PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Franse autoriteiten arresteren vier Tunesische ministers Oefening Bandeau III verloopt tot dusver bevredigend BILT „REGERING TREEDT OP ALS EEN MAKELAAR. DIE SCHIPPERT" Vandaag .r DE VERWACHT: 195e Jaargang - No. 74 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn PI verv. W. Leertouwer en H. A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week. f 5.45 p kw., fr. p. p. f 5.70 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 27 Mrt. '52 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p advertentie 3.— Ing mededelingen ariemaiu txnef. Kleine advertenties (max 0 regels) van 1—5 regels f L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven o* «dres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P Z C- Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—00, tel. 2355 4 lijnen (b.gg 2861 of 2160) M*burg Londense Kaal 2 2924; Goes L. Vorststr. 63. teL 2475 <b.g.g 2228): Oostburg Flnlandstraat 2. telef 16 Ternetiren Brouwerljstr. 2; Zlerlkzee N Bogerastt I6Q tei STAAT VAN BELEG AFGEKONDIGD Gespannen toestand in Tunis De Tunesische premier Tsjenik en de ministers Matori, Salem en Mzali zjjn door de Franse autoriteiten gearresteerd en van het vliegveld EI Aouna met een legertoestel naar „een plaats in Tunis" gebracht. Tegelij kertijd zjjn de drie leiders van de Neo-Destour, onder wie Bourguiba, die huisarrest hadden, naar ..elders" overgebracht. Ook enkele voornaamste leiders van de Tunesische extremistische partijen zijn naar andere plaat sen overgebracht. De staat van beleg is afgekondigd, zodat de militaire commandant van Tnnis speciale bevoegdheden heeft om orde en rust te handhaven. De toestand in Tunis is zeer gespannen. Deze dramatische gebeurtenissen I raai een oproep via de radio tot het volgden op een onderhoud van de re- m sident-generaal De Hautecloque met de Bey, waarbij de gehele regering ■tegenwoordig was. De resident-gene raal verklaarde toen, dat de onder handelingen over het verlenen van een grotere mate van zelfbestuur aan Tunis slechts voortgang zouden kun nen vinden, indien de nationalistische regering-Tsjenik zou worden ontsla gen. Volgens De Hautecloque heeft deze regering in feite zo niet met opzet onrust in het protectoraat verwekt. Na een vergadering van twee uur met het kabinet heeft de Bey in een ontwijkende brief aan de resident-generaal, waarvan de in houd niet officieel bekend is ge maakt, nieuwe voorstellen gedaan om tijd te winnen. Daarop werd overge gaan tot de arrestatie van de vier mi nisters. Woensdag richtte de resident-gene- Kanilijn Tunesische volk, waarin hij zeide ge duldig, volgens sommigen zelfs te geduldig, te hebben gewacht tot men tot wederzijds begrip met de Franse beschermers zou zijn gekomen. De bevelhebber van de Franse strijdkrachten heeft de doodstraf ge steld op handelingen tegen de veilig heid van de staat. Alle Mohamme daanse handelaren in Tunis zijn in staking gegaan ZOON VAN DE BEY WACHT AF De chef van het kabinet van de Franse resident-generaal, De Peyster, heeft Woensdag een bezoek gebracht aan prins Tsjadly Bey, de zoon van de Bey, om de mogelijkheden van de vorming van een nieuwe regering na te gaan. De prins zeide, dat hij de re actie van de Franse regering op de jongste gebeurtenissen wilde afwach ten. Volgens welingelichte kringen te Parijs zijn vijfhonderd personen, van J- De uitbreiding van de Tweede Ka mer van 100 op 150 leden dreigt zowaar te stranden op de Eer ste Kamer. De bezwaren van ons Ho gerhuis richten zich voornamelijk te gen de vermindering van het aantal Kamerleden, dat aanwezig moet zijn om rechtsgeldige besluiten te kun nen nemén en tegen het scheppen van de mogelijkheid om schriftelijk te stemmen. Leek het enkele weken terug mo gelijk, dat de Eerste Kamer op deze gronden de uitbreiding zou tor pederen, thans is deze mogelijkheid waarschijnlijkheid geworden en wat dan? De politieke partgen hebben hun candidatenlijsten vrijwel gereed en die zijn allemaal berekend op een ze teltal van 150Zelfs de plaatsen op de lijsten, die een verkiezing waarborg, zijn op deze basis toege kend. De Eerste Kamer dreigt deze lijs ten waardeloos te maken en de par tijen, die nog voor den dag moeten komen met hun lijsten, stellen nu twee verschillende lijsten op: één voor een Kamer met 150, één voor een Kamer met 100 leden Er schijnt nog een mogelijkheid te zijn om de Kameruitbreiding toch nog in kannen en kruiken te krijgen, namelijk om als de Eerste Kamer het wetsontwerp verwerpt, hals over kop een nieuw in te dienen, dat re kening houdt met de bezwaren van de Eerste Kamer. Dat kan nog net, al zal het parlement vermoedelijk vervroegd op zomerreces gaan. Dat men deze poging doet moet wenselijk worden geacht. Want er pleit te veel vóór Kamer uitbreiding. dan dat men haar node loos uit zou stellen! Het palels op de Dam in de hoofd stad wordt alleen voor repre sentatieve doeleinden gebruikt, een groot deel van het paleis Noord einde in Den Haag wordt voor on derwijsdoeleinden ingericht, het Huis ten Bosch is niet geschikt voor de representatieve taak, welke een goed koninklijk paleis mogelgk moet ma ken en zo hebben we dus eigenlijk hier te lande geen echt koninklijk paleis, vindt het Alg. Dagblad. Het liberale blad concludeert dan: „Wij weten wel, dat er thans an dere zorgen gelden, dan de bouw van een koninklijk paleis, maar wij leven immers in een tijd, druipend van plannenmakerij en planmatigheid. De bouw van woningen voor gewone burgers gaat nog wel enige jaren vóór, maar het wordt toch wel tijd, dat het Nederlandse volk een tikje belangstelling gaat tonen voor een tekort, dat ons land althans in de ogen van vreemden geen goed doet. Wanneer wij thans, uitsluitend vanwege vlagvertoon, een ambassa de te Moskou handhaven van welis waar bescheiden omvang, maar wel ker uit enkele personen bestaand personeel schier een half millioen gulden aan verblijfsvergoeding vergt, dan mag toch de opmerking wel ge maakt worden, dat de draagster van de Kroon niet steeds verstoken mag blijven van een waarlijk koninklijk paleis, hetwelk zij niet voor zichzelf, maar voor het prestige van het land behoeft". Er zit iets in deze redenering van onze Rotterdamse collega. Maar het paleis Soestdijk dan? Voldoet dat niet aan redelijke eisen? Het Koninklijk gezin hécht aan dit paleis. Een nieuw paleis zou dus ver moedelijk een leeg paleis worden. En wie is dddrmede gebaat? "V. Bewijs geleverd Het gerechtshof van Living stone (Midden-Afrika), heeft de 45-jarige John Banda ter dood verooi'deeld wegens het vermoorden van zijn vrouw. Uit het verhoor der getuigen bleek, dat Banda rustig het politiebureau was komen bin nen wandelen met een pakket onder de arm, dat hij eerbiedig neerzette aan .de voeten van de dienstdoende wachtcomman dant. Op diens verzoek om maar eens uit te pakken, haal de hij een hoofd tevoorschijn, en zei simpelweg: „Dat is mijn vrouw". Het lichaam werd la ter op een erf gevonden. r Amerikanen tegen dollars Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Financiën heeft verklaard, dat na betaling van 800.000 dollar vier Amerikanen China hebben kunnen verlaten. Hij voegde er aan toe, dat deze som was gestort om de vrijlating van twaalf gearresteerde Amerikanen te verkrijgen. Slechts vier Amerikanen waren echter vrij gelaten. Men raamt, dat nog 200 a 300 Ame rikanen in Rood China zijn. nationalisten tot communisten, door de autoriteiten in Tunis gevangen ge nomen. Slechts één van de zeven Tunesiërs in de half Franse, half Tunesische regering, is niet gearresteerd. Frankrijk zal verstrekkende en ge detailleerde voorstellen voor hervor mingen in Tunis indienen, zodra de Bey een nieuwe premier heeft be noemd, die bereid is „met de Fransen samen te werken". Grote Drie tegen nationaal Duits leger Amerika, Groot-Brittannië en Frankrijk verwerpen het Russische voorstel om aan een herenigd Duits land toe te staan een eigen leger, vloot en luchtmacht te hebben. Bo vendien wensen zij slechts een rege ring voor geheel Duitsland tot stand c >Q11 te zien komen, indien deze zal sfijn drijfsleven gesteld. Ongeveer de helft Prins Bernhard dit najaar naar Mexico Voor opening van Nederlandse tentoonstelling Prins Bernhard heeft van de Me xicaanse president, Miguel Aléraan, een uitnodiging ontvangen om dit na jaar een grote Nederlandse tentoon stelling van industriële en agrarische producten te Mexico City te komen openen. De Prins heeft, mede in ver band met de grote betekenis, die de Nederlandse regering aan deze ten toonstelling hecht, aan president Alé- man geantwoord, dat hy diens uitno diging gaarne aanvaardt. De tentoonstelling zal waarschijn lijk in de eerste helft van October worden gehouden. Het initiatief tot deze veertiendaagse expositie is ge nomen door het Nederlandse bedrijfs leven, dat heeft ervaren, dat de reis van Prins Bernhard naar Mexico in 1950 de belangstelling voor het Neder landse product, zowel als de afzetmo gelijkheden daarvan in dit land, aan zienlijk heeft vergroot. De Mexicaanse regering heeft in het hart van haar hoofdstad 3000 vierkan te meter tentoonstellingsruimte ter beschikking van het Nederlandse be- gebaseerd op het resultaat van wer kelijk vrije verkiezingen in de vier bezettingszones. Dat zijn de kernpunten van het antwoord op de Rusissche nota van 10 Maart, dat het Westen te Moskou heeft laten overhandigen. Dr. Paul Schaumberg overleden. Vermiste goud is terecht. Dr. Paul Schaumberg, één van de drie overlevenden van (le ramp met de „Koningin Juliana" bij Frank furt. is Woensdagmorgen overleden zonder tot beivustzyn te zijn geko men. Het aantal slachtoffers van de K. L.M.-ramp is hierdoor gestegen tot 45. Dr. Schaumberg had een bezoek aan Zuld-Afrijca gebracht om de emigratie van' zijn familie uit West- Duitsland voor te bereiden. Hij was 43 jaar en laat 4 kinderen achter. Bij de K.L.M. kwam Woensdag het bericht binnen, dat mej. Truus Gau- tier bij bewustzijn is. Dr. Slotboom van de geneeskundige dienst van de K.L.M. heeft met haar gesproken. Mevrouw Horn, wier toestand onver anderd gunstig blijft, wordt vandaag naar een ander ziekenhuis overge- bracht. GOUD TERECHT De negen kilogram goud, die nog vermist werd, is teruggevonden. Het goud werd door Duitse politie beambten onder de wrakstukken van het toestel teruggevonden. De gehele goudlading is gisteravond per vlieg tuig naar Amsterdam overgebracht. DUITS PROTEST TEGEN M. P.'s. In te Franfurt verschijnende bla den wordt geprotesteerd tegen het op treden van Amerikaanse M. P.'s na het ongeluk met de „Koningin Juli ana". De vier Duitsers, die het eerst bij het wrak. waren zouden zonder plichtplegingen door de M. P.'s weg gestuurd zijn, toen deze bij het wrak aankwamen. Te Wassenaar is Zondag plotseling overleden prof. dr. P. J. S. Cramer, oud hoogleraar in de economie van de tropi sche landbouw aan de' Rijksuniversiteit te Utrecht. van de beschikbare ruimte is thans reeds verzegd. Ontslagen door slapte in glasindustrie Voor 270 arbeiders geen werk meer Met ingang van 29 Maart a.s. zullen 270 arbeiders van de N.V. Nieuw-Bui- ner glasfabrieken wegens slapte in de glasindustrie worden ontslagen. De oorzaak van de slapte is de toe nemende concurrentie uit het buiten land en speciaal de invoer uit Duits land. De orders, die de Nieuw-Buiner fabriek kreeg waren zeer schaars. De fabriek werkt sinds December reeds op halve capaciteit. Een korte herdenkingsdienst werd Dinsdag te Frankfurt gehouden voor 28 van de 44 slachtoffers van de ramp van het K.L.M.-toestel „Koningin Juliana". De lijken van deze slachtoffers waren opgebaard in de kapel van de gróte begraafplaats. De stoffelijke resten van de andere zestien slachtoffers moeten eerst nog geïdentificeerd worden. Overzichtsfoto van de kapel: op elke kist liggen bloemen van de K.L.M. en een bouquet witte lelies, van de stad Frankfurt. Red - de - frank Pinay bereidde Franse huisvrouwen een prettige verrassing. Door het in werking treden van een nieuwe faze van de anti-inflatie campagne van de Franse premier Pinay is de Franse huisvrouwen een aangename verrassing bereid. De prijzen van een aantal eerste levens behoeften zijn vastgelegd op het peil van 1 Maart. Onder deze maatregel KWESTIE-NIEUW-GUINEA IN EERSTE KAMER Felle critiek op het beleid van minister Peters De heer Al gr a (AR), heeft Woensdag tijdens de behandeling van de be groting van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, in de Eerste Kamer een felle rede gehouden, waarbij hij zich keerde tegen het beleid van minister Peters. Het kamerlid betoogde, dat de regering in de kwestie Nieuw Guinea niet als een regering optreedt, die een standpunt heeft, doch als een makelaar, die schippert met verschillende standpunten. Dc wil de mi nister niet onvriendelijk zijn, zo merkte spr. op, maar by weet niets af van alle sentimenten en achtergronden der Indonesische kwestie. Bij de vorige kabinetscrisis heeft men hem gezegd, dat hij gerust de ministerszetel kon aanvaarden, om dat er toch geen beslissing genomen zou worden over Nieuw-Guinea. Die kwestie zou in de ijskast worden ge laten. Nu het nemen van een beslis sing toch verlangd wordt, is er een minister, die het probleem niet kent, die er geen standpunt op na houdt, aldus de heer Algra, die voorts be toogde, dat de onwil van de Indone sische regering ons op krenkende wij- MIJNEN LEGGEN EN MIJNEN VEGEN. Nederlandse en Britse marine oefenen in de Zeeuwse wateren (Van een onzer redacteuren) Sinds het einde van de vorige week is Vlissingen en met Vlissingen ook Veere, Terneuzen en voor een klein gedeelte ook nog Rotterdam basis voor een gecombineerde Brits-Nederlandse marine-oefening, welke de codenaam „Bandeau Hl" heeft gekregen en liet spreekt wel vanzelf, dat deze gebeurtenis in de oude marinestad Missingen met grote vreugde ls begroet. En toch kan men niet zeggen, dat men in Vlissingen heel veel van deze oefening merkt. Natuurlijk, men ziet 's avonds de Hollandse en Engelse Jantjes in de stad, men ziet vanaf de boulevards de snelle marine- scheepjes, die aan deze oefening deelnemen, aan en afvaren, maar de eigen lijke activiteit van de oefening onttrekt zich toch aan de waarneming van de burgerij omdat zy zich buiten afspeelt: buiten, d.w.z. ergens op de Schel de onder de Bevelandse wal of nóg verder weg, op zee dwars van Westka- pelie. De eerste dagen waren voor oefe ning niet bijzonder fortuinlijk. De oefening begon immers Maandag en toen zat de Schelde potdicht door de mist. In oorlogstijd mag dat natuur lijk geen reden zijn om binnen te blij ven als de omstandigheden tot han delen nopen, maar wanneer het vre de is, aanvaardt men veel min der risico's. Exi zo werd het dus Dins dagavond én zelfs nacht voor men goed en wel op gang kon komen. De oefening „Bandeau UT' bouwt vanzelfsprekend voort op twee voor gangsters, die onder Engels bevel on der de Engelse kust zijn gehouden en men kan zelfs zeggen, dat in de reeks die overigens waarschijnlijk ook nog niet ten einde is een zekere progressiviteit zit. Men dien verstan de dan. dat de oefeningen steeds in gewikkelder en dus moeilijker worden en dat steeds hogere eisen worden gesteld aan het functionnex*en van de deelnemende eenheden en met name vooral ook aan de onderlinge verbin dingen, welk bij een maritieme oefe ning nu eenmaal van het grootste ge wicht zijn. Zonder feilloos werkende verbindingen kan immers geen on derdeel werkelijk doeltreffend func- tionneren. Het doel van de oefening is drieër lei. Overste G. B. Fortuyn, chef staf van deze oefening, welke onder leiding staat van schout bij nacht C. W. Slot, Commandant Zeemacht Ne derland, heeft dit Woensdagmiddag aan een aantal vertegenwoordigers van de Nederl. pers, die voor dit doel naar Vlissingen waren gekomen, dui delijk gemaakt. Het ging om het leg gen van mijnen in kustgebieden door snelvarende mijnenvegers én vlieg tuigen, om het vegen (d.w.z. oprui men) van deze mijnen en om de aan val op en de verdediging van con- vooien, eveneens in kustgebieden. Zo als gewoonlijk dus een aanvallende en een verdedigende partij, aangeduid in de kleuren blauw en rood, en ge vormd door eenheden van de Neder landse en Britse marine en verder door Nederlandse, Bx-itse en ook en kele Belgische vliegtuigen. Van Brit se kant het 4de. 104de en 232ste mij nenvegers flottielje, van Nederlandse zijde het 4de en het 6de, bestaande resp. uit zg. R-boten en Byms. MIJNEN VEGEN Voor ons, mensen van de krant be gon deze marinedag met een tocht met een Engelse minesweeper, een zg. M.L -boat, over de Schelde langs de Bevelandse wal, waar in de voor afgaande nacht mijnen waren ge legd, die nu door vier mijnenvegers dxie Engelse en één Nederlandse opgeruimd moesten worden. Het weer was beslist niet aantrek kelijk voor een dergelijke tocht. Ter wijl we de Vlissingse haven uitscho ten, joeg reeds een felle, striemende sneeuwbui over het grauwe, woelige water en slechts met moeite ont waarden we enige mijlen voor ons uit de vier sweepers, die vlak onder de Bevelandse wal hun „baantjes" trokken. Twee aan twee, twee mijl op, twee mijl af en dat vele keren achtereen omdat de techniek nu een maal zover is gevorderd, dat men mijnen zo kan afstellen, dat zij niet bij de eerste „activering", maar pa3 na drie, vier of nog meer malen tot explosie komen. Vervolg op pap. 2) ze wordt gedemonstreerd. De heer Algra zag in de houding van de In donesische regering niet anders dan een bewuste poging om ons volk en de regering te kwetsen en hij vroeg wat de regering hiertegen denkt te doen. Ook de heer De Dreu (Arb.), vond, dat het beleid van minister Peters gekenmerkt wordt door een lijdelijk heid, die niet vex-trouwenswekkend is. De heer De Di-eu betoogde, dat het voor de ontwikkeling van Nieuw- Guinea dringend noodzakelijk is, dat er over de status van dit gebied nu eindelijk eens een beslissing wordt genomen. Groter formaat luchtbrieven Mede in vex-band met de door het publiek uitgeoefende aandrang heeft dc P.T.T. besloten, met ingang van 1 Mei a.s., het beschrijfbare opper vlak van de luchtbrieven te vergro ten. De prijs zal met ingang van die zelfde datum worden verhoogd. is het 150 jaar geleden dat tussen Engeland en Spanje enerznds en Frankrijk en de Bataafse républiek anderzijds de vrede van Amiens werd geslo ten. waarbij bepaald werd. dat de Bataafse republiek en Span je hun koloniën terugkregen met uitzondeling van Ceylon en Trinidad. ■N is het 15 jaar geleden dat het Feyenoord-stadion met een voetbalwedstrijd Feyenoord Beerschot werd geopend. Door liefdesnaijver tot misdaad gedreven. SOLDAAT VEROORDEELD TOT 4 JAAR OPSLUITING De soldaat A. van der G. uit Rot terdam werd door liefdes-naijver tot misdaad gedreven. Hij pleegde deser tie, diets tal. verduistering en inbraak en ontsnapte uit gevangenschap. Dit alles om geld bijeen te garen voor het meisje, waar hij dol op was. Een welgestelde boerenzoon dong naast hem naar haar hand. Van der G. meende, dat hij met geld haar hart zou kunnen winnen. Hij kreeg 3600,98 bjj elkaar, doch voor zijn wandaden vier jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest van de krijgsraad te velde West. vallen o.m. chocolade, koffie, aard- notenolie, vetten, spiritus, vermicelli en pharmaceutische artikelen. Bij een voorgaande faze van de campagne zijn de prijzen van fruit, groente, bo ter, melk en kaas reeds verlaagd. Voorts heeft een aantal fabrikan ten er in toegestemd vrijwillig hun prijzen te verlagen op o.a. banden voor fietsen en motorfietsen, ver schillende huishoudelijke goederen, schoenen, Franse kaas en kousen. In de meeste gevallen betreft het hier een prijsverlaging van vjjf procent. Maatschappijen voor wegvervoer hebben besloten hun voorgenomen verhoging van de vrachtprijs niet toe te passen. Premier Pinay heeft Dinsdagavond via de radio een beroep gedaan op het Franse volk om meer te sparen, teneinde hem te helpen bij zijn „red- de-frank" politiek. Vliegtocht Koninklijk Paar naar de V.S. II. GROENE VELT EERSTE PILOOT. De bemanning van het DC-6-vlieg- tuig, waarmee Koningin Juliana en Prins Bernhard en gevolg od Dins dag 1 Api-il van Schiphol naar de Verenigde Staten zullen vertrekken, is thans definitief als volgt samenge steld: gezagvoerder: H. Groenevelt, eerste bestuurder: L. C. Ackerson, tweedq bestuurder: P. C. A. Schiiller, eerste telegrafist: A. J. I. Lensing, tweede telegrafist: J. Staal, eerste boordwerktuigkundige J, Boomsma, tweede boordwerktuigkundige: L. Mink, eerste steward: C. Wolders, tweede steward J. M. C. Helder, eer ste stewardess: H. Y. J. Bosman, tweede stewai'dess: M. C. Kostelijk. Zeer onlangs voltooide gezagvoer der Groenevelt, die een van de oudste K.L.M.-captains van de DC-6 is, zijn honderdste retourvlucht naar Ameri ka. Gedurende de oorlog, toen hij bij het West-Indische bedrijf der K.L.M. was gestationneerd, was hij enige ma len de piloot van Prinses Juliana. Malik wijst Rode Kruis- onderzoek van de hand In de ontwapeningscommissie van de Verenigde Naties heeft de Russi sche afgevaardigde, Malik, Woensdag het Amerikaanse voorstel om de be schuldiging van bacteriologische oor logvoering in Korea door het interna tionale Rode Kruis te laten onder zoeken, verworpen. ..Het z.g. internationale Rode Kruis is geen internationale doch een Zwit serse nationale organisatie, die de naam internationaal comité van het Rode Kruis heeft aangenomen. Daar om kan deze instelling niet als een werkelijk internationale organisatie een onoartijdig onderzoek instellen", aldus Malik. Directeur zou deel van pensioenfonds verduisterd hebben De fabrieksdirecteur J. A. van H.. van de Van Herwaarden's Kalkzand steenfabrieken N.V. te Hillegom, die enkele dagen gelden voor de tweede keer gearresteerd werd in verband met verduistering, wordt ervan ver dacht. een gedeelte van het pensioen fonds van het kantoor- en fabrieks- personeel van de Hillegomse Kalk zandsteenfabriek verduisterd te heb ben. Het zou om aanzienlijke bedra gen gaan. De termijn van gevangen houding van Van H. is verlengd met dertig dagen. AANHOUDEND KOUD. Weersverwachting geldig tot heden avond. Wisselende bewolking met nog en kele verspreide sneeuw- of hagel- buitjes. Overwegend matige Noordelij ke tot Noord-Oostelijke wind. In de ochtend bijna overal lichte vorst. In de loop van de dag temperatuur even boven het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1