PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ook de laatste nationalistische leider in Tunis gearresteerd De stad Vlissingen toonde zich voortreffelijke marinegastvrouw BILT TRUUS GAUTÏER KAN NAAR NEDERLAND VERVOERD WORDEN 195e Jaargang - No. 78 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A- Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 cL per week. f 5.45 p. kfr., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 1 April 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels l 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 2S cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr. 58-60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160), M'burg Londense Kaai 20. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Finlandstraat 2. telef. 16. Terneuren Brouwerljstr. 2; Zlerikzee. N. Bogc.-cl^r 160. tel I TOCH VOOR DE VEILIGHEIDSRAAD Nieuws over stakingsactie bleef uit de kranten De tweede secretaris van de Tunesische nationalistische party, de Neo Destoer, Hedi Noeira, is in Tunis gearresteerd, nadat hy geweigerd had deel uit te maken vaa de nieuwe Tune esisehé regering van Salah Eddin Ba koesj. Noeira was de enige nationalistische leider, die nog op vrije voeten was. Hy weigerde de functie omdat, naar zyn overtuiging, de regering „on der druk" werd gevormd. Gemeld wordt verder, dat de nieuwe premier Bakkoesj moeliykheden on dervindt l>y de regeringsvorming. Volgens politieke waarnemers zyn de meeste representatieve leiders in Tunis Bakkoesj vyandig gezind. niqué een interview met Hedi Noeira, tweede secretaris van de partij, ge- De censuur heeft alle nieuws over de staking, die voor vandaag is uit- ipen door het algemeen vakver- uit de kranten gehouden. De kleinhandelaars zullen Dinsdag geen voedingsmiddelen ontvangen, daar de centrale marktbedrijven geen voer hebben. De Franse autoriteiten 7&SÏ hebben aangekondigd, dat zij alle re- sarbeiders die i geringsarbelders die aan meedoen, zullen bestraffen, Tydens hét weekeinde hebben ster ke politie-afdelingen huizen en kan toren van nationalisten en commu nisten doorzocht. Er zijn geen arre staties verricht, maar Franse amb tenaren beweren documenten te heb ben gevonden, waaruit blijkt, dat de twee groepen samenwerken. De nationalistische Neo-Destoer heeft Maandagmiddag in een commu- Kanilijn Een paar officieren zaten in het café niet ver van ons vandaan. De oudste, een luitenant-kolonel, viel op door twee rijen bonte linten op zijn linkerborst. Merkwaardig dachten wij, hij moet een goed deel van de oorlog hebben meegevochten met al die onderscheidingen, maar eigenlijk ziet hij er toch wat on-militair uit; om de waarheid te zeggen stond het woord „kantoor" over zijn hele figuur geschreven. Onze vriend, zelf ex-officier, zag mijn blik. ..Ho", zei hij, „daar denk je natuurlijk, dat dit een echte oor logsheld Is met al die „fruitsla" op zijn borst. Maar ik zal je uit de droom helpen". En hij begon op te sommen. „Mobilisatiekruis 1914-1918. onder scheidingsteken voor langdurige dienst als officier: mobilisatie-ooriogskruis: vaardigheidsmedaille K.N.I.L.; me daille Nederlands Olympisch Comité: kruis Nederlands Olympisch Comité: medaille Nederlandse Bond van vrij willige Burgerwachten; kruis van de Algemene Vereniging van Nederland se Reserve Officieren voor militaire prestatietocht: herinneringskruis 1940- '45 van het Nederlandse Rode Kruis. Ziedaar de „orden en eretekenen" die door al die prachtige lintjes werden vertegenwoordigd". Aldus vangt een artikel aan van een onzer medewerkers, dat te lang is om het volledig on te ne men. maar dat een aangelegenheid behandelt, die toch wel de aandacht verdient. „Het Voorlopig Reglement op de Eerbewiizen en het ceremonieel bij de Koninklijke Landmacht" van 1951 be vat namelijk een opsomming van de eretekeningen en onderscheidingen, die of de lintjes waarvan on de uni form gedragen mogen worden. Daar onder bevinden zich 33 onderscheidin gen. die door H.M. de Koningin of door de regering worden verleend. En daarop volgen dan25. die door particuliere instellingen worden toe gekend! De oningewijde beschouwt onder scheidingen. die door officieren op de uniform worden gedragen, als be loningen voor moed. beleid of Vouw. Hij staat er geen seconde bij stil, dat hei mogeliik is. dat een officier 25 onderscheidingen draagt, die zonder uitzondering door particuliere instel lingen zijn verleend. Buitenlandse officieren dragen tal van onderscheidingen. Hun vaderland is lang in oorlog geweest. De geschie denis heeft echter gewild, dat het grootste deel van het Nederlandse le ger slechts kort heeft gevochten. Is het daarom echter nodig het gemis van werkelijke onderscheidingen al dus aan te vullen? Onlangs vroeg een Engelse kapi tein op een NATO-samenkomst aan een Nederlandse kolonel, wiens borst met reeksen van zulke echt Nederlandse lintjes was versierd, naar hun betekenis. De kolonel werd verlegen, temeer daar er een Neder landse majoor bij stond. Dus zei hij kortaf: „Och, allemaal sporttekenen". En dat vond de Engelsman, voor wie een lint op de borst een orde bete kent, een reuze grap. Hij lachte hard op, kennelijk onder de indruk van de bescheiden Nederlander en ging het verhaal ijlings aan een paar andere Engelsen vertellen, zo bij wijze van „moet je die bescheiden Hollander toch horen". Dat kwam de Nederlandse naam allerminst ten goede. Is dat geen on prettige gewaarwording? Laat men de particuliere onderschei dingen van de uniform weglaten, ten zij zij verleend zijn voor zeer verdien stelijk werk, of voor langdurige trou we dienst. Het is al erg genoeg, dat niet wei nig burger-Nederlanders zichzelf de coreren en rondlopen met lintjes, die zij nimmer officieel hebben gekregen Dat ook militairen trachten te impo neren met particuliere eretekenen ach ten wij onjuist. publiceerd. Noeira is Maandagmor gen gearresteerd en overgebracht naar het kamp van Remada, waar zich reeds andere leiders bevinden. Noeira, heeft verklaard, dat hij op 29 en 30 Maart driemaal bena derd is over deelneming aan een te vormen Tunesische regering. Zondag had hij in een onderhoud met premier Bakkoesj geweigerd aan een regering deel te nemen. De premier zou toen verlclaard hebben, dat hij, gezien de moeilijkheden die zich voordeden, de Bey zijn opdracht zou teruggeven. TOCH VOOR DE VEILIGHEIDSRAAD Pakistan zal, gesteund door 15 Arabische en Aziatische leden-staten van de Ver. Naties de Veiligheids raad verzoeken een spoedbrjeenkomst te beleggen om het Frans-Tunesi- sche geschil te behandelen. Het ver zoek zal vóór morgenmiddag worden ingediend. Achttienjarig meisje te Hilvarenbeek vermoord. Broer vond het stoffelijk overschot van zijn zuster. Tito waarschuwt het Westen Joego-Slavië wil gemengd worden in oplossing kwestie Triëst. Maarschalk Tito heeft Maandag in een redo verklaard, dat Joego-Slavië nooit zal instemmen met een verde ling van de Joegoslavische zóne van Triest en met een Italiaanse bezet ting van de huidige Brits-Amerikaan- sa zóne in Triëst. De maarschalk noemde het besluit tot het houden van een driemogendheden-conferen tie te Londen door Amerika, Enge land en Italië een onrechtvaardigheid. Tito waarschuwde het Westen, dat het door dit optreden de sympathie van Joego-Slavië zou verspelen. Tito herhaalde de eis. dat een op- lossing van de kwestie-Triest alleen Maandagmorgen omstreeks tien nur j mogelijk is met medewerking van werd onder de gemeente Hilvaren- Joego-Slavië. beek langs het Vvilhelmina kanaal de achttienjarige dienstbode E. van B. ernstig mishandeld levenloos aange troffen. Het slachtoffer was dienst bode te Tilburg. Maandagmorgen had mej. van B., zich, zoals gewoonlijk, omstreeks half acht per rijwiel naar haar werk be geven" Daar zy niet op de plaats van bestemming arriveerde, werd by de ouders om inlichtingen gevraagd. Een broer van het slachtoffer, die op na der onderzoek uitging, vond het stof felijk overschot van zi' ter de langs het W" lopende dijk. De polil werden terstond gewaarschuwc.. trent de beweegredenen van deze moord is niets hekend, terwyl men omtrent de dader nog volkomen in het duister tast. Ontploffing in Egyptisch legerdepót. In een munitiedepöt van het Egyp tische leger ten Zuiden van Cairo heeft zich Maandag een hevige ont ploffing voorgedaan. De uitgebroken brand werd door de brandweer met groot materiaal bestreden. guig, VU11U liCL BLUA- an zijn zuster ach- Wilhelminakanaal olitie en het parket ZIJ HERINNERT ZICH NIETS Onderzoek naar oorzaak van vliegramp bij Frankfurt leverde nog weinig op. Het onderzoek, dat is ingesteld naar de oorzaak van de ramp met de „Koningin Juliana", heeft tot heden nog geen byzonderheden aan het licht gebracht, die de commissie in staat stellen de oorzaak van de ramp te be palen. De veronderstelling, rtp.1 ..Koningin Juliana" de aamvyzingen heeft gevolgd, die voor een vóór het K.L.M.-toestel uitvliegende machine bestemd waren, schynt niet juist te zijn. Dat vliegtuig was op het ogenblik van de ramp reeds geland en voorts stond de „Koningin Juliana" op dat ogenblik nog niet in verbinding met de verkeerstoren van het vliegveld Rhein-Main. Dit heeft de directeur van de K.L.M. in Duitsland, de heer Laponder verklaard op een perscon ferentie. Deze sprak voorts een be richt tegen als zou de piloot van het K.L.M.-toestel kort voor het ongeluk hebben meegedeeld, dat hij moeilijk heden met de hydraulische stuurin richting had. De chef-vliegdienst, de heer A. D. Snitselaar, heeft te Frankfurt ver klaard, dat aan het wrak van het verongelukte toestel slechts zeer wei nig onderdelen van instrumenten zijn gevonden, die opheldering over de oorzaak van het ongeluk kunnen ge ven. Hij achtte het niet onmogelijk, dat een brand of een zeer belangrijke technische storing de piloten heeft doen pogen zo snel mogelijk te lan den. MEJ. GAÜTIER NAAR NEDERLAND Binnen enkele dagen zal mej. Gau- tier, de stewardess van de „Konin gin Juliana" voor verdere behande ling naar Nederland worden overge bracht. Haar toestand gaat vooruit, maar zy kan zich nog niets herinne ren van de ramp. Gehoopt wordt, dat zij na een lange periode van rust zich iets zal kunnen herinneren, aan gezien haar getuigenis van groot be lang kan zijn voor het onderzoek naar de oorzaak van de ramp. Gedenkteken in Berlijn voor samenzweerders tegen Hitier. De West-Berlijnse Senaat heeft een voorstel goedgekeurd om voor hen, die bij de mislukte samenzwering te gen Hitler in Juli 1944 het leven lie ten, een gedenkteken op te richten op de plaats van het vroegere ministerie van oorlog.» maarschalk zeide vrezen, dat het Westen*in de ,,brel van de Italiaanse eisen" zou gera- kén en toe zou geven aan de „fas cistische elementen". Het Joegosla vische volk was in opstand geraakt naar aanleiding van de anti-Joego- slavische demonstraties, aldus Tito. GROTE DEMONSTRATIE. In Belgrado ls Maandag een de monstratie gehouden, waaraan onge veer 200.000 personen deelnamen. Men riep bereid te zyn het leven te offeren voor de verdediging van Joe- fo-Slavië's rechten in het vrije ge- ied. Inmiddels heeft het Britse ministe rie van buitenlandse zaken medege deeld, dat de drie-mogendhedenbe- sprekingen Donderdag zullen begin nen. Opstand in Amerikaanse gevangenis. „Wij willen ze er uit spoelen of er uit vriezen In een vleugel van de gevangenis te Trenton (New Jersey) hebben zich 25 gevangenen ingesloten en de brandweer is gealarmeerd om te trachten de weerspannige elementen „er uit te spoelen". Een gevangenis- employé verklaarde: „Wij zullen ze er uit spoelen, of er uit vriezen". De gevangenen protesteren tegen „slecht voedsel en slechte geneeskun dige behandeling". Zij hebben de rui ten gebroken en zich gewapend met losgerukte pijpen van de verwarming. Sinds Zaterdagnacht hebben zy geen voedsel meer gehad en de verwar ming is sedert Zondag buiten wer king, Traangasbommen hadden geen uitwerking en thans doet «.ie brand weer pogingen. Stevenson favoriet als democratisch candidaat De diplomatieke correspondent van de „New York Times" schryft, dat gouverneur Stevenson van Illinois de „favoriete candidaat van de politieke profeten" voor de democratische par tij is. Hy zou worden beschouwd als „de man die het best in staat is de door president Roosevelt gesmede coalitie bijeen te houden". Week-end op ijsschots. Negen mannen, die op een ijsschots 400 mijl van de Noordpool waren ge strand. zijn door vliegtuigen gered en naar Barrow in Alaska overgebracht, aldus heeft radio-New-York Maandag gemeld, Zaterdag was hun vliegtuig bij een poging om van het ijs op te stijgen ernstig beschadigd. Zij zelf bleven ongedeerd en hadden voldoen de voorraden voedsel en brandstof. Anjers geuren in de krani! Een Amerikaans dagblad ver scheen onlangs met een adverten tie-pagina, waarmede een Califor- nische bloemenkwéker reclame maakte voor zijn fleurige produc ten. De pagina was in kleurendruk uitgevoerd en had een enorm suc ces. Toen de lezers hun krant openden, steeg er een heerlijke bloemengeur uit op. De illustratie was namelijk met geparfumeerde inkt gedrukt. Sindsdien wordt hel parfumeren van kranten in de Verenigde Staten met stijgend suc ces toegepast. Ook in ons land heeft deze nieu wigheid ingang gevonden. Vorige week heeft men in ons blad kunnen lezen, dat een Am sterdamse firma ansichtkaarten met hyacinthengeur in de handel brengt. In de Nederlandse dagbladen is het Amerikaanse parfum-procédé nog niet toegepast. Het verheugt ons daarom onze lezers de primeur van krantenparfumering te mogen aanbieden. Wanneer men de hierboven afge beelde anjers wat dichter bij de neus brengt, zal men constateren, dat deze geuren! -J Rotsblokken stortten op personentrein Elf doden en vele gewonden bij Lissabon Op ongeveer 10 km. van Lissabon is Maandag een aantal door de zware regens losgespoelde rotsblokken op een personentrein gestort. Volgens de eerste berichten werden elf rei zigers gedood, terwyl een vijftigtal personen gewond raakte. Vooral de- 3e-klasse rijtuigen werden door de stenen getroffen. De reddingswerk zaamheden worden belemmerd door de voortdurende zware regens en een krachtige wind. Een onafgebroken rij ziekenauto's brengt de gewonden over naar het ziekenhuis van Lissa bon. Burgemeester van Roden door G.S. geschorst. Gedeputeerde Staten van Drente hebben de burgemeester van Roden, de heer H. Helwerda, gelast zijn werkzaamheden als zodanig te sta ken. De oorzaak ligt in de overtredln- fen van de wederopbouwwet, begaan ij fabrieksbouw. De burgemeester van Peize, de heer P. D. Edel, is tijdelijk belast met de waarneming van het burge meestersambt. Accijns op sigaren gehalveerd Wetsontwerp werd ingediend. Het reeds eerder aangekondigde ontwerp van wet tot verlaging van de accijns op sigaren is thans aan de Tweede Kamer aangeboden. Het ont werp bevat een verlaging van de ac cijns op sigaren van 27 tot 14 en op een „senoritas" van 33 tot 20 Het eerst overwogen stelsel van gedifferentieerde tarieven is na gepleegd overleg met de Benelux- partners niet in net ontwerp gevolgd. Voorts is de gewichtsgrens tussen si garen en senoritas ten gunste van de sigaren verlegd, en wel van 3,5 k.g. naar 3 k.g. per 1000 stuks. De verlaging, zal gedurende twee jaren van kracht zijn. By het in wer king treden van de wet zal onder be paalde voorwaarden een evenredige teruggaaf van sigarenacciins over ae by de industrie, groot- en kleinhandel aanwezige voorraden worden ver leend. Ook in Marokko moeilijkheden. Te Safi aan de Westkust van Ma rokko zijn Maandagavond twee Ma rokkanen, onder wie een jongen van tien jaar, om het leven gekomen en twee gewond by een botsing met de politie. Later vielen Marokkanen Europeanen aan, waarby zeven per sonen werden gewond. De ongeregeld heden begonnen toen de politie een Marokkaan arresteerde, die anti- Franse leuzen riep. BRITSE JANTJES VERZOT OP CHOCOLADE EIEREN Dank zij uitstekende samenwerking De oefening Bandeau in, die in de week van 24 tot 30 Maart in eD om de Scheldemonden werd gehouden, behoort weer tot het verleden. Maan dagmorgen hebben de Engelse oorlogsbodems Vlissingen en Terneuzen verlaten, Dinsdag vertrekken ook de Nederlandse mijnenvegers uit Missingen, Terneuzen en Veere. Voor Vlissingen met name is dit massale vlootbezoek van groot be lang geweest en wel in de eerste plaats, omdat gebleken is, dat, hoe wel de haven nog steeds slechts be perkte mogelijkheden biedt, een der gelijk groot aantal oorlogsbodems er een goede ligplaats kan vinden. Alle mogelijkheden werden daartoe uitge buit en een woord van hulde aan de Commandant Maritieme Middelen te Vlissingen, die met zyn kleine staf de organisatorische werkzaamheden heeft moeten verrichten, mag hier ze ker niet achterwege blijven. Men kan er van verzekerd zijn, dat het voor deze groep marine-officieren en met name voor luitenant ter zee le klasse De Greeuw, die in de regelingen een zeer belangrijk aandeel had, vermoei ende dagen zijn geweest. Des te meer stemt het tot voldoening, dat alles voortreffelijk in orde is geweest. Met even grote voldoening kan wor den vermeld, dat van verschillende zijden, zoals de N.V. Haven van Vlis singen, de Steenkolen Handelsvereni ging en de N.V, Kon. Mij. „De Schel de", de grootst mogelijke medewer king werd verleend als er problemen opgelost moesten worden. Deze me dewerking is van zeer. grote waarde geweest. Daarnaast was deze oefening voor Vlissingen van belang, omdat niet alleen in de haven voor een tiental da gen de oude marine-glorie terugge keerd was. maar ook in de stad zelf. De ruim zevenhonderd Britse en Ne derlandse marine-mensen brachten het nodige vertier. En speciaal de En gelse gasten, die bij zulk een verblyf in vreemde haven niet door een de- viezenstop gehandicapt zijn, waren goede klanten van de Vlissmgse mid denstand. 0 Eén artikel was er, dat bij de En gelse Jantjes bijzondere belangstel ling genoot: het chocolade-paasei Paaseieren zijn er in ongekende hoe veelheden gekocht zó mooi zijn ze in Engeland niet te krygen en boven dien zyn ze thuis op de bon, verklaar den de kopers. Hopelyk stormt het tijdens hun thuisreis niet dl te hevig, anders komt er geen paasei heel in Engeland aan TELEGRAMWISSELING. Uit de na het vertrek der Engelse oorlogsbodems gewisselde telegram men blijkt wel duidelyk, dat de-goede verstandhouding tussen de Engelse en de Nederlandse marine niets te wensen heeft gelaten. De oudste Engelse officier, captain C. Maud, seinde uit volle zee naar de Commandant Maritieme Middelen Missingen: „Au revoir. Thank you for having given us such a good time!" (Tot wederziens. Dank voor de prettige werd!) tijd, die ons bezorgd Kapitein ter zee J. B. Broekhuysen seinde op zijn beurt: „Thank for the cooperation during the exercises and for your pleasant company. No doubt the stay of your ships in this port has strengthened the solid ties of comradeship between our two Navies, founded during the last war. Boh voyage and au revoir!" (Dank voor uw samenwerking tijdens de oefeningen en voor uw aangenaam gezelschap. Zonder twyfel heeft het verblyf van uw schepen in deze haven de hechte banden van kameraadschap tussen beide zeemachten, die gelegd werden tijdens de jongste oorlog, nog verstevigd. Goede reis en tot weder ziens!) Vermelding verdient nog, dat cap tain Maud die zoals bekend, tijdens de landingsoperaties op Walcheren in 1944 bevelhebber was van de in Bres- kens gestationneerde Britse marine, de plaats in ogenschouw heeft geno men, waar einde Mei het aan deze landing herinnerende monument zal worden opgericht. Hopelyk kan de mogelijkheid worden geschapen, dat captain Maud de onthulling eveneens bij zal kunnen wonen. NIET DE LAATSTE OEFENING? Uit de haven van Vlissingen zyn de Britse en Nederlandse oorlogsbodems weer vertrokken en ook in ae stad is het stiller geworden. Nu gebleken is, dat zonder bezwaar vanuit Missingen een oefening van deze omvang kan worden gehouden, hoopt Missingen oprecht, dat Ban deau HI door meer dergelijke om vangrijke oefeningen gevolgd zal worden. Bevolkingsregister krijgt duplicaat m buitenland Reconstructie moet na een oorlog mogelijk zijn. Tot de belangrijkste onderdelen van de gemeentelijke administratie moeten ongetwijfeld de bevolkingsboekhou ding en de burgerlijke stand worden gerekend. Het iigt dan ook voor de hand, dat de regering zich heeft be raden over eventueel te nemen maat regelen. die, indien ons land opnieuw door een oorlog zou worden getrof fen, de gemeentebesturen in staat zullen stellen, later de registers te reconstrueren. Om na een eventuele oorlog over een zo groot mogelijk aantal betrouw bare gegevens te beschikken, zal be vorderd worden, dat binnenkort op een plaats in het buitenland, waar de kans op vernieling gering is, een cen traal register zal worden ingericht en bijgehouden. Bedoeld register zal een duplicaat moeten bevatten van elk archiefblad, dat in ons land deel uit maakt van een archiefregister. Belofte maakt schuld. William Denver in Salisbury had zijn dochtertje beloofd dat ze een goudvis kreeg, als ze zoet naar de tandarts ging. Hij liep de ganse dag door de stad. maar kon in geen enkele win kel een goudvis ontdekken. Omdat het kind zo zeurde klom hij 's avonds, met een schepnet en een zakje broodkruimels gewapend, over het hek van een stadspark en begon te vis sen in een der vijvers. Een po- litie-agent betrapte hem juist op het ogenblik, toen hij een kanjer in een jampotje deed. En de rechter neeft hem giste ren veroordeeld tot honderd gulden boete. „Ik waardeer uw motieven". zei de rechter, „maar ik herinner u aan het gebod: Gij zult niet stelen. Dat heeft óók betrekking op de goudvissen van de gemeente raad!". Prinsessen niet naar Schiphol. De vier prinsessen zullen heden middag zo vernemen wij niet op Schiphol zijn by het vertrek van haar ouders naar de Verenigde Sta ten. Op paleis Soestdijk zullen zij af scheid nemen, opdat zij niet de school behoeven te verzuimen. Ook prinses Wilhelmina zal van de Koningin en de Prins reeds op paleis Soestdijk afscheid nemen. Het koninklijk paar zal met de DC-6 PH-TPT, ae „Prinses Beatrix" de reis naar de Ver. Staten maken. DE VERWACHT: .Vlij ril. bl.MJ Geldig tot hedenavond. Over het algemeen veel bewolking en later op de dag plaatselijk enige sneeuw of regen. Zwakke tot mati ge en later tot krachtig toenemende Noord-Oostelyke tot Noordelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatu ren als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1