TRIUMPH MAA/m TOEWIJZING VAN SCHOLEN IN VLISSINGSE RAAD BESPROKEN Zeeuwse Almanak HEINKENSZAND ZORGT GOED VOOR OUDEN VAN DAGEN ZEEUWSE JONGEREN OP TWEEDE PAASDAG NAAR MIDDELBURG OUD IJZER EEN LASTIG, MAAR GEWILD SM0KKELART1KEL EEN VOORJAARS SENSATIE PROVI NO I A LB ZBBUWSB O O U R A N T ZATERDAG 29 MAART 1952 EEN VERGISSING Nieuw raadslid werd geïnstalleerd In de Vrijdagmiddag gehouden vergadering van de raad van Vllssingen is onder meer gesproken over de plannen tot de bouw van een drietal scho- len, waartoe reeds in 1951 was besloten. B. en W. hadden aan de raad over deze bouw een voorstel voorgelegd, dat afweek van het oorspronkelijke be sluit, hetgeen voor de heer M. A. van Poelje (P.v.d.A.) aanleiding was tot het stellen van enkele vragen. Iu antwoord hierop gaf de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe, een uitvoerige toelichting op da gang van zaken, waaruit bleek dat het verkrijgen van bouwvolume voor déze scho len een vry eenvoudige procedure is geweest De heer Poppe herinnerde er aan, hoe de drie scholen met in totaal 12 lokalen op de urgentielyst waren ge- laatst en hoe er in November 1951 ouwvolume werd verleend voor zes lokalen ten behoeve van een openbare school. Er werd daarna een bespreking be. legd met de besturen van de Vereni ging tot bevordering van Christelijk onderwijs en de vereniging voor bij zonder lager onderwijs op Gerefor meerde grondslag, waarbij voorge steld werd de zes lokalen voorlopig onderling te verdelen. Van het pe stuur van de eerstgenoemde vereni ging werd echter geen definitieve toe zegging ontvangen, dat men hierme de accoord ging. Wel werd zijdelings vernomen, dat het bestuur deze kwes tie met het departement had opge nomen. Van de inspecteur lager on derwas kreeg de wethouder enige tyd later de telefonische mededeling, dat de toevvyzing van de openbare school op een vergissing berustte, omdat zy bestemd was voor de Vereniging tot bevordering van Chr. Onderwys. B. scholenbouw, waarbij de bestemming van de thans toegewezen bouwvolu mes wordt omgewisseld. HAMERSTUKKEN'. De raad nam voorts een aantal voorstellen zonder hoofdei yke stem ming aan Verder legde het nieuwe raadslid, dc heer J. van de Woestjjne, in handen van de burgemeester de vereiste beloften af. De heer M. J. van Poelje werd benoemd tot lid van de raadscommissie voor het water leidingbedrijf en de heer J. van de Woesfijne tot lid van de raadscommis sies voor de gemeentewerken en het grondbedryf. Mej. L. C. de Feber werd benoemd tot tijdelijk lerares voor kinderverzorging aan de ge meentelijke industrie- en huishoud school. Tot lid van het college van regenten over het Burger Weeshuis werd benoemd de heer J. H. E. Wes- sels. Bij de mededelingen bevond zich een rapport, uitgebracht door de hoofdingenieur van do rijkswater- W"meenden"echter dat "deze teleI staat, en de directeur van gemeente- w£ werken over de gesteldheid van het fonische mededeling onvoldoende was om him beleid daardoor te laten wij zigen. Nadat nog enkele malen over deze zaak was getelefoneerd, werd tenslotte contact opgenomen met de raadsadviseur van net ministerie van onderwijs? kunsten en wetenschappen, dr. J. H. Wesseling. Deze zeide zich inderdaad vergist te hebben: „Doch gedane zaken namen |i toewijzing bleef van „Maar zo zeide de raadsadvi seur, „kan ik U soms dienen met twee lokalen meer?" Toen het colle ge daarmede niet accoord ging cn dr. Wesseling er op gewezen werd, dat zonder twijfel in bredere kring be- kend zou worden, dat het met eén toe wijzing zó gemakkelijk ging en dat dus de kans bestond dat ook de Ver eniging voor bijzonder l.o. op Gere formeerde grondslag wel zou komen aankloppen, vroeg dr. Wesseling „Hoeveel moet IJ dan nog heb ben Uit een en ander resulteerde ten slotte bovendien een toewijzing van een zes-klassige school aan de Ver eniging tot bevordering van Chr. On derwijs met de bepaling, dat twee lo kalen dezer vereniging in gebruik dienen te worden gegeven aan de Vereniging voor bljz. l.o. op Gerefor meerde grondslag. De heer van Poelje zeide de heer Poppe dankbaar te zijn voor diens eerlyke en objectieve uiteenzetting en was er over verbaasd, dat het be stuur van de Vereniging voor Chr. Ondewvys zonder meer naar Den Haag was getogen. Het verblijdde hem, dat zoals hem gebleken was uit de uiteenzetting van de heer Poppe het college eenstemmig in zijn beleid was geweest. In dit verband zeide spreker, dat de protestants-christelijke werkge meenschap van.de P.v.ckA. een brief had ontvangen van de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs, waarin werd medegedeeld, dat „een P v. d. A-wethouder gepoogd had een bouwvergunning uit de handen van het Hervormd Schoolbestuur te ne men". Deze brief nam spreker de Vereniging voor C.V.O. zeer kwalijk, omdat daardoor getracht wordt de scholenbouw op politiek terrein te brengen. De burgemeester, mr. B. Kolff, ver klaarde eveneens, dat het college zijn besluiten eenstemmig had genomen. Op een vraag van de heer H. van Rooijen (C.Hj doolde de heer Van Poelje mede. dat blijkens de brief de Vereniging voor C.V.O. geen Vhssing- se, maar een provinciale organisatie W|fierna ging de raad accoord met ï^et voorstel van B. en W.,' inzake de VOOR MENSEN MET ZORGEN. Op deze winterse Vrijdagmorgen, dubbel onaangenaam na de kostelijke lentevleugen, die Maart gebracht heeft zijn wij ondergedoken in bloe- semweelde. In Zeeland. Op Walcheren. Zover wij zien konden: één rose gloed van perzikbloesem, één witte sneeuw van pruimenbloei! Wie zo iets ziet kan zijn ogen niet geloven. Hier was het lente, volop, zó weelderig als het pas over vele weken elders zal zijn. De aanblik van al die bloelende perzik- bomen en al dat bloesemende prui- menhout had iets blij-makends. Als alle mensen, die met zorgen rondlo pen, op zo'n winterse Maartmorgen deze kleurenweelde eens konden zien, ze zouden zich minder belast en be laden voelen, zij zouden hun zorgen lichter zien. Natuurlijk was het niet m de open lucht, dat zich die bloesempracht ver toonde. Aan de weg tussen Koudeker- ke en Middelburg ligt de kwekerij 't Hiemke van Jan Dop. En die had ons gezegd: Kom eens kijken in mijn kassen, de bloesem laait er uit! Zij laaide. Inderdaad. Onder glas welis waar. Maar het was een zeldzame aanblik, want er zijn er niet veel meer, die op Walcheren in warenhui zen perziken en pruimen kweken. Zeldzaam was die aanblik ook omdat wij ons het jaar 2945 herinnerden. Toen de zee hier spoelde. Toen alle •warenhuizen van Jan Dop aan scher ven lagen.... Ook daarom zouden mensen met zorgen eens op 't Hiemke moeten gaan kijken. Want die bloesemweelde leert wat een mens klaar kan spelen. Als hij WIL. En gelooft in de toe komst. gedeelte kademuur van de Vissersha- Secretaris Rusthuizen Walcheren afgetreaen Naar* wij vernemen heeft ds. H. Veldkamp, Gereformeerd predikant te Middelburg, in verband met drukke werkzaamheden en zijn gezondheids toestand zijn functie van secretaris der Stichting Rusthuizén Walcheren neergelegd. Driemaal kraaide de rode haan Ie Vlissingen Kleine blusmideteen voldoende Driemaal heeft Vrijdag de rode haan gekraaid te Vlissingen en blijk baar was het driemaal een gevolg- van de onverwachte koude, die thans heerst. Bij de felle Oostenwind worden de kachels extra gestookt en dan doen zich onaangename bijkomstigheden voor. Ei was een brandje in de winkel van de coöperatie „De Broederband", waar tengevolge van de warmte, die een stevig gestookte kachel uitstraal de, enig schotwerk vlam vatte. Het vuur was spoedig gedoofd. Dan was er een schoorsteenbrandje bij de heer J. H. in de Winkelmanstraat en ten slotte was er nog een schoorsteen brand in de Kasteelstraat. Alle vuur tjes konden gedoofd worden mét. „kleine blusmiddelen", zoals de tech nische term luidt. ven, dat nog niet van een versterking is voorzien. Naar aanleiding van een opmerking van de heer J. Post, deelde wethouder M. A. van Poelje méde, dat het in de bedoeling ligt bij verde re werkzaamheden een diepgaand on derzoek naar eventuele obstakels in te stellen. Voor de rondvraag had geen der leden belangstelling. TWAALF KEURIGE HUISJES i 1111 i Badhuis aan de Kerkweg officieel geopend Het landelijke Helnkenszand is een van die gemeenten, welke het zo op het oog rustigjes aan doen, doch door hun activiteit tonen dat in een be trekkelijk kleine gemeenschap veel tot stand kan worden gebracht. Het gemeentebestuur, "met aan het hoofd de volijverige burgemeester, de heer B. Funk, heeft het na de bevrijding klaar gespeeld aan de Kerkweg ge leidelijk een nieuwe woonwijk te scheppen met enkele tientallen woningen, een nieuwe muziektent, brandweergarage, postkantoor, enz. Als nieuwste aanwinst heeft men daar thans 'n complex van twaalf aardige woninkjes voor ouden van dagen, waarvan er zes reeds zijn bewoond, met daartussen een keurig badhuis, dat Vrijdagmiddag op officiële wijze werd geopend. In het badhuis, waar de warmte weldadig aandeed op deze winter achtige voorjaarsdag, kon burge meester Funk tal van genodigden welkom heten. Zo waren o.m. aan wezig de heren D. Stam en Jobse van Wederopbouw en Volkshuisvesting, en de .ontwerper van het plan, de heer J. 'Buddingh, districtshoofd van de Centrale Dienst Bevelanden. In het kort memoreerde de burgemees ter de voorgeschiedenis. Twee jaar geleden kwam men door een voorlich tingsvergadering te Goes op het idee een complex woningen voor ouden van dagen met verzorgingscentrum te bouwen. Na verschillende bespre kingen is hieruit het plan geboren om twaalf woninkjes te doen bouwen uit het volume van 8 normale wonin- gen, met daarbij een badhuis. Aan- vankelijk stond men enigszins gere serveerd tegenover de bouw van de woningen, doch thans is er een grote vraag. Ook was de burgemeester overtuigd van de wenselijkheid dat er in Helnkenszand een badhuis moest zijn, De gemeente heeft zich by de stichting hiervan haar dienende taak voorop gesteld. Men rekent op 200 baders per week, waardoor het bad huis voorlopig op Vrijdag en Zater dag geopend zal zyn. Naar gelang van de behoefte zal de tijd van open stelling verlengd kunnen worden. Na Wederopbouw en de ontwerper, als mede alle overige instanties en per sonen dank te hebben gebracht voor hun medewerking, verklaarde de bur gemeester het badhuis voor geopend. PRIMEUR Het hoofd van de techn. dienst van Wederopbouw, de heer D. Stam, bracht de burgemeester hulde voor zyn initiatief. Met deze combinatie van woningen-met-badhuis heeft Helnkenszand de primeur. Nadat de heer Th. Spelier namens hét Groene Kruis nog de gelukwensen had aan geboden, werd het badhuis bezich tigd. Het geheel maakt een keurige en solide indruk. Naast de ingang zyn twee wachtkamers ingericht, alles in lichte kleuren uitgevoerd, met daarachter zeven douchecellen. Aan de achterzijde is het stookhuis ge bouwd, van waaruit de douches van warm water worden voorzien en te vens de centrale verwarming in het gebouw wordt verzorgd. De woningen voor ouden van dagen zijn thans voor de helft bewoond. Het zijn gezellige huisjes, waarin op de benedenverdieping een voorkamer, een slaapkamer, een keukentje en berghok, alsmede op de bovenverdie ping nog een slaapkamertje. Het ge heel is zeer geriefelijk ingericht en ideaal voor twee bejaarde mensen. Heinkenszand heeft hiermee een complex waarop menige gemeente jaloers kan zijn. Als „openingsrecla me" mochten de inwoners van deze gemeente Vrijdag en Zaterdag gratis een douche nemen in het nieuwe bad huis. Nieuwe sociëteit voor de Belgische loodsen te Vlissingen Naar wij vernemen zijn de plannen om in Vlissingen ook te komen tot een nieuw gebouw voor de Sociëteit van het B-clgisch Loodswezen, thans in een vergevorderd stadium geko men. Nu het Belgisch ministerie van verkeerswezen onder de huidige om standigheden voorlopig geen gelden voor dit doel beschikbaar kon stellen, heeft de soctëteits vereniging „De Unie" zelf naar een oplossing gezocht omdat men meende, dat de toestand van het huidige gebouw toch niet zo danig is, dat hierin langer kan wor den voortgegaan. Zodra men voor de financiering tot een accoord is geko men, zal tot aanbesteding van de nieuwbouw op de plaats van de bestaande sociëteit worden over gegaan. Waar3chynlyk zal dit nog in de loop van deze zomer kunnen ge schieden, zodat de Belgische loodsen tegen het volgende voorjaar weer over een eieren sociëteitsgebouw kun nen beschikken, dat voldoet aan de eisen, welke men aan een dergelijk gebouw mag stellen. LOODSDIENST VLISSINGEN GESTAAKT Vrijdagavond werd wegens zeer harde wind de loodsdienst te Vlissin gen gestaakt. GEREF. KERK TE TERNEUZEN WERD GERESTAUREERD De gerestaureerde Geref. Kerk te Temeuzen zal Donderdag 3 April a.s. in een speciale avonddienst in ge bruik worden genomen. Gezinsverzorgv er benoemd Tot gezinsverzorgster van de Stich ting voor maatschappelijk werk en ge zinsverzorging op het platteland van Walcheren voor het rayon Arnemui- den—Nieuw- en St. Joosland werd be noemd mej. J. P. van den Berge. Werklozensteun wordt in België misbruikt Ook in Zeeuws Vlaanderen komt dit verschijnsel voor Het aantal misbruiken op het ge bied van de werklozensteun is in België nog steeds zeer groot en al leen reeds in 1951 moesten 18.000 per sonen wegens bedrog van deze steun worden uitgesloten. Om voor steun in aanmerking te komen, moet men gedurende drie maanden ergens gewerkt hebben. Wanneer men de dagbladen geloven mag, dan gebeurt het herhaaldelijk en voorai in ae piatceianosgeineenu. in Vlaanderen, dat de arbeiders zich na deze periode van drie maanden met opzet door hun werkgevers laten ontslaan, om zodoende van de werk lozensteun te kunnen genieten en te gelijkertijd btVJ-op 'het land te kun nen werken. - De fraude bij de vrouwelijke werk lozen is nog groter in omvang. Hoe wel de vrouwen volgens de statistie ken van einde 1951 slechts 20 pro cent uitmaken van het totale aantal dér verzekerden tegen werkloosheid, v.ormen zij op het ogenblik 4 procent van het totale aantal werklozen. Vroeger maakten vele vrouwen van de seizoendrukte aan de kust gebruik om iets extra's te verdienen. Wan neer het seizoen dan voorbij was, zetten zij hun huishoudelijke bezig heden weer voort. Thans is de situa tie echter zo, dat deze vrouwen, na dat zij een drietal maanden in de ho tels of pensions aan de kust hebben gewerkt, zich eenvoudig als werklo ze laten inschrijven om van de steun uitkering te kunnen genieten. Niet alleen 3n België, maar ook in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn enige vor men van dit verschijnsel opgemerkt, hetgeen wellicht verband houdt met de nauwe contacten, die de inwoners van deze streek met België onderhou den. Advert ent te altijd wint ymoiNiA Veerdienst Vlissingen Breskens stagneerde De liarde N.-Oosteiyke wind en de lage waterstand hebben Vrijdag stag natie doen ontstaan ln de veerdienst Vlissingen—Breskens. Nadat in de morgenuren de dienst van negen uur tot half twaalf ge staakt moest worden, daar de veer boot niet voor de fuik in Breskens kon komen, werd ook in de middag met vrij veel vertraging gevaren. Om zeven uur gisteravond moest de „Prinses Juliana" uit de vaart worden genomen, daar het niet lan ger mogelyk was met deze boot naar behoren te manoeuvreren. De „Prins Willem" nam de taak over. Zoals bekend, zullen in verband met te verrichten werkzaamheden aan de fuik te Breskens van Zater dag 29 Maart tot en met tenminste' Maandag 31 Maart geen auto's ver voerd kunnen worden. TAPTOE OP DE MARKT Voor de eerste maal gecombineerde bondsdag van C.J.V.F en C.J.M.V. Naar schatting 1500 jongeren uit alle delen van Zeeland worden ver wacht op de grote provinciale bondsdag van de Chr. Jongevrouwen Fede ratie en het Chr. Jongemannen Verbond, welke op Tweede Paasdag in Middelburg wordt gehouden. liet is voor de eerste maal in de geschiedenis van de Zeeuwse provinciale commissie, dat O.J.V.F. en C.J.M.V. deze bondsdag gezamenlijk organiseren. De bijeenkomsten worden gehouden xn de grote veillnghal en de dag wordt besloten met een mars door Middelburg en een slotsamenkomst op de Markt- Sinds October van vorig jaar is de regelingscommissie in touw geweest, doch thans is men met de voorberei dingen gereed gekomen. Volgende week verschijnt het programma in druk, met een voorwoord van de het weeuwtje in het Hof van Holland;, gevrijd werd". Na afloop van de mid» dagbyeenkomst zullen de deelnemers aan deze dag met enkele pijpercorp- rs maken door een deel van PÜ- sen 'n mars r Middelburg. Tenslotte geven Commissaris der Koningin in da pro- percorpsen op de Markt «en tapCo^ vlncie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ds. L. SchelleVls, Ned. Hervormd Casembroot, die zich hierin ter ge legenheid van deze. bijzondere gele genheid tot de bondsdagbezoeksters en -bezoekers richt. De dag begint met een wijdings- dienst, geleid door ds. J. van Winters- wijk, Ned. Hervormd predikant te Grijpskerke en voorzitter van de ring Walcheren van het CJMV, Na deze dienst spreekt de voorzitter der pro vinciale .commissie van het C.J.M.V., de heer C. Leunis, een openings woord. Hierna volgt een gevarieerd pro gramma, waaraan medewerking wordt verleend door de Chr. Mandoli- nevereniging „Con Amore" uit Vlis singen en door de heer J. L. Haroe- ljnk uit Terneuzeft, die zal; declaihë- ren. Tevens Is er samenzang onder I leiding van mej. W. A. ten Kate, lan delijk secretaresse van dè C.J.V.F. Mej. M. den Boer te Haamstede en de heer P. G. Vermaire houden een korte speech over de betekenis van het werk, dat door de federatie en liet verbond wordt verricht. MIDDAGBIJEENKOMST De middagbyeenkomst begint met een openingsceremonie, waarin het werk van de wereldbond op symboli sche wijze wordt uitgebeeld. Daarna spreekt de waarnemend presidente van de C.J.V.F. in Zeeland, mevrouw Den Hollander, over het voor deze bondsdag vastgestelde onderwerp „Gooi open die deur". De afdeling Middelburg komt voor de dag met het historisch spel „Hoe ECONOMISCHE POLITIERECHTER Vrachtauto op Belgische weg van Nederland uit geladen Oud yzer is een zwaar en moeliyk hanteerbaar, maar niettemin zeer ge wild smoklcelartlkel, aangezien onze Zuiderburen er grif tweemaal zoveel voor betalen als men er in Nederland voor kan maken. Vrijdag moesten weer enige ijzersmokkelaars voor de economische politierechter te Middel burg verschijnen. Deze veroordeelde hen tot straffen, die lang niet mals waren. Het noodlot van de opkoper A, D. L. uit Philippine bleek te zyn, dat hy. zo dicht aan de grens woont. Deze loopt tussen zijn opslagterrein en de straatweg zodat net voor hem wel zeer verleidelyk was, in te gaan op de aanlokkelijke voorstellen, die Belgen hem deden. In de loop van het vorige iaar leverde L. naar zyn zeggen 15 ton (vermoedelijk is het wel meer geweest) oud ijzer aan deze lieden. Zij parkeerden nun auto op de Belgi sche weg naast het in Nederland ge legen opsiagterrein en deze kon aus van ons eigen land uit worden gela den, Gemakkelijker kon het niet! L. werd door de1 Belgen in Nederlands geld betaald. De officier eiste een geldboete van 500 of twee maanden hechtenis en één maand gevangenisstraf onvoor waardelijk. De uitspraak luidde: één maand gevangenisstraf voorwaarde lijk met twee iaar proeftijd en 300 of twee maanden. De handelaar J. F. F. uit Clinge had eveneens oud yzer aan Belgen ge leverd. Het betrof nier ongeveer veer tig ton, welke hoeveelheid hij in klei ne partyen met een handwagen of op de fiets over de grens had gesmok keld. Het Nederlandse geld, dat hg van de afnemers ontving voerde hy frauduleus ons land binnen. Verdach te bekende, maar voegde er aan toe, dat iedereen yzer smokkelt. Hy kort dus niet achter biyven, want anders zou hü te weinig verdienen. Ondanks dit „excuuB" werd een boete van 1Ö00 (of drie maanden) en één maand onvoorwaardelijk geëist De economische politierechter maakte er één maand voorwaardelyk met twee jaar proeftyd en 750 óf twee maan den van. Op dezelfde manier als F. had ook de handelaar P. R. uit Clinge het door de Belgen blykbaar zo negeer de oud yzer over de grens gebracht, in totaal ongeveer 28 ton. Deze ver dachte vertelde eveneens, dat men in Nederland als opkoper byna niets meer kon verdienen. De officier vroeg tegen hem dezelfde straf als tegen FT, maar de rechter veroordeelde hem tot 600 of drie maanden en één maand gevangenisstraf voorwaardelyk met twee jaar proeftyd. De chauffeur D. B. K. uit Goes en de landbouwer C. de B. uit St. Jan- steen leverden in de loop van 1951 ongeveer negen ton oud yzer aan Bel- §en. Zij brachten dit op het erf van e vlasser J. J. de W. te St. Jansteen, dat vlak by de grens is gelegen. K. werd veroordeeld tot 200 of twee weken en eén maand voorwaardelyk met twee jaar proeftyd (eis: f 300 of één maand en één maand onvoor- waardelyk), De B. conform de eis tot 150 of één maand en De W. tot twee weken gevangenisstraf voorwaarde lyk met twee jaar nroeftijd en een boete van 150 of één maand hech- N.C.R.V. hield provinciale vergadering te Vlissingen Vrijdag werd te Vlissingen de pro vinciale vergadering van de Ned. Chr. Radiovereniging gehouden on der leiding van burgemeester J. W. van 't Hoff van St. Laurens. Deze opende de middagbijeenkomst met schriftlezing en gebed en verwel komde in zijn openingswoord onder meer de heren Gerard Hoek van de programmaleiding, D. Peereboom, leider van de propaganda-afdeling. ds. A. Poort en de heer B. Budding, chef propaganda-afdeling. Nadat de notulen' door de heer J. Allewyn waren voorgelezen en goed gekeurd, werden voor het algemeen bestuur candidaat gesteld de heren P. K. Dommisse, J. W. van 't Hoff, W. Nauta, ds. Joh. J. van Petegem, en dr C. Dekker uit Bergen op Zoom. De leden van de provinciale commis sie, de heren S. Caljouw (Middelburg) en J. J. Duvekot (Goes), voor de Verenigingsraad werden candidaat gesteld ds. J. S. Hartjes, de heren I. J. van Bortel, M. Verhage en Johs. Verburg. Hierna werden de omroepbelangen besproken, waarbij door de leden tal van vragen werden gesteld, betref fende het N.C.R.V.-radioprogramma. Zo kwamen er wensen naar voren ten aanzien van de omroepgids, vragen over de familie-competitie, over even tuele uitzending van de a.s. Olympi sche Spelen, meer zendtyd op Zon dag voor de N.C.R.V. en andere sug gesties werden gedaan. De vragen werden uitvoerig beantwoord dooi de heren Hoek, Peereboom en ds. Poort, die ook de vergadering met dankgebed sloot. In de ochtendbyeeiikomst was er met de correspondenten een vergade ring, waarin de huishoudelijke zaken werden behandeld. Aannemer rekende 30% te veei De economische politierechter te Middelburg veroordeelde Vrijdag de aannemer M. C. M. uit Hoek tot een boete van f 60 of 20 dagen hechtenis M., die verstek liet. gaan, had voor de verbouwing van een woning dertig nrocent teveel berekend. predikant te Biezelinge, spreekt het slotwoord. De mars en de slotsamen- komst kunnen natuurlyk alleen door gang vinden, wanneer de weersom standigheden dit toelaten. Wacht ons een Pasen met regen, dan wordt de slotsamenkomst in de veilinghal ge houden. VLAAMS BEZOEK? De regelingscommissie heeft con tact opgenomen met de Vlaamse C. J.M.V. en C.J.V.F. Wellicht, dat een aantal leden van de Vlaamse bonden op Tweede Paasdag in Middelburg van de partij zal zijn. Advertentie BIJ Een aanbieding zonder weerga! Zuiver wollen kamgaren MANTELCOSTUUMS in grijs tropical. Onberispelijke pasvorm en prima afwerking. In de maten 40- 54 q NU voor slechts jptjf Lange Noordstraat 10-12 MIDDELBURG.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2