NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN ZONDER VERGUNNING JENEVER IN VOORRAAD GEHAD DE BERGING VAN DE TANKER WAR DIff AN VORDERT Zufin Zijpe Wissel Zeeuws-Vlaanderen ZATERDAG 29 MAART 1952 PROVINCIALE Z tu L C W HE COURANT Ambachtsschool Oostburg De eindexamens Vrijdagmiddag werden in de Am bachtsschool te Oostburg de eind-di ploma's uitgereikt en de uitslag van de overgang bekend gemaakt. In aan wezigheid van het bestuur, de direc teur der school, de heer W. P. van de Beukei, de leerkrachten en vele ouders, sprak de voorzitter van het bestuur, notaris J. M\jg de ouders en leerlingen toe. Hij zei, dut deze di ploma- uitreiking voor de laatste maal in het oude gebouw geschiedde en herinnerde eraan, dat dit gebouw in 1907 gesticht was, toen er voor het eerst ambachtsonderwys werd gege ven in West Zeeuwsch-Vlaanderen. „Hoe is het mogelijk in een school een ambacht te leren?" was toen de gangbare gedachte. Men leerde het bij een baas. Wat er te leren valt op zo'n school is bewezen op de dag- en avondcursussen gedurende deze .45 jaar. Vroeger duurde de cursus 3 jaar, nu 2 jaar. Alle ballast is over boord geworpen. Nu wordt de nadruk gelegd op het zelf denken en doen van de jongens. Hij wees er op, dat goed werk m de praktijk een binding met de patroon en de klant betekent. Ga voort met je te bekwamen in ie vak zei hij tenslotte, want „in ae praktijk kan alles voorkomen". De volgende maand gaat de school verhuizen naar het meuwe gebouw en spreker dankte de leraren voor het enthousiaste werken in het oude ge bouw onder vaak moeilijke omstan digheden. Speciaal de heer M. I. Hoste, die reeds van 1943 aan de school gewerkt heeft en de heren A. P. de Groote, F. Algra en H. M. van der Vegt werd hartelnk dank ge- brac_Zij zullen de school verlaten omdat een volledige leerkracht voor de algemene vormende vakken is be noemd. De directeur, de heer W. P. van de Beukei reikte aan Dirk Spoor, de beste leerling timmeren en Arie Ha melink, de beste leerling smeden ieder een boek uit. Het hek om de nieuwe school werd door de jongens zelf gesmeed terwijl de inventaris grotendeels door de jongens vervaar digd werd. De prachtige bestuursta fel, die nu in gebruik genomen wa.s, is hiervan een voorbeeld. De heer I. P. Nonhebei, controleur van het leerlingstelsel, sprak de ouders toe en vertelde, dat dit stelsel van belang is voor de jongen, omdat er contact ontstaat tussen ouders, patroon en jongen. Na de pauze werden er 2 films ge draaid. Een van het scheepbouwkun- digproefstation te Wageningen en een over het leerlingstelsel in de bouwbedrijven Bevorderd werden naar de tweede klas se smeden-bankwerken: A. L. Blaeke. Aardenburg; J. C. Boeije, Uzendijke; L Cruson. Breskens; A. W. Dusebout, Bres- kens; F. W von Hout. Biervliet; W. P. Huigh, Schoondijke; J. de Huister, Schoon- dijke; S. J. de Krijger, Waterlandkerkje; A. W. de Kraker, IJzendijlce; Th de Loze, IJzendijke; A. M. Pieters, Aarden burg; C. P, Riemens, Cadzand; J. W. Risseeuw, Groede; M. V. Roth, Breskens; C. J. Rouw, Biervliet: P. J. de Smit, Groe de; W. Th. Swartelc, IJzendijke; A, A. steurrijs, Schoondijke; A. C. D Ver- meire, Aardenburg; E. A. v. d. Voorde, Schoondijke; R. L. de Vries, Klerken (België); J. J. v. Baal, Schoondijke; C A. Baerdemaeker, Aardenburg; J. M. ten Cate, Schoondijke; J. den Dekker, Bres kens; A. J. Engels, Biervliet; M. B. van Exter, Breskens; A. Haartsen. Breskens: A. C. Hamelink, Oostburg; A. Kareis, Wa terlandkerkje; Iz. Quaars, Nieuwvliet; G. H. P. Tas. Sluis; N. Tamaelasapal, Aar denburg; M. Termont, IJzendijke; F. G. M. Vennix, Sluis; A. W. Versprille, Nieuw vliet; W. Vinié, Groede. Niet bevorderd: 12 leerlingen. Bevorderd werden naar de tweede klas se timmeren: H. W. Baas, Sluis; L. Buys, Oostburg; H. Coppens, Sluis: J. N. M. Corveleijn, Aardenburg; I. M. v. Hane- gem, Retranchement; P. v. d. Heuvel. Breskens; S. J. Huigh, Schoondijke; Iz. Notebaart, Breskens; A v. Pamelen. IJzendijke-, V. d. Ruyscher. Hoofdplaat; A V. M. Scherbeijn, Hoofdplaat; A J. S. Simonse, Hoofdplaat; D W, A. Spoor, Breskens. A. A. Steurrijs. Schoondijke. J. P. Triou, IJzendijke; F. Versaevel, Hoofd plaat; I. L. Versprille, Oostburg; A. G. v. d. Vijver, Zuidzande; H. J. Zwier, Re tranchement. Niet bevorderd; 4 leerlingen. Het einddiploma verwierven voor sme den-bankwerken: M. E. DIerings. Nieuw vliet; J. J. v. Herrnon, Aardenburg; W. C. de Jonge, Schoondijke; M. v. d. Pias- se, Sluis; A. A. Schaap, Groede; A. J. Steijaert, Hoofdplaat; A. J. L. V. Ver- donck, IJzendijke; O. A. Vermeire, Oost burg; C. W. Verplanke. Cadzand; B. W. Neve, IJzendijke; F. A Bron. Waterland- kerkje; L. de Clerck, Aardenburg; A G. v. Damme, Aardenburg; P. J. Dieleman, Oostburg; W. Fferet, Oostburg; J. Fre- mouw, Zuidzance; A. R. T. Gijs, Aarden- burg; I. A. A. Herman, Groede; W. H. S. Hinneman, IJzendijke; J. M. du Bois, Breskens; A. J. Kotvis, Schoondijke; C. A. de Kraker, Schoondijke; J. de Kraker, Schoondijke; H. J. Lljser, Retranchement; J. Oosterling, Breskens; R. L. v. Pamelen, Schoondijke; D. Pasalbessy, Breskens; P. Poissonnier, Schoondijke; P. M. Quataert, Aardenburg; M. G. v. Ratlingen, Bier vliet; C. W. F. Rugebregt, Breskens; C. v. d.' Sande, Breskens; A. E. Sijnesael. Hoofdplaat; A. Scholz, Schoondijke; E. L. Scholtz, Schoondijke-, S. A. Vasten hout, Schoondijke; D. G. Verherbrugge, Schoondijke; P. v. d. Voorde, Oostburg; W. L. d. Vrieze, Aardenburg: J. v. d. Wege, Groede. Niet gediplomeerd: 1 ^eerling. Het einddiploma verwierven voor tim meren: J. J. Cornelis, Nieuwvliet; J. J. ae Groote, Nieuwvliet; J. Hoogstad, Bres kens; J. A. Lanse, Oostburg; A. P. Leen- houts, Ooslburg; A. A. Moilet, IJzendijke; A Ocké, IJzendijke; W. E. E, v. d. Pias- se, Oostburg; H. H. de Ruysscher, Hoofd plaat; I. J. v. d. Velde, Groede; J. J. Visser. Retranchement; J. D. d. Voogt, Oostburg; H. E. Willemkens, Sluis. Niet gediplomeerd: 1 leerling. KANTONGERECHT OOSTBURG Ook bij huwelijk niet toegestaan Voor de kantonrechter te Oost burg stond terecht A. J. R.t lood- gietir-smid te Aardenburg, wegens dronkenschap. Daar dit reeds her haaldelijk voorgekomen is, eiste de ambtenaar O.M. 14 dagen hechtenis. De verdediger voerde aan. dat ged. een prima vakman was, die alleen een zwak had voor drinken. Als hij veroordeeld werd zou de straf nog sterker neerkomen op zijn moeder, een keurige vrouw, die de kostwin ner zou moeten missen. Hij vroeg daarom voorwaardelijke veroordeling op voorwaarde, dat ged, zich onder behandeling van een geneesheer zou stellen voor een kuur. De zaak werd aangehouden om een reclasserings- rapport op te vragen. C. M. uit Bouchoute, had opera ties verricht bij varkens, wat in Bel gië mag, maar waarvoor hier een vergunning nodig is. Deze ontbrak, daar ged. niet wist, dat die vereist Is. De raadsman, mr. Mul, verklaar de, dat alles in het werk gesteld zal worden om er één te krijgen. Plei ter vroeg de eis van 25 subs. 10 dagen te verlagen. Dit geschiedde; het vonnis luidde 10 subs. 5 dagen. A. J. M. D., veehandelaar te Sluis, had aan J. N., veehouder 'e Schoon dijke, een koe verkocht, zonder gel dige t.b.c.-verklaring. Gedaagde D. voerde aan, dat hij deze koe met verklaring gekocht had voor export. De export stond stop en hrj hield de koe eni°e dagen in zijn stal, waar door de verklaring ongeldig gewor den was. Hij zou haar dus alleen hebben kunnen verkopen voor de slacht. Dit was zonde van de prima koe en daarom had hij haar door verkocht aan N. De ambtenaar O.M. eiste 40 subs. 20 d. en voor N. 75 subs. 30 d. De kantonrechter hield er rekening mede, dat er nu een andere, inderdaad billijker rege ling voor deze gevallen getroffen is en veroordeelde D. tot 25 subs. 10 dagen en N. eveneens tot 25 subs. 10 dagen. J. F. M.. groentehandelaar uit Vlissingen, had in Aardenburg gevent zonder vergunning. Hij voerde aan, dat hij klanten bezocht, maar de kantonrechter vond het vreemd, dat hij dit met rondroepen deed. De eis was 6 subs. 3 dagen en de veroor deling conform. E. A. de B„ aannemer te Bier vliet, had een huis gekocht, op de gevel waarvan verschillende recla me's waren aangebracht. Hij wist niet, dat dit verboden was, waarom de kantonrechter de eis van 6 subs. 2 dagen verminderde tot 3 subs, 1 dag. HUWELIJK ZONDER JENEVER? J. v. d. A., caféhouder te Nieuw vliet heeft een zaak met verlof A. In dit bedrijf zonder vergunning was sterke drank in bes'ag genomen, ter wijl er bij de buren nog 20 flessen ondergebracht waren. Hij voerde aan. dat dit was in verband met het a.s. huwelijk jran zijn enige dochter. In de schuur waren dan ook nog 30 lege flessen gevonden, die van zijn schoonvader afkomstig zouden zijn. In een zaak met verlof A mag nu eenmaal geen sterke drank voorhan den zijn, ook niet in geval van hu welijk of ziekte. eD eis was 20 subs. 10 d. De kantonrechter hield rekening met de gunstige verklaring van burgemeester en politie en het vonnis luidde dan ook 10 subs. 5 dagen en verbeurdverklaring van 7 flessen jenever. Voor verkeersovertredingen moes ten verschijnen: G. J. C., vlashandelaar te Mal- deghem. Deze had te Breskens met een vrachtauto op het voetpad ge reden. Hij zeide de boot te willen halen, terwijl een kerende auto de weg versperde. Hij had enkele ge broken tegels vergoed, maar werd toch conform de eis veroordeeld tot 10 subs. 6 dagen. C. J. U., landbouwer te Aarden burg, had in Breskens gereden met een aanhangwagen zonder kenteken. HQ vei'klaarde, dat zijn eigen wagen stuk was en dat hij .deze zo lang ge bruikt had en het kenteken niet ver anderd had. De boete was conform de eis 4 subs. 3 dagen. P. I. van C., landbouwer te Zuid zande, had bg het achteruit rijden Cadzand RECTIFICATIE. In het verslag van de te Cadzand ge- geven uitvoering door de Chr. Mu ziekvereniging „Excelsior" uit Cad zand, met medewerking van het Chr. Mannenkoor „God is mijn Lied" uit Breskens, zijn enkele fouten geslo pen. De directeur van het mannenkoor is niet de heer Wasting, doch de heer Basting, terwijl de naam van de pre dikant niet Fraas is, doch Praas. Oostburg WINKELIERSVERENIGING Wie uit één der West Zeeuwsch Vlaamse gemeenten op één van de Zaterdagen op 29 Maart, 5 en 12 April naar Oostburg komt om te winkelen, krijgt bij aankoop van ten minste 2.50 zijn buskosten naar Oostburg vergoed. Dit besluit werd genomen op een vergadering van de Winkeliersver eniging „Oostburg" als voorjaarsac tie om het kopen in Oostburg aan trekkelijk te maken en het geldt voor leden van deze vereniging. Maar dat zijn zowat alle handeldrijvende mid denstanders van Oostburg. NED. HERV. KERKKOOR. Het Nederlands Herv. Kerkkoor te Oostburg gaf Donderdag haar uitvoe ring in het Ledeltheater te Oostburg. Ds. Fournier herinnerde in zijn openingswoord er aan, dat het koor 5 jaar bestaat en daarna zong het koot- Gezang 147. De verschillende nummers werden onder leiding van de dirigent, de héér P. J. de Ridder, op uitstekende wijze ten gehore gebracht. Vooral .Holland" van F. Abt en De Heemlen uit „Die Schöpfung" van J. Haydn werden zui ver en mooi gezongen. Ds. Fournier speelde de pianosolo: een geparkeerde auto beschadigd. Door een poging om te ontkennen werden eis en straf verhoogd tot 10 subs. 6 dagen. A. C. van H., landbouwer te Aar denburg, was in Biervliet van een erf de grote weg opgereden zonder voorrang te geven. Hij voerde aan, ingehouden te hebben voor een fiets en de andere auto niet gezien te hebben. Door de gladde weg kon deze niet tijdig stoppen en reed v. H. aan. De eis was 25 subs. 20 d., wat de kantonrechter verminderde tot j" 20 subs. 10 dagen. L. A. S., landbouwer te Zuidzande, reed met een aanhangwagen zonder de vereiste lengtedriehoeken. Eis 15 subs. 10 dagen, vonnis 10 subs. 5 dagen. R. de M., zonder beroep te Ruys- schelede, had op een verboden plaats geparkeerd. De kantonrechter merk te op, dat de verkeersborden intex- nationaal zijn en dat dus ook de Bel gen die moeten kennen. Hij werd conform de eis veroordeeld tot 10 subs. 5 dagen. IJzendijke VERGADERING WIT-GELE KRUIS. In het café van de heer P. van Vooren te IJzendijke vergaderden de leden van het Wit-Gele Kruis. In deze vergadering werden belangrijke besluiten genomen. Doordat de ge meenten Biervliet en Hoofdplaat, welke gedurende meer dan 25 jaar samen met IJzendijke een afdeling hebben gevormd, nu een eigen afde ling hebben gesticht, moesten enke le wijzigingen worden aangebracht. Zo moesten ook twee nieuwe be stuursleden worden benoemd. Geko zen werden de heren Jos. Dierickx en H. Wijffels. In een ingekomen schrijven van het gemeentebestuur werd de verheugende mededeling ge daan dat de suDsidie werd verhoogd tot 1,75 per lid. Samen met het bouwfonds is thans een bedrag in kas groot 6148,50. De statuten en reglementswijzigingen wei-den zon der op- of aanmerkingen goedge keurd. De ontvangsten waren 4530. De uitgaven voor 1952 werden begroot op 3680 met een post voor onvoor zien. De voorzitter kwam met een ge detailleerde uitwerking voor het bou wen van een nieuw wijkgebouw. De bouwkosten worden beraamd op 30.000 met een post voor onvoor zien van 5000. Het bestuur werd gemachtigd verdere staDpen te doen om de bouw tot stand te brengen. Nabij het viaduct te 's Heer Arends- kerke, op het terrein van de firma West dorp, brandde Vrijdagmiddag een stapel van 600 spoorbiels af. De stapel vatte vlam door het 'afbranden van een sloot kant in de nabijheid. De brandweer heeft het vuur geblust. EEN SCHIP RUST OMHOOG Casco gedeeltelijk dicht gemaakt Wanneer alles volgens program verloopt, zul zich volgende week in de Westerscheldemond een gebeurtenis afspelen, die zo ze al niet sensationeel is, dan toch door de bergers van gezonken schepen, met belangstelling zal worden gevolgd. Sedert vele maanden wordt gewerkt op het wrak van de tanker „War Dlwan", die gedurende de oorlog zonk ln de Wielingen. Het schip brak tengevolge van oor logshandelingen in twee delen en ging ten onder. Het voorschip en het achterschip zonken niet op dezelfde plaats, de beide stukken liggen drie kilometer uit elkaar. Nu is het bergingsbedrijf van ir. E. van Wienen uit Amsterdam vorig jaar begonnen met het lichten van deze tanker. Uit het voorstuk van het schip werd de olie weggepompt en deze olie kon worden geborgen. Dat was al een aanzienlijk financieel suc ces. In September j.l. is men begon nen met het dichten van dat scheeps- gedeelte om het boven water te bren gen. Het winterseizoen heeft uiter- aavd dat werk vertraagd. Naar wij vernemen is men thans zover, dat het boven water brengen van dit scheepsgedeelte aanstaande is. Daarbij zal zoals wij ook reeds gemeld hebben een weinig ge bruikte techniek worden toegepast. Men zal namelijk lucht in het casco pompen totdat het begint te drijven. Zo eenvoudig als dit hier wordt neer- Advprtfivtip Bond v. Ned. Gem. 4%^> 99% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10',"o 101 Nederland 1951 (3%) 96 96 Nederland 1948 (3%) 87% 87 «4 Nederland 1947 (314) 3 88 87 Nederland 1937 3 88 8774 Dollarlening 1947 3% 95% 94% Investerlngïcertllicaten 3 9074 90% Nederland 1962-64 z.b. 3 90 Nederland 1952-64 m.b. 3 90 89% Nederland N.W.S.^'2% 73 72% Ned. Indië 1937 A 3 803/1 39% Nat. Handelsbank 887s 90 Ned. Handelmij. 140 140'% A.K.U 141 141 Bergh's en Jurgens 227 227 Calvé-Delft 112 31314 Centrale Suiker 165% 165 Kon. Ned. Hoogovens 131 331% Unilever 1794s 180% Ned. Kabelfabrlek 188 ',2 183 Philips 149 149% Wilton-Feüenoorö 147% 147% BUllton 130 Vi 153% Kon. Petroleum Mij. 292V: 295 Amsterdam Rubber 8244 82% Holland Amerika Lijn. 193% 153 Kon. Paketvaart 113% 116 Rotterdamse Lloyd 131 Vi 132 Ned. Scheepvaart Unie 134% 135 Stv. Mij. Nederland 152% 152 H.V.A. 9474 93% Deli-Batavia Mij. 98% DeU My 71% 71% Baltimore Ohio 19 Missouri K.T. 7% Pennsylvania 19% 1974 Anaconda 47% 48% New York Centra! 1974 20% Bethlehem Steel 49% 50 General Motors 53% 5374 Intern. Nickel 45 45% Kennecott 70% 79 Vi Republic Steel 41 41% U.S. Steel 38% 33% North American Cy. 20% 20 Midcontinental 71% 73% Shell Union 79% 84 Tide Water 47 47% N.v. CIO. Import cy «0i-A.fi: blok, schYveringcn Zeeuwsch-Vlaanderen ZONDAG 30 SLAART. Ned. Herv. Kerk. Aax-denburg 10.30 ds. Blom; Axel 10 ds. Pennings, 2.30 ds. Starrenburg; Biervliet 10 ds. Wiebosch; Bresxens 10 en 6.30 (jeugdd.) ds. v. Beusekom; Cadzand 10 ds. ten Cate; Hoek 10 en 2.30 ds. ten Haaft; Hoofdplaat 10 ds. Eijgen- „Automne" van C. Chaminake. Mevr. VerbagenSonnevijlle zong eén so praansolo en de heer en mevrouw v. d. Linde droegen met veel succes ieder iets voor. Het meeste succes oogstte het num mer Tirools Paar, waarbij het koor in Tiroolse klederdracht enkele liederen zong. Aan het eind van de avond dankie mevr. Van Zuilen allen, die medege werkt hadden, in het bijzonder me vrouw Kranenburg voor de costuums. Ter gelegenheid van het 5-jarig be staan werd de heer P. J. de Riddei een kleine hulde gebracht, waarin ook Mevr. de Ridder werd betrokken. Aangezien het koor in de toekomst zal gaan medewerken aan avonden, die in 't openbaar zullen worden gege ven, is het zeer gewenst, dat zich nog meer leden opgeven. VAN TOT Dinsdag 1 April is het 40 jaar geleden, dat de heer B. Heusevelt, meester-schoen- maker in dienst kwam van de stichting Vrederust te Bergen op Zoom. De heer Heusevelt Kwam ln 1912 van Zierikzee naar Bergen op Zoom. In die jaren heeft hij enkele honderdduizenden schoenen gelapt. De afdeling Axel van de Plattelands vrouwenbond hield in het Centrum de jaarvergadering onder leiding van de presidente mevr. P. de Fejjter— de Regt Er werd een film „Kent uw Industrie' vertoond. In de plaats van mevr. Blok- Kiel kwam in het bestuur mevr. Oly- slager-Schieman. In het provinciaal be stuur werd gekozen mevr. De Feijtei- van Herrnon en als plaatsvervangster mevr. De Feijter-de Regt. Voorts werden plannen besproken voor medewerking aan de landbouwtentoonstelling. Een zekere mejuffrouw v. L. uit Axel Is door de Rijkspolitie aangehouden. Zij bekende ten nadele van haar patroon, een winkelier, diefstallen te hebben gepleegd Zondag wordt op Hedenesse by Cad zand een conferentie gehouden voor ker. keraadsleden uit West Zeeuwsch-Vlaan deren. Diaken A. Provoost uit Axel zo) spreken over „Myn taak als diaken": In Gapinge kan men weer zien uit welke hoek de wind waaitNadat men het lange tijd zonder windwijzer lieeft moeten doen, prijkt de spits van de kerk toren thans weer met dit nuttige instru ment. In Arnemulden hield de Herv. Meis jesvereniging op Geref. Grondslag onder leiding van mevrouw N. v. d. Ketterij— Goetheer haar jaarvergadering. De ver eniging telt thans 23 leden. De avond werd doorgebracht met zang en met de clamatie dor mejuffrouw Schrievers. De Vereniging van Plattelandsvrouwen te Koudekerbe vergaderde Donderdag avond in het verenigingsgebouw aan de Tramstraat, onder leiding van de pre sidente, mevrouw De Nio. De afdeling Westkapelle was als gast tegenwoordig Met zang en voordracht bleef men geruime tijd gezellig bijeen. Marktberichten VEILING „ZÜID-BEVELAND". 28 Maart. Groenten: Kropsla 11—14 per 100 stuks: Radijs 16: BosselderiJ 3— 7. beiden per 100 bos; Spinazie 4555; Witlof A 37—47; idem B 31—36: idem stek 14—23; Prei 15—28; Sjalotten 25—28; Kool rapen 2.504.50; Witte kool 8; Uien 1— 13; Wijnpeen 7—17. alles per 100 kg. daal; Hontenisse 10 ds. Verbeek; Hulst 10.30 ds. Homan (H.D.); Nieuwvliet 10 ds. v. d. Graaff; Oostbui-g 10 ds. Fournier; Philippi ne 2.30 ds. Honders; Retranchement 10 cand. v. Bork; Sas van Gent 10 ds. Honders; Schoondijke. 10 ds. Schopenhauer; Sluis 9.30 ds. Boere; Sluiskil 10 ds. Starrenburg (bev. lidm.) 2.30 ds. Pennings; St. Anna ter Muiden 11 ds. Boere; St. Kruis 9 ds. Blom; Terneuzen 9.30 ds. v. d. Vlugt, 2.30 ds. Scholten; 7.30 Bijzondere dienst: ds. Burgy; 9.30 „Bethel", de heer v. Kooten (voor jongeren); Waterlandkerkje 10 ds. Bergsma; IJzendijke 10 ds. Blom- aard; Zaamslag 9.30 e 2.30 (H.D.) ds. Jansma; Zuidzande 10 ds. Kuyl- man. Geref. Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds. Ringnalda; Axel 10 en 3 ds. Cou- vée; Breskens 10 en 3 de heer Vin gerling; Hoek 10 en 2.30 ds. v. d. Elskamp; Oostburg 10 en 2.30 ds. v. Mechelen; Temeuzen (Ned. Herv. Gem.) 11.15 en 4.30 ds. Pestman; Schoondijke 9.30 en 2.30 ds. Rienks; Zaamslag 9.30 en 2.30 d3. Geerds; Zoutespui 10 en 2.30 dienst. Geref. Gem. Axel 10 en 2.30 leesd.; Hoek 9.30 en 2 leesd.; Oost burg 10 en 3 leesd.; Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 leesdienst; Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesdienst. Vr|j Evang. Gem. Breskens 9.30 cand. v. d. Vrie; Cadzand 2.30 cand. v. d. Vrie; Nieuwvliet 10 ds. Praas; Retranchement 2.30 ds. Praas. Evang. Luth. Kerk. Groede 10 da. Stol. Doopsgez. Gem. Aardenburg geen dienst. Vergadering der Gelovigen. Bres kens 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk (art. 31). Axel 10 en 2.30 ds. Kuiper; Hoek 10 en 2.30 ds. Deddens (H.A.); Terneuzen 10 en 3 ds. ten Hove; Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Krijtenburg (voorber. HA.); Zoutespui 10 leesd., 5 ds. Deddens; Schoondijke 10 leesd., 5 ds. Kuiper. Chr. Geref. Gem. Zaamslag 9.30 en 2.30 leesdienst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Btf spoedgevallen te Temeuzen ls te bereiken de heer J. Granaada, arts, Nieuwstraat 22, Tel. 2324. Te Breskens, Groede en Schoondij ke is te bereiken de heer Van Osse- waarde, axis te Breskens, TeL 91. Te Oostburg, Aardenburg en Eede is te bereiken de heer N. J. Rflk, arts te Aardenburg, TeL 104. Apothcken-Terneuzen: Apotheek A. J. Klaassen, Noordstraat 54, Tel 2090. Centrum Kraamzorg W. Z.-Vlaan deren: te bereiken is zr. De Jong te Cadzand, TeL 165. Dierenartsen: Van de dierenartsen is in West Z.-Vlaanderen te bereiken de heer W. van Veen te Oostburg, Tel. 141, VOETBAL Nederlands jeugdelftal voor Antwerpen Het Nederlands jeugdelftal voor de wedstrijd tegen de Belgische ju niores, Zondag 6 April te Antwer pen, is als volgt samengesteld: Doel: Tap (HDVS). Achter: Claus (Helmondia) en Boskamp (Ajax). Midden: v. d. Hux-k (Eindhoven) Utermaj'k (BW) en Klaassens (V VV), aanvoerder. Voor: Vreken (ADO), de Wit (de Valk), v. d. Hoek (Feijenoord), v. d. Wel (Ajax) en Lcuer (Noad). Reserves: v. Putten (UVS). v. Okhuysen (Velox), Elzer (Ajax) en Visser (DOS). WIJZIGING PROGRAM3LV ZATERDAGCOMPETITIE. Voor de Zaterdagcompetitie werd ingelast in de tweede klasse F de wedstrijd Hoek IITerneuzense Boys II. Wint Hoek U, dan is het kampi oenschap een feit. ATHLETIEK FANNY VERLOOR IN ZUID-AF RIKA Tijdens de damesathletiekkampioen- schappen van Zuid-Afrika verloor Vrijdag onze landgenote Fanny Blan- kersKoen in de finale op de 100 yards van mej. D. Hasenjager, die de afstand in 10.9 sec. aflegde, waar mede zij haar eigen Zuid-Afrikaans record evenaarde. Fanny BlankersKoen had haar serie gewonnen in 11,1 sec. Donder dag had zij geklaagd over stijfheid en over een onwillige dijspier. SLIJKHUIS GAF HET OP. Tijdens de Zuid-Afrikaanse athle- tiek-kampioenschappen te Kaaostad heeft Slijkhuis Vrijdag de wedstrijd op de 3 mql niet uitgelopen. Na twee mijl gaf hg op. tengevolge van een verwonding aan zijn been, welke hij Donderdag tijdens de training heeft opgelopen. Winnaax van de 3 mijl werd Chick Allin van Zuid-Traxxsvaal, die de af stand aflegde in 14 min. en 49,2 sec., hetgeen een nieuw record is voor de Westelijke provincie. SCHAKEN JEUGDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN. Aan het jeugdkampioenschap van de Zeeuwse Schaakbond zullen deel nemen: W A Duvekot. Goes. M de Wit. Middelburg; G. E. Snip. Middel burg G. Woudstra. Middelburg en nog een candidaat uit Terneuzen en Oostburg. De eerste ronde wordt ge speeld op Woensdag 2 4.pril te Goes Vrfldag 4 April te Middelburg en Za terdag 5 April te Oostburg. Op het gemeentehuls in Culemburg ls bericht ontvangen dat H.M. de Konin gin op 28 Mei Culemburg zal bezoeken in verband met de van Riebeeckfeesten. geschreven is deze bewerking uiter aard niet. Er zijn allerlei risico's aan verbonden. Maa'- verwacht wordt, dat aanstaande week het eerste scheeps gedeelte boven water gebracht kan worden en naar een niQk gesleept, w?«r demontage mogelijk is. Met veel belangstelling wacht men in kringen van deskundigen het ver loop van deze berging af. Amsterdamse Beurs 27 Mrt 28 Mrt. De vaste stemming voor oliewaarden in New York, waar Shells niet minder dan zes punten stegen, had slechts een be perkte invloed op het Damrak. Kon. Olie opende weliswaar drie punten hoger op 29512, doch hiermede was tevens de hoogste prijs van de dag betaald. Voor het overige viel van de verbeterde stern- min gder belde laatste dagen Vrijdag maar weinig te bespeuren. Scheepvaart papieren waren de enige, die over de gehele linie goed prijshoudend waren. De internationale Industriepapieren bewogen zich vrijwel rond de noteringen van Don derdag. DAMMfcN Goede start van Strooband Jr De uitslagen van de tweede ronde van de wedstrijden om het persoon lijk damkampioenschap van Zeeland zijn: Hoofdklasse: Davidsede Jonge 11; BlomSinke 11; Strooband Boogaard 20; de SmetGoed- bloed 02. Strooband Jr. heeft de leiding met 4 punten uit 2 partijen. Branden burg heeft zich uit het tournooi te ruggetrokken. In zijn plaats speelt D. v. d. Kreeke uit Goes. Eerste klasse: de VliegerValkier 20; Op 't Hof—v. Overloop 20; de Vos—Walraven uitgesteld: Cor- stanje—v. d. Voorde 1—1: Ganse manden Engelsman 11; Brasser Meerman 20. De afgebroken partij den Engels man— v. Overloop uit de eerste ron de is in remise geëindigd. Jeugd tournooi: VogelKoppejan 2 0; BaayensBruggeman 02; Mes Vogel afgebroken. WIELRENNEN TRAININ GSRIT TE SCHOONDIJKE. De Vlissingse wielerclub „de Scheldemond" organiseert op Zon dag a.s.- een traningsrit te Schoon dijke. Het parcours, dat 1200 meter lang ls. moet 50 maal afgelegd wor den. Daar dit de laatste trainings- rit is voor het clubkampioenschap, mag verwacht worden, dat alle Zeeuwse renners van de partij zullcr. zijn. Het belooft dan ook een vin nige strQd te worden, zowel bij de amateurs als bij de nieuwelingen. Burgemeester F. A. van Rosevelt zal om half twee het startschot los sen. Nagekomen advertentie. Heden overleed, onze lieve Zuster en Tante, GEERTRUIDA PIETERNKLLA HOFMAN—BOOT. in de ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam, Wed. 1. J. A. VAN- DE ENDE -BOCl Middelburg, 27 Mrt '52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 15