J0FIBBE Th. Timmerman brandt 25 et. Ook bij MAANDAG 7 APRIL 1952 COURANT T oo^ Macucus in i 9 De K.N.A.C. heeft medegedeeld, dat de uitgifte van benzinebonnen voor Oos tenrijk, die hier te lande tegen Neder lands geld gekocht konden worden, voor lopig is stopgezet. 9 De Chr. Volkspartij, die in 1949 werd opgericht nadat een po ging om de C.H., de A.R. en St. Ger. sa men-te doen smelten was mislukt, heeft in Utrecht een vergadering gehouden. Be sloten werd op korte termijn een krach tige landelijke organisatie op te zetten. 9 In Santpoort is de brandweer het af gelopen weekeinde tweemaal in de weer geweest om een duinbrand te blussen. Ongëveer 3000 vierk. meter duinterrein werd zwart geblakerd en 6000 vierk. me- Koninklijk bezoek aan Philadelphia. (Vervolg van pag. I) Inmiddels had de Koningin een kort bezoek gebracht aan Kingston, waar feesten worden gehouden ter gelegen heid van het 300-jarig bestaan van deze door Hollanders gestichte stad. Zij wend ten stadhuize ontvangen waar zij een kort dankwoord sprak! Vervolgens legde zij een krans bij het standbeeld van Pieter Stuyvesant, de. eerste gouverneur van Nleuw-Am-" sterdam en tekende zij in het gul den boek". De organisatoren van de ontvangst in Kingston werden door de hevige, onafgebroken regen tot wanhoop ge bracht. De straten waren veranderd in bergstroompjes. Daar kwam nog by, dat het overladen programma van de afgelopen dagen in Washing ton de Koningin afgemat had, het- een zijn weerslag moest hebben op e sfeer, die het bezoek omringde. In gezelschap van mevrouw Roo sevelt, John Roosevelt en diens twee kinderen, reed zij hierna per auto naar Hyde Park, waar zich het bui ten van de Roosevelts bevindt. Nog steeds stroomde de regen, toen de Koningin met het leggen van een krans op diens graf de nagedachte nis van de grote president Roosevelt eerde. Zondag rustte de Koningin in Hyde Park uit van de vermoeienissen der afgelopen dagen, terwijl de Prins in New York zijn broer. Prins Aschwin, bezocht. Voor vandaag staat de intocht in New York op het programma, met ondermeer een ontvangst op het stad huis door de burgemeester en een diner in het gigantische Waldorf As toria-hotel. HOGE ONDERSCHEIDING. President Truman heeft tijdens een diner, dat te zijner ere in de Neder landse ambassade te Washington was aangericht, de Koningin en de Prins de hoogste Amerikaanse onderschei ding verleend, die aan bezoekende vorsten kan worden gegeven: opper- commandeur in de orde van verdien ste. c» ^feiedep ter eikenhakhout ging verloren. 9 In Maastricht is Zondagmiddag de boven verdieping van een broodfabriek aan het Onze Lieve Vrouweplein uitgebrand. De meelvoorraad ging verloren. 9 Bij de Brabants-Limburgse grens ten Zuiden van Eindhoven werd door een Belgische vliegende brigade een smokkelauto na een wilde Jacht aangehouden. De bestuur der was een Belg uit het greniplaatsje Hamont. Ongeveer 350 kg. boter en de auto werden in beslag genomen. 9 Woensdag zal burgemeester Keyzer van Urk door de Argentijnse gezant in Den Haag ontvangen worden. Zijn dochter zal de gezant namens alle Urkers een oor konde aanbieden als dank voor de reeds verleende bijstand. Intussen is de posi tie van de Urkers in Argentinië nog steeds niet geregeld. 9 Het vierde slachtoffer van de landmijnontploffing op de Oir- schotse heide is thans ook overleden. Het is een 2G-jarige woonwagenbewoner, wiens beide dochtertjes bij het ongeval op slag werden gedood. 9 Te Oosthuizen bij Hoorn is een 29-jarige landbouwer aan de gevolgen van een trap van een paard, dat op hol geslagen was, gedood. 9 Li Noord-Italië is een Nederlandse dame, die in Stresa woont, om het leven gekomen bij een autobotsing. Haar echtgenoot, de fabrikant Kouwenhoven, haar zuster en twee kinderen werden gewond. 9 Het aantal doden als gevolg van de ontploffing van een ketel met chloorgas in de celstoffabriek te Walsum in West- Duitsland is thans tot zeven gestegen doordat drie door het gas vergiftigde per sonen nog in een ziekenhuis zijn overle den. Eén persoon verkeert nu nog in le vensgevaar. 9 In een 200 bladzijden tel lend rapport hebben Franse medische deskundigen geen duidelijke conclusie kunnen geven over de oorzaak van de bekende broodvergiftigingsgevallen. Zij spreken slechts van vergiften, die geen chemische reacties vertonen en niet al tijd uitgekristalliseerd kunnen worden. Deze vergiften zouden soms ontstaan door gisting in organische substanties, doch slechts zelden dodelijk zijn. 9 Ex-maar schalk Grazian heeft op een vergade ring van neo-fascisten te Rome laten doorschemeren, dat het „geestelijktesta ment" van Mussolini binnenkort in boek vorm zal vesrchijnen. Acht doden bij overval in Columbia. Op weg1 van Libano naar Ibague, in Columbia, is Zaterdag een overval gepleegd op een officieel gezelschap, waartoe de jongste zoon van de waarnemende president van het land, Enrique Urdaneta, en de gouverneur van het departement, Tolima, be hoorden. Het gezelschap was onder escorte van militairen. Acht perso nen werden doodgeschoten en drie gewond. Onder de doden bevinden zich tWee advocaten en vijf militai ren van het escorte. Urdaneta en de gouverneur bleven ongedeerd en zet ten de reis voort. Alle draadverbin dingen met Libano waren verbroken, hetgeen er op wijst dat de aanval goed is voorbereid. Oost-Duitsers bemoeilijken Evangelische Synode. Het persbureau der Ned. Hervorm de KerK deelt mede: De Evangelische kerk der Oud- Pruisische Unie, omvattende het ge bied der Evangelische kerk in Ber- lijn-Brandenburtg, Pommeren, Sile- zië en de kerkprovincie Sachsen, voor zover het Oost-Duitsland be treft, had haar synodevergadering uitgeschreven voor 1115 Mei a.s. te Gorlitz, doch kreeg thans van de re gering in Oost-Duitsland bericht, dat voor deze vergadering geen toestem ming kan worden verleend, terwijl tegelijkertijd het Oost-Duitse mini sterie van binnenlandse zaken bekend maakte, dat geen uitreisvergunning zal worden verleend aan ongeveer 150 predikanten en leken, die eind April, een bezoek aan West-Duitsland zou den brengen. De leiding der Evangelische kerk in Oost-Duitsland heeft inmiddels be sloten de synode op de vastgestelde data te doen plaats vinden in Berlijn en de oproepen tot bijwoning der zit tingen heeft zij inmiddels aan de le den der synode verzonden. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar RotterdamKra lingen, ds. G. N. Lammens Jr te Hemkenszand, die bedankte voor Ede en Meppel. Aangenomen naai" Wons: drs. J. Vegh, proponent te Bussum. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Drietal te Chatham (Canadian Re formed Church)G. van Dooren te Enschede, W. W. J. van Oene te Schiedam en L. Zelles te Voorburg. Chinese communisten vervalsten foto's. OM BACTERIOLOGISCHE OORLOGSVOERING TE „BEWIJZEN". De „New York Times" heeft een aantal foto's gepubliceerd, waarmede de Chinese communisten willen be wijzen, dat de geallieerden gebruik maken van bacteriologische oorlog voering in Korea, doch die volgens deskundigen vervalst zijn. Volgens deze deskundigen van internationale reputatie heeft men hier te maken met „een poging tot wetenschappelij ke vervalsing, die bijna amateuris tisch aandoet". Foto's van „dodelijke insecten, die door de Amerikaanse aanvallers waren uitgeworpen" zijn slechts bewerkte foto^j van onschade lijke insecten, die geen bacillen kun nen overbrengen, aldus dr. C. H. Cur- ran van het Amerikaanse natuurhis torische museum. Foto's van „bacilbommen" zijn .niet anders dan afbeeldingen van een niet- ontplofbaar projectiel, dat de strijd krachten der Ver. Naties gebruiken voor de verspreiding van propagan- dablaadjes, aldus een woordvoerder van het Amerikaanse leger. IIEUWS Intrede en bevestiging ds. G. Aalbersberg. Zondag heeft ds. G. Aalbersberg uit Zonnemaire in de eGreformeerdc Kerk te Nieuwdorp zijn intrede ge daan. In de morgendienst bevestigde ds. S. Greving uit Wildervank zijn ambtgenoot, met een predikatie naar aanleiding van Exodus 4, vers 20b. Des middags deed ds.'Aalbersberg zijn intrede in een tot de laatste plaats bezette kerk. Als tekstwoord had hij gekozen Spreuken 30, de ver zen 5 en 6: „Alle reed Gods is door- louterd. Hij is een schild voor dege nen, die op Hem betrouwen. Voegt niets toe aan Zijn Woorden, opdat Hij u niet bestraffe en gij leugenachtig bevonden wordt." Na de preek heette ds. E. Beuke- ma, emeritus-predikant te Nieuw dorp, ds. Aalbersberg welkom en fe liciteerde de gemeente met haar nieu we herder en leraar. Namens de Ker- keraad sprak ouderling, C. Melse, waarna de gemeente de nieuwe pre dikant Gezang 29 toezong. Voorts spraken nog ds. G. Lammens als consulent en namens de classis Goes; ds. H. Wiersinga. Gereformeerd pre dikant te Lewedorp; ds. A. P. van der Made, namens de Ned. Herverm- de Gemeente te Nieuwdorp en de bur gemeester van Niewdorp, de heer A. A. Elenbaas. Ds. Aalbersberg dankte allen voor het hem bereide welkom. De „Maasdam" werd te water gelaten. Onvoldoende materialen om nu reeds een nieuwe kiel te kunnen leggen. Onder zeer grote belangstelling is Zaterdag bij Wilton-Feyenoord te Schiedam de „Maasdam", het 15.000 brt. metende zusterschip van de „Rijndam", eveneens bestemd voor de Holland-Amerika-lijn, te water gela ten. Het schip was reeds ver afge bouwd, waardoor men er in is ge slaagd ongeveer twee maanden op de vertraging van een half jaar, wel ke in de bouw was ontstaan, in te halen. Dankzij speciale voorzorgsmaatre gelen verliep de doop voortreffelijk. Mevrouw Gips, echtgenote van een van de commissarissen van de Hol- Iand-Amerika-Lijn, knipte nu eerst een lint door, waardoor de champag nefles met haast wiskundige zeker heid tegen de boeg van het schip ka pot sloeg. Direct daarna gleed de „Maasdam" te water. Helaas kon direct na de stapelloop nog geen nieuwe kiel worden gelegd. Er zijn voldoende orders, maar het materiaal ontbreekt. De regering doet al het mogelijke om dit euvel, waarmede de gehele Nederlandse scheepsbouwindustrie te kampen heeft, te bestrijden, o.a. door staal- aankoop in Frankrijk, Duitsland, Zweden of zelfs in Japan. Dames- en Herenkleding naar maat VAN ZEE St. Adriaanstraat 5a Goes. AT/HAMBRA VLISSINGEN Tel. 2260 Maandag t.m. Woensdag 7 en 9 uur Een explosie van hartstochten! Ernest Hemingway's THE KILLERS (de wet der onderwereld) met Burt Lancaster en Ava Gardner. 18 jaar. ELECTRO MIDDELBURG. 7. 9.15 uur Een komische musical in Technicolor: „A TICKET TO TOMAHAWK" met DAN DAILEY, ANNE BAXTER. 14 jaar. FILMPROGRAMMA van Woensdag 9 April LUXOR VLISSINGEN Dinsdag t.m. Donderdag 8 uur Ermanno Randi-Vittorio Gassman in: GUILIANO de Siciliaanse bandiet. Actie en spanning. 18 jaar. SCHOUWBURG MIDDELBURG. Aanv. 8 uur, 18 jaar. SUNS ET B OU LEVABD. (,,Film van de Maand") met Gloria Swanson, Erich von Stroheim. Regie: BUIy Wilder. In Meridian Hill Park ts Washington, waar Koningin Juliana een mi niatuur carillon aan president Truman aanbood, stonden Nederlandse kinderen opgesteld om Koningin Juliana en Prins Bernhard te verwelkomen Het Koninklyk Paar onderhoudt zich met de kinderen. Twee gevangenen ontsnapt en weer gepakt. Opnieuw zijn twee gevangenen uit het huis van bewaring te Zutphen ontsnapt. Zaterdagnacht bemerkte men, dat H. uit Arnhem en S., een fo tograaf uit Amsterdam,, waren ,ver- dwenen. Onmiddellijk werd de politie in de omliggende plaatsen gealar meerd. Zondagmorgen werd H. in De Steeg, gemeente Rheden, aangehou den. S. was in zijn gezelschap, doch wist te ontkomen. Na een langdurige jacht in de bossen, waaraan werd deelgenomen door politie, boswach ters en jachtopzieners, werd S. des middags slapende aangetroffen onder een bosje. Beide zijn weer naar het huis van bewaring te Zutphen over gebracht. Vandaag een nieuwe regering in Tunis. Volgens kringen in Tunis is kabi netsformateur Bakkoesj er in ge slaagd een nieuwe Tunesische rege ring samen te stellen. De bekendma king van de lijst werd echter niet voor vandaag vrwacht, aldus genoem de kringen. De voorzitter van de Veiligheidsraad heeft voorgesteld de Bey uit te nodi gen voor de Raad te getuigen of hij het vorige kabinet vrijwillig of onder Franse dwang heeft ontslagen. Broertje en zusjezult U zeggen: het zijn allebei namen voor dessins, bepaalde figuren die men in de stof weeftEn het verschil Pickwick toont een trapvormig effect. Eigenlijk heet het in Engeland „Piek and piek", omdat er afwisselend een lichte en een donkere draad door het weefsel loopt. En Bird's Eye De naam zegt het aleen motief van „vogeloogjes", dus stippeltjes. Een prachtig dessin: be schaafd, nooit te druk en toch vol leven. •k Maar ja, of men nu de voorkeur geeft aan pickwlck of aan bird's eye, daarmee is nog niets gezegd van de kwaliteit van de stof zelf. Beide dessins komen voor in alle mogelijke kwaliteiten en soorten kamgaren. Vaar daarom op veilig kompas. Kijk of er aan de rol pickwick of bird's eye een Pejeha-label hangt Dan weet U zeker, dat de stof uit de beste kwaliteit wol van de Australische merino's is geweven. En een kleermaker die Pejeha-stoffen verwerkt, bewijst daardoor zijn deskun digheid. Hij geeft U ook het beste advies. Want pickwick en bird's eye zijn slechts 2 dessins van Pejeha. De hele collectie van Neerlands grootste stoffenleveran- cler, Pejeha, omvat er meer dan 600. Filmprogramma's vanaf Maandag en Dinsdag a.s. GRAND GOES Tel. 2153 Dinsdag en Woensdag Stephen McNally en Coleen Gray in: T R O M M EN DES DOODS „De Apachen komen"! de angstkreet van het Westen. 18 jaar. Deze week Maandagavond geen voorstelling. Te koop plm. 2000 ton KLINKERPUIN tegen contante betaling, liggend te VTissingen. 5,75 per tón. Br. lett. W 17, Bur. P.Z.C., Vlissingen. Gevraagd WERKVROU WEN of WERKMEISJES. Goed loon met kost. Kamp te Grijpskerke. FILMPROGRAMMA v. Dinsdag en Woensdag Onschuldig veroordeeld. Franse advocaten protesteren tegen verhoor-methodgs van de politie. Deze week zijn in Parijs twee man nen vrijgelaten, die vijf jaar gevan- fenisstraf hebben gehad voor misda- en, die zij niet bedreven hebben. Toen hun zaak opnieuw behandeld werd, verklaarden beiden (de han delsreiziger Jean Eek en de verzeke ringsagent Raymond Sansonnens), dat de politie hen vyf jaar geleden zes dagen gekweld heeft, totdat zij een diefstal bekenden, die zij niet be gaan hadden. In de pers hebben vooraanstaande Franse advocaten felle critiek gele verd op de methoden van de politie en het gerecht bij strafzaken. Het be wijs van schuld zou vaak op wankele gegevens of een bekentenis na lange ondervraging berusten. De minister van justitie heeft juist Vrijdag de procureurs-generaal en de politie een waarschuwing doen toekomen geen gewelddadige middelen toe te passen. Vorige maand is de havenarbeider Jean Deshayes na vier jaar gevange nisstraf vrijgelaten. Hij was veroor deeld wegens moord op een broer van zijn vrou\y. De ware daders meldden zich echter kort geleden aan. Deshayes verklaarde te hebben be kend, omdat de politie hem tijdens de eerste ondervraging geslagen had. Vereniging tot bevordering der belangen van de Dienstbaren Stand te Middelburg. Het bestuur nodigt dienst boden te Middelburg, die op 1 Mei 1952 gedurende' 1020 of hogere veelvouden van 5 achtereenvolgende jaren hetzelfde gezin trouw en ijverig gediend hebben, uit, om zich op Donderdag 10 April des namiddags tussen 7 en 9 uur aan te melden bij Mevr. RIJKS—VAN OOS TERHOUT, Herengracht 114, teneinde haar een ge tuigschrift te kunnen uit reiken. HET BESTUUR. HYL0N Haarnetjes zo goed als onzichtbaar, alle kleuren S Heden, Maandag 7 April, hoopt de Heer JAN MAAS, X de dag te herdenken, X' dat hy vóór 40 jaar bij ons in dienst trad. Te- vens viert hij die dag* zijn 60ste verjaardag. Dat hy nog lang ge- X' spaard mag» blijven, is X onze wens. Fa. S. VAN EENEN- NAAM Zn.. X Graan- en kunst- mesthandel, X j Middelburg. -X- w -X- -X- -X- XX* JllllftfÜII» LEZING. De heer H. Mol te Dor drecht zal D.V. spreken over de volgende onderwerpen, in het lokaal van „De Verga dering-' aan de Langeweg in Breskens. Maandag 7 April: Waar zijn ónze doden?" Dinsdag 8 April: ,,De eerste en de tweede opstanding". Aanvang: Half acht. Allen welkom. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIII.IIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIII Rent Uk Piek wiek.... en Bird's Eye? V LIS SING EN MIDDELBURG ADAMS spon @hiclets de kauwgom met die langdurige frisse smaak I per pakje. Voor pijnlijke en moeilijke voeten Gediplom. Voetkundige Bellamypark 54 VLISSINGEN - Telef, 2228 Bus van boot en trein stopt Gp het Bellamypark. Plastic Luierbroekjes 90 cent. Gummibroek j es in wit, rose en bleu 65 cent. Met ruimte voor 6 tenen en'n ingebouwde steun zool! Voetonderzoek elke morgen van 9 tot 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3