NIEUWS UIT ZEELAND Zioin Zijpe WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVELAND ARNEMUIDEN STRUIKELDE BIJ KRABBENDIJKE MAANDAG 7 APRIL 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Eindles landbouwcursus te Zierikzee. In de Chr. school te Zierikzee werd de eindles gegeven van de algemene landbouwcursus voor het tweede half jaar 1951/1952, georganiseerd door de Chr. Boeren en Tuindersbond te Zierikzee. Van belangstelling gaven blijk de heren Ir. Versteeg rijks- landbouwconsulent, S. J. bij de Vaate lid van het Bestuur der Chr. School, de gewestelijke afdelingsse cretaris van de C.B.T.B., G. Hage- stein en J. van der Weele leden van de commisie van toezicht en P. de Ruiter als belangstellend ouder. Nadat de cursusleider, de heer P. J. van den Berg, de lesavond met gebed had geopend, werdén de cursisten door de heren P. J. v. d. Berg en W. P. L. Bakker geëxamineerd. Ook ir. Versteeg stelde verschillende exa menvragen en deelde daarna mede, dat alle leerlingen het diploma had den behaald, waarmede nij hen ge lukwenste. Spreker adviseerde hen het geleer de in de praktijk te brengen en raad de hen voorts aan later een cursus voor volwassenen te volgen. De volgende leerlingen ontvingen daarna het diploma: W. P. Beije, J. Bolijn, A. Legemaa- te Mzn,, L, de Ruiter Pzn., J. Ci v. d. Wekken en K. van der Wekken Azn., allen te Zierikzee, J. Boot, M. v. Dam me en H. Viergever Dzn., allen te Kerkwerve. J. d. Boer Lzn. en M. d. Boer Lzn béiden te Duivendijke> J. v. d, Schelde te Ellemeet A. J. Vier gever te Eikerzee, W. C. v. Klooster te Renesse, C. J. Öosse te Haamste de en J. C. Flikweert te Nieuwerkerk. Voor de twee beste leerlingen, J. Bolijn te Zierltizee en J. C. Flikweert te Nieuwerkerk stelde de C.B.T.B. een boekwerk beschikbaar. De heer S. J. bij de Vaate wees de cursisten er op, dat zy nog slechts de eerste beginselen van de landbouw kennen en wekte hen op Zich prac- tisch te ontwikkelen. Een der leerlingen overhandigde vervolgens, met woorden van dank, een boekwerk aan de leraren. De heer P. J. v. d. Berg dankte de rijkslandbouwconsulent, C.B.T.B., schoolbestuur en commissie van toe zicht voor de wijze, waarop Zij allen tot het welslagen van de cursus had den medegewerkt en beëindigde deze laatste lesavond met dankgebed. RAAD NOORDGOUWE. Begroting vastgesteld. Te Noordgouwe vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Z. Cornelis. De voorzitter deelde mede, dat de kring commandant Bescherming Bevolking een onderzoek zal instellen naar de beschikbaarheid van bluswater. Ver der werden nadere mededelingen ge daan over de bescherming burgerbe volking. Besloten werd een jaarlijkse bijdrage van 25 te verlenen aan het Bureau voor Beroepskeuze. Besloten werd de fraudeverzekering van Noordgouwe te verlengen tot 1 Mei 1955. Enkele begrotingswijzigingen werden vastgesteld, waarna de be groting van het BUrgerlijk Armbe stuur Werd goedgekeurd voor het jaar 1952. Deze begroting Vermeldt in ontvangsten en uitgaven een bedrag van 3511.64 met een gemeentelijke subsidie van 3350. De gemeentebe groting 1952 werd zonder discussie vastgesteld met in ontvangsten en uitgaven in de gewone dienst van 104.941,82 en in de kapitaalSdienst in ontvangsten van 251.383.71 en uitgaven 267.770,74. De voorzitter deelde mede, dat de a.s. Tweede Kamerverkiezing te Noordgouwe zal worden gehouden in het gymnastieklokaal van de open bare lagere school'. Besloten werd aan mej. A. P. Verbost een aanden ken aan te bieden in verband met haar 35-jarig jubileum als onderwij zeres aan de openbare lagere school. De heer C. M. Janse bracht het be schikbaarstellen van gelden voor warm drinken aan de schoolkinderen ter sprake en de heer W. Adriaanse stelde vragen over de drooginstallatie van de brandslangen. 35-JARIG JUBILEUM ALS ONDERWIJZERES Mej. A. P. Verbost, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Noordgouwe, vierde haar 35-jarig ju bileum als onderwijzeres aan deze school. Burgemeester Z. Cornelis sprak in aanwezigheid van de bijna voltallige gemeenteraad, waarderen de woorden tot mej. Verbost. Namens de oudercommissie sprak mevr. Mot mans, waarna nog het woord voer den de heren C. M. Janse namens de oud-leerlingen, J. Vyverberg als oud- hoofd der school en J. G. Smits, hoofd der openbare lagere school. Van de inspecteur l.o. uit Goes was een waar derende brief ontvangen. Mej. Ver bost ontving vele geschenken. Ontroerd dankte zij voor de huldi ging. Des avonds kwamen ouders en schoolkinderen de jubilaresse felici teren. Haamstede VERGADERING COoP. LANDBOUWVERENIGING. In hotel Bom te Haamstede hield de Coop. Landbouwvereniging een leden vergadering welke zeer matig be zocht was. Na opening en notulen, bracht de voorzitter, de heer P. L. Vis het enige punt der agenda ter sprake, n.l. de verhoging der kosten voor de verbouwing van de Coop. Aankoop Vereniging te Zierikzee. De voorzitter las daarna een uitvoerige uiteenzetting over de oorzaak dezer verhoging' die in totaal 28,500 be draagt. Met algemene stemmen werd besloten de afgevaardigde naar de algemene vergadering opdracht te geven om voor deze verhoging te stemmen. Sirjansland begroeting burgemeester. Nadat Vrijdag burgemeester S. W. A. Laurense in Oosterland was ge ïnstalleerd, werd hem een hartelijke ontvangst bereid in Sir Jansland. Hij werd verwelkomd door motor-, brom fiets- en paardrijders. In de openbare school werd de nieuwe burgemeester daarna toegesproken door het hoofd der school, de heer R. Heule. Deze heette de heer Laurense van harte welkom en sprak daarbij de hoop uit. dat de nieuwe burgemeester vele ja ren zou mogen werken tot heil van de gemeente. Spreker bracht enkele be langen van Sirjansland naar voren, waarna een dochtertje van de heer Heule de heer Laurense bloemen aan- bood. Namens de Hervormde Gemeen te sprak ds. Boer. die o.a. wees op de eenheid van Sirjansland. Voorts werd nog gesproken door de heren M. J. Bolle, namens de IJsvereniging en Bouterse namens de brandweer. Hun toespraken gingen vergezeld van bloemstukken. Daarna maakten velen van de gelegenheid gebruik om de nieuwe burgemeester te begroeten. De Oranjevereniging had voorts voor deze feestelijke dag een uitmun tend programma opgesteld, dat een vlot verloop had. Er waren autoped wedstrijden voor kleuters en voor kleine schoolkinderen, verder hoog spring-wedstrijden, fietsen met hin dernis, en „bal op bord". Voor de win naars waren prijzen beschikbaar. 's Middags waren er spelen voor ouderen, waarvoor eveneens grote be langstelling bestond. De uitslag van het kussengevecht luidde: 1 H. Dorst, 2 K. v. Eenennaam, 3 L. Fluijt. De winnaars van de stoelendans waren: 1 M. Bolle, M. Klink, J. Dalebout en W. Hoogerhuis. Het muiltje lopen had eveneena succes. Hiervan waren de prijswinnaars: 1 M. Bolle, 2 M. de Jonge-Bolle, 3 M. Krabbe v. d:. Velde en 4 J. Dalebout. De heren P. van Nieuwenhuijze, J. Olree, J. Klink en P. Fluijt slaagden er in het hindernis rijden met transportfietsen te Winnen. Tenslotte werd de ring gestoken, op de fiets zowel als op het paard. Uit slagen (op de fiets) 1 H. Dalebout. 2 R. Heyboer, 3 L. Dorst en 4 P. Zand dijk. (Te paard) 1 A. Mol, 2 J. V. d. Velde, 3 C. Krabbe en 4 J. Olree. 's Avonds werden er fillns vertoond in de openbare lagere school Renesse VERKEERSEXAMEN Te Renesse werd Donderdagmiddag het practisché gedeelte van het ver- keersexamen afgenomen. Van de leerlingen der openbare lagere school slaagden ongeveer 70 Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling dit najaar een Verkeerscursu3 te houden voor leerlingen van de andere scho len, welke vooral voor bromfietsbe rijders van groot nut kan zijn. JAARVERGADERING BOUWVAKARBEIDERS De Algemene Ned. Bouwvakarbei ders Bond, afd. Renesse, hield zijn jaarvergadering in de zaal van de heer Prummel onder voorzitterschap van de heer J. A. Goossens. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer C; Dorreman, bleek, dat de vereni ging thans 24 leden telt. Er was een batig saldo in kas van 139,14. Bij de bestuursverkiezing werd de ie secretaris, de heer Dorreman, her kozen en in de plaats van de heer Fr. de Feyter werd tot 2e secretaris gekozen de heer J. Hendrikse. Zonnemaire BENOEMING Tot ambtenaar ter secretarie te Zonnemaire werd in dè plaats van de heer L. M. Slnlte, die per 16 Mei a.s. werd benoemd tot gemeente-ontvan ger,. tevens ambtenaar ter secretarie van Sint Philipsland, benoemd de heer A. P. du Bois, ambtenaar ter secretarie van Noordwelle en Seroos- kerke (Sch.). TH0LEN UITREIKING VERKEERS- DIPLOMA'S. In tegenwoordigheid van de dis trictscommandant van de Rijkspolitie majoor W, H. Van Ballegofjen-de Jong, alsmede vertegenwoordigers van de verkeersgroep Middelburg en opperwachtmeester Griep van Tholen werden door burgemeester L. A. Verburg van Stavenisse aan 12 leer lingen der openbare lagere school verkeersdiploma's uitgereikt. Burge meester Verbuig wees op de nood zaak van de kennis der verkeersre gels, waaraan vroeger geen aandacht werd geschonken, voor het schrifte lijk examen slaagden 56 van de 60 leerlingen, doch voor het practise!) gedeelte van de 54 slechts 12. De geslaagden zijn: Nellie Hendrik- se. Adrie Beeke, Pie Goedegebuure, Willy Stoel, Bram van Oeveren«Jzn., Pie van Görsel. Rien Hout, Jan Wes- dorp Mzn., IZak de Voa Jan Dorst, Danie Letzer en Kees Fierens. Ma joor van Ballegorjen de Jong psrak de leerlingen toe en beval aan het ge leerde in practijk te brengen. De heer J. Gideonse, hoofd der school, dankte namens de leerlingen wachtmeester J. van den Houten voor het gegeven verkeeïsonderricht en de verdere aanwezige personen voor hun belangstelling. Hierna werd met de geslaagden een toertje dooi- het dorp gemaakt met de auto van de verkeersinspec- tie. AANBESTEDING Door het bestuur van het Water schap Oud-Vos3emeer werd aanbe steed, het vervoer en de levering van ongeveer 1400 ton grint. De inschrijvingen luidden: Van Dijke en De Korte, Oude Tonge, 4.19 per ton; A. Rook Ouderkerk a. d. Us'sel 5,27 Voor maat 1/3, voor maat 4/6 5,47; C. Verdoom, Dord recht 4,77 voor maat 1/3, voor maat 3/6 4,90; Webo. Bergen Op Zoom 4,64 voor maat 1/3, voor maat 3/6 4,74; Fr. Kerkhof, Zaltbommel 4,31 gemengd; Verschoor, Rotter dam, idem 4,75; Van den Heuvel, Dordrecht, idem 4,60; De Hoop, Terneuzen voor maat 1/3 5,10 en voor maat 3/6 4,80. Voor het vervoer waren de in schrijvingen: J. v. Poortvliet, Oud-Vossemeer 0,75 per ton; P. v. d. Houten, Oud-Vosse meer 0,85; P. A. Engelvaart, Tho len 0,81. Levering èn vervoer wer den gegund aan de laagste inschry- vers. Kantongerecht Zierikzee. UITSPRAKEN. Door de kantonrechter te Zierikzee werden veroordeeld wegens overtreding van: Wegenverkeersreglement: M. C. v. d. H., bakker te Eikerzee: f 15 ss. 10 d. h.: J. M-, bankier te Rotterdam. 5 ss. 5 d h.; J. C. d. B., los werkman te Zierikzee: f 3 ss. Z tLh.; Ha. v. d. B.. verpleegster te Noordgouwe: 3 ss. 2 d. h.; G. A. F., bakker te Haamstede, f 8 en f 2 sS. 4 en 2 d. h.; Ga. Ja. J., z. b. te Zierikzee: f 4 ss. 4 d. h.; A. P. v. B., smidsknecht te Brouwershaven: t 10 en f 25 ss. 5 en 10 d. h. Wet Autovervoer personen: Ch. s., huurauto-ondernemer te Brou wershaven: f 15 ss. 10 d. h. Derde Uitvoeringsbesluit betreft. Ver voer Personen en Goederen: A. Z., transportondernemer te Noot dorp: f 35 ss. 15 d. h. Jachtwet 1923: J. W. C., machinist te Haarlem: f 40 ss. I d. h.; M. H. B., gfoentenkweker te Zierikzee: f 20 ss. 10 d. h. en vernietiging wildstrikken. Arbeidswet 1919: J. J. M. v. d. B., bakker te Zierikzee: f 1 ss. 1 d. h.; J. S., aannemer te Oos terland: f 3 en 3 ss. 3 en 3 d. h.; A. P. M. S., uitvoerder te Hilvarenbeek: f 5 en f 5 ss. 2 en 2 d. h. Drankwet: H. A. v. d. M., winkelier te Noordwel le: f 10 ss. 4 d. h. met teruggave in be- slaggenomene. Woningwet: J. H., landbouwer te Ouwerkerk: f 10 ss. 4 d. h. Wet van 9 Mei 1890 Stbl. 8l (Wapen wet): G. v. d. S... los werkman te Scharendij- ke: 20 ss. 10 d. h. en verb. verkL ge- Alg. Politieverordening der gemeente Zierikzee: C. S., visser te Zierikzee: f 10 ss. 5 d. h. Art. 458 Wetb. v. Strafrecht (kippen laten lópen over andermans beplante grond:) M. v. d. W., landbouwer te Haamstede: f 8 ss. 4 d. h. Marktberichten VEILING ZIERIKZEE. 4 April. Aardappelen 12.50; Witlof 1 28 —49; idem II 15—18; Spinazie 30—64; An dijvie 50—57; Rode kool 20—24: Kroten 16: Prei 27—23; Spruiten 30; Kropsla I 18—19: idem II 14—16; Radijs 10—13. alles per 100 kg. per 100 stuks of per 100 bos. Appels en peren: Goudreinettè 45; Jo nathan 54; Zoete Ermgaard 56; St. Remy 52; Uien (middel) 35; idem (bonken) 35* (export), allfes per 100 kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. 4 ApriL Witlof A 35—46; idem B 28—34. witte kool 11—16; prei 13—21; andijvie 6667; sla 17—22; breekpeen 20—22; was- peen 24; spruiten 8—98: idem niet ge schoond 6165; gele kool 22—Sri; schor seneren 40; spinazie 5475; boerekool 15 —16; radijs 1015; kelen 69. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 4 April. Fruit. Appelen: Bellefleur 23— 36; Bramley Seedling 3639; Gulden De- lic, 59—74; CoudreirJette 41—61; Jona than 42—75; Zoete Campagner 27—39: Zoefe Ermgaard 28—51; Peren: Bredero- de 50—52. allfes per kg. Aardappelen: Grote 1316; Poters 10 13. Groenten: Andijvie 51—61; Boerenkool 10—12; Komkommers 32—34; Kroten 3— 17; Walleen 34—36; Grote peen 5-12; Prei 27—38; Radijs 14—17; Selderij 10.60 12.00, per 100 bos; Knolselderij 5*—23: Sla 7.50—21.40, per 100 krop; Spinazie 48 —57; spruiten 42—84; Uien 12—43; Witlof 42—60, alles per kg., per stuk of per bos. Proces tegen oud-partisanen in Italië. Zondag zijn te Lucca in Italië 41 communistische oud-partisanen ver oordeeld, die betrokken waren bij het ter dood brengen ruim zeven jaar geleden van 20 niet-communisti- sche vrijheidsstrijders, die weigerden met de Joegoslavische strijdkrachten samen te werken. Vjjf beklaagden kregen 30 jaar gevangenisstraf, 36 anderen straffen variërend van 12 tot 22 jaar. Elf werden vrijgesproken. Het doodschieten van de niet-com- munistische partlsanen staat bekend als „de massamoord van Porzus", gepleegd in de bergen bij Udine op 2 Februari 1945. Nog meer Labour-successen. Bij de verkiezingen voor de Engelse graafschapsraden heeft Labour Za- ferdag en Zondag opnieuw successen gemaakt. Er werden veel meer dan honderd zetels gewonnen, doch slechts in één graafschapsraad wist de Labour-partij de meerderheid te veroveren, n.l. in die van Essex. De conservatieven vormen dan ook nog steeds de grootste partij in de geza menlijke graafschapsbesturen, hoewel zy er slechts enkele hebben gewon nen ten koste van liberalen en onaf- hankelrjken en vele verloren aan La bour. „Potemkln" beste filmt, ooit gemaakt. Filmcritici uit verschillende landen hebben de in 1925 vervaardigde Rus sische film „Pantserkruiser Potem- kin" uitgeroepen tot de beste rol prent, welke ooit werd vervaardigd De films, die hierna de meeste punten kregen, waren Chaplin's „Goldrush", de na-oorlogse Italiaanse rolprent „Fietsendieven" en het Engelse mees terwerk „Brief Encounter Amerikaans plan voor wapencontrole. De Ver. Staten hebben, bij de Ont wapeningscommissie der Ver. Naties een plan ingediend voor controle der bewapening, strijdkrachten en mili taire installaties (atoom- en mogelij ke bacteriologische wapens incluis) over de gehele wereld. De indiener van dit plan. Benjamin Cohen, stelt voor déze controle in vijf stadia uit te voeren, te beginnen bij de minst geheime gegevens en zo ver- der tot en met de nieuwste wapens. Burgerlijke Stand NIEUWERKERK. Bevallen: M. S. A. v. d. Velde— Everaert, d.; A. J. KortRossen, z.; A. J. StoutjesdijkB'ogerd, z.C. Brouwer- van der Maas, d. Overleden: J. Dalebout, 77 j., echigen van K. Landegent; G. J. Tlelman, 34 j. Getrouwd: R. van Aalsburg, 41 j. en M. M. C. van Klinken, 29 j. ZONNE5IAIRE. Bevallen: C. M. van der BijlBool. z. Ondertrouwd: M. Geelhoed, 33 j. en C. P. van der Wekken. 17 j. SINT ANNALAND. Bevallen: M. Polderman—Westdorp, z.; A. van den Boogaart—Scherpenisse, d. D. P. Rijnberg—Goedegebuure, z.; A. M. Theunisse—de Ronde, z.D. Qui6t Scherpenisse, d.; G. Keur—Hage, d.; A. H. Goedegebuure—Heijboer. z. Getrouwd: C Westdorp. 53 j. en J. M. Blok. 49 j. J. Snoep. 28 j. en J. A. Over- beeke, 18 j.; J. Schouten 21 j. en T. J. K. A. van Dljke, 22 j. Overleden: J. A. Scherpenisse. 78 j.. echtgenoot van C. van den Bbogaart; A. de Witte, 87 j.. weduwe, van J. Vermaas: A. Bouwense. 55 j., echtgenote van J. L, Goedegebuure. ZATERDAGVOETBALCOMPETITIE. Veere II en Mevo 11 bereikten de dubbele cijfers. In de eerrta klasse van de Zaterdagcompetitie heeft Nieuwdorp kan* gezien weer een punt uit te lopen op Arnemuidcn, doordat het zelf van VCK wist te winnen en do vissers uit .Arnemuidcn »>U Krabbcndyke <!e helft van de buit moesten achterlaten. De titel zal Nieuwdorp wel niet meer ontgaan. Serooskerke behaalde tegen Wemeldlnge de eerste overwinning van het seizoen. ColtjQsptaatse Boys tenslotte wist een be nauwde zege op Kloetlngc te behalen. Nieuwdorp I Arnemuiden I Krabbendijke I Rillandia Col.pl. Boys I Wemeldlnge I Kapelle I VCK I Kloetinge I Serooskerke I 16 12 1 16 10 2 16 9 1 14 3 25 59-26 4 22 63-26 6 19 45-33 6 16 42-29 6 16 27-34 7 13 37-46 8 12 31-45 7 10 26-40 8 10 32-42 14 1 3 10 5 19-58 Arnemuiden II en Yerseke Hl won nen beiden in de tweede klasse B weer met grote cijfers en zetten daar door de nek-aan-nek-race voort. Kloetinge II hield met moeite Nieuw dorp II er ondèr. Arnemuiden II 17 15 1 Yerseke III 13 11 1 VCK n 15 8 2 Krabbendijke n 16 Kloetingf 7 4 Rillandia II Kapelle II Wemeldinge II Nieuwdorp II Col.pl. Boys II 1 31 67-27 1 23 63-14 5 18 43-33 5 18 50-41 6 14 55-44 7 12 47-54 9 11 24-52 4 3 10 11 42-79 3 2 11 8 36-61 3 2 12 8 28-45 5 2 1 VAN TOT In de jaarvergadering van de Chr. Zangvereniging „Risorgimento" te Brui- nisse werden de secretaris en de penning meester, resp. de heren L. van den Oüden en A. Stouten, herkozen. De vereniging had een goed jaar wat de prestaties aan gaat. doch de financiële positie laat te wensen over. De reisclub „Ons Genoegen" te Brui- nisse heeft thans 82 leden en het bestuur werd uitgebreid met mejuffrouw A. van de Velde en de heer W. van der Have In de derde week van Juni hoopt men e.en reis te maken naar Nijmegen en om liggende plaatsen. Te St. Annaland herdacht het echtpaar C. K. Slager—van Luijk Vrijdag j.l. de dag waarop het 46 jaar geleden in de echt werd verbonden. Bij de landbouwer H. M. Boot te Drei- scbor is onder het vee mond- en Klauw zeer geconstateerd. Te Noordgouwe bracht een collecte, gehouden voor het Centraal Genootschap voor kinderherstellingsoorden en gezond heidskolonies. een bedrag van f 23.50 op. In St. FhiDpsiand hebben 32 schoolkin deren het praktijkexamen „Veilig Ver keer" afgelegd. Dertien leerlingen slaag den, Aan het schriftelijk examen namen 46 candidate!! d'eel, waarvan er 14 wer den afgewezen. De burgemeester van Oud-Vossemeer, mr. J. J. Versluijs, werd in zijn functie herbenoemd. Op Donderdag 10 April a.s. zal het echtpaar D. SingerlingM. v. d. Kloos ter te Tholen zijn gouden bruiloft vieren. Beide oudjes maken het nog best. Sirjansland bezit een goede veestapel De landbouwer J. van Popering uit die gemeente behaalde met een drie-jarige stier de eerste prijs op de veetentoonstel ling in Rotterdam en een os van de land bouwer A. C. Struijk kreeg op diezelfde tentoonstelling de vierde prijs. Cadzands klokken zullen door de aether klinken. De N.C.R.V. maakte er een opname van. welke op 11 Juni a.s. om vijf minuten vóór één zal worden uit gezonden. De heer A. L. van Antwerpen, adjunct- commies der directe belastingen ter in spectie Goes, werd bevorderd tot com mies-titulair van 's Rijks belastingen cn als zodanig tewerk gesteld In de inspec tie te Zierikzee. In Kortgene bedankte mejuffrouw C. Kallewaard als Bestuurslid van de gym nastiek- en athl'etiekverenigihg O.K.K, In de Chr. Bewaarschool te coUjn*- plaat hield het instituut Steun Wettig Gezag een propaganda-bijeenkomst, waar- o.a. het woord voerden de burgemeester, de heer A. A. Schuit, overste W. de Feij- tér en ds. Retel'. Te Wolfaartsdijk concerteerde in het gebouw „Tavenu" de plaatselijke accor deonvereniging, Het aantrekkelijke pro gramma vond veel bijvaL In de consistoriekamer van de Ned. Hervormde Kerk te Wolfaartsdijk hield ds. B. Breek uit Kattendijke een spreekbeurt voör de leden van de Jonge Kerk over .Predikant en dokter". Bij de Rijkspostspaarbank te Krab bendijke is gedurende de maand Maart een bedrag van. f 7995.65 ingelegd en f 5441.80 terugbetaald. Vier nieuwe boek jes werden uitgereikt. Veere H bereikte in de tweede klasse C tegen hekkesluiter Mevo III de dubbele cijfers en slodt daarmee op uitstekende wijze de competitie af. Advertentie BUJARTfcN Metz nationaal kampioen bandstoten. RECORD ALGEMEEN GEMIDDELDE VERBETERD. De Hagenaar Metz, die in het tour- nooi om het nationaal kampioenschap bandstoten te Hilversum met een se rie van 44 een nieuw Nederlands re cord vestigde, speelde zijn slotpartij tegen Sweering gelijk. Met deze pres tatie won Metz het Nederlandse kam pioenschap bandstoten. Het oude na tionale record algemeen gemiddelde stond tot heden toe op naam van Sweering met 3.58. Metz bracht het op 4.33. De eindstand van het tour- nooi luidde: 1. Metz; 2. Sweering; 3. Kruythof; 4. Eiehelsheim. Metz zal nu uitgezonden worden naar het Europese kampioenschap bandstoten, dat van 24 tot en met 27 April a.s. in Madrid zal worden ge houden. AUTOMOBILISME KAAKTLEESRIT „DE KRABBEN RIJDERS. Zaterdagmiddag werd door de ge westelijke Antomobielsportclab „De Krabbenryders" te Bergen op Zoom een kaartleesrit over een afstand van 100 km. verreden. De route liep door Westelijk Brabant. Dr. Braatvan Rooijen uit Etten bezette de eerste olaats met 0 tijdfou- ten; het team van Nieuwhuijzen Stols uit St. PhilipslandMVosmêer be zette de eervolle tweede plaats met 4 tüdfoutea. Mevo II deed niet voor de Veercna- ren onder en klopte Kloetinge UI met 11—0. Mevo H 11 7 3 1 17 67-24 Kortgene II 11 7 3 1 17 48-18 Veere H 12 6 1 5 13 43-37 Bevelanders H 12 5 2 5 12 45-39 Wolfaartsdijk H 10 4 2 4 10 28-23 Kloetinge III 10 2 0 8 4 19-52 Mevo UI 9 117 3 16-64 Middelburg VII had In de tweede klasse D weinig medelijden j Se rooskerke II, getuige de 81 i :lag. RSV IV deed het iets bescheidener tegen Meeuwen, maar de punten kwamen binnen. 'a H.A.Kerke n 14 10 2 Middelburg VII 11 9 1 RCS IV 12 vck in ii Serooskerke H 13 Meeuwen I 12 Nieuwland I 13 VSC I 14 8 2 5 3 3 3 2 8 2 3 7 3 1 10 2 2 10 2 22 81-29 1 19 50-23 2 18 52-30 3 13 32-29 8 34-57 7 30-42 7 28-57 6 37-77 Terneuzense Boys n behield in de tweede klasse F zijn kampioenskan sen door Spui n met 81 klop te ge ven. Zaamslag OT kon het tegen AZV V H niet bolwerken cn verfoor met 5—0. 15 11 4 Hoek II Tern. Boys II Zaamslag II AZW n Driewegen II Spui n Zaamslag ffl Kruiningen IH Beren 11 9 2 8 3 9 0 7 2 7 0 1 2 11 2 2 11 0 26 82-24 2 20 58-23 3 19 65-31 7 18 61-64 5 16 39-29 7 14 39-37 4 28-71 4 45-87 WlfcLRbNNtN Ronde van Vlaanderen voor de Belg Decock. Onder grote belangstelling werd Zondag de ronde van Vlaanderen ver reden. Te Gent verschenen 206 ren ners aan de start. Reeds in de buiten wijken van deze stad werd het tempo hoog opgevoerd. Na 92 kilometer had zich bij Roeselaere een kopgroep van 17 man gevormd, waartoe o.m. onze landgenoten Dekkers en Van Bree- nen, Gauthier, Sciardis en Glorieux zich bevonden. Zij hadden een minuut voorsprong op het peloton. Voor Me- nin werd de groep echter ingehaald. Na de doortocht van Auaenaerde (172 km.) werd er vrijwel aan één stuk gedemarreerd, maar geen enke le poging slaagde. Bij Geraardsbergen lag Bobet op kop, gevolgd door De cock en Petrucci en een grote groep renners. De Belg Decock won ten slotte de lange eindsprint voor Pe trucci en Schotte. De uitslag is: 1. Decock (B.) 258 km. in 7 uur 27 min,; 2.PetruGci (It.) op 2 lengten; 3. Schotte (B.) z.t.; 4. Van Est (Ned.) op 15 sec.; 5. Redolfi (It.) op 25 sec.; 6. Bobet (Fr.) op 1 min. 20 sec. Clubkampioenschap „De Schefdemond". Te Schoondifke werden de club kampioenschappen van de Z.W.C. „De Scheldemona" verreden voor amateurs en nieuwelingen. Voor de amateurs bedroeg de afstand 52 en voor de nieuwelingen 48 kilometer. Burgemeester F. A. van Rosevelt loste het startschot en reikte na af loop van de course de bloemen aan de winnaars uit. Tengevolge van het slechte weer was het parcours ge vaarlijk glad geworden, waardoor zich enkele valpartijen voordeden. J. Mondeel uit Middelburg kon wegens een defect aan zijn fiets, opgelopen bij een valpartij, niet verder aan d'e wed strijd deelnemen. In de eerste uitslag van de jury was een fout geslopen, welke eerst na de prijsuitreiking werd ontdekt. De juiste uitslag luidt; Amateurs: 1. L. Daane, Vlissingen, 1 uur 28 min.; 2. F van Schaik. Mid delburg; 3. A. Cosijn uit Middelburg. Nieuwelingen: 1. P. v. d. Lijcke, Groe- de, 1 uur 28 min.; 2. P. A. Gommers, Sluiskil; 3. J. v. d. Ameele, Nieuw- vüet; 4. J. Westdorpe, 's-Heerenhoek 5. O. van Quekkelbërge, Groede; 6. A. Dierickx, Retranchement; 7. C. Ver daasdonk, Middelburg. HANDBAL GROTE NEDERLAAG VAN WALCHEREN. De uitslagen van de Zondag voor de handbalcompetitie gespeelde wed strijden luiden: District Zuid le klasse: Dames: RFCHellas 1—3; Heren: Agressive Hellas 175. District Zuid 2e klas se: Dames: EMMWalcheren 111; Tonido—De Zeeuwen 1—3. Heren: Marathon T—EMM 10—3; Olympus- Hellas 11 5—9. Afdeling Zeeland le klasse: Dames: VolhardingDe Zeeuwen II 62; Walcheren nOlympus II sch. n.o.g. Heren: Marathon IIIHellas IV 4 3. 119 1 19-65 De uitslagen luiden: le klasse: Krabbendijke IArnemuiden I 44; Nieuwdorp IVCK I 31; Seroos kerke IWemeldinge I 41: Co- lijnsplaatse Bovs IKloetinge I 21. 2e kl38se B: Kloetinge nNieuwdorp II 53; Yerseke UIColijnspl. Boys n 53: Arnemuiden IIKrabbendijke II 5—0. 2e klasse C: Mevo nKloetinge III 110; Veere H—Mevo in 11—2. 2e klasse D: Middelburg VIISerooskerke II 8— 1; RCS IV—Meeuwen I 3—1; VSC I —VCK m 2—2. 2e klasse F: Spul IITern. Boys II 18; Zaam slag in—azw rr 0—5. DE ZONDAGCOMPETITIE 2e klasse A: RCS HI—Zeelandla III 0. 3e klasse A: Domburg IIGoes IV 02. (Goes IV kampioen). K.X.V.B.: Res. 2c klasse D; Middelburg HDe Zeeuwen II 32. Amsterdammers bleken kansloos in Brussel. Onder geringe belangstelling ont moetten de elftallen van Brussel en Amsterdam elkaar in de Belgische hoofdstad. Reeds van het begin af kwam het Amsterdamse doel zwaar onder druk te staan, hetgeen tot uitdrukking kwam in de twee cor ners die de Brusselaars kort na elkaar kregen te nemen. Spoedig daarna werd het overwicht van de gastheren door Lambert in een doel punt uitgedrukt (1—0). De weinig goede aanvallen, die de Amsterdam mers wisten te lanceren, liepen in laatste instantie dood op keeper Struelens, die uitstekend werk ver richtte. In de 41e minuut liet links buiten Galland Hagenaars, die er niet in slaagde een solide indruk te ma ken. voor de tweede maal vissen (2 0). Harde schoten van Oldcnhof brachten In deze stand vóór de rust geen verandering meer Na de rust kwamen de Amster dammers sterk opzetten doch ook nu slaagden zij er niet in een doel punt te forceren Struelens bleef een onoverkomenlijke hinderpaal. Lam bert echter profiteerde van een goed aangegeven bal en schoot van 25 meter afstand onder Hagenaars door (30). Twee minuten vóór het einde moest de Amsterdam-keeper nogmaals zwichten voor een scherp schot van de Brussels-linksbinnen van der Plas. toen deze bij een scrim mage voor het Hollandse doe! zijn kans waarnam (40). De geringe schotvaardigheid van de Amsterdam se voorhoede was er mede de oorzaak van. dat Amsterdam cr zelfs niet in slaagde de eer te redden. Met 40 kwam het einde. WANDELSPORT Wandelprogramma voor Zeeland vastgesteld. Op de Zaterdag }J. gehouden ver gadering van de Kring Zeeland van de Nederlandse Wandelsportbond, welke te Goes werd gehouden, en on der voorzitterschap stond van de heer W. Joziasse uit Middelburg, werd het voorlopig wandelprogramma voor Zeeland samengesteld Dit ziet er als volgt uit: 34 Mei Mediobuigum, Middelburg; 14 Mei: Welda- digheidstoeht Kankerbestrijding) Goes Middelburg, Oostburg. Kloos- terzande en Scherpenisse. Hemel- vaartsdag. 22 Mei: Op Stap, Scher penisse. 2e Pinksterdag. 2 Juni De Scheldetippelaars. Kloosterzande. 7 Juni: Zeeuws Dagblad. Goes. 18 21 Juni Avondvierdaagse te Goes Middelburg, Oostburg. Kioosterzandé en Scherpenisse 5 Juli: Kringtocht Kruiningen. 12—13 Juli: Nachttocht Medioburgum. Middelburg. Voor een in Aardenburg te hou den wandeltocht zal de datum nog nader worden bekend gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13