NIEUWS UIT ZEELAND Zwin Zijpe ZEFUWSf H-VI. A ANDEREN ONHOUDBARE T0ESTAN0 ZEEUWSE VISSERS STICHTEN EIGEN VRIJE ORGANISATIE JIMMY BROWN, sportheld no.1 Issel Zeeuws -Vlaandere* MAANDAG 24 MAART 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT A. J. van Ockenburg f BEKEND APOTHEKER TE VLISSINGEN. krijgsgevangenen. Voor deze verdien» stelijke arbeid kreeg hij het kruis van verdienste van het Rode Kruis. De heer Van Ockenburg is voorts dertig jaar lang bestuurslid geweest van de Nutsspaarbank te Vlisslngen en enige jaren lid van het hoofdbe stuur. Vorig jaar werd hij door een auto aangereden. Het zag er naar uit, dat bij de gevolgen hiervan te boven was gekomen, doch enige weken ge leden werd hij weer ongesteld en zijn gezondheidstoestand werd snel min der. totdat Zondag het einde kwam. Het stoffelijk overschot wordt Woens dag a.s. ter aarde besteld. Tweejarig kind maakte dodelijke val van trap In Domburg heeft zich eenzeer tragisch ongeval met dodelijke afloop voorgedaan. Het 2-jarig zoontje van de heer G. Maranus viel van de zol dertrap en werd ernstig aan het hoofd gewond. In zorgwekkende toestand werd het kind naar het ziekenhuis te Middelburg overgebracht, waar het nog dezelfde avond overleed. GESLAAGD. Op 78-jarige leeftijd is Zondag te Vlissingen overleden de heer A. J van Ockenburg, in leven apotheker, die een bekende en geëerde figuur was in de Vlissingse samenleving. De heer Adriaan Jan van Ocken burg kwam, na afgestudeerd te zijn. in 1899 als apotheker in de zaak van zijn vader aan het Vierwindenplein. Later werd deze apotheek samenge smolten met de zaak van wijlen de heer Baert aan de Kleine Markt, in welk pand de apotheek Van Ocken burg nog altijd gevestigd is. De heer Van Ockenburg, die op 7 Juli 1949 hartelijk werd gehuldigd in verband met zijn gouden jubileum en die kort daarna benoemd werd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. is geruime tijd voorzitter geweest van het departement Zeeland der Kon Ned. Maatschappij tot bevordering van de pharmacie en werd later benoemd tot ere-lid van dit departement. Van 1930 tot 1935 was hij lid van het hoofd- bestuur der maatschappij. De overledene is ook bestuurslid der afdeling Vlissingen van het Ne- Voor het diploma 3e stuurman derlandse Rode Kruis geweest en Grote Handelsvaart slaagden de he- heeft in de eerste wereldoorlog een ren L. J. Polderman en J. J. de Bleu zeer belangrijke rol gespeeld bij de beiden leerlingen der De Ruyter- uitwisselmg van Duitse en Belgische school" te Vlissingen 2e Afdeling: le prjjsPers .ver. „De Schelde" te Breskens met „Moeder" van: Jack Bess. 2e prijs: „Nut en Genoegen" te Schoon- dijke met „Achter de wolken" van Spie. ring en Feenstra. 3e prijs: „Cadzandria" te Cadzand met „Moeder" van Jack Bess. 4e prijs: „Oranjebloem" te Sluis met „Geef mij Uw hand" van Wim Dumont. 5e prijs: Toneelclub Voetbalveren, te Aardenburg met „Waarvoor leven wij?' van A. Boere. Regieprijs: le afd. H. Duiker te Oostburg voor „Rebecca". 2e afd. W. Carels, Breskens voor „Moeder". Décorprijs: le prijs: A. v. d. Hemel en S. Mulder te Groede met „Rebecca". 2e prijs J. Jansen te Breskens met „Op hoop van zegen", le Afdeling: Dames: le prijs met extra lof voor buitenge wone prestatie, mej. M. Schijve te Groe de als mevr. de Winter in „Rebecca" Me vr. Bruggeman te Oostburg als Oma E*f- je in „Afrekening". le prijs: mej. A. Rlsseeuw te Groede als mevr. Danvers in ..Rebecca". Mevr. E. P. le Bleu te Breskens als Marietje in „Op hoop van zegen". Mevr. M. Ghyzels— v. d. Wege te Breskens als Jo in „Op hoop van zegen". 2e prijs: mevr. C. van Aert— Cruson te Breskens als Clementine in „Op hoop van zegen". Mevr. J. JansenVerhage te Breskens als Kniertje in ..Op hoop van zegen". Opvallend goed vertolkte kleine rollen, Mej. L. Lanse te Oostburg als het dienst-, meisje in „Afrekening". 2e Afdeling: Dames: le prijs: Mej. Bep de Gardeyn te Schoondijke als Annie in „Achter de wol ken". Mej. Adrl Klaassen te Breskens als Moeder Bos in „Moeder". 2e prijs: Mevr. J. de Koene—Masclée te Cadzand als Moeder Bos in „Moe- Groede en „De Schelde'' wonnen toneelconcours Zaterdagavond hield de Dilettanten Toneelbond West Zeeuwsch-Vlaande- ren in hotel Mabesoone te Oostburg een contactavond om het onlangs ge houden toneelconcours te bespreken. De voorzitter, de heer J. Schippers uit Groede heette alle aanwezigen en in het bijzonder de heer M .J. Ver- brugge, burgemeester van Waterland kerkje en de heer J. H. van Kampen, loco-burgemeester van Oostburg, har telijk welkom, evenals de adspirantle- den van de nieuwe afdelingen Sasput. Waterlandkerkje en St. Kruis. Daarna gaf hij het woord aan me vrouw E. J. v. d. Broeckede Man die alle opvoeringen uitvoerig besprak. Haar oordeel was, dat er grote voor uitgang valt te bespeuren in het di lettantentoneel in West Zeeuwsch- Vlaanderen. Deelgenomen hebben in de eerste afdeling: Oostburg, Breskens en Groe de, in de tweede afdeling: Schoondij ke, Sluis. Aardenburg, Cadzand en de Personeelsvereniging van de Schelde. Deze laatste debuterende vereniging kreeg het advies maar meteen over te gaan naar de eerste afdeling. Boven alle lof was de opvoering van Groede, wat regie, spel en décors be treft. Een extra woord van hulde was voor de regisseur, de heer H- Duinker uit Oostburg, en voor de heren A. v, d. Hemel en S. Mulder uit Groede voor de décors. Hierna volgde ds uitslag en de prijs uitreiking. De wisselbeker van de ge meente Oostburg werd door wethou der v. Kampen met een woord van aanmoediging uitgereikt aan de win nende eerste afdeling Groede. Hij wees op het belang van beter begrip van taal, beleefdheidsvormen en van schoonheid. De winnende in tweede afdeling, de Personeelsvereniging van de Schelde, ontving een wisselbeker beschikbaar gesteld door de voorzit ter, die deze zelf met een kort woord overhandigde. Aan de overige win naars werden medailles uitgereikt. UITSLAG: le Afdeling;: le prijs: „Groede" met ..Rebecca" van Daphne du Maurier. 2e prijs: „Thalia" te Breskens met „Op hoop van zegen" van Heyermans. 3e prijs: „Oefening en Ver maak" te Oostburg met „Afrekening" van Jan Fabricius. der". Opvallend goed vertolkte kleine rollen: Mej. L. Clynoke te Sluis als Blinde Greetje in „Geef mij Uw hand". (Dit 13- jarige meisje komt bijzondere lof toe), le Afdeling: Heren: le prijs met extra lof voor buitenge wone prestatie: R. Versohoore te Groe de als Maxim de Winter in .vRebecca". le prijs: J. Jansen te Breskens als Re der Bos in: „Op hoop van zegen". I. de Hulster te Breskens als Geert in: „Op hoop van zegen". G. Boerdam te Groe de als Frank in „Rebecca". H. Schepers VAN TOT De Koninklijke Harmonie uit Biervliet schijnt te Dom- in België destijds indruk gemaakt te hebben. Het bestuur ontving tenminste een uitnodiging om deze zomer wederom in Dour te komen concerteren In Kapclle vergaderde de afdeling van de Alg. Ned. Landarbeiders Bond onder voorzitterschap van de heer J. J. van Stel die sprak over de sociale wetgeving. Enige leden van de Hervormde Meis jes- en Jongensvereniging te Zonne. maire zullen aldaar van 24 tot en met 29 Maart een Inzameling houden van lectuur voor de militairen, in het kader van de C.J.M.V.-actie. In Wolfaartsdijk is ijverig gecollecteerd. In de maand Februari weid de diaconie van de Ned. Herv. Kerk f 210.25 rijker. Een collecte voor de inwendige zending leverde f 105.25 op; voor Doetlnchem kwam f 144.75 bijeen en op de Biddag vor het gewas werd een bedrag van f 358.25 bijeengebracht. Voor het carillon in Amerika bracht Noordgouwe f 37.— bijeen. De leden van de coöp. aan- en verkoop, vereniging „Eendracht Maakt Macht" te Driewegen, genoten dezer dagen van een filmprogramma, dat verzorgd werd door de heer Alink uit Wemeldinge en dooi de heer Woutersen, die een akkerbouw- film vertoonde, opgenomen op zUi» eigen bedrijf in Zuid-Beveland. De fruittelers uit Schorc woonden een vraaggesprek bij tussen de heer P. Oele, hoofdkeurmeester van de veiling Kapelle, en de heer A. yan Oosten, hoofdassistent van de Tuinbouwvoorlichtingsdienst. Zij behandelden het sorteren en verpakken van fruit en spraken over de kwaliteits eisen. D Christelijke Kleuterschool te Bier vliet houdt Donderdag en Vrijdag een tweetal ouderavonden. De ouden van dagen uit Biervliet zul len ook dit Jaar weer op reis gaan: zU blijven nu dichter bij huis en hopen een bezoek te brengen aan Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. De korfbalvereniging „Scampolo" m Zaamslag hield Zaterdagavond een fees telijke bijijeenkomst met voordrachten, toneel en een film over,.... korfbal In Oostkapelle vierde de toneelclub „Onder Opb" haar eerste lustrum, terwijl men eveneens in Jaarvergadering bijeen kwam. De voorzitter, de heer A. J, de Broekert «o de penningmeesteresse, me vrouw M. Provoost-Louw?, werden Her kozen. De Bond van Plattelandsvrouwen, de afdelingen Noord-Beveland van de Z.L. M. en L.J.G. en de Z.P.M. hielden een contactavond In de Stadswljnkelder te Kortgene. Er werd een film vertoond over het werk van de Ned. Heide Mij. en de L.J.G. voerde een éénacter op, welk programma afgewisseld werd met zang door het koortje van de Plattelandsvrou wen. Onder leiding van de heer M. Arendse hield de afdeling Gapinge van de Z.L.M. haar Jaarvergadering, waarbij de heer Arendse als voorzitter herkozen werd. De heren J. A. Vos en A. de Nood spraken resp. over „diepploegen" en over de in houd van het Z.L.M.-blad. De afdeling beschikt over een batig saldo. In Bruinisse is een bazar-comité ge vormd ten bate van de kleuterschool Het hoofd van deze school, mevrouw van Dij. ke, bedankte voor een benoeming in Rot terdam. zodat zij te Bruinisse aanblijft. Een bijzondere kip is het eigendom van de heer W. Nieuwdorp te Kloetinge; in de afgelopen week legde dit hennetje tweemaal een ei van 123 gram Acht en zestig scholieren uit St. Maar tensdijk en 30 kinderen uit Scherpenisse hebben dezer dagen een verkeers-examen afgelegd. De gymnastiekvereniging „Excelsior" in Poortvliet gaf een geslaagde Jaarlijkse uitvoering onder leiding van mevrouw Kugel. De vereniging telt thans 60 le den. In Oosterland hield de gymnastiekver eniging „S.S.S." onder leiding van de heer Dreljer haar jaarlijkse vaardigheids- oefeningen. De eerste prijzen gingen naar Marie Hage, Jopie Schippers, Nella Kod de en Kees van der Have. De nieuwe Burgemeester van der Ha- vestraat te Oosterlond is gereed gekomen en geeft thans aansluiting op de St. Joost, dijk, De Christelijke Jeugdclubs te Sluis hielden een jaarfeest, waar o.m. gespro ken werd door de heer J. Ketele en ds, L. P. W, Groenveld. Enkele samenspra ken door de meisjes van de Meisjesclub vielen zeer in de smaak. De vereniging van varkenshouders Oosterland cn SirJansland hielden haar jaarvergadering, waarbij de secretaris, de heer C. M. Zeyler. herkozen werd. te Oostburg als Jan Douma in „Aire. kening". 2e prijs: L. Schele te Groede als Jack Favell in „Rebecca". Opvallend goed vertolkte kleine rol len: le prijs: J. C. le Bleu te Breskens als Cobus in „Op hoop van zegen". M. van Meenen te Breskens als Simon in „Op hoop van zegen". A. Wagenaar te Bres kens als Kaps in „Op hoop van zegen" A. S. Mulder te Groede als Kolonel Ju- lyan in .Rebecca". 2e prijs: P. Bruggeman te Oostburg als Nico in „Afrekening". 2e Afdeling: Heren: le prijs met extra lof voor buitengewo. ne prestatie: W, Hoffmann te Breskens als Piet ln „Moeder". le prijs: P. van de Bussche te Sluis als Willem Bogert in „Geef mij Uw hand". F. J. van Rosevelt te Schoondijke als Jan in „Achter de woücén". Ph. van Kouteren te Aardenburg als Phil in „Waarvoor le. ven wij?" J. van Dijke te Breskens als Oom Willem in „Moeder". 2e prijs: P. Vasseur te Cadzand als Piet in „Moeder". M. Leenhouts te Sluis als Max van Gent in „Geef mij Uw hand". J. Smoorenburg te Sluis als Dirk ln „Geef mij Uw hand". J. A. de Hullu te Schoon dijke als Karei Weyts in „Achter de wol ken". Opvallend goed vertolkte kleine rol len: A. Hoogstadt als Paul Kersten in „Moeder". De jantjes in Terneuzen Naar aaiueiding van het operatio neel bezoek der Engelse en Neder landse mijnenvegers aan Terneuzen werd Zaterdagavond in hotel Rotter dam een inatuifavond gehouden, waarop voor de burgerij gelegenheid bestond met de officieren van de oor logsbodems kennis te maken. Deze waren voltallig aanwezig op de zeer geanimeerde bijeenkomst, die door een vrij groot aantal leden der bur gerij werd bezocht. De commandant maritieme midde len te Terneuzen. luitenant-ter-zee le klasse C. M. de Jager, wenste de bur gemeester van Terneuzen, mr, P. Teilegen, geluk met diens verjaardag en dankte r.amens de commandanten en officieren van de mijnenvegers voor de vriendelijke ontvangst welke het personeel van de oorlogsbodems in Terneuzen was bereid. Burgemees ter Teilegen sprak zijn grote vreugde uit over dit bezoek van geallieerde zeestrijdkrachten aan Terneuzen. Zondagmiddag om zes uur ontving de Engelse flottielje-commandant ltn. L. P. Walford R.N. aan boord van de M.M.S. 1610 de burgemeester van Terneuzen de districtscomman dant van de Kon. Marechaussée, ka pitein W. TI. van Haersma Buma, de Rijkshavenmeester van Terneuzen. de heer N. J. C. Lambrechtsen van Ritthem en hun dames, de comman dant maritieme middelen te Terneu zen. luitenant-ter-zee le kl. C. M. de Jager en de oudst-aanwezende Ne derlandse zee-officieren. Zaterdagmiddag speelde een ge combineerd Engels-Nederlands mari ne-elftal tegen net Kon. Marechaus sée-team, welke laatste ploeg met 1 —2 de overwinning, behaalde. Zondag middag versloegen da Engelse jam tjes hun Nederlandse collega's met 4r— 0. AANBESTEDING Door architect L. do Bruqne werd Zaterdagmiddag ln „Du Commerce" te Terneuzen namens de Woning bouwvereniging ..Werkmansbelang" aanbesteed het bouwen van 72 étage woningen in 3 blokken respectievelijk van 30, 24 en 18 woningen aan ae Rozenstraat te Terneuzen. Ingeschreven werd als volgt: F. J Lensen, Axel, 30 wo. f 330.000.—, 18 wo. f 264.000.— 24 wo. f 198.000.— massa f 790.000. R. Wiemeersch. Axel, f 319.542,—, f 259.667.f 205.591.en massa f 784.000.—. P. F. Voet. Kloosterzande, f 329.900, f 198.000.—, f 264.100.— massa f 779.800. N.V. Korteweg's Bouw Mij. Breda, f 337.800.— f 202.700.—. f 269.400.— massa f 759.800. Gebr. v. d. Poel Terneuzen. f 324.000. f 197.000.—. f 262.000.— masea f 748.700.—. De gunning werd aangehouden. Advertentie Kinderrijke gezinnen zijn de duoe Hoeveel jonge gezinnen zijn al niet de koning te rijk als het hun lukt een tweekamerwoning te bemachtigen. Het is geen schande klein behuisd te zijn maar het is toch wel erg lastig zo lang de lieve jeugd nog niet „droog" ls. Dan vormt frisse lucht, vooral 's winters, een netelig pro bleem. Voor de slachtoffers van de woningnood is Air-Wiek een ware uitkomst, want deze nieuwe Ameri kaanse vinding verlost U van de on vermijdelijke huisluchtjes, keuken» geuren en tabakswalm. Air-Wiek ca moufleert de geuren niet, het vernie tigt ze, want het bevat 125 reukdo- dende bestanddelen en chlorophyl het bladgroen dat de buitenlucht zo zui ver en fris maakt. Open de falcon trek de wiek omhoog en Air-Wiek doet de rest. Geen enkel geurtje weer staat Air-Wiek - een ware uitkomst niet alleen voor uw woning, maar ook voor kantoor en winkel. Een flacon Air-Wick a f 2.40 verschaft U op elk uur van de dag een behageljjlce om geving enliet is te merken als U vergeet de Air-Wiek open te zetten! Axel kampioen door kleine zege op Corn Boys Bij het zoeken naar zwakke plek ken zag Corn Boys diverse aanvallen op de Axel-verdediging stranden, doch ook Axel kreeg in het begin aan de andere zijde geen kans. Na onge veer twintig minuten spelen kon Axel de score openen toen Van de Velde een pass van de linksbuiten wist te benutten. (10). In deze stand kwam voor de rust door het vrij slappe spel geen verandering meer. Kort na de rust deed zich in deze wedstrijd nog een incident voor; de Axelspeler J. Jansen moest met een rebroken been naar het ziekenhuis te iluiskil worden vervoerd, hoewel in deze wedstrijd niet van ruw spel kon worden gesproken. Vlak na de her vatting was het weer Axel dat scoor de (20). De Axelaars deden hierna weinig moeite meer om de stand op te voeren en Corn Boys bleek te zwak om het Axel. dat nu sterk in de verdediging speelde, nog moeilijk te maken. Na een weinig fraaie wed strijd behaalde Axel dus het kampi oenschap van de derde klasse. Biervliet bleef baas in eigen huis. Na een vrij harde wedstrijd moest de Zeeuwen de puntjes in Biervliet laten. De Zeeuwen was weliswaar technisch beter, maar kreeg niet de gelegenheid dit overwicht in doel punten uit te drukken. De eerste aan vallen waren voor de Zeeuwen, doch de Biervliet-achterhoede was op haar Sost en wist goed weg te werken. ierna golfde ae aanvallen meer heen en weer doch het spel bleef over het algemeen een defensief karakter dra gen. Met een blanco stand brak de rust aan. Het spel na de rust gaf een veld- overwicht van de Zeeuwen te zien. doch nu kampte de voorhoede met een ernstig gebrek aan stootkracht zodat weer de doelpunten uitbleven. Bovendien had de Zeeuwen weinig ge luk; palen en lat keerden menige goed opgezette aanval op 't Biervliet-doel. Tenslotte ontstond uit een combina tie tussen de Biervlict-rcchtsbinnen en de Kramer 17 minuten voor het. einde het eei'ste doelpunt voor de gastheren. Tien minuten daarna was het de midvoor van Biervliet die de stand op 2—0 brachto. Kort voor het einde voegde Biervliet aan zijn voorsprong nog een puntje toe. zodat met 30 het einde kwam. Aihwtnntie „ZEV1BEL" OPGERICHT Stichting Zeeuwse Visserijbelangen treedt terug De Stichting Zeeuwse Visservjbelungen, destijds opgericht door de Pro vinciale overheid en gefinancierd door provincie en gemeenten, heeft op gehouden te bestaan. De subsidieverlening is stopgezet, doch door de krachtdadige wyze waarop de Stichting tal van visserüproblemen heeft aangevat, zyn de Zeeuwse vissers zich bewust geworden dat dit werk moet worden voortgezet. In een Zaterdagmorgen In de „Prins van Oranje" te Goes gehouden vergadering, werd daarom een eigen vrye organisatie, de Vereniging tot bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen, „Zevibel" opge richt. De vissers krijgen nu zelf het roer in handen, terwijl het oud© Stich tingsbestuur voorlopig als adviserend lichaam de nieuwe vereniging zal bystaan. De voorzitter van de Stichting, de heer A. L. S. Lockef eer. werd met algemene stemmen tot voorzitter van de nieuwe vereniging benoemd en dc heer A. C. Willemsen, burgemeester van Yerseke, zal voorlopig als secretaris-penningmeester blijven optreden. De heer Lockefeer noemde het een den van de commissie van bijstand, nl. de heren W. v. d. Berg, Bruinisse. B. W. Schot. Zierikzee, J. Bal, Tho- len, J. v. d. Heide, Nieuw Namen. J. Barbé. Philippine, H. Bom, Yerseke, P. de Baare. Breskens en J. van Bel- zen, Arnemuiden. VOORZITTER BENOEMD Hierna kwam de benoeming van een voorzitter aan de orde en alge meen kwam de wens naar voren, dat belangrijk moment voor de Zeeuwse visserij, nu zij haar eigen vrjje orga nisatie krUgt. Nog niet alle vissers hebben zich echter aangesloten. Het is de bedoeling dat leder persoonlijk lid wordt, dus los van de plaatselijke verenigingen. Wanneer allen lid zijn, zullen wellicht later de plaatselijke verenigingen een onderdeel van dc grote vereniging kunnen vormen. Behalve de gewone leden, die een eigen bedryf hebben, gullen o.a. ook meen «wnr,i ue we',, „a^r h,,H/>n»,vnnp IoHph «rnrrfon tnocrMn- de he?r Lockefeer. die als voorzitter van het Stichtingsbestuur zoveel werk had verzet, ook het presidium van de vereniging op zich zou ne men, De heer Lockefeer deed dit gaarne. De afgevaardigden van alle vissersgemeenten brachten hem hier voor afzonderlek dank Voorlopig nam burgemeester Willemsen de functie van secretarls-penningmees- ter op zich, totdat hierin definitief kan worden voorzien. De overige be stuursleden van de stichting zullen tot de eerste algemene vergadering in 1953, adviserende bestuursleden blijven. Nadat de statuten waren goedge keurd, waarmee de vereniging dus was geconstitueerd, sprak de voor zitter de hoop uit, dat de Zevibel zal kunnen büdragen, om de Zeeuwse vis serij te behouden en te verbeteren Tenslotte werden nog enkele visse rijproblemen besproken. buitengewone leden worden toegela ten. Hiertoe zullen de deelvissers be horen, die geen stemrecht 1crijgen, doch wel kunnen meespreken. De verschillende artikelen van de statuten konden vlot worden afge handeld. Het bestuur zal grotendeels worden gevormd door de vroegere le- Advertent te KERKNIEUWS PROF DR. K. SCHILDER OVERLEDEN. Zondag is te Kampen na een ziekte van enkele dagen onverwacht op Ql-Ja- rlge leeftijd overleden prof. dr. K. Schil der, hoogleraar in de theologie. Hij werd aan de theologische hogeschool aldaar cum laude theologisch candidaat in 1014. Later promoverede hU aan de universi teit te Erlangen summa eum laude. Zijn vroegere functies waren predikant bij de Gereformeerde kerken achtereen volgens van Ambt Vollehove. Vlaardin- gen, Gorinchem, Delft, Oegstgeest, Rot terdam-West (Delfshaven). Bij de generale Synode der Gerefor meerde Kerken werden destijds bezwaar schriften ingediend over de belijdenis van een groep leden der Geref. Kerken, van welke groep prof. Schilder de leider was. Deze bezwaarschriften zijn de oor sprong geworden van de totstandkoming van de Geref. Kerken, onderhoudende art. 31 der Kerkorde. Naast de theologische hogeschool der Geref. Kerken werd in Kampen door een groep-Schilder een eigen theologische hogeschool gesticht Prof. Schilder werd higraan hoogleraar. GEREF. KERKEN. Beroepen door de zendende Kerk van Middelburg in samenwerking met de zendende Kerk van Blora voor de missionnairen arbeid op Blora: ds H. Schut te Noordeloos, thans hulp prediker te Montfoort. MOTORSPORT DE K.N.M.V.— VEKKEERS-COMPETITIE Thans is de uitslag bekend gemaakt van de in Februari gehouden ver- keerscompetitie van de K.N.M.V. Winnaar werd de Almelose motor club met een gemiddelde van 7.3 fout. Op de tweede plaats komt de M.C. De Slipper uit Utrecht met ï.4. Van de 5 deelnemende Zeeuwse clubs kwam de M.C. Dè Zeeuwen uit Middelburg het beste uit de bus (16 —20 fouten). Op de tweede plaats kwam de M.C. Eendracht uit Tholen (2025 fouten), op de derde en vier de fllaatg de M.C. Sparta uit Zierik zee, en de M.A.C. Scheldegouwen uit Middelburg (2530 fouten). De M.A. C. Inter-Scaldes uit Goes sluit de rij met meer dan 30 fouten. 49. Janus en de kastelein deden alle moeite zich toegang tot het schuurtje te verschaffen. Zij duwden met z'n tweeën uit alle macht tegen de houten deur, die kraakte en steunde maar zich niet begaf. „Als je 't mij vraagt, Janus", hoorde Jimmy de kastelein zeggen, „dan zit-ie d'r in en houdt-le de klink naar beneden...!" Op hetzelfde ogenblik liet Jimmy Brown de klink los en wierp hij de deur met een ruk open...! De gevolgen wa ren voor Janus en de kastelein niet zo héél aan genaam. Zij stortten hals over kop het schuurtje binnen, iets wat ook in de bedoeling van Jimmv Brown had gelegen... De eerste die naar binnen vloog, was „Janus" die niemand anders bleek te zijn dan de visser met de ringbaard en deze trac- teerde hfj op zulk een formidabele opstopper, dat hij als een blok neerviel. Jlmmy greep Janus bij zijn kraag en wierp hem als een baal vuil was goed achter in het schuurtje. Voor zijn voeten poogde de kastelein, die languit voorover was ge vallen, weer overeind te krabbelen. Ook hem ver kocht Jlmmy een flinke mep, maar doordat het wat duister in het schuurtje was raakte hjj de an- ler niet precies op de goede plaats. De kastelein ïad althans nog het benul op zjjn knieën te vallen, waarna hij Jimmy deemoedig om genade begon te smelter Advertentie STIEFKIND IN KASTLADE. Hebt U misschien in uw portefeuille (of in een la) een briefje van vijf en twintig of honderd als „stiefkind"? Briefjes, die U niet graag uitgeeft, doch liever bewaart! Laat zo'n „stief kind" dan toch iets voor U doen, na melijk: aangroeien tot TWEE „stief kinderen! Nu kan dat. Elke f 100.— (of f 25.-) belegd in een Rente-spaar- brief van de Nationale Woningbouw leningen is over 19 jaar aangegroeid tot meer dan het dubbele. Rentespaarbrleven zijn verkrijgbaar bij banken of commissionnairs in ef fecten (in stukken van 100.- en 25.-) en bij de postkantoren (in stukken van 25.-). U kunt ze ook bestellen bij de Post cheque en Girodienst. Nieuws In een Notedop Het Frankfortse stadsbestuur is e«n grote aanval begonnen op de 7-jarige puinhopen van de oude binnenstad. Het loslaten van bulldozers op deze puin- vlakte is tevens een middel om de Frank- fortse politie bij te staan in haar verwoe de strijd tegen een steeds driester wor dende onderwereld. De kelders en de uit wrak hout der verwoesting opgetrokken barakken vormen sedert jaren de goot waarin de afval der menselijke samenle ving samenstroomt. Hier hebben de mis dadigers hun schuilplaatsen. Een mili tair tribunaal te Parijs heeft Pierre Con- stantirjl, een Corsicaan, die zegt Napo leon te zjjn, op beschuldiging van sa menwerking met de Duitsers tot 15 Jaar gevangenisstraf veroordeeld. Spanje heeft een schaakwondertje. Het is de 5- jarige Andresito Garcia Quesada- Het kind kan nog niet lezen of schrijven, maar toch heeft hij reeds alle sterke schaakspelers van BevlUa verslagen. In Jtaljë heeft zich Zaterdag in een me thaangasbron een ontploffing voorgedaan. De vlammen schoten tot dertig meter hoog. Vijftien arbeiders konden zich door op de vlucht U slaan in veiligheid stellen. Prof. Auguste Picard is met zijn zoon Jacques to Napels aangekomen om voorbereidingen te treffon voor een poging, het in 1923 door prof. Beek ge vestigde diepzeerecord te verbeteren. Pi- eard wil afdalen bij het eiland Ponza, waar de zee ongeveer 4000 meter diep ls. In verband met de ongeregeldheden in Caïro gijn Zondag vier Egyptenaren tot 7 jaar gevangenisstraf en dwangarbeid veroordeeld. Op dc spoorlijn Nijmegen —Den Bosch onder Wychen is Zondag een 3-jarig jongetje op een overweg door de trein gegrepen en gedood. 9 In het on dergrondse bedrijf van de mijn Oranje Nassau I te Heerlen werd Zondag de 21- Jarige houwer J. H. L. uit Klimmen door een steen getroffen en gedood. De verbouwing van het Witte Hul» j$ thans vrijwel voltooid. President Truman zal er deze week zlja intrek in nemea.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9