Sparta's kansen gestegen door zege op Limburgia r SCHELDEBEKERZWEMWEDSTRIJD WEER OP HET PROGRAMMA WAAR BLEVEN DE ZEEUWEN? MAANDAG 31 MAART 1952 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT 8 KONING WINTER GOOIDE ROET IN VOETBALMENU. Juliana te sterk voor M.V.V. Koning Winter, die plotseling om de hoek is komen kijken, heeft heel wat roet in het voor Zondag vastgestelde voetbalmenue gegooid. De weersom standigheden waren van dien aard, dat in de eerste klasse in totaal slechts vier wedstrijden werden gespeeld. De belangrijkste hiervan was Limbur- gia-Sparta. De Rotterdammers maakten de verre reis naar Zuid-Limburg niet tevergeefs, want Limburgia werd met 13 geklopt. Door dit mooie resultaat heeft Sparta de leiding met twee punten voorsprong op P.S.V. en Hermes D.V.S., die echter een wedstrijd minder hebben gespeeld. In de eerste klasse A ging geen enkele wedstrijd door en in B verloor Wageningen de uitwedstrijd tegen. Leeuwarden. De stand is hier nu: Ajax RCH Vitesse Wageningen Be Quick Leeuwarden DOS Zwolse Boys Enschede VSV Blauw Wit Sneek Oosterparkers Aclases 23 19 3 23 12 6 22 10 8 23 12 4 22 12 3 22 12 3 22 10 5 22 7 7 22 7 6 21 5 9 22 4 10 22 4 2 22 3 3 22 3 1 1 41 69-20 5 30 59-32 4 28 45-25 7 28 58-27 7 27 42-28 7 27 45-37 7 25 56-43 8 21 35-42 9 20 30-38 7 19 32-34 8 18 28-38 16 10 23-63 16 9 18-72 18 7 17-58 Willem H 23 16 5 2 37 68-27 Eindhoven 22 13 6 3 32 67-32 Feyenoord 22 13 3 6 29 48-38 BW 23 12 4 7 28 44-33 MW 23 9 6 8 24 42-41 Bleyerheide 22 9 4 9 22 42-40 SW 22 8 6 8 22 48-52 Juliana 23 9 4 10 22 37-51 NAC 22 7 7 8 21 43-39 ADO 22 8 5 9 21 49-53 Sittardia 23 9 0 14 18 48-59 RBC 21 7 2 12 16 41-61 DHC 22 5 1 16 11 44-68 Quick (N.) 22 3 3 16 9 32-59 In de eerste klasse C won Juliana van MW, waardoor het twee plaat sen op de ranglijst steeg. De stand is nu geworden: ATHL ETttK Fanny Blankers won 80 m. horden in 11.4 sec. Slijkhuis heeft nog last van beenblessure. Tijdens de dames athletiék kam pioenschappen van Zuid-Afrika heeft onze landgenote Fanny Blankers- Koen de finale van de 80 meter hor den gewonnen in 11,4 sec. De finale van de 220 yards leverde een overwinning op voor mevr. Hasen- jager (de vroegere Daphne Robb), die met een tijd van 24,4 sec. haar eigen Zuid-Afrikaanse record evenaarde. Fanny Blankers kwam, nadat zij haar serie van dit nummer in 25.1 sec. had gewonnen, niet in de finale nit daar FANNY WON... zij nog steeds last had van een onwil lige dijspier. De jonge Transvaalse loper Athol Jennings won de 1 mijl in 4 min. 14.3 sec. Met deze tijd haalde Jennings het Zuid-Afrikaanse record op deze af stand, dat sinds 1937 met 4 min. lo op naam van Wessels stond met 0,7 sec. omlaag. Wim Slijkhuis, die oor spronkelijk aan deze race zou deelné- men, startte niet, aangezien hij nog te veel hinder ondervond van de Vrij dag tijdens de wedstrijd over 3 mijl opgelopen beenblessure. Veertiende Silverrush op Duindigt. Onder voor athletiek zeer slechte weersomstandigheden werd op Duin digt voor de 14e maal de internatio nale Silverrush, georganiseerd door de Trekvogels, gehouden. De acht deel nemers van het Antwerpse „Beer schot", die de wedstryden een inter nationaal tintje gaven, boekten be hoorlijke resultaten. Bij de senioren (met handicap), die SOOO meter liepen werd C. Jansen (Trekvogels) eerste in 17.32.4. De Belg H. Wolfs won bij de veteranen. Hij legde de afstand van 2800 meter af in 11.25.7. Dezelfde afstand werd gelopen door de A-juniores, waarbij J. W Keesom (AV. '23) eerste werd in 9.12.7. Bij de B-juniores leverde C. van Wanrooij (Holland) de beste pres tatie door de 1400 meter te lopen in 5.20.1. SINGELLOOP TE MIDDELBURG UITGESTELD In verband met de weersomstan digheden moest de atletiekvereni ging EMM besluiten de Singelloop, welke Zaterdagmiddag in Middelburg sou worden gehouden, enige weken uit te stellen. 23 13 5 5 31 44-23 22 12 5 5 29 51-26 22 11 V 4 29 59-31 23 13 3 7 29 35-37 22 11 4 7 26 41-29 22 9 5 8 23 58-46 23 9 b 9 23 49-40 22 9 3 10 21 42-50 23 7 7 9 21 46-56 21 8 4 9 20 29-35 22 6 6 10 18 29-37 23 9 0 14 18 35-47 22 5 3 14 13 30-62 22 b 1 16 11 31-60 In I D greep Sparta, zoals gezegd de kans om de leiding te nemen met beide handen aan, door Lim burgia te kloppen. De kansen van deze ploeg op het kampioenschap zyn dus enigszins gedaald. Xerxes ging bij Maurits op bezoek; zij deelden de punten. Hier luidt de stand: Sparta PSV Hermes DVS Limburgia VVV Emma Xerxes HBS Maurits Noad NEC Brabantia Longa Chevremont ONZE UITSLAGENLIJST. Eerste klasse B: Leeuwarden-Wage ningen 30. Eerste klasse C: M.V.V.Juliana 1—2. Eerste klasse D: MauritsXerxes 2 2, LimburgiaSparta 13. De wedstrijden vastgesteld in Zuid 2e klasse B, derde klasse D, vierde klassen G en H en de res. 2e klasse D werden alle afgelast, evenals de wed strijden voor de Zaterdagmiddagcom- petitiè en'dé afdeling Zeeland van de K.N.V.B. Profclub Sunderland komt naar ons land. De twee wedstrijden welke de Engelse profclub Sunderland in Nederland zal spelen zijn thans definitief vastge steld Op 6 Mei speelt 't Ned. B.-elftal te Amsterdam tegen Sunderland en op 8 Mei komt het A-elftal in het Feye- noordstadion tegen de Engelse prof club in het veld. HOCKEY Oranje-team met 1-0 geklopt Belgen behaalden volkomen verdiende overwinning. Wat men ln Nederlandse hockey- kringen vreesde en wat de Belgen hadden gehoopt, is gebeurd. Het Ne derlandse hockeyteam heeft op het zelfde veld, waar het in 1950 met 2-1 verloor, in de 37e interlandwedstrijd tussen beide landen met 1-0 het on derspit moeten delven. Een doelpunt van de snelle Belgi sch midvoor Delaval was voldoende om het Oranjeteam met schutters als Kruize Bouwman en Boerstra te slaan. De Belgen verdienden de zege volkomen. In de gehele eerste helft demonstreerden zij beslist beter hoc key dan het Nederlandse elftal, dat kennelijk de grootste moeite had met het drassige en gladde veld en de daarop doorschietende bal. De Belgen hadden hier niet zoveel moeite mee. j Zij speelden open spel met lange pas ses naar de vleugels, terwyl het spel I van de Nederlanders daarentegen meer op Brits-Indische leest ge- schoeid wast een speelwijze, die zeer j snelle reacties eist en dit was nu juist moeilijk op een „spekvet" veld. Na de rust is de Nederlandse aan- i val vrijwel niet van de Belgische speelhelft af geweest, maar de Bel gen wisten hun kleine voorsprong te behouden en daardoor een kostbare zege te behalen. Proeven op Neder landse zwemsters. In het Centraal Instituut voor de opleiding van sportleiders te Overveen heeft de Ameri kaanse sportpsycholoog, profes sor Cureton, een lezing gehou den over zijn proeven op top- athleten. Ook in Nederland wil deze professor proeven gaan nemen, in het bijzonder op de Nederlandse zwemsters, die aan de Olympische Spelen van 1936 in Berlijn hebben deelgenomen. Hij stelt zich ten doel, na te gaan welke invloed de sport beoefening heeft op de licha melijke en geestelijke gezond heid van de mens. In Amerika heeft Cureton proeven genomen op mensen van middelbare leeftijd, van wie een deel gedurende zes maanden aan een training werd onderworpen. De overi gen leefden in die tijd zoals ze gewoon waren. Daarbij is ge bleken, dat bij de personen, die aan de training hadden deel genomen^ de reactiesnelheid met 60 tot 70% was toegeno- AUTCJMOBlllSMt Dit j'aar weer een rallye Bayeux ci.-dhoven. De ralley Bayeux-Eindhoven, die in de autosport de opmars der bevrij dingslegers symboliseert, staat dit jaar voor het eerst op de internatio nale kalender: op 16 en 17 Septem ber zal de rit voor de vierde keer verreden worden. Deze kaartlees- en betrouwbaarheidsrit, welke over 1200 km. van Noord-Frankrijk naar Eind hoven zal worden uitgestippeld, zal haar klasseloos karakter handhaven. De inschryving staat zowel open voor renwagens als voor handels auto's. De snelheidsrit over een kilo meter met staande start tegen de Cauberg op biyft gehandhaafd. Het elftal van de Middelburgse dameshockeyclub, dat nog een goeêe kans maakt de laatste plaats te ontlopen. Bovenste rij v.l.n.r. L. Snoep, L. Haag, T. Gabriëlse, H. Brongers, N. Bouma. Onderste ry v.l.n.r. R. Mi- chlelsen, Sj. Storm van s Gravesande, M, Johannes, T. Standaert, W. Bo- gaert, captain L. Brongers. ZEEUWSE ZWEMMERS TE SLUIS BIJEEN. Nationale kampioenschappen blijven voor de Zondag gereserveerd. Ook dit jaar zal weer de traditionele Scheldebeker-zwemwedstryd wor den gehouden. Daarby zullen naast internationale contacten, zoals de vier- landenwedstryd in Namen en de wedstryden van de clubs uit Middelburg en Vllssingen tegen Engelse clubs, tal van plaatselijke zwemwedstryden het zwemprogramma in Zeeland deze zomer aantrekkelijk maken. Dit werd Za terdagmiddag medegedeeld in de vergadering van de kring Zeeland van de Kon. Ned. zwembond in hotel Sanders—de Paauw te Sluis. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer M. L. Remery uit Sas van Gent er zyn vreugde over uit, dat alle aangesloten Zeeuwse verenigingen afgevaardigden hadden gestuurd. Een speciaal woord van welkom richtte de voorzitter tot de vertegenwoordiger van het bondsbe- stuur, de heer M. J. P. Straatman uit 's-Gravenhage. Uit het financiële verslag van de penningmeester bleek, dat het saldo gestegen was van 140,94 tot 161,39. De aftredende bestuursleden, de heren M. L. Reme ry, A. C. Julianus en F. B. Meyers, werden herkozen, evenals de leden van de technische commissie. WlhLKtNNtN Louis Bohet eerste in Parijs-Cote d' Azur. Wout Wagtmans moest de strijd s'aken; De wedstrjjd Parijs-Cote d'Azur is gewonnen door de Fransman Louis Bobet in 36 uur 35 min. 24 sec. Bobet won Zaterdagmiddag de rit tegen het horloge van Antibes naar Grasse (69 km.) in 1 uur 47 min. 56 sec. De eni ge Nederlander Wout Wagtmans werd in deze rit ex aequo met Michel (Frankryk) als 23e geklasseerd in 1.55,16 en hij nam toen de 16e plaats in het algemeen klassement in. Bobet won Zondag ook de zesde en laatste etappe Grasse-Nice (177 km.) in 5.04,20. Wout Wagtmans, die tot Grasse uitstekend gereden had, heeft de strijd gestaakt voor het eindpunt bereikt was. WATERPOLOCOMPETITIE. Nader zal bekeken worden, in wel ke plaats dit jaar de kringkampioen schappen zullen worden gehouden. Ook zal er weer een waterpolocom- petitie worden gespeeld. De heer M. J. P. Straatman, besprak daarna de betekenis van het Nederlands Olym pisch Comité voor de Nederlandse sport in het algemeen en de zwem- sport in het byzonder. Spr. deed een beroep op de aangesloten verenigin gen dit comité financieel te steunen. By de rondvraag wees de heer P. Slabbers op de moeilijkheden, die hier in Zeeland ontstaan door het houden van kampioenswedstrijden op Zondag. Spr. was van oordeel, dat goede zwemmers, die om principiële redenen niet op Zondag 6tarten, hier door gedupeerd worden. De voorzitter antwoordde, dat deze kwestie reeds vaker bekeken is, doch dat het technisch niet uitvoerbaar is de nationale kampioenschappen op Zaterdag te houden. De heer C. Bouwense bracht ten slotte hulde aan de heren M. L. Re mery en A. C. Julianus, resp. voor zitter en vice-voorzitter van de kring Zeeland, voor het feit, dat zy ieder 20 jaar achtereen hun functie met enthousiasme hadden vervuld. voltbal Nog dit seizoen een landenweclstrijd per televisie Het Olympisch Stadion te Amster dam was Zaterdag jl. het terrein van een interessant experiment. De tech nische staf van de Nederlandse Tele visiestichting verzorgde een proefuit- zending van een juniorenvoetbalwed strijd tussen twee Blauw-Witelftallen. Een woordvoerder van deze stichting zei dat deze proefneming geschiedde teneinde na te gaan, wëlke de beste opstelling van de camera's zou zijn, zonder dat de toeschouwers daarvan hinder zouden ondervinden. Mochten de bespreking,ne die tussen de stich ting en de ÏN.V.B. worden gevoerd een gunstig resultaat opleveren, dan zal men zo mogelijk nog dit seizoen een 1 andenwedstrijd per televisie uit zenden. KAREL KAUFMAN SPREEKT VOOR „ZEELANDIA" Op uitnodiging van de Middelburg- e voetbalvereniging „Zeelandia" zal de bondsoefenmeester der KNVB, de heer Karei Kaufman, op Vrijdag 4 April a.s. in café Gillissen te Middel burg een lezing houden. HANDBAL ALLE WEDSTRIJDEN AFGELAST In verband met de slechte weers omstandigheden werden alle wedstry den van het Nederlands Handbal- verbond ln de provincie Zeeland, wel ke voor Zondag jL waren vastgesteld, afgelast Duitse handballers speelden te Goes in sneeuw en modder. De Duitse handbalclub Wacker uit Ahlen (Duitsland), die Zaterdag en Zondag een tegenbezoek bracht aan Tcmido in Goes, trof het met de weersomstandigheden wel bar slecht. Van de mooie sportdag, die het b$j goed weer zeker geworden was, kwam nu niets terecht, hoewel de wedstryden toch zijn afgewerkt in sneeuw en modder. Zaterdag werden de Duitse gasten in hotel „TivoU" ontvangen en toege sproken door Tonido's voorzitter de heer A. de Leeuw. Van weerskanten werden bloemen aangeboden. "s Avonds was men gezellig byeen in de zaal „Flora". Zondagmorgen is een rondrit gemaakt over Walcheren, die ondanks de slechte weersomstan digheden goed in de smaak viel by de gasten. 's Middags werden dan de wed strijden gespeeld tussen de herenelf- tallen Tonido en Wacker I en Toni- do II en Wacker H. Het eerste team der thuisclub verloor met 2-4. een stand welke reeds by de rust was bereikt. Tonido H won echter met 5-4. 's Avonds was men nog gezellig byeen in „De Beurs". ZUIDELIJKE BR1DGE-KAMPIOENSCHAPPEN. In ongewenste situatie moet verandering komen. (Van onze speciale verslaggever) In Tilburg werd Zaterdag en Zondag het Zuldeiyke bridge-kampioen schap verspeeld, waaraan kon worden deelgenomen door de paren, die zich daarvoor in de afdelingen hadden geplaatst. Zeeland had het recht om drie paren af te vaardigen naar de hoofdklasse, drie paren naar de eerste klasse en twee paren naar de tweede klasse. De Zeeuwen schitterden even wel door afwezigheid. Slechts één eerste klasse-paar had de reis naar Til burg gemaakt, de rest was thuisgebleven. Dat dit teleurstelling wekte by de overige deelnemers behoeft nauweiyks gezegd; het was ook voor de wedstrijdleiders onbevredigend, evenals trouwens voor de Zeeuwen zelf, Daarom kan het zyn nut hebben op te merken, dat Tilburg. Den Bosch en Eindhoven, waar de finales veel al gespeeld worden, weliswaar mooi centraal gelegen zjjn, maar dat de Brabanders er toch het besta afko men. De vraag ryst of men daarin geen verandering moet brengen. Waarom laat men deze kampioen schappen niet beurtelings in Limburg, Brabant en Zeeland verspelen Of zo dat onmogelyk is, waarom dan niet beurtelings in Bergen op Zoom, Bre da en Eindhoven of een nabijgelegen Limburgse stad? De drie afdelingen krijgen dan tenminste geiyke kan sen. Nu bleven de Zeeuwen weg, om dat een tweedaags verbiyf ln Tilburg altyd nog een vrij kostbare onderne ming is. TAFELTENNIS Belgische tafeltennissers waren heer en meester. Geslaagd tournooi te Sas van Gent. Het internationaal tafeltennistour- nooi. dat Zondagmiddag jl. te Sas van Gent gehouden werd. stond wat de prestaties betreft, vrijwel geheel in het teken van de Belgen. In het heren- enkel-, herendubbel en damesenkel- spel behaalden zy de eerste prijs. De eerste prijs bij het damesdubbélspel kwam in het bezit van de gezusters van Es uit Sluiskil. Er werd gespeeld aan 11 tafels ter wijl in totaal 120 deelnemers hadden ingeschreven. De wedstryden werden gespeeld in de Coöperatieve Spiegel- glasfabriek te Sas van Gent waar de heer P. J. van der Goes, voorzitter van de Zeeuwsch-Vlaamse Tafelten- nisbond te Terneuzen, des middags de opening verrichtte. De prijsuitreiking geschiedde des avonds door ir. C. Horstman, directeur van de Coöpera tieve Spiegelglasfabriek te Sas van Gent. Deelnemende verenigingen wa ren: Gold Lion, Melle (B.). Smallty, Gent, Smash, Selzaete, Ferandy, Brug ge, Advendo, IJzendijke. ATAC. Axel, Animo, Sas van Gent, De Schon-e- bloem, Cadzand, Clinge, Si Jansteen, CNA, Sluiskil, Oostburg en De Polder. .Westdorpe- In het herenenkelspel "ging de prach tige zilveren Schipplaquette naar de winnaar, de heer Keppene uit Gent. Deze plaquette was geschonken door de bierbrouwerij Van Waes-Boods te Westdorpe. De tweede prijs verwierf de heer Van Compernolle uit Brugge. In de 2e klasse van het herenenkel spel werd de heer Keppene uit Gent eerste; 2e De Muynck, Brugge. Der de klasse: 3. Van Stuyvendael, Gent- brugge; 2. Kimpt, Kloosterzande. Vier de klasse: 1. De Beleyr. Westdorpe; 2. E. Cleemput, Sas van Gent. Damesenkelspel: 1. mej., Cattoir. Gent (wisselbeker): 2. mej. Sollier, Gent; 2e klasse: mej. Cattoir, Gent: 2. mej. Truus van Es, Sluiskil. Herendubbelspel: le klasse: 1. de heren Lachoir-Keppene; 2. de heren Van Compernolle-Pintalon, Brugge; 2e klasse: 1. de heren Lachaert-Kep- pene. Gent; 2. de heren Marchand- Van Stuyvendael, Gent Damesdubbelspel: le klasse: gezus ters van Es. Sluiskil; 2. de dames de Smit-van Wielderen, Sas van Gent De beste Nederlandse deelnemer, de heer Somer uit Sluiskil, ontving een medaille. ZWEMMEN John Davies verbeterde wereld record 200 yards schoolslag. Tijdens de Amerikaanse universi taire 'kampioenschappen te Prince- town heeft John Davies het wereld record 200 yards schoolslag verbeterd en gebracht op 2 min. 12,9 sac. Het oude record stond op naam van de Amerikaan Brawner met 2 min. 13.1 sec. Brawner, die ook aan deze wed stryden deelnam, werd op dit nummer derde. Van Rooy verbeterde Zuid- Nederlands recoid 3 x 50 meter wisselslag. Enige tyd nadat een recordaanval van „Aegir" op de 3x50 meter wissel slag in het sportfondsenbad te Breda was mislukt ging de Eindhovenaar Van Rooy nog eens te water om te trachten zijn Zuid-Nederlands record op dé 3x50 meter wisselslag (per- soonlyk) te verbeteren. De Doging slaagde, want met 1 min. 53,6* bleef hy ruimschoots onder het oude record dat de Aegir-man op 12 Augustus '50 te Nancy (Fr.) op 1 min. 65,2 ge bracht had. ROEIEN Oxford sloeg Cambridge in klassieke boatrace. Onder uiterst slechte weersomstan digheden en tegen alle verwachtingen in, heeft de roeiploeg van de univer siteit van Oxford de jaarlijkse boat race op de Theems van de ploeg van Cambridge gewonnen. De race over een afstand van bijna 6,8 km., was een van de spannendste krachtmetin gen, welke ooit ln de lange geschie denis van deze klassieke wedstrijd tussen beide ploegen werd gehouden. Sedert 1877 had de race niet zo'n „close finish" gekend. Als officiële tyd werd bekend gemaakt 20 min 23 sec. Oxford behaalde eerst sedert '46 weer de overwinning, zodat deze ploeg thans 44 en Cambridge 53 overwin ningen heeft. De enige Zeeuwen die deelnamen waren de heer en mevr. G. BallintHn uit Middelburg, die over te weinig wedstrydroutine en uithoudingsver mogen beschikten om een goed resul taat te bereiken. Na de eerste ronde stonden zy Zaterdag zesde van de twaalf eerste klasse-paren; in de tweede ronde knapten zy af en vielen terug tot de elfde plaats, ln de derde ronae haalden zy Zondag weer op tot de achtste plaats om tenslotte in do laatste ronae wederom af te knap pen en terug te vallen tot de elfde plaats. DE UITSLAGEN. De uitslagen luidden: Hoofdklasse: 1. Van der Ven-Van der Griend, 's Hertogenbosch, 202% p.; 2. Laeven Raedts, Heerlen 197 p.; 3. Van den BoschJanssen, Heerlen 194% p. Eerste klasse: 1. Ho'temanDe Jong, Tilburg 262 p 2. Echtpaar Hamers, Hoensbroek 251% p.; 3. de heer Van Offerdenmej. v. d. Heyden, Eind hoven 236 p. Tweede klasse: 1. Van Berkel— Van Moorsel, Tilburg 142% 2 de dames SchroderDoornen 40 p. Al deze paren kunnen deelne men aan de wedstryden, die a.s. weekend op het landskampioenschap worden gespeeld in Utrecht. VLISSINGSE FLES VERLOOR VAN MIDDELBURG. Zaterdagavond speelde de Vlissingse Fies in het Strandhotel een wedstrijd tegen de bridgeclub Middelburg, wel kt wedstrijd door de Middelburgera werd gewonnen met in totaal 178 matchpunten. In de eerste afdeling, waarin beide clubs met vijf viertallen uitkwamen, won Middelburg met 131 matchpunten, in de tweede afdeling (vier viertallen) met 47 matchpunten. Gezien het feit, dat vorig jaar. toen beide clubs in Middelburg tegen elk aar speelden, een wedstrijd met vier viertallen aan elke zijde door de Vlis- singers met 181 matchpunten werd verloren, mag het resultaat van thans (178 matchpunten voor negen viertal len) wel worden geconcludeerd, dat het speelpeil van de jonge Vlissingse club belangryk is vooruitgegaan. De beide voorzitters, de heren A. van Iren (Vliss. Fles) en L. Minder- houd (Middelburg) spraken bij het begin en aan het slot van de avond over en weer enige vriendelijke woor den, waarin speciaal nog werd betrok ken de heer M. v. d. Woestijne, die deze avond als „waarnemer" optrad en er bovendien voor zorgde, dat vrij wel onmiddellijk na elke ronde de stand van de wedstrijd bekend ge maakt kon worden. KORFBAL. Korfbalcompetitie gaat weer beginnen. Zaterdag 5 April a.s. gaat de korf- balcompetitie weer draaien. Niet min der dan 56 twaalftallen nemen er dit jaar aan deel. In de eerste klasse komt dit jaar voor het eerst Zeelan dia uit, terwyl B.K.C. vorig jaar eerste klasser thans in de derde klasse moet trachten het verloren terrein te herwinnen. In de plaats van Volharding, Madjoe en Stormvogels zyn in de tweede klasse Vitesse, De Poel en Swift m opgenomen. Het programma luidt voor 5 April: Eerste klasse: SwiftTjoba: TOG OSeolto; VIOSZeelanaia. Twee de klasse: De Poel—TOGO H; Olym- piaVitesse; Swift nSwift HL Derde klasse A: BKCSVG; Storm vogels— KVL; TOP—VKV. Derde klasse B: AKCFortuna; Animo Atlas; MadjoeSwift V, Derde klas- seC: Scampolo HScampolo EU; Vol hardingÉLTO; DIOSODS; Zee landia ElVOPO. 3e klasse D: Kats VZOD; (VKVELTO H; Tjoba II Olympia H. Adspiranten A: Swift ATjoba; ZeelandiaVOPO. Adspi ranten B: VKVSwift Kwek; KVL Zuidwesters. Sport Pick-upies Tijdens de Russische kampioenschap pen gewichtheffen te Ivanovo heeft de Rus Saksonov in het vedergewicht het wereldrecord Olympische oefeningen ver beterd en gebracht op 335 kg. Het oude record (332,5 kg) stond sedert 1948 op naam van de Egyptenaar Fayad. Op 84-jarige leeftijd is te Barcelona over leden de vroegere Spaanse biljartkam- het seizoen 1933-'34 het wereldkampioen schap driebanden- De Internationale pioen Claudio Puigvert. Hij behaalde in rugbywedstrijd tussen Engeland en Noord- Ierland eindigde in een 30 zege voor de Engelsen Het Engelse elftal, dat op 5 April in Glasgow tegen Schotland speelt, is als volgt samengesteld: doel: Merrick: achter: Ramsey en Garrett: midden: Wright faanv.), Froggatt en Dickinson: voor: Flnney, Broacüs. Lofthouse, Pearson en Rowley. De jonge renner Rinalda Moresco heeft de Ronde van Toscane ge wonnen. Zijn tijd voor de 295.5 km was 8.32.48. Coppi, Bartali en enkele andere cracks verschenen pas verscheidene mi nuten laten aan de finish. Tijdens de universitaire zwemkampioenschappen in Amerika heeft Ford Konno (Hawaii) de 1500 meter vrije slag gewonnen ln 18.15.5, een nieuw record voor deze wedstrijden. De tijd van Konno is ook beter dan het wereldrecord van de Japanner Furuhashi (18 19.01. Konno's record zal niet worden erkend, omdat gezwommen werd in een yards bad. De 30e Head of the river, de roeiwedstrijd tussen Ouderkerk aan de Amstel en Amsterdam werd gewon nen door Njord. dat een glorieuze revan che nam op de winnaar van het vorig iaar, Willem III. De Argentijnse coureur Fangio heeft te Montevideo met een Ferrari 2000 cc tweede grote prijs van Pertapolis gewon nen op een circuit van 141 kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5