NIEUWS UIT ZEELAND Zwin Zijpe JIMMY BROWN, sportheld no.1 ONHOUDBARE TOESTAND SCHOUWEN EN DUIVELAND ZEEUWSE VISSERS STICHTEN EIGEN VRIJE ORGANISATIE WISSEL SCHOUWER MAANDAG 24 MAART 1852 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nu kunstmest duur is Bespreking over rijen bemesting Voor de bemestinpr van dc land bouwgronden, waarbij reeds jaren lang van oude theorieën werd uitge gaan, komen do laatste tyd nieuwere opvattingen naar voren. Men wil zich moer richten naar de behoeften van do gewassen dan van do grond. Vooral nu do prijzen van dc kunst meststoffen schrikbarend zjjn geste gen, verdient het ook overweging naar een besparing te zoeken. Dc rljkslandbomvconsulent voor West N. Brabant, ir. L. J. P, Kupers sprak JUerover Zaterdagmiddag in de alge mene vergadering van do Vereniging van oud-leerlingender Rükslandbouw- wlnterschool te Goes, welke gehouden werd in „de Prins van Oranje". De inleider pleitte voor oen rijenbomes- tlng. Voordat de inleider het woord ver kreeg, werden enkele huishoudelijke zaken afgehandeld. De voorzitter, de heer C. Burger, wekte in zijn openingswoord de jongeren op tot meer activiteit. Do binnenlandse ex cursies konden niet doorgaan door febrelc aan belangstelling. In Deeem- er zal het vijftig jarig bestaan van de vereniging worden herdacht. Te vens zal van de school zestig jaar bestaan. De rekening van de pen ningmeester, de heer C. v. d. Linde uit Dreiaohor, sloot met een batig saldo van 3056,65. B j de bestuursverkiezing werd de hec. C. Burger herkozen, terwijl in de plaats van de heer S. J. de Regt, die niet herkiesbaar was, gekozen werd de heer J. Quist te Kortgene. Bij de rondvraag pleitte de directeur der school, ir. J. Versteeg, voor uit wisseling van boerenzoons. Nadat over deze inleiding breed voerig van gedachten was gewisseld, wees ir. J. Bos aan de hand van een filmstrook nog op het grote belang van grondonderzoek, zoals dit ge schiedt op het Bedrijfslaboratorium voor Grondonderzoek. Kinderrijke gezinnen zijn de duoe Hoeveel jonge gezinnen zijn al niet de koning te rijk als het hun lukt een tweekamerwoning te bemachtigen. Het is geen schando klein behuisd te zijn maar het is toch wel erg lastig zo lang de lieve jeugd aog niet „droog" is. Dan vormt frisse lucht, vooral 's winters, een neteiig pro bleem. Voor de slachtoffers van de woningnood is Air-Wiek een ware uitkomst, want deze nieuwe Ameri kaanse vinding verlost U van de on vermijdelijke huisluchtjes, keuken- geuren en tabakswalm. Air-Wiek ca moufleert de geuren niet, het vernie tigt ze, want het bevat 125 reukdo- dende bestanddelen en chlorophyl het bladgroen dat de buitenlucht zo zui ver en fris maakt. Open de falcon trek de wiek omhoog en Air-Wiek doet de rest. Geen enkel geurtje weer staat Air-Wiek - een ware uitkomst niet alleen voor uw woning, maar ook voor kantoor en winkel. Een flacon Air-Wiek f 2.40 verschaft U op elk uur van de dag een behagelijke om geving enhet is te merken als U vergeet de Air-Wiek open te zetten! A. J. van Ockenburg f BEKEND APOTHEKER TE VLISSINGEN. Op 73-jarige leeftijd is Zondag te Vilssingen overleden de heer A. J van Ockenburg, in leven apotheker, die eon bekende en geëerde figuur was in de Vlissingse samenleving, De heer Adriaan Jan van Ocken burg kwam, na afgestudeerd te zijn, in 1899 als apotheker in de zaak van zijn vader aan het Vierwindenplein. Later werd deze apotheek samenge smolten met de zaak van wijlen de heer Baert aan de Kleino Markt, in welk pand de apotheek Van Ocken burg nog altijd gevestigd Is. De heer Van Ockenburg, die op 7 Juli 1949 hartelijk werd gehuldigd jn verband met zijn gouden jubileum en die kort daarna benoemd werd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. is geruime tijd voorzitter geweest van het departement Zeeland der Kon Ned. Maatschappij tot bevordering van do pharmacie en werd later benoemd tot ere-lid van dit departement, Van 1930 tot 1935 was hij lid van het hoofd bestuur der maatschappij. De overledene is ook bestuurslid dof afdeling Vilssingen van het No- derlandse Rode Kruis geweest en heeft in de eerste wereldoorlog een zeer belangrijko rol gespeeld bij de uitwisseling van Duitse en Belgische krijgsgevangenen. Voor deze verdien stelijke arbeid kreeg hij het kruis van Verdienste van het Rode Kruis. De heer Van Ockenburg is voortB dertig jaar lang bestuurslid geweest van de Nutsspaarbank te Vilssingen en enige jaren lid van het hoofdbe stuur. Vorig jaar werd hij door een auto aangereden. Het zag er naar uit, dat hij de gevolgen hiervan te boven was gekomen, doch enige weken ge leden werd hij weer ongesteld on zijn gezondheidstoestand werd snel min der, totdat Zondag het einde kwam. Het stoffelijk ovorschot wordt Woens dag a.s. ter aarde besteld. Tweejarig kind maakte dodelijke val van trap In Domburg heeft zich oen zeer tragisch ongeval met dodelijke afloop voorgedaan. Het 2-jarig zoontje van de heer G. Maranus viel van de zol dertrap en werd ernstig aan het hoofd gewond. In zorgwekkende toestand werd het kind naar het ziekenhuis te Middelburg overgebracht, waar het nog dezelfde avond overleed, GESLAAGD. Voor het diploma 3e stuurman Grote Handelsvaart slaagden de he ren L. J. Polderman en J. J. de Bleu. beiden leerlingen der De Ruyter- school" te Vlissingen. Bruinisse OUDERAVOND. De openbare lagere school te Brui nisse hield een ouderavond, die werd geopend door de voorzitter, de heer J. van der Velde. Het hoofd der school, de heer Van Weele, gaf een overzicht van de werkzaamheden en deelde o.m. mede, dat de school mo menteel 114 leerlingen telt. Wanneer het aantal van 121 bereikt kan wor den, zou er een vierde leerkracht aan gesteld kunnen worden. De school is verrijkt met een radiotoestel, dank zij het batig saldo van de schoolrei- zenkas. Met twee filmpjes werd deze geslaagde avond besloten. ST. PH1LIPSLAND CONCORDIA 50 JAAR. Te St. Philipsland werd in een feestelijke bijeenkomst hot Vijftigja rig bestaan herdacht van ae mu ziekvereniging „Concordia". Slechts met zeer veel moeite is het de leden en de donateurs gelukt de vereni ging al die jaren in stand te houden zodat hen hiervoor zeker een woord van lof toekomt. Het programma bestond uit een aantal muzieknum- mers, waarin werd opgevoerd, het toneelstuk „Roodkapje in het bos." Een gezellig samenzijn vormde het besluit van deze bijeenkomst. VOfcTBAL Luctor klopte Burgh Jcmrgh heeft te Heinkenszand tegen Luctor met een 30 nederlaag ge noegen moeten nemen. Toch waren de Burghenaren in de eerste helft sterker, maar het beslissende schot ontbrak. Met dubbel blanke stand brak de rust aan. Tien minuten na de rust nam linksbuiten P. Zuidweg een scherpe corner, welke rechtstreeks in het doel verdween. (10). Na een ingooi kon de Burgh-keeper. de bal niet onder controle krijgen en de linksbinnen schoot in. (20). Ook met een wij ziging van de opstelling zag Burgh geen kans de Luctor-verdediging te door-breken. Luctor zag echter aoor zijn rechtsbinnen de stand op 30 gebracht. VAN TOT De Koninklijke Harmonie uit Biervliet schijnt te Dour in België destijds indruk gemaakt te hebben. Het bestuur ontving tenminste een uitnodiging om deze zomer wederom in Dour te komen concerteren. In Kapelle vergaderde de afdeling van de Alg. Ned. Landarbeiders Bond onder voorzitterschap van de heer J. J. van Stel die sprak over de sociale wetgeving. Enige leden van de Hervormde Meis jes- en Jongens vereniging te Zonne. maire zullen aldaar van 24 tot en met 29 Maart een inzameling houden van lectuur voor de militairen, in het kader van de C.J.M.V.-actie. In Wolfaartsdijk Is ijverig gecollecteerd. In de maand Februari werd de diaconie van de Ned. Herv. Kerk f 210.25 rijker. Een collecte voor de inwendige zending leverde f 165.25 op; voor Doetinchem kwam f 144.73 bijeen en op de Biddag vor het gewas werd een bedrag van f 358.25 bijeengebracht. Voor het carillon in Amerika bracht Noordgouwe f 37.— bijeen. Do leden van de coöp. aan- en verkoop vereniging „Eendracht Maakt Macht" te Driewegen, genoten dezer dagen van een filmprogramma, dat verzorgd werd door de heer Alink uit Wemeldinge en door de heer Woutersen, die een akkerbouw- film vertoonde, opgenomen op zijn eigen bedrijf in Zuid-Beveland. De fruittelers uit Schore woonden een vraaggesprek bij tussen de heer P. Oele, hoofdkeurmeester van de veiling Kapelle, en de heer A. pan Oosten, hoofdassistent van de Tuinbouwvoorlichtingsdienst Zij behandelden het sorteren en verpakken van fruit en spraken over de kwaliteits eisen. D Christelijke Kleuterschool te Bier vliet houdt Donderdag en Vrijdag een tweetal ouderavonden. De ouden van dagen uit Biervliet zul len ook dit jaar weer op reis gaan: zij blijven nu dichter bij huls en hopen een bezoek te brengen aan Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. De korfbalvereniging „Scampolo" in Zaamslag hield Zaterdagavond een fees telijke byijeenkomst met voordrachten, toneel en een film overkorfbal. In OostkapeUe vierde de toneelclub „Onder Ons" haar eerste lustrum, terwijl men eveneens ln jaarvergadering Ween kwam. De voorzitter, de heer A J. de Broekert en de penningmeester^^ ©fr- vrouw M. Provoost—Louws, werden her kozen. De Bond van Plattelandsvrouwen, de afdelingen Noord-Beveland van de Z.L. M. en L.J.G. en de Z.P.M. hielden een contactavond in de Stadswijnkelüer te Kortgene. Er werd een film vertoond over het werk van de Ned. Heide Mij. en de L.J.G. voerde een éénacter op, welk programma afgewisseld werd met zang door het koortje van de' Plattelandsvrou wen. Onder leiding van de heer M. Arendse hield de afdeling Gapinge van de Z.LM. haar jaarvergadering, waarbij de heer Arendse als voorzitter herkozen werd. De heren J. A. Vos en A, de Nood spraken resp. over „diepploegen" en over de in houd van het Z.L.M.-blad. De afdeling beschikt over een batig saldo. In Bruinisse is een bazar-comité ge vormd ten bate van de kleuterschool. Het hoofd van deze school, mevrouw van Dij- ke, bedankte voor een benoeming in Rot terdam, zodat zij te Bruinisse aanblijft Een bijzondere kip is het eigendom van de heer W. Nieuwdorp te Kloetinge; in de afgelopen week legde dit hennetje tweemaal een ei van 123 gram Acht en zestig scholieren uit St. Maar tensdijk cn 30 kinderen uit Scherpenisse hebben dezer dagen een verkeers-examen afgelegd. De gymnastiekvereniging „Excelsior" in Poortvliet gaf een geslaagde jaarlijkse uitvoering onder leiding van mevrouw Kugel. De vereniging telt thans 60 le den. In Oosterland hield de gymnastiekver eniging „S.S.S." onder leiding van de heer Drejjer haar jaarlijkse vaardigheids oefeningen. De eerste prijzen gingen naar Marie Hage, Jopie Schippers, Nella Kod de en Kees van der Have. De nieuwe Burgemeester van der Ha- vestraat te Oosterland Is gereed gekomen en geeft thans aansluiting op de St. Joost, dijk. De Christelijke Jeugdclubs te Sluis hielden een jaarfeest, waar o.m. gespro- ken werd door de heer J. Ketele en ds. i L. P. W. Groenveld. Enkele samenspra- ken door de meisjes van- de Meisjesclub vielen zeer in de smaak. De vereniging *an varkenshouders Oosterland en Slrjansland hielden haar jaarvergadering, waarbij de secretaris, de heer C. M, Zeyler, hes kozen werd. Ouwerkerk AFDELINGS VERGADERING P. v. d. A. De afdeling Ouwerkerk van de P. v. d. A. hield een openbare vergade ring, waarin de heer A. van Dijk, burgemeester van Oude-Tonge, een causerie hield over het nieuwe plan van de P. v. d. A. Spreker zeide, dat het socialisme wordt aangehan gen door personen van verschillende levensopvatting, welke allen op dit punt gelijk zijn, dat zij het socialis me zien als een streven, naar de gelijkwaardigheid van alle mensen, Het pleit voor naastenliefde, gelijke kansen tot ontwikkeling en een menswaardig bestaan voor iedereen. Na de causerie kreeg de heer Van Dijk van diverse zijden vragen te be antwoorden. Een dankwoord van de heer C. P. Kuyper, wethouder van Ouwerkerk, aan het adres van dc spreker, vormde het besluit van de bijeenkomst. THOLEN St- Maartensdijk DE RAAD VERGADERT. Op Dinsdag 25 Maart om 10 uur zal de raad van de gemeente St. Maartensdijk in Openbare vergade ring bijeenkomen. Op de agenda staat o.m. een wijziging van de landpach ten en een voorstel tot het heffen van belasting op de belastbare opbrengst van gebouwde eigendommen. ELECTRIFICATIE. De bewoners van de Noord-polder en Kruisweg te St. Maartensdijk be legden een bijeenkomst om te spreken over de aansluitinj- op het electrici- teitsnet van de PZEM te Stavenisse. Met de aanleg wordt binnenkort be gonnen. Tholen OUDERAVOND MET ATTRACTIEF PROGRAMMA. De oudercommssie van de openba re lagere school te Tholen belegde Vrijdagavond een ouderavond in het Hof van Holland. De voorzitter, de heer J. F. J. v. d. Pejjl, dankte de heer M. van Halst, die aftredend was en niet meer herkiesbaax-, voor de werkzaamheden, die hij als lid van de oudei'commissie heeft verlicht. In de plaats van de heer Van Halst werd de heer Joh. van Dalen gekozen, ter wijl mevrouw Reeder werd herkozen. Nadat de secretaris, de heer J. H. Bal, zijn jaarverslag had uitgebracht, wërd onder leiding van het hoofd der school, de heer W. van Liex'e, een wedstrijd hersengymnastiek tussen een groep meisjes en een groep jon gens gehouden. Na de pauze speelden enige jon gens en een meisje „gemeenteraads vergaderingetje". Het voornaamste punt van ae agenda, aansluiting op de drinkwaterleiding, waarover in de geest van een kwart eeuw geleden werd gediscussieerd, werd met vier tegen drie stemmen aangenomen. Het programma vermeldde voort3 nog een reciteer- en een tekenwed strijd en de vertoning van enige films. Poortvliet BENOEMING De benoemde gemeente-ontvanger te Poortvliet, de neer H. Anthonisse, heeft zijn benoeming als zodanig aanvaard. Arnemuiden vierde feest Ter gelegenheid van de Installatie van Arnemuidens nieuwe burgemees ter, de heer J. von den Boa, had de feestcommissie voor Zaterdagmiddag cn Zaterdagavond een aantrekkelijk feestprogramma samengesteld, waar van de bevolking, met name de jeugd, volop heeft genoten. 's Middags werd de „Ronde van Ar nemuiden" verreden, die uit 15 ron den bestond cn oen spannend verloop had. Op de gemoenteweide trokken gezellig© volksspelen, zoals „stoeltje rijden en een stoelendans voor da mes, vee! kijkers. De jeugd spande al le krachten in bij hot ringsteken op versierde fietsen in het centrum van het dorp. Om half acht word de feestverlich ting op de Markt ontstoken. „Arne's Genoegen" zorgde voor vrolijke wijs jes, er werden amusante spelletjes op de Markt gespeeld en zo Itwam veel to vroeg naar de zin van velen het einde van dit geslaagde feest. Helaas deed zich 's middags een droevige gebeurtenis voor. Tijdens de wielerronde werd de 61-jarige me vrouw C. Meulmeestex'—De Nooijer, die zich op straat bevond, getroffen door een hartverlamming en overleed weinig ogenblikken later. Installatie burgemeester te Oosterland De nieuwe burgremeestor van Oos terland de heer S. W. A. Laurense te Wassenaar, zal op 4 April in een openbare raadsvergadering, te hou den in de conferentie-kamer geïnstal- leord worden. Onder leiding van de eerste wethouder, de heer C. M. Zey ler, ia een comité gevormd, dat tot taak heeft de feestelijke verwelko ming voor te bereiden. De oud- en waarnemend burgemees ter, de heer A. C. van dor Have. zal op 29 Maart a.s. in een openbare raadsvergadering afscheid nemen van de gemeente, die hij 26 jaren gediend heeft. De heer Van der Have zal te Oosterland woonachtig blijven. DE MOSSEL-EXPORT De moaselexport? was deze week f1722 Maart) van weinig betekenis meer. Er werden door Brulnisser kwe kers nog 300 tonnen Zeeuwse mosse len. naar Yerseke doorgeleverd. KERKNIEUWS PROF DR. K. SCHILDER OVERLEDEN. Zondag is te Kampen na een ziekte van enkele dagen onverwacht op 61-Ja- rige leeftijd overleden prof. dr. K. Schil- der. hoogleraar in de theologie. Hij werd aan de theologische hogeschool aldaar cum laude theologisch eandidaat in 1914, Later promoverede hij aan de universi teit te Erlangen summa cum laude. Zijn vroegere functies waren predikant bij de Gereformeerde kerken achtereen volgens van Ambt Vollehove. Vlaardin- gen, Gorlnchem. Delft, Oegstgeest, Rot terdam-West (Delfshaven). By de generale Synode dor Gerefor meerde Kerken werden destijds bezwaar schriften ingediend over de belijdenis van een groep leden der Geref, Kerken, van welke groep prof. Schilder de leider was. Deze bezwaarschriften zijn de oor sprong geworden van de totstandkoming van de Geref. Kerken, onderhoudende art. 31 der Kerkorde. Naast de theologische hogeschool der Geref. Kerken werd in Kampen door een groep.Schilder een eigen theologische hogeschool gesticht. Prof. Schilder werd hieraan hoogleraar. GEREF. KEKKEN. Beroepen door de zendende Kerk van Middelburg in samenwerking met de zendende Kerk van Blora voor de missionnairen arbeid op Blora: ds. H. Schut te Noordeloos, thans hulp prediker te Montfoort. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 21 Maart. Fruit: Appelen: Gulden De- 11c. 59—63; Goudreinette 38—60; Jona than 35—72; Zoete Campagner IC—31; Zoe te Ermgaard 1827; Peren: Brederode 41 —48; Kleipeer 32-42; St. Remy 38—10. alles per kg. Groenten: Andijvie 4661; Bloemkool 32—52; Boerenkool 6—9; Rodekool 1518; Gelekool 912; Waspeen 1834; Prei 21— 35; Rabarber 46—68; Radijs 7—16; Selderij 3.50—8.10. per 100 bos; Sjalotten 0.36; Sla 613; Spinazie 34—49; Spruiten 22—59; Uien 16—36; Witlof 35—55; Stoofsla 89— alles per kg,.stuk of per bos. VEILING ZIERIKZEE. 21 Maart Spinazie 5361: SniJsla 7880; Witlof I 3144; idem II 20-31; Rode kool 14; Andijvie 54—59; Bloemkool 39 -78; Spruiten 41—26; Prei 22; Appels en Peren: Jonathan 37; Zoete Ermgaard 32—40; Sint Remy 52—54, alles per 100 kg., 1Q0 stuks of per 100 bos. „ZEVIBEL" OPGERICHT Stichting Zeeuwse Visserijbelangen treedt terug De Stichting Zeeuwse Visser Ubeian gen, destijds opgericht door de Fro- vimsialc overheid en gefinancierd door provincie en gemeenten, hoeft op gehouden te bestaan. De subsidieverlening Is stopgezet, doch door do krachtdadige wijze waarop do Stichting tal van visserljproblemen heeft aangevat, zijn de Zeeuwse vl»Hor» zich bewust geworden dat dit werk moet worden voortgezet. In een Zaterdagmorgen in dc „Prins van Oranje" te Goes gehouden vergadering, werd daarom een eigen vrije organisatie, de Vereniging tot bevordering der Zeeuwse Visseryixclangen, „Zcvlbcl" opge richt, I)e vissers krygen nu zelf het roer in handen, terwijl het oude Stich tingsbestuur voorlopig als adviserend lichaam de nieuwe vereniging za bijstaan. De voorzitter van de Stichting, de heer A. L. S. Lockefeer, werd met algemene stemmen tot voorzitter van de nieuwe vereniging benoemd en de heer A. C. WiUemsen, burgemeester van Yerseke, zal voorlopig ais secretaris-penningmeester blijven optreden. De heer Lockefeer noemde het een den van do commissie van bijstand, belangrijk moment voor de Zeeuwse 1 J visserij, nu zij haar eigen vrije orga nisatie krijgt. Nog niet alle vissers hebben zich echter aangesloten. Het is de bedoeling dat ieder persoonlijk lid wordt, dus los van de plaatselijke verenigingen. Wanneer allen lid zijn, zullen wellicht later de plaatselijke verenigingen een onderdeel van de grote vereniging kunnen vormen. Behalve de gewone leden, die een eigen bedrijf hebben, zullen o.a. ook nl. de heren W, v. d. Berg, Bruinisse, B W. Schot, Zierikzee, J. Bal, Tho len, J. v. d. Heide, Nieuw Namen. J. Barbé, PhilipDine. H. Bom, Yerseke, P. de Baare, Breskens cn J. van Bel- zen, Arnemuiden. VOORZITTER BENOEMD Hierna kwam de benoeming van een voorzitter aan de orde en alge meen kwam de wens naar voren, dat -de heer Lockefeer, die als voorzitter buitengewone leden worden toegela- van hpf. stichtingsbestuur zoveel ten. Hiertoe zullen de deelvissers be horen, dio geen stemrecht krijgen, doch wel kunnen meespreken. De verschillende artikelen van de statuten konden vlot worden afge handeld. Het bestuur zal grotendeels worden gevormd door de vroegere le« Advertentie MOTORSPORT DE K.N.M.V.— VEKKEERS-COMPETITIE Thans is de uitslag bekend gemaakt van de in Februari gehouden ver- keerscompetitie van de K.N.M.V. Winnaar werd de Almelose motor club met een gemiddelde van 7.3 fout. Op de tweede plaats komt de M.C. De Slipper uit Utrecht met Van de 5 deelnemende Zeeuwse clubs kwam de M.C. De Zeeuwen uit Middelburg het beste uit de bus (16 20 fouten). Op de tweede plaats kwam de M.C. Eendracht uit Tholen (2025 fouten), op de derde en vier de plaats de M.C. Sparta uit Zierik zee, en de M.A.C. Scheldegouwen uit Middelburg (2530 fouten). De M.A. C. Inter-Scaldes uit Goes sluit de rij met meer dan 30 fouten. 49. Janus en de kastelein deden alle moeite zich toegang tot het schuurtje te verschaffen. Zij duwden met z'n tweeën uit alle macht tegen de houten deur, die kraakte en steunde maar zich niet begaf. „Als je 't mij vraagt, Janus", hoorde Jimmy de kastelein zeggen, „dan zit-ie d'r in en houdt-ie de klink naar beneden...!" Op hetzelfde ogenblik liet Jimmy Brown de klink los en Wierp hij de deur met een ruk open...! De gevolgen wa ren voor Janus en de kastelein niet zo héél aan genaam. Zij stortten hals over kop het schuurtje binnen, iets wat ook in de bedoeling van Jimmy Brown had gelegen... De eerste die naar binnen vloog, was „Janus" die niemand anders bleek te zijn dan de visser met de ringbaard en deze trac- teerde hij op zulk een formidabele opstopper, dat hij als een blok neerviel. Jimmy greep Janus bij zijn kraag en wierp hem als een baal vuil was goed achter in het schuurtje. Voor zijn voeten poogde de kastelein, die languit voorover was ge vallen, weer overeind te krabbelen. Ook hem ver kocht Jimmy een flinke mep, maar doordat het vat duister in het schuurtje was raakte hjj de an- ler niet precies op de goede plaats. De kastelein had althans nog het benul op zijn knieën te vallen, vaarna hij Jimmy deemoedig om genade begon te smeken. van het Stichtingsbestuur zoveel werk had verzet, ook het presidium van de vereniging op zich zou ne men. De heer Lockefeer deed dit gaarne. De afgevaardigden van alle vlsseragemeenten brachten hem hier voor afzonderlijk dank Voorlopig nam burgemeester Willemsen de functie van secretaris-penningmees ter op zich, totdat hierin definitief kan worden voorzien. De overige be stuursleden van de stichting zullen tot de eerste algemene vergadering in 1953, adviserende bestuursleden blijven. Nadat de statuten waren goedge keurd, waarmee de vereniging dus was geconstitueerd, sprak do voor zitter de hoop uit, dat de Zevibel zal kunnen bndragen, om de Zeeuwse vis serij te behouden en te verbeteren Tenslotte werden nog enkele visse rijproblemen besproken. STIEFKIND IN KASTLADE. Hebt U misschien in uw portefeuille (of in een Ja) een biiefje van vijf en twintig of honderd als „stiefkind"? Briefjes, die U niet graag uitgeeft, doch liever bewaart! Laat zo'n „stief kind" dan toch iets voor U doen, na melijk: aangroeien tot TWEE „stief kinderen! Nu kan dat Elke f 100. (of f 25.-) belegd in een Rente-spaar- brief van de Nationale Woningbouw leningen is over 19 jaar aangegroeid tot meer dan het dubbele. Rentespaarbrieven zijn verkrijgbaar by banken of commissionnairs in ef fecten (in stukken van 100.- en 25.-) en bij de postkantoren (in stukken van 25.-) U kunt ze ook bestellen btj de Post cheque en Girodienst. Nieuws in een Notedop Het Frankfortse stadsbestuur is een grote aanval begonnen op de 7-jarige puinhopen van de oude binnenstad. Het loslaten van bulldozers op deze puin- vlakte is tevens een middel om de Frank fortse politie bij te staan in haar verwoe de strijd tegen een steeds driester wor. dende onderwereld. De kelders en de uit wrak hout der verwoesting opgetrokken barakken vormen sedert jaren de goot waarin de afval der menselijke samenle ving samenstroomt. Hier hebben do mis dadigers hun schuilplaatsen. Een mili tair tribunaal te Parijs heeft Pierre Con- stantini, een Corsicaan, die zegt Napo leon te zijn, op beschuldiging van sa menwerking met de Duitsers tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Spanje heeft een schaakwondertje. Het is de 3- jarige Andresito Garcia Quesada. Het kind kan nog niet laren of schrijven, maar toch heeft hij reeds aila sterkt- schaakspelera van SevilU verslagen. In Italië heeft zich Zaterdag in een me thaangasbron een ontploffing voorgedaan. De vlammen schoten tot dertig meter hoog. Vijftien arbeiders konden zich door op de vlucht te glaan in veiligheid stellen. Prof. Auguste Pieard is met zijn zoon Jacques te Napels aangekomen om voorbereidingen te treffen voor «en poging, het in 1923 door prof. Beek ge vestigde diepzeerecord te verbeteren. Pi- card wil afdalen bij het eiland Ponza, waar de zee ongeveer 4000 metor diep is. In verband met de ongeregeldheden in Cairo zijn Zondag vier Egyptenaren tak 7 jaar gevangenisstraf er. dwangarbati veroordeeld. Op de spoorlijn NJJmegofc Den Bosch onder Wychen is Zondag a«n 3-Jarig jongetje op een overweg door de trein gegrepen cn gedood. In het on dergrondse bedrijf van de mijn Oranje Nassau I te Heerlen werd Zondag de 31- jarige houwer J. H. L. uit Klimmen door een steen getroffen cn gedood. De verbouwing run het Witte Huls is thans vrijwel vcltaotd. President Truman zal er fieze w«ak rijn intrek in nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11