NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN DE BERGING VAN DE TANKER WAR DIWAN VORDERT ZATERDAG 29 MAART 1952 PROVJNClALE ZEEUWSE COURANT Stichting maatschappelijk werk op Walcheren DAGELIJKS BESTUUR GEWIJZIGD Naar wij vernemen is het dagelijks bestuur van de Stichting voor maat schappelijk werk en gezinsverzorging op het platteland van Walcheren, ge vestigd te Middelburg, aanzienlijk ge wijzigd. Het is thans als volgt sa mengesteld: voorzitter ds. L. W. H. Theunissen (Ned. Herv. Kerk), secre taris de heer L. v. d. Hiele, gemeente secretaris van Veere (gemeentebestu ren), penningmeester de heer K. Dek ker, Aagtekerke (Geref. Gemeenten), algemeen adjunct ds. S. van Wouwe. Serooskerke (classis der Geref. Ker ken), leden mej. G. v. d. Akker, Sou burg (Ned. Herv. Kerk), de heer F. G- Vaandrager, arts te Domburg (Kruisverenigingen) en de heer W. de Visser, Middelburg (landbouworgani saties) Ds. Theunissen van Aagtekerke, die reeds zitting had in het dagelijks be stuur en vervangen wordt door de heer Dekker, komt in de plaats van ds. H. Veldkamp, Geref. predikant te Middelburg, die zijn functie heeft neergelegd. De heer v. d. Hiele volgt de heer H. v. d. Schuur, oud-gemeen te-secretaris van Koudekerke, op, die wegens vertrek naar elders moest be danken. Ds. Van Wouwe neemt de plaats in van de heer D. Kodde, bur gemeester van Zoutelande, die even eens bedankte. In het algemeen bestuur is de heer J. Aernoutse in de plaats gekomen van de heer A. J. Huijsman, burgemeester van Meliskerke, die bedankte (classis der Geref. Kerken). Bodenvereriying hield jaarvergadering ie Middelburg BOUW VAN NIEUW BODENHUIS NOODZAKELIJK. De bodenvereniging „Ons Belang" Walcheren, kwam onder voorzitter schap van de heer L. Jobse in café St. Joris te Middelburg in jaarvergade ring bijeen. De drie aftredende bestuursleden, de heren G. Vogel, A. C. Caljouw en L. Joosse, werden herkozen en de jaar verslagen van de secretaris—penning meester, de heer A. C. Caljouw, wer den goedgekeurd. Gememoreerd werd, dat vorig jaar het nieuwe bodenter rein achter het Middelburgse stadhuis in gebruik werd genomen en dat de huidige toestand ieders tevredenheid heeft Breedvoerig werd gesproken over de eventuele bouw van een nieuw bo denhuis. De loods, welke men thans op de nieuwe bodenplaats in gebruik heeft, kan men slechts tot het einde van dit jaar van de gemeente huren. In principe werd besloten om te trachten tot nieuwbouw te geraken; de plannen hiervoor zullen in studie worden genomen. Deze nieuwbouw vormt om financiële redenen nog een groot probleem, dat men echter hoopt te kunnen oplossen. Men hoopt tevens hierbij medewerking van het gemeen tebestuur te ondervinden.- BUURTVERENIGING OPGEHEVEN. De buurtvereniging „P.O.M." te Souburg is wegens te weinig be langstelling opgeheven. De nog aan wezige geiden komen ten bate van de vereniging „Het Groene Kruis." Middelburg NOG GEEN VERENIGINGS GEBOUW VOOR VRIJZINNIG HERVORMDEN. Onder voorzitterschap van de heer A. Heyboer hield de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Middelburg haar jaarvergadering in het Neder lands Koffiehuis. In net jaarverslag van de secretaris, de heer C. Roe- lands, werden de vele moeilijkheden opgesomd, welke verbonden zijn aan het herbouwplan van een vereni gingsgebouw. Mede naar aanleiding van het financieel verslag van de penningmeester, de heer L. A. Schenk, besloot de vergadering de herbouwplannen voorlopig op te schorten. Het bestuur ontving mach tiging om zich met de rijks- en ge meentelijke instanties te verstaan over de mogcDjKh21. cn van schade vergoeding zonder herbouw. In de tegenwoordige omstandighe den zou de bouw niet alleen veel kos ten meebrengen, maar bovendien zouden de exploitatiekosten te zwaar drukken op het jaarlijks budget van de vereniging. De aftredende bestuursleden, me vrouw A. Vreke-Stokmans en de heer W. H. Dekker, werden herkozen De heer A. Heyboer, die sinds 1928 voor zitter der vereniging is geweest, stel de zich in verband met zijn hoge leef tijd niet meer herkiesbaar. De verga dering ging accoord met het be stuursvoorstel, dat de heer Schenk, penningmeester, zich voorlopig ook met het voorzitterschap zal belasten. In een volgende jaarvergadering zal definitief in de vacature worden voorzien. De heer Schenk bracht de schei dende voorzitter namens de vergade ring dank voor zijn grote verdiensten voor de vereniging, waarvan hij zo- FILMS IN ZEELAND Italiaans melodrama De wolf van Sila (II lupo delle Sila). een Italiaanse film van Duilio Colettl. Na haar neo-realistische triomphen komt de Italiaanse filmindustrie plot seling weer eens met een rolprent in de oude trant, een hevig bewogen me lodrama, waarin Silvana Mangano, die in „Bittere rijst" bekend werd en de goede karakterspelers Amadeo Naz- zari en Vittorio Gassmann de hoofd rollen vervullen. Zij weten dit drama van felle hartstocht, trots en bloed wraak, aannemelijk te maken. Het ca merawerk ls. zoals immer bij de Ita lianen, bijzonder goed. (Alhambra, Vlissingen). Schipper naast God (Maitre après Dieu), een Franse film van Louis Da- quin. De reeds eerder door ons besproken verfilming van Jan de Hartogh's be kende toneelstuk, het bewogen verhaa.' over de Nederlandse vrachtbootkapi tein, die zijn geloof hervindt en door een wel zeer nobele daad een aantal Duitse Joden in veilige haven brengt Hoewel de rolprent een enkele maal iets te toneelmatig is en technisch soms vrij onbeholpen (de ondergang van het schip!), kan de totale indruk, welke de verfilming achterlaat, bevre digend genoemd worden. Dit is voor namelijk te danken aan het krachtige, genuanceerde spel van Pierre Rras- seur in de rol van die merkwaardige zeerob Kuiper. (Electro. Middelburg) Abbott en CosteUo in het vreemde lingenlegioen (In the foreign legionV een Amerikaanse film van Charles Lamont. Een klucht, die voor de bewonde raars van het komiekenduo Abbott en Costello geen andere aanbeveling no dig heeft. Ditmaal beleven zij hun dol le avonturen in het vreemdelingenle gioen, waarin zij tegen wil en dank verzeild raken en waarin zij nog een bijzonder figuur slaan ook. Patricia Medina zorgt voor de vrouwelijke charme. (Schouwburg, Middelburg). De zoon van Zoito (Son of Zorro). een Amerikaanse seriefilm van Spen cer Bennett. Zorro, de even myterieuze als mach tige „wreker van het onrecht", is een dankbare figuur voox seriefilms. Een nazaat van deze legendarische figuur blijkt dat eveneens te zijn: hij weet zijn geboortestreek van een stel ban dieten te zuiveren. Hoe hij dit klaai speelt en welke gevaren hij moet trot seren, tonen de twee filmgedeelten, welke achtereenvolgens in Luxor te Vlissingen worden geprojecteerd. vele jaren de exponent is geweest en bood hem het ere-lidmaatschap aan. De vergadering betoonde hiermede haar warme instemming. Tenslotte werd nog uitvoerig van gedachten gewisseld over de verhouding tot de Ned. Hervormde Kerk ter plaatse. ADSPIRANTENUITVOERING „ACHILLES". Vrijdagavond werd in het Schutters hof te Middelburg de jaarlijkse adspi- rantenuitvoering van de gymnastiek vereniging „Achilles" gegeven, welke der traditie getrouw werd ingeleid door de uitstekende signaalafdeling. De avond werd geopend door de voor zitter, de heer K. de Vries, die de di recteur, de heer J. A. Bal, hulde bracht voor de vele arbeid, welke hij zich ook in het afgelopen seizoen weer voor de vereniging heeft getroost en hem als klein blijk van waardering een geschenk overhandigde. Voor me vrouw Bal was er een fraai boeket bloemen. Dat de directeur en zijn assistenten inderdaad leiding kunnen geven, be wees de uitvoering, want zowel de kleuters als de wat oudere jongens en meisjes - de leeftijden variëren van 5 tot 13 - sloegen bij de voor hun leeftijd geschikte oefeningen 'n uitstekend fi guur. Niet alleen de vrije en stan denoefeningen werden beheerst, maai ook de oefeningen op de brug.Goed wa ren ook de lenigheidsoefeningen van de oudste meisjes en de bondsoefening en het paardspringen van de oudste jongens, terwijl de vlaggetjes- en de lintenoefening eveneens vermeiding verdienen. Na de pauze vermaakten de heren J. den Toonder (accordeon), W. den Hollander (fietsacrobatiek 1 en B. de Jonge („Ouwe Barend") het jon ge goedje met een programma, dat enthousiast werd ontvangen. LEERLINGEN AVONDSCHOOL TOONDEN HUN TEKENWERK. Vrijdagavond werd in het overblijf lokaal en de Caljouwzaal van de Technische School te Middelburg een zeer bezienswaardige tènioonstelling gehouden van de tekeningen, die de leerlingen van de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs in het afgelopen schooljaar hebben vervaardigd. De school, welke momenteel onge veer 250 leerlingen telt, omvat een A-cursus, die drie jaar duurt en be zocht wórdt door jongens, die van de lagere school direct naar een patroon gaan en een B-cursus van twee jaar. speciaal bestemd voor degenen, die het diploma van de Technische Schoo: hebben behaald. De avondschool heeft een schildersopleiding, een afdeling electroteehniek (opleiding voor het V.E.V.-diploma), een afdeling metaal bewerking en een bouwkundige afde ling. De leerlingen van al deze afdelingen waren met voor hun vak geëigend tekenwerk vertegenwoordigd, da; terecht de volle bewondering had van de vele bezoekers. Over het algemeen keurig werk, dat getuigde van be kwame leiding, van noeste studie en van grote liefde voor het vak. Koudekerke JAARVERGADERING EN- OUDERAVOND HERV. SCHOOL. In het Verenigingsgebouw aan de Noordstraat te Koudekerke hield de Chr. Hervormde School onder leiding van de voorzitter der Chr. Herv. Schoolvereniging, ds. L. D. vanDijl, een jaarvergadering en ouderavond. De voorzitter kon in het bijzonder de burgemeester van Koudekerke, de her J. L. Dregmans, en wethouder J. de Kroo welkom heten. Na de gebrui kelijke opening bracht de secretaris, de heer G. v. d. Voorde, verslag uit over het afgelopen jaar en hieruit bleek o.m., dat de school op 31 Decem ber j.L 112 leerlingen telde. De pen ningmeester, de heer J- Jasperse, moest melding maken van een nega tief saldo, doch met steun van rijk en gemeente hoopt men op een betere fi nanciële toekomst. De heer Klaassen sprak over „Medeleven", waarin hij wees op de voordelen van voldoende contact met de ouders, waarna het hoofd der school, de heer Chr. Schip per een uiteenzetting gaf over de in Januari op Woudschoten gehouden conferentie. Met enkele films en een voordracht van mej. Eldik, kwam het einde van deze by eenkomst. Tevoren bezichtigden de ouders het werk van de leerlingen in de school aan het Langeweegje. De heer G. v. d. Voorde werd als secretaris herko zen. JEUGDDIENSTEN De in de rubriek „Van Zwin tot Zijpe" van gisteren voor hedenavond aangekondigde jeugddiensten, wor den uiteraard niet vanavond, doch morgen Zondagavond gehouden. Zoals gemeld, vangen deze 'bijzon dere diensten om 7 uur aan In de Dorpskerk spreekt ds. E. Durkstra en in de kerk op 't Zand, ds. L. D. van Dijl. ArnemuHen JONGELINGSVERENIGING VIERDE 25.JARIG BESTAAN. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Gereformeerde Jon- gelingsvereniging te Arnemuiden hield deze vereniging tezamen met de Meisjesvereniging, uezer dagen in het gebouw „De Arne" een jaarfeest. Na een welkomstwoord van de heer A. Dekker, sprak de heer M. Dekker over „Christus, het Leven". Vervolgens gaven verschillende sprekers een overzicht van het ver enigingsleven in de afgelopen 25 jaar. Desttfds werd begonnen met 12 leden, terwijl de vereniging thans twéé afdelingen kent, namelijk A en Mej. S. Comelisse bracht in dicht vorm het jaar-verslag uit van de Meis jesvereniging, waarna de presidente, mej. v. Graaff bioemen Kreeg aan geboden. De avond werd besloten met het opvoeren van een toneelspel in vier bedrijven en met declamatie door de secretaris van de afdeling B der Jon- ^elmgsvereniging, de heer Th. P. van Deze avond werd bijgewoond dooi' ds. Scholing, oprichter van de J. V. „Immanuël RING WALCHEREN „IN DIENST DER KERK". Woensdagavond, 2 April a.s., wordt in de Bogardzaal te Middelburg een buitengewone ringvergadering belegd van „In dienst der kerk", waar als spieker optreedt, de legerpredikant kolonel ds. A. T. W. de Kluis, van Rotterdam. Ds. de Kluis was voorheen Ned Herv. predikant op Walcheren te Serooskerke en daarna te Vlissingen Hij spreekt over „De geestelijke ver zorging der militairen op Nleuw-Gui- nea". Er worden filmopnamen ver toond, die ds. Kluis zelf maakte. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 23 Maart. Fruit: Golden Delic. 33-63; Goudreinetten 4164; Jonathan BC 50— 58; St. Remy 50. Groenten: Andijvie 58—72; Bloemkool A 57—1.08; Idem B 39—64; idem C 17— 40; idem D 12—24; Spinazie 50—83; Wit lof 22—54; Spruiten 61—74; Prei 17—33: Witte kool 21—25; Rode kool 7—24; Peen kg. 3—18; Savoye kool 16—37; Boere kool 3—11; Kroten 13—22; Snljsla dunsel 46—1.16; Koolrapen 6—11; Uien 632; Ra. barber 51—56; Radijs 1324: Schorsent- ren 14; Sla A 18—25; Idem B 11—18; Idem C 11—12. VEILING „ZUID-BE VEL AND". 28 Maart. Groenten: Kropsla 1114 per 100 stuks; Radijs 16; Bosselderij 3— 7. belden per 100 bos; Spinazie 45—55; Witlof A 37—47; idem B 31—36; idem stek 14—23; Prei 15—28; Sjalotten 25—26; Kool rapen 2.504.50; Witte kool 8; Uien 1— 13; Wijnpeen 7—17, alles per 100 kg. VISMIJN TE VEERE. 28 Maart. Export garnalen 350 kg.; 86— 92; Pellerij garnalen 79 kg.: 46; Bot 47 kg.: 16—20. EEN SCHIP RUST OMHOOG Casco gedeeltelijk dicht gemaakt Wanneer alles volgens program verloopt, zal zich volgende week iu de Westersclieldemond een gebeurtenis afspelen, die zo ze nl niet sensationeel ls, dan toch door de bergers van gezonken schepen, met belangstelling zal worden gevolgd. Sedert veie maanden wordt gewerkt op het wrak van de tanker „War Diwan", die gedurende de oorlog zonk ln de Wielingen. Het schip brak tengevolge van oor logshandelingen in twee delen en ging ten onder. Het voorschip en het achterschip zonken niet op dezeilde plaats, de beide stukken liggen drie kilometer uit elkaar. Nu is het bergingsbedrijf van ir. E. van Wienen uit Amsterdam vorig jaar begonnen met het lichten van deze tanker. Uit het voorstuk van het schip werd de olie weggepompt en deze olie kon worden geborgen. Dat was ai een aanzienlijk financieel suc ces. In September-j.l. is men begon nen met he-t dichten van dat scheeps- gedeelte om het boven water te bren gen. Het winterseizoen heeft uiter aard dat werk vertraagd. Naar wy vernemen is men thans zover, dat het boven water brengen van dit scheepsgedeelte aanstaande ls. Daarbij zal zoals wij ook reeds gemeld hebben een weinig ge bruikte techniek worden toegepast. Men zal namelijk lucht in het casco pompen totdat het begint te drijven. Zo eenvoudig als dit hier wordt neer- .VOOR NEOERLANP: N.V. CIG. IMPORT CY v/b A. J. BLOK, SCHEVEN ING EH- WALCHEREN ZONDAG 30 MAART 1952. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. v. Willenswaard, 2.30 ds. Theu nissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Schipper; Biggekerke 10 ds. Spijker boer, 2 ds. Witteveen; Domburg 10 ds. Theunissen, 7 ds. v. Willens- waard; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. Win terswijk; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v. Dijl, 7 ds. Durk stra (jeugdd.), 10 Jeugdkerk; 't Zandt 10 ds. Durkstra 7 ds. "V. Dijl (jeugdd.), 10.15 Jeugdkerk; Melis kerke 10 en 2.30 de heer Barnard; Middelburg Oostkerk 10 ds. v. Voorst Vader (H.A.), 7 ds. Otte (Dankz.); Concertzaal 10 ds. Strating (jeugd dienst); Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost en West-Souburg 9.30 en .7 (jeugdd.) ds. de Stoppelaar, 11 ds. Spijker boer; 9.30 „Rehoboth" jeugdkerk; Oostkapelle 10 ds. Richard 2.30 ds. de Boer; Ritthem 10 ds. Sickesz, 2.30 ds. Muller; Serooskerke 10 (H. D.) en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Lau rens 10 en 6.30 ds. Kalkman; Veere 10 ds Otte; Vlissingen St. Jacobs- lcerk 10 ds. Kloosterman (openb. Bel.)f 5 ds. Sickesz (openb. Bel.); Noorderkapel 9.30 en 10.45 (H.D.) ds. Hartjes; Havendorp 10 ds. Mul ler (H.A.); Engelse Kerk geen kerk voor jongeren; Vrouwenpolder 2 ds. Richard; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Wagener, 7 ds. Richard (jeugdd). Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen (Openb. Bel. en voorb. H.A.). Domburg 10 leesd., 2.30 ds. Pon- Dinsdag 1 April is het 40 jaar geleden, dat de heer B. Heusevelt, meester-schoen- maker in dienst kwam van de stichting Vrederust te Bergen op Zoom. De heei Heusevelt Kwam ln 1912 van Zierikzee naar Bergen op Zoom. In die jaren heef', hij enkele honderdduizenden schoenen gelapt. In Gapinge kan men weer zien uit welke hoek de wind waaitNadat men het lange tijd zonder windwijzer heeji moeten doen, prijkt de spits van de kerk toren thans weer met dit nuttige instru ment' De afdeling Axel van de Plattelands vrouwenbond hield ln het Centrum de Jaarvergadering onder leiding van de presidente mevr. P. de Feijter—de Regi Er werd een film „Kent uw Industrie vertoond. In de plaats van mevr. Blok- Kiei kwam in het bestuur mevr. Oly slager-Schieman. In het provinciaal be stuur werd gekozen mevr. De Feijtei van Hermon en als plaatsvervangster mevr. De Feijter-de Regt. Voorts werden plannen besproken voor medewerking aan de landbouwtentoonstelling. In Arnemuiden hield de Herv. Mcis- jesvereniging op Geref. Grondslag onder leiding van mevrouw N. v. d. Ketterij— Goetheer haar jaarvergadering. De ver eniging telt thans 23 leden. De avond werd doorgebracht met zang en met de clamatie dor. mejuffrouw Schrievers. De Vereniging van Plattelandsvrouwen te Koudekerke vergaderde Donderdag avond in het verenigingsgebouw aan de Tramstraat, onder leiding van de pre sidente. mevrouw De Nie. De afdeling Westkapelle was als gast tegenwoordig Met zang en voordracht bleef men geruime tijd gezellig bijeen. Maandag. 31 Maart, is mej. M. v. d. Berge uit Kioetinge 25 jaar als werkster werkzaam bij de fam. Van Doorn aan ae Westsingel te Goes. Nabij bet viaduct ie 's Heer Arends- kerke, op het terrein van de firma West dorp. brandde Vrijdagmiddag een stapel van 600 spoorbiels af. De slapel vatte vlam door het afbranden van een sloot kant m de nabijheid. De brandweer heeft het vuur geblust. tier. Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra. Grijpskerke 10 ds. Goumare, 2.30 ds. Streefkerk. Koudekerke 10 en 2.30 ds. Elshout. Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v- Nes (Openb. Bel. en Voorb. H.A.). Middelburg (Hofplein) 9.30 ds. v. Til, 2.30 ds. Meister, (Noorderkerk) 9.30 ds. Meister, 5 ds. v. Til, (Lutherse kerk) 7.15 dhr. de Jonge. O.- en W.-Sou- burg 9.30' en 2.30 ds. Verschoor. Oost- paelle 10 en 2.30 ds. Dercksen. Seroos kerke 10 en 2.30 ds. Flinterman. St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon. Veere 10 en 7 ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf. Vrouwenpolder (Ned. Herv. Kerk) 9-30 en 4 ds. v. Wouwe. Westkapelle 9.30 ds. Pontier. 2.30 leesd. Geref. Kerk (Art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 ds. Strating. Vlissingen 8 en 4.45 ds. Strating. Geref. Gemeente, Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd. Arnemuiden Zaterdag 19 ds. Verhagen, 9.30, 2 en 6 leesdienst. Meliskerke 9 30, 2.30 en 7 leesdienst. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen Oostkapelle 10 en 2.30 leesd. Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom. Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Ver. van Vrijz. Herv. Middelburg 7 ds. Metz. Vlissingen geen dienst. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10 ds. Johannes. Vlissingen 5 ds. Johan nes. Doopsgez. Gem. Middelburg geen dienst. Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissin gen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstr. 5) 10 en 5 Prof. Rusch. Leger des Heils. Middelburg 10 heil samenk., 4 openb. samenk. (Markt). 7.30 Verloss. samenk. Vlissingen 10 heil.dienst, 3.30 openb. samenk., 7.30 Verloss. samenk. o.Lv. Kapt. Ranse laar. Het Kruisleger. Middelburg 10 Wij- dingsd., 12 Zondagsschool, 7.30 Evang samenkomst, Eglise WaJlonne. Middelburg 10.15 dans l'Eglise mennonite monsieur le Pasteur J. Risseeuw. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Middelburg is bij spoedgevallen te bereiken de heer A. W. Boerwin kel, arts. Noordweg 20 (St. Laurens), tel. 2460. Te Vlissingen is te bereiken de heer J. Vader, arts, Badhuisstraat 88, tel. 2472. Te Veere, Serooskerke en Oostkapelle is te bereiken de heer P. J. Bom. arts te Oostkapelle Dorpsstraat 2, tel. K '188-276. Te Koudekerke, Westkapelle en Zoute lande is t_ bereiken de heer M. Huygens, arts te Westkapelle, „de Wiezei", tel. K 1188-316. APOTHEKEN. Vlissingen; Apotheek fa. Van Ockenburg-v. d. Kleinemulder, Sin gel 5, tel. 2730; Middelburg: Apo theek Van der Harst, Korte Delft 12, teL 2789. VOL TB Al Nederlands ieugdelftal voor Antwerpen Het Nederlands jeugdelftal voor de wedstrijd tegen de Belgische ju niores, Zondag 6 April te Antwer pen. is als volgt samengesteld: Doel: Tap (HDVS). Achter: Claus (Kelmondia) en Boskamp (Ajax). Midden: v, d. Hurk (Eindhoven) Utermark (BW) en Klaassens (V VV), aanvoerder. Voor: Vreken (ADO), de Wit (de Valk), v. d. Hoek (Feijenoord), v. d. Wel (Aja^) en Louer (Noad). Reserves: v. Putten i.UVS), v. Okhuysen (Velox), Elzer (Ajax) en Visser (DOS). WIJZIGING PROGRAMMA ZATERDAGCOMPETITIE. Voor de Zaterdagcompetitie werd ingelast in de tweede klasse F de wedstrijd Hoek IITerneuzense Boys II. Wint Hoek II, dan is het kampi oenschap een feit. ATHLETIEK FANNY VERLOOR IN ZUID-AFRIKA Tijdens de damesathletiekkampioen- schappen van Zuid-Afrika verloor Vrguag onze landgenote Fanny Blan- kers- Koen ln de finale op de 10» yards van mej. D. Hasenjager, die de afstand in 10.9 sec. aflegde, waar mede zij haar eigen Zuid-Afrikaans record evenaarde. Fanny Blankers -Koen had haar serie gewonnen in 11,1 sec. Donder dag had zij geklaagd over stijfheid en over een onwillige dijspier. SLIJKHUIS GAF HET OP. Tijdens ae Zuid-Afrikaanse athle- tiek-kampioenschappen te Kaaostad heeft Slijkhuis Vrijdag de wedstrijd op de 3 mijl niet uitgelopen. Na twee mijl gal hij op. tengevolge ran een verwonding aan zrjn been, welke hij Donderdag tijdens de training heeft opgelopen Winnaar van de 3 mijl werd Chick Allin van Zuid-Transvaal, die de af stand aflegde in 14 min. en 49,2 sec., hetgeen een nieuw record is voor de Westelijke provincie. SCHAKEN JEUGDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN. Aan het jeugdkampioenschap van de Zeeuwse Schaakbond zullen deel nemen: W A Duvekot Goes, M de Wit. Middelburg, G E. Snip, Middel burg G. Woudstra. Middelburg en nog een candidaat uit Terneuzen en Oostburg. De eerste ronde wordt ge speeld op Woensdag 2 April te Goes vr(jdag 4 April te Middelburg en Za terdag 5 April te Oostburg. geschreven Is deze bewerking uiter aard niet. Er zijn allerlei risico's aan verbonden. Maar verwacht wordt, dat aanstaande week het eerste scheeps gedeelte boven water gebracht kan worden en naar een nlek gesleept, waar demontage mogoiyk is. Mot veel belangstelling wacht men in kringen van deskundigen het ver loop van deze berging af. Amsterdamse Reurs 27 Mrt. 28 Mrt. Bond v. Ned. Gem. 4%fó 99* Bank v. Ned. Gem. 0*5-10% 101 Nederland 1951 (3(4) 98 96 Nederland 1048 (3%) 87* 87* Nederland 1947 (314) 3 38 87* Nederland 1937 3 88 87* Dollarlening 1047 3 95* 94% Investerlngacertlflcaten 3 M* 90!:, Nederland 1962-64 z.b. 3 90 Nederland 1062-64 m.b. 3 90 89% Nederland N.W.S. 2(4 73 72* Ned Indlë 1937 A 3 89* 89* Nat. Handelsbank 88* 90 Ned. Handelmlj. 140 140* A.KU 141 141 Bergh's cn Jurgens 227 227 Calvé-Delft 112 113* Centrale Suiker 165* 165 Kon. Ned. Hoogoven.-: 131* 131* Unilever 179* 180* Ned. Kabeliabriek 188',4 138 Philip» 149 149* Wllton-Fejjenoord 147* 147* Bllllton 150'/; 153* Kon. Petroleum Mij. 292V 295 Amsterdam Rubber 8244 82* Holland Amerika Ljjn. 153* 153 Kon. Paketvaart 113* 116 Rotterdamse Lloyd 131* 132 Ned. Scheepvaart Unie 134* 135 Stv. M(j. Nederland 152* 152 j H.V.A. 94* 93* Deli-Batavia Mij. 98* 'Deli Mij. 71* 71* Baltimore Ohio 19 Missouri K.T. 7* Pennsylvania 19* 19* Anaconda 48% New York Central 19% 20* Bethlehem Steel 49* 50 General Motors 53% 53* Intern. Nickel 45 45* Kennecott 70* 79% Republic Steel 41 41% U.S. Steel 38* 38% North American Cy. 20% 20* Mldcontlnental 71* 73% Shell Union 79* 84% Tide Water 47 47'% üp het gemeentehuis m Culemburg is bericht ontvangen dat H.M. de Konin gin op 28 Mei Culemburg zal bezoeken ln verband met de van Riebeeckleesten. De vaste stemming voor olJewaarden in New York. waar Shells niet minder dan zes punten stegen, had slechts een be perkte invloed op het Damrak. Kon. Olie opende weliswaar drie punten hoger op 295*. doch hiermede was tevens de hoogste prijs van de dag betaald. Voor het overige viel van de verbeterde stem- mln gder beide laatste dagen Vrijdag maar weinig te bespeuren. Scheepvaart- papieren waren de enige, die over de gehele linie goed prijshoudend waren. De internationale industriepapieren bewogen zich vrijwel rond de noteringen van Don derdag. DAMMEN Goede start van Strooband Jr De uitslagen van de tweede ronde van de wedstrijden om het persoon lijk damkampioenschap van Zeeland zijn: Hoofdklasse: Davidsede Jonge 11; BlomSinke 1—1; Strooband Boogaard 20; de SmetGoed- bloed 0—2. Strooband Jr. heeft de leiding met 4 punten uit 2 partijen. Branden burg heeft zich uit hst tournooi te ruggetrokken. In zijn plaats speelt D. v. d. Kreeke uit Goes. Eerste klasse: de Vlieger—Valkier 20; Op 't Hof—v. Overloop 2—0; de Vos—Walraven uitgesteld; Cor- stanjev. d. Voorde 1—1; Ganse manden Engelsman 11; Brasser —Meerman 20. De afgebroken partij den Engels man- v. Overloop uit de eerste ron de is in remise geëindigd. Jeugdtournooi: Vogel—Koppejan 2 0; BaayensBruggeman 02; Mes Vogel afgebroken. WIELRENNEN TRAININGSRIT TE SCHOONDIJKE. De Vlissingse wielerclub „de Scheldemonr" organiseert op Zon dag a.s. een traningsrit te Schoon- dijke. Het parcours, dat 1200 meter lang is. moet 50 maai afgelegd wor- dën. Daar dit de laatste trainings- rit ts voor het clubka mpioenschap, mag verwacht worden, dat alle Zeeuwse renners van de partij zullen zijn. Het belooft dan ook een vin nige strijd te worden, zowel bg de amateurs als bij de nieuwelingen. Burgemeester F. A. van Rosevelt zal om half twee het startschot los sen. Nagekomen advertentie Heden overleed, onze lieve Zuster en Tante, GKERTRU1DA PIETERNELLA HO FM ANBOOT, in de ouderdom van 88 Jaar. Uit aller naam, Wed. I. J. A. VAN DE ENDE BOO'l Middelburg, 27 Mrt '52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3