NIEUWS UIT ZEELAND Zioin Zijpe ZUID-REVELAND AARDENBURG II EN HULST II ZULLEN DUEL UITVECHTEN WISSEL BEVELANDi VRIJDAG 28 MAART 1952 PROVINCIALE 7.BK.CWSE COURANT Over teelt, afzet en verwer king van klein fruit VOORLICHTINGSAVOND TE KRABBENDIJKE. „Teelt, afzet en verwerking van klein-fruit". Dit was het onderwerp, dat drie sprekers behandelden tijdens de voorlichtingsavond, welke de vei lingvereniging „Krabbendijke en- Om streken" haar leden en genodigden in het afmijnlokaal te Krabbendijke aan bood. De heer W. H. Kemmers van het Centraal Bureau van de Tuinbouwvei lingen, gaf een uiteenzetting over de afzetmogelijkheden in de toekomst Wat de aardbeien betreft, aldus de heer Kemmers, kan geconstateerd wor den, dat de eerstkomende jaren, be houdens onvoorziene omstandigheden, steeds gnter wordende oogsten zullen geven als gevolg van de uitbreiding van het areaal en betere verzorging De afzet van deze vrucht blijft in de komende jaren echter onzeker. Uiter aard kan het zoals in 1951 voor komen, dat de industrie, met name voor het inblikken, zulke hoge prij zen biedt, dat de teelt ongekend lonend wordt. Een dergelijke beschouwing gaf spr. ook over de producten van fram bozen, zwarte bessen, rode bessen en kruisbessen. Als tweede spreker trad op de heer W. v. Uden, directeur van een conser- venfabriek uit TieL Zijn betoog was op de eerste plaats erop gericht om aan te tonen, dat de telers er het allergrootste belang bij hebben kwa- liteits-producten af te leveren, omdat alleen daardoor de plaats op de bui tenlandse markt behouden kan blijven. De heer van Uden gaf vervolgens en kele nuttige wenken. Wat de zwarte en rode bessen be treft, was het spr. opgevallen, dat deze producten steeds vroeger in het jaar en met minder spreiding worden aan geboden. De conserven-industrie werkt uiteraard slechts korte tijd van het jaar op volle toeren en daarbij is een zekere spreiding in de aanvoer zeer welkom. Derde en laatste spreker was de heer A. van Oosten, hoofdassistent van de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst te Kapelle. Men dient zich er tevoren terdege van te overtuigen, zo zei spr of de teelt van klein fruit wel past in de" opzet van het bedrijf en of de bodemgesteldheid daartoe wel geschikt is. Bestaan hiertegen geen bezwaren dan kan onder bepaalde omstandighe den het aanplanten van klein fruit niet worden ontraden. Na de pauze werd een film vertoond, waarna de voorzitter van de veiling! de heer W. C. v. d. Werlf uit Rilland, dank bracht aan de sprekers. RAAD BAARLAND Bushalte in het dorp? De rs&d van Baarland vergaderde onder voorzitterschap van loco-bur- femeester C. J. de Mol, Nu de brandstoffenbijslag voor hen, die een uitkering ontvangen ingevolge de Sociale Bijstandsrege ling, voor deze winter is gesteld op 3,60 per week voor kostwinners en alleenwonend resp. f 1.80 per week voor kostgangers, stelden B. en W. voor de brandstoffenbijslagrege- ling dezer gemeente voor het tijdvak 1 December tot en met 1 Maart eveneens te stellen op deze bedragen. Dit voorstel werd z.h.s. aangenomen. Burgemeester en Wethouders van Middelburg hebben zich tot de Prov. Staten gewend met het verzoek de bijdragenregeling in de kosten van verpleging van krankzinnigen te her zien. De gemeenten krijgen 100 per patiënt, terwijl andere provin cies een hogere uitkering verstrek ken tot maximaal 25 der kosten. Op voorstel van B. en W. en z.h.s. werd besloten adhaesie te betuigen. Van de Hervormde Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinszorg in de Ring Borssele der Ned. Herv. Kerk was een verzoek ontvangen om dit werk te subsidiëren, waarbij als basis geldt het aantal dagen, dat de gezinsverzorgster in de betreffen de gemeente werkzaam is. B. en W. stelden voor voorlopig voor 1 jaar tot subsidieverlening over te gaan, waarbij hulp dient te worden ver leend ongeacht de gezindte van het betreffende gezin. Hiertoe werd be sloten. De heer H. de Vriend merkte op, dat destijds de brandweerauto is ge kocht met inbegrip van een hek- werlcje ten behoeve van het meene men van verschillende benodigdheden. Het hekwerkje is niet geleverd, on danks het feit dat de brandweercom mandant hier op geattendeerd heeft. De voorzitter deed toezegging té trachten dit in orde te krijgen. De heer De Vriend bepleitte een bushalte by de Vate. Besloten werd B. en W. op te dragen de nodige stappen te ondernemen by de Auto Maatschappij „Zeeland". De heer De Vriend had voorts ge constateerd, dat de burgemeesters kamer wordt gebruikt voor vereni gingsvergaderingen. De voorzitter zeide, dat het niet meer in de bedoeling ligt dat in de burgemeesterskamer vergaderingen worden gehouden. Op voorstel van B. en W. en z.h.s. werd besloten wijziging te brengen in de vrijwillige ongevallenverzeke ring voor het brandweerpersoneel, weike wijziging boven de wettelijke uitkering een dag-uitkering bij tijde- lijkè ongeschiktheid garandeert. Kapelle JAARVERGADERING O.W.T.B. De postduivenhoudersvereniging „O.W.T.B." te Kapelle, hield in café „De Veiling" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer A. Blok. Uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer A. v. Driel, bleek, dat de vereniging momenteel 28 le den telt. Besloten werd met Pasen het vliegseizoen te openen door het organiseren van een vlucht op Capel- lebrug. Voor deze wedstryd zullen ere-pryzen beschikbaar worden ge steld. Voorts zullen ook dit jaar weer de plaatselijke kampioenschapsvluch- ten worden gehouden, waarbij dan gevlogen zal worden op punten. In de klokkencommissie werden benoemd de heren J. Nijsse, P. K. Kramer, P.. I. Butler, P. v. d. Vliet en P. Hengst dijk. De inkorfcommissie werd sa mengesteld uit de heren J. op 't Hof, J. v. d. Weide, A. Blok, C. Wisse en J. Mol. N.C.V.B. VIERDE 10-JARIG BESTAAN. Te Kapelle vierde de afdeling Ka- pelle-Biezelinge en Eversdijk van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond in hotel „de Zwaan" haar 10-jarig bestaan. Na het openingswoord van de presidente, mevr. Zegers—Kielen, werd door de ere-presidente van de Bond, mevr. KnoppersValkenier, een toespraak gehouden. Vervolgens liet de secretaresse, mevr. Spruit, het 10-jarig bestaan in een historisch overzicht de revue pas seren. Byzonder aardig was het op rijm gestelde verslag van de pen- ningmeesteresse, mevr. op 't Hof. Met de opvoering van het bondsta- bleau en enkele zangnummers, werd het eerste gedeelte besloten. Na de perste pauze werd door mevr. v. d. Leek een ihleiding gehouden. Met een solozang en het zingen van enkele vaderlandse liederen, werd deze bij zondere gezellige feestvergadering door mver. KnoppersValkenier met gebed gesloten. Yerseke 30 JAAR C.J.M.V. Te Yerseke vierde de C.J.M.V. haar 30-jarig bestaan met een donateurs avond in de concertzaal Nolet. Na het zingen van Gez. 136:1 en het le zen van Ps. 78 opende de voorzitter, de heer C. van Iwaarden, deze avond met gebed. De heer E. Poelman gaf de voornaamste gebeurtenissen van het afgelopen jaar weer. Hieruit bleek dat de vereniging momenteel 33 leden telt. Nadat de schets „In lichtingen" was opgevoerd, trad de muziekclub „Tovido", onder leiding van de heer Van Haaften uit Goes, voor het voetlicht met een aantal muzieknummers welke goed werden uitgevoerd. Na de pauze met verloting werd door de oud-leden de avond verzorgd door het opvoeren van het toneel stuk „Toch timmerhout". Dit stuit werd door dezelfde leden, op een en kele uitzondering na, ruim 20 jaar geleden eveneens opgevoerd. Het stuk werd zeer goed gespeeld en de speelsters en spelers kregen dan ook een welverdiend applaus. In de pauzes declameerde de heer L. P. W. Bom de gedichten „Het dochtertje van Jaïrues" en „Barabbas" op verdien stelijke wijze. Na het zingen van de avondzang werd deze zeer goed geslaagde avond door de heer C. J. de Jonge met ge bed gesloten. 's Heer Arendskerke BENOEMING. De heer N. J. van Biezen te Hein- kenszand is met ingang van 1 April 1952 benoemd tot Ieraar landbouw- werktuigkunde aan de Christelijke la gere landbouwschool te 's H. Arends kerke. Het echtpaar L. AhnekindersJansen van Rozendaal te Rilland viert van daag zijn 45-jarige bruiloft. Borssele AANBESTEDING. Het bestuur van de Calamiteuze pol der Eorssele besteedde Woensdagmid dag aan het herstel, vernieuwing en onderhoud van genoemde polder Bois- sele tot 30 April 1953. Er werd inge schreven door: Burggraaf, Wilheimi- nadorp, f 19.610; K .Lukasse en Spon- selie, Walsoorden, f 19.500; A. Spon- selie en Lukasse, Walsoorden f 19.400: W. A. v. d. Berge, Bruinisse, f 19.350;. A. Warrens, Ossenisse, f 19.020; M. v. d. Velde, Bruinisse, f 18.999; L. v. Bo ven, Ellewoutsdijlc, f 18.980. Burgerlijke Stand yerseke. Ondertrouwd: M. J. Lamper, 21 j. en F. Wiskerke. 21 j.; K. de Visser, 63 j. en S. de Jonge, 60 j. Getrouwd: M. van den Dorpel, 37 j. en A D. Schipper. 31 j. Overleden: M. de Koeijer, 76 j.. wedn van C. C. Koster. GOES. Bevallen: J. v. d. Plassevan Hese, d.; O. M. HoogestegerRyckaert, d.A. A. M. BoelKlaaysen. z.C. M. Rijn—Oreel, z.; M. G. E. Janitschekter Steege, z. J. G. van SabbenWolthuis, z.S. Wisse —van Stel, z.\ C. Tielkemeijer—Schot, z.; J. van Son—Jacobs, z.; D. J. Huser—Roe- lofse, d.; A. de BruineKoole, d. Ondertrouwd: H. J. Dekker, 48 j, en W. Kluit, 48 J.P. Liplijn. 22 j. en P. D. van Oosten, 20 j.; C. Geschlere, 22 j. en P. J. E. Maartense, 24 j. Getrouwd: A. de Waal. 34 j. en B. Pol derman, 24 j.: P. Wander. 31 j. en D. E. T, v. Hese, 33 j.; C. Polderman, 27 j. en P. van Fraassen, 23 j. Overleden: C. de Oude, 73 j,, echtg. v. J. Pente; H. Winterswijk, 48 j.; A. Lavèn, 75 j., m. v. P. Poelman; A. P. Bakker. 36 j.f m. v, A. M. v. Gorp: S. de Jonge, 73 j., echtg. v. H. Vermeulen. HANDBAL HANDBALPROGRAMMA. Het handbalprogramma voor Zon dag a.s. luidt als volgt: District Zuid 2e klasse. Dames: MarathonE.M.M.; Walcheren Hellas 2. Heren: Hellas 2E.M.M. Afdeling Zeeland le klasse. Dames: Walcheren 2Hellas 3; Olympus 2 Volharding; Hellas 3—E.M.M. 2. Vriendschappelijk als vóórwed strijd voor MiddelburgInternos: Heren: E.M.M.Marathon. MOTORSPORT TIJD-ORIENTERINGSRIT. Zaterdag a.s. organiseert de M.A.C. „Scheldegouwen" te Middelburg voor leden en niet-leden een grote tijd- oriënteringsrit over een afstand van ongeveer 200 km. Deze tocht, die meetelt voor het clubkampioenschap en waarvoor bij hotel Tivoli te Goes wordt gestart, voert via het Zuid- Bevelanase land door West-Noord Brabant naar Tholcn. De finish is te Middelburg, waar ook de prijzen worden uitgereikt. WIELRENNEN WAGTMANS 10e IN PARIJS— C6TE d'AZUR Onze landgenoot Woutje Wagtmans ls na de derde étappe van de weg wedstrijd Parijs—Cóte d'Azur opge klommen tot de tiende plaats in het algemene klassement. Hij heeft 8 mi nuten en 36 seconden achterstand op de Fransman Bobet, die nog steeds de gele trui draagt. ZWEMMEN Franse zwemploeg verbeterde wereldrecord. Een Franse ploeg, bestaande uit de zwemmers Gilbert Bozon, Maurice Luslen en Alex Jany heeft het we reldrecord 3 x 100 meter wisselslag estafette (heren) verbeterd, door een tijd voor zich te laten afdrukken van 3 min. 9.6 sec. Het oude record stond op naam van een Russische ploeg, die op 13 Mei 1951 3.11.1 zwom. Bozon evenaarde het wereldrecord 100 me ter rugslag, dat sedert 4 Februari 1949 met 1.03.6 op naam staat van de Amerikaan Allan Stack. Lusien zwom de 100 meter schoolslag in 1.07.8, terwfll Jany 58.2. sec. over de 100 meter vrije slag deed. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Kampioenschap voor Domburg II of Goes IV De laatste loodjes wégen het zwaarst en dat Ir zeer zeker het geval in een voetbalcompetitie, waar de laatste wedstrijden dikwijls de beslissing moeten brengen. Walcheren zal de competitie in I b wel besluiten met zijn 14e nederlaag en wel tegen Sluis. In de Reserve eerste klasse A wordt de bigmateh gespeeld tussen d? twee koploper» Aurdenburg 2 en Hulst 2 in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Het valt moeilijk hierover een prognose te maken. Hoofdplaat 2 gaat de moeilijke reis naar Hontenlsse 2 maken en zal hier wel niet veel plezier van beleven. LJzendjjke 2 heeft misschien een kansje een of meer punten weg te halen bij Ria W 2, maar PSK 2 Marktberichten VEILING ST. MAARTENSDIJK. Gewone uien 28.20—27.03; Drielingen 20—30; Picklers 7.90; Stek 2.50. Aanvoer 17 ton. Aardappelen. Furore 13. Graanbeurs. Tarxfre 2324; Gerst 30— 32; Haver 25—26; Kleine erwten 40—55; Schokkers 4060; Bruine bonen 3036; Maanzaad 85; Kolzaad 55. VISMIJN TE VEERE. 27 Maart. Pellerij garnalen 3293 kg.: 40 —43; Schar 138 kg.: 16—18: Bot 165 kg. 16—18; Middel tong kg.: 1.53—1.60; Rog 49 kg,: 16—20. WALCHEREN Middelburg PERSOONLI JKE TITÈL VAN RÏJKSVEETEELTCONSULENT. Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening is, te rekenen van 1 Ja nuari 1952, aan de ingenieur bij de voorlichtingsdienst ten behoeve van de landbouw, ir. W. L. Harmsen te Middelburg, de persoonlijke titel van Ryksveeteeïteonsulent verleend. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. 26 Maart: Hernia, Janssen. Westfalia, Joore. Syria, David. Libia. Mudde. Dal- matia, v. d. Ouden. Italia, v. d. BtjL Zeel. Luister 1, v. d. Vlist. Jansje, van Hattum. Telegraaf XI, Hulbrechts. Tele graaf 9, de Bue. Variatie, Visser, allen n. Rotterdam. Maria, Meeusen. Wico. Muller. Franz, Van Gammeren. Wllhel- mina, Diepeveen. Leba, van Vijven. Delf. zijl, Verkaik, 'allen naar Amsterdam. Ri- I vl, Kornet Joma, Kornet, beiden naar Werkendam. Coöperatieve 3. van Utrecht, naar Vlaaraingen. 3 Gebroeders. Pape, n St. Annaland. August. Pieters, naar Dor drecht. Assam 4, Noels, v. Kralingseveer. Dora. Melsen, naar Dordrecht. Albert, Verlinden, naar Alphen a. a. Rijn. Niets zonder Gods zegen, van Gent. n. Amers foort. Fiat, Raukema, naar Brielle. Nooit Volmaakt, v. d. Vaart, naar Zwolle. Ad- cor 2, Schuller, naar Drimmelen. Lelie, Westers, naar Rostock, Azolla, de Leeuw van Wenen, naar Nijmegen. Scheldezonen, de Koning, naar KerkdrieL Margaretha, Neyenhof. Bernina, Kleine. Stad Door- hick, Mertens. Marls, Gerritsen. Adrl, v. Wijk. Clemence, de Jong. Wessel, Wijnen. Adme, de Vree. Fanto 22, Zöller. Corma, Dijken. Capria, Asmacher, allen n. Duits land. Damco 47, Helleman. Express 29. Beekman. Waadt, Gantner. Rablusa. Feenstra. Neska 4, Blom, allen naar Ba sel. Albatros 3, van Useldijk. Chrlgee. de WaaL Nieuwe Zorg, Hoogendoorn. Vigila, Vissers. Rio, Ruitenberg. Hermann Heinrich, Snels Corjo, Bennek. Persia. Bom. Rissa, v. d. Berg. Marabu, Durinck. Tunisia, Bruyninckx. Vinotra 1. v. d. Meer. Stad Amsterdam 8, Waterham Taxandria, Baan. Libertas, Oomens. Bu- tania 2. v. d. Heuvel. Valkyrie, van Waar- denberg. Servus, Dekker. Dany, Vermeu len. Diejo, Schot. Hoop op Welvaart. San- difort, Onderneming, de Korte. Full Speed, Koenen. Ringvaart, Theuns. Jacjo. Heck. Johanna, 'Koreman. Sambria, Smits Carpentaria, De Vos. Romance, Hermann. Cort, Kittel. Pontet Canet, Schot. Ay. Wagner. Volnay, Schnepf. Toiler 4, Ver hoek. Viola. Nef. Toiler 5, van Geest. Rio. de Looff. Wilhelmina, de Pender. Eliza Maria, Kreeft. Hendrika Maria, Both Pascal, Blom. Comptoir 2, Bechtel. Elodie. van Zanten. Corjo. Stravers. Edison, van Weelden. Arbois, Aubry. Giselher, de Jong. Potentilla, Heitz. Hoop op Zegen. Waardenberg. Zwaluw, Noorman. Freya 2, Wouters. Willem, Voerman. Elisabeth Joosten. Henea, Cornelis-sen Schelde, Veldhuizen. Esperance. Eerkens. Cisalpl- na 4, Kreuzen. Wallis, Polfliet. Succes, van Zanten. Lugano, Ducoffre. Clos Vou- geot, Janssen. Cathalina, van Baaien. VAN TOT Te Nieuwerkerk werd een propagan- davergadering gèhouden, uitgaande van „Steun Wettig Gezag", waarin lt.-kol. W K. de Feijter eeq overzicht gaf van het doel en streven van de Nationale Reserve Op de buitengewoon dienstplichtigen deed hij een ernstig beroep zich aan te sluiten bij de Nat. Reserve. Na de pauze werd een film vertoond „In donker Afrika" en enkele tekenfilms, die zeer in de smaak vielen. Het leesgezelschap „Elck wat wils" te St. Annaland hield de jaarvergadering, die door de voorzitter, de heer Chr. J Boot. werd geopend. De inkomsten be droegen f 684.—; er was een batig saldo van 128.—. Er zullen twee nieuwe boe ken in portefeuille komen en wel „Moe der" en „Op de Uitkijk". Er werden in totaal 11.440 boeken uitgegeven. De volks bibliotheek had een batig saldo van f 80 De heer Johs. Kaashoek werd als be stuurslid herkozen. De datum van ingebruikneming van de nieuwe Ned. Herv. Kerk te Bruinisse is thans bepaald op Zaterdag 5 April. De leden van de C.J.M.V. Obadja te Bruinisse zullen Zaterdag een Inzameling houden van boeken, tijdschriften en vak bladen voor de militairen. De brandweer van Seherpenlsse moest Donderdag uitrukken. Een schuur tje van de heer D Kleppe was door on bekende oorzaak in brand geraakt en het vuur vormde een bedreiging voor een aangrenzende woning. De brandweer slaagde er in het vuur meester te wor den, doch het schuurtje brandde geheel af. Woensdag j.l. werd ondanks de koude voorjaarsbuien te St. PlilUpsland een zwaluw waargenomen. De toneelvereniging „Jacob van Len- nep" te Biervliet voerde voor de ouden van dagen een spel van de zee op, geti teld „Wie zonder zonde is" De toeschou wers. die zeer van het spel genoten, werden traditie getrouw per auto afge haald en thuisgebracht. In Labellevue te Terneuzen werden de prijzen uitgereikt van de kaartwed- strijd der Supportersvereniging Terneu zen. le pr. P 't Gilde, 2 J. Kaan. 3 H Blok, 4 J. Meijers, 5 J. Koch en 6 J. Ne ve. De Belgische motorspits Bison groot 300 ton en komende van Breskens ge raakte door motorpech in moeilijkheden voor de haven van Terneuzen. Oc sleep boot Schelde bracht de spits binnen. Bij de Donderdag gehouden wedstrij den om het biljartkampioenschap van Terneuzen en Sluiskil wonnen de heren Goethals en Meert hun partijen. Maandag a.s. volgt de eindstrijd lussen de heren B. v. d. Eijk en G. v. Datome, die bei den nog ongeslagen zijn. Met ingang van 1 April a.s. Is de heer N. J. van Biezen te Heinkenszand be ooemd tot leraar landbouwwei ktuigen- kenms aan de landbouwschool te 's-Heer Arendskerke. De afdeling Kloetinge van de Neo Chr. Landarbeidersbond vierde dezer da- gen onder leiding van de heer L. Dekker uit Goes haar 20-jarig bestaan. Een lid van het hoofdbestuur, de heer A. Vinger ling, hield een toespraak, waarna de he ren A. de Lange en Chr. Maas, resp. na mens de Chr. Besturenbond uit Goes en het district Zuid-Beveland, de jubile rende afdeling gelukwensten. Voor de jeugdraad te Kloetinge. vorzitler de heer M. Reijnhoudt, sprak de heer K. J. J. Ingerman uit Haarlem over leven en werken van dr, Albert Schwei- zer. Spreker lichtte zijn lezing, waarvoor veel belangstelling was, toe met licht beelden. Voor de afdeling Goes van de Ned Christen Vrouwen Bor.d sprak mevrouw De Goede uit Wemeldinge over „De be tekenis van het voorlichtingsrapport in strafzaken", waarbij spreekster tevens het gevangeniswezen van vroeger en nu be handelde. Door de jongens- en meisjesclubs van de N H. Gemeente te Kortgene werd in de Stadswijnkelder een contactavond ge houden, die door ds. Van Schuppen werd geopend. Er werden enkele aardige schets jes en toneelstukjes opgevoerd. Te Kortgene werd de eindles gehouden van de tuinbouwcursüs 1950—1952. Bur gemeester A. A. Schuit reikte diplomas uit aan de heren J. J. Jasperse te Colijns- plaat, M. van Boven te Kortgene. Iz. de Waal te Kortgene. Im. de Waal te Kort gene. A. Zuijdweg te Kats. J. de Looft te Wlssekerke. B. Wattel te Wlssékerke en M. Verhulst te Kortgene. De C.H. kiesvereniging te Vrouwen polder hield de jaarvergadering onder leiding van de heer A. Sturm. Het leden tal liep met twee terug; er was een baóg saldo. Als voorzitter werd de heer Sturm herkozen, die daarna een inleiding hield over „Financiën Rijk cn Gemeente". In de dorpskerk en In de kerk op 1 Zand te Koudekerke zullen Zaterdag avond om 7 uur twee bijzondere jeugd diensten worden gehouden, die geleid zul len worden door resp. ds. L. D. van Dijk en ds. E. Durkstra. VOETBAL Kraalt in het doel tegen de Rode Duivels Nederlands elltal tegen België samengesteld Donderdagavond heeft de keuze commissie van de KNVB het Neder lands voetbalelftal voor de wedstryd tegen België als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels); ach ter: De Jong (ADO) en Alberts (Vi tesse); midden: Wiertz (DWS), Ter louw (Sparta) en Bierbrouck (RCH); voor: Van der Kuyl (VSV), Van der Tuyn (Hermcs-D VS)Van Melis (Eindhoven), Lenstra (Heerenveen) en Clavan (ADO). Reserves: Land man (Sparta), Bakers (PSV), Van Schijndel (SVV) en Van de Bogert (DOS). De meest verrassende beslissing was wel de herverkiezing van Kraak bo ven Landman. De Spartaan speelde weliswaar tegen Bolton Wanderers een zeer onzekere wedstryd, maar zijn optreden tegen Engeland B was aanzienlijk beter, zodat men wel on geveer kon rekenen op zijn verkie zing. De KC heeft de stap toch blijk baar nog niet aangedurfd en maar weer teruggegrepen op de beproef de, niet altijd brillante, maar inter nationaal zeer ervaren Kraak. Dat De Jong de plaats van Odenthal heeft ingenomen, behoeft geen ver wondering en was noodzakelijk, daar de Haarlemmer in de jongste semi- interland een hersenschudding heeft opgelopen. De verkiezing van Alberts na zijn goede spel Woensdag jl. is begrijpelijk. De middenllnie is onver anderd gebleven. Met de keuze van de voorhoede kunnen wij ons alles zins verenigen. Hierin is na Woens dag slechts één wijziging gekomen, namelijk de vervanging van Van Schijndel door zijn stadgenoot Van der Tuyn. De SW-er speelde Woensdag eer. zwakke wedstrijd en men zag in hem niet de ideale binnenspeler van het ogenblik. Van der Tuyn heeft inter nationaal zijn sporen wel verdiend. ATHLcTIEK Wereldrecordpoging van Wim Slijkhuis? Onze landgenoot Wim Slijkhuis heeft aangekondigd, dat hij Vrijdag 28 Maart een aanval wil doen op het wereldrecord 5000 meter hardlopen tijdens de Zuidafrikaanse athletiek- kampioenschappen in het van Rie- beeck-stadion in Kaapstad. Slykhuis komt uit op de mjjl en de drie mijl. De recordpoging zou wor den gedaan bij de wedstrijd op de drie mijL Slijkhuis zal dan ongeveer 173 meter doorlopen, waar een speci ale groep tijdopnemers zijn tyd over 5000 meter zal opnemen. Het huidige "wereldrecord staat sinds September 1942 op naam van de Zweed Gunder Kaegg met 13 mi nuten 58,2 sec. Slijkhuis' beste pres tatie was tot nu toe 14 minuten en 14 seconden, de tijd, waarmee hjj tijdens de Europese kampioenschappen in 1946 te Oslo het Nederlands record verbeterde. Mevrouw Fannv BlankersKoen zal tijdens de Zuidafrikaanse kampi oenschappen uitkomen op de 110 yards, de 220 \-?rds en de 80 yards horden. Zij neemt niet deel aan het hoogspringen. moet absoluut kansloos geacht wor den tegen EMM 2. Axel 3 besluit de competitie in de reserve eerste klasse B met een ne derlaag tegen Breskens 3. dat de laatste weken goed uit de bus komt. In 3a gaat de belangrijke wedstriju tussen Domburg 2 en Goes 4. Goes behoeft slechts gelijk te spelen om zich kampioen te mogen noemen. Winnen tie strandbewoners echter, dan kunnen zij de kamploensvlag hijsen. HET PROGRAMMA le klasse B: Walcheren 1-Sluis 3. Res. le klasse A: Ria W 2-LJzendij- ke 2: Hontenisse 2-Hoofdplaat 2; EMM 2-P3K 2; Aardenburg 2-Hulfit 2. Res. le klasse B: Breskens 3-Axel 3. 2e klasse A: RCS 3-Hansw. Boys 2; Middelburg 4-Vo!harding 2. 2e klasse B: Middelburg 5-Zuidzande 2. 2e klasse C: Zuiddorpe 1-Vogelwaar- ce 2; Koewacht 2-Graauw 1. 3e klas se A: Domburg 2-Goes 4. 3e klasse B: Oostburg 3-Breskens 4; EMM 3- Retranchement 2. 3e klasse C: Sluis kil 3-Hontenisse 4; Huist 3-Rapen- burg 2. Geen nieuw licht in zaak-Schellenberg Justitie deed wat mogelijk was In het antwoord van de minister van Justitie aan de Eerste Kamer op het voorlopig verslag betreffende de begroting van Justitie voor 1952, wordt ten aanzien van de zaak- Schallenberg medegedeeld, dat on middellijk na het overlijden van de heer Schallenberg een aanvang is ge maakt met het onderzoek naar de doodsoorzaak en de opsporing van de eventuele dader(s). De resultaten van dit onderzoek leverden geen po sitieve aanwijzing voor de veronder stelling, dat Schallenberg vermoord zou zijn. Voor het Instellen van een gerech telijk vooronderzoek bestond onder die omstandigheden geen voldoende aanleiding. Naderhand zijn echter over deze zaak talrijke perspublica ties verschenen, waarvan sommige de indruk wekten dat de schrijvers be schikten over gegevens, welke aan de justitie onbekend gebleven waren. Dit gaf kort na het optreden van de minister aanleiding cm alsnog tot de instelling van een gerechtelijk voor onderzoek over te gaan teneinde de waarde van deze eventuele gegevens te toesten. Dit nader onderzoek heeft venwel geen nieuw licht op de zaak Schallenberg geworpen. Gezien deze gang van zaken is de minister van oordeel, dat allerminst grond aanwe zig is voor twijfel aan de voortva rendheid van de justitie Sn deze zaak. ZAAK-MEKTEN. Het gerechtelijk vooronderzoek in de zaak-Menten tegen een journalist en een gewezen raadsheer-commissa ris zal naar het zich laat aanzien, binnenkort kunnen worden gesloten. Overwogen zal dan worden in hoe verre tegemoet gekomen kan worden aan de wens om de Kamers omtrent de uitkomsten van dit onderzoek in EERSTE KAMER Artvrrte-nl if Staal voor Oost-Duitsland kwam niet uit ons land In een Londens persbericht, dat ook in de V.S. werd verspreid, is melding gemaakt van het transport van 370 ton platen zacht staal, uit ons land naar Londen. Daar zou het staal overgeladen zijn op een Nederlands schip, voor vervoer naar de Russische zóne van Duitsland. Door dit bericht werd de indruk ge wekt, dat ons land op die wijze staal naar de Russische zóne uitvoerde. Na een onderzoek, dat ook door de Neder, landse ambassade in Londm is inge steld, is gebleken, dat hier geen spra ke is van de uitvoer van staal uit Nederland naar de Russische zóne. Het betreft hier geen Nederlands staal, maa>- staal, dat uit Düsseldorf en Duisburg naar Rotterdam en ver volgens via Londen naar Rostock werd vervoerd Een Nederlandse ex pediteur kreeg van ee.n buitenlandse rirma opdracht het naar Rotterdam gezonden staal naar Londen te doen vervoeren. Waar zijn onze scheper» Abr.dijk 26 Maart te Coatzacoalcos. Celebes 26 Maart te Probolingo. Draco p. 27 Maart Bizerta n. Algiers. Delft p. 27 Maart San Lorenzo n. Balboa Dar.ae 31 Maart te A'dam verwacht. Edam 29 Maart te R'dam verwacht. Helder 2$ Maart v. Callao n. Cristobal. Hera 26 Maart v. Chimbote n. Salaverry Jagersfontein 26 Maart te Bremen. Johan van Oldenb. 27 Maart te Semarang Lemsterkerk p. 27 dw Napels. Limburg -27 Maart te Cheribon. Lawak 23 Maart te Los Angelos. Loenerkerk 27 Maart te Aden. Leuvekerk 27 Maart te Southampton. Muiderkerk 27 Maart te Amsterdam. Mapla 27 Maart te Antwerpen. Nestor 27 Maart te Beiroet. Oranje 26 Maart v. Singapore n. Belawan. Polyphemus 27 Maart te Port Swettcnham Prins W. v. Oranje 26 Maart te R'dam. Pygmalion 27 Maart te Houston. Rijnkerk 27 Maart te Londen. Radja 26 Maart te Houston. Stentor 27 Maart te Curasao. Straat Malakka 27 Maart te Rio Grande. Salawatï 27 Maart te Surabaja. Tabian 27 Maart te Penang. Tabinta 27 Maart te Surabaja. Tiba 27 Maart te Montevideo. Niet confereren vóór wapenkwestie is geregeld Minister Peters zal volgende week antwoorden Tijdens de Donderdag in de Eerste Kamer voortgezette behandeling der j begrotingen van Uniezaken en Over- I zeese Rijksdelen constateerde prof. mr. Molenaar (VVD), het ontbreken i van een typisch persoonlijk beleid by minister Beters. Spr. merkte op, dat de kwestie van de in beslag genomen tvapens geregeld moet zijn voordat Nederland met Indonesië aan de con ferentietafel plaats neemt. Het feit, dat de Indonesische rege ring niet geantwoord heeft op de no ta's over deze kwestie, duidt er wel op, aldus spr., dat het normale hof felijke verkeer tussen souvereïne sta ten ernstig in gedrang is gekomen. Jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck (K VP), deed de suggestie de onderhan- i delingen met Indonesië eerst weer op i te vatten, wanneer er ln Indonesië en Nederland nieuwe kabinetten zijn gevormd. Met betrekking tot Nieuw-Guinea merkte jhr mr Ruys de Beerenbrouck op, dat het de plicht is van ons land dit eiland te helpen by de geleidelijke ontwikkeling. De Nederlandse overheid heeft de plicht de zorg voor het algemeen wei zijn op Nieuw-Guinea te blijven ver vullen. De heer Ruys de Beeren brouck verlangde, dat de volgende regering aan de Indonesische rege ring definitief duidelijk zal maken, dat van overdracht geen sprake zal zyn. Prof. Gerretson (CHU), oordeelde, dat de geuite critiek op minister Pe ters in feite bestemd ls voor de amb tenaren van zijn departement. Zelfs de grootste staatsman had aan de failliete boedel weinig kunnen red den. De minister zo vervolgde de professor verdient waardering voor zyn moed om zijn reputatie in de waagschaal te stellen voor de liqui datie. De heer Van Santen (CPN) zei, dat Nieuw-Guinea zich los moet laten van Nederland, omdat het eiland be hoort tot de Indonesische sfeer. De minister zal de volgende week Dins dag antwoorden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 15