^. Annaland herdacht het echtpaar C. K. Slager—van Luijk Vrijdag j.l. de dag waarop het 45 jaar geleden in de echt werd verbonden. Cadzands klokken zullen door de aether klinken. De N.C.R.V. maakte er een opname van, welke op 11 Juni a.s om vijf minuten vóór één zal worden uit gezonden. De Kon. Stedelijke Harmonie van Hulst gaat met de Pinksteren drie dagen naar Frankrijk, waar men o.m. pastoor van Waesberghe in Missy zal bezoeken. Te Missy zal een concert worden gegeven De leden zullen logeren bij inwoners van Celles en Missy en de tocht wordt voor bereid door de heren L. Verstraeten, J. Martens en J. van Mierlo. De afdeling der K.V.P. te Hulst heefi besloten een fonds op te richten ten ba te van de propaganda voor de a.s. ver kiezingen. Op 20 April zal de groslijst stemming in het Klein Patronaat wor den gehouden De minimum-contriDutie voor 1953 werd verhoogd tot f 2. Uit handen van mr. P. H. W. F. Tel- legen, burgemeester van Terneuzen, mocht de brandwacht le klasse W. Jansen uit Sluiskil een onderscheiding ontvangen voor 12','2 jaar trouwe dienst. De helft van Sluiskils brandweercorps is thans in het bezit van deze onderscheiding. Enige weken geleden ontvingen een viertal leden van de Nationale Reserve te Axel bericht, dat zij waren geslaagd voor het examen geoefend soldaat. Thans ontvingen twee der vrijwilligers, de he ren J. Buijs en P. J. Wolfert bericht van hun bevordering tot soldaat le klas. Voor de reserve-Rijkspolitie te Axel werden dezer dagen 7 nieuwe vrijwilli gers ingeschreven, waarvan 3 uit Axel en 4 uit Zaamslag. Het totaal aantal vrij willigers in de groep Axel bedraagt thans 23. De A.N.L.B. te Cadzand vergaderde onder voorzitterschap van de heer H. de Neef. Bij deze gelegenheid werd o.m. be sloten in Mei een uitstapje naar de Greb- beberg te maken en enige kwesties aan het congres te Utrecht voor te leggen. De heer A. L. van Antwerpen, adjunct commies der directe belastingen ter in spectie Goes, werd bevorderd tot com mies-titulair van 's Rijks belastingen en als zodanig tewerk gesteld in de inspec tie te Zierikzee. In Kortgene bedankte mejuffrouw C. Kaliewaarö ais bestuurslid van de gym nastiek- en athletiekvereniging O.K.K. In de Chr. Bewaarschool te Coüjns- plaat hield het instituut Steun Wettig Gezag een propaganda-bijeenkomst, waar- o.a. het woord voerden de burgemeester, de heer A. A, Schuit, overste W. de Feij- ter en ds. Retel. Te Wolfaartsdijk concerteerde in het gebouw „Tavenu" de plaatselijke accor deonvereniging. Het aantrekkelijke pro gramma vond veel bijval. In de consistoriekamer van de Ned Hervormde Kerk te Wolfaartsdijk hield ds. B. Breek uit Kattendijke een spreekbeurt voor de leden van de Jonge Kerk over „Predikant en dokter". Bij de Rijkspostspaarbank te Krab- bendijke is gedurende de maand Maan een bedrag van f 7995.65 ingelegd en f 5441.80 terugbetaald. Vier nieuwe boek jes werden uitgereikt. ZATERDAGVOETBALCOMPETITIE. Veere II en Mevo II bereikten de dubbele cijfers. In de eerst? klasse van de Zaterdagcompetitie heeft Nleuwdorp kans gezien weer een punt uit te lopen op Arnemuiden, doordat het zelf van VCK wist te winnen en de vissers uit Arnemuiden by Krabbendijke de. helft van de buit «noesten achterlaten. De titel zal Nleuwdorp wel niet meer ontgaan. Serooskerke behaalde tegen Wemeldinge de eerste overwinning van het seizoen. Coiynsplaatse Boys tenslotte wist een be nauwde zege op Kloetinge te behalen. Mevo II deed niet voor de Veerena- ren onder en klopte Kloetinge III met 110. Nieuwdorp I Arnemuiden I Krabbendijke I Rillandia Col.pl. Boys I Wemeldinge I Kapelle I VCK I Kloetinge I Serooskerke I 16 12 16 10 16 9 15 9 17 6 15 5 15 5 12 5 14 4 3 25 59-26 4 22 63-26 6 19 45-33 6 16 42-29 8 16 27-34 7 13 37-46 8 12 31-45 7 10 26-40 8 10 32-42 14 1 3 10 5 19-58 Arnemuiden n en Yerseke in won nen beiden in de tweede klasse B weer met grote cijfers en zetten daar door de nek-aan-nek-race voort. Kloetinge H hield met moeite Nieuw dorp II er onder. Arnemuiden H 17 15 1 1 31 67-27 Yerseke Hl 13 11 1 1 23 63-14 VCK H 15 8 2 5 18 43-33 Krabbendijke n 16 7 4 5 18 50-41 Kloetinge n 14 6 2 6 14 55-44 Rillandia H 14 5 2 7 12 47-54 Kapelle II 15 5 1 9 11 24-52 Wemeldinge H 17 4 3 10 11 42-79 Nieuwdorp II 16 3 2 11 8 36-61 Col.pl. Boys H 17 3 2 12 8 28-45 Veei'e H bereikte in de tweede klasse C tegen hekkesluiter Mevo IH de dubbele cijfers en sloot daarmee op uitstekende wijze de competitie af. Advertentie Mevo H 11 7 3 1 17 67-24 Kortgene II 11 7 3 1 17 48-18 Veere II 12 6 1 5 13 43-37 Bevelanders II 12 5 2 5 12 45-39 Wolfaartsdijk II 10 4 2 4 10 28-23 I Kloetinge III 10 2 0 8 4 19-52 Mevo III 9 117 3 16-84 Middelburg VII had in de tweede klasse D weinig medelijden met Se rooskerke II, getuige de 8—1 uitslag. RSV IV deed hèt iets bescheidener tegen Meeuwen, maar de punten kwamen binnen. 's H.A.Kerke II 14 10 2 2 22 81-29 Middelburg VII 11 9 1 1 19 50-23 RCS IV 12 8 2 2 18 52-30 VCK in 11 5 3 3 13 32-29 Serooskerke II 13 3 2 8 8 34-57 Meeuwen I 12 2 3 7 7 30-42 Nieuwland I 13 3 1 10 7 28-57 VSC I 14 2 2 10 6 37-77 Terneuzense Boys H behield in de tweede klasse F zijn kampioenskan sen door Spui II met 81 klop te ge ven. Zaamslag m kon het tegen AZV V n niet bolwerken en verloor met 5—0. Hoek II 15 11 4 0 26 82-24 Tern. Boys II 13 9 2 2 20 58-23 Zaamslag II 14 8 3 3 19 65-31 AZW II 16 9 0 7 18 61-64 Driewegen II 14 7 2 5 16 39-29 Spui II 14 7 0 7 14 39-37 Zaamslag Hl 14 1 2 11 4 26-71 Kruiningen III 15 2 2 11 4 45-87 Beren II 11 1 1 9 1 19-65 De uitslagen luiden: le klasse: Krabbendjjke IArnemuiden I 44; Niejiwdorp I—VCK I 3—1; Seroos kerke IWemeldinge I 4—1; Co- lijnsplaatse Boys IKloetinge I 21. 2e klasse B: Kloetinge II—Nieuwdorp II 53; Yerseke IHColjjnspl. Boys II 51; Arnemuiden IIKrabbendijke II WIELRENNEN Ronde van Vlaanderen voor de Belg Decock. Onder grote belangstelling werd Zondag de ronde van Vlaanderen ver reden. Te Gent verschenen 206 ren ners aan de start. Reeds in de buiten wijken van deze stad werd het tempo hoog opgevoerd. Na 92 kilometer had zich bij Koeselaere een kopgroep van 17 man gevormd, waartoe o.m. onze landgenoten Dekkers -en Van Bree- nen, Gauthier, Sciardis en Glorieux zich bevonden. Zij hadden een minuut voorsprong op het peloton. Voor Me- nin werd de groep echter ingehaald. Na de dooltocht van Audenaerde (172 km.) werd er vrijwel aan één stuk gedemarreerd, maar geen enke le poging slaagde. Bij Geraardsbergen lag Bobet op kop. gevolgd door De cock en Petrucci en een grote groep renners. De Belg Decock won ten slotte de lange eindsprint voor Pe trucci en Schotte. De uitslag is: 1. Decock (B.) 258 km. in 7 uur 27 min.; 2. Petrucci (It.) op 2 lengten; 3. Scijotte (B.) z.t'.; 4. Van Est (Ned.) op 15 sec.; 5. Redolfi (It.) op 25 sec.; 6. Bobet (Fr op 1 min. 20 sec. Clubkampioenschap „De Scheldemond". Te Schoondijke werden de club- kampioenschappen van de Z.W.C. „De Scheldemond" verreden voor amateurs en nieuwelingen. Voor de amateurs bedroeg de afstand 52 en voor de nieuwelingen 48 kilometer. Burgemeester F. A. van Rosevelt loste het startschot en reikte na af loop van de course de bloemen aan de winnaars uit. Tengevolge van het slechte weer was het parcours ge vaarlijk glad geworden, waardoor zich enkele valpartijen voordeden. J. Mondeel uit MiddelDurg kon wegens een defect aan zijn fiets, opgelopen bij een valpartij, niet verder aan de wed strijd deelnemen. In de eerste uitslag van de jury was een fout geslopen, welke eerst ha de prijsuitreiking werd ontdekt. De juiste uitslag luidt: Amateurs: 1. L. Daane. Wissingen. 1 uur 28 min.; 2. F van Schaik, Mid delburg; 3. A. Cosijn uit Middelburg. Nieuwelingen: 1. P. v. d. Lijeke. Groe- de. 1 uur 28 min.: 2. P, A. Gommers, Sluiskil; 3 J. v. d. Ameele, Nieuw- vliet; 4. J. Westdorpe, 's-Heerenhoek; 5. O. van Quekkelberge. Groede: 6 A Dierickx, Retranehement; 7. C'. Ver daasdonk, Middelburg. HANDBAL GROTE NEDERLAAG VAN WALCHEREN. De uitslagen van de Zondag voor de handbalcompetitie gespeelde wed strijden luiden: District Zuid le klasse: Dames: RPCHellas 13; Heren: Agressive Hellas 17 —5. District Zuid 2e klas se: Dames: EMM—Walcheren 111; TonidoDe Zeeuwen 1—3. Heren: Marathon I—EMM 103; Olympus- Hellas li 59. Afdeling Zeeland le klasse: Dames: Volharding—De Zeeuwen H 62; Walcheren IIOlympus II sch. n.o.g. Heren: Marathon UI—Hellas IV 4— 5—0. 2e klasse C: 2e klasse D: Middelburg VIISerooskerke n 8 1; RCS IV—Meeuwen I 3—1; VSC I —VCK III 2—2. 2e klasse F: Spui II—Tem: Boys II 1—8; Zaam slag IH—AZW II 0—5. DE ZONDAGCOMPETITIE 2e klasse A: RCS III—Zeelandia III 5—0. 3e klasse A: Domburg IIGoes IV 02. (Goes IV kampioen). K.N.V.B.: Res. 2e klasse D; Middelburg H—De Zeeuwen H 3—2. Amsterdammers bleken kansloos in Brussel. Or.der geringe belangstelling ont moetten de elftallen van Brussel en Amsterdam elkaar in de Belgische hoofdstad. Reeds van het begin af kwam het Amsterdamse doel zwaar onder druk te staan, hetgeen tot uitdrukking kwam in de twee cor ners die de Brusselaars kort na elkaar kregen te nemen. Spoedig daarna werd het overwicht van de gastheren door Lambert in een doel punt uitgedrukt (1—0). De weinig goede aanvallen, die de Amsterdam mers wisten te lanceren, liepen in laatste instantie dood op keeper Struelens. die ïitstekend werk ver richtte. In de 41e minuut liet links buiten Galland Hagenaars, die er niet in slaagde een solide indruk te ma ken. voor de tweede maal vissen (2 0). Harde schoten van Oldtnhof brachten in deze stand vóór de rust geen verandering meer. Na de rust kwamen de Amster dammers sterk opzetten doch ook nu slaagden zij er niet in een doel punt te forceren Struelens bleei een onoverkomenlijke hinderpaal. Lam bert eehtef profiteerde van een goed aangegeven bal en schoot van 25 meter afstand onder Hagenaars door (30). Twee minuten vóór het einde moest de Amsterdam-keeper nogmaals zwichten voor een scherp schot van de Brussels-linksbinnen van der Plas, toen deze bij een scrim mage voor het Hollandse doel zijn kans waarnam (40) De geringe schotvaardigheid van dé Amsterdam se voorhoede was er mede de oorzaak van. dat Amsterdam er zelfs niet in slaagde de eer te redden. Met 40 kwam het einde. WANDELSPORT Wandelprogramma voor Zeeland vastgesteld. Op de Zaterdag ij. gehouden ver gadering van de Kring Zeeland van de Nederlandse Wandelsportbond, welke te Goes werd gehouden, en on der voorzitterschap stond van de heer W. Joziasse uit Middelburg, werd het voorlopig wandelprogramma voor Zeeland samengesteld Dit ziet er als volgt uit: 34 Mei Mediobuigum, Middelburg; 14 Mei: We'da- digheidstocht (Kankerbestrijding) Goes Middelburg Oostburg. Kloos- terzande en Seherpenisse. Hemel vaartsdag. 22 Mei: Op Stap. Scher- Denisse. 2e Pinksterdag 2 Juni De Scheldetippelaars Kloosterzande. 7 Juni: Zeeuws Dagblad Goes. 38 21 Juni Avondvierdaagse te Goes Middelburg. Oostburg Kloosterzande en Seherpenisse 5 Juli: Kring;ocht Kruiningen 12—13 Juli: Nachttocht Medioburgum. Middelburg. Voor een in Aardenburg te hou den wandeltocht zal de datum nog nader worden bekend gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7