NIEUWS UIT ZEELAND Zivin Zijpe JIMMY BROWN, sportheld no.1 ZUID-BEVELAND ONHOUDBARE TOESTAND ZEEUWSE VISSERS STICHTEN EIGEN VRIJE ORGANISATIE Nieuw s WISSEL BEVELANDEN MAANDAG 24 MAART 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT A. J. van Ockenburg f BEKEND APOTHEKER TE VLISSINGEN. Op 78-jarige leeftijd is Zondag te Vlissingen overleden de heer A. J van Ockenburg, in leven apotheker die een bekende en geëerde figuur was in de Vlissingse samenleving. De heer Adriaan Jan van Ocken burg kwam, na afgestudeerd te zijn. in 1899 als apotheker in de zaak van zyn vader aan het Vierwindenplein Later werd deze apotheek samenge smolten met de zaak van wijlen de heer Baert aan de Kleine Markt, in welk pand de apotheek Van Ocken burg nog altijd gevestigd is. De heer Van Ockenburg, die op 7 Juli 1949 hartelijk werd gehuldigd in verband met zijn gouden jubileum en die kort daarna benoemd werd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is geruime tijd voorzitter geweest van het departement Zeeland der Kon Ned. Maatschappij tot bevordering van de pharmacie en werd later benoemd tot ere-lid van dit departement. Van 1930 tot 1935 was hij lid van het hoofd bestuur der maatschappij. De overledene is ook bestuurslid der afdeling Vlissingen van het Ne derlandse Rode Kruis geweest en' heeft in de eerste wereldoorlog een zeer belangrijke rol gespeeld bij de uitwisseling van Duitse en Belgische krijgsgevangenen. Voor deze verdien stelijke arbeid kreeg hij het kruis van verdienste van het Rode Kruis. De heer Van Ockenburg is voorts dertig jaar lang bestuurslid geweest van de *=Nutsspaarbank te Vlissingen en enige jaren lid van het hoofdbe stuur. Vorig jaar werd hij door een auto aangereden. Het zag er naar uit. dat hy de gevolgen hiervan te boven was gekomen, doch enige weken ge leden werd hij weer ongesteld en zijn gezondheidstoestand werd snel min der, totdat Zondag het einde kwam. Het stoffelijk overschot wordt Woens dag a.s. ter aarde besteld. Tweejarig kind maakte dodelijke val van trap In Domburg heeft zich een zeer tragisch ongeval met dodelijke afloop voorgedaan. Het 2-jarig zoontje van de heer G. Maranus viel van de zol dertrap en werd ernstig aan het hoofd gewond. In zorgwekkende toestand werd het kind naar het ziekenhuis te Middelburg overgebracht, waar het nog dezelfde avond overleed. GESLAAGD. Voor het diploma 3e stuurman Grote Handelsvaart slaagden de he ren L. J. Polderman en J. J. Ie Bleu, beiden leerlingen der De Ruyter- school" te Vlissingen Goes JAARVERGADERING OUD-LEERLINGEN FRUIT- TEELTSCHOOL Zaterdagmiddag hield de vereni ging van oud-leerlingen der Fruit- teeltschool te Goes haar jaaivergade- ring, onder voorzitterschap van de heer P. Verburg. Uit de jaarversla gen van secretaris en penningmeester bleek, dat het ledental gelijk is ge bleven, terwijl de kas sloot met een batig saldo van 504,In de plaats van de aftredende^bestuursleden Pol derdijk en M. P. Dees, werden geko zen de heren M. Verhulst uit 's Gra venpolder en P. Dekker uit Nieuw- dorp. De heer W. Philipse uit Kapelle hield een causerie over het onder werp „Kleine Tuinbouwmachines". VOOR I AARSCONFERENTIE N.Z.V. Zaterdagmiddag werd in het kerk gebouw Ier Vrij Evangelische ge meente te Goes de voorjaarsconferen tie gehouden van het district Zuid en Noord-Beveland der Nederlandse Zondagsschoolvereniging. Na opening door de voorzitter, de heer C. J. de Jonge, werd een inleiding gehouden door de heer J. v. d. Windt, directeur van de Stichting Kinderzorg te Mid delburg over het onderwerp: „Het godsdienstig besef bij het kind in de schoolleeftijd". Op boeiende wijze werd dit onderwerp behandeld In de pauze werden diverse verenigingsza ken afgehandeld. In de vacature? ont staan door het vertrek van mej. Eversdijk zal als vijfde lid van de districtsraad worden voorgedragen mej. M. Rottier leidster van de Zon dagsschool te Borssele. Na een vertelling door de secretaris de heer C. de Ruiter en een geza menlijke Koffiemaaltijd, hield ds. D. v. d. Werf van 's Heer Abtskerke een voordracht over Kaj Munk's ..Het Woord". De heer B. Meeuwse sloot deze goed bezochte en geslaagde voorjaarsconferentie. UITVOERING HERTOG VAN BEI JEREN GROEP De Goese padvindersgroep Hertog van Beijeren gaf Zaterdagavond on der leiding van hopman R. van Dijk een uitvoering in de goed bezette Schuttershofzaal. Hoewel het padvin- dersspel eerst goed tot zijn recht komt in de vrije natuur en de blok hut, zijn de jongens er toch in ge slaagd, de vele ouders en verdere be langstellenden enkele uurtjes in de fezellige padvindrssfeer te brengen. Ien heeft er mee kunnen genieten van hun avonturen en tegelijk op aantrekkelijke wijze kunnen kennis nemen van de gezonde vorming der jeugd, welke de padvinderij tot doel stelt. De welpen kwamen het eerst aan bod. Met het schetsje „De sneeuwbal" hekelden zij op een geestige manier de vaak lichtvaardige wijze waarmee een onschuldige uitlating wordt door verteld en de leugens in het land worden gebracht. Aardig was ook het spelletje „Niet zó, maar zó" dat het welpenleven in beeld bracht, zoals men zich dat enkele tientallen jaren geleden zou hebben gedacht. De hoofdschotel van deze avond vormde het verkenner pel „De legende van de blauwe bloem". Dit spel in drie bedrijven, speciaal door vaandrig IV. Sinke voor deze groep geschreven, was zowel door inhoud als spel bui tengewoon geslaagd. Een hartelijk applaus voor auteur en uitvoerenden vertolkte de dank van de bezoekers voor deze gezellige avond welke met het zingen van het Wilhelmus Werd gesloten. Het programma werd nog afgewis seld met een tweetal judo- en jiu jït- si-demonstraties door de sportschool Jansens. VOLKSONDERWIJS A'ERGADERDE De Federatie Zeeland van Volkson derwijs hield Zaterdagmiddag in de „Prins van Oranje" te Goes haar voorjaarsvergadering. De jaarversla gen van de secretaris en de penning meester werden zonder enige discus sie vastgesteld. Er kwam enige wijzi- gin gin de samenstelling van het be stuur. Men achtte het wenselijk dat het dagelijks bestuur zijn zetel kreeg te Goes. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. v. d. Woude, tot penning meester de heer G. Boon, tot secreta ris de heer H. v. d. Veen, terwijl de heren J. Nieuwenburg en Wondergem respectievelijk te Middelburg en te Terneuzen tot rayon-vertegenwoordi gers werden gekozen. Het mandaat van de andere streekbestuurders werd verlengd. Besloten werd tot uitgave van een gewestelijk contactorgaan. De algemene secretaris van Volks onderwijs de heer J. van Thuyl. hield een inleiding over: ,.Het openbaar on- derwijs eist onze aandacht". Kapelle RANGEERMACHINE LIEP UIT DE RAILS Vrijdagmiddag liep te Kapelle tij dens het rangeren op de loslijn van de fa. D. J. v. d. Have een rangeer machine uit de rails. Een ploeg van de N.S., die voor assistentie spoedig ter plaatse was, wist in korte tijd de machine weer in het rechte spoor te brengen. DE RAAD VERGADERT. De gemeenteraad van Middelburg komt Maandag 31 Maart om 2 uur in het Stadhuis in openbare^ vergadering bijeen. VAN TOT In Kapelle vergaderde de afdeling van de Alg. Ned. Landarbeiders Bond onder voorzitterschap van de heer J. J. van Stel die sprak over de sociale wetgeving. In Wolfaartsdijk is Ijverig gecollecteerd In de maand Februari werd de diaconie van de Ned. Herv. Kerk f 210.25 rijker. Een collecte voor de inwendige zending leverde f 165.25 op; voor Doetinchem kwam f 144.75 bijeen en op de Biddag vor het gewas werd een bedrag van f 358.25 bijeengebracht. De leden van de coöp. aan- en verkoop vereniging „Eendracht Maakt Macht" te Driewegen, genoten dezer dagen van een filmprogramma, dat verzorgd werd door de heer Aiink uit Wemeldinge en door de heer Woutersen, die een akkerbouw- film vertoonde, opgenomen op zijn eigen bedrijf in Zuid-Beveland. De fruittelers uit Schore woonden een vraaggesprek bij tussen de heer P. Oele. hoofdkeurmeester van de veiling Kapelle. en de heer A. van Oosten, hoofdassistent van de Tuinbouwvoorlichtingsdienst. Zij behandelden het sorteren en verpakken van fruit en spraken over de kwaliteits eisen. In OostkapeUe vierde de toneelclub „Onder Ons" haar eerste lustrum, terwijl men eveneens in jaarvergadering bijeen kwam. De voorzitter, de heer A. J. de Broekert en de penningmeesteresse, me vrouw M. Provoost—Louws, werden her kozen. De Bond van Plattelandsvrouwen, de afdelingen Noord-Beveland van de Z.L. M. en L.J.G. en de Z.P.M. hielden een contactavond in de Stadswijnkelder te ICortgene. Er werd een film vertoond over het werk van de Ned. Heide Mij. en de L.J.G. voerde een éénacter op, welk programma afgewisseld werd met zang door bet koortje van de Plattelandsvrou- wen. Onder leiding van de heer M. Arendse hield de afdeling Gapinge van de Z.L.M haar jaarvergadering, waarbij de heer Arendse als voorzitter herkozen werd. De heren J. A. Vos en A. de Nood spraken resp. over „diepploegen" en over de in houd van het Z.L.M.-blad. De afdeling beschikt over een batig saldo. In Bruinisse is een bazar-comité ge vormd ten bate van de kleuterschool. Het hoofd van deze school, mevrouw van Dij- ke, bedankte voor een benoeming in Rot terdam, zodat zij te Bruinisse aanblijft Een bijzondere kip is het eigendom van de heer W. Nieuwdorp te Kloetinge; in de afgelopen week legde dit hennetje tweemaal een ei van 123 gram Acht en zestig scholieren uit St Maar tensdijk en 30 kinderen uit Scherpenisse hebben dezer dagen een verkeers-examen afgelegd. De gymnastiekvereniging „Excelsior" in Poortvliet gaf een geslaagde jaarlijkse uitvoering onder leiding van mevrouw KugeL De vereniging telt thans 60 le den. In Oosterland hield de gymnastiekver eniging „S.S.S." onder leiding van de heer Dreijer haar Jaarlijkse vaardigheids oefeningen. De eerste prijzen gingen naar Marie Hage, Jopie Schippers, Nella Kod de en Kees van der Have. De nieuwe Burgemeester van der Ha- vestraat te Oosterland is gereed gekomen en geeft thans aansluiting op de St Joost, dijk. De Christelijke Jeugdclubs te Sluis hielden een jaarfeest, waar o.m. gespro ken werd door de heer J. Ketels en ds. L. P. W. Groenveld. Enkele samenspra ken door de meisjes van de Meisjesclub vielen zeer in de smaak. De vereniging ran varkenshouders Oosterland en Slrjansland hielden baar Jaarvergadering, waarbij de secretaris, de heer C. Mt Zeyler, herkozen werd, Installatie burgemeester te Oosterland De nieuwe burgemeester van Oos terland de heer S. W. A. Laurense te Wassenaar, zal op 4 April in een openbare raadsvergadering, te hou den in de conferentie-kamer geïnstal leerd worden. Onder leiding van dc eerste wethouder, de heer C. M. Zey ler. is een comité gevormd, dat tot taak heeft de feestelijke verwelko ming voor te bereiden. De oud- en waarnemend burgemees ter. de heer A. C. van der Have, zal op 29 Maart a.s. in een openbare raadsvergadering afscheid nemen van de gemeente, die hij 26 jaren gediend heeft. De heer Van der Have zal te Oosterland woonachtig blijven. DE MOSSEL-EXPORT De mosselexport was deze week (17—22 Maart) van weinig betekenis meer. Er werden door Bruinisser-kwe- kers nog 300 tonnen Zeeuwse i len naar Yerseke doorgeleverd. HANOBAL Marathon-dames kampioen Handbal: District Zuid 2e klasse. Dames: MarathonTonido 61 (Marathon kampioen). Heren: Mara thonTonido 85; Tonido IIVol harding 7 -3; Hellas H—Olympus 3 3; E.M.M.Marathon II afg. Afdeling Zeeland le klasse. Dames: Hellas IIIOlympus II 4 0; De Zeeuwen IIE.M.M. II afg. Heren: E.M.M. IIMarathon III afg. MARATHON—-TONIDO (dames) 6—1. Reeds na 5 min. scoorde Elve uit een mooie aanval het eerste doelpunt. Hierna nam dezelfde speelster 2 doelpunten voor haar rekening, mede door de slechte dekking van de gas ten. In de 15e min. brak v. Reems door (40), waarna Elve de bal in het uiterste hoekje plaatste. (5—0). Na de rust hadden de bezoeksters succes en kon JacobB keepster Soete- meyer passeren (51). Toen even Ia- ter van Belzen no. 6 in het net joeg, was de overwinning en daarmede het kampioenschap veilig. MARATHON—TONIDO (heren) 8o. In een snelle wedstrijd, die aanvan kelijk gelyk opging, heeft Tonido op nieuw voor Marathon moeten buigen. Reeds direct na de aanvang maakte Meyer er 10 van, terwijl even later Kaplon op zijn eentje het 2e doelpunt scoorde. Mijnsbergen maakte gebruik van een fout in de Marathon-verdedi ging 21, terwijl even later Corstan- je doorbrak. (22). De Tonido-doel- man blunderde toen Smeerdyk in schoot (32). en Cornelisse maakte hierna gelijk 33. Nadat Smeerdijk een penalty gemist had scoorde Meyer in de hoek. (43). Na de rust maakte Jacobs weer ge lijk (44). waarna Spuy er 54 van maakte. Hierna nam Meyer feilloos een penalty en even later ginv Kap lon er weer alleen vandoor. (74). Toen Smeerdijk er 84 van maakte verslapte het spel van Tonido. Mil., 'hous verkleinde 'dé achterstand nog tot 8—5, waarmee hetreinde kwam." Met deze overwinning is er nu meer spanning gekomen in de bovenste re gionen. Advertentie Kinderrijke gezinnen zijn de duoe Hoeveel jonge gezinnen zijn al niet de koning te rijk als het hun lukt een tweekamerwoning te bemachtigen. Het is geen schande klein behuisd te zijn maar het is toch wel erg lastig zo lang de lieve jeugd aog niet „droog" is. Dan vormt frisse lucht, vooral 's winters, een netelig pro bleem. Voor de slachtoffers van de woningnood is Air-Wiek een ware uitkomst, want deze nieuwe Ameri kaanse vinding verlost U van de on vermijdelijke huisluchtjes, keuken- geuren en tabakswalm. Air-Wiek ca moufleert de geuren niet, het vernie tigt ze, want het bevat '125 reukdo- dende bestanddelen en chlorophyl het bladgroen dat de buitenlucht zo zui ver en fris maakt. Open de falcon trek de wiek omhoog en Air-Wiek doet de rest. Geen enkel geurtje weer staat Air-Wiek - een ware uitkomst niet alleen voor uw woning, maar ook voor kantoor en winkel. Een - flacon. Air-Wiek 5 f 2.40 verschaft U op elk uur van de dag een behagelijke om geving enhet is te merken als U vergeet de Air-Wick open te zetten! Nu kunstmest duur is Bespreking over rijen bemesting Voor de bemesting van de land bouwgronden, waarby reeds jaren lang van oude theorieën werd uitge gaan, komen dc laatste tjjd nieuwere opvattingen naar voren. Men wil zich meer richten naar de behoeften van de gewassen dan van de grond. Vooral nu de prnzen van de kunst meststoffen schrikbarend zijn geste gen, verdient het ook overweging naar een besparing te zoeken. De ryksiandbouwconsulent voor West N. Brabant, ir. L. J. P. Kupers sprak hierover Zaterdagmiddag in de alge mene vergadering van de Vereniging van oud-ieerlingender Rllkslandbouw- winterschool te Goes, welke gehouden werd in „de Prins van Oranje". De inleider pleitte voor een rijenbemes- ling. Voordat de inleider het woord ver kroeg, werden enkele huishoudelijke zaken afgehandeld. De voorzitter, de heer C. Burgei', wekte in zijn openingswoord de jongeren op tot meer activiteit. De binnenlandse ex cursies konden niet doorgaan door gebrek aan belangstelling. In Decem ber zal het vtJftlg jarig bestaan van de vereniging worden herdacht. Te vens zal van de school zestig jaar bestaan. De rekening van de pen ningmeester, de heer C. v. d. Linde uit Dreischor. sloot met een batig saldo van 3056,6o. By de bestuursverkiezing werd de heer C. Burger herkozen, terwijl ln de plaats van de heer S. J. de Regt, die niet herkiesbaar was, gekozen werd de heer J. Quist te Kortgene. Bij de rondvraag pleitte de directeur der school, ir. J. Versteeg, voor uit wisseling van boerenzoons. Nadat over deze inleiding breed voerig van gedachten was gewisseld, wees ir. J. Bos aan de hand van een filmstrook nog op het grote belang van grondonderzoek, zoals dit ge schiedt od het Bedrijfslaboratorium voor Grondonderzoek. Arnemuiden vierde feest Ter gelegenheid van de installatie van Arnemuidens nieuwe burgemees ter, de heer J. van den Bos. had de feestcommissie voor Zaterdagmiddag en Zaterdagavond een aantrekkelijk feestprogramma samengesteld, waar van de bevolking, met name de jeugd, volop heeft genoten. 's Middags werd de „Ronde van Ar nemuiden" verreden, die uit 15 ron den bestond en een spannend verloop had. Op de gemeenteweide trokken gezellige volksspelen, zoals „stoeltje rijden" en een stoelendans voor da mes, veel kijkers. De jeugd spande al le krachten in bij het ringsteken op versierde fietsen in het centrum van het dorp. Om half acht werd de feestverlich ting op de Markt ontstoken. „Arne's Genoegen" zorgde voor vrolijke wijs jes, er werden amusante spelletjes op de Markt gespeeld en zo kwam veel te vroeg naar de zin van velen het einde van dit geslaagde feest. Helaas deed zich 's middags een droevige, gebeurtenis voor. Tijdens de wielerronde werd de 61-jarige me vrouw C. MeulmeesterDe Nooijer die zich op straat bevond, getroffen door een hartverlamming en overleed weinig ogenblikken later. KERKNIEUWS prof dr. k. schilder overleden. Zondag is te Kampen na een ziekte van enkele dagen onverwacht op 61-ja- rige leeftijd overleden prof. dr. K. Schil der, hoogleraar in de theologie. Hij werd aan de theologische hogeschool aldaar cum laude theologisch candidaat in 1914. Later promoverede hij aan de universi teit te Erlangen summa cum laude. Zijn vroegere functies waren predikant bij de Gereformeerde kerken achtereen volgens van Ambt Vollehove, Vlaardto- gen. Gorinchem, Delft, Oegstgeest, Rot terdam-West (Delfshaven). Bij de generale Synode der Gerefor meerde Kerken werden destijds bezwaar schriften ingediend over de belijdenis van een groep leden der GereL Kerken van welke groep prof. Schilder de leider was. Deze bezwaarschriften 2ijn de oor sprong geworden van de totstandkoming van de Geref. Kerken, onderhoudende art. 31 der Kerkorde. Naast de theologische hogeschool der Geref. Kerken werd in Kampen door een groep.Schilder een eigen theologische hogeschool gesticht. Prof. Schilder werd hieraan hoogleraar. GEREF. KERKEN. Beroepen door de zendende Kerk van Middelburg in samenwerking met de zendende Kerk van Blora voor de missionuairen arbeid op Blora: ds H. Schut te Noordeloos, thans hulp prediker te Montfoort. „ZEVIBEL" OPGERICHT Stichting Zeeuwse Visserijbelangen treedt terug De Stichting Zeeuwse Visscrybeiangen, destijds opgericht door de Pro vinciale overheid en gefinancierd door provincie en gemeenten, heeft op gehouden te bestaan. De subsidieverlening is stopgezet, doch door de krachtdadige wijze waarop de Stichting tal van vlsserijproblemen heeft aangevat, zyn de Zeeuwse vissers zich bewust geworden dat dit werk moet worden voortgezet. In een Zaterdagmorgen in de „Prins van Oranje" te Goes gehouden vergadering, werd daarom een eigen vrjje organisatie, de Vereniging tot bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen, „Zevlbel" opge richt. De vissers krijgen hu zelf het roer in handen, terwyl het oude Stich tingsbestuur voorlopig als adviserend lichaam de nieuwe vereniging zal bijstaan. De voorzitter van de Stichting, de heer A. L. S. Lockefeer, werd met algemene stemmen tot voorzitter van de nieuwe vereniging benoemd en de heer A. C. Willemsen, burgemeester van Yerseke, zal voorlopig als secretaris-penningmeester blijven optreden. De heer Lockefeer noemde het een den van de commissie van bijstand, belangrijk moment voor de Zeeuwse visserij, nu zy haar eigen vrije orga nisatie krijgt. Nog niet alle vissers hebben zich echter aangesloten Het is de bedoeling dat ieder persoonlijk lid wordt, dus Iob van de plaatselijke verenigingen. Wanneer allen lid zijn, zullen wellicht later de plaatselijke verenigingen een onderdeel van de grote vereniging kunnen vormen. Behalve de gewone leden, die een eigen bedryf hebben, zullen o.a. ook buitengewone leden worden toegela ten. Hiertoe zullen de deelvissers be horen, die geen stemrecht krygen, doch wel kunnen meespreken. De verschillende artikelen van de statuten konden vlot worden afge handeld. Het bestuur zal grotendeels worden gevormd door de vroegere le- Advertentie MOTORSPORT DE K.N.M.V.— VERKEER S-COMPETITIE Thans is de uitslag bekend gemaakt van de in Februari gehouden ver- keerscompetitie van de K.N.M.V. Winnaar werd de Almelose motor club met een gemiddelde van 7.3 fout. Op de tweede plaats komt de M.C. De Slipper uit Utrecht met 7.4. Van* de 5 deelnemende Zeeuwse clubs kwam de M.C. De Zeeuwen uit Middelburg het beste uit de bus (16 20 fouten). Op de tweede plaats kwam de M.C. Eendracht uit Tholen (20—25 fouten), op de derde en vier de plaats de M.C. Sparta uit Zierik- zee, en de M.A.C. Scheldegouwen uit Middelburg (25—30 fouten). De M.A. C. Inter-Scaldes uit Goes sluit de rij met meer dan 30 fouten. 49. Janus en de kastelein deden alle moeite zich toegang tot het schuurtje te verschaffen. Zij duwden met z'n tweeën uit alle macht tegen de houten deur, die kraakte en steunde maar zich niet begaf. „Als je 't my vraagt, Janus", hoorde Jimmy de kastelein zeggen, „dan zit-ie d'r in en houdt-ie de klink naar beneden...!" Op hetzelfde ogenblik liet Jimmy Brown de klink los en wierp hij de deur met een ruk open...! De gevolgen wa ren voor Janu3 en de kastelein niet zo héél aan genaam. Zy stortten hals over kop het schuurtje binnen, iets wat ook in de bedoeling van Jimmy Brown had gelegen... De eerste die naar binnen vloog, was „Janus" die niemand anders bleek te zyn dan de visser met de ringbaard en deze trac- teerde hij op zulk een formidabele opstopper, dat hij als een blok neerviel. Jimmy greep Janus bij zijn kraag en wierp hem als een baal vuil was goed achter in het schuurtje. Voor zijn voeten poogde de kastelein, die languit voorover was ge vallen, weer overeind te krabbelen. Ook hem ver kocht Jimmy een flinke mep, maar doordat het wat duister in het schuurtje was raakte hij de an der niet precies op de goede plaats. De kastelein had althans nog het benul op zijn knieën te vallen, waarna hij Jimmy deemoedig om genade begon te smeken. nl. de heren W. v. d. Berg, Bruinisse, B W. Schot. Zierikzee, J. Bal. Tho len, J. v. d. Heide. Nieuw Namen. J. Barbé. Philippine, H. Bom, Yerseke, P. de Baare. Breakens en J. van Bel zen, Arnemuiden. VOORZITTER BENOEMD Hierna kwam de benoeming van een voorzitter aan de orde en alge meen kwam de wens naar voren, dat de heer Lockefeer, die als voorzitter van het Stichtingsbestuur zoveel werk had verzet, ook het presidium van de vereniging op zich zou ne men. De heer Lockefeer deed dit gaarne. De afgevaardigden van alle vissersgemeenten brachten hem hier voor afzonderlijk dank Voorlopig nam burgemeester Willemsen de functie van secretaris-penningmees ter op zich, totdat hierin definitief kan worden voorzien. De overige be stuursleden van de stichting zullen tot de eerste algemene vergadering in 1953, adviserende bestuursleden blijven. Nadat de statuten waren goedge keurd, waarmee de vereniging dus was geconstitueerd, sprak de voor zitter de hoop uit, dat de Zevlbel zal kunnen bijdragen, om de Zeeuwse vis serij te behouden en te verbeteren Tenslotte werden nog enkele visse rijproblemen besproken. Advertentie STIEFKIND IN K ASTLADE. Hebt U misschien ln uw portefeuille (of in een la) een briefje van vijf en twintig of honderd als „stiefkind"? Briefjes, die U niet graag uitgeeft, doch liever bewaart! Laat zo'n „stief kind" dan toch iets voor U doen, na melijk: aangroeien tot Tl VEE „stief kinderen! Nu kan dat. Elke f 100.— (of f 25.-) belegd in een Rente-spaar- brief van de Nationale Woningbouw leningen is over 19 jaar aangegroeid tot meer dan het dubbele. Rentespaarbrieven zijn verkrijgbaar bij banken of coifimissionnairs in ef fecten .(in stukken van 100.- en 25.-) en by de postkantoren (in stukken van 25.-). U kunt ze ook bestellen bjj de Post cheque en Girodienst. In een Noledop Het Frankfortse stadsbestuur is een grote aanval begonnen op de 7-jarige puinhopen van de oude binnenstad. Het loslaten van bulldozers op deze puin- vlakte Is tevens een middel om de Frank fortse politie bij te staan in haar verwoe de strijd tegen een steeds driester wor dende onderwereld. De kelders en de uit wrak hout der verwoesting opgetrokken barakken vormen sedert jaren de goot waarin de afval der menselijke samenle ving samenstroomt. Hier hebben de mis dadigers hun schuilplaatsen. Q Een mili tair tribunaal te Parijs heeft Pierre Con- stantini, een Corsicaan, die 2egt Napo leon te zijn. op beschuldiging van sa menwerking met de Duitsers tot 15 Jaar gevangenisstraf veroordeeld. Spanje heeft een schaakwondertje. Het is de 5- jarige Andreslto Garcia Quesada. Het kind kan nog niet lezen of schrijven, maar toch heeft hij reeds alle sterke schaakspelers van Se villa verslagen. 9 In Italië heeft rich Zaterdag in een me thaangasbron een ontploffing voorgedaan. De vlammen schoten tot dertig meter hoog. Vijftien arbeiders konden zich door op de vlucht tc slaan ln veiligheid stellen. Prof. Auguste Picard is met zijn zoon Jacques te Napels aangekomen om voorbereidingen te treffen voor een poging, het in 1923 door prof. Beek ge vestigde diepzeerecord te verbeteren. Pi card wil afdalen bij het eiland Ponza, waar de zee ongeveer 4000 meter diep is. e Ia verband met de ongeregeldheden ln Cairo zijn Zondag vier Egyptenaren tot 7 jaar gevangenisstraf en dwangarbeid veroordeeld. Op de spoorlijn Nijmegen —Den Bosch onder Wychen Is Zondag een 3-jarig jongetje op een overweg door de trein gegrepen en gedood. ln het on dergrondse bedrijf van de mijn Oranje Nassau I te Heerlen werd Zondag de 31- jarige houwer J. H. L. uit Klimmen door een steen getroffen en gedood. 0 De verbouwing van het Witte Huls ls thans vrijwel voltooid. President Truman zal er deze week 5an Intrek tn ©emen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7