NIEUWS UIT ZEELAND Zwin Zijpe JIMMY BROWN, sporfheld no. 1 EINDE VAN CONFLICT OVER VERMAKELIJKHEIDSBELASTING? AMBACHTSSCHOOL TERNEUZEN HEEFT MEER RUIMTE NODIG WISSEL BEVELANDEN MAANDAG 31 MAART 1952 PROVINCIALE Z B BIJ W BB COURANT ZUID-BEVELAND Goes UITVOERING „DE VLAM" De Goese Lyceumvereniging de Vlam irad Zaterdagavond in het Schutters, hof voor het voetlicht met het Engel se toneelstuk „Het avontuur van Ambrose Applejohn", een spel van avontuur en romantiek. De gefortuneerde vrijgezel Ambrose Applejohn nakomeling van een zeerover kreeg genoeg van zijn bezadigde leventje, waarin hij met tedere zorg werd omringd door een oude butler, een tante en een nichtje. Hij bood zijn landhuis te koop aan, om zich in amoureuze avonturen te gaan storten. Alleen dit voornemen al deed hem ervaren, dat hij niet ver behoefde te gaan om deze te beleven. Twee inbrekersbenden, waartoe ver leidelijke vrouwen behoorden, kozen Ambrose's huis als werkterrein. De meest spannende verwikkelingen ontstonden, waaruit Ambrose zich geïnspireerd door een droom over zijn grootvader handig' wist te redden. Over het algemeen genoot dit geens zins gemakkelijke stuk een goede vertolking. De spelers en speelsters bleken rolvast, aan de décors vooral de scheepshut was alle zorg besteed en de spanning werd vaak, ook door lichteffecten, tot het uiter ste opgevoerd. De hoofdrol van Ambrose was in goede handen bjj Karei van Riet. Het beste spel leverde hij tijdens de mui terij-scène in de scheepshut. Intussen was dit tweede bedrijf ook een knap stukje regie. Gerda Broekhoven toon de zich als Anna Valeska een waardi ge tegenspeelster, vooral in haar dra matische rol als slavin op het zeero versschip. Verder moet nog in het bijzonder vermeld worden het rustige spel van de bediende Lush (Jan de Jonge), het optreden van Pim Boerop als de sinistere spion-inbreker Borol- sky en Paula Rijk als mevrouw Pen- gard. De herhaaldelijke open doekjes wa ren een verdiende beloning. Na af loop ontvingen de dames bloemen, en aan de regisseur, de heer J. W. Ja- nitschek werd een geschenk aange boden. Vóór de opvoering van het toneel stuk bracht het meisjeszangkoor on der leiding van de heer J. Kousema ker op verdienstelijke wijze enkele nummers ten gehore. De voorzitter van de ,,Vlam", Wim Griep sprak een openings- en een slotwoord. Vanavondwordt de uitvoering her haald. Officiële publicaties OPKOMST DIENSTPLICHTIGEN VOOR 1STE OEFENING. 'ten behoeve van de dienstplichtig die op 1 en 3 April a.s. onder de wape nen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moe ten van deze extra-treinen gebruik ma ken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein De dienstplichtigen die. in verband met hun plaats van bestemming, geen ge bruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra-treinen, moeten ingevol ge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 7.00 uur. Op 2 April a.s. zijn geen extra-treinen ingelegd en moeten derhalve alle dienstplichtigen, die op die dag onder de wapenen komen, rei zen met de treinen of bussen van de nor male dienstregelingen, per eerste reisge legenheid na 7 00 uur. De extra treinen lopen in de volgende dienstregelingen Op l April voor de opkomst te Dordrechl Breda of Tilburg: Den Haag H S. v 8.37. Delft v 8 47. Schiedam v 8.58, Rotterdam DP v 9.07. Feijenoord v 9.17, Dordrecht a 9.31. Breda a 10.08, Tilburg a 10.30 Voor de opkomst te Harderwijk of Wezep een extra trein: Amsterdam CS v 9.10 Amsterdam MP v 9.19 Hilversum v 9.39 Amersfoort v 9.56, Harderwijk a 1018 Wezep a 10.42 en een extra trein: Zwolle v 11 20, Wezep a 11 31, Harderwijk a 11.58 Op 3 April voor opkomst te Utrecht Schalkhaar of Eefde een extra trein: Rot- terdam Maas v 7.59. Den Haag SS vertr 7.56, Voorburg v 8,01, Gouda v 8,20. Utrecht CS v 8.67, Amersfoort v 9.20 Apeldoorn v 9.57, Deventer a 10.10. Voor Eefde (station Zutphen) t eApeldoorn overstappend Zutphen a 10.33. FAMILIE-AVOND METAALBEWERKERS. De afdeling Goes van de Nederland se Metaalbedrijf sbond hield Zater dagavond in het slot „Ostende" een grote familie-avond. Na een openings woord van de voorzitter, de heer M. J. de Groot, werd een afwisselend pro gramma van het „Joko-cabaret" afge werkt. Voorts werd aan de heren I. Mondeel en A. Nonnekes het bonds- insigne uitgereikt voor 25-jarig lid maatschap. De bestuurder de heer H. v. d. Meer sprak tenslotte een pro pagandistisch woord. UITVOERING CHR. SPORTVERENIGING O.K.K. Het was voor de Christelijke Sport vereniging O.K.K. te Goes een grote voldoening dat, toen zij Zaterdagavond in de „Prins van Oranje" een uitvoe ring gaf, de zaal tot de laatste plaats was bezet. Zeer verheugend was voorts de me dedeling van de voorzitter, de heer J. Slmonse, dat juist aZterdag een envelop met f 25,— was ontvangen voor het piano-fonds. In zijn begroe tingswoord betrok hij onmiddellijk de voorzitter en penningmeester van het Nederlands Chr, Gymnastiekverbond, de propagandist van het gewest Hol land en de afgevaardigden fan enkele zusterverenigingen. Hierop voerden de leden, onder leiding van de heer J. Goedee. een afwisselend gymnastiek- programma uit. Achtereenvolgens brachten de dames, meisjes, jongens en heren enkele vrije oefeningen, brugoefeningen, grondgymnastiek, rek- en springkastoefeningen, klom pendans enz. Behoudens enkele foutjes kweten allen zich op behoorlijke wijze van hun taak. Er heerste de hele avond een geanimeerde stemming. NED. CHR. GRAFISCHE BOND. Nadat de vorige maand op de jaar vergadering van de afd. Goes van de Ned. Chr. Graf. Bond. de heer C. K. Maartense afscheid had genomen als voorzitter is thans in de ledenverga dering tot zijn opvolger gekozen, de heer M. D. v. d. Slikke, tot dusver tweede voorzitter van de afdeling. Tot afgevaardigden naar de op IC Juni a.s. te Amsterdam te houden feestver- gadering ter ere van het 50-jarig be staan Ned. Chr. Graf. Bond werden gekozen de heren M. Bazen en C. K. Maartense. Krabbendijke JAARVERGADERING N.C.V.B. Te Krabbendijke hield de plaatse lijke afdeling van de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond haar alge mene jaarvergadering, onder leiding van de presidente, mevrouw de Pagter. Uit de jaarverslagen bleek, dat de af deling zich in een gestadige groei ver heugt. Na lezing dezer verslagen werd door enige dames een voordrachtsstuk „Vrouwen uit ons vorstenhuis" opge- voerd. Een koortje uit de leden zorg de voor de nodige afwisseling. Ten slotte werden nog enige on derwijs- films vertoond, waarna men de rest van de avond doorbracht met decla matie en solo-zang. Met dankzegging sloot de vice-presldente deze geslaag de vergadering. 's-Graven polder JAARVERGADERING ER.B.O. De afd. van de E.H.B-O. te 'sGra- venpolder hield Vrijdagavond in „Ons Dorpsleven" haar jaarvergadering. Blijkens het verslag van de secre taresse, mevr. Dubbelman-Polak bleek dat de afdeling 32 leden telt. Het ver slag van de penningmeester, de heer M. Barentsen gaf een gunstig beeld van de financiële toestand der ver eniging. De secretaresse, mevr. Dubbelman- Blok zag zich genoodzaakt om gezond heidsredenen als bestuurslid te bedan ken. De voorzitter bracht haar dank voor het vele werk in de eerste jaren van het bestaan der vereniging ver richt. Mej. P. Verheijke werd als se cretaresse gekozen. Verder werd be sloten om de uitreiking van de diplo ma's aan de 31 geslaagden op Donder dag 17 April te doen plaats vinden. In het vervolg zal eenmaal per maand een oefenavond worden gehouden on der leiding van de docent, .dokter Nieuwenhuijse, die zich hiervoor be langeloos ter beschikking stelt. RAADSSTUKKEN GOES. Toch verhoging tot 25 De gemeenteraad van Goes is te gen Woensdagavond half acht bijeen geroepen, o.m. om te besluiten tot verdere verlaging van de vermake- „laging lijkheidsbelasting op de bioscoop over te gaan. De grootst mogelijke meer derheid van B. en W. geeft in over weging het voorstel van de commis sie ad hoe om de belasting terug te brengen tot 25 te aanvaarden. De meerderheid van het college meent dat een verlaging tot dit per centage in verband met de financiële toestand van de gemeente op dit mo ment redeltjk ls te achten. Er zal on geveer f 3500.— moeten worden ge vonden, welk bedrag gedekt kan worden doordat een kasgeldlening kon worden aangegaan, waardoor de rekening-courant-Bchuld kon worden verlaagd en een rente-voordeel ont stond. Een minderheid is wel bereid aan verlaging der belasting mede te werken, echter slechts tot 27% De commissie ad hoe merkt in haar rapport nog op, dat zy heeft ge tracht een vorm te vinden, waardoor gevoeligheden van beide partyen zo veel mogelijk zijn gespaard. Zij heeft daartoe ook van beide partijen me dewerking ontvangen. Teneinde te bevorderen, dat alle raadsleden in de te houden raadsvergadering volko men vrjj hun beslissing kunnen ne men, heeft de commissie de heer van Liere oereid gevonden, de bioscoop nog Vrijdag j.l. te heropenen. STANDPLAATSEN VOOR IJS WAGENS. Evenals voor de zgn. patates-frites- wagens reeds is geschied, stellen B. pa W, voor in de verordening op de straatpolitie een artikel op te nemen, dat voor jjswagens een standplaats gepacht moet worden, zy die reeds een vaste standplaats hebben ge pacht voor een patates-friteswagen mogen in deze wagen des zomers ook ijs verkopen, zonder dat zy opnieuw een standplaats behoeven te pachten voor de verkoop van ijs. Verder wordt voorgesteld met de heer F. J. S. van der Peyl een ruiling van grond aan te gaan. Dit betreft grona op de hoek VoorstadRimme- landstraat. Genoemde heer is voor nemens, zodra de financiering met het Rgk is geregeld, over te gaan tot vernieuwing van zdn eigendom ter plaatse. Hij wil daartoe een strook grond aan de Rimmelandstraat heb ben in ruil voor een ongeveer even groot stuk aan de Voorstad. Uit een verkeevsoogpunt is deze ruiling toe te juichen. Ook is er voorstel om de heer J. H. Mennes, sedert Juni 1950 tijdeiyk on derwijzer aan de openb. lagere school B., met ingang van 1 April in vaste dienst te benoemen. De voorschotten op de exploitatie vergoeding voor de bjjz. scholen over 1952 worden als volgt voorgesteld: Herv. lag. sch. f 12.441,91, v.g.l.o. f 664.11, chr. lag. sch. f 7027.63. r.k. meisjessch voor l.o. f 3953.04, voor v.g.l.o. f 1313.12, chr. sch. v. ulo f 5507,06, r.k. meisjesschool v. ulo f 5997.94, sch. v.l.o. op geref. grond slag f 2341,32, r.k. jongenssch. v.l.o. f 4452,47. De voorschotten voor vakonderwij zers worden als volgt voorgesteld: Herv. sch. f 641.78, r.k. meisjessch. f 550.10, chr. ulo f 1936.71, r.k. meis jes ulo 2420,89. Heinkenszand JAARVERGADERING PROTESTANTSE KLEUTER SCHOOL Onder voorzitterschap van de heer P. Staverman werd in het vereni gingsgebouw „Maranatha" te Hein kenszand de jaarvergadering gehou den van de Protestantse Kleuter school. Uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer C. Paauwe, bleek, dat het ledental belangrijk kon wor den vergroot. De aftredende bestuurs leden, mevrouw Hirdes-de Smet en de heer Staverman, werden by acclama tie herkozen. De voorzitter deelde mede, dat het nieuw benoemde hoofd, mej. Wouters, op 1 April in dienst treedt en dat dit jaar een nieuwe zandbak zal worden gemaakt. uit een langdurige dat de tijdelijke vestiging van de bespi bleek, kleuterschool in „Maranatha" zeer onvoldoende wordt geacht, aangezien het gebouw voor ait doel ten enen male ongeschikt is. Het bestuur zal besprekingen openen met de Karei tijdelijke vestiging school in de aan deze groep toeb- horende barak. Kruiningen AANBESTEDING Zaterdag besteedde de architect M. Ie Clerq te Kruiningen namens de heer A. de Schipper te Wemeldinge aan de bouw van een woonhuis te Wemeldinge. Hiervoor werd als volgt ingeschreven: J. Bayens. Kapelle, 13.429; A. Kosten, Wemeldinge 13.999; J. v. d. Linde, Kattendyke, 14.250; H. J. Meijaard, Wemeldinge, 14.444; C. van Gorp, Wemeldinge, 15.515. Het werk werd aan de laag ste inschrgver gegund. Ovezande WIJZIGING DATUM AANVANG SCHOOLJAAR Tgdens een ouderavond van de School met - de By bel te Ovezande werd medegedeeld, dat in 1953 het begin van het schooljaar vermoedeiyk zal worden verschoven van April naar September. Op deze ouderavond, welke slechts bezocht was, hield de heer Rooseboom van de vereniging „Effatha" een causerie over het werk dat deze vereniging in het belang van het doofstomme kind verricht. Mej. Schout hield een inleiding over het onderwerp „Wat leest uw kind?" In de pauze was er gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen. KORFBALCLUB OPGERICHT. Lange tgd was Dreisehor zonder korfbalclub, maar dezer dagen werd weer een plaatselijke vereniging op gericht onder de naam N.O.A.D. Reeds gaven zich 30 leden op, zodat het vast staat, dat,, met twee twaalf tallen aan de nieuwe competitie zal worden deelgenomen. Gelijkstelling van Spanje- strijders en S S.-ers slechts formeel. Minister Mulderije verklaart in zün memorie van antwoord aan de Tweede Kamer, de bezwaren tegen het wets ontwerp ter wegneming van staats- loosheid niet te aelen. Deze Kamerle den hadden erop gewezen, dat het naai hun gevoelen onjuist is, degenen die hun Nederlanderschap verloren door zich aan de zijde van de wettige Spaanse regering te scharen tijdens de opstand van Franco, over een kam te scheren met SS-crs. Minister Mulderije voert hier tegen aan. dat deze gelijkstelling alleen van formele aard is. doch de algemene be handeling van politieke delinquenten niet raakt Aan de vroegere en aan de nog resterende berechting wordt met geraakt. Voorts voerde do minister aan, dat het aantal dergenen die in Duitse krijgsdienst traden zó groot is. dat het niet wel mogelijk is. dat dezen hun Nederlanderschap langs de weg der individuele naturalisatie herkrijgen. Het betreft hier naar schatting 40.000 mannen (ongeacht de gezinsleden), wier naturalisatie langs de weg van iröividuele aanvragen aan administra tiekosten een bedrag van zes millloen zou vergen. In het gunstigste geval zouden slechts 2500 van hen ieder een tedrag van 200 gulden kunnen betalen bij de aanvraag. Derhalve zou de na turalisatie van deze veertigduizend de staat een bedrag van 5'a millioen gul den kosten. Ook dit is voor de minis ter aanleiding om zijn wetsontwerp te handhaven. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN Bedankt voor Anna Jacobapolder en Zonnemaire en aangenomen het beroep naar Fijnaart. cand. K. A. Fl- ret te Bergambacht Beroepen te Ede: G. N. Lammens te Heinkenszand. GER. KERK (K.O. ART. 31) Aangenomen naar Vrouwenpolder candidaat G. Zomer te Utrecht. N00RD-BEVELAND Kortgene OUDERAVOND O. L. SCHOOL Tydens een ouderavond van de openbare lagere school te Kortgene werden mevrouw J. de Looff-Ka!s- beek en. de heer S. Strijd als leden der oudercommissie herkozen en werd de heer C. .Boeij tot nieuw lid benoemd. Een aantal jongens en meisjes gaf op verdienstelijke wyze enige blokfluitnummerstjes ten beste. Het hoofd der school, de heer J. J. Cgsouw, behandelde vervolgens eni ge schoolzaken en bracht het ge meentebestuur, dat vertegenwoordigd was door burgemeester A. A. Schuit dank voor de aanschaffing van een projectieapparaat De leerlingen voer den nog enige schetsen op, waarna de heer J. Boon uit Goes een inleiding hield over het onderwerp: „Waarom naar de openbare school?". Tenslot te werd een ruim gebruik gemaakt van de gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen. VAN TOT De knapen- en meisjesverenigingen te P. M. Dieleman te Ellewoutsdljk, bracht Vrouwenpolder hielden onder leiding van vier lammeren ter wereld. de heer P. Duvelcot het jaarfeest. Na de jaarverslagen werd een gevarieerd pro- gramma afgewerkt. De heren woiinen de familie-competitie. De heer A. de Wolf sprak namens de kerkeraad en sloot de avond met dankgebed. Het 2-jarig zoontje van de fam Spruyt te Gaplnge viel van de trap, waardoor het een hersenschudding opliep. In het C.J.M.V -gebouw te Middelburg organiseerden de plaatselijke C.J.M.V. en de afdeling van „Jonge Kracht" een in teressante filmavond. Vooral een Philips- film „Van alchemie tot atoomsplitsing" trok de aandacht, De Middelburgse brandweer werd ge alarmeerd voor een begin van brand on der de haardkachel bij een familie in de Julianastreat. Ook dit brandje liep zon der ernstige gevolgen af. Aan de Houttuinen te Middelburg werd de fletser P. C. C. het slachtoffer van de gladheid, toen een daar aankomende auto hem in de bocht, ondanks krachtig rem men, door slippen niet meer kon ontwij ken. De heer G. kwam bij de aanrijding te vallen en liep verwondingen aan het hoofd en aan een hand op. De heer L. Jansen—de Jonge uit Mid delburg werd in een te Utrecht gehouden vergadering van. de Ned. Chr. Drogisten- bond tot hoofdbestuurslid gekozen. Een schaap, behorende aan de heer Te Heinkenszand vergaderden de le den van de vereniging voor Christelijk lager onderwijs, onder leiding van de heer P. v. d. Guchte. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Nieuw bestuurslid werd de heer B. van Damme. Op een inleiding van het hoofd der school, de heer J. van Belle, over „Het bestuur en zijn taak", volgde een levendige discus sie. Ook in de Ned. Herv. kerk te Kats werd gecollecteerd, en wel voor de Zen ding. Men haalde er f 206.— op. Aan de kleuterschool te U'olfaartsdijk werd de jaarlijkse eindles gegeven- De kleutertjes zelf zorgden voor een serie zangnummertjes en voerden enige spel letjes uit, bovendien konden de ouders zich overtuigen van de vorderingen hun ner kinderen. In de woning van de familie P. aan de Scheldestraat te Goes ontstond een schoorsteenbrandje, dat echter door de brandweer spoedig bedwongen werd. In de maand April zal de bevolking van Krabbendijke worden onderzocht op t.b.c. Het gemeentebestuur tracht zoveel mogelijk ingezetenen te bewegen zich aan het onderzoek te onderwerpen. Te Kloetlnge vergaderde de A.R. kies vereniging „Nederland en Oranje". De heer P. Meeuwse hield een inleiding over „Strijd om de beginselen" welke daarna levendig werd besproken. WEL PLANNEN MAAR GEEN GELD. Hulp van bedrijfsleven nodig Uit het thans verschenen jaarverslag van de vereniging „De Ambachts» school voor Temeuzcn en omstreken", blijkt, dat ook In het afgelopen jaar het aantal leerlingen, zowel van dc dag- als van de avondschool zich wederom uitbreidde, waardoor de behoefte aan meer ruimte zich thans meer dan ooit krachtig laat gelden. De plannen tot verbouw, respectieveiyk nieuwbouw zyn reeds verge vorderd en een uitvoerige gespecificeerde aanvraag op de inventaris hiervoor kreeg Inmiddels ministeriële goedkeuring, maar tot de aan schaffing kon niet worden overgegaan, gezien de moeliykheid om een lening te sluiten tegen het door het Ryk bepaalde rentepercentage. Al een, oplossing om tot een le ning voor de uitbreiding van ge bouw en inventaris te Icomen wordt gewerkt, waarby echter de daad werkelijke hulp van het bedrijfsleven nodig is. Een beroep werd dan ook gedaan op de directies van diverse bedrgven, patroons, organisaties enz. en ofschoon een en ander nog lopen de is, werden reeds toezeggingen ontvangen. Teneinde het onderwijs de belangstelling te geven, welke het ongetwgfeld verdient, werden contactbijeenkomsten belegd met de directies der industriële bedrgven in de kanaalzöne en met de hoofden en het personeel der scholen, waar van de leerlingen worden betrokken terwijl daarnaast een ouderavond werd gehouden met de ouders der leerlingen van de lagere scholen, teneinde deze een inzicht te gever van de mogelijkheden, welke het technisch onderwijs bieden kan. Op instigatie van het Ministerie Politierechter Middelburg VERZET TEGEN DE POLITIE Toen A. de K. te Goes verdacht van inbraak door de politie was aangehou den en deze hem wilde overbren gen, verzette de K. zich hiertegen Een zwager, de verdachte W. de W., een Goese fruithandelaar, kwam zijn zwa ger te hulp en trok een van de ver balisanten van de K. weg. Een wor steling ontstond en de arrestant vluchtte en herkreeg zij het dan tijdelijk zijn vrijheid. Verdachte de W. trok vanzelf aan het kortste eindje. Hij kreeg van de politierechter voor de hulp aan zijn zwager nu f 25.— boete. Voorts kreeg hij nog 2 weken gev. straf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. 55. De eerste klap, die zoals de volksmond zegt, een daalder waard is, was zonder twyfel voor Jimmy Brown. Dolle Dirk lag grommend van woede bedolven onder een ravage van planken en hij had een buil op zijn hoofd zo groot als een klein soort cocosnoot. Veel kon hjj de eerste ogen blikken niet uitrichten en ook de andere leden van de bende waren aanvankeiyk te beduusd om hun chef te hulp te schieten. Ze stonden met z'n zessen of zevenen in het nauwe gangetje en vorm den zodoende eeu levende versperring voor Jim my Brown, die zich daardoor echter niet liet weer houden een waarlijk roekeloze uitbreekpoging te ong nam hij de hin- doen. Met een formidabele sprong z demis, welke de in splinters gevallen kast vorm den en toen stortte hij zich als een soort tijger op de mannen, die in net gangetje stonden opge propt. De eerste die hij op zijn weg vond was Daan Slok, de herbergier, die Jimmy zo vals om de tuin had geleid. Die kreeg er een van Jimmy midden op zijn neus en een kleintje toe op zijn rechter oog! Zonder een kik te geven zakte ng ais een slappe pudding in elkaar. Toen kreeg Jimmy het aan de stok met een klein dik kereltje met een zuilwester op. Zoals later zou blgken was dit Fok- ke Friemelaar, die bootsman was op de schuit van Dolle Dirk. Jimmy sloeg hem prompt zijn vals ge bit uit zijn mond- van O. K. en W. werd vorig jaar Augustus het aantal lestijden van de dagschool teruggebracht tot 40 les uren van 50 minuten per week, waardoor o.m. de Zaterdagmorgen vrijaf kan worden gegeven. Ook het leerplan van de avond school werd gewijzigd. De voorheen bestaande 5-jarige cursus werd ge- splistst In een 3-jarige A cursus voor leerlingen, die geen dagschool hebben gevolgd en in een B cursus, die een vervolgcursus is voor leer lingen met het getuigschrift van een dagambachtsschool, DE PLAATSING. De plaatsing der leerlingen die de dagschool verlieten bg patroons ls over het algemeen vlot verlopen, terwgl bijna alle leerlingen zyn op genomen in het leerlingenstelsel. Het aantal leden der vereniging bedraagt thans 50. terwgl het be stuur. waarvan de heer J. F. de Klerk voorzitter is, uit 7 personen bestaat. Aan dag- en avondschool tezamen zgn thans een directeur en 20 an dere leerkrachten verbonden, terwgl daarnaast een administratief be ambte, een typiste en een concierge bij de school in dienst zijn. Op 31 December j.l. bedroeg het aantal leerlingen van de dagschool 246 (1 Jan. 1951 223). die deelnamen aan de volgende opleidingen: timme ren (54), smeden bankwerken (112), electro-techniek (45). auto-techniek (17) en schilderen (18). DE AVONDSCHOOL. Aan de avondschool stonden op 31 December j.l. ingeschreven 206 leer lingen, die deelnamen aan de oplei dingen schilderen (16), timmeren (50). smeden bankwerken (44), electro-techniek (29). autotechniek (26), metselen (6), scheepsbouw (13), en lassen (22). Teneinde de leerlingen vertrouwd te maken met de z.g. „examen sfeer" werd dit jaar voor het eerst een eindexamen afgenomen, dat een „officieel" karakter droeg en waarbij aan alle tweede klassen tegeiyk ln verschillende lokalen de opgaven wer den uitgereikt Daarnaast werd eveneens voor het eerst aan enkele leerlingen, die de beste resultaten behaalden, bg de diploma-uitreiking een prijs uitgereikt Tenslotte zy als bijzonderheid nog vermeld, dat van de 206 leerlingen der avondschool er 82 komen uit Temeuzen en Sluiskil, de overige 124 moeten gemiddeld elk ruim 22 km. per avond afleggen om de school te bezoeken, waaruit wel blijkt, dat de leerlingen zich veel moeite ge troosten om hun vakbekwaamheid op te voeren. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN 28 Maart: Appelen: Golden Delicious 58—68. Goudreinette 41—72. Jonathan 49 —67 Zoete Ermgaard 28—51. Peren: Brederode 35—48. Kleipter 37— 51. St. Remy 37—49. Groenten: Andijvie 4549. Bloemkool 28—56. Boere kool 9—11. Kroten 19—28. Rode kool 17—24. Gele kool 7—12. Wat peen 28—29. Grote peen 20—22. Prei 16— 31. Rabarber 33-48. Radijs 12-16. Selderij 2.70—7. Sjalotten 32. Knolselderij 5—18. Sla 5—11. Spinazie 38—52. Spruiten 31— 76. Uien 15—35. Witlof 39—58. Stoofsl» 24—53.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7