NIEUWS UIT ZEELAND KAPPIE maakt 'n zorgelijke reis Zioin Zijpe ZEEUWSCH-VI.A ANDEREN ZONNEMAIRE DEFINITIEF OP DE LAATSTE PLAATS IN IC Wissel Zeeuws -Vlaanderen DINSDAG 25 MAART 1952 PROVINCIALE 'ZEEUWSE COURANT 5 HET GROENE KRUIS. Te Oostburg werd een bijeenkomst gehouden van de Groene Kruis afde lingen van West Zeeuwsch-Vlaande- ren in hotel Mabesoone. De provin ciale voorzitter, jhr. R. Roël, presi deerde en voor het dagelijks bestuur van Zeeland waren aanwezig de he ren P. L. Abrahamse en A. de Lan ge. Er kwamen verscheidene vragen en klachten van de afdelingen. Vooral het geldelijk tekort, waarmede de kleinere afdelingen te kampen heb ben, kwam ter sprake. Deze zijn nu verplicht hun jaarlijkse contributie tot f 10.— te verhogen. Er werd gepleit voor grotere steun van het Provinciale en Landelijke Groene Kruis. In dit verband wees de voorzitter op de ge wijzigde subsidie-regeling van het rijk, waarbij nu ook één-derde van de so ciale lasten voor de wijkverpleegsters is betrokken. De heer M. Maas uit Biervliet was juist over deze nieuwe regeling bezorgd. Schoondijke en Oostburg moeten een nieuwe wijkver pleegster hebben. Er is zeker geen te kort aan wijkverpleegsters. In Stave- nisse kwamen vorig jaar 16 sollicita ties op een oproep. Vooral het wijk- gebouw met woonruimte is aantrekke lijk, evenals het vervoermiddel. Dit jaar zullen vele cursussen eindigen, zodat er nog meer verpleegsters zul len komen. De voorzitter stelde een herverde ling van de rayons voor. De dis- tricts-voorzilter van West Zeeuwsch- Vlaanderen, de heer J. Ie Clercq, uit Sluis, stelde voor van West Zeeuwsch- Vlaanderen één afdeling te maken. Dit voorstel werd fel bestreden, men wilde niet een zelfde samensmelting als van het Vrije van Slüis. Dr. Timmer meende, dat door sa mengaan economischer gewerkt kon worden, want in vele gemeenten heb ben de wijkverpleegsters een halve dagtaak. Ook kwam nog ter sprake de onvoldoende pensioenregeling voor de wijkverpleegsters. RAAD BRESKENS Garantie voor wederopbouw van een fabriek De raad van de gemeente Breskens vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Eekhout. In verband met ziekte van de ge meente-ontvanger, werd door B. en W. tot waarnemend ontvanger be noemd zijn dochter, mej. M. Hoste. De heer Vermeulen vroeg inlichtin gen over een ingekomen verzoek van de afd. Breskens Bond Ouden van Dagen betreffende vrijstelling van rioolbelasting. De voorzitter antwoord de dat hierop in een volgende verga dering zal worden teruggekomen. Er werd een Verhaalsverordening Pen sioenwet vastgesteld, krachtens welke de gemeente 75 pet. van de door haar voor het gemeentepersoneel te beta len inkoopsommen op dat personeel kan verhalen. Het Ambtenarenregle ment werd gewijzigd in die zin, dat ambtenaren, die lid zijn van bepaalde politieke verenigingen, kunnen wor den ontslagen. Een verzoek van de Ned. Hervormde Kerk om het drankmisbruik meer te voorkomen en de kermis-Zondag af te schaffen, werd afgewezen. De heren van Haneghem en de Feijter steunden het verzoek. Uitvoerig besprak de raad een voor stel van B. en W. tot het garanderen van rente en aflossing voor een door de N.V. Gebr. Verduijn op te nemen geldlening van f 65.000voor de we deropbouw van de fabriek. De heet S. M. de Vuyst zag gaarne een ge meentelijke commissaris in het be stuur van de N.V. Voor de financiering van een door het R.K. kerkbestuur te Groede te bouwen R.K.-lagere school in deze ge meente, zullen bij dat kerkbestuur een of meer leningen worden aangegaan tot een bedrag van maximaal f 60.000. De looptijd zal 30 a. 40 jaar bedragen met een rente van 4 pet. Zolang de bouw niet kan plaats vinden, zal de school worden ondergebracht in de barakken aan de Langeweg, die her steld moeten worden. De herstelkos- ten belopen f 600.Uit deze geldleningen zal een bedrag van f 10.000.worden gebruikt voor het aanschaffen van meubilair en leer middelen. Het onderwijs zal op 1 April a.s. aanvangen. Aangezien de kosten voor de bouw van een nieuwe vismijn hoger zullen zijn, dan aanvankelijk geraamd werd, moest de begroting hiervoor gewij zigd worden. Tenslotte stemde de raad over de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school, waarbij de heer Z. C. Risseeuw, tijdelijk onder wijzer te Aagtekerke, benoemd werd. GESLAAGD. Voor derde stuurman grote han delsvaart slaagde de heer J. J. Ie Bleu te Breskens. Oostburg AANBESTEDING. In opdracht van de heer Chr. Ls. Missiaen te St. Margriete werd door het architecten- en ingenieursbureau Sturm te Roosendoal aanbesteed: het wederopbouwen van een woonhuis c a. óp een perceel aan het Ledelplein te Oostburg. Ingekomen waren 6 in schrijvingen, waarvan de laagste van de aannemers Gebr. Strijdonk te Oostburg met f 27.520.Onder voor behoud van goedkeuring door de We deropbouw wordt het werk aan deze opgedragen. KERKNIEUWS Ds. A. C. Hey 75 jaar Woensdag 26 Maart a.s. zal ds. A. C. 1-Iey, emeritus predikant van de Gere formeerde Kerk te Koudekerke en thans wonende te Buitenpost zijn 75e verjaardag vieren. Ds. Hey werd 26 Maart 1877 te Reeuwijk geboren; bezocht het gym nasium te Gouda en studeerde vervol gens aan de Vrije Universiteit te Am sterdam waar hij 23 Mei 1903 zijn can- didaatsexamen deed. Nadat cand. Hey 4 Augustus van datzelfde jaar door de classis Gouda was beroepbaar gesteld in de Gereformeerde Kerken in Ne derland, verbond hij zich 27 Mei .1906, na vooraf te zijn bevestigd door ds. J. P. Hagen aan zijn eerste gemeente, de Gereformeerde Kerk van Molenaars graaf. In 1913 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Tienho ven. 10 November 1918 verbond ds. Hey zich, na vooraf te zijii bevestigd door ds. S. T. Goslinga, emeritus pre dikant van Schiedam aan zijn derde en laatste gemeente, de Gereformeer de Kerk van Koudekerke, welke hij diende tot 1 Juli 1946, toen hem na 40 volbrachte dienstjaren emeritaat werd verleenc Ds. Hey was van 19251946 lid van de schoolraad voor district IX; van 1933—1946 deputaat van de Genera le Synode voor de zending; van 1923 1946 lid van het Provinciaal Comité voor de Vrije Universiteit en was ver der van 1923—1940 mederedacteur van de Zeeuwse Kerkbode. VRIJ EVANG. GEMEENTEN. Aangenomen naar Nieuwvliet Q. van de Vrie, hulpprediker aldaar. „HARMONIE" GAF JAARLIJKSE UITVOERING De muziekvereniging „Harmonie" gaf Zaterdagavond in café De Vuyst te Oostburg haar jaarlijkse uitvoe ring. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer A. W. Gossije, in het bijzonder de oud-voorzitter, de heer A. Hoolhorst, welkom. Van het programma dient zeker de Plechtige Ouverture op. 86 van Boe- dijn genoemd te worden. Dit moeilijke werk werd goed ten gehore gebracht en de dirigent, de heer J. Meijers, zo wel als de executanten verdienen ze ker alle lof. Ook de uitvoering van de andere werken viel te prijzen. Aan de vertolking van de grenadiersmars van G. J. de Hauwere, werkte het tamboerscorps mede, dat voor het eerst in het publiek optrad en een uitstekend figuur sloeg. In de pauze liet dit corps zich nog eens horen, ditmaal om een inzameling van oud papier aan te bevelen. Na de pauze bracht net cabaretgezelschap „De Mallelanders" onder leiding van Ba rend de Jonge, een vlot en onderhou dend programma ten tonele. Een bal besloot deze avond. DISTRICTSBIJEENKOMST PvdA. Het district West Zeeuwsch Vlaan deren van de Partrj van de Arbeid heeft een goed bezochte bijeenkomst fehouden in café De Vuyst te Oost- urg. Inleider was dr. A. A. van Ameringhen uit Den Haag over het nieuw uitgekomen werk „De weg naar Vrijheid". De heer W. C. van der Hooft uit Breskens opende en gaf onmiddellijk het woord aan de spreker. Spreker kenschetste „De weg naar Vrijheid" als de vormgeving van het socialistisch wereldbeeld. Het is een uitbreiding van het beginselprogram van de P. v. d. A, van 1947, welke uit breiding noodzakelijk was geworden door de snel veranderde omstandig heden sinds die tijd. Kenmerkend is het personalistische karakter, dat spreker omschreef als de mens, die gebonden is in eigen verantwoorde lijkheid tegenover de gemeenschap. In vijf punten vatte inleider de in houd samen. Bestaanszekerheid en behoorlijk levenspeil, geen machts uitvoering zonder verantwoordelijk heid, gelijke kansen voor iedereen, opbouw van een in de gemeenschap wortelende cultuur en opbouw van een geordende internationale samen leving. Uitvoerig ging spreker in op de middelen die opgesomd worden om deze doeleinden te bereiken en noem de planmatigheid het belangrijkste middel. Een uitvoerige discussie besloot deze interessante bijeenkomst. Biervliet TONEEL VOOR OUDEN VAN DAGEN. De ouden van dagen te Biervliet zullen Woensdag a.s. kunnen genieten van een toneeluitvoering, die hen wordt aangeboden door het gezelschap „Jacob van Lennep". Er zal een spel van de zee worden opgevoerd, getiteld „Wie zonder zondep is". Deze uitvoe ring zal ter steuning van de kas Zaterdagavond herhaald worden. Cadzand UITVOERING In het verenigingsgebouw „Het Zwin" te Cadzand, gaf de vereniging „Excelsior" van de Vrije Evangeli sche Gemeente in samenwerking met het Christelijk Mannenkoor „God is Liefde" uit Breskens Zaterdagavond een uitvoering, onder leiding van de heer J. Wasting uit Breskens. Na een openingswoord van de heer I. M. de Bruine volgde een onderhoudend programma, waarbij in het bijzonder het duo J. Verduin (orgel) en J. van der Velde (piston) succes oogstte. Ds W. F. Fraas sloot deze geslaagde uitvoering. Sas van Gent BEGRAFENIS OLAF GOOSSENS. Onder grote belangstelling werd Zaterdag te Sas van Gent het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van Olaf Goossens, de leerling van de R. K. Jongensschool, die tijdens een korfbal-wedstrijd overleed. Klasse genoten en onderwijzers van de over ledene volgden de kist, welke ..werd gedragen door leden van de verken- nersgroepf „St. Lodewijk", waarvan de overledene ook lid was. Aalmoeze nier Van Beek droeg .het Heilig mis offer op. Zaamslag GOUDEN JUBILEUM „ONDERLING SAMENWERKEN" Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan der varkenshoudersvereniging „Onderling samenwerken" te Driewe gen (bij Zaamslag) - werd Zaterdag avond in het café van de heer Klaas- sen een drukbezochte feestavond ge houden .De voorzitter, de heer J. Se- gers, hield een korte feestrede, waar in hij de belangrijkste feiten uit de geschiedenis der vereniging de revue liet passeren. Vertegenwoordigers van de zuster verenigingen te Zaamslag, Spui, Othe- ne en van de Baandijk te Terneuzen boden hun gelukwensen aan, welke zij vergezeld lieten gaan van geschenken, .nerna volgde een gezellig samenzijn Terneuzen VROUWENGROEP P.v-d.A. Onder leiding van mevr. Stenfert Weustenink vergaderde in hotel Cen traal te Terneuzen Maandagavond de vrouwengroep van de P.v.d.A. In deze bijeenkomst waren een aantal dames uit Axel als gast aanwezig. Mej. Kloe- vekorn uit Sint Laurens sprak over „Maatschappelijk werk". Voorts werden een aantal huishou delijke zaken afgedaan. BILJARTCONCOURS. De biljartwedstrijden om het kam pioenschap van Terneuzen en Sluiskil werden Maandagavond voortgezet. De uitslagen waren G. van Damme wint met 150-24-27 van W. Gocthals 118-24-20, B. v. d. Eik wint met 150-28. 20 van J. de Noo 93-28-19 en W. Goet- hals wint met 150-42-23 van C. Kramer 139-42-20. Axel FILMAVOND. Voor een stampvolle zaal van het „Centrum" te Axel werd vertoond de bekende film „Het Woord" naar het toneelspel van de bekende schrij ver Kay Munk. Ds. P. J. Pennings sprak een toelichtend woord. Schoondijke UITVOERING „OEFENING KWEEKT KUNST". In de zaal van de weduwe Zeegers te Schoondijke gaf de plaatselijke mu ziekvereniging „Oefening Kweekt Kunst" een uitvoering onder leiding van de heer A. J. Lutein. Ondanks het feit, dat enige der muzikanten verhinderd waren mede te werken werd het programma op vlotte en verdienstelijke wijze afgewerkt. VOETBAL Zeelandia en Breskens deelden de punten Zeelandia wist in een van beide kanten vrij slecht gespeelde wed strijd een kostbaar punt in de wacht te slepen. Na 9 minuten werd een goede voorzet van de Vries door Fransse fraai ingekopt. (1-0) Nadat Breskens een buitenspeldoelpunt te recht zag afgekeurd, werd het laat ste kwartier voor de rust een hevig offensief op het Zeelandia-doel ont ketend, doch doelpunten bleven uit. Na de thee zette Breskens het of fensief voort en slordig wegwerken gaf Ekkenbus de gelegenheid de par tijen op gelijke voet te brengen. (1-1) EÏven later zorgde dezelfde spëler voor een voorsprong toen de Zee- landla-doelman te traag reageerde: (1-2). Het leek er op dat Zeelandia een nederlaag ging lijden, maar een onverwacht ver schot van Janisse bracht ten slotte de partijen weer op gelijke voet. (2-2) R.C.S. door Sluiskil met 32 geklopt Sluiskil speelde zijn beste wedstrijd van het seizoen. Reeds van het begin af zat er volop de spanning in door dat de beide elftallen keurige aan vallen lanceerden, uit een waarvan Passennier na 15 minuten de bezoe kers de leiding bezorgde. (0-1) De aanvallen golfden regelmatig op en neer, zodat na korte tijd Overbeke kans zag meteen kopbal de stand ge lijk te maken. (1-1) In deze stand kwam voorde rust geen verandering meer. Met een tam schot bezorgde Over beke na de hervatting Sluiskil de leiding, toen hij alleen door de ver dediging was heengeglipt. (2-1) We derom gingen de aanvallen over en weer tot van de Driest in de twintig ste minuut zijn kan; waarnam en de stand op 2-2 bracht. Beide partijen probeerden daarna het beslissende doelpunt te forceren, waartoe het tempo aanmerkelijk werd opgevoerd. Het was tenslotte Sluiskil dat met de zege ging strijken toen een schot van Overbeke, dat terug in het veld stuit te, keurig werd ingeschoten. (3-2) Nieuwvliet OUDERAVOND O.L. SCHOOL. In de openbare lagere school te Nieuwvliet werd een ouderavond ge houden waarbij het volledige bestuur van de gemeente aanwezig was. Door de leerlingen werd een programma afgewerkt, bestaande uit zang. decla matie en toneel, waarna enige schoolfilms werden vertoond. Een en ander viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Nadat, de ouders het werk van de leerlingen hadden bezichtigd, deed burgemeester J. C. Everaars een verrassende mededeling met betrek king tot de bouw van een nieuwe school. Indien de gemeente er n.l. In slaagt voor deze nieuwbouw het beno digde geld aan te trekken, zal men nog dit jaar met de werkzaamheden kunnen beginnen. Verwacht wordt verder, dat binnenkort het vereiste aantal leerlingen zal worden bereikt voor het aanstellen van een derde leerkracht. Tenslotte werden de he ren H. Brakman en J. Quaars herbe noemd als leden van de oudercom missie. VAN TOT Het padvindersvendel „De Schorre, bloem" te Biervliet gaf 'n geslaagde uit voering in het voormalige arbeiderskamp onder leiding van mej. Wijna. Het pro. gramma bevatte toneelspel, declamatie, volksdansen en kampvuur. Mevrouw Hage-Stoutjesdijk dankte de medewerken den. In Breskens gaf de turnvereniging „Dio" haar eerste na-oorlogse uitvoering, die uitstekend slaagde en waarvoor gro te belangstelling bestond. De biljartclub K.O.T. uit Terneuzen speelde in café Het lage weegje een wed strijd tegen O.K.K. te Kwadendamme en won met 62. De K.A.B. te Groede organiseerde een kaartavond, waarbij het paar A. Adam—D. van Houtte de le prijs en het paar A. Ferket— C. Cous de 2de prijs be haalde. Bij de verliezers ging de le prijs naar G. Schautteet—C. de Poorter; de 2de prijs naar E, Adam—P. Provoost. Te Hoek werd in de gemeentelijke ge- hoorzaal een bonte avond gehouden door de plaatselijke voetbalvereniging H.S.V- Voorzitter E. Dieleman opende de bijeen komst, waarna het gezelschap Pierre Leenhouts voor een avond vol amuse ment zorgde. Bij de heer Faas te Sluiskil werd door de schuttersvereniging „De Brug" een schietwedstrijd gehouden. De heer C. Merris uit Koewacht schoot zowel de hoofdvogel als de eerste zij vogel. De tweede zijvogel was voor de heer L. de Wilde en de meeste vogels voor de heer G. Dhert uit Sluiskil. De K.A.B. te Sluiskil hield in het pa tronaatsgebouw een kaartwedstrijd met 56 spelers. Eerste werd de heer F. Schooff, tweede de heer P. van Dam en derde C. van PasseL Te Ritthem vergaderde de plaatselijke afdeling van de Coöperatieve Vereniging „Eiland Walcheren" onder voorzitterschap van de heer Joh. Cevaal Wzn. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren Joh. Cevaal Wzn., W. Bogaard L. van Eenennaam (Z.L.M.) en gekozen J. de Lange (C.B.T.B.). De gymnastiekvereniging „Oostkapel- le" gaf een uitstekend geslaagde uitvoe ring in het verenigingsgebouw te Oost- kapelle. De heer P. J. de Voogt sprak een openingswoord, waarna onder de deskun dige leiding van de heer J. J. de Keijzer een gevarieerd programma werd afge werkt. De leden van de schoolclub „Gezel ligheid kent geen tijd" te Westkapelle ga ven, onder leiding van de heer Osté een uitvoering, waarbij men o.m. met het to neelstukje „Het vrouwtje van Stavoren" veel succes oogstte. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Hulst II en Aardenburg II in puntenaantal gelijk. Nii lil de meester afdelingen van de K.N.V.B., afd. Zeeland dc |^anl" pioenen al bekend zijn, wordt het resterende programma langzamerhand afgewerkt. Wel gooide de regen dit weekend weer roet In het eten; Domburg eindigde in deze competitie in Ib op de derde plaats. In de laatste wedstryd werd Walcheren roet 52 geklopt. Lowed. Boys I Noormannen I Domburg I Schoondijke I Groede I 14 s H.A. Kerke I 14 Sluis I 13 Walcheren I 13 14 14 2 22 51-25 3 19 46-24 3 18 39-25 5 15 43-36 4 15 35-33 6 12 41-37 24-46 Burgh 0 0 13 0 9-62 De competitie in de eerste klasse C werd besloten met de wedstrijd Zonnemaire IZierikzee III. De hekkesluiters verloren ook deze wedstrijd, zodat zij wel gedoemd zullen zijn tot degradatie. 16 14 1 1 29 73-22 16 8 1 7 17 48-20 Dreischor I 16 6 3 7 15 36-40 Zierikzee III 16 6 3 7 15 23-41 Zonnemaire I 16 1 2 13 4 16-73 Hulst n heeft de oeilijke uitwed strijd tegen Hontenisse II In de re serve eerste klasse A tot een goed einde gebracht en daarmede deze concurrent uitgeschakeld voor de ti tel. Oostburg n had er tegen PSK II blijkbaar zin in en Hoofdplaat II drukte LJzendijke II nog iets vaster op de onderste plaats. Hulst II Aardenburg II Hontenisse II Steen H Oostburg II EMM H Ria W II Hoofdplaat II PSK H IJzendijke II 15 12 3 15 13 1 16 10 1 15 8 1 16 8 1 13 6 1 15 0 27 92-16 1 27 52-23 5 21 67-36 6 17 50-34 7 17 43-37 6 1 6 13 44-35 4 1 10 9 31-55 4 1 11 9 34-74 2 3 11 7 23-75 3 1 13 7 14-66 Zeelandia II en Eiervliet II kwa men In de reserve eerste klasse B weer in puntenaantal gelijk, doordat Zeelandia II tegen Breskens III niet verder kwam dan een gelijk spel en De Zeeuwen Hl tegen de Bressiaan- ders kansloos bleek. 10 7 1 2 15 33-17 10 6 3 1 15 22-13 10 5 3 2 13 26-11 11 4 2 5 10 23-24 8 4 1 3 9 22-19 11 3 1 7 7 16-28 10 0 1 9 1 9-39 Biervliet II Zeelandia II Clinge II Axel IH Breskens Hl De Zeeuwen IH Sluiskil U Zuidzande bracht Retranchement in Hb een flinke nederlaag toe. Biervliet Hl 14 12 2 0 26 59- 8 Retranchement I 13 7 1 5 15 41-25 Zuidzande I 14 7 0 7 14 37-42 Middelburg V 12 4 1 7 9 15-36 Groede II 11 0 0 11 0 3-44 Zuiddorpe behaalde in IIc een 51 zege op zijn grootste concur rent Hontenisse III. terwijl Koewacht II Vogelwaarde II op de laatste plaats hield. Zuiddorpe I Hontenisse Hl Koewacht II Corn Boys IH Graauw I 14 10 3 1 23 43-20 16 9 3 4 21 62-44 17 5 3 9 13 35-41 10 5 0 5 10 32-42 2 9 8 30-42 3 6 1 15-29 Vogelwaarde II* 11 SVOWK speelde in lid zijn laatste wedstryd tegen Renesse II en ver loor deze met 31. Burgh II SVOWK I Renesse H Dreischor II 12 10 1 1 21 44-18 12 6 1 5 13 37-20 11 2 4 5 8 18-28 11 12 8 4 17-50 In ma won Goes IV met grote cij fers van Middelburg VI en verover de daardoor de leiding. Goes IV 11 9 1 1 19 61-12 Domburg H 11 8 2 1 18 49-21 Lewed. Boys H 11 2 0 9 4 18-40 Middelburg VI 11 1 1 9 3 13-69 Tegen de- verwachting in verloor Sluis HinlIIb van Retranchement H met 1—2. Sluis n Breskens IV EMM Hl Retranchem. H Oostburg III 12 9 0 3 18 36—18 9 6 2 1 14 35—10 12 4 3 5 11 26—37 12 3 1 8 5 23—51 9 2 0 7 4 26—31 ZON EN MAAN 26 Maart. Zon: op 6.29 onder 19.04 Maan: op 6.23 onder 20-24 26 Maart. Vllssingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER u.+NAP u.+NAP 3,57 2.26 14.2' 2.44 2.43 1.48 1.76 2.31 3.19 3.41 3.56 14.55 15.54 16.12 16.21 2.33 2.51 2.53 1.64 1.93 LAAG WATER 1.—NAP u. -NAP 8.29 9.10 9.51 9.07 9.28 2.33 2.53 2.71 1.75 2.07 20.35 21.15 21.59 21.18 21.47 32. De agenten stonden er op, dat Kappie moest bewijzen, dat hij werke lijk de kapitein van de Kraak" was. „Dat is gemakkelijk ge noeg!" zei Kappie, ter wijl hij een la opentrok. „Hier is mijn paspoort, heren, en als u goed kijkt, ziet .u, dat ik daar op die foto bén!" ,,Ja, u bent het!" moes ten de agenten toege ven. „We zullen het schip van achter naar voren onderzoeken!" ,,Ik heb zo'n idee, dat de vogel al gevlogen is!" zei Kappie. Tim Teller was een uit stekend zwemmer en 't zwemvest hielp hem om de golven de baas te blijven. Met forse sla gen zwom hij naar de kust, waar hij in de verte het bootje van zijn vriend Pin Up zag liggen. „Ut geloof, dat we gered zijn!" dacht hij tevreden. „Hoewel het jammer is, want we waren vlak bij die koraal-riffen. Maar misschien weet de kapitein dat ook niet en stuurt hij er dadelijk recht op af! Dat zou nog eerfs een grap zijn!" Maar Tim Teller onderschatte Kappie, want die wist wel degelijk van de koraal-riffen af, omdat ze op zijn zeekaart getekend waren. Zodra de twee politieagenten, na vergeefs ge zocht te hebben, de „Kraak" weer verlaten hadden, ging Kappie naar de brug en zette de telegraaf op: „halve kracht vooruit", waarna hij het stuurrad ter hand nam en de koers wijzigde. Hulst IH zegevierde in me orer Hon tenisse n, terwijl Rapenburg II tegen nlsse n. terwijl Rapenburg D tegen Steen III een nederlaag leod. Graauw II en Sluiskil m deelden de punten. 15 14 0 8 1 Huist ni Rapenburg II Steen Hl- Sluiskil ui Hontenisse IV Graauw 11 16 6 1 14 4 2 13 4 1 1 28 97-21 4 17 40-36 9 11 43-70 8 10 34-53 8 9 31-50 4 1 10 9 37-53 2 winstpunten in mindering. In ons overzicht van gisteren was vermeld, dat Rillandia met 4-^-0 van Wemeldinge won. Dit moet zijn 04. De stand wordt dus: 3 23 56—25 4 21 59—22 6 18 41—29 6 16 42—29 6 14 25—33 6 13 36—42 8 12 31—45 6 10 25—37 7 10 31- Nieuwdon) I 15 11 1 Arnemuiaen I 15 10 1 Krabbendijke I 15 9 0 Rillandia 15 9 0 Col. Boys I 16 Wemeldinge I 14 Kapelle I 15 VCK 1 11 Kloetinge I 13 Serooskerke I 13 0 3 10 5 4 5 3 5 2 5 0 4 2 15—57 De uitslagen van de juniorencom- getitie luiden: roep A II: Vlissingen LI—Goes II 7—0. Groep A HI: Hulst I—Clinge I 62. Groep E IH: Wemeldinge I— Kloetinge 15-0. Groep B V: Terneu zen I—Axel I 3—2. De overige vast gestelde wedstrijden werden afgelast. Marktberichten VEILING „ZUID-BEVELAND". 24 Maart. Groenten: Witlof A 3653; idem B 31—32; Spinazie 53; Groene kool 23; Rode kool 13; Boere kool 10; Witte kool 6—8.50; Prei 18—22, alles per 100 kg. VEEMARKT TE ROTTERDAM. 24 Maart. Aangevoerd in totaal 1609 dieren, waaronder 1106 vette koeien en 503 varkens. Prijzen per kg: vette koeien f 2.85—310. f 2.65—2.80. f 2.35—2.60. Var kens lev. gew. f 2.05—2.03, 2.—. De aan voer van vette koeien was aanmerkelijk groter met kalme handel err staande prij zen. Varkens, aanvoer iets minder, dc handel goed en de prijzen iets stijver. GRAANBEURS ROTTERDAM. 24 Maart: Binnenlandse granen (offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam): Tarwe prijshoudend f 23.50 —25.35, prima kwaliteit zonder vochtcon- ditie f 24.75—25.75. Voedcrgranen: Zomer- gerst f 33.50 laten. Geen interesse geen omzet. Haver f 24.00—25.5p; rogge f 3150 —32.50. Peulvruchten-boerenschoon. Flauw,. Gr. Erwten tot f 59.schokkers tot 62. bruine bonen tot 38.00. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 24 Maart: Kleiaardappelcn 35 mm op waarts: Bintjes 13.Alpha's 10.00— 10.50; Furore f 13.00—13.50: Bevelanders 13.50—14.—; Meerlanders 12.00—12.50. Zandaardappelen 35 mm opwaarts: Vo- ran f 850; Eigenheimers - geruimd; Re cord f 8.50; IJsselster 10.—; Libertas f 9.50; Noordeling f 9.50. Voeraardappelen 4.506.25, Prijzen per 100 kg en berekend op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumpUe-aardappelen op wagon, schip of auto. VISMIJN TE VEERE. Velling 24 Maart. Pellerij garnalen 194G kg.: 40—53; Schar 68 kg.: 22—36; Bot 106 kg.; 25—35; Middel tong 2 kg.: 1.18—1.64; Rog 22 kg.: 34—36; Ongesorteerde vis 110 kg.: 20—40. VISMIJN BRESKENS. Van 16—22 Maart. Export garnalen 2341 kg. 1.23—0.61; Binnenland garnalen 467 kg.: 1.17—0.30; Schar 64 kg.: 0.44-0.18; Bot 331 kg.: 0.30—0.16; Schol 14 kg.: 0.25: Tong 10 kg.: 1.51—1.20; Rog 6 kg.: 0.23; Tarbot 2 kg.: 1.38. Nagekomen advertentie. Heden nam de Heere nog plotseling van ons weg, na een smartelijk lijden, In het Zieken huis „Bethesda" te Vlissingen, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer PIETER JACOBUS QUAAK, in de ouderdom van bijna 79 jaar. Breskens: W. C. QUAAK— WE EDA. Cadzand: J. A. VAN LUUK— QUAAK P. J. VAN LUUK. Breskens: A. J. KLAAIJSEN— QUAAK H. KLAAIJSEN. Sluis: A. N. QUAAK M. QUAAK—DEES. Breskens: M. C. QUAAK Klein- en Achter kleinkinderen. Breskens, 23 Maart '52 De begrafenis zal D.V. plaats vinden op Woensdag 26 Maart 1952, des nam. 2.30 uur op de Algemene be graafplaats te Bres kens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9