NIEUWS UIT ZEELAND Zwin Zijpe ZEEUWSCH-VLAANDEREN ARNEMUIDEN STRUIKELDE BIJ KRABBENDMKE Wissel Zeeuws-Vlaanderen 'MAANDAG 7 APRIL 1952 PROVINCIALS ZBBUW8B COURANT Oude ambachtsschool wordt Var» uitsluiting was geen sprake. Dezer dagen vergaderde de vere niging „De Ambachtsschool voor Oostburg en Omstreken" in café de Vuyst te Oostburg. Het enige agendapunt, dc verkoop van het oude gebouw, werd direct na oapening, door de voorzitter-no- taris J. Mijs, aan de orde gesteld. De heer L. Schippers merkte op, dat in de raad het verkopen van het oude gebouw ter sprake was gekomen in verband met de bouw van 15 wo ningen, die grotendeels van de af braak van de oude Ambachtsschool gebouwd zouden worden. Het zou de raad spijten, als de huizen er niet kwamen en daarom was de vraag gesteld, waarom de koop niet aan de heer Verstraeten gegund was. De heer R. 5. M. Verstraeten, aan nemer te Oostburg, had ingeschre ven met medeweten van liet be stuurslid Putte, die, naar later bleek zelf enkele honderden guldens hoger had ingeschreven. De heer Verstrae ten wilde nu weten, waarom hem de koop niet Was gegund, toen het Departement van Onderwijs bezwa ren had gehad tegen het bestuurs lid. De prijs kon geen bezwaar zijn en bovendien was hem beloofd, dat hij als tweede inschrijver het oude gebouw zou mogen kopen. Notaris J. Mijs beaamde dit. Hij begon met op te merken, dat er van uitsluiting geen sprake was geweest, noch van het niet willen gunnen aan iemand van een bepaalde richting. Het motief waarom het bestuur nu met het voorstel kwam om het ge bouw publiek te veilen was, dat het bestuur meende dat het betrokken bestuurslid, de heer Putte, door de Departementsbeslissing n.l. dat hij het niet mocht kopen omdat hij be stuurslid was - ernstig was gedupeerd. In de statuten is daar niets van te vinden. Het bestuur was bovendien te weten gekomen, dat de heer Ver straeten zjjn belangen bepleit had in Den Haag en ook, dat van de zijde van de gemeente moeite was gedaan in verband met de bouw van de 15 hui zen. Het bestuur hoefde het bod ech ter niet aan te nemen en meende, dat door de veranderde omstandig heden het bod geweigerd moest wor den. Om verdere stagnatie te voor komen had het bestuur publieke ver koop geprefereerd, boven gunning en het Departement heeft daar in tweede instantie mee ingestemd. HUISVESTINGSPROBLEEM. Burgemeester K. Hoekzema merk je op, dat het voor de gemeente ging om het huisvestingsprobleem. In nadrukkelijke opdracht van het college van B. en W. was hp naar Den Haag geweest, niet om invloed uit te oefenen op de te nemen be slissing, maar wel om de belangen van de' gemeente te bepleiten. Notaris Mijs zeide nogmaals, dat het bestuur er geen bezwaar tegen had, dat van diverse zijden de be langen waren bepleit, maar wel, dat dit zonder voorkennis van het be stuur was gedaan, nadat het bestuur de zaak duidelijk en open ter tafel had gebracht. Dit had verwarring gesticht en vandaar het bestuurs voorstel tot publieke veiling. Tenslotte bestreed hg de opvatting dat de bouw van de 15 huizen af hankelijk moest worden gesteld van de afbraakmaterialen van het oude gebouw. De beide bouwdeskundigen uit het bestuur, de heren J. A. van Baal en B. Christiaansen onder schreven deze mening. Het bestuursvoorstel werd met grote meerderheid van stemmen aan genomen. Zonder hoofdelijke stemming Werd besloten ook het restant oud sehool- meubilair publiek te veilen. In zijn slotwoord dankte de voor zitter voor de grote opkomst. Hij sprak de hoop uit, dat er evenveel belangstelling zou zijn, als de school- zaken en de belangen van de jon gens worden besproken op een vol gende vergadering. Sluiskil JAARVERGADERING K.A.B. In het patronaatsgebouw te Sluis kil hield de plaatselijke afdeling van de K.A.B. haar jaarvergadering. In zijn openingswoord liet de voorzitter de gebeurtenissen van het afgelopen jaar de revue passeren. Het bleek, dat het ledental was gegroeid tot 289. De reisclub van de afdeling, „Credo Pug-no", mocht zich in een goede belangstelling verheugen. Het financiële jaarverslag vermeldde een batig saldo van 900,Na behan deling van de begroting besloot men de jaarlijkse bedevaart te verleggen van Zuiddorpe naar St. Jansteen. De verloting ten bate van de Norbart- stichting leverde 50, op. Terneuzen JACHTOVEUTRKDING In ons blad van 21 Maart werd een verslag van het Kantongerecht Ter- neuzen opgenomen waarin sprake was van de g-ebr. W. te Sluiskil als jachtovertreders. Dit moet ten rechte zijn L. J. W. en zijn oom J. W. Axel KNÖBELRIT M.A.CA. De enige weken geleden opgerich te Motor- en automobielclub Axel, welke reeds 35 leden telt, zal op Tweede aPasdag voor het eerst voor het voetlicht treden met Qen lcnobel- rit voor automobilisten en motorrij ders. Iedere deelnemer zal een her inneringsmedaille ontvangen. RODE KRUIS-AFEDELING VERGADERDE De afdeling Axel van het Ned. Ro de Kruis vergaderde in de bovenzaal van het eCntrum te Axel onder voor zitterschap van de heer Adr. Lofeber. In zjjn openingswoord wees hij op de actie van de plaatselijke afdeling, welke in 1950 900 en in 1951, dank zij een energieke campagne 3458 bijeen gebracht, hetgeen 96 be draagt van de streefsom. Daarmee bezette de afdeling Axel de derde plaats op de ranglijst van Zeeuwse gemeenten na Westkapclle met 161 procent en Tholen met 119 proeent. De hv.e- J. D. de Visser Smit, alge meen inspecteur van het Ned. Rode Kruis in algemene dienst, schetste daarna de taak en de roeping van het Nod. Rode Kruis, in het nazon der met het oogf'op de a.s. actie be scherming burgerbevolking. Marktberichten VEILING ZIERIKZEE. 4 April. Aardappelen 12.50; Witlof 1 ?8 —49; idem II 15—IS; Spinazie S0—64; An dijvie 5057; Rode kooi 20—24; Kroten lb"; Prei 2T—2S; Spruiten S0; Kropsla 1 18—19; idem II 14—16: Radijs 10—13. alles per ICO kg. per 100 stuks of per 100 bos. Appels en peren; Goudrcinette 45; Jo nathan 54; Zoete Ermgaard 56; St. Remy 52; Uien (middel» 35; idem (bonken) 35. (export), alles per 100 kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. 4 April. Witlof A 35—46; klem B 28—34; witte kool 11—16: prei 13—21; andijvie 06—67; sla 17—22; brcektfeen 20—22; was- peen 24; spruiten 8—&8; idem niet ge schoond 61—65; gele kool 22—24; schor seneren 40; spinazie 5475; boerclcool 15 —16; radijs 10—15; kelen G—9. VEILING ZCID-HOLL, EILANDEN. 4 April. Fruit. Appelen: Bellefleur 23— 36; Bramley Seedling 3S—39; Gulden De- lic. 59—74; Gouürciwïtte 41—61; Jona than 42—75; Zoete Campagner 27—39; Zocto Ermgaard 28—51; Peren: Bredero de 50—52, alles per kg. Aardappelen: Grote 13—16; Poters 10— 13. Groenten: Andijvie 51—61; Boerenkool 10—12; Komkommers 32—34; Kroten 8— 17; Waspeen 34—36; Grote peen 5—12; Prei 27—35; Radijs 14—17; Selderij 10.60 —12.00. per 100 bos: Knolselderij 5—23; Sla 7.50—21.40, per 100 krop; Spinazie 48 -57; Spruiten 42—84; Uien 12—43; Witlof 42—60. alles per kg., per stuk of per bos. JAARVERGADERING OONCORDIA De harmonie „Concordia" te Axel hield in café Wilhelmina te Axel een goedbezochte jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. Blok. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer H. v. d. Berge, bleek, dat de resultaten, welke te Hulst tijdens het concours behaald werden, bene den de verwachtingen zijn gebleven. De vereniging telt thans 28 werken de leden. De kas sloot niet een batig saldo van 89, terwijl het instrumen tenfonds een tekort heeft van 50. De bestuursleden, de heren P. Scheele en L. de Meij, werden herkozen. De statuten werden opnieuw bekeken, daar een nieuwe koninklijke goedkeu ring moet worden verkregen. Ten slotte werden nog twee aandelen uit geloot. Sas van Gent VERGADERING MIDDENSTANDERS. Te Sas van Gent kwamen avonds de besturen en de leden van de beide middenstandsverenigiuger in vergadering bijeen om van .gedach ten te wisselen over de te nemen maatregelen en voor te stellen ver ordeningen ter uitvoering van dè nieuwe winkelsluitingswet. In het eerste deel der vergadering werd de aanwezigen een uiteenzetting gegeven van de bepalingen der wet. Verschillende voorstellen van de besturen kwamen aan de orde, waar van als eerste de zgn. halve-dag-slui- ting. Hiervoor werd de Maandagmid dag voorgesteld. Niet dan na een zeer langdurig en soms wat rumoe rig debat kon bij stemming worden uitgemaakt dat deze voormiddag door het grootste aantal leden werd verkozen. Het voorstel van de besturen om de Dinsdagavond als koopavond doen aanwijzen, kon in de ogen der leden geen genade vinden, waarop werd besloten de Vrijdagavond te ne men. Ook over het openstellen van winkels op Zondag werd gediscus sieerd en weer waren het de stem briefjes die uitkomst moesten bren- fen. Een volgend agendapunt was et voorstel van het gemeentebestuur om over te gaan tot instelling van een marktdag in de gemeente en wel op Dinsdagmiddag. Met dit voorstel kon men zich vrij algemeen vereni- gen. Burgerlijke Stand AARDENBURG. Bevallen: A. F. de Baets—de Vreezè, z.: C. Wijffels—Rotte, z.: I. M. M. Lam- paert—de Smet, d. Ondertrouwd: F. Timmer en E. D. de Visser. Overleden: P. F. Snouwaert, weduwn. van J. M. Buijek, 39 j.; Ed. van Belle- gem. geh. met M. de Vleeschhöuwer, 86 j J. Nunninck, gehuwd met E. Coek- heyt, 65 j.; C. de Kraker, gehuwd met J. de Kramer, 77 j. AXEL. Ondertrouwd: F. Boschma, 23 j. en J. Cappon, 23 j. Getrouwd: J. Moes. 42 3 .ca J. P. S. Rinn, 49 j.; M. Van Arenthals. 48 j. en M. M. Moes. 43 J.; C. Dekker, 27 j. en G N. van Cadsand, 25 j. Overleden: C. Verstrate, 77 j., weduwe van P. van Langevelae; M. M. de Beule, 71 j., echtgenote van G. J. Borgt; M. C. S. van Haver, 64 j.t echtgenote van G. Lippens; N, vsn den Broeke, 66 j.; M. C. Hendrikse, 92 j,, weduwe van J. C. Eekman. NIBUWERKERK. Bevallen: M. S. A. V. d. Velde— Everaert. d.; A. J. KortRossen, z.; A. J. Stoutjesdljk—Bogerd, z.; C. Brouwer- van der Maas, d. Overleden: J. Dalebout, 77 j., echtgen van K. Landegent; G. J. Tielman, 34 j. Getrouwd: R. van Aalsbttrg, 41 j. en M. M. C. van Klinken, 29 j. ZUID-BEVELAND Goes Nationale woningbouw leningen worden verdeeld. De Goese gemeenteraad is voor he den (Maandag) avond, half acht in spoedeisende openbare vergadering bgeengeroepen om een overeenkomst van geldlening met de N.V. Bank voor Ned. gemeenten aan te gaan tot het bedrag, waarvoor door houders van obligaties der Nationale Lenin gen en rentespaarbrieven voor de Wo ningbouw 1952, ten aanzien van deze gemeenten voorkeur is uitgesproken. Zolang de termijn van sluiting voor de verkoop van spaarbrieven niet is verstreken, is niet te zeggen welk be drag aan iedere gemeente ten goede komt. Alvorens een uitkering wordt gedaan moet met iedere gemeente een overeenkomst van geldlening worden gesloten. Uit de aard der zaak is het niet mogelijk het bedrag van de geldlening tnans te noemen. De rente van deze lening bedraagt 4% De aflossing geschiedt in 10 gelijke termijnen. De Bank streeft er naar reeds in de week van 712 April mededeling te doen van de eer ste termijn van de lening. Van vol gende bedragen komt de mededeling zo spoedig mogelijk. De Bank stelt als eis, dat voor 16 April het goedge keurde raadsbesluit in haar bezit moet zijn. De opbrengst van de lening zal worden gebruikt voor de financiering van voor 1952 goedgekeurde nieuwe woningbouw. Proces tegen oud-partisanen in Italië. Zondag zijn te Lucca in Italië 41 communistische oud-partisanen ver oordeeld, die betrokken waren bij het ter dood brengen ruim zeven jaar geleden van 20 niet-communisti- sche vrMheldsstrljders, die weigerden met de Joegoslavische strijdkrachten samen te werken. Vijt beklaagden kregen 30 jaar gevangenisstraf, 36 anderen straffen variërend van 12 tot 22 jaar. Elf werden vrijgesproken. Het doodschieten van de niet-com- munistische partisanen staat bekend als „de massamoord van Porzus", gepleegd in de bergen bij Udine op 2 Februari 1945. Nog meer Labour-successen. BH de verkiezingen voor de Engelse graafschapsraden heeft Labour Za terdag en Zondag opnieuw successen gemaakt. Er werden veel meer dan honderd zetels gewonnen, doch slechts in één graafschapsraad wist de Labour-party de meerderheid te veroveren. n.l. m die van Essex. De conservatieven vormen dan ook nog steeds de grootste party in de geza-' menlijke graafschapsbesiuren, hoewel ztf er slechts enkele hebben gewon nen ten koste van liberalen en onaf- harkelijken en vele verloren aan La bour. „Potemkin" beste filmt, ooit gemaakt. Filmcritici uit verschillende landen hebben de in 1925 vervaardigde Rus sische film „Pantserkruiser Potem kin" uitgeroepen tot de beste rol prent, welke ooit werd vervaardigd. De films, die hierna de meeste punten kregen, waren Chaplin's „Goldrush", de na-oorlogse Italiaanse rolprent „Fietsendieven" en het Engelse mees terwerk „Brief Encounter". Amerikaans pÜan voor wapencontróle. De Ver. Staten hebben bij de Ont wapeningscommissie der Ver. Naties een plan ingediend voor contióle der bewapening, strgdkrachten en mili taire installaties (atoom- en mogelij ke bacteriologische wapens incluis) over de gehele wereld. De indiener van dit plan. Benjamin Cohen, stelt voor deze contröle in Vijf stadia uit te voeren, te beginnen bij de minst geheime gegevens en zo ver der tot en met de nieuwste wapens. BILJARTEN Metz nationaal kampioen bandstoten. RECORD ALGEMEEN GEMIDDEI.DE VERBETERD. De Hagenaar Metz, die in het tour- nooi om het nationaal kampioenschap bandstoten te Hilversum met een se rie van 44 een nieuw Nederlands re cord vestigde, speelde zijn slotpartij tegen Sweering gelijk. Met deze pres tatie won Metz het Nederlandse kam pioenschap bandstoten. Het oude na tionale record algemeen gemiddelde stond tot heden toe op naam van Sweering met 3.58. Metz bracht het op 4.33. De eindstand van het tour- nooi luidde: 1. Metz; 2. Sweering; 3. Kruythof; 4. Eichelsheim. Metz zal nu uitgezonden worden naar het Europese kampioensch*" bandstoten, dat van 24 tot en met Ap'ril a.s. in Madrid zal worden ge houden. AUTOMOBILISME KAARTLEESRIT „DE KRABBENRIJDERS. Zaterdagmiddag werd door de ge westelijke Automobielsportclub „De Krabbenrijders" te Bergen op Zoom een kaartleesrit over een afstand van 100 km. verreden. De route liep door Westelijk Brabant. Dr. Braat—van Rooijen Uit Etten bezette de eerste plaats met 0 trjdfou- ten; het team van Nieuwhuijzen— StoJs uit St. PhilipslandMVosmeer be. zette de eervolle tweede plaats met 4 tijdfouten. VAN TOT In de jaarvergadering van de Chr. Zangvereniging „Risorgimento" te Brui- nisse werden de secretaris en de penning meester, resp. de heren L. van den Ouden en A. Stouten, herkozen. De vereniging had een goed jaar wat de prestaties aan gaat, doch de financiële positie laat te wensen over. De reisclub „Ons Genoegen" te Brai- nisse heeft thans 62 leden en het bestuur werd uitgebreid met mejuffrouw A. van de Velde en de heer W. van der Have. In de derde week van Juni hoopt men e.en reis te maken naar Nijmegen en Om liggende plaatsen. Te St. Annaland herdacht het echtpaar C. K. Slager—van Luijk Vrijdag j.l. de dag waarop het 45 jaar geleden in de echt werd verbonden. Bij de landDouwer H. M. Boot te Drei- schor is onder het vee mond- en klauw zeer geconstateerd. Te Noordgouwe bracht een collecte, gehouden voor het Centraal Genootschap voor kinderherstellingsoorden en gezond heidskolonies, een bedrag van i 23.50 öp. In St. Philipsland hebben 32 schoolkin deren het praktijkexamen „Veilig Ver keer" afgelegd. Dertien leerlingen slaag den. Aan het schriftelijk examen namen 46 candidaten deel, waarvan er 14 wer den afgewezen. De burgemeester van Oud-Vossemeer, mr. J. J. Versluijs, werd in zijn functie herbenoemd. Op Donderdag 10 April a.s. zal hei echtpaar D. Singerling—M. v. d. Kloos ter te Tholen zijn gouden bruiloft vieren. Beide oudjes maken het nog best. Sirjansland bezit een goede veestapel De landbouwer J. van Popering uit die gemeente behaalde met een drie-jarige stier de eerste prijs op de veetentoonstel ling in Rotterdam en een os van de land bouwer A. C. Struijk kreeg op diezelfde tentoonstelling de vierde prijs. Cadzands klokken zullen door de aether klinken. De N.CR.V. maakte er een opname van, welke op 11 Juni a.s. om vijf minuten vóór één zal worden uit gezonden. De Kon. Stedelijke Harmonie van Hulst gaat met de Pinksteren drie dagen naar Frankrijk, waar men o.m. pastoor van Waesberghe in Missy zal bezoeken. Te Missy zal een concert worden gegeven. De leden zullen logeren bij inwoners van Celles en Missy en de tocht wordt voor bereid door de heren L. Verstraeten, J. Martens en J. van Mierlo. „De Meteors" is de naam van een nieu we amusementsvereniging, die te Hulst werd opgericht, met in het bestuur de heren H. de Gucht, voorzitter; P. Seghers. secretaris; G. de Lavoir, penningmeester en J. Willekens en C. van Damme, leden. De vereniging startte met 30 leden. Het echtpaar C. VlassenroodPiers- sens te St. Jansteen hoopt -2e Paasdag zijn gouden bruiloft te vieren. Door de omwonenden werd een feestcomité ge vormd. In Oostburg bracht een collecte voor „Simavi" f 78.51 op. Met een muzikale rondgang door Oost- burg zétte de muziekvereniging „Harmo nie" Zaterdagmiddag haar actie voor steun aan het tamboerscorps in. De oud- papier-actie is wegens de lage prijzen, die oud papier gelden, omgezet in een huis-aan-huis collecte. In St. Jansteen hoöpt men na Pasen de nieuwe lagere school op de Heikant in gebruik te nemen. Het modern uitge voerde gebouw is nagenoeg gereed en ziet er met het fraaie schoolplein en de mooie beplanting aantrekkelijk uit. Door de meisjesvereniging „Zonne stralen" werd in Hontenisse onder lei ding van mevrouw W. FassaertKragten een passiespel opgevoerd, dat veel waar dering vond. Grime en costumering wa ren goed verzorgd door mevrouw J. Voet. De meisjes waren gehuld in Oud-Joodse klederdrachten. De heer Th. Eeman uit Hulst slaag voor het schildersdiploma. De afdeling der K.V.P. te Hulst heeft besloten een fonds op te richten ten ba te van de propaganda voor de a.s. ver kiezingen. Op 20 April zal de groslijst stemming in het Klein Patronaat wor den gehouden. De minimum-contriDutie voor 1953 werd verhoogd tot f2—. Uit handen van mr. P. H. W. F. Tei legen, burgemeester van Terneuzen. mocht de brandwacht le klasse W. Jansen uit Sluiskil een' onderscheiding ontvangen voor 12*4 jaar trouwe dienst. De helft van Sluiskils brandweercorps is thans in het bezit van deze onderscheiding. Enige weken geleden ontvingen een viertal leden van de Nationale Reserve te Axel bericht, dal zij waren geslaagd voor het examen geoefend soldaat. Thans ontvingen twee der vrijwilligers, de he ren J. Buijs en P. J. Wolfert bericht van hun bevordering tot soldaat le klas. Voor de reserve-Rijkspoli tie te Axel werden dezer dagen 7 nieuwe vrijwilli gers ingeschreven, waarvan 3 uit Axel en 4 uit Zaamslag. Het totaal aantal vrij willigers in de groep Axel bedraagt thans 23, De A.N.L.B. te Cad2and vergaderde onder voorzitterschap van de heer H. de Neef. Bij deze gelegenheid werd o.m. be sloten in Mei een uitstapje naar de Greb- beberg te maken en enige kwesties aan het congres të Utrecht voor te leggen. De heer A. L. van Antwerpen, adjunct commies der directe belastingen ter in spectie Goes, werd bevorderd tot com mies-titulair van "s R|jks belastingen en als zodanig tewerk gesteld in de inspec tie te Zierikzee. In Kortgene bedankte mejuffrouw C. Kallewaard als bestuurslid van de gym nastiek- en athletiekvereniging O.K.K. ïn de Chr. Bewaarschool te Colijns- plaat hield het Instituut Steun Wettig Gezag een propaganda-bljeenkomst, waar. o.a. het woord voerden de burgemeester, de heer A. A. Schuit, overste W. de Fejj- ter en ds. Retel. Te Wolfaartsdijk concerteerde in hèt gebouw „Tavenu" de plaatselijke accor deonvereniging. Het aantrekkelijke pro gramma vond veel bijval. In de consistoriekamer van-de Ned.. Hervormde Kerk te Wolfaartsdijk hield ds. B. Breek uit Kattendjjke een spreekbeurt voor de leden van de Jonge Kerk over „Predikant en dokter". Bij de Rijkspostspaarbank të Krab- bendljkc is gedurende de maand Maart bedrag van f 7995.65 ingelegd en f 5441.80 terugbetaald. Vier nieuwe boek jes werden uitgereikt. ZATERDAGVOETBALCOMPETITIE. Veere II en Mevo II bereikten de dubbele cijfers. In de eerste klasse van de Zaterdagcompetitie heeft Nleuwdorp kans gezien weer een punt uit te lopen op Arnemuiden, doordat het zelf van VCK wist te winnen en de vissers uit Arnemuiden by Krabbendyke de helft van de buit moesten achterlaten. De titel zal Nleuwdorp wel niet meer ontgaan. Serooskerke behaalde tegen Wemeldingc dc eerste overwinning van het seizoen. CoHjn«plaatse Boy* tenslotte wist een be nauwde zege op Kloetinge te behalen. Mevo n deed niet voor de Veen Nieuwdorp I 16 12 1 Arnemuiden I 16 10 2 Krabbendgke I 16 9 1 Rillandia Col.pl. Boys I Wemeldinge I Kapelle I VCK I Kloetinge I Serooskerke I 3 25 59-26 4 22 63-26 6 19 45-33 6 16 42-29 6 16 27-34 7 13 37-46 8 12 31-45 7 10 26-40 8 10 32-42 14 1 3 10 5 19-58 Arnemuiden II en Yerseke Hl won nen beiden in de tweede klasse B weer met grote cijfers en zetten daar door de nek-aan-nek-race voort. Kloetinge II hield met moeite Nieuw dorp II er onder. Arnemuiden H 17 15 1 1 31 67-27 Yerseke IH 13 11 1 1 23 VCK II 15 Krabbendgke n 16 Kloetinge II 14 Rillandia H 14 Kapelle II 15 Wemeldinge II 17 Nieuwdorp n 16 Col.pl. Boys H 17 Veere II bereikte in de tweede klasse C tegen hekkesluiter Mevo.III de dubbele cijfers en sloot daarmee op uitstekende wijze de competitie af. ren onder en met 110. klopte Kloetinge 1 11 7 3 1 17 67-24 7 3 1 17 48-18 5 13 43-37 5 12 45-39 4 10 28-23 4 19-52 3 16-64 Mevo II Kortgene II Veere II 12 Bevelanders II 12 Wolfaartsdijk II 10 Kloetinge III 10 Mevo III 9 Middelburg VII had in dc tweede klasse D weinig medelijden met Se rooskerke II, getuige de 81 uitslag. RSV rv deed het iets bescheidener tegen Meeuwen, maar de punten kwamen binnen. 6 1 5 2 4 2 2 0 1 1 's H.A.Kerke II 14 10 2 7 4 6 2 5 2 5 1 s fMiddelburg VII 11 9 5 18 4 i-óv pf-iQ tv 19. ft 5 18 50-41 6 14 55-44 7 12 47-54 9 11 24-52 4 3 10 11 42-79 3 2 11 8 36-61 3 2 12 8 28-45 Advertentie WIELRENNEN Ronde van Vlaanderen voor de Belg Decock. Onder grote belangstelling werd Zondag de ronde van Vlaanderen ver reden. Te Gent verschenen 206 ren ners aan de start. Reeds in de buiten wijken van deze stad werd het tempo hoog opgevoerd. Na 92 kilometer had zich bg Koeselaere een kopgroep van 17 man gevormd, waartoe o.m. onze landgenoten Dekkers en Van Bree- nen, Gauthier, Sciardis en Glorieux zich bevonden. Zij hadden een minuut voorsprong op het peloton. Voor Me- nin werd de groep echter ingehaald. Na de doortocht van Auaenaerde (172 km.) werd er vrijwel aan één stuk gedemarreerd, maar geen enke le poging slaagde. Bij Geraarösbfigen lag Bobet op kop, gevolgd door De cock en Petrucci en een grote groep renners. De Belg Decock won ten slotte de lange eindsprint voor Pe trucci en Schotte. De uitslag is: 1. Decock (B.) 258 km. in 7 uur 27 min.; 2. Petrucci (It.) op 2 lengten; 3. Schotte (B.) z.L; 4. Van Est (Ned.) op 15 sec.; 5. Redolfi (It.) op 25 sec.; 6. Bobet (Fr.) op 1 min. 20 sec. Clubkampioenschap „De Scheidemond". Te Schoondijke werden de club kampioenschappen van de Z.W.C. „De Scheidemond" verreden voor amateurs en nieuwelingen. Voor de amateurs bedroeg de afstand 52 en voor de nieuwelingen 48 kilometer. Burgemeester F. A. van Rosevelt loste het startschot en reikte na af loop van de course de bloemen aan de winnaars Uit. Tengevolge van het slechte weer was het parcours ge vaarlijk glad geworden, waardoor zich enkele valpartijen voordeden. J. Mondeel uit Middelburg kon wegens een defect aan zgn fiets, opgelopen bij een valpartij, niet verder aan de wed- strgd deelnemen. In de eerste uitslag van de jury was een fout geslopen, welke eerst na de prgsuitreiking werd ontdekt. De juiste uitslag luidt: Amateurs: 1. L. Daane, Vlissingen, 1 uur 28 min.; 2. F. van Schaik. Mid delburg; 3. A. Cosgn uit Middelburg. Nieuwelingen: 1. P. v. d.Lijckè, Groe- de, 1 uur 28 min.; 2. P. A. Gommers, Sluiskil; S. J. v. d. Ameele, Nreuw- vliet; 4. J. Westdorpe, 's-Heerenhoek; 5. O. van Quekkelbergè. Groede; 6. A. Dierickx, P.etranchement; 7. C. Ver daasdonk, Middelburg. HANDBAL GROTE NEDERLAAG VAN WALCHEREN. De uitslagen van de Zondag voor de handbalcompetitie gespeelde wed strijden luiden: District Zuid le klasse: Dames: RPCHellas 1—3; Heren-: Agressive Hellas 17 5. District Zuid 2e klas se; Dames: EMM—Walcheren 11—1; TonidoDe Zeeuwen 13. Heren: Marathon TEMM 103; Olympus- Hellas 11 5—9. Afdeling Zeeland le klasse: Dames: VolhardingDe Zeeuwen II 62; Walcheren IIOlympus n sch. n.o.g. Heren: Marathon UI—Hellas IV 4— RCS IV VCK ni Serooskerke II Meeuwen I Nieuwland I VSC I 1 8 2 5 3 3 2 2 3 3 1 10 2 2 10 2 22 81-29 1 19 50-23 2 18 52-30 3 13 32-29 8 8 34-57 7 7 30-42 7 28-57 6 37-77 15 11 4 0 26 82-24 13 9 2 2 20 58-23 14 8 3 3 19 65-31 16 9 0 7 18 61-G4 14 7 2 5 16 39-29 14 7 0 7 14 39-37 14 1 2 11 4 26-71 15 2 2 11 4 45-87 11 1 1 9 1 19-65 Terneuzense Boys II behield in de tweede klasse F zijn kampioenskan sen door Spui II met 8—1 klop te ge ven. Zaamslag III kon het tegen AZV V 11 niet bolwerken en verloor met 5—0. Hoek II Tern. Boys II Zaamslag II AZW II Driewegen II Spui n Zaamslag III Kruiningen III Beren II De uitslagen luiden: le klasse; Krabbendijke I—Arnemuiden I 44; Nieuwdorp IVCK I 31: Seroos kerke IWemeldinge I 4—1; Co- - lrjnsplaatse Boys IKloetinge I 21. 2e klasse B: Kloetinge IINieuwdorp II 53; Yerseke HIColgnspl. Boys n 5—1: Arnemuiden IIKrabbendijke II 5—0. 2e klasse C: Mevo nKloetinge III 110; Veere H—Mevo UI 11—2. 2e klasse D: Middelburg VIISerooskerke II 8 1; RCS IV—Meeuwen I 3—1; VSC I —VCK III 2—2. 2e klasse F: Spui II—Tern. Boys II 1—S; Zaam slag m—AZW n 0—5. DE ZONDAG COMPETITIE 2e klasse A: RCS mZeelandia UI 50. 3e klasse A: Domburg IIGoes IV 02. (Goes IV kampioen). K.N.VB.: Res. 2e klasse D: Middelburg IIDe Zeeuwen II 32. Amsterdammers bleken kansloos in Brussel. Onder geringe belangstelling ont moetten de elftallen van Brussel en Amsterdam elkaar in de Belgische hoofdstad. Reeds van het begin af kwam het Amsterdamse doel zwaar onder druk te staan, hetgeen tot uitdrukking kwam in de twee cor ners die ae Brusselaars kort na elkaar kregen te nemen. Spoedig daarna werd het overwicht van de gastheren door Lambert in een doel punt uitgedrukt (10). De weinig goede aanvallen, die de Amsterdam mers wisten te lanceren, liepen in laatste instantie dood op keeper Struelens. die uistekend werk ver richtte. In de 41e minuut liet links buiten Galland Hagenaars die er niet in slaagde een solide indruk te ma ken, voor de tweede maal vissen (2 0). Harde schoten van Oldenhof brachten m deze stand vóór de rust geen verandering meer. Na de rust kwamen de Amster dammers sterk opzetten doch ook nu slaagden zij er niet in een doel punt te forceren Struelens bleel een onoverkomenlgke hinderpaal. Lam bert echter profiteerde van een goed aangegeven bal en schoot van 25 meter afstand onder Hagenaars door (30). Twee minuten vóór het einde moest de Amsterdam-keeper nogmaals zwichten voor een scherp schot van de Brussels-linksbinnen van der Plas, toen deze bij een -crim- mage voor het Hollandse doel zijn kans waarnam (40). De geringe schótvaardigheid van dë Amsterdam se voorhoede wa« er mede de oorzaak van, dat Amsterdam er zelfs niet in slaagde de eer te redden. Met 40 kwam het einde. WANDELSPORT Wandelprogramma voor Zeeland vastgesteld. Op de Zaterdag j.l. gehouden ver gadering van de Kring Zeeland van de Nederlandse Wahdelsportbond. welke te Goes werd gehouden, en on der voorzitterschap stond van de heer W. Joziasse uit Middelburg, werd het voorlopig wandelprögramma voor Zeeland samengestela Dit ziet er als volgt uit: 34 Mei Mediobutgum, Middelburg; 14 Mei; We'aa- digheidstocht (Kankerbestrijding), Goes Middelburg. Oostburg. Kloos- terzande en Scherpenisse. Hemel vaartsdag. 22 Mei: Op Stap. Scher- oenisse. 2e Pinksterdag. 2 Juni De Scheldetippelaa*s. Kloosterzande. 7 Juni; Zeeuws Dagblad. Goes. 18 21 Juni Avondvierdaagse te Goes Middelburg. Oostburg. Kloosterzande en Scherpenisse 5 Juli: Kring:ocht Kruiningen. 12—13 Juli; Nachttocht Medioburgum. Middelburg. Voor een in ardenburg te hou den wandeltocht zal de datum nog nader worden bekend gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11