Dat was het laatste wat men van het toestel hoorde KAPPIE maakt'n zorgelijke reis Vandaag yr In de greep van de Woestijn KLANKEN UIT DE AETHER 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 24 MAART 1952 „NADER NU OFFENBACH" Over de oorzaak van de ramp te Frankfurt tast men in het duister (Van een speciale verslaggever) Nauwelijks twee uur na de vliegramp te Frankfurt vertrok een commis sie van onderzoek en van K.L.M.-deskundlgen per extra machine naar de plaats des onheils. Op haar eigen aandringen kreeg in dit toestel boven dien mevrouw Hoefnagel, de nog jonge echtgenote van de telegrafist van de „Koningin Juliana" een plaats. Z\j wist toen nog niet of haar man al dan niet tot de overlevenden behoorde. Toen de extra machine om vier uur Zaterdagmiddag over het wrak vloog en daarna op do landingsbaan van het vliegveld van Frankfurt neerstreek en op het platform tot stilstand kwam, verkreeg zy eerst zekerheid. Mevrouw Hoefnagel bleef onder de goede zorgen van een stewardess op het vliegveld en keerde enkele uren* later met het eerste het beste toestel naar Amsterdam terug. Over de oorzaak van de ramp kan nog niets definitiefs worden gemeld. Er zijn ooggetuigen, die beweren de machine kort voor het ongeluk met een of meer stilstaande motoren door de lucht te hebben zien gaan, maar dit is officieel nergens bevestigd. Wel is met vrij grote zekerheid vast gesteld, dat het zicht redelijk was, ondanks het regenachtige weer en de vrij lage bewolking. Het onderzoek is echter pas in het beginstadium. Misschien zal de be manning van een K.L.M. „Convair", die uit Amsterdam juist bij het vlieg veld arriveerde toen de „Koningin Juliana" daar eveneens aankwam en, naar verluidt, zelfs dicht achter deze machine heeft gevlogen, enige bij zonderheden kunnen vertellen. Moge lijk kunnen mevrouw Horn en mej. Gautier, die binnenkort in het zie kenhuis zullen worden gehoord, waar devolle inlichtingen geven, over wat zich vlak voor de ramp heeft afge speeld. Gebleken is dat het toestel in ver band met de windrichting eerst naar het 40 kilometer ten Noordoosten van het vliegveld gelegen radiobaken Sta- den moest koersen. Dat is Inderdaad gebeurd. Om tien uur acht en dertig seinde het dat het Staden was gepas seerd op vierduizend voet hoogte en het meldde voorts: „Nader nu Offen bach, daal tot tweeduizend voet". Dat ïs het laatste wat men van de „Koningin Juliana" heeft gehoord. De normale landing loopt via de radiobakens van Staden naar dat van Offenbach, 20 kilometer dichter bij het vliegveld. Maar hoewel het toestel reeds lang Offenbach was ge passeerd, toen het op minder dan vier kilometer afstand van het vlieg veld in de bossen terechtkwam vlak voordat het ging landen, heeft het geen radiotelegrafisehe melding daarvan gedaan. Het stortte neer, zonder dat men er op het vliegveld I zov®f. het de K.L.M. aangaat, berust waarop het vliegtuig, uit een mist bank komende, het bos bereikte, waarin het zou verongelukken, schij nen de manoeuvreringsmogelijkheden sterk verminderd te zijn geweest en vermoedelijk heeft de gezagvoerder het toestel niet meer kunnen optrek ken. Deze veronderstelling schijnt ver sterkt te worden door de waarnemin gen van de Amerikaanse radarpost van de I.G.-Farben. Volgens deze post vertoonde het toestel een draai ing om de lengte-as van ruim tien graden op het ogenblik, dat het de top van de bomen raakte. Bg een normale landing zou het toestel recht door gevlogen moeten hebben. Men acht het mogelijk, dat de gezag voerder, toen hij het toestel niet meer kon optrelcken, heeft getracht van koers te veranderen. De leden van de Nederlandse com missie van onderzoek weigerden op dit bericht commentaar te geven. Zij zullen pas hun gevolgtrekkingen be kend maken, wanneer het onderzoek voltooid is. Wel zeiden zij te geloven, dat zij nuttige aanwijzingen zullen krijgen door een onderzoek van de boordin- strumenten, die men tussen de wrak stukken heeft gevonden. „Het onderzoek is op dit ogenblik nog niet zo ver gevorderd, dat met een begin van zekerheid gezegd kan worden wat de oorzaak is", was Zon dagmiddag het antwoord van de heer J. J. van Balkom, onder-directeur van de -K.L.M., op een desbetreffende vraag „Wij mogen echter verwach ten", zo voegde hij er aan toe, „dat er in dit vraagstuk In de loop van de komende drie dagen verduidelijking zal komen'. De heer Van Balkom en ir. C. A. F. Falkenhagen zjjn Zondagavond weer naar Nederland teruggekeerd. De leiding van de commissie, voor iets van bemerkte. Toen het vgf mi nuten later nog niet was geland, be- bon men op de verkeerstoren het vliegtuig te missen. Tien minuten lang trachtte een radiotelegrafist contact op te nemen. Om 11.03 uur kwam telefonisch bericht binnen van het ongeluk en rukten onmld- dellijk alle brandweerauto's uit. HYDRAULISCH SYSTEEM ONKLAAR? Op het vliegveld van Frankfurt wordt vernomen, aldus meldt A.F.P., dat het vliegtuig enkele seconden vóór de ramp per radio meldde, dat het hydraulisch systeem onklaar was geworden. Op grond van dit bericht had de contróletoren van het vlieg veld het alarmsein gegeven. Deze technische storing schijnt de voor naamste oorzaak te zijn van de ramp, aldus A.F.P. Op het ogenblik, Rouw op Schiphol Een laaghangend wolkendek over koepelde Zaterdagmiddag Schlphol( waar de berichten over de ramp bij Frankfurt langzaam binnendruppel den. De vlaggen op het gebouw naast de hoofdingang woeien halfstok in een grijze, trieste motregen. Maar het leven op Schiphol ging intussen normaal door. Moést normaal door gaan Toestellen vlogen binnen en toestel len vlogen weg. Passagiers werden aan- en afgevoerd, de mensen, van de K.L.M. deden hun werk, rustig en nauwgezet, maar met droefheid in hun hart. Het Verschrikkelijk bericht kwam om twaalf uur binnen, juist toen de huldiging van een der oudste K.L.M.- getrouwen, de heer L. Sillevis Boon Sillevis voor de collega's van de K.L.M. zou beginnen. Dertig jaar was hij in dienst van de maat schappij. Van een huldiging kwam natuurlijk niets Naarmate de middag verstreek, kwamen de berichten binnen. Toch nog vele overlevenden? Ook dit be richt. dat een ogenblik de hoop op een iets gunstiger verloop deed herle ven, moest later worden weersproken. Slechts drie der inzittenden brachten er het leven af.. Onder hen bevindt zich Truus Gautier, sinds 1948 ste wardess der K.L.M. Allen op Schip hol zijn met hun gedachten bij Truus, die nu in een ziekenhuis in Frankfurt ligt. En bij de negen andere collega's die de dood vonden Nog dezelfde middag vertrok de commissie van deskundigen van de Rijksluchtvaartdienst en de K.L.M. van Schiphol naar Frankfurt. Ir. C. A. F. Falkenhagen heeft de leiding. Met deze commissie vliegt mee me vrouw Hoefnagel, echtgenote van de eerste telegrafist, die om het leven kwam. Een droeve reis Later in de avond vertrekt weer een-toestel naar Frankfurt. De ouders van Truus Gautier zijn aan boord en ook haar verloofde. Nog voor het vertrek hebben zij mogen vernemen, dat de toestand van Truus zich niet zorgwekkend laat aanzien. Een op luchting ongetwijfeld, maar toch met nu bij de heer Snitselaar, hoofd vlieg bedrijf K-.L.M. en voor de Rijkslucht vaartdienst is zij in handen gelegd van de heer M. S. Kamminga. KLM-toestel Venlo zwaar beschadigd Passagiers en bemanning ongedeerd. De K.L.M.-„Constellation" P.H.— T.F.F. „Venlo", onder gezagvoerder Creel, die Vrijdagavond van Schiphol was vertrokken met bestemming Syd ney, heeft Zondagmorgen omstreeks 6 uur (Ned. tijd) om technische re denen een noodlanding moeten ma ken bij Bangkok. Passagiers en be manning stapten ongedeerd uit de machine. De „Venlo" werd zwaar be schadigd. De „Venlo" had 34 passagiers en een bemanning van 10 personen aan boord. De noodlanding werd uitge voerd op 5 mijl afstand van het vlieg veld „Don Muang". De „Venlo" had storing in één der motoren. De „Venlo" was Vrijdagavond om streeks zeven uur van Schiphol ver trokken. De passagiers van de „Venlo" zullen vandaag omstreeks het middaguur per Constellation de reis naar Biak cn Sydney voortzetten. Het onderzoek staat onder leiding van een Amerikaanse dienst van het bezettingsleger, die echter met de Nederlandse commissie ten nauwste contact houdt. Onderzocht moet worden de reden waarom het vlieg tuig zo laag vloog. Niets is gebleken van technische storing. Het vliegtuig had ruim voldoende benzine aan boord. Van alle onderdelen, die belangrijk zijn geweest voor het functionneren van het vliegtuig zijn foto's gemaakt. Sommige onderdelen zullen naar Schiphol worden overgebracht, om daar onderzocht te worden. De toestand van de gewonden Mej. Gautier had haar speeigoedhondje vergeten Naar wg vernemen blijken de ver wondingen van mevrouw Horn-Stein- brenner en mej. Gautier te bestaan uit been- en armbreuken. Mevrouw Hom is een ex-grondstewardess van hef vliegveld Rhein-Main. Zij heeft beide ai-men gebroken. Mej. Truus Gartier heeft een linkerbeenbreuk en verwondingen aan het gezicht. De toestand van de twee gewonde dames is redelijk. De toestand van de enige mannelijke overlevende, de Zuid-Afri kaan Schaumberg, was' Zondagavond kritiek. Stewardess Gautier nam op al haar vluchten altijd een zwart speelgoed hondje mee. Dit keer had zij het ver geten. Haar ouders brachten het bij hun bezoek aan het ziekenhuis mee. Directeur kalkzandsteen fabrieken opnieuw gearresteerd. De directeur van de kalkzandsteen fabrieken te Katwijk en Hillegom, de 62-jarige J. A. v. H. te Aerdenhout, is op last van de Haarlemse officier van Justitie opnieuw gearresteerd. De ar restatie geschiedde na een verhoor door- de rechter-commissaris, mr. Rambonnet, in het Huis van Bewaring. Nadat hij op 10 Maart een dag in ver zekerde bewaring was gesteld, is thans het onderz.oek van de uitgebrei de boekhoudingen en het verhoor van getuigen door de rechter-commissaris zover gevorderd, dat deze termen aan wezig achtte om, op vermoeden van verduistering, aan de officier te ver zoeken. de heer v. H. in voorlopige hechtenis te nemen. Brand in Haagse parfumeriezaak Een zware binnenbrandheelt Za terdagmiddag ernstige schade veroor zaakt in een Haagste parfumeriezaak. Een vertrek op de tweede étage, waar verpakkingsmateriaal lag opgeslagen, brandde geheel uit. Dikke, gore rook wolken, die door dak en ramen naar buiten drongen, bemoeilijkten het werk van de brandweerlieden. Egyptisch kabinet wil kamer ontbinden In Mei verkiezingen Het Egyptische kabinet heeft Zon dagavond beslotende Kamer van Af gevaardigden te ontbinden en tegen 18 cMi verkiezingen uit te schreven. Het kabinet zal vandaag het de creet uitvaardigen betreffende de ont binding van de Kamer. De regering besloot voorts, dat het nieuwe parle ment op 31Mei met zijn werkzaamhe den zal beginnen. Te Cairo is men over het algemeen de mening toegedaan, dat premier Hilaly Pasja, die vorig jaar Novem ber uit de Wafd-partij werd gestoten, van plan is aan het hoofd van een eigen partij aan de verkiezingscam pagne deel te nemen. is het 150 jaar geleden, dat 'de bekende Nederlandse roman schrijver en dichter Jacob van Lennep te Amsterdam werd ge boren. Triest beleefde roerige dag Botsingen tussen burgers en politie. Zaterdag was het voor Triest een van de beklemmendste dagen sedert de oorlog. De overwegend Italiaanse bevolking weigerde alle medewerking met de geallieerde militaire autori teiten. Groepen studenten, die Italiaanse volksliederen zongen en ,,weg met Amerika" en „Weg met Engeland" schreeuwden, gooiden stenen naar regeringsgebouwen en vernielden winkelruiten. Bij botsingen tussen burgers en politie werden 157 perso nen, w.o. 51 leden der politie gewond. Zestigpersonen werden gearresteerd. De burgemeester van Triest verzocht via de radio de bevolking kalm te blijven. Ook in Rome werden beto gingen gehouden. Er liggen bijna 10.000 man Britse en Amerikaanse troepen in Triest. Advertentie 'n VERLIEFD HART.... ORANJEBOOM BIER! Dr. Portielje op hartelijke wijze gehuldigd. Dr. A.F. J. Portielje, die op 1 Maart jl. zijn functie als hoofd van de voor lichtingsdienst van Artis heeft neer gelegd, is Zaterdagmiddag in de gro te aula van het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam, op hartelijke wijzegehuldigd. Namens het hudigingscomité werd dr. Portielje een couvert aangeboden, waarvan de inhoud hem en zijn vrouw in staat zal stellen één van hun har- tewensen, een bezoek aan hun kinde ren in Canada te realiseren. De heer Portielje werd o.m. toege sproken door burgemeester d'Ailly van Amsterdam. Na afloop van de receptie volgde een druk bezochte re ceptie. Twee Nederlandse chauffeurs in Duitsland omgekomen De 40-jarige H. C., vader van zeven kinderen en de 35-jarige Chr. N„ va der van vier kinderen, beiden chauf feurs in dienst van een Venlose ex peditiebedrijf, zijn bij een auto-onge luk in de Russische zóne in Duitsland omgekomen. In de buurt van Helmstedt is de vrachtauto met aanhangwagen, waarin beide chauffeurs waren gezeten, door tot nu toe onopgehelderde oorzaak van de weg gegleden en uitgebrand. De wagens, die met zware machinerieën waren geladen, werden geheel in lkaar gedrukt. De bide mannen kwa men er onder terecht en waren op slag dood. Generaal Peron weer president De Argentijnse verkiezingsraad, die het toezicht had op het verloop van de in November jl. gehouden presi dentsverkiezingen, heeft generaal Juan Perori opnieuw tot president van Argentinië uitgeroepen. 4.745.168 Ar gentijnen stemden op Peron en 2.725.811 op tegencandidaten. FEUILLETON DOOR; M. VERNON 85 Na een tijdje verstomde de opge wonden discussie en el Amri wendde zich tot hun leider. „Gij hebt een plan, Ibrahim". Het klonk eerder als een voldongen feit dan als een vraag. „Laat het ons ho ren, we zijn verlangend te weten wat we kunnen doen om alsnog een ramp te verhoeden". Er heerste even stilte, een stilte die zwaar was van spanning. Aller ogen waren op het kalme uitdrukkingsloze gezicht van Ibrahim el Yussef geves tigd, dat gerimpeld en gebaard, alwe tend en wijs was. „Ut heb een plan" beaamde hij een laden te zijn in dat hoge vertrek met zijn zilveren hanglampen en divans met bonte kussens, zijn Moorse kof- fietafeitjes en kostbaar geborduurde bidkleedjes. „Toen de Engelse hier aankwam had ze een minnaar", vervolgde Ibra him. „We hebben hem allen gezien en we 'weten allen wat voor soort man hij was, want het is de gewoonte van ons volk met elkaar van gedachten te wisselen. Men zou zich deze jonge man heel goed als ontrouw kunnen voorstellen en dat is het verhaal dat we moeten verspreiden! Dat Cro mer Effendi met begerige ogen keek naar een van de dienaressen in het paleis, en haar heimelijk ontmoette: aat zijn verloofde dit te weten kwam en hem in een vlaag van jalouzie doodstak!" Er ging een zucht door het gezel schap. Het was een zucht van opluch ting, vermengd met bewondering voor hun leider. Het was zo eenvoudig, zo gemakkelijk om op deze wijze de dreigende ramp af te wenden! Ibra him el Yussef was werkelijk een man van grote wijsheid en schranderheid! En geen van hen, zelfs Ibrahim zelf niet, vermoedde hoe dicht zijn verhaal de waarheid benaderde, tenminste wat Gary's ontrouw betrof. Na een korte pauze, die bestemd was om zijn denkbeeld te laten be zinken, vervolgde el Yussef: „Het doet mij, leed, mijn vrienden, dat er om-echt in El Araish zal geschieden, maar er hangt'te veel van af om net te kunnen vermijden. Amid ben Has- rif is een goed meester voor zijn volk geweest, zoals ik al eerder zei en de ze ene misstap moge hem vergeven worden. Wanneer hij in de netten van de Engelse werd verstrikt en kaar minnaar doodde, opdat hg haar zelf kon bezitten mogen wij hem dan daarvoor oordelen Ongetwijfeld heeft ze hem verleid, zoals vrouwen dat doen". „Ja. dat is waar!" „Ben Hasrif treft geen schuld". „Is hij geen man en zij een vrouw" Een gemompel van trouw steeg op en verwarmde Ibrahjms hart. Z hielden van Amid, deze mannen dit hem hadden zien opgroeien tot al datgene wat ze zich voor him eigen zoons hadden kunnen wensen. Hij kon op hen vertrouwen kon er op re kenen dat zij het verhaal van de noodlottige twist van de Engelsman door de bazaars, ja door de hele stad zouden verspreiden. Ze zouden doen wat hij vroeg, zodat het volk er geen vermoeden van zou hebben dat hun geliefde sheik hem had verraden, de wet zijns vaders had overtreden en tot oneer was vervallen. Ah, hij kon op hen allen rekenen tenzij ben Ibri hem in de steek liet. (Wordt vervolgd) HOOG WATER LAAG WATER 25 Maart u.+NAP u.+NAP u.—NAP U.—NAP Vlissingen 1,22 2.16 13.51 2.31 7.47 2.24 19.56 2.02 Terneuzen 1.55 2.35 14.19 2.50 8.27 2.44 20.37 2.20 Hansweert 2.40 2.39 15.14 2.52 9.07 2.62 21.19 2.38 Zierikzee 3.01 1.46 15.32 1.66 8.26 1.70 20.41 1.42 Wemeldinge 3.17 1.72 15.42 1.93 8.48 2.00 21.09 1.70 zorg in het hart zijn ze vertrokken.worden!" 31. Kappie en de twee agenten klommen langs een touwladder aan boord en de maat zag hen gillend naderen. „Niet doen! Ga weg!" schreeuwde hij. „Een spook! U bent Kappie niet! Hij is hier! Help!" Hg sloeg zijn handen voor de ogen, om niet langer te hoeven zien. „Wat is dat voor een idioot!" zei één der agen ten. „Is dat de schurk, die u gebonden heeft?" „Nee, nee!" zei Kap pie. „Dat is de maat... mijn stuurman! Let maar niet op hem! Die klont stelt zich altijd aan! We zullen eerst naar mijn hut gaan!" „Ik vind het maar vreemd!" zei de andere agent. „Hij denkt, dat u een spook bent! Ik vind dit allemaal zeer verdachte dingen en ik heb .zo'a idee, dat wij voor de gek gehouden Kappie deed de deur van zgn hut open, maar tot zgn teleurstelling was daar niets of nie mand te zien. „Dat is jammer!" zei Kappie. „Toch heb ik ccn idee, dat die schurk hier aan boord moet zijn geweest..." „Bewijst u ons eerst maar eens, dat u de kapitein van dit schip bent!" zei eén der agen ten streng. „Al die babbeltjes! Bewijzen moe ten we hebben!" Tornado's woedden in Amerikaanse staten Meer dan 200 slachtoffers Tenminste 225 personen zyn om liet leven gekomen door tornado's, die Zaterdagmorgen vroeg vier Zuidelij ke Amerikaanse staten, Arkansas, Tennessee, Missouri en Mississippi, hebben geteisterd. Het aantal gewonden wordt op 1000 geschat en het aantal daldozen op 3000. De schade aan eigendommen en vee bedraagt millioenen dollars. Noord-Oost Arkansas werd het zwaarst getroffen. Georgetown werd „weggeblazen" en Judsonia. in de na bijheid van Georgetown werd met de grond gelijk gemaakt", aldus politie berichten. Huizen werden door de wervelwind van hun funderingen ge- trókken en mensen hulpeloos de lucht ingeslingerd. Hernieuwd onderzoek in zaak-Marie Besnard De stoffelijke overschotten van de elf personen, die de 56-jarige Franse boerenweöuwe Marie Besnard volgens de tenlaste legging met arsenicum om het leven zou hebben gebracht, zijn Zaterdag, onder toezicht van de poli tie, voor de tweede maal opgegraven. Haren der overlevenden zullen, als gemeld, in de Franse atoomzuil wor den onderzocht, daar arsenicum de neiging heeft zich in de haarwortels te cencentreren. hetgeen in de atoom zuil kan worden aangetoond. Het onderzoek der haren in de atoomzuil wordt doorslaggevend ge acht. Franse koopvaarder ramde „Zuiderkruis''* BEIDE SCHEPEN KONDEN REIS VOORTZETTEN. Het Nederlandse passagiers- en vrachtschip „Zuiderkruis", dat uit Halifax naar Rotterdam was vertrok ken, is in de nacht van Vrijdag op Zaterdag op de Noordzee in aanvaring geweest met het Franse koopvaardij schip „Colonel "Vieljeux". De schok, waarmee beide schepen op elkander liepen, was tamelijk he vig. De „Colonel Vieljeux" liep met zijn voorsteven op de „Zuiderkruis" in. Het Nederlandse schip werd licht beschadigd. Het heeft zijn reis naar Rotterdam voortgezet. Ook de „Colonel Vieljeux" kon op eigen kracht Le Havre bereiken. Mist was de oorzaak van de aan varing. DINSDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.S0 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. muziek, 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.25 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. mu. ziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 RUV: Dra. W- J. Bladergroen: Psychologie der puberteitsjaren: Puberteit". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Orkestconeevt. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12 40 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.30 Mede delingen of gram. muziek. 13.35 Piano duo. 14,00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. muziek. 14.40 Schoolradio. 15.C0 Gram. muziek. 15.30 Onze Amerikaanse buren. 16.00 Exquise muziek. 1G.30 Voor de kin deren. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Gram. muziek. 17.30 Sopraan en piano.. 18,00 Nieuws. 18.15 Gram, muziek. 18.30 R.V. U.Dr. C. van Rijsinge: Verleden, heden en toekomst van het Nederlandse land schap. 19.00 Voor de kinderen, 19.05 Piano spel. 19.15 Paris vous parle, 19.20 Fanfa re-orkest. 19.45 Causerie over de Interna tionale Voorjaarsbeurs. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd program ma. 21.15 Vragenbeantwoording. 21.30 Promenade-orkest. 22,05 „Dit is Uw land, Uw volk", klankbeeld. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM n. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Klein koor. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 8.55 Hoogmis. 10.15 Gram. muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de huisvrouw, 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gr. muziek. <12.3012.33 Land- en tuinbouw mededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Actualitei ten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Viool en piano. 14.30 Gram. muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: J. A. van Beuge: „Het werk van de zen ding in Neuw-Guinea". 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Amusementsmuziek. 19.00 Gram. muziek, 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Lichte muziek. 20.00 Nieuws- en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Gram. muziek. 20.30 Lijdensmedita tie. 21.30 Radio Philharmonisch orkest, groot koor en- solisten. 22.15 Gram. mu ziek. 22.25 Kamerorkest en solisten. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 „Gezond gezin", -causerie. 23.2524.00 Gram. muziek. TELEVISIEPROGRAMMA VARA. 20.15—21.45. 1. De schoonheid van het glas. 2. Weeroverzicht. 3. Film. 4. „In kleuren en ge,uren". Pauze. 5. Kunst- zwemmen. ZON EN MAAN 25 Maart. Zon: op 6.31 onder 19.02 Maan: op 6.10 onder 18.58

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6