NIEUWS UIT ZEELAND Zioin KAPPIE maakt 'n zorgelijke reis Zijpe WALCHEREN ZONNEMAIRE DEFINITIEF OP DE LAATSTE PLAATS IN IC -genda DINSDAG 25 MAART 1952 PR0V1N0I ALE ZEEUWSE COURANT Kamerlid H. W. Tilanus sprak te Vlissingen Rede •'oor C.H.-Statenkring In. het C.J.M.V.-gebouw te Vlissin gen sprak Maandagavond voor de C. Hi Statenkring Vlissingen, de heer H. W. Tilanus, lid van de Tweede Kamer, over staatkundige vragen van deze tyd, Na een inleidend woord door de voorzitter, de heer J. Deij uit Oost- en West-Souburg, ging de heer Tilanus na, welke problemen bij de aanstaande verkiezingen een rol spelen. Hierby noemde hy twee domi nerende punten, nameiyic de grond wetsherziening en de algemene poli tieke toestand in Nederland. Op dui delijke wijze verklaarde de heer Tila nus het hoe en het waarom van de grondwetsherziening en behandelde daarbij achtereenvolgens de diverse wijzigingen van de grondwet, die thans aanhangig zijn gemaakt. Daarbij schetste hij tevens op duide lijke wijze do ontwikkeling van de huidige internationale samenwerking, welke naar het oordeel van do rege ring de taak van de Kamerleden me de verzwaart, zelfs zodanig, dat uit breiding van de Kamer noodzakelijk is. De heer Tilanus zette daarby zijn standpunt uiteen, dat zoals men weet Kameruitbreiding afwyst. Hij meende, dat de staatkundige ma-> chine niet beter zal lopen by een gro tere Kamer, terwyi bovendien het noodzakeiyk gevolg van een grotere Kamer zal zijn, dat alleen de party- p ominenten het woord voeren. Ook uit noemde de heer Tilanus een on bevredigende toestand. Daarbij komt nog een financieel bezwaar: uitbrei ding komt op minstens 500.000 per jaar. Spreker achtte het niet uitge sloten, dat de Eerste Kamer met dit uitbreidingsvooi'stel door de Twee de Kamer reeds aanvaard niet ac- coord zal gaan. In kringen van de Eerste Kamerleden heeft men met na me bezwaar tegen de mogelijkheid van stemoverdracht. De heer Tilanus meende, dat ook het voorstel om de leeftydsgrens te ver lagen waarop men tot Kamerlid ge kozen kan worden, by de Eerste Ka mer kans liep om te worden verwor pen. Voorts behandelde de heer Ti lanus de kwestie van de buitenland se betrekkingen en wees er met na druk op, dat ^bij de a.s. verkiezingen het Nederlandse volk zich over dit complex van vraagstukken zal die nen uit te spreken. Daarna behandelde spreker de Ne derlandse politieke situatie, waaraan hy vooraf deed gaan een reële be schouwing over de diverse moeilyk- heden, die zich in internationaal ver band voordoen, vooral als gevolg van de spanning tussen Oost en West. Deze gebeurtenissen beïnvloeden het politieke leven van Nederland, aldus de heer Tilanus, zij beïnvloedden des- tyds ook de laatste kabinetscrisis. De moeilijkheden, die zich toen voor deden, zullen ook bij de formatie na de verkiezingen een rol spelen, n.l. het militaire vraagstuk, de kwestie van de lonen en pryzen en tenslotte de handelsbalans. De heer Tilanus belichtte deze punten uitvoerig en merkte op bij de behandeling van de economische facetten dezer zaken, dat Nederland energiek kan aanpak ken. Op uitnodiging van de directie van de Koninklijke Mij. „De Schelde" had spreker 's middags de fabrieken en werkplaatsen dezer maatschappy in Vlissingen bezocht en daarby was hem opgevallen hoe intens en met hoeveel toewijding hier wordt ge werkt. Voorts zette de heer Tilanus zijn standpunt -in de Nederlandse politiek uiteen, waarbij hy op de grote nood zaak van samenwerking wees. Het is geen tijd voor kleine partij-ruzies, zo meende hij, men moet door sa menwerking trachten uit de moei lijkheden te komen. Tenslotte ont vouwde spreker in algemene trekken het Christelijk historisch beginsel. Na deze toespraak werden tal van vragen gesteld, waarby vele actuele vraagstukken naar voren kwamen, o.a. Hardegarijp, de houding van prof. Gerretson, de samenwerking met de A.R. partij, enz. Er bestond voor deze bijeenkomst een grote be langstelling. Groede en „De Schelde wonnen toneelconcours De dilettanten-toneelbond West- Zceuwsch-Vlaanderen besprak tH- dens een Zaterdag gehouden contact- avond te Oostburg hot onlangs ge houden toneel-concours, waarna de uitslag bekend werd gemaakt en de prijzen konden worden uitgereikt. De voorzitter, de heer J. Schippers uit Groede, verwelkomde onder meer de burgemeester van Waterlandkerk je, de neer M. J. Verbrugge en de lo co-burgemeester van Oostburg, de heer J. H. van Kampen, alsmede de adspirantleden van ae nieuwe afde lingen Sasput, Waterlandkerkje en St. Kruis, waarna mevrouw E. J. van den Broeckede Man uitvoerig alle opvoeringen besprak. In de eerste af deling, waarin werd deelgenomen door Oostburg, Breskens en Groede, verwierf Groede de eerste prijs, be staande uit een wisselbeker. In de tweede afdeling, waarin werd deelgenomen door Schoondykë, Sluis, Aardenburg, Cadzand en de perso neelsvereniging van „De Schelde", verwierf deze laatste debuterende vereniging de eerste prijs, eveneens een wisselbeker. De beker voor de eerste afdeling was beschikbaar ge steld door de gemeente Oostburg, de tweede door de voorzitter van de bond. AFSCHEID BIJ „DE SCHELDE" In de timmerfabriek van de maat schappy „De Schelde" te Vlissingen wcra afscheid genomen van de heer D. A. Marys,, die na 32 Jaren als poll- toerder cn spulter in dienst van „De Schelde" te hebben gewerkt, met ver vroegd pensioen ging. Hoofdbaas So- hier sprak de heer Marijs toe cn zclde verheugd te zyn, dat de scheidende toch werkzaam zal blijven en wel als schilder. Namens directie, hoofdinge nieur, ambtenaren en personeel van de timmerfabriek bood spr. dc heer Marijs een schilderij en kunstschilder- materiaal aan. Middelburg BEVEILIGING TEGEN BRAND BIJ UITVOERINGEN. B. ^n W. van Middelburg hebben de raad voorgesteld de verordening houdende voorschriften ter voorko ming van brandgevaar zodanig te wijzigen, dat, indien de brandweer commandant in het belang van de veiligheid der bezoekers of van de brandveiligheid van een gebouw, bij een voorstelling, vermakelijkheid, concert, tentoonstelling, enz. bewa king door de brandweer noodzake lijk oordeelt, daaraan gevolg wordt gegeven door het stellen van één of meer brandwachten van de gemeen telijke brandweer. De practijk is nu zo, dat voor een byeenkomst een brandwacht wordt aangevraagd, wanneer meer dan 300 bezoekers worden verwacht. Blijkt dit aantal geringer te zijn, dan wordt de brand wacht huiswaarts gezonden. Dit achten B. en W. ongewenst. GARNIZOEN S COMMANDANT BEZOCHT R.ELB.S. In het belang van de voorlichting over het leger, maar vooral van de beroepskeuze bracht de commandant der Centrale Opleiding Administra- tief Kader in Middelburg, majoor J. Potteboom, Maandag een bezoek aan de RHBS te Middelburg, waar hij, in aanwezigheid van de directeur, ir. J. Ph. van Dalsum, voor de leerlingen van de hoogste klasse sprak over de betekenis van de krygsmacht in het algemeen en de taak van de beroeps officier in het bijzonder. Ook lichtte hij de jongens in over de opleiding tot beroepsofficier. De majoor, die een kadet van de K.M.A. had meege bracht, illustreerde zijn lezing met een aantal foto's. KERKNIEUWS Ds. A. C. Hey 75 jaar Woensdag 26 Maart a.s. zal ds. A. C. Hey, emeritus predikant van de Gere formeerde Kerk te Koudekerke en thans wonende te Buitenpost zijn 75e verjaardag vieren. Ds. Hey werd 26 Maart 1877 Reeuwijk geboren; bezocht het gym nasium te Gouda en studeerde Vervol gens aan de Vrije Universiteit te Am sterdam waar hij 23 Mei 1903 zijn can- didaatsexamen deed. Nadat cand. Hey 4 Augustus van datzelfde jaar door de classis Gouda was beroepbaar gesteld in de Gereformeerde Kerken in Ne derland, verbond hij zich 27 Mei 1906, na vooraf te zijn bevestigd door ds. J. P. Hagen aan zijn eerste gemeente, de Gereformeerde Kerk van Molenaars graaf. In 1913 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Tienho ven. 10 November 1918 verbond ds. Hey zich, na vooraf te zijn bevestigd door ds. S. T. Goslinga, emeritus pre dikant van Schiedam aan zijn derde en laatste gemeente, de Gereformeer de Kerk van Koudekerke, welke hij diende tot 1 Juli 1946, toen hem na 40 volbrachte dienstjaren emeritaat werd verleend. Ds. Hey was van 1925—1946 lid van de schoolraad voor district IX; van 1933—1946 deputaat van de Genera le Synode voor de zendingvan 1023 1946 lid van het Provinciaal Comité voor de Vrije Universiteit en was ver der van 1923—1040 mederedacteur van de Zeeuwse Kerkbode. VRIJ EVANG. GEMEENTEN, Aangenomen naar Nieuwvliet Q, van de Vrie, hulpprediker aldaar. „ONDERGRONDS" WINKELEN- IN MIDDELBURG Van Donderdag af is het in Mid delburg mogeiyk ook „ondergronds" te winkelen! In het Geschenkenhuis (v.h. fa. Den Boer) op de Markt, by het begin van de Lange Delft, is na melijk een onder de winkel gelegen magazyntje verbouwd tot een byzon- der fraai souterrain, voor deze fir ma een welkome uitbreiding van de verkoopruimte, voor de klanten een gelegenheid om ongestoord en op hun gemak hun keus te maken. Het souterrain, dat men langs een brede trap bereikt, is zeer smaakvol en modern ingericht met tal van vi trines en sierlijke uitstaltafels, dool' T.L.-buizen verlicht, waarin en waarop de lederwaren, het Delfts blauw, het tafelzilver en de staalwa- ren, aan welke artikelen deze ruim te gewyd is, op het voordeligst uit komen. Voor de betimmering werd blank eikenhout gebruikt, dat een goede combinatie vormt met het vele glas, de daglicht-verlichting en de weloverwogen uitstallingen. Het souterrain vormt voor het Geschen kenhuis een grote aanwinst en zal zeker ook door het publiek op prijs worden gesteld. AANKOOP SCHOOLBOEKEN. Het bestuur van de Vereniging voor Gereformeerd Onderwys te Middelburg vroeg de medewerking van het gemeentebestuur voor de aankoop van leerboeken in verband met de invoering van een nieuwe methode voor de lessen in het vak kennis der natuur, te geven in de 4e, 5e en 6e klasse van de school aan de Gravenstraat. De kosten van deze boeken worden op 342 ge raamd. B. en W. stellen de raad. voor de gevraagde medewerking' te verlenen. Vlissingen BESTELLER D. L. KOSTEJ! GEHULDIGD. Maandag vierde de lieer D. L. Kos ter, besteller le klasse bij de P.T.T. te Vlissingen zijn veertigjarig jubileum in dienst der posteryen. De heer Kos ter heeft al die jaren zijn werkzaam heden in Vlissingen verricht. Van de zijde zijner collega's ondervond de ju bilaris grote belangstelling: hij werd in de familiekring genuldigd en mocht talrijke geschenken, w.o. een vulpen en een vulpotlood in ontvangst nemen. Tevens ontving de heer Kos ter vanwege de Posterijen een oor konde voor 40 jaar trouwe dienst, welke keurig ingelijst een plaatsje in zyn huiskamer heeft v.v. Vlissingen heeft een nieuw bestuur In een buitengewone vergadering werd een nieuw bestuur van do voet balvereniging Vlissingen gekozen, zo weet de Sportkroniek te melden. Het oude bestuur had zich op één uitzon dering na niet herkiesbaar gesteld. Na stemming kwam er een geheel nieuw bestuur. Voorzitter werd de heer R. A. Brysse, die reeds vroeger de voorzittershamer by de rood-wit- ten heeft gehanteerd. De heer A. F. v .d. Pluym werd secretaris, terwyl de heer Van Balen als penningmees ter zal optreden.' Zeelandia en Breskens deelden de punten Zeelandia wist in een van beide kanten vrij slecht gespeelde wed strijd een kostbaar punt in de wacht te slepen. Na 9 minuten werd een goede voorzet van de Vries door Fransse fraai ingekopt. (1-0) Nadat Breskens een buitenspeldoelpunt te recht zag afgekeurd, werd het laat ste kwartier voor de rust een hevig offensief op het Zeelandia-doel ont ketend, doch doelpunten bleven uit. Na de thee zette Breskens het of fensief voort en slordig wegwerken >'af Ekkenbus de gelegenheid de par ijen op gelijke voet te brengen. (1-1) Even later zorgde dezelfde speler voor een voorsprong toen de Zee- landia-doelman te traag reageerde. (1-2). Het leek er op Hat Zeelandia een nederlaag ging lijden, maar een onverwacht ver schot van Janisse bracht ten slotte de partyen weer op gelijke voet. (2-2) FILMS iN ZEELAND Greer Garson tussen twee mannen De vrouw van een ander (Desire Me), een Amerikaanse film van Ar thur Hornblow Jr. De actrice Greer Garson, die, na een reeks nobele vrouwenfiguren op het doek te hebben gebracht mrs. Miniver, madame Curie, mrs Park- ington plotseling een geheel ander type rol vervulde Tn de olijke come- die „Maar Julia toch", is thans weer op vertrouwd terrein teruggekeerd. Men ontmoet haar in „Desire me" ala een Normandische vrouw, die, na ver nomen te hebben, dat haar man by een ontvluchtingspoging uit een Duits krygsgevangenkamp werd ge dood, besluit te trouwen met zyn ka meraad, wiens ontsnapping wél slaagde. De echtgenoot blykt echter niet te zyn overleden en keert terug en daarmee is het dramatisch con flict, dat reeds zo vele malen de kern van een filmverhaal uitmaakte, gebo ren. Robert Mitchum en Richard Hart spelen de mannelyke hoofdrollen in deze wel boeiende speelfilm, welke in het Vlisslngse Alhambra wordt ontrold. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Hulst II en Aardenburg II in puntenaantal gelijk. Nu in do racester afdelingen van de K.N.V.B., afd. „rÊnd pioenen a! bekend zün, wordt het resterende programma langzamerhand afgewerkt. Wel gooide de regen dit weekend weer roet In het eten. Domburg eindigde in deze competitie in Ib op de derde plaats. In laatste wedstryd werd Walcheren roet 5—2 geklopt. Hulst LU zegevierde in IHc over Hon- Lewed. Boys I Noormannen I Domburg I x Schoondykë I 14 Groede I 14 'sH.A. Kerke I 14 Sluis I 13 Walcheren I 13 14 10 2 14 8 3 2 22 51-25 3 19 46-24 3 18 39-25 5 15 43-36 4 15 35-33 6 12 41-37 0 24-46 R.C.S. door Sluiskil met 32 geklopt Sluiskil speelde zyn beste wedstrijd van het seizoen. Reeds van het begin af zat er volop de spanning in door dat de beide elftallen keurige aan vallen lanceerden, uit een waarvan Passennier na 15 minuten de bezoe kers de leiding bezorgde. (0-1) De aanvallen golfden regelmatig op en neer, zodat na korte tyd Overbeke kans zag meteen kopbal de stand ge lijk te maken. (1-1) In deze stand kwam voor de rust geen verandering meer. Met een tam schot bezorgde Over beke na de hervatting Sluiskil de leiding, toen hij alleen door de ver dediging was heengeglipt, (2-1) We derom gingen de aanvallen over en weer tot van de Driest in de twintig ste minuut zijn kan. waarnam en de stand op 2-2 bracht. Beide partyen probeerden daarna het beslissende doelpunt te forceren, waartoe het tempo aanmerkelijk werd opgevoerd. Het was tenslotte Sluiskil dat met de zege ging stryken toen een schot van Overbeke, dat terug in het veld stuit- te, keurig, werd Ingeschoten. (3-2) 0 0 13 0 9-62 De competitie in de eerste klasse C werd besloten met de wedstryd Zonnemaire IZiorikzee III. De hekkesluiters verloren ook deze wedstryd, zodat zy wel gedoemd zullen zijn tot degradatie. Burgh I 10 14 1 l 29 73-22 Renesse I 16 8 1 7 17 48-20 Dreischor I 16 6 3 7 15 36-40 Zierikzee IH 16 6 3 7 15 23-41 Zonnemaire I 16 1 2 13 4 16-73 Hulst II heeft de ...oeiiyke ultwed- stryd tegen Hontenisse II in de re serve eerste klasse A tot een goed einde gebracht en daarmede deze concurrent uitgeschakeld voor de ti tel. Oostburg II had er tegen psk II blijkbaar zin in en Hoofdplaat II drukte LJzendyke II nog iets vaster op de onderst® plaats. 15 12 3 0 27 92-16 15 18 x 16 10 1 15 8 1 16 8 1 13 15 16 16 17 Hulst II Aardenburg II Hontenisse II Steen II Oostburg II EMM H Ria W H Hoofdplaat n psk n LJzendyke U Zeelandia II en Biervliet H kwa men in de reserve eerste klasse B weer in puntenaantal geiyk, doordat Zeelandia II tegen Breskens Hl niet verder kwam dan een gelijk spel en De Zeeuwen III tegen ae Bresslaan- ders kansloos bleek. 1-17 1 27 52-23 5 21 67-36 6 17 50-34 7 17 43-37 6 1 6 13 44-36 4 1 10 9 31-55 4 1 11 9 34-74 2 3 11 7 23-75 3 1 13 7 14-66 VAN TOT In Kapelle gaf de orkestvereniging Apollo" voor het nutsdepartement een geslaagd concert. Medewerking werd ver leend door mej. A. Wijnands, sopraan de heer P. Huysse, tenor en de hoboïst Jac. Hoogkamer. De leiding berustte bij de heer A. B. Holster. Te Kapelle vergaderde de afdeling van de V.V.D. in hotel de Zwaan, onder voorzitterschap van de heer A. J. van Liere. De heer P. v. d. Have werd als bestuurslid herkozen. Te Yerseke werd ten overstaan van notaris J. C. Kram een woonhuis in de Kerkhoekstraat verkocht aan de heer J. E. Zwagemaker voor f 1605. De school „Kakeldans" tg Yerseke nam deel aan een wedstrijd uitgeschreven door het Maandblad voor Handwerken. Uit de 1978 inzendingen behaalde men een vierde prijs. Janny Koekman, Marie van den Boomgaard en Jqnny Nleuwen- huize kregen speciale bekroningen. Te Yerseke werd in de lokalen van de Nutskleuterschool een schildertentoon stelling gehouden door de schilderpa troons in samenwerking met de Studie- club Schilders. Er waren bijzonder fraaie staaltjes te bewonderen. In het kerkgebouw van de Vrij Evan gelische Gemeente te Yerseke werd een bijzondere dienst gehouden. Ds. H. R Timmerman sprak over „De dochters van Jeruzalem". De belangstelling was groot. Te Rllland-Bath werd aan de heren M. C. Aarts, M. H. Bakker, W. Cevaal, W- J- Dieleman, N. D. de Goffeau, M. J. van Hoorn, J. A. Korstanje, H. J. de Leeuw, W. Lobbezoo, A. J. Ots, J. P. Ots, W. Slabbekoorn, A. C. Stevense, C. J. Traas, C. Vos, A, van Zweden en J. van Zweden het ereteken voor orde en vrede uitgereikt. Te RitUiem vergaderde de plaatselijke afdeling van de Coöperatieve Vereniging „Eiland Walcheren" onder voorzitterschap van de heer Joh. Cevaal Wzn. Bij ae bestuursverkiezing werden herkozen de heren Joh. Cevaal Wzn., W. Bogaard en L. van Eenennaam (Z.L.M.) en gekozen J. de Lange (C.B.T.B.). De gymnastiekvereniging „Oostkapel- le" gaf een uitstekend geslaagde uitvoe ring in het verenigingsgebouw te Oost- kapelle. De heer P. j. de Voogt sprak een openingswoord, waarna onder de deskun dige leiding van de heer J. J. de Keijzer een gevarieerd programma werd afge- werkt. De leden van de schoolclub „Gezel ligheid kéht geen tijd" te Wostkapelle ga ven, onder leiding van de heer Osté een uitvoering, waarby men o.m. met het to neelstukje „Het vrouwtje van Stavoren' veel suoees oogstte. Te Hoek werd ln de gemeentelijke ge- hoorzaal een bonte avond gehóuden door de plaatselijke voetbalvereniging H.S.V Voorzitter F. Dieleman opende de bijeen komst, waarna het gezelschap Pierre Leenhouts voor een avond vol amuse ment zorgde. De biljartclub K.O.T. uit-Terneuzen speelde in café Het lage weegje een wed stryd tegen O.K.K. te Kwadendamme en won met 6—2. Biervliet II Zeelancïia II Clinge II Axel III Breskens III De Zeeuwen III Sluiskil II 10 7 1 2 15 10 6 3 1 15 22-13 10 5 3 2 13 26-11 11 4 2 5 10 23-24 8 4 1 3 9 22-19 11 3 1 7 7 16-28 10 0 1 9 1 tenisse D, terwdl Rapenburg H tegen nlsse II, terwyi Rapenburg II tegen Steen Hl een nederlaag leed. Graauw II en Sluiskil Hl deelden de punten. 15 14 0 1 28 97-21 13 8 1 4 17 40-36 16 6 1 9 11 43-70 14 4 2 8 10 34-53 13 4 1 8 9 31-50 15 4 1 10 9 37-53 Hulst Hl Rapenburg II Steen UI* Sluiskil m Hontenisse IV Graauw II 2 winstpunten in mindering. In ons overzicht van gisteren was vermeld, dat Rillandia met 4- -0 van Wemeldinge won. Dit moet zyn 04. De stand wordt dus: Nleuwdoip I 15 11 1 Arnemuiden 1 15 10 1 Krabbendbke 1 15 9 0 Rillandia I 15 9 0 Col. Boys 1 16 5 4 Wemeldinge 1 14 5 3 Kapelle I VCK 1 Kloetinge I Zuidzande bracht Retranchement in lib een flinke nederlaag toe. Biervliet Hl 14 12 2 0 26 59- 8 Retranchement I 13 7 1 5 15 41-25 Zuidzande I 14 7 0 7 14 37-42 Middelburg V 12 4 1 7 9 15-36 Groede II 11 0 0 11 0 3-44 Zuiddorpe behaalde in He een 5—1 zege op zijn grootste concur rent Hontenisse IH. terwyl Koewacht II Vogelwaarde II op de laatste plaats hield. 14 10 3 1 23 43-20 16 9 3 4 21 62-44 17 Ég 10 14 5 3 9 13 35-41 5 0 5 10 32-42 3 2 9 8 30-42 2 3 6 1 15-29 Ud zyn laatste Zuiddorpe I Hontenisse HE Koewacht II Corn Boys HE Graauw I Vogelwaarde H* 11 SVOWK speelde wedstryd tegen Renesse H en ver loor deze met 31. Borgh II 12 10 1 1 21 44-18 SVOWK I 12 6 1 5 13 37-20 Renesse H 11 2 4 5 8 18-28 Dreischor H 11 1 2 8 4 17-50 In IHa won Goes IV met grote cij fers van Middelburg VI en verover de daardoor de leiding. Goes TV 11 9 1 1 19 61-12 Domburg H 11 8 2 1 18 49-21 Lewed. Boys II 11 2 0 9 4 18-40 Middelburg VI 11 1 1 9 3 13-69 Tegen de verwachting in verloor Sluis II in HI b van Retranchement n met 1—2. Sluis n Breskens IV EMM HI Retranchem. II Oostburg IH 12 9 0 3 18 36—18 9 6 2 1 14 35—10 12 4 3 5 11 26—37 12 3 1 8 5 23—51 9 2 0 7 4 26—31 ZON EN MAAN 26 Maart. Zon: op 6.29 onder 19.04 Maan: op 6.23 onder 20.24 VLISSINGEN. Vandaas Jan van Bovenhuis, bijeen komst Oecumenische Jeugdraad. On derwerp: „Eén Kerk of geen", 8 uur. 32. De agenten stonden er op, dat Kappie moest bewijzen, dat hij werke- lyk de kapitein van de „Kraak" was. „Dat is gemakkolylc ge noeg!" zei Kappie, ter wyl hy een la opentrok. „Hier is myn paspoort, heven, en als u goed kykt, ziet u, dat ik daar op die foto ben!" .,Ja, u bent het!" moes ten de agenten toege ven. „We zullen het schip van achter naar voren onderzoeken!" „He heb zo'n idee, dat de vogel al gevlogen is!" zei Kappie. Tim Teller was een uit stekend zwemmer en 't zwemvest hielp hem om de golven de baas te blijven. Met forse sla gen zwom hij naar de kust, waar hy in de verte het bootje van zyn vriend Fin Up zag liggen. „Ik geloof, dat we gered zijn!" dacht hy tevreden. „Hoewel het jammer is, want we waren vlak by die koraal-riffen. Maar misschien weet de kapitein dat ook niet en stuurt hij er dadeiyk recht op af! Dat zou nog eens een grap zijy!" Maar Tim Teller onderschatte Kappie, want die wist wel degeiyk van de koraal-riffen af, omdat ze op zyn zeekaart getekend waren. Zodra de twee politieagenten, na vergeefs ge zocht te hebben, de „Kraak" weer verlaten hadden, ging Kappie naar de brug en zette de telegraaf op: „halve kracht vooruit", waarna hy het stuurrad ter hand nam en de koers wijzigde. 3 23 56—25 4 21 59—22 6 18 41—29 6 10 42- -29 6 14 25—33 6 13 36—42 15 5 2 8 12 31—45 11 5 0 0 10 25—37 13 4 2 7 10 31—40 Seroosicérk® 1 13 0 3 10 3 1557 De uitslagen van de Juniorencom- eïtitle luiden: roep A II: Vlissingen H—Goes n 70. Groep A HI: Hu}»* 1 0—2. Groep B ID: Wemeldinge I— Kloetinge 15-0. Groep B V: Terneu- zen I—Axel I 3—2. De overige vast- gestelde wedstryden werden afgelast. HOOG WATER LAAG WATER 26 Maart. u.+NAP U.+NAP u.—NAP u. -NAP Vlissingen 1.57 2.26 14.27 2.33 8.29 2.33 20.35 2.09 Terneuzen 2.31 2.44 14.55 2.51 9.10 2.53 21.15 2.28 Hansweert 3.19 2.43 15.54 2.53 9.51 2.71 21.59 2.45 Zierikzee 3.41 1.48 16.12 1.64 9.07 1.75 21.18 1.48 Wemeldinge 3.56 1.76 16.21 1.93 9.28 2.07 21.47 1.76 Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 24 Maart. Aaardappels: Bintjes 1030: Zeeuwe bonte 10. Fruit: Jonathan 33-60: Goudrelnet 44 S4; Golden Delic. 45—64. Groenten: Uien 630: Prei 1834; Ro dekool 12—22; Savoyekool 14—35: Boe- rekool 6—16; Spruiten 36—68; SnijEla en dunsel 08—1.73 RadUs 17—22: Witlof 34— 60- Sla (stuks) 11—23; Andyvie 63—66; Spinazie 63—77; Kroten 18-23; Rabar ber 59—60; Koolrapen 2—7; Peen 5—21; Bloemkool A 68; idem B 45—58; idem C 2044; idem D 1618. VEEMARKT TE ROTTERDAM. 24 Maart. Aangevoerd ln totaal 1609 dieren, waaronder 1106 vette koeien en 503 varkens. Prijzen per kg: vette koelen f 2.85—3.10. f 2.65—2.80, f 2.35—2.60. Var kens lev. gew. f 2.05—2.03, 2.—. De aan voer van vette koelen was aanmerkelijk groter met kalme handel en staande prij zen. Varkens, aanvoer iets minder, de handel goed en de prijzen iets styver. GRAANBEURS ROTTERDAM. 24 Maart: Binnenlandse granen (offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam); Tarwe prijshoudend f 23.50 —25.35. prima kwaliteit zonder vochtcon- ditie i 24.75—25.75. VoedergranenZorner- gerst f 33.50 laten. Geen interesse geen omzet. Haver I 24.00—25.50; rogge f 31.50 —32.50. Peulvruchten-boerenschoon. Flauw. Gr. Erwten tot f 59.—; schokkers tot t 62.—; bruine bonen tot f 38.00. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 24 Maart: Kleiaardappelen 35 mm op waarts: Bintjes f 13.Alpha's f 10.00— 10.50; Furore f 13.00—13.50; Bevelanders f 13.50—14.—; J.Ieerlanders f 12.00—12.50. Zandaardappelen 35 mm opwaarts: Vo- ran f 850; Eigenheimers - geruimd; Re cord f 8.50; Usselster f 10.—; Llbertas f 9.50; Noordeling t 9.50. Voeraardappelen f 4.50—6.23. Prijzen per 100 kg en berekend op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VISMIJN TE VEERE. Veiling 24 Maart. Pellerij garnalen 1946 kg.: 40—53; Schar 68 kg.; 22—36; Bot 106 kg.: 25—35; Middel tong 2 kg.: 1.18—1.64; Rog 22 kg.: 34—36; Ongesorteerde vla 110 kg.: 20—40. Nagekomen advertentie. Heden nam de Heere nog plotseling van ons weg, na een smarteiyk lijden, ln het Zieken huis „Bethesda" te Vlissingen, onze innig geliefde Man, Vader. Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer PIETER JACOBUS QUAAK, in de ouderdom van byna 79 jaar. Breskens: W. C QUAAK— WEEDA. Cadzand: J. A. VAN LULJK QUAAK P. J. VAN LUUK. Breskens: A. J. KLAAUSEN— QUAAK H. KLAAUSEN. Sluis; A. N. QUAAK M. QUAAK—DEES. Breskens: M. C. QUAAK Klein- en Achter kleinkinderen. Breskens, 23 Maart '52 De begrafenis zal D.V. plaats vinden op Woensdag 26 Maart 1952. des nam. 2.30 uui op de Algemene^ be graafplaats kens. Bres

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3