NIEUWS UIT ZEELAND KAPPIE maakt 'n zorgelijke reis Zioin Zijpe ZUÏD-BEVFï AND ZONNEMAIRE DEFINITIEF OP DE LAATSTE PLAATS IN IC WISSEL BEVELANDEN DINSDAG 25 MAART 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kamerlid H. W. Tilanus sprak te Vlissingen Rode •'oor C.H.-Statenkring In het C.J.M.V.-gebouw te Vlissin gen sprak Maandagavond voor de C. H. Statenkring Vlissingen, de héél' K. W. Tilanus, lid van de Tweede Kamer, over staatkundige vragen van deze tijd. Na een inleidend woord door de voorzitter, de heer J. Deij uit Oost- en West-Souburg, ging de heer Tilanus na, welke problemen bij de aanstaande verkiezingen een rol spelen. Hierbij noemde hij twee domi nerende punten, namelijk de grond wetsherziening en de algemene poli tieke toestand in Nederland. Op dui delijke wijze verklaarde de heer Tila nus het hoe en het waarom van de grondwetsherziening en behandelde daarby achtereenvolgens de diverse wijzigingen van de grondwet, die thans aanhangig zijn gemaakt. Daarbjj schetste hij tevens op duide lijke wijze de ontwikkeling van de huidige internationale samenwerking, welke naar het oordeel van de rege ring de taak van de Kamerleden me de verzwaart, zelfs zodanig, dat uit breiding van de Kamer noodzakelijk is. De heer Tilanus zette daarbij zijn standpunt uiteen, dat zoals men weet Kameruitbreiding afwijst. Hij meende, dat de staatkundige ma chine niet beter zal lopen bij een gro tere Kamer, terwijl bovendien het noodzakelijk gevolg van een grotere Kamer zal zijn, dat alleen de partij prominenten het woord voeren. Ook dit noemde de heer Tilanus een on bevredigende toestand. Daarbij komt nog een financieel bezwaar: uitbrei ding komt op minstens 509.000 per jaar. Spreker achtte het niet uitge sloten, dat de Eerste Kamer met dit uitbreidingsvoorstel door de Twee de Kamer reeds aanvaard niet ac- coord zal gaan. In kringen van de Eerste Kamerleden heeft men met na me bezwaar tegen de mogelijkheid van stemoverdracht. Dc heer Tilanus meende, dat ook het voorstel om de leeftijdsgrens te ver lagen waarop men tot Kamerlid ge kozen kan worden, bij de Eerste Ka mer kans liep om te worden verwor pen. Voorts behandelde de heer Ti lanus de kwestie van de buitenland se betrekkingen en wees er met na druk op, dat bij de a.s. verkiezingen het Nederlandse volk zich over dit complex van vraagstukken zal die nen uit te spreken. Daarna behandelde spreker de Ne derlandse politieke situatie, waaraan hij vooraf deed gaan een reële be schouwing over de diverse moeilijk heden, die zich in internationaal ver band voordoen, vooral als gevolg van de spanning tussen Oost en West. Deze gebeurtenissen beïnvloeden het politieke leven van Nederland, aldus de heer Tilanus, zij beïnvloedden des tijds ook de laatste kabinetscrisis. De moeilijkheden, die zich toen voor deden, zullen ook bij de formatie na de verkiezingen een rol spelen, n.l. het militaire vraagstuk, de kwestie van de lonen en prijzen en tenslotte de handelsbalans. De heer Tilanus belichtte deze punten uitvoerig en merkte op bij de behandeling van de economische facetten dezer zaken, dat Nederland energiek kan aanpak ken. Op uitnodiging van de directie van de Koninklijke Mij. „De Schelde" had spreker 's middags de fabrieken en werkplaatsen dezer maatschappij in Vlissingen bezocht en daarbij was hem opgevallen hoe intens en met hoeveel toewijding hier wordt ge werkt. Voorts zette de heer Tilanus zijn standpunt in de Nederlandse politiek uiteen, waarbij hij op de grote nood zaak van samenwerking wees. Het is geen tijd voor kleine partij-ruzies, zo meende hij, men moet door sa menwerking trachten uit de moei lijkheden te komen. Tenslotte ont vouwde spreker in algemene trekken het Christelijk historisch beginsel. Na deze toespraak werden tal van vragen gesteld, waarbij vele actuele vraagstukken naar voren kwamen, o.a. Hardegarijp, de houding van prof. Gerretson, de samenwerking met de A.R. partij, enz. Er bestond voor deze bijeenkomst een grote be langstelling. Groede en „De Schelde' wonnen toneelconcours De dilettanten-toneelbond West- Zeeuwsch-Vlaanderen besprak tij dens een Zaterdag gehouden contact- avond te Oost burg het onlangs ge houden toneel-concours, waarna de uitslag bekend werd gemaakt en de prijzen konden worden uitgereikt. De voorzitter, de heer J. Schippers uit Groede, verwelkomde onder meer de burgemeester van Waterlandkerk- je, de Heer M. J. Verbrugge en de lo co-burgemeester van Oostburg, de heer J. H. van Kampen, alsmede de adspirantleden van de nieuwe afde lingen Sasput, Waterlandkerkje en St. Kruis, waarna mevrouw E. J. van den Broeckede Man uitvoerig alle opvoeringen besprak. In de eerste af deling, waarin werd deelgenomen door Oostburg, Breskens en Groede, verwierf Groede de eerste prijs, be staande uit een wisselbeker. In de tweede afdeling, waarin werd deelgenomen door Schoondijke, Sluis, Aardenburg,' Cadzand en de perso neelsvereniging van „De Schelde", verwierf deze laatste debuterende vereniging de eerste prijs, eveneens een wisselbeker. De beker voor de eerste afdeling was beschikbaar ge steld door de gemeente Oostburg, de tweede door de voorzitter van de bond. Goes JAARVERGADERING HÈNGELSPORTVERENIGING. De Eerste Goese Hengelsport Ver eniging (E.G.H.V.) hield Vrijdag haar algemene jaarvergadering in „Slot Ostende". Uit het feit dat 101 leden deze vergadering bezochten, blijkt wel dat ook de hengelsport zich in veler belangstelling kan verheugen. Daar de vereniging zich sterk uit breidde. besloot de vergadering het aantal bestuursleden met twee uit te breiden tot negen. Het nieuwe bestuur is thans samengesteld uit de heren A. C. Rinkhoud, voorzitter, G. J. J. Neels, secretaris, P. Hoogesteger, pen ningmeester en voorts A. Merison, P. de Bruine, H. J. van Noorden, C. J. Tilroe, F. L. J. van Vredegem en H. Verhoef, wanneer de functies alsnog zullen worden verdeeld. De afgetreden voorzitter, de heer P. W. Bliek, werd onder dankzegging voor diens verdiensten benoemd tot ere-voorzitter. In de vergadering werden tevens de dit jaar te houden concoursen vastge steld, alsmede de Hengelcompetitie. In de pauze vond een verloting plaats van 2 Benora Werpmolens. Na de rondvraag dankte de voorzitter de leden voor hun grote opkomst en sloot deze zeer geanimeerde vergadering. JAARVERGADERING „HET GOESE SAS" De zwem- en badclub „Het Goese Sas" te Goes heeft nieuwe plannen voor het komende seizoen. Zo zal er een nieuwe springplank worden aan gebracht. Met de bouw- en woning commissie te 's Heer Arendskerke is contact opgenomen voor de schadere geling en als alles naar wens ver loopt, zal het zelfs mogelijk zijn om naast de eerste zes badhokjes aan de zg. „Vakken" er nog zes aan de slui zen bij te bouwen. Een verheugend verschijnsel is ook, dat de burge meester van Kattendijke druk in de weer is om de moeilijkheden, die nog resten, uit de weg te ruimen. In Goes is het namelijk met het beoefenen van de zwemsport nog maar matig ge steld, temeer daar het practisch aan alle middelen ontbreekt om zich in deze sport te bekwamen. De activi teit van „Het Goese E geenszins overbodig. Bovenstaande mededelingen werden gedaan in een jaarvergadering, welke de vereni ging in de „Prins van "Oranje" te Goes hield. Besloten werd, adhaesie te betuigen aan een schrijven van de rector van het Christelijk lyceum voor Zeeland, dr. D. Baarends, ge richt aan de provinciale commissie voor de werkgelegenheid te Middel burg, waarin werd gewezen op de be hoefte te Goes aan een goed zwem bad. De leerlingen der plaatselijke scholen zouden daar dan zwemonder wijs kunnen krygen, terwijl buiten de schooluren voor het publiek een aantrekkelijke gelegenheid tot zwem men zou ontstaan. In het thans defi nitief benoemde bestuur hebben zit ting genomen: mej. A. A. Reynhout te Kloetinge; mej. A. Adriaanse te Goes en de heren A. van Heerenwaar- de; E. A. van Hensbergen; H. Jon kers; A. Jonse; L. T. Wassenaar en D. Speetjens, allen te Goes. Yerseke OUDERAVOND HERVORMDE SCHOOLVERENIGING. De Hervormde Schoolvereniging te Yerseke hield in een der lokalen van het schoolgebouw een ouderavond! De onderwijzer, de heer A. den Hoed hield een inleiding over het onder werp „Kind en Scnool". In de pauze was er gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen en om dit met het onderwijzend personeel te be spreken, Vooral het handwerk van de meisjes trok hierbij de aandacht. Na de pauze besprak het hoofd der school, de heer Mesuwse, nog enige huishoudelijke zaken. Eerste knobelrit op Noord-Beveland KERKNIEUWS Ds. A. C. Hey 75 jaar Woensdag 26 Maart a.s. zal ds. A. C. Hey, emeritus predikant van de Gere formeerde Kerk te Koudekerke en thans wonende te Buitenpost zijn 75e verjaardag vieren. Ds. Hey werd 26 Maart 1877 te Reeuwijk geboren; bezocht het gym nasium te Gouda en studeerde vervol gens aan de Vrije Universiteit te Am sterdam waar hij 23 Mei 1903 zijn can- didaatsexamen deed. Nadat cand. Hey 4 Augustus van datzelfde jaar door de classis Gouda was beroepbaar gesteld in de Gereformeerde Kerken in Ne derland, verbond hij zich 27 Mei 1906. na vooraf te zijn bevestigd door ds. J. P. Hagen aan zijn eerste gemeente, de Gereformeerde Kerk van Molenaars graaf. In 1913 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Tienho ven. 10 November 1918 verbond ds. Hey zich, na vooraf te zijn bevestigd door ds. S. T. Goslinga, emeritus pre dikant van Schiedam aan zijn derde en laatste gemeente, de Gereformeer de Kerk van Koudekerke, welke hij diende tot 1 Juli 1946, toen hem na 40 volbrachte dienstjaren emeritaat werd verleend. Ds. Hey was van 19251946 lid van de schoolraad voor district IX; van 1933—1946 deputaat van de Genera le Synode voor de zendingvan 1923 1946 lid van het Provinciaal Comité voor de Vrije Universiteit en was ver der van 19231940 mederedacteur van de Zeeuwse Kerkbode. VRIJ EVANG. GEMEENTEN. Aangenomen naar Nieuwvliet Q. van de Vrie, hulpprediker aldaar. Voor het eerst werd op Noord-Beve land een knobelrit gehouden, georga niseerd door de Motor- en Autoclub Ïnter-Scaldes. Het succes was onver wacht, want er verschenen niet min der dan 62 deelnemers aan de start. Na afloop werd in de Stadswijnkelder dus I te Kortgene de prijsuitreiking gehou den. De uitslag was: 1. C .Verburg, Kam perland, 143 pt.; 2. P. J. Verburg, Kort gene, 138 pt.; 3. P. de Bruyne, Kats, 135 pt.; 4. C. Janse, Colijnsplaat, 132 pnt.; 5. Th. Briefjes, Goes. 134 pnt.; 6. P. de Looff, Kortgene. 135 pt.; J. A. Eversdijk, Goes, 124 pt.; 8. Mevr. West- strate, Kattendijke, 123 pt.; 9. M. Fi- lius, Kortgene, 123 pt.; 10. J. Boone, Goes, 117 pt. Kruiningen VAARDIGHEIDSPRQEVEN. Een aantal ledeit van de gymnastiek vereniging K.W.V. te Kruiningen leg de de vaardigheidsproeven van het K.N.G.V. af. De volgende personen behaalden het diploma: Dames 2de graad: R. de Ridder, 87% p.; N. van de Paul, 87%; M. Bauer-Mallekoet, 87; L. Duindam, 83. Dames 3de graad: T. Goree, 68%; R. Hamelink, 86: M. Bauer-Duindam, 85; N. de Bel, 82%; C. Blok, 82; J. de Jonge, 82; C. van der Peyl, 79%; M. Hisschemöller, 78%. Afgewezen één. Heren 3de graad: L. Francke, 85; C. Potter, 84%. Adspiranten jongens: A. Heyns- dijk, 88; A. Bome, 85. Afgewezen vier. Adspiranten meisjes: M. Wage naar, 82%; M. Malgo, 75; J. Poley, 72%; M. Malgo, 72: J. Komejan, 71%; C. Saarnan, 71; L. Paauwe, 69; C. Buyze, 68%; A. Hoogstrate, 67. De jury bestond uit de heren J. de Dreu 'te Kruiningen en K. Kooman te Goes. De wisselbeker voor de beste prestatie kwam in het gezamenlijk bezit van de dames De Riader en Van de Parel. Heinkenszand De kiesvereniging „Gemeentebelang" vergaderde te Heinkenszand, onder voor zitterschap van de heer J- Wisse. De ver slagen van wnd. secretaris en penning meester, de heer J- Nijsse werden goed gekeurd en de bestuursleden de heren Wisse en J. J. Meulendijk herkozen. Wet houder C. Dellebeke sprak over het wo- ningbeleid. RAAD NISSE Meer secretariepersoneel De raad van de gemeente Nisse kwam in openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van bur gemeester J. D. Jansen. Een voorstel van B. en W., om de ziektekostenre geling Rijksambtenaren van toepas sing te verklaren op het gemeente- personeel, werd door de raad aange nomen. Ook het voorstel om met de gemeente 's Heer Abtskerke een kasgeldlening tot een bedrag van 12.000 aan te gaan met een loop tijd van een jaar, werd aangenomen. Men gaat deze lening aan voor het aanvullen van het kasgeld, daar de gemeente aan de provincie voor de weg 's GravenpolderOvezande het aanzienlijke bedrag van 57.457,37 moet betalen. Overeen gekomen werd, om in sa menwerking met de gemeente 's H. Abtskerke een ambtenaar ter secre tarie in vaste dienst aan te stellen en een leerling-ambtenaar ter secretarie in tijdelijke dienst. Deze ambtenaren zullen op een door B. en W. van bei de gemeenten opgesteld rooster in al lebei de gemeenten werkzaam zijn. De ambtenaar in vaste dienst zal in het bezit moeten zijn van een diplo ma G.A, 1. De leerling-ambtenaar zal op arbeidscontract komen te werken. Als leerling-ambtenaar werd voorge dragen de heer A. D. Lokerse uit Nisse, die van af 15 Maart reeds te 's Heer Abtskerke in functie is. Vastgesteld werd de salaris-rege ling voor het gemeentepersoneel. Aan de Hervormde Stichting voor maatschappelijk werk en gezinszorg in de ring Borssele van de Ned. Herv. Kerk, zal een subsidie worden ver leend, daar een gezïnsverzorgster van deze stichting in de gemeente werkt. Tot leden van de adviescom missie ingevolge de woonruimtewet zijn gekozen de heren; J. Boonman, J. Lokerse, J. Mol Wz., J. Nieuwen- huijse en P. v. d. Guchte. Kapelle BOND VAN OUD STRIJDERS. Te Kapelle werd in een daartoe speciaal Delegde vergadering beslo ten, om een afdeling op te richten van de Nederlandse Bond van Oud Strijders en Dragers van het Mobili- satiekruis. Het bestuur werd als volgt samen- festeld: Ds. Gruppen, voorzitter; B. puy, vice-voorziter; J. C. Staal, se cretaris-penningmeester; J. J. v. Wil- legen, alg.-adjunct en H. de Vries, lid. Als lia gaven zich 16 personen op. Kloetinge JAARVERGADERING. De Christelijke jeugdclub „Het Mos terdzaadje" hield haar 26e jaarverga dering. De leiding van deze avond be rustte bij de jeugdouderling, de heer M. Reijnhoudt. Het programma dat verschillende samenspraken, pantomi mes e.d. bevatte, werd op verdienste lijke wijze uitgevoerd. De muziekclub „Internos" verleende medewerking en bracht nummers, die bij het publiek goed in de smaak vielen. Het was een geslaagde avond. VAN TOT In Kapelle gaf de orkestvereniging ApoRo" voor het rsutsdepartement een geslaagd concert. Medewerking werd ver leend door mej. A. Wijnands, sopraan, de heer P. Huysse, tenor en de hoboïst Jac. Hoogkamer. De leiding berustte bij de heer A. B. Holster. Te Kapelle vergaderde de afdeling van de V.V.D. in hotel de Zwaan, onder voorzitterschap van de heer A. J. van Liere. De heer P. v.d. Have werd als bestuurslid herkozen. Te Yerseke werd ten overstaan van notaris J. C. Kram een woonhuis in de Kerkhoekstraat verkócht aan: de heer J. E. Zwagemaker voor f 1665. De school „Kakeldans" te Yerseke nam deel aan een wedstrijd uitgeschreven door het Maandblad voor Handwerken. Uit de 1978 inzendingen behaalde men een vierde prijs. Janny Koekman, Marie van den Boomgaard en Janny Nieuwen- huize kregen speciale bekroningen. Te Yerseke werd in de lokalen van de Nutskleuterschool een schildertentoon stelling gehouden door de schilderpa troons in samenwerking met de Studie, club Schilders, Er waren bijzonder fraaie staaltjes te bewonderen. In het kerkgebouw van de Vrij Evan gelische Gemeente te Yerseke werd een bijzondere dienst gehouden. Ds. H. R. Timmerman sprak over „De dochters van Jeruzalem". De belangstelling was groot. Te Rilland-Bath werd aan de heren M. C. Aarts. M. H. Bakker, W. Cevaal, W. J. Dieleman, N. D. de Goffeau. M. J. van Hoorn, J. A. Korstanje, H. J. de Leeuw, W. Lobbezoo, A. J. Ots, J. P. Ots, W. Slabbekoorn, A. C. Stevense, C. J. Traas, C. Vos, A. van Zweden en J. van Zweden het ereteken voor orde en vrede uitgereikt. Te Ritthem vergaderde de plaatselijke afdeling van de Coöperatieve Vereniging „Eiland Walcheren" onder voorzitterschap van de heer Joh. Cevaal Wzn. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren Joh. Cevaal Wzn., W. Bogaard en L. van Eenennaam (Z.L.M.) en gekozen J. de Lange (C.B.T.B.). De gymnastiekvereniging „Oostkapel- le" gaf een uitstekend geslaagde uitvoe ring in het verenigingsgebouw te Oost- kapelle. De heer P. J. de Voogt sprak een openingswoord, waarna onder de deskun dige leiding van de heer J. J. de Keijzer een gevarieerd programma werd afge werkt. De leden van de schoolclub „Gezel ligheid kent geen tijd" te WestkapeUe ga ven, onder leiding van de heer Osté een uitvoering, waarbij men o.m. met het to neelstukje „Het vrouwtje van Stavoren" veel succes oogstte. Te Hoek werd in de gemeentelijke ge hoorzaal een bonte avond gehouden door de plaatselijke voetbalvereniging H.S.V Voorzitter F. Dieleman opende de bijeen komst, waarna het gezelschap Pierre Leenhouts voor een avond vol amuse ment zorgde. De biljartclub K.O.T. uit Terneuzen speelde in café Het lage weegje een wed strijd tegen O.K.K. te Kwadendamme en won met 62. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Hulst II en Aardenburg II in puntenaantal gelijk. Nu in de meester afdelingen van de K.N.V.B., afd. Zeeland dc kam pioenen al bekend z\jn, wordt bet resterende programma langzamerhand afgewerkt. Wel gooide do regen dit weekend weer roet in het eten; Domburg eindigde in deze competitie In Ib op de derde plaats. In de Laatste wedstrijd werd Walcheren met 52 geklopt. Lewcd. Boys I Noormannen I Domburg I 34 Schoondijke I 14 Groede I 14 'sHA. Kerke I 14 Sluis I 13 Walcheren I 13 14 10 2 14 8 3 2 22 51-25 3 19 46-24 3 18 39-25 5 15 43-36 4 15 35-33 6 12 41-37 24-46 0 0 13 0 9-62 De competitie in de eerste klasse C werd besloten met de wedstrijd Zonnemaire IZierikzee Hl. De hekkesluiters verloren ook deze wedstrijd, zodat zy wel gedoemd zullen zijn tot degradatie. Burgh I 16 14 1 1 29 73-22 Renesse I 16 8 1 7 17 48-20 Dreischor I 16 6 3 7 15 36-40 Zierikzee III 16 6 3 7 15 23-41 Zonnemaire I 16 1 2 13 4 16-73 Hulst H heeft de oellijke uitwed strijd tegen Hontenisse II in de re serve eerste klasse A tot een goed einde gebracht en daarmede deze concurrent uitgeschakeld voor de ti tel. Oostburg II had er tegen PSK II blijkbaar zin in en Hoofdplaat II drukte IJzendijke II nog iets vaster op de onderste plaats. Hulst H 15 12 3 0 27 92-16 Aardenburg II 15 13 1 1 27 52-23 Hontenisse II 16 10 1 5 21 67-36 Steen H 15 8 1 6 17 50-34 Oostburg H 16 8 1 7 17 43-37 EMM II 13 6 1 6 23 44-35 Ria W II 15 4 1 10 9 31-55 Hoofdplaat II 16 4 1 11 9 34-74 PSK H 16 2 3 11 7 23-75 IJzendijke H 17 3 1 13 7 14-66 Zeelandia H en Biervliet II kwa men in de reserve eerste klasse B weer in puntenaantal gelijk, doordat Zeelandia II tegen Breskens Hl niet verder kwam dan een gelijk spel en De Zeeuwen Hl tegen de Bressiaan- ders kansloos bleek. Biervliet II Zeelandia II Clinge II Axel III Breskens IH De Zeeuwen IH Sluiskil II 10 7 1 2 15 33-17 10 6 3 1 15 22-13 10 5 3 2 13 26-11 11 4 2 5 10 23-24 8 4 1 3 9 22-19 11 3 1 7 7 16-28 10 0 1 9 1 9-39 Zuidzande bracht Retrartchement in nb een flinke nederlaag toe. Biervliet IH 14 12 2 0 26 59- 8 Retranchement I 13 7 1 5 15 41-25 Zuidzande I 14 7 0 7 14 37-42 Middelburg V 12 4 1 7 9 15-36 Groede II 11 0 0 11 0 3-44 Zuiddorpe behaalde in IIc een 51 zege op zijn grootste concur rent Hontenisse IJl, te)wijl Koewacht II Vogelwaarde II op de laatste plaats hield. 14 10 *3 1 23 43-20 3 4 21 62-44 Zuiddorpe I Hontenisse IH Koewacht II 17 Corn Boys Hl 10 Graauw I 14 Vogelwaarde II* 11 5 3 9 13 35-41 5 0 5 10 32-42 3 2 9 S 30-42 2 3 6 1 15-29 SVOWK speelde in Hd zijn laatste wedstrijd tegen Renesse H en ver loor deze met 31. Burgh II SVOWK I Renesse II Dreischor II 12 10 1 1 21 44-18 12 6 1 5 13 37-20 11 2 4 5 8 18-28 11 12 8 4 17-50 In HTa won Goes IV met grote cij fers van Middelburg VI en verover de daardoor de leiding. Goes IV Domburg H Lewed. Boys H Middelburg VI 11 9 1 1 19 61-12 11 8 2 1 18 49-21 11 2 0 9 4 18-40 11 1 1 9 3 13-69 Tegen de verwachting in verloor Sluis H in HI b van Retranchement H met 1—2. Sluis n Breskens IV EMM Hl Retranchem. n Oostburg III 12 9 0 3 18 36—18 9 6 2 1 14 35—10 12 4 3 5 11 26—37 12 3 1 8 5 23—51 9 2 0 7 4 26—31 ZON EN MAAN 26 Maart. Zon: op 6.29 Maan: op 6.23 onder 19.04 onder 20.24 HOOG WATER LAAG WATER 26 Maart. u.-f-NAP U.+ NAP U.—NAP U. -NAP Vlissingen 1.57 2.26 14.27 2.33 8.29 2.33 20.35 2.09 Terneuzen 2.31 2.44 14.55 2.51 9.10 2.53 21.15 2.28 Hansweert 3.19 2.43 15.54 2.53 9.51 2.71 21.59 2.45 Zierikzee 3.41 1.48 16.12 1.64 9.07 1.75 21.18 1.48 Wemeldinge 3.56 1.76 16.21 1.93 9.28 2.07 21.47 1.76 32. De agenten stonden er op, dat Kappie moest bewijzen, dat hij werke lijk de kapitein van de t,Kraak" was. „Dat is gemakkelijk ge noeg!" zei Kappie, ter wijl hij een la opentrok. „Hier is mijn paspoort, heren, en als u goed kijkt, ziet u, dat ik daar op die foto ben!" „Ja, u bent het!" moes ten de agenten toege ven. „We zullen het schip van achter naar voren onderzoeken!" „Ik heb zo'n idee, dat de vogel al gevlogen is!" zei Kappie. Tim Teller was een uit stekend zwemmer en 't zwemvest hielp hem om de golven de baas te blijven. Met forse sla gen zwom hij naar de kust, waar hij in de verte het bootje van zijn vriend Pin Up zag liggen. „Ik geloof, dat we gered zijn!" dacht hij tevreden. „Hoewel het jammer is, want we waren vlak bij" die koraal-riffen. Maar misschien weet de kapitein dat ook niet en stuurt hij er dadelijk recht op af! Dat zou nog eens een grap zijn!" Maar Tim Teller onderschatte Kappie, want die wist wel degelijk van de koraal-riffen af, omdat ze op zijn zeekaart getekend 'waren. Zodra de twee politieagenten, na vergeefs ge zocht te hebben, de „Kraak" weer verlaten hadden, ging Kappie naar de brug en zette de telegraaf op: „halve kracht vooruit", waarna hij het stuurrad ter hand nam en de koers wijzigde. Hulst IH zegevierde in HIc over Hon tenisse H, terwijl Rapenburg H tegen nisse H. terwijl Rapenburg H tegen Steen m een nederlaag leed. Graauw U en Sluiskil Hl deelden de punten. 15 14 0 13 8 1 16 14 Hulst Hl Rapenburg H Steen Hl* Sluiskil IH Hontenisse IV Graauw n 13 15 4 1 10 1 28 97-21 4 17 40-36 9 11 43-70 8 10 34-53 9 31-50 37-53 2 winstpunten in mindering. In ons overzicht van gisteren was vermeld, dat Rillandia met 40 van Wemeldinge won. Dit moet zijn 04. De stand wordt dus: Nieuwdorp I 15 11 1 Arnemuiden 1 15 10 1 Krabbendnke 1 15 9 0 Rillandia I 15 9 0 Col. Boys I 16 5 4 Wemeldinge I 14 Kapelle I 15 VCK 1 11 Kloetinge I 13 Serooskerke I 13 3 23 56—25 4 21 59—22 6 18 41—29 6 16 42—29 6 14 2533 6 13 36—42 8 12 31—45 6 10 25—37 7 10 31- 0 3 10 3 15—57 De uitslagen van de juniorencom- getitie luiden: roep A H: Vlissingen IIGoes II 7—0. Groep A III: Hulst IClinge I 62. Groep B Hl: Wemeldinge I Kloetinge I 5—0. Groep B V: Terneu zen I—Axel I 3—2. De overige vast gestelde wedstrijden werden afgelast. Marktberichten VEILING „ZUID-BEVELAND". 24 Maart Groenten: Witlof A 3633; Idem B 31—32: Spinazie 53; Groene kool 23- Rode kool 18: Boerc kool 10: Witte kool 6—8.50; Prei 18—22. alles per 100 kg. VEEMARKT XE ROTTERDAM. 24 Maart. Aangevoerd in totaal 1609 dieren, waaronder 1106 vette koeien en 503 varkens. Prijzen per kg: vette koeien f 2.85—3.10. f 2.65—2.80. f 2.35—2.60. Var kens lev. gew. f 2.05—2.03, 2.Dc aan voer van vette koeien was aanmerkelijk groter met kalme handel en staande prij zen. Varkens, aanvoer iets minder, de handel goed en de prijzen Iets stijver. GRAANBEURS ROTTERDAM. 24 Maart: Binnenlandse granen (offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam) Tarwe prijshoudend f 23.50 —25.35, prima kwaliteit zonder vochtcon- ditie f 2-1.7525.75. Voedcrgranen: Zomer- gerst 33.50 laten. Geen Interesse geen omzet. Haver f 24.00—25.50: rogge f 31.50 —32.50. Peulvruchten-boerenschoon. Flauw, Gr. Erwten tot f 59.—; schokkers tot f 62.—; bruine bonen tot f 38.00. AARDAPPELBEÜRS ROTTERDAM 24 Maart: Kleiaardappelen 35 mm op waarts: Bintjes f 13.—; Alpha's f 10.00 10.50; Furore f 13.00—13.50: Bevelanders f 13.50—14.—; Meerlanders f 12.00—12.50. Zandaardappeien 35 mm opwaarts: Vo- ran f 8.50; Eigenheimers - geruimd; Re cord f 8.50; IJsselster 10.—; Libertas 9.50: Noordeling f"9.50. Voeraardappelen f 4.506.25. Prijzen per 100 kg en berekend op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VISMIJN" TE VEERE. Veiling 24 Maart- Pellerij garnalen 1916 kg.: 40—53; Schar 68 kg.: 22—36: Bot 106 kg.: 25—35; Middel tong 2 kg.: 1.18—1.64; Rog 22 kg.: 34—36; Ongesorteerde vis 110 kg.: 20—40. VISMIJN BRESKENS. Van 16—22 Maart. Export garnalen 234L kg. 1.23—0.61; Binnenland garnalen 467 kg.: 1.17—0.30; Schar 64 kg.: 0.44—0.18; Bot 331 kg.: 0.30—0.16; Schol 14 kg.: 0.25; Tong 10 kg.: 1.51—1.20; Rog 6 kg.: 0.23; Tarbot 2 kg.: 1.38. Nagekomen advertentie. Heden nam de Heere nog plotseling van ons weg, na een smartelijk Hjden, in het Zieken huis „Bethesda" te Vlissingen, onze innig geliefde Man, Vader. Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer PIETER JACOBUS QUAAK, ln de ouderdom van bijna 79 jaar. Breskens: W. C. QUAAK— WEEDA. Cadzand: J. A. VAN LUUK— QUAAK P. J. VAN LUUK. Breskens: A. J. KLAAIJSEN QUAAK H. KLAAUSEN. Sluis: A. N. QUAAK M. QUAAK—DEES. Breskens: M. C. QUAAK Klein- en Achter kleinkinderen. Breskens, 23 Maart '52 De begrafenis zal D.V. plaats vinden op Woensdag 26 Maart 1952. des nam. 2.30 uur op de Algemene be graafplaats te Bres kens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7