Politie-dierenbescherming heeft goede resultaten Wm SS Zeeuwse Almanak Kop op! Steek 'n sigaar op: BRAAKENSIEK TEKENT EEN MOEDELOZE MOSSELVISSER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 4 APRIL 1952 CONGRES TE MIDDELBURG. Ernstige dierenkwelling komt op Walcheren nog maar zelden voor Op Walcheren vindt men geen treldionden meer en er zijn nog maar en. kele kettinghonden, het euvel van de „kistkalveren" is de kop ingedrukt en ernstige dierenkwellingen worden op het eiland nog maar hoogst zelden geconstateerd. Dit is voor een niet gering deel te danken aan het werk der zeer actieve afdeling Walcheren van do Bond van polltie-ambtenaren tot bescherming van dieren, die haar velé leden, voor zover dat nog nodig is, voortdurend aanspoort tot strenge, buitengewoon preventief werkende con. tróle en hun bovendien in een ljjvig maandblad uitstekende voorlichting geeft. Aan de grote activiteit, welke zy na de oorlog aan de dag heeft ge legd, heeft de afdeling het te danken, dat het jaarlijks congres van de bond ditmaal in Middelburg wordt gehouden. „Poliue-dierenbescherming" werd in 1919 opgericht door de toenmalige inspecteur J. F. Berkel te Vlissingen en de Amsterdamse commissaris van politie J. Frémery Kalff, die nog al tijd zitting hebben in het bestuur, respj als secretaris en voorzitter. Geen ziekelijke tederheid leidde tot de oprichting, doch de opvatting, dat de politieman warm gemaakt moet worden voor en volledig worden Inge licht over de dierenbescherming:, op dat hy aan de bestrijding van dieren- misbiuik en dierenkwelling meer tijd. aandacht en zorg besteedt dan nij krachtens zijn functie verplicht is te doen. In de 33 jaar van zyn bestaan is de bond uitgegloeid tot een belang rijke instelling, wier adviezen in ae wereldfederatie van dierenbescher mingsverenigingen hoog aangeschre ven staan, die onnoemelijk veel bij draagt tot een betere behandeling van het dier, maar die helaas nog te weinig medeleven en medewerking van het publiek ondervindt. De afdeling Walcheren zag kort na de oprichting van de bond het levens licht. Hoewel het bestuur voldoende werkzaam was. zat er weinig groei in en in de bezettingstijd moest zij ge heel van het toneel verdwijnen. Kort na de bevrijding werd het werk weer opgenomen en thans kan van een zeer bloeiende vereniging worden ge sproken, welke op voortvarende wyze geleid wordt door de wachtmeester der Rijkspolitie de heer J. Munter, de voorzitter, die sinds vorig jaar ook ^^5 Eerste Zeeuwse kreeft aangevoerd. Reeds op 2 April werden door ae fa. Bom Bêveland te Yerseke de eer ste Zeeuwse kreeften aangevoerd. Het koude weer werkt, volgens de vissers, er nog niet erg toe mee, om reeds flinke aanvoer te verwachten, daar de kreeften bij aanhoudend koud weer, weinig „lopen". Wegverbetering aanbesteed Donderdagmiddag werd op het bu reau Ruilverkaveling te Middelburg namens de Hervèrkavelingscommissie Walcheren in het openbaar aanbe steed het verbeteren van de weg te Aagtekerke in de richting Domburg, met bijkomende werken. De navolgende inschrijvingen kwa men uit de bus: F. Duynhouwer, Goes, 52.700; Bos en Van Doornick; Vlis singen, 52.679; fa. Jasper van 't Verlaat Zn.. Hardinxveld, 49.500; Gebr. Geldof, Serooslcerke (WO, 47.167; Joh. Moerland, St. Anna- land, 44.400; Aannemingsbedrijf Zeeland. Middelburg, 43.900. De gunning werd aangehouden. EREHAAG Wanneer er een bekend tennisspel Ier (of speelster) in het huwelijk treedtkunt ge zo'n jong echtpaar vaak ouder èen haaa van hoog ge heven rackets zien doorschrijden en wanneer een journalist de gewichtige stap gaat doen, ziet hij het pad van hem en zijn a.s. echtgenote veelal belegd met de producten Zijner noes te arbeidOver een loper van kranten schrijden zij dan naar stad huis of kerk en zo worden er tal van huwelijken voltrokken, die veelal gekenmerkt worden door het beroep van de of de Dat was Donderdagmiddag te Vlis singen ook het geval. Bij de Gereformeerde Kerk in de Paul Krngcrstraat was een haag van feestelijk met papieren mutsen uitge doste kleuters opgesteld. Tachtig vertegenwoordigenjes van de Vlis- singse jeugd vormden het décor, waartegen de Jioofdjuffrouw" van een kleuterschool met de man harer keuze de beslissende stap ging doen. Een plechtige stap, die een wel ui termate opgewekt karakter kreeg, toen tachtig frisse kinderstemmen ter ere van „juf' een toepasselijk lied door de zonnige straat deden weer klinken. Ge kunt, dachten wij, op zulk een moment niets beters wensen dan de zang van tachtig kleuters op de ach tergrond va» uw huwelijksplechtig heid; tachtig gave, héldere kinder stemmen als onaantastbare herinne ring aan die ene, grote dag. 6e zult, mevrouw en meneer, dit onderdeel van de huwelijksvoltrek king wel heel lang onthouden ...Ge liadt u geen passender erehaag kun nen wensen. hoofdbestuurslid is. Als secretaris fungeert de agent van politie de heer J. Wijkhuis, cue de laatste jaren vele leden en donateurs wist te winnen. Vrijwel alle politie-ambtenaren op Walcheren zyn lid en ook de gehele rechterlijke macht in Middelburg steunt ae afdeling, die van de com missarissen van politie en de districts commandant der Rijkspolitie alle medewerking ondervindt en op pretti- ~e wijze samenwerkt met de andere lierenbeschermingsverenigingen. Dit jaar zijn ook afdelingen te Axel en Oostburg gesticht en de oprichting van een afdeling te Goes wordt voor bereid. Het congres op 16 en 17 April, Waar van wij net programma reeds publi ceerden, is niet het eerste, dat de bond op Walcheren houdt. Dit ge schiedde ook in 1928, toen men in Vlissingen vergaderde. Bouw Zwinbrug gegund. De herbouw van de in verband met het toerisme zo belangrijke Zwinbrug in de provinciale weg Breskens-Sluis nabij laatstgenoemde gemeente, wel ke brug door oorlogshandelingen ver nield werd. hebben Gedeputeerde Sta ten van Zeeland gegund aan de aan nemers J. de Oude en K. F. de Oude te Biervliet. Deze hadden ingeschre ven voor f 78.675. Plannen tot stichting van Chr.-H.B.S. te Middelburg Dinsdag a.s. Wordt in Middelburg een vergadering belegd, waarin een actiecomité belangstellenden de nog zeer voorlopige plannen tot stichting van een Chr. H.B.S. voor Walcheren te Middelburg zal voorleggen. Hét is de bedoeïiiig de mógelijkheid tot deze stichting onder ogen te zien. waarbij uiteraard de financiële consequenties en.de moeilijkheid om leraren te krij gen niet onbesproken zullen blijven Zoals bekend is in Middelburg een dépendance van het Ghr. Lyceum te Goes gevestigd, met 65 leerlingen, ver deeld oVéf drie klassen. Persoonlijke activiteit kenmerkt Scherpenisse (Vervolg van pag. 1) Wat de bouwactiviteit na de öörlog betreft, dient hét optrekken van acht woningwetwoningen gememoreerd te worden eh vooral ook de stichting in 1947 van een groenvoérdrogerij met opslagplaats en de oprichting van een aardappelkoelhuis. Diè drogerij geeft des zomers werk aan ongeveer 30 en des winters aan ongeveer 10 mensen. De heersende welvaart demon streert zich in het verlangen naar bouwvolume. Wanneer er bouwvolu me zou zyn. dan zouden er direct al zes aanvragen voor particuliere bouw ingewilligd kunnen worden. Voor het verkrijgen van een verenigingsge bouw verwacht men uitkomst door particulier initiatief, maar de aanleg van een sportveld dat nog altijd ontbreekt - zal wel voornamelijk aoor het gemeentebestuur aangevat moéten wordén. CLOVERNIERSGILDE Bij hét opmerken van de velerlei ac tiviteiten in Scherpenisse doét enigs zins teleurstellend aan, dat het oude Cloveraiersgilde weliswaar nog altijd ziln traditie van feestvieren iri de Pinkstérweek voortzet, maar geen schuttersvvedstryden organiseert en in feite elke andere dan feestelijke activiteit heeft gestaakt. Er zou voor zo'n gilde nog wel een mooie taak in een dorp te vin den zijn, ook al wordt er dan niet bij geschoten met de aloude handboog. WESTKERKE En nu we het toch over de historie hebben: in het gemeentehuis van Scherpenisse hangt een bijzonder mooi middeleeuws drieluik, dat af komstig is uit de kerk, die destijds stond te Westkerke thans een ge hucht van zeven huizen welk dorp in 1815 werd samengevoegd met Scherpenisse. Ook hangt er nog een oud wapen schild van Westkerke met op de ach- terzyde een tafreel van de goede Her der, die zijn leven stelt voor de scha- §en. Misschien een herinnering aan e schapenhoudery, diè oudtijds veel op de schorren werd uitgeoefend en waardoor de gelijkenis van de goede Herder sterk sprak tot de ingezete nen van Westkerke. Rest volgt. Nog wfjst men ln het gehucht thans een gebouw aan, dat destijds het raadhuis was en wanneer men er tus sen de weinige huizen loopt, dan is er toch iets, dat aan een dorp doet den ken, al kan men dat „iets niet defi niëren. Het is de sfeer, die er hangt. Dezelfde sfeer, die ons soms noopt de resten van een vroegere stad nog al tijd stad te noemen, ofschoon dikwijls het inwonertal niet eens toereikend is voor een zelfstandig dorpsbestaan... In Scherpenisse is dat anders, daar is het dorpsleven ingesteld op de econo mische activiteit van vandaag en daar bemerkt men al gauw, dat de rust van het platteland anno 1952 niet meer de rust van het platteland vóór 1940 is. Men heeft er ook al haast ge kregen!! De heer J. W. Hupkes in comité Ned. tentoonstelling in Mexico. Het comité „Nederlandse tentoon stelling in Mexico", dat onder be schermheerschap van Prins Bern- hard staat, hield dezer dagen de eer ste vergadering. Als voorzitter treedt op de heer Ch. J. L M. Weiter, voor zitter van net Nederlands-Zuia-Ame- rlkaans instituut. Tot de leden, die in het comité zitting hebben, behoort ook de heer J. w7 Hupkes, directeur van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde". Brand in korenmolen te Wissekerke. Ook in Sas van Gent moest de brandweer uitrukken. Donderdagmiddag brak er brand uit in de korenmolen van de heer M. Verhagen te Wissekerke. Enige brandweerlieden, die in de omgeving van de molen de riolering aan het doorspuiten waren, bemerkten de brand het eerst. Ondanks de verstik kende rook gelukte het met behulp van brandblusapparaten de brand, waarvan de vuurhaard zich bij de electromotoren bevond, te blussen. Door het inschakelen van nog twee brandblusapparaten behoefde de brandspuit geen assistentie te verle nen. De zolder van de molen was ge heel verkoold. Gistermorgen om kwart voor zes brak er eveneens brand uit in een van de stoftorentjes van het gebouw der N.C.B. te Sas van Gent Onmid dellijk werd de brandweer gealar meerd, die spoedig ter plaatse ver scheen en de brand in enkele minu ten bluste. De oorzaak van de brand is niet be kend. De schade bedraagt enkele honderden guldens. Een sigaar is toch maar je ware! Die geeft weer een zonnige kijk op het leven. En zo*n goede, fijn geurende sigaar behoedt u tegen 'inhdfëse'. PHILIPPINE IN 1896 Maar in 1952 bouwt men aan een nieuwe toekomst IN PHILIPPINE BEVINDEN ZICH NOG DRIE door Johan Braakèn- siek voor de Middelburgsche Courant van 15 JuH 1896 getekende spotpren ten. Drie exemplaren hebben de tand des tyds doorstaan en zo kan men thans nog in een der „stamineetjes" zien hoe Johan Braakensiek zes en vijftig jaar geleden reeds trachtte met z^n scherpe tekenstift „instanties" wakker te schudden. Een welgedane minister van Waterstaat luistert op de prent wel willend naar een moedeloze mosséivissfer, die Zijne Excellentie aanspreekt over de toekomst van Philippine. Het is een kort gesprek, waarbij die negentiende-eeuwse mosselvisser tot de conclusie komt, dat hij maar beter naar Amerika kan gaan ,,Ze zeggen, dat hij gegaan is ook", vertelt men ons en velen zyn het er over eens. dat de man daar goed aan gedaan heeft. Het is voor de mensen uit Philippine en met name voor hen, die met hart en ziel aan de mossel- visserij verknocht zijn en dat zijn er velen dan ook wel uitermate moeilijk om een toekomst, die er in 1896 al niet rooskleurig uit moet ge zien hebben, ln 1952 nog met ver trouwen tegemoet te gaan. De ge schiedenis is bekend; de haven ver zandde, de Braakman-inpoldering versnelde het proces en Philippine zag zich genoodzaakt liet roer om te gooien. Er zijn er onder de rhossel- vlssers, die reeds tientallen jaren ge leden hun maatregelen namen en een van hen ls de heer J. P. Dhoöge, die naar hij ons vertelde, ,ruim vijftig jaren in de mossels heeft gezeten". Maar hij hield het niet bij mosselen alleen; reeds in de dertiger jaren be- ;onnen de heer Dhooge en enkele an- eren een nevenbedrijf te stichten: fruitteelt. Zij hebben daar uiteraard nooit spijt van gehad. Want thans is gebleken, dat de toekomst van Philip pine met fruit ten nauwste samen hangt. „HARD FRUIT" De oude fruittelers hebben zich tot op heden vrijwel uitsluitend toege legd op het levveken van zogenaamd „hard fruit" (appelen en peren). Voor het scheppen van werkgelegenheid biedt deze tak van de fruitteelt he laas minimale mogelijkheden. De werkzaamheden in de bogaarden kunnen over het algemeen uitgevoerd worden met éigen mensen en alleen des zomers vindt een aantal plukstérs en plukkers in deze bédryven Ver diensten. „De mosselkwekerij", aldus de heef Dhooge, „vergde by my doorlopend een zeventig tot tachtig mensen en het is vanzelfsprekend uitgesloten, dat al deze mensen thans ingescha keld kunnen worden bij de fruitteelt". Ja, dat is Inderdaad vooralsnog uitge sloten, tenzij... „EN ZACHT FRUIT." Tenzy Philippine er in zal slagen binnen afzienbare th'd de teelt van „zacht fruit" (aardbeien, bessen, Ritthem verwelkomde nieuw schoolhoofd. In een bijzondere bijeenkomst van het bestuur der Christelijke school te Ritthem, werd het nieuwe hoofd der school, de heer G. de Zeeuw, in aan wezigheid van de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk en van het college van B. en W. ontvangen. De heer A. Breel, voorzitter van het bestuur, verwelkomde het nieuwe hoofd in hartelyke bewoordingen. Hierna voerden nog het woord, burgemees ter P. Danielse, dé heer H. C. A. Va- rel, ds. Muller, namens de kerke raad en de heren M. A. van Strien, het scheidende hoofd der school, en de heer B. J. de Mey. Een dankwoord van de heer De Zeeuw vormde het «dot van de bijeenkomst. frambozen eiiz.) rendabel te maken- Zoals bekend, is hiermede reeds een begin gemaakt en evenals voor de gemeente Hóek liggen ook hier voor Philippine gunstige mogelijkhe den. Wanneer deze tot ontwikkeling komen, zullen tal van Philippiners ln deze tak van liet fruitbedrijf inder daad werk kunnen vinden. Want de zachte fruitteelt vergt wèl mensen en biedt derhalve voor een grote ca tegorie van werknemers perspectie ven. De overgang van de visserij naar de fruitteelt schrijdt voort. Er wor den cursussen gegeven en te zijner tyd hoopt men te komen tot de op richting van een fruitteelt-vakschool, al dan niet in combinatie met een landbouwschool, En zo hoopt én verwacht men, dat de toekomst van Philippine, die reeds in 1896 velen twijfelmoedig stemde, gewaarborgd zal kunnen worden. Opdat nle-t meerderen zullen zeg gen, dat zij maar beter naar Amerika kunnen gaan Jubileum A. J. Vasseur. In tegenwoordigheid van de direo tie en vele leden van het personeel der Noordgroep, werd Dinsdag 1 Aprli in het kantoor der P.Z.EM. te Zie- rikzee, de heer A. J. Vasseur, dis trictsmonteur eerste klasse met standplaats Noordwelle, gehuldigd in verband met zijn 25-jarig dienstjubi- leum. De directeur der P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, sprak mede namens het bestuur zyn waardering uit voor de wyze waarop de heer Vasseur steeds zijn taak had vervuld. Ook memoreerde spreker nog, dat wij len de heer H. Minkema helaaa dit eerste jubileum in de Noordgroep niet meer heeft mogen beleven. On der aanbieding van de gebruikeiyke enveloppe wenste de directeur de heer en mevrouw Vasseur geluk, en spfak dè wens uit, dat de jubilaris nog vele jaren in dienst der maatschap- py werkzaam zal mogen zyn. Daarna complimenteerde de hoofdingenieur, ir. H. Everwyn, de heer Vasseur. Spr. gaf een overzicht van de loop baan van de jubilaris, waaruit bleek, dat deze de gehele electrificatie van Schoiiwen en Duiveland van het be gin af heeft meegemaakt. Ir. M. A. L. Beiin bood vervolgens zyn ge lukwensen aan en zeide de heer Vas seur éérst kort geleden nader te hebben leren kennen, doch te hopen in de toekomst op even prettige wy ze als thans met hem te mogen sa menwerken. De heer J. Huser sprak namens de personeelsvereniging har telijke woorden en bood tevens een geschenk aan. Tenslotte sprak de heer van Dixhoorn namens het per soneel, werkzaam in de Noordgroep. Spreker bood namens het personeel aan de jubilaris een geschenk en aan diens vrouw een bloemstuk aan. De heer Vasseur zeide het by zon der op prijs te hebben gesteld, dat de directeur de tyd had kunnen vin den om deze dag naar Zieriltzee te komen en dankte Vervolgens mede namens zijn vrouw alle sprekers voor hun hartelyke woorden en alle aan wezigen voor de blyken hunner be- langstelingl. Na het aanbieden van een verversing bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Tien jaar voor moord op Keesje Schreurs. Vonnis rechtbank Breda De arrondissementsrechtbank te Bre da heeft Joh. G.-H. uit Zierikzee, die enkele weken geleden terecht stond in verband met de moord op de 80- jarige Keesje Schreurs te Bergen op Zoom, veroordeeld conform de eis van de officier van justitie tot tien jaar gevangenisstraf met aftrek voorar rest en tot beschikking stelling van de regering. Geref. kerk te Terneuzen in gebruik genomen. Na gedurende bijna negen maanden wegens verbouw en restauratie geslo ten te zijn geweest, kon Donderdag avond de Gereformeerde Kerk in de Noordstraat te Terneuzen weer in ge bruik worden genomen. Het kerkge bouw was geheel vol, toen de praeses van de kerkeraad, ds. H. Pestman, na het gemeenschappelijk zingen van Psalm 150 1. schriflezing en gebed, het openingswoord sprak. Ds. Pestman verwelkomde In het bijzonder B. en W. van Terneuzen, en de afgevaardigden van de Ned. Herv. Gemeente te Terneuzen. welke gemeente tijdens de verbouwing gast vrijheid verleende ln haar kerkge bouw. Hierna volgde de overdracht van het kerkgebouw door de voorzitter van de commissie van beheer, de heer L. Michielsen. aan de kerkeraad. Deze sprak er zijn vreugde over .uit, dat de gemeente thans weer over een eigen kerkgebouw kan beschikken. Enige afgevaardigden van de jeugd verenigingen boden hierna bij monde van de heer Ribbens Jr. een doopvont aan. Ds. Pestman sprak een woord van dank en sprak zijn erkentelijk heid uit aan de Ned. Herv. Gemeente, die haar kerkgebouw zolang beschik baar heeft gesteld. Aan deze gemeente werd als dank een electrische klok aangeboden. Tenslotte volgde nog een meditatie over 2 Kronieken 6 18 en orgelsoli van de heren J. A. Tazelaar Sr. en C. Jongepier. Na dankgebed werd als slótzang psalm 23 1 en 5 gezongen. Het interieur van het kerkgebouw, dat een zeer stemmige en ruime in druk maakt, heeft wel een grote ver andering ondergaan. Stonden aanvan kelijk preekstoel en orgel langs een der zijwanden opgesteld en waren de banken amphiteatersgewijs in een halve cirkel daaromheen geplaatst, thans bevinden zowel orgel als preek stoel zich tegen de achterwand en zijn alle zitplaatsen in de lengterich ting van het gebouw aangebracht. Pastoor achter stuur van auto overleden. Woensdagmiddag omstreeks 4 uur reed de zeventigjarige pastoor Huy- gèns uit Clinge in zyn autootje door Hulst, vergezeld van 2yn kapelaan en een priester-student. De pastoor, die aan een hartziekte leed, werd plotseling door een beroerte getrof fen, waardoor de auto tegen een ge vel opreed. Doordat slechts langzaam gereden werd, konden de beide mede- inzittenden tydig uit de auto sprin gen. De pastoor overleed enkele minu ten later achter het stuur van zyn wagen. De auto werd zwaar bescha digd. Installatie burgemeester van Borssele. De Installatie van de nieuwe bur gemeester van Borssele, de heer P. J. Dominions, is bepaald op Woens dagmiddag 16 April. BENOEMING. In verband met het vertrek van de heer A. V. d. Berg, onderwyzer aan de school met de Bybel te Sou burg, is in dienst plaats benoemd mej. P. F. Versprenge, thans onderwijze res aan de C.N.School te Wisse kerke, wonende te Goes. K. OUDSHOORN, t Op 75-jarige leeftijd i3 te Oegst- geest overleden de heer K. Oudshoorn, oud-hoofd der school te Sirjansland. 'n% -bed is ook voor U ideaal! Lèkkèr warm en volkomen geruisloze vering. Bank voor Zeeland had een goed jaar. De gunstige ontwikkeling van de Bank voor Zeeland N.V. heeft zich ook gedurende het afgelopen boek jaar onverminderd voortgezet. De omzetten in rekening courant Waren groter dan ooit tevoren, de termyn- deposito's en crediteuren vertoon den een belangryke styging, terwijl ook de credietverlening wederom eni ge uitbreiding onderging, zo wordt vastgesteld in het verslag over het 32ste boekjaar van deze vennoot schap. De uitkómsten van de landbouw en fruitteelt waren over het algemeen bevredigend. De agrarische vooruit gang van dit gewest staat niet stil en kosten noch moeite worden ge spaard om de landbouw en fruitteelt op nog hoger peil te brengen. De oestercultuur mocht zich op normale wyze ontwikkelen. Ondanks het feit dat de groei beter en de sterfte min der had kunnen zyn, was de export allerminst onbevredigend en waren de pryzen góed. De catastrofaal Uit ziende dreiging voor de mosselcultuur door de parasitaire ziekte, is tot he- dên geen werkelijkheid geworden. Weliswaar moesten grote financiële offers worden gebracht, doch hierte genover staat, dat de export tot on gekende hoogte is gestegen. De ver betering van de monetaire positie van ons betaalmiddel ging helaas niet sa men met een vergroting van de zo noodzakelijke algemene volkswel vaart. De zeer zware fiscale lasten, het sterk gestegen kostenniveau en de ver doorgevoerde nivellering be lemmeren een gezonde ontplooiing van het bedryfsleven. De onderne mingsgeest wordt hoe langer hoe meer aan banden gelegd en het drei- tend spook der werkloosheid doemt Ier en daar reeds op. Deze symp tomen in aanmerking nemend, is men dankbaar voor de mooie resultaten van het boekjaar 1951. Na toevoeging van 10.000 aan het fonds Personeelsvoorziening bedraagt de netto winst 1951 48.728,35. Voor gesteld wordt 8% dividend op de ge wone aandelen uit te keren. De ba lans geeft in actief en passief een to taal van 3.482.843,76 aan, terwyi de verlies- en winstrekening een to taalbedrag van 127.975,88 vermeldt. „De Zeeuwen" te Hilversum gaf toneelavond. Zaterdagavond gaf de Zeeuwse ver eniging „De Zeeuwen" te Hilversum een toneelavond in „Hotel Jans" De zaal was zeer goed bezet Het moei lijke toneelstuk „Uw wil geschiede" werd onder regie van de heer van der Have door eigen krachten in het Zeeuws op uitstekende wijze opge voerd en maakte een diepe indruk op de aanwezigen. De voorzitter bracht na afloop ae dank van de toeschou wers over aan spelers en regisseur. Tot slot volgde een gezellig bal. Het sparen in Maart. Het tegoed van de spaarders by de Vlissingse Nutsspaarbank is in Maart gedaald v. f 7.982.489 tot f 7.926.486. Ingelegd werd f 222.318, terugbetaald f 278.321. Het aantal rekeningen steeg van 16.855 tot 16.931. Het schoolspa- ren leverde een inleg op van f 2321, de spaarbusjes een inleg van f 2954. Hier volgen nog enige détailcy- fers: hoofdkantoor: daling tegoed van f 5.926.902 tot f 5.866.321 (inleg f 144.594), afhaaldienst: styging te goed van f 13.280 tot f 13.874 (inleg f 2979); Souburg: styging tegoed van f 474.763 tot f 481.079° irüeg f 11.330) Goes: daling tegoed van f 1.124.216 tot f 1.119.144 (inleg f 42.116); Wolphaartsdijk: daling tegoed van f 283.516 tot f 280.625 (inleg f 7Ó24); haaldienst: inleg f 1978, terugbeta ling f 857; Zaamslag: daling tegoed van f 44.453 tot f 43.138inleg f 4850) Axel: stijging tegoed van f 38.333 tot f 41.309 (inleg f 3873). De liquidi teitspositie per ultimo Maart bedroeg f 075.394,81. BENOEMING. Bij beschikking van de minister van O., K. en W. is benoemd tot lid en plaatsvervangend voorzitter van de commissie, belast met het afnemen van de eindexamens voor stuurmans leerling en leerling-scheepswerktuig- kundige aan.de van rijkswege gesub sidieerde nijverheidsscholen, de heer P. Vijn, directeur van de „De Ruyter- achool" te Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2