De verleidelijke grootmoeder en haar zes huwelijken JIMMY BROWN, sportheld no. 1 KAPPIE maakt 'n zorgelijke reis NIEUWE BOEKEN KEUKENHOF.... ORANJEBOOM BIER In de greep van de Woestijn PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 7 APRIL 1952 GLORIA SWANSON Ze probeert het steeds weer (Van onze correspondent) Los Angeles, April Na haar verbazingwekkende come-back en liet grote succes van baar film „Sunset Boulevard" doet Gloria Swanson, <le 52-jarige ster van Hollywood, met een nieuwe film weer eens een poging om de lauwerkrans der kunst te veroveren. Nog meer opzien, tenminste in Europa, baart echter haar besluit voor de zesde keer in het huwelijk te treden en wel met Brandy Brent, haar impressario. In Amerika vindt men deze stap van een caprieuze vrouw niet zo buitengewoon opvallend; twintig jaar geleden noemde men haar reeds liet „vrolijke gescheiden vrouwtje". Gloria Swanson begr^pt zelf niet, waarom men daarvan zoveel ophef maakt: ,,YVat blijkt er nu uit myn scheidingen?" vraagt ze verbaasd, „toch alleen, dat ik v(jf ltecr hot geluk hoopte te vinden en my iedere keer vergist heb!" Onder deze omstandigheden moet ze het wel voor de zesde keer proberen. Gloria Swanson heeft steecis een buitengewone aantrekkingskracht óp de heren der schepping uitgeoefend, zoals de ingewijden zeggen, vooral met haar ogen, waarvan de kleur al naar gelang van het weer en haar ge moedstoestand pleegt te veranderen. Verder was het vooral het vamp-type, dat Gloria eigenlijk gecreëerd heeft; haar extravagante optreden, haar fantastische toiletten, de bontmantels en edelstenen waren daarbij slechts bijwerk, hoe heftig ze ook de gemoe deren in beweging brachten! Een tijd lang had ze een concurrente, Pola Ne gri, die het in excentriciteit tegen haar opnam en toen de Poolse het veld moest ruimen, had Gloria zich tegen een niet minder gevaarlijke me dedingster te weren: de mooie en ex travagante Constance Bennett, die eveneens de luxe tot boven de Uiter ste-grenzen opdreef. i De sterren streden niet alleen om de eerste plaats in de reclame, maar meestal ook om een of andere man. Toen Gloria alleen nog met Pola Ne gri te maken had, heette hij Rudolf Valentino. Een korte flirt had Gloria ook met de violist Jasha Heifetz; iets ernstiger werd de geschiedenis met Hervert Marshall, doch daar deze ge trouwd was, kwam er van de zijde der vrouwenverenigingen een heftig en succesvol protest. j Voor Gloria Pwanson tellen echter alleen haar huwelijken mede. Haar i eerste huwelijk sloot ze met de film- acteur Wallace Beery. „Hij was niet mooi, niet rijk, maar goed, gezond, hartelijk, maar ook vreselijk jaloers!" Gloria trouwde met hem toen ze net zeventien geworden was en bij Mark Sennett de rol van een badende scho ne speelde. Beery schreef haar naïeve, hartstochtelijke brieven en zo werd ze zijn vrouw. De onhandige reus schijnt niet de juiste partner voor de behaagzieke jonge vrouw te zijn ge weest; bij de opnamen wist hy in een vermomming de ateliers binnen te dringen, om ze ieder ogenblik te kun nen bewaken. Ze verzette zich hier tegen, hij werd boos, sloeg haar en na een stormachtig .huwelijksjaar, werd Gloria voor de eerste keer ge scheiden. Maar ze kwam van de re gen in de drup: haar tweede man was de schatrijke K. Sonborh, bij wie ze het twee en een half jaar uithield. - Uit dit huwelijk is een dochter gebo ren, Gloria He; om haar een broertje te geven .adopteerde haar moeder het weesje Sonny Smith. Na de scheiding zijn Gloria en Sonborh goede vrienden gebleven en tenslotte stierf hij in Gloria's armen. VOOR DE DERDE KEER. Door deze mislukkingen teleurge steld besloot Gloria Swanson het niet nog een derde keer te proberen. Ze was inmiddels beroemd geworden, een veelbenijde ster en had alles, wat haar hartje begeerde. Toen ging ze naar Frankrijk om haar film „Ma dame sans gêne" te draaien en bij de ze gelegenheid leerde ze de Markies Henri Le Bailly de la Falaise de la Coudraye kennen. Het was van beide kanten liefdé op het eerste gezicht; er werd een mondaine bruiloft ge vierd, die 2elfs in de anhalen van de Parijse society ongeëvenaard was. Gloria genoot met volle teugen van haar adellijke titel: haar ondergoed, haar auto's, de livreien van haar kamerdienaars, zelfs haar koffie kopjes en likeurglazen waren nu met kroontjes versierd. En toch MARION DE GKEEFF". door Marie Schmitz. N.V. Em. Querldo's Uitgevers-Mij. Marie Schmitz schreef in de beken de serie boeken voor oudere meisjes met „foto-omslag" (van Hans Bor- rebach) twee aardige verhalen over een doktersdochter, die haar luxe le ventje opgeeft voor een nuttige werkkring in het gezin van een Drents kunstschilder, wiens vrouw ernstig ziek is. Het zijn twee vlottes opgewekte boeken („De gril van Ma rion de Greeff" en Marlon de Greeff's geluk"), welke door oudere meisjes zeker graag zullen worden gelezen. E. HEIMANS EN THIJSSE. In het hos. 3e geheel herzienp en uitgebreide druk. Uitgeverij Ploegsvia, Amsterdam. Weer kwam een nieuw deeltje van de geliefde serie van Heimans en Thxjsse in een modern kleed op onze schrijftafel. De serie was vroeger het a.b.c. voor beginnende natuurvrien den en zy is dat thans opnieuw. Jon ge natuurvrienden moeten deze deel tjes aanschaffen. Ze vertellen niet al leen over de natuur, ze plaatsen de lezer er middenin en doen hem daar in meeleven. Wilcke verhoogt het ge not door zijn met grote liefde gete kende, zeer knappe tekeningen. Z. HET LENTE-EILAND EN AN DERE VERHALEN, door J. Slauerhoff. Uitgave Nijgh en Van Ditmar N.V., Rotterdam- Den Raap. ,Tn een buitengewoon fraai ver zorgd kleed verscheen van Slauer- hoffs bundel verhalen Het Lente eiland een vierde druk. Slauerhoff was niet alleen een groot dichter, hij schreef ook prachtig proza en deze vertellingen, alle in China spe lend, zijn daarvan een overtuigend bewijs. Dat er een vierde druk van mogelijk was, stemt tot verheu ging, omdat men er de conclusie uit mag trekken, dat Slauerhoff nog steeds gelezen wordt. Hij ver dient dat! GLORIA SWANSON 52 jaar hield dit huwelyk slechts vijf jaar stand maar deze keer schijnt de gemaal met de klinkende naam de schuldige geweest te zijn. Toen, na 1930, begon haar roem te tanen ze richtte een eigen filmmaatschappij op en verloor daar bij al haar geld. B£j een verblijf in Europa leerde ze echter een land genoot Michael Farmer kennen, bij wie ze éindelijk het geluk hoopte te vinden. Maar het was weer een ver gissing. Een dochter Michèle werd geboren maar de jonge echtgenoot was zo jaloers, dat hij zyn vrouw verbood een aanbod om te filmen, hoe verleidelijk ook, aan te nemen. Öp een dag was hy verdwenen en niemand heeft hem ooit weer ge zien. BEURSKOERSEN Toen begon Gloria's ster weer te stijgen ze 'werd voor het nieuwe gebied der televisie ontdekt en oogst te een onverwacht succes. Hier leerde ze de financier Davey kennen, trouwde met hem, om hem na drie maanden zyn congé te geven als reden voor de scheiding werd opge geven: Davey had in de echtelijke slaapkamer een telextoestellaten aanbrengen, om te allen tijde de beurskoersen over de gehele wereld te kunnen volgen. In haar familiekring van kinde ren en vijf kleinkinderen heeft Glo ria Swanson er nooit een geheim van gemaakt, dat ze het nog eens wilde proberen: „Ik geloof, dat ik nog zal blijven hopen, als ik al een heel oude vrouw geworden ben", zei ze. Nu is de tien jaar jongere Brent de vervulling. Want Gloria Swanson is een verleidelijke groot moeder, evenals Mariene Dietrich, Constance Bennett en Viviane Ro mance en ondanks haar 52 jaar nog zo bekoorlijk, dat haar dochter Mi chèle, die haar verloofde in Parijs had leren kennen, op de overtocht tegen vrienden zei: ,,We zullen di rect trouwen, zodra we aankomen, want ik ben bang, dat Bob verliefd zal worden op mama, net als alle mannen, die haar leren kennen!" (Nadruk* verboden). 61. Jimmy Brown was er nu spoedig achter, waar hij beland was. In een soort gevangenishok van de bende van Dolle Dirk, dat hij moest delen met twee andere gevangenen, te weten de heer Karei Kwabberteen, commissaris van politie van Muidermonde, een zwaarlijvig heerschap met een hangsnor en met de heer Kees Kleuntjes, die beweerde dat hij een beroemde detective was. Beiden waren slachtoffers van hun beroep gewor den en in handen gevallen van de bende van Dolle Dirk. Commissaris Kwabberteen verkeerde door lopend in een melancholieke stemming. Hij vond, dat het noodlot, dat hem had getroffen, niet bij zijn functie van politiechef paste. Hij zat soms urenlang zwygend voor zich uit te staren. Kees Kleuntjes was veel spraakzamer. Hij hield er van, op deftige wijze te spreken. „Een beschaefd man", zei hij, „dient zich in alle situaasjes te kunnen schikken, waarin het leven hem plaatst". „Geef mijn portie dan maar aan de hond", gromde com missaris Kwabberteen op verongelijkte toon. „Ik zou d'r heel wat voor over hebben om weer goed en wel thuis te zitten. Ik houd niet van dit soort „situaasjes". Overgeleverd te zijn aan een stel letje boeven en rovers. Ut noem het een schande". Jimmy wist niet goed, wie hij gelijk moest geven, maar hij was vast van plan hier niet al te lang te blijven! Gewapende jongeman trachtte overval te plegen De omgeving van Haaren en Oistervvijlc werd dezer dagen in rep en roer gebracht door éen individu, die een overval wilde plegen, maar welke door samenloop van omstan digheden werd verhinderd. Aan de Rijksweg te Haaren vervoegde zich bij de vrouw van de timmerman G. 'n vreemdeling, die haar plotseling met een revolver bedreigde. Op haar hulp geroep schoot een buurman toe, waarna de indringer vluchtte. De po- litie werd gewaarschuwd en na een speurtocht met politiehonden door de bossen, wist men de hand te leggen op een jongeman, die naar Oisterwijlï is overgebracht. Advertentie FEUILLETON DOOR: M. VERNON 97 Mara ging langzaam naar binnen, en zonk op een divan neer en probeer de rustig na te denken. Ze begreep nu verselieidene dingen die vreem de doffe wanhoop die riiet uitsluitend te wijten was aan de dood van Gary, maar verdriet bij de gedachte dat sheik Amid iets dergelijks kon hebben gedaan: haar te felle reacties wan neer Jane Frask zijn goede eigen schappen naar voren bracht (ah, ze had die best ingezien, maar was bang geweest ze zelfs tegenover zichzelf te erkennen) haar wens hem te be strijdenZe zag hem in gedachten voor zich staan, groot en heerszuch tig, onbuigzaam, hard als graniet. Zelfs toen ze hem had gesmeekt: „Waarom heeft U het toch gedaan?" had hij haar bespot, zijn ogen hadden gelachen en er had een spottend lach-, je om zijn lippen gespeeld. „O. Amid, ik hou van je en ik haat je!" kreunde ze, en kromp ineen bij het besef van haar conflict. A finer tent if Vocht of Tocht bezorgen U die Rheumatisch pijnen. Neem regelmatig Kruschon - en U verdrijft ze radicaal. Dat doen de - zes minerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld. Die stimuleren Uw bloedzuiverende organen en voor zover deze met de jaren trager gingen functionneren, komen ze bij een regelmatig gebruik van Kruschen allengs weer op gang Regelmatig iedere morgen dat beet je Kruschen is het hele geheim en de basis van de wereldberoemde Kru schen remedie. Maak zo gauw moge- lyk een begin met Uw Kruschen kuur, om de weldadige werking aan de lijve te ondervinden. Ze begreep nu ook waarom ze zo zwak werd als hij haar aanraakte, de reden waarom haar lichaam had ge bonsd on geklopt in antwoord op het zyhe, zelfs toen ze hem zeer bewust als vijand had beschouwd. Ze ver langde er zelfs op dit ogenblik naar zich in zyn armen over te geven, de strijd te staken, haar liefde en ver langen te bekennen Maar dat zou ze nimmer doen op dit ene punt stond Mara's besluit vast. Ze zou hem nooit de voldoening schenken zelfs ook maar in de verte haar gevoelens te raden ze stierf nog liever! Ze moest tenminste trouw genoeg aan zichzelf en aan Gary zijn om haar dwaze hart te verloochenen. O, maar het was afschuwelyk en verschrikkeiyk dat dit was gebeurd! Een man van donker ras -r- een man die niet alleen Edward Frask, maar zelfs 'haar eigen verloofde had ver moord, Mara kreunde hardop. Ze begreep zichzelf niet, en ook niet waarom .ze in vredesnaam verliefd op hem was geworden1,. Maar zelfs op dit ogenblik verrees het beeld van zyn donker ge zicht en die heerszuchtige ogen die "op haar gericht waren en ze voelde zich zwak worden en haar knieën tril den En Amid? Wat waren zyn gevoe lens voor haar? Hy had wel dat aan zoek gedaan, maar ze had de reden .daarvoor nooit onderzocht. Hij had nog nooit een enkel woord van liefde tot haar gesproken...... Neen. Ze zuchtte. Ze kón moeilijk verwachten, dat hij van haar hield. Hy begeerde haar misschienopnieuw brand den haar wangen. Niet, dat het enig verschil zou maken als hij wel van haar hield, voegde ze er haastig bij. Maai, oh, wat een warboel was het allemaal „Het beste was ik kan doen is trachten hier zo spoedig mogelijk vandaan te komen", dacht ze, Dtfna in paniek, Amid was zo Sterk, zo heerszuchtig zou ze nog langer weerstand aan hem kunnen bieden Wanneer hy er werkelyk op aan stuurde haar te veroveren, nu ze haar eigen hart kende? En plotseling besefte ze, dat ze El Araisn niet wilde verlaten nu niet en .nooit. Het vooruitzicht terug te moeten kéren naar Engeland, waar ze zonder vrienden en alleen zou zyn de blauwe luchten en de zonneschijn, het gouden zand van de woestyn en deze prachtige bloeiende tuinen (en hun meester?) voorgoed vaarwel te moeten zeggen, was ondraaglijk. „O, wat moet Ik doen?" Ze sloeg haar handen machteloos ineen. Ze wilde met gaan, maar ze durfde ook niet te blijven- „In ieder geval kan ik toch niet weg voordat juffrouw Frask beter is", dacht ze en het was merkwaar dig hoe 'n opluchting haar dat ex cuus schonk. Mara ging op het heetst van de middag wat liggen, ©n sliep, uitgeput door haar emoties, geruime tijd. Toen ze wakker werd, gaapte ze, rekte zich uit en liep op blote voeten over het dikke kleed naar de mooie marmeren badkamer. Ze liet haar kleren van zich afglijden en gleed be haaglijk in het ingezonken bad met koel, welriekend water, genietend van deze. nooit aflatende weelde. Ze keek neer op haar slanke lichaam, dat parelblank in het kris talheldere water lag, en moest toen glotseling aan Shetk Amid denken, [ij had de gewoonte haar aan te kij ken alsof hij dwars door haar kleren heen kon zien (Wordt vervolgd) ZON EN MAAN 8 April Zon: op 5.59 onder 1 Maan: op 17.35 onder KLANKEN uit de AETHER DINSDAG. HILVERSUM 1. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. muziek 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gr. muziek. 9.00 Voor de hulsvrouw. 9.30 Wa terstanden. 9.35 Gram. muziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram, muziek. 10.35 Idem. 11,00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole orkest en solist, (12.3012 33 Land- en tuinbouw- mededelingen.12.55 Verzoekprogramma 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Nieuws van de Luchtmacht. 13.25 Amuse mentsorkest en solist. 14.00 Klassieke mu ziek. 15.15 Gram. muziek. 15 30 ...Ben ie zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kc-nlof. 17.00 Voordracht., 17.15 Voor de jeugd, 17.45 Regeringsuitzending: Dr. Ir. L. J. Vroon; „Het landbouwvraagstuk in Suriname". 10.00 Nieuws. 18.15 Reportage bezoek Koninklijk Paar aan de Verenig de Staten van Amerika. 18.30 R.V.U.Dr. C. van Rijsinge: „Verleden, heden en toe komst van het Nederlandse landschap" 19.00 Sportpraatje. 19.10 Gram, muziek, 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Gram. muziek. 20.00 Nieuws- en 'weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Maastrichts Stedelijk Orkest. 20.30 Lijdensmeditatie. 21,30 Gram. mu ziek. 21.40 Viool, strijkorkest en clavecim- beL 22.05 Gram. muziek. 22.40 Idem. 22,45 Avondgebed en Liturgische kalender 23.00 Nieuws. 23.15 „Gezond gezin", cau serie. 23.25 Nationale schaakkampioen schappen. 23.3024.00 Gram. muziek. AVRO; 7.00 Nieuws, 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram, muziek. VPRO; 7 50 Dagopening. AVRO: 8,00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek, 9,00 Morgenwijding. 9.1.5 Gram. muziek. 9.25 Voor de huisvrouw, 9 30 Gram, muziek, 10,50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken, 11.30 Piano recital. 12.00 Gevarieerde muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Gram, muziek 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gr muziek. 13.20 Promenade orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. muziek. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. 16,00 .Gram. muziek. 16.30 Voor de kleuters. 16.50 Kin derkoor. 17,15 Gram, muziek. 17.30 Alt en piano. 13.00 Nieuws. 18.15 Reportage be zoek Koninklijk Paar aan de Verenigde Staten van Amerika. 18.25 Lichte mu ziek. 18,55 Voor de kinderen. 19.00 .Piano spel. 19.15 „Paris vous parle". 19.20 Jazz- Societeit. 19.50 „Voor Burger en Mili tair", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Ac tualiteiten. 20.15 Amusementsmuziek. 21.15 AVRO-Alleflei. 21,20 Vragenbsantwoor- dinge 21.35 Amusementsmuziek. 22.05 „Dit is Uw land, Uw volk", klankbeeld. 22,35 Gram. muziek. 22.45 Buitenlands over zicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram, muziek. TELEVISIE-PROGRAMMA V.A.R.A. 20.15—21,45, 1. „Er komt een vriend vanavond". 2. Bezoek Koninklijk Paar aan de Verenigde Staten van Amerika. 3. Weeroverzicht. 4. Het Koperen Stelen- fonds. Pauze. 5. Schermdemonstratie, 8 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER U.+NAP u.+NAP 0.58 1.52 13.25 1.73 1.87 1,10 1.32 1..24 2.16 2.35 13.47 14.23 14.47 14.58 2,08 1.36 1.59 LAAG WATER —NAP U.—NAP 7.14 2.03 19.22 2.25 2.40 1.74 7.45 8.23 7.53 8.19 19.54 20.34 20.08 20.42 43. „Wat gaan we nu doen, baas?" vroeg Pin Up, toen ze weer langs de haven liepen. „We kunnen niet eens met die „Kraak" achter hen aan gaan varen, want daar is beslag op ge legd!" „Het is jouw schuld!" riep Tim Teller. „Jij had de hele nacht de wacht moeten houden by die schepen „'k Ben daar gek!" schold Pin Up .„Ik heb m'n slaap ook nodig! Waarom deed je dat zelf niet, baas?" „Hou je brutale mond!" riep Tim Teller woedend. „Is dat niks?" vroeg Pin Up ineens, terwyl hij naar een oude onder zeeër wees, dié aan de kant van de haven lag. „Ik heb altijd op een onderzeeboot willen va ren. Er zit een oude neger by. Laten we eens vragen, of we dat ding een poosje kunnen lenen!" „Dat is een idee!" gaf Tim Teller toe, en hy stapte op de neger af. „Kunnen we die schuit een poosje krijgen?" vroeg hy, terwijl hy op de onderzeeër wees. „Ikke waak over die schip!" zei de neger. „Ikke niet weet!" „Prachtig!" zei Tim Teller, „Des te beter!' Doden en gewonden door chloorontploffing In de nacht van Donderdag op Vrij dag" is m een celstoffabriek in Noord- Rijnland-W.estfalen een ketel met chloorgas ontploft, waardoor vier personen om het leven zyn gekomen. Ongeveer 100 arbeiders zij'n in een ziekenhuis opgenomen. Na de ont ploffing trachtten de arbeiders hals over kop de fabriek te verlaten. Ve len raakten echter op hun vlucht door het gas bedwèlmd. De ketel werd ongeveer 30. meter de lucht in geslingerd en kwam te recht op het stookhuis, dat. instortte. Twee arbeiders in het stookhuis wer den op slag gedood. R.K.-Gedachteniskerk aan de Grebbe De hoofdlegeraalmoezenier mgr. H. J. J. M. van Straelen, de hoofdvloot- aalmoezenier mgr. J. F. M. de Sain en de staf-aalmoezenier luit. R. H. M. Verhoeven zullen dezer dagen op de Katholieken van Nederland een. beroep doen voor de bouw van een Gedachteniskerk aan de Grebbe, wel ke gezien zal moeten worden als een hulde van geheel Katholiek Neder land voor alle gevallen Rooms-Katho- lielcen. Er is een ere-comité van aan beveling gevormd, waarvan Kardi naal- De Jong, aartsbisschop van Utrecht, voorzitter is. Koninklijke familie bij opening Amsterdam Rijnkanaal Het nieuwe Amsterdam-Rijnkanaal wordt na het gereedkomen van de grootste sluis van het Europese vaste land nabij Tiel, op 21 Mei a.s. officieel en feestelijk geopend. De „Piet Hein", het koninklijk jacht, aan boord waarvan zich zullen be vinden H.M. de Koningin, Prins Bern- hard en de vier prinsesjes, zal op die dag aan het hooi'd van vele versierde vaartuigen met autoriteiten de nieuwe 'sluis binnenstomen en een- tocht door het niéuwe kanaal maken tot Wijk bij Duurstede. Vandaar zal de konink lijke familie zich begeven naar Am sterdam om in het R.A.I.-gebouw aan wezig te zijn bij de opening van de tentoonstelling, die aan de ingebruik stelling van de nieuwe Rijnverbinding is gewijd. LEZERS SCHRIJVEN..-. Onjuiste bewering weerlegd. In Uw blad van 26 November 1951 kwam o.m. een verslag voor van een Propaganda-avond, welke door de Alg. Bond van Handels- en Kantoor bedienden „Mercurius" te Middelburg is gehouden. In dit verslag staat o.a.: Verder belichtte hij (de heer Ja- cobsen) de positie van de N.H.R.V. die niet als Vakorganisatie is erkend en dus ook niet als zodanig kon op treden. Deze mededeling over de Neder landse Handelreizigers Vereniging (N.H.R.V.) nu is onjuist en onwaar. Bij besluit van 22 Januari 1947 op genomen in de Ned. Staatscourant van 6 Februari 1947 No. 26 is de N. H.R.V. erkend als de voortzetting van de vóór 10 Mei 1940 bestaande vak organisatie. Het enige wat in tegenstelling met voor de oorlog, nog niet is gebeurd, is de officiële samenwerking met andere zusterorganisaties. Met tien duizenden andere georganiseerde werknemers in ons land zijn wij niet bereid toe te treden tot een der drie Vakcentrales in Nederland. Wij handhaven ons politiek onafhankelijk karakter en dit wordt bewezen door ons lidmaatschap van de Nederlandse Vakcentrale. Betekent dit nu dat wy ons werk als Vakorganisatie niet zouden kunnen doen? Integendeel, de feiten spreken een geheel andere taal. Bij elk Minis terie vinden wij een open en gewillig oor. Ditzelfde geldt voor het College van Ryksbemiadelaars. Men lette ook op ons Bureau Vak ontwikkeling en ingesteld examen ter verkrijging van het Vakdiploma Handelsvertegenwoovdiger. Men zie naar de bereikte resultaten op het brede terrein van de handhaving van de bepalingen opgenomen in de Wet regelende de Rechtsverhouding van Handelsreiziger en Agent, alsmede naar onze opname in de Spoorweg- raad. Daarbij komt de arbeid van de N. H.R.V. op internationaal niveau. Moeten wij nóg meer opsommen? Wy geloven het niet en vertrouwen duidelijk te hebben gemaakt, dat de N.H.R.V. een erkende en bonafide vakorganisatie was, is en blijft. Het Dagelijks Bestuur der N.H.R.V. Rotterdam, April 1952.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6