NIEUWS UIT ZEELAND n- 'n pittige zware shag! Zioin Zijpe JIMMY BROWN, sportheld no. 1 WALCHEREN genda EINDE VAN CONFLICT OVER VERMAKELIJKHEIDSBELASTING? MAANDAG 31 MAART 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Afscheid postdirecteur te Middelburg. DE HEER H. J. LEENEN HARTELIJK GEHULDIGD. „Als kleine jongen wilde ik al post directeur worden", vertelde de schei dende directeur van het postkantoor Middelburg, de heer H. J. Leenen, toen Zaterdagmiddag op bijzonder harte lijke wijze afscheid werd genomen van deze bij bedrijf en personeel hoog aangeschreven P.T.T.-functïonaris. De heer Leenen, die in 1907 zijn loopbaan begon en die sinds 1946 in Middelburg werkzaam was, werd met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensioen, gerechtigde leeftijd. Het vrijwel voltallige personeel, tal rijke collega's en een deputatie uit Den Bosch, de vorige standplaats van de heer Leenen, woonden de afscheids- plechtigheid bij, welke gehouden werd in het kantoor aan de L. Noordstraat De eerste spreker was de inspecteur, de heer W. Jeurgens, die kon verkla ren, dat de scheidende directeur steeds het belang van de dienst en dat van het personeel op het oog had en hem dank bracht voor deze toewijding. Na mens het bedrijf bood hij hem als blijk van waardering voor de voortreffe lijke plichtsbetrachting de P.T.T.-af- scheidspenning en een kalender aan. De heer P. C. Verbeek, die van vol gende week af voorlopig het direc teurschap zal waarnemen en die na mens het personeel te Middelburg het woord voerde, noemde de heer Leenen een goede directeur en tevens voor het personeel een vaderlijke vriend Hij vertolkte ook de dank van de personeelsvereniging en overhandigde tenslotte het afscheidsgeschenk: een fraai tafelkleed, dat bovendien ver gezeld ging van bloemen voor mevr. Leenen en een rokertje voor de direc teur. Heel hartelijke woorden werden hierna nog gesproken door de heren H. M. van Zweden, namens de kan toorhouders (sters) en het overige per soneel in het ressort Middelburg, B. v. d. Weg, directeur van het postkan toor Bergen op Zoom, L. H. H. Par- ren, gepensionneerd conimies, referen daris Broer uit Den Bosch en A. Buy- terse, oud-postdirecteur te Vlissingen. Ook werden nog vele mooie geschen ken aangeboden. De heer Leenen dankte tenslotte ontroerd voor deze huldiging, welke hij zag als een on vergetelijke afsluiting van zijn loop baan in dienst van P.T.T. en van de goede jaren ln Middelburg. Vlissingen SOCIËTEIT .„UNITAS" De sociëteit „Unitas" te Vlissingen hield Vrijdagavond onder voorzitter schap van de heer H. B. J. Knoop een ledenvergadering, waarin de gebrui kelijke jaarstukken werden goedge keurd. De aftredende bestuursleden, de heren H. B. J. Knoop en C. Jan sen, werden herkozen. In de bestuurs- vacature voor de vertegenwoordiging van de buitengewone leden, ontstaan door het vertrek van overste W. H. de Graaff, zal voorlopig nog niet worden voorzien. Tot leden van de ballotagecommis sie werden benoemd de heren H. B. J. Knoop, Q. van Vugt, C. Ouwehand. Middelburg GEOGRAFISCH JEUGDCENTRUM. Het Geografisch Jeugdcentrum te Middelburg organiseerde Vrijdag we derom een aantal filmvoorstellingen voor de leerlingen uit de hoogste klas sen van de plaatselijke scholen. Als hoofdnummer had men gekozen de bewonderenswaardige en tevens zeer instructieve kleurenfilm „Robben eiland" van Walt Disney. „ACHILLES" KWAM GOED VOOR DE DAG. De Triomphmars uit de opera „Aïda" van Verdi, bewerkt door Jan de Graaf en onder zijn leiding voor treffelijk door de Signaalafdeling ge- J. Regriierse en B. J. Schreuder. Een speeld, vormde Zaterdagavond de huishoudelijk reglement werd vast gesteld. Medegedeeld werd, dat ko ninklijke goedkeuring werd verkre gen op de statuten. By de aanvang van deze vergade ring herdacht de voorzitter wyien de heer A. J. van Ockenburg, die meer dan 50 jaar lid van „Unitas" was. JAARVERGADERING V.A.R.A. In gebouw Unitas te Vlissingen kwam de plaatselijke afdeling van de VARA in jaarvergadering bijeen, on der voorzitterschap van ae heer J. C. Net. De afti'edende bestuursleden, de heren J. C. Net, K. de Bree, H. Ab- bink en W. Mouthaan werden in hun functies herkozen. Voor het districtsbestuur werd de heer L. J. Florusse candidaat gesteld. De heer A. J. Wrjnands werd candidaat ge steld voor de functie van verenigings raadslid. de heer J. Reynhout uit Middelburg werd reserve-lid en de aftredende hoofdbestuursleden wei-den opnieuw candidaat gesteld. De afdelings-secretaris las het jaarver slag voor dat de algemene goedkeu ring wegdroeg. Blijkens een mededeling van het bestuur, zal -tijdens het zomerseizoen de VARA-afdeling Gorinchem een bezoek aan Vlissingen brengen, In de rondvraag werd o.a. nog het verga deren van de districtsraad op Zondag ter sprake gebracht, dat voor som mige belanghebbenden bezwaren blijkt mee te brengen. d. A. De vrouwengroep van de Partij van lissingen vierde Vrij- VROUWENGROEP P. ngr< de Arbeid te VI w dagavond het 5-jarig bestaan met een bijzondere vergadering in de „Jonge Strijd". De heer M. J. van Poelje behandelde het onderwerp: „Hoe wij geregeerd worden". Op deze uiteenzetting volgde een interessante gedachtenwissellng. Veere AFDELING VAN „PRO REGE" OPGERICHT Te Veere ls een afdeling opgericht van „Pro Rege". Het bestuur werd samengesteld uit de heren ds. C. D. Otte, voorzitter; D. Kodde, secreta ris; A. Geuze, penningmeester; C. M. Douw,, adj .-penningmeester en ds J. C. Streefkerk. Als spreker trad op de provinciaal secretaris van „Pro Rege", de sergeant-rriajoor M. van Velzen waarna enkele culturele en wetenschappelijke films vertoond werden. Arnemu'den ERE-TEKENEN UITGEREIKT De burgemeester van Arnemuiden, de heer J. van den Bos, heeft ten ge meentehuize aan de navolgende heren het ere-teken voor Orde en Vrede uitgereikt: A. Leenhouts, J. Baayens, Th. Walhout, J. B. Davidse en J. J. Schroevers. welluidende ouverture van de jaar lijkse uitvoering der Middelburgse gymnas tiekvereniging „Achilles die, zoals steeds, weer uitstekend voor de dag kwam. Wat collectief en individueel te zien werd gegeven, toonde aan, dat ook het afgelopen seizoen heel hard en onder zeer goe de leiding is geoefend. De dames brachten standen- en lenigheidsoefeningen, welke graci eus en bijna foutloos werden uitge voerd en haar oefeningen op de brug waren soms zeer opmerkelijk. Zij verrukten de toeschouwers voorts met een sieriyke rhythmische dans, die goed was ingestudeerd. Ook de knotsoefening was af. De heren wa ren gering in aantal, maar zij lever den enige prima prestaties, welke uitermate boeiden. En tenslotte lie ten ook de dames junioren zien, dat zij al tot heel wat ln staat zijn. Het applaus, waarmede haar vrije oefe ning van het K.N.G.V. werd beloond, was welverdiend! Voordat met de uitvoering, welke met een gezellig bal werd besloten, een begin werd gemaakt, reikte de voorzitter, de heer K. de Vries, het lid Jan Jongste, die twee Zeeuwse kampioenschappen en zes vereni gingsrecords op zijn naam bracht, een medaille uit. De heer De Vries huldigde voorts de leider, de heer J. A. Bal, die als biyk van waardering een rokertje ontving (voor mevrouw Bal waren er bloemen) en dankte ook de andere krachten, waarop „Achilles" steunt. De Signaalafdeling speelde hierna de-Defileermars ter ere van de heren Kooman Senior en Junior, die zich voor deze afdeling bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt. UITSLAG VERKOPING. Door notaris B. A. van Verre te Middelburg werden ïh het Notarishuis in het openbaar verkocht de navol gende percelen, gelegen in de ge meente Middelburg: een huis met tuin Zandstraat 1, groot 1 a. 41 ca. voor f 9000.aan de heer P. Ingelse q.q. te Middelburg, een huis met erf aan de Ganzengang 3, groot one. 88 ca., voor f 1200 aan de heer A. Wiele- maker q.q. te Middelburg en een huis met erf aan de Vlissingsesingel 30, groot 2 a. 8 ca., voor f 5509 aan de heer G. van Slugs te Middelburg. VERGADERING C.H.U. In de bovenzaal van de lunchroom Van Ham te Middelburg hield de af deling Middelburg van ae Chr. Histo rische Unie een vergadering, welke onder leiding stond van rar. W. F. E. Baron van aer Feltz. Nadat enige huishoudelijke zaken waren afgehan deld hield de heer J. Deij uit Souburg een inleiding. RAAD SEROOSKERKE (W vlissingen. Vandaag: Alhambra: ..Singing Guns", (14 ;i.), 7 en 0 uur; Luxor: „De zoon van Zorro", deel I (14 j.), 8 uur; Cosy Corner: Trio Carlo Alberti, 811.30 uur. Morgen: Alhambra: Als vandaag. 7 en 9 uur; Luxor: „De zoon van Zorro" deel II, (14 j 8 uur; Cosy Corner, Trio Carlo Alberti. 8—11.30 uur; C.C.. club: 124 uur. MIDDELBURG. Vandaag: Concert- en Gehoorzaal: ZVU. Het Nederlands Trio, 8 uur; Stad huis: Raadsvergadering, 2 uur; Elec tro: Schipper naast God, (14 J.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Abbott Cos- tello in het Vreemdelingenlegion (14 j.); Schuttershof: Natuurkundig Ge- zeischap, dr. J. J. Raimond, De her komst der kometen, 8 uur. Morgen: Electro: The big clock (18 j.), 7 en 9.15 um\ RAAD OOSTKAPELLE. Gezonde financiële positie De raad van Serooskerke (W.) ver gaderde onder voorzitterschap van burgemeester P. Diegmans. Alvorens enkele wijzigingen van de gemeente begroting 1951 en 1952 werden vast gesteld, gaf de burgemeester inlich tingen over de financiële positie. Geen afschrijvingen behoeven meer gedaan te worden op de kapltaalsuit- faven en reserves zijn gevormd voor e volgende uitgaven: 4250 voor de vermoedelijk ten laste van de ge meente blijvende wederopbouwkosten, 8000 voor de te zijner tgd te bou wen nieuwe school, 7500 voor de verbetering van de Vrouwenpolderse weg in de kom der gemeent, 21.400 voor uitbreiding van de riolering met zuiveringsinstallatie. De wijzigingen werden zJls. aangenomen. Besloten werd tot aankoop van nieuwe stoelen voor het gemeentehuis, vernieuwing van de vloerbedekking en het behang. Een voorstel van B. en W. betref fende de rekening-courant-overeen komst met de Vereniging Wederzijds Belang (vereniging ter verkrijging van onroerend goed door landarbei ders) werd z.h.s. aangenomen. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar het dempen van een sloot tij de begraafplaats. Daarna sluiting. Tweehonderd stoelen voor het verenigingsgebouw. De raad van Oostkapelle kwam ln openbare vergadering byeen. De voor zitter deelde mede, dat door de Coöperatieve Boerenleenbank te Grypskerke voor 12.000 was inge schreven op de woningbouwlening ten behoeve van Oostkapelle en voorts dat door een particulier een bedrag van 2000 was toegezegd. Besloten werd een dankbetuiging te zenden. Na uitvoerige bespreking werd besloten om 200 stoelen voor het verenigingsgebouw aan te schaf fen. Ter dekking van de exploitatie kosten (rente en afschryving) zullen de tarieven met 50% worden ver hoogd en het gebruik van het po dium alleen op 2.50 worden ge bracht. Na toelichting en bespreking werd besloten om, behoudens goed keuring van Ged. Staten, te benoe men tot gemeentewerkman in alge mene dienst, de heer S. Melse te Oostkapelle. De voorzitter gaf vervolgens enke le Inlichtingen over de organisatie burgelijke bescherming. Besloten werd de kwestie van de aanvangsda tum van de school aan te houden tot het najaar. Bij de rondvraag vroeg de heer F. C. de Roo inlichtingen over de wo ningbouw. De voorzitter deelde mede dat zodra een geldlening kan worden verkregen de plannen zo mogelijk verwezenlijkt zullen worden. De heer J. Paardekooper vroeg enkele inlich tingen over Molenweg. Voorts vroeg hij hoeveel personen op de wachtlijst als woningzoekende voorkomen. De voorzitter deelde mede, dat er elf aanvragen zgn van personen, die trouwplannen hebben, doch dat ook verschillende personen dringend ver betering van woonruimte behoeven. Domburg JAARVERGADERING COÖP. BOERENLEENBANK Onder leiding van de voorzitter, de heer W. Brand hield de Coöp. Boe renleenbank te Domburg haar jaar vergadering in de zaal „Tramzicht". De voorzitter memoreerde de groei der bank, welke oolc in 1951 doorzet te. De omzet kwam voor het eerst bo ven de 10 millioen en de dagboekpos- ten boven de f 20.000.Ook het by- kantoor in Westkapelle mag zich in een grote belangstelling verheugen. De omzet in vreemde valuta bedroeg ruim f 175.000.Na flinke afschrik ving was er een winst van f 47.55,79. Aan rente werd f 62.046.64 uitge keerd. Voor 1952 werd een hogere rente in uitzicht gesteld. In 1951 be droeg de rente 2.28 In de vacature L. Corre die wegens hoge leeftijd niet herkiesbaar was, werd de heer P. de Visser Czn. te Aagtekerke benoemd. Aan de heer Corré werd voor zyn 30-jarige arbeid harteiyk dank gezegd en hem werd een klein geschenk aangeboden. Als lid van de Raad van Toezicht werd herbenoemd de heer P. de Visser Pzn. Als plaatsvervangend bestuurslid koos men J. d. Pagter Wz. te Dom burg en als plaatsvervangend lid van de Raad van Toezicht de neer P. Lie- vense te Westkapelle. Ten slotte deelde de voorzitter nog mee dat ten behoeve van de gemeenten in dit district (Aagtekerke, Domburg en Westkapelle) de bank voor f 120.000 ingeschreven had op de wo ningbouwlening. Na een opmerking uit de vergadering dat de hierop in geschreven gelden ook voor andere objecten gebruikt zullen worden zei de voorzitter dat het hem en vele an deren ten zeerste zou teleurstellen, wanneer deze gelden niet zouden worden gebruikt voor het doel waar voor de leningen zijn uitgeschreven. KLEUTERSCHOOL. De ouders van de kinderen die de Lantsheerbewaai school bezoeken, hielden hun jaarlijkse bijeenkomst on der leiding van mevrouw Edelman Ghijsen. Vele genodigden waren even eens aanwezig om van het door alle schoolkinderen opgevoerde kabouter- spel te genieten. Dc leiding hiervan was in goede handen bij het hoofd van de school, me;, de Vroom. Zij mocht voor haar goede zorgen een kamerplant in ontvangst nemen. De vereniging heeft de sympathie der ingezetenen en daardoor was net in het afgelopen 'aar mogelijk het schoolmeubilair t3 moderniseren. De oude banken zijn vervangen door fraaie stoeltjes en tafeltjes, die in de ambachtsschool te Middelburg ver vaardigd werden. Het schoolplein za. om het buiten spelen ook na regenval mogelgk te maken, gedeeltelij!' betegeld worden. Het schoolgebouw behoeft nog enig onderhoud. Om dat mogelijk te ma ken. zullen renteloze obligaties uitge geven worden. Vele ouders en be gunstigers zegden reeds gratis mede werking toe. Ui SHAG TOBACCO i a JSSk, N« Gelijkstelling van Spanje- strijders en S S.-ers slechts formeel. Minister Mulderlje verklaart in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer, de bezwaren tegen het wets ontwerp ter wegneming van staats- loosheia niet te delen. Deze Kamerle den "hadden erop gewezen, dathet naar hun gevoelen onjuist is. degenen die hun Nederlanderschap verleren door zich aan de zijde van dc wettige Spaanse regering te scharen tijdens de opstand van Franco, over een kam te scheren met SS-crs. Minister Mulderije voert hier tegen aan, dat deze gelijkstelling alleen van formele aard is, doch de algemene be handeling van politieke delinquenten niet raakt. Aan de vroegere en aan de nog resterende berechting wordt met geraakt. Voorts voerde de minister aan, dat het aantal dergenen die in Duitse krijgsdienst traden zó groot is. dat het niet wel mogelijk is. dat dezen hun Nederlanderschap langs de weg der individuele naturalisatie herkrijgen. Het betreft hier naar schatting 40.000 mannen (ongeacht de gezinsleden), wier naturalisatie langs de weg van Individuele aanvragen aan administra tie-kosten een bedrag van zes millioen zou vergen. In het gunstigste geval zouden slechts 2300 van hen ieder een bedrag van 200 gulden kunnen betalen bij de aanvraag Derhalve zou de na turalisatie van deze veertigduizend de staat een bedrag van 5% millioen gul den kosten. Ook dit is voor de minis ter aanleiding om zijn wetsontwerp te handhaven. KERKNIEUWS GEREF, KERKEN Bedankt voor Anna JacobapoUIer en Zonnemaire on aangenomen het beroep naar Fijnae.ri cand. K. A. Fi- ret te Bergambacht Beroepen te Ede: C. N. Lammens te Heinkenszand. GER. KERK (K.O. ART. 31) Aangenomen naar Vrouwenpol candidaat G. Zomer te Utrecht. ilder Rrtihem AFSCHEED DE HEER M. A. v. STRIEN. In de Chr. school te Ritthemwerd tydens een ouderavond afscheid ge nomen van de heer M. A. van Strien, hoofd der school, die 1 April a.s. de gemeente gaat verlaten. Na de opening door de voorzitter, de heer Andr. Breel, bliezen een paar jon- Sens uit de hoogste klasse onder lei- ing van de heer C. Cevaal, enkele duetten. Het hoofd der school gaf een flimles. L de pauze kregen de ouders gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen. Na de pauze werd het scheidende hoofd toegesproken door de heren Andr. Breel, namens het bestuur, de heer H. C. A. Varel. namens het personeel en burgemeester P. Da- niëlse namens het gemeentebestuur. Als aandenken werd door de kinde ren, personeel en bestuur een vulpen met potlood in etui aangeboden en namens het gemeentebestuur een boek en een asbak. - De heer Van Strien dankte ont roerd. RAADSSTUKKEN GOES. Toch verl ging tot 25 De gemeenteraad van Goes is te gen Woensdagavond half acht bijeen geroepen, o.m. om te besluiten tot verdere verlaging van de vermake lijkheidsbelasting op de bioscoop over ltSt in. De grootst mogelijke meer derheid van B. en W. geeft in over weging het voorstel van de commis sie ad hoe om de belasting terug te brengen tot 25 te aanvaarden. Da meerderheid van het college meent dat een verlaging tot dit per centage in verband met de financiële toestand van de gemeente op dit mo ment redelijk is te achten. Er zal on geveer f 3500.— moeten worden ge vonden, welk bedrag gedekt kan worden doordat een kasgeldlening VAN TOT De knapen- en meisjesverenigingen te Vrouwenpolder hielden onder leiding van de heer P. Duvekot het jaarfeest. Na de jaarverslagen werd een gevarieerd pro. gramma afgewerkt. De heren wonnen de familie-competitie. De heer A. de Wolf sprak namens de kerkeraad en sloot de avond met dankgebed, Het 2-jarig zoontje van de fam Spruyt te Gapinge viel van de trap, waardoor het een hersenschudding opliep. In het C.J.M.V -gebouw te Middelburg organiseerden de plaatselijke C.J.M.V. en de afdeling van „Jonge Kracht" een in teressante filmavond. Vooral een Philips- film „Van alchemie tot atoomsplitsing" trok de aandacht De Middelburgse brandweer werd ge- alarmeerd voor een begin van brand on der de haardkachel bij een familie in de Julianastraat. Ook dit brandje liep zon der ernstige gevolgen af. Aan de Houttuinen te Middelburg werd de fietser P. C. C. het slachtoffer van de gladheid, toen een daar aankomende auto hem in de bocht, ondanks krachtig rem men, door slippen niet meer kon ontwlj. ken. De heer G. kwam bij de aanrijding te vallen en liep verwondingen aan hei hoofd en aan een hand op. De heer L. Jansende Jonge uit Mld- dolburg werd in een te Utrecht gehouden vergadering van de Ned. Chr. Drogisten- bond tot hoofdbestuurslid gekozen. Een schaap, behorende aan de heer P. M. Dieleman te EUewoutsdijk, bracht vier lammeren ter wereld. Te Heinkenszand vergaderden de le den van de vereniging voor Christelijk lager onderwijs, onder leiding van de heer P. v. d. Guchte. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Nieuw bestuurslid werd de heer B. van Damme. Op een inleiding van het hoofd der school, de heer J. van Belle, over „Het bestuur en zijn taak", volgde een levendige discus sie. Ook in de Ned. Herv. kerk te Kats werd gecollecteerd, en wel voor de Zen ding. Men haalde er 206.— op. Aan de kleuterschool te Wolf aartsdijk werd de Jaarlijkse eindles gegeven. De kleutertjes zelf zorgden voor een 3erie zangnummertjes en voerden enige spel letjes uit, bovendien konden de ouders zich overtuigen van de vorderingen hun ner kinderen. In de woning van de familie P. aan de Scheldestraat te Goes ontstond een schoorsteenbrandje, dat echter door de brandweer spoedig bedwongen werd. In de maand April zal de bevolking van Krabbendijke worden onderzocht op t.b.c. Het gemeentebestuur tracht zoveel mogelijk ingezetenen te bewegen zich aan het onderzoek te onderwerpen. Te Kloetlnge vergaderde de A.R. kies vereniging. „Nederland en Oranje". De heer P. Meeuwse hield een inleiding over „Strijd om de beginselen" welke daarna levendig werd besproken. 55. De eerste klap. die zoals de volksmond zegt, een daalder waard is, was zonder twyfel voor Jimmy Brown. Dolle Dirk lag grommend van woede bedolven onder een ravage van planken en hij had een buil op zijn hoofd zo groot als een klein soort cocosnoot. Veel kon hy de eerste ogen blikken niet uitrichten en ook de andere leden van de bende waren aanvankeiyk te beduusd om hun chef te hulp te schieten. Ze stonden met z'n zessen of zevenen in het nauwe gangetje en vorm den zodoende een levende versperring voor Jim my Brown, die zich daardoor echter niet liet weer houden een waariyk roekeloze uitbreekpoging te doen. Met een formidabele sprong nam hij de hin dernis, welke de in splinters gevallen kast vorm den en toen stortte hg zich als een soorl tijger op de mannen, die in net gangetje stonaen opge propt. De eerste die ng op zgn weg vond was Daan Slok, de herbergier, die Jimmy zo vals om de tuin had geleid. Die kreeg er een van Jimmy midden op zyn neus en een kleintje toe op zijn rechter oog! Zonder een kik te geven zakte hg ais een slappe pudding in elkaar. Toen kreeg Jimmy het aan de stok met een klein dik kereltje met een zuilwester op. Zoals later zou blgken was dit Fok- ke Friemelaar, die bootsman was op de schuit van Dolle Dirk. Jimmy sloeg hem prompt zijn vals ge bit uit zyn mond.... kon worden aangegaan, waardoor de verlaagd en een rente-voordeel ont stond. Een minderheid is wel bereid 'erlaging der belasting mede te in, echter slechts tot 27% De commissie ad hoe merkt in haai werken, aar ge- rapport nog op, dat zij heeft tracht een vorm te vinden, waardoor gevoeligheden van beide partijen zo veel mogelijk zijn gespaard. Zg heeft daartoe ook van iiae partyen me- _Jgen. Teneinde te bevorderen, dat alle raadsleden ln de dewerking ontvangen. te houden raadsvergadering volko men vrij hun beslissing kunnen ne men, heeft de commissie de heer van Liere nereid gevonden, de bioscoop nog Vrijdag j.l. te heropenen. STANDPLAATSEN VOOR IJSWAGENS. Evenals voor de zgn. patates-frites- wagens reeds is geschied, stellen B. en W. voor in de verordening op de straatpolitie een artikel op te nemen, dat voor ijswagens een standplaats gepacht moet worden. Zij die reeds een vaste standplaats hebben ge pacht voor een patates-friteswagen mogen in deze wagen des zomers ook gs -verkopen, zonder dat zij opnieuw een standplaats behoeven te pachten voor de verkoop van ijs. Middelburgse jeugd neemt deel aan D.O.S.K.O.-lournooi Een jeugdelftal van de voetbalver eniging Middelburg zal deelnemen aan het jeugdtoumooi van DOSKO te Bergen op Zoom om de Zilveren Van Riesen-beker, dat 15 Mei a.s. gehou den zal worden Verder hebben inge schreven: FC Capellen, België; MOC. Bergen op Zoom; Internos. Etten; DESK, Kaatsheuvel; EBOH. Dor drecht; DFC. Dordrecht: Emma, Dordrecht: ODC, Boxtel; ONA. Gou da; Alliance. Roosendaal en DOSKO, Bergen on Zoom. KORFBALCLUB OPGERICHT. Lange tyd was Dreischor zonder korfbalclub, maar dezer dagen werd weer een plaatselijke vereniging op gericht onder de naam N.O.A.D. Reeds gaven zich 30 leden op, zodat het vast staat, dat met twee twaalf tallen aan de nieuwe competitie zal worden deelgenomen. Officiële publicaties OPKOMST DIENSTPLICHTIGEN VOOR 1STE OEFENING. Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op l en 3 April a.s. onder de wape nen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moe ten van deze extra-treinen gebruik ma- ken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats Vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen die. in verband met hun plaats van bestemming, geen ge bruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra-trelnen, moeten ingevol ge hun lastgeving rei ren met de eerste reisgelegenheid na 7.00 uur. Op 2 April a-s. zijn geen extra-trainen Ingelegd en moeten derhalve alle dienstplichtigen, dlc op die dag onder de wapenen komen, rei zen met de treinen oi bussen van de nor male dienstregelingen, per eerste reisge legenheid na 7 00 uur. De extra trainen lopen ln de volgende dienstregelingen. Op 1 April voor de opkomst te Dordrecht. Breda of Tilburg. Den Haag H.S. v 8.37, Delft v 8.47. Schiedam v 8.53. Rotterdam DP v 9.07, Feijenoord v 9.17. Dordrecht a 9.31. Breda a 10.08, Tilburg a 10.30. Voor de opkomst te Harderwijk of Wezep een extra trein: Amsterdam CS v 9.10. Arasterdam MP v 9.19. Hilversum v 9.39. Amersfoort v 9.56. Harderwijk a 1018. Wezep a 10.42 en een extra trein: Zwolle v 11.20, Wezep a 11 31, Harderwijk a 11 58. Op 3 April voor opkomst te Utrecht, Schalkhaar of Eefce een extra trein: Rot terdam Maas v 7.59, Den Haag SS vertr. 7.56. Voorburg v 8.01, Gouda v 8.20. Utrecht CS v 8.57. Amersfoort v 9.20. Apeldoorn v 9.57. Deventer a 10.10. Voor Eefdc (station Zutphen) t eApeldoom overstappend Zutphen a 10.33.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3