NIEUWS UIT ZEELAND Tilbury Zioin Zijpe JIMMY BROWN, sportheld no 1 WISSEL BEVELANDEN ZUID-BEVELAND 80 NEK-AAN-NEK-RACE TUSSEN HULST II EN AARDENBURG I! VRUDAG 21 MAART 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Pro Juventute organiseerde een tekenwedstrijd. EEK DER PRIJZEN GING N/VAR YERSEKE. Op verzoek van de Deense kin derbescherming organiseerde het Ne derlands verbond der verenigingen „Pro Juventute" in de Kerstvacan- tie 1951 een tekenwedstrijd voor de meisjes en jongens van de lagere scholen in ons land. Ook „Pro Ju ventute" in Zeeland, gevestigd te Middelburg, deed een beroep op de leerkrachten van de lagere scholen in de provincie om aan deze actie deel te nemen. Hoewel de tijd van voorbereiding kort was, zijn toch ook uit Zeeland vele tekeningen binnengekomen. De leerlingen hadden de opgave gekre gen één der sprookjes van Andersen uit te beelden. De inzendingen zijn thans door een landelijke jury beoordeeld. Tot de prijswinnaars behoort ook een Zeeuw se scholier, de 10-jarige Peter Bult huis uit Yerseke. CanHidatenlijst V.V.D. De Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (V.V.D.) heeft blijkens het weekblad „Vrijheid en Democra tie" haar candidatenlijsten voor de diverse kieskringen vastgesteld. Hieruit blijkt, dat de eerste 11 can- didaten over het algemeen voor elke kieskring gelijk zijn, terwijl mr, Oud op alle lijsten als nummer één voor- komt. Voor de kieskring Middelburg is de volgende lijst vastgesteld: 1. mr. P. J. Oud; 2. drs. H. A. Korthals; 3. mevrouw A. Fortanier- de Wit; 4. R. Zegering Hadders; 5. F. den Hartog; 6. J. G. H. Cornelis- sen; 7. G. Ritmeester; 8. mr. H. F. van Leeuwen; 9. H. J. Ankersmit; 10. mevrouw mr. J. M. Stoffels-van Haaften; 11. M. A. Wisselink; 12. D. W. Dettmeijer; 13. mr. dr. C. Berk houwer; 14. J. L. Verhagen; 15. mr. J. F. G. Schlingemann; 16. prof. mr. B. C. Slotemaker: 17. mr. W. J. Geertsema; 18. P. Merkelim; 19. A. H. M. van den Hoek; 20. H. M. Koornneef. Mr. G. Vonk, die op het ogenblik voor de V.V.D. zitting in de Tweede Kamer heeft, komt niet meer op de candidatenlijst voor. Vroeg broedgeva' van een merel i^en lezer uit Middelburg deelt mij mee, dat in zijn tuin reeds een merel zit te broeden. Strijbos geeft als vroegste datum 8 Maart, zodat een broedgeval van 14 Maart, in elk ge val tot de hoge bijzonderheden be hoort te worden gerekend. Door de zachte winter zijn sommige planter van éénjarig tot tweejarig ge promoveerd. Ik ontving een plant van de Valse kamille nu reeds bloeiend ei een vruchtstengel van Witte krod- de (Boerenkers) ook bloeiend en wel zes weken vóór de normale bloeitijd Ooes NED. CHR. BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL Woensdagavond werd in de grote zaal van „de Prins van Oranje" te Goes een filmavond gehouden van de Ned. Chr. Bond van Overheidsperso neel, afd. Goes. Tijdens deze avond die tevens als jaarvergadering was bedoeld werd het woord gevoerd door de voorzitter de heer J. Dirlts, die na op de gebruikelijke wijze te heb ben geopend een kort propagandis tisch woord sprak, waarbij hij wees op de steeds meer noodzakelijk wordende taak van ieder lid om nog groter activiteit te ontplooien en me de te helpen om de bónd door een grote ledenwerfactie te blijven steu nen. Vervolgens werden een aantal zeer fraaie Amerikaanse films ver toond door de Amerikaanse voorlich tingsdienst uit Den Plaag. Vertoond werden o.a. een kleurenfilm over de Amerikaanse wouden, over de bouw van 's werelds grootste stuwdam de z.g.n. „Hoevedam" en nog enkele andere films die door de aanwezigen met volle aandacht werden gevolgd. In de pauze werden enkele muziek stukjes ten gehore gebracht. CHR. MIDDENSTANDS VERENIGING. De Chr. Middenstandsvereniging te Goes kwam in „De Prins van Oran je" in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer Jac. Snoodijk. Het matige bezoek werd oorzaak, dat nog geen officieel be sluit kon worden genomen met be trekking tot de Winkelsluitingswet. Er zal nu een schriftelijke enquête gehouden worden onder de leden om daarna zo spoedig mogelijk een voor stel aan B. en W. te kunnen doen. Uit de jaarverslagen bleek, dat 't afgelopen jaar reden geeft tot tevre denheid, hoewel het de middenstand niet altijd even gemakkelijk is ge maakt. Wat het financiële beleid betreft bleek, dat de vereniging er zeer gun stig voor staat, zodat het nieuwe jaar met het volste vertrouwen kan worden ingegaan. 's-GravenpoIder OUDERAVOND O. L. SCHOOL. Te 's Gravenpolder werd de ouder avond gehouden van de Koningin Ju- lianaschool voor het openbaar lager onderwijs. De avond werd geopend door de tweede voorzitter, de neer A. Holthof, die een welkomstwoord sprak in het bijzonder tot burge meester J. D. Jansen en de gemeen tesecretaris, de heer J. Walrave. De heer W. Harthoorn gaf op geestige wijze een verslag van de vorige ouderavond. De penningmeester der oudsreommissie, de heer C. Zwarte- poorte, gaf een overzicht der finan ciën. Het hoofd der school, de heer A. J. Geense, vertoonde een filmstrook over de schoolreis in 1951 gemaakt. Een wedstrijd in veilig verkeer tus sen de gi'oep ouders en leerlingen, waarbij de wachtmeester der Rijks politie, de heer M Barendse, als exa minator optrad, werd door de jon- §ens gewonnen. De aftredende leden er oudercommissie, de heren J. Lou- werse en C. Zwartepoorte, werden herkozen. In de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd. Daarna ga ven de leerlingen der hoogste klassen een poppenkastvoorstelling. Tenslot te uitte burgemeester J. D. Janse zijn waardering voor de arbeid van mevr. De Blaeij, als tijdelijk onderwijzeres. Kapelle GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de postcommandant der Rijkspolitie te Kapelle zijn inlichtingen te verkrijgen over een jachthond, ras Springer Spaniel, een dubbele rijwieltas en een huissleutel Officiële publicaties VERKEERSREGELING TIJDENS DE PAASVEETENTOONSTELLING. B. en W. van Goes maken bekend, dat in verband met de op 25 Maart a.s. te houden Paasveetentoonstelling le. geen rij- of voertuigen mogen par keren op de Beestenmarkt op Maandag 24 en Dinsdag 25 Maart 1952 2e. elk verkeer met rlj-of voertuigen is verboden tot 17 uur langs de Zuid-, West- en Noordzijde van de Beesten markt en het gedeelte van de Nieuw- straat, gelegen tussen de Beestenmarkt en de Com. Eversdijkstraat Stoofstraat op Dinsdag 25 Maart 1952 en 3e. het verkeer langs de Oostzijde van de Beestenmarkt op Dinsdag 25 Maart tot 17 uur alleen mag geschieden via de Waterstraat in de richting Ossenhoofd- straat of Opril van de Beestenmarkt. Goes. 20 Maart 1952. Burgemeester en Wethouders voorn., W. C. TEN KATE, burgemeester. BURGER, secxetari#. Yerseke JAARVERGADERING COÖP. BOERENLEENBANK. Te Yerseke hield de Coöp. Boeren leenbank haar 46e jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Schipper, hield een openingsrede, waarin hij in korte trekken het boekjaar 1951 weergaf. De kassier bracht een jaarverslag uit, waaruit bleek, dat per 1 Janu ari 1952 264 leden stonden inge schreven. De financiën der bank ga ven reden tot grote tevredenheid. Het teruglopen der spaargelden is veel verminderd, dank zij de ver hoogde snaarrente. De rekening en balans werden na bespreking goedgekeurd. De rekening sluit met een totaal van 1.471.834,95 en de balans met 1.063.319 81. Het winstsaldo bedroeg 3.232,35, wat bij de reserves gevoegd werd. De heren P. van Iwaarden en Joh. Mol werden respectievelijk als lid van het bestuur en de raad van toe zicht met overgrote meerderheid her kozen. De voorzitter kon meedelen, dat het bestuur en Raad van Toezicht besloten hadden, dat de jspaarrente in 1952 zal zijn 2% tot f 3500 voor de leden en inwonende gezins leden en 2 y2 voor de niet-leden tot 3500. 's Heer Arendskerke NIEUW SCHOOLGEBOUW. De gemeenteraad van 's Heer Arends kerke zal bijeenkomen op Woensdag 26 Maart. De agenda vermeldt onder meer de behandeling van een verzoek ingediend door het bestuur van de Herv. Christ, school te 's Heer Hen drikskinderen om gelden beschikbaar te stellen voor het zetten van een nieuw schoolgebouw. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen, maar merken op, dat nog geen bouwvolume beschikbaar is. Wemeldinge -ANBESTEDING. Het gemeentebestuur van Wemel dinge besteedde in het openbaar aan de bestrating van de verlengde Prinses Julianastraat en de herbe strating met nieuwe steen van een gedeelte van de Dorpsstraat. Hier voor werd als volgt ingeschreven; J. Hoogesteger, Wemeldinge 12.356; C. van Gorp. Wemeldinge 11.870; Gebr. Knuist) Goes 11.350; fa. H. Bunschoten en Zn., Noordwijk 11.230; M. Wandel, Goes 11.178; M. v. d. Velde, Bruinisse 10.500; N.V. „Zeeland", Middelburg 10.350; fa. F. Duijnhouwer Sr., Goes 9999; Gebr, Geldof. Scrcoskerke (W.), 9735; F. Duijnhouwer Jr., Goes 8900. Het wérk werd aan laatst genoemde aannemer gegund. GESLAAGDE OUDERAVONDEN. Tijdens de gecombineerde ouder avonden van Volksonderwijs, welke gehouden werden in het gymnastiek lokaal te Wemeldinge, hebben de kinderen genoten van een toneel stukje, dat werd opgevoerd en de consumptie, die in de pauze werd verstrekt. Onder de vele genodigden bevonden zich burgemeester en wethouders, ds. van Ieperen en de heer J. van Oost als afgevaardigde uit Yerseke. Aan mej. Bep de Moor werd door het hoofd der school, de heer C. P. Phernambucq, een kleine surprise ter hand gesteld, voor het vele werk dat zij aan de kinderope rette had besteed. Belde avonden mogen als zeer geslaagd genoemd worden. NOORD BEVELAND Kortgene VARA-AFDELING. De heer Wolfse uit Kortgene hield op een vergadering van de afdeling Bruinisse van de V.A.R.A. een pro- pagandacauserie voor en over deze Radio-omroep, waarbij men zijn wen sen kon kenbaar maken, betreffen de de programma's. Het voorlopige afdelingsbestuur werd definitief gekozen, terwijl aan het bestuur nog werd toegevoegd de heer Joh. Bal Az. De afdeling telt momenteel 62 leden, doch de opkomst ter vergade ring was niet groot. WALCHEREN BENOEMING Bij beschikking van de minister van O., K. en W. is benoemd tot plaatsvervangend lid in een der com missies welke gedurende 1952 belast zullen zijn met het fnemen van de examens voor apothekers-assistent, de heer J. M. H. van de Sande te Vlissingen, Expositie „Het goede boek'* te Middelburg. DOOR DE HEER L. J. VAN 't WESTENDE GEOPEND. Onder auspiciën van het Katholiek Zeeuws Centrum en de Katholieke Centrale voor Lectuurvoorziening is in het Schuttershof te Middelburg door de R.K. Ned. Boekhandelaren- en Uitgeversvereniging „St. Jan" een zeer uitgebreide tentoonstelling „Het goede boek" ingericht. Deze exposi tie werd Donderdagavond in aanwe zigheid van vele genodigden, onder wie de pastoors van Middelburg en Vlissingen, door de heer L. J. van 't Westende geopend. Tevoren hield de heer P. Oomes. medewerker van de K.R.O., met een enthousiasme, dat zeer aanstekelijk werkte, een genoegelijk, maar tevens instructief babbeltje over het boek. Het goede boek, dat zoals de heer Oomes het uitdrukte, het leven in zijn edelste vorm weergeeft en de lezer in contact brengt met de menselijke geest in zijn hoogtepunten, met het mense lijk gemoedsleven en dat, film, tele visie, sport ten spijt, zijn waarde altijd zal blijven behouden. Met enkele kor te voordrachten toonde de spreker aan, dat niet alleen de boeken, welke een getuigenis willen zijn, van grote betekenis zijn, maar ook die, waar in een intelligent spel van de ver beelding wordt bedreven. Een com binatie van spel en getuigenis is ook zeer wel mogelijk, zoals o.m. de Father Brown-verhalen van G.' K. Chesterton bewijzen. De heer Oomes werd namens „St Jan" ingeleid door de heer A. L. M van Dijk. Na zijn voordracht sprak de heer L. J. van 't Westende het ope ningswoord uit. Hij noemde de expo sitie een goudmijn en uitte de wens. dat zij vele delvers zal trekken. Ten slotte dankte pastoor H. Snel de ver eniging „St. Jan", dat zij met haar collectie naar Middelburg is gekomen De tentoonstelling geeft een veel omvattend beeld van wat de laatste jaren bij R.K. uitgevers in ons land is verschenen. Naast een bijzonder grote verzameling stichtelijke lectuur en literatuur treft men romans, po- pulair-wetenschappelijke werken en kinderboeken van R.K. auteurs aan. Sterke daling oesterexport in de laatste dagen Waarschijnlijk als gevolg van het voor de tijd van het jaar milde voor jaarsweer is de oesterexport de laat ste dagen sterk gedaald. Met name de uitvoer naar België liep sterk terug. Een verschijnsel, dat zich ieder jaar demonstreert, wanneer het warmere weer z'n intrede doet. Engeland neemt nog iedere week ca. 20.000 stuks af De uitvoer daarheen wordt wel iets begunstigd, doordat met ingang van Maart ieder jaar de invoerrechten, die normaal op 30% gesteld zijn. tot Juni op 10% worden teruggebracht, tenein de de invoer van zaaioesters it Enge land niet nodeloos zwaar te belasten De invoer van consumptieoesters vaart daar soms wel bij. Een knappe jongen die mij van mijn afkrijgt ct Bedrijfspensioenfonds voor de koopvaardij Het Rijk wil een bijdrage van 70.3 millioen gulden verlenen aan een nog op te richten bedrijfspensioenfonds voor de koopvaardij. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp inge diend, waarbij machtiging wordt gevraagd voor de minister van Soc. Zaken en Volksgez. om voor dit bedrag een langlopende staatsschuld tegen 3.5 percent rente aan te gaan. Het is de bedoeling van de rege ring, aldus de toelichting, om aan degenen, die reeds te oud zijn om de premie van de thans voorgestelde pen sioenregeling te betalen, een bijdrage te verlenen, die overeenkomt mei de noodwet-Ouderdoms- voorziening. Verder zal een extra beloning van 300 gulden per Jaar worden gegeven aan de vaarplichtigen uit de oorlogs tijd, onder voorbehoud, dat de scheepvaartmaatschappijen daarvan de helft betalen. Tenslotte zal het rijk 10 percent van de premie van dc definitieve regeling op zich nemen, wanneer blijkt, dat deze bijdrage niet kan worden gemist. De Amerikaanse Senaat heeft Don derdag het vredesverdrag met Japan geratificeerd. Geen werkloosheid meer op Schouwen-Duiveland Kampen andere streken in onz provincie nog met een hoog werk loosheidscijfer, voor Schouwen en Duiveland is momenteel dit probleem weer voorlopig opgelost. Er zijn in de grondwerkers- en landarbeidersvakken geen werklozen meer. In de eerste plaats begint, nu de zaaitijd is aangevangen, het land bouwbedrijf zelf weer meer mensen op te nemen. Daarnaast kon een aantal werklozen worden geplaatst bij de R.T.M. voor werk aan de tramlijn. De meesten vinden werk in het grote ruïlverkavelings object (egalisatie en drainage) in de pol der Vier Bannen te Nleuwerkerk. Dit werk is geen DUW werk, doch wordt door de Ned. Heide Mij. uit gevoerd als vrij werk. MUTATIES BELASTINGDIENST. De volgende mutaties bij de Belas tingdienst werden bekend gemaakt: Overgeplaatst van Amsterdam naai Inspectie Belastingen Middelburg, als toegevoegd inspecteur de heer P. J. v. d. Berge en de controleur A. J. C. Constandse; overgeplaatst de chef de bureau van de inspectie Inv. en Acc te Vlissingen, de commies A. Rom- bout van Vlissingen naar Breda, be noemd tot adjunct-commies tit. var 's Rijksbelastingen in vaste dienst per 1 April 1952: A. H. Schrier, Insp. bel.. Goes; J. M. de Crom. Insp Reg. en Succ. te Goes; Mej. W. Elich, Insp Bel. Middelburg; benoemd tot schrij ver, per 1 Januari 1951: J. C. Meer- an, Insp. Bel. Middelburg. Voorts zal op 1 April a.s. de heer K. Louws, commies secretaris, chef de bureau Insp. Bel. Middelburg zijn 25-jarig ambtsjubileum vieren. VAN TOT De A.R. kiesvereniging te Odd-Vosse- meer hield een ledenvergadering, waarin als spreker optrad de heer N. v. d Brug- ghe. burgemeester van Giessen-Nieuw- kerk en lid van de prov. Staten van Zuid-Holland. De heer v. d. Brugghe sprak over de komende Kamerverkiezin gen. In de Ned Hèrv. Kerk te St. Anna land werd een zendingssamenkomst be legd. waarin ds. D. J. van Dijk uitvoerig vertelde over het zendingswerk op Cele bes. Er werd een collecte gehouden voor het werk van de Geref. Zendingsbond. Het leesgezelschap „Elck wat Wils" te St. Annaland zal Dinsdag a.s. de jaar vergadering houden. De In St. Annaland gehouden collecte ten bate -van de Zedenopbouw heeft E 15 70 opgebracht. De ouderavond van de openbare lagere school te Tholen zal Vrijdagavond wor den gehouden. Voor de belangstellenden zal de ver bouwde openbare lagere school te Stave- nlsse Donderdagavond 27 Maart ter be zichtiging worden opengesteld. In „Ons Huis" te Meliskerke gaven de zangverenigingen „Con Amore" uit Meliskerke en „Nut en Genoegen" uit Aagtekerke een geslaagde uitvoering, die onder leiding stond van de heer Bakker Ntet minder dan 25 nummers werden ten gehore gebraent tijdens deze avond, die door ds. C. van Nes werd gesloten. De vereniging „Het Groene Kruis" te Driewegen en Ovezande hield de jaar vergadering te Driewegen onder voorzit terschap van burgemeester D. Thomassen Thuessink van der Hoop van Slochte ren. Het afgelopen jaar eindigde met een financieel tekort van ruim f 400.—. De wijkverpleegster, zr. Sprujjt legde 578 be zoeken af in 12 gezinnen. In het bestuur werd de heer J. P. Israël herkozen. In de vacature-Van Oosten werd de heer G. J. de Jager gekozen en de heer A Koeman kwam in de kascommissie. De begroting liet aan inkomsten en uitgaven een bedrag zien van f 1582.— met een post onvoorzien van f 117.50. De lijstcollecte gehouden door de afd. Wemeldinge van het Centraal genoot schap voor kinderherstellingsoorden en vacantiekolonies heeft f 307.35 opgebracht. Mevr. De M. te Borssele kwam. toen zij van een bezoek huiswaarts keerde, te struikelen, waardoor zij een pols brak. De bouw van een landbouwhuishoud- school te Ovezande zal begin April wor den aanbesteed. De collecte die te Wilhelminadorp werd gehouden voor het sanatorium „Zonne straal". bracht 59 92 op. De heer M. Schuil te Wissekerke is benoemd tot hoofd van de Groen van Prlnsterschool te Meppel. Voor het persoonlijk kampioenschap biljarten voor Terneuzen en Sluiskil wer den te Ternenzen de volgende partijen gespeeld: G. v. Damme wint met 150— 31—23 van F. de Bock 84—31—19. G. v. Damme wint met 1502828 van J. de Mul 117—2817. J. d Mul wint met 150 —42—17 van F. de Bock 132—42—30. K.N.V.B. AFD. ZEELAND Zeelandia II kan de leiding behouden De competitie in de K.N.V.B, afd. Zeeland heeft een vlot verloop. In sommige afdelingen is de kampioen al bekend en hebben vele clubs reeds hun laatste wedstrijd gespeeld. In de eerste klasse B kan Domburg de com petitie besluiten met een daverende zege op Walcheren, terwijl Zierikz.ee III hekkesluiter Zonnemaire in de eerste klasse C met een nederlaag naar de tweede klasse zal sturen. In de reserve eerste klasse A duurt de nek-aan-nek-race tussen Hulst II en Aardenburg II onverminderd voort. Hulst II meet naar Hontenisse H en kan bij een overwinning met Aardenburg II gelijk komen. Maar Hontenisse is een kwade tegenstan- TAFELTtNNIS Will van Zoelen II kampioen 3e klasse In de 2de klasse van de Zeeuwse tai'eltsnniscompetitie liet de P. Z. E. M. bij de Schelde verstek gaan en kreeg bovendien in eigen huis een 010 nederlaag te slikken van Spi rit. Will van Zoelen klopte het be zoekende Schelde met 73 cn ook Be Fair bleef baas in eigen huis, want Goes kreeg met 82 de kous op de kop. Sorry verloor haar laatste wedstrijd met dezelfde cijfers van kampioen Wilno. In de 3de kiasse viel de beslissing. Will van Zoelen 2 stuurde VSV met een 82 nederlaag naar huis en be haalde .daarmede het kampioen schap. De 7—3 overwinning, welke Sorry 2 op het bezoekende Spirit 2 behaalde, mocht dus niet meer ba ten. De stand is hier:' W. v. Zoelen 2 14 12 2 0 26 106-34 Sorry 2 VSV Sorry 3 Spirit 2 Wilno 3 Goes 2 Schelde 2 PZEM 2 9 2 7 2 6 2 4 4 4 3 4 2 4 3 1 2 11 3 20 6 16 5 14 6 12 6 11 7 10 86-5' 75-75 69-61 66-74 60-70 64-66 56-84 1-102 In 4A bleef Arnemuiden de kop loper 't Zand, dicht op de hielen, want Sorry 4 moest in eigen huis met 37 het onderspit delven. De stand is: 't Zand 9-16, Arnemuiden 9-15, Sorry 4 10-11, ATTC 9-10, VSV 2 10-4 't Zand 2 9-0. In 4B behield PZEM 3 de tweede plaats door ATTC 2 met 9-1 te klop pen. Ook hier zal dus de laatste wedstrijd de beslissing moeten bren gen. Schelde 3 kwam definitief op de onderste plaats door een 0-10 nederlaag tegen VSV 3 en een 1-9 nederlaag tegen Arnemuiden 2. Laatstgenoemde ploeg deelde eerlijk met ATTC 2 (5-5), zodat de stand hier is: W. v. Zoelen 3 9-18, PZEM 3 9-16, ATTC 2 10-9, *VSV 3 9-6; Arnemuiden 2 9-5, Schelde 3 10-0. ATHLETIÉK Slijkhuis in Zuid-AInka Wim Slijkhuis, die Woensdag van Schiphol naar Zuid-Afrika is ver trokken, waar hij met Fanny Blan- kersKoen aan de nationale athletiek kampioenschappen zal deelnemen, is op doorreis naar Kaapstad te Johan nesburg aangekomen. 47. Alles, wat in de gelagkamer van de Goede Vangst eerst zo rustig had zitten praten, stortte zich naar buiten. De mannen vochten bijna met elkander om het eerst de voordeur uit te komen. „Dóód of levend, maar hg moet me in handen vallen," gilde ome Dirk. Jimmy hoorde dit echter al lang niet meer. Hij was het steegje uitgehold en had zich vliegensvlug verborgen achter een klein houten schuurtje... „Nou moet je geen dom me dingen doen, Jimmy," zei hij tot zich zelf. „Als je als een dolleman door alle -straatjes gaat ren nen dan val je zo zeker als tweemaal twee vier is in hun handen. En daarvoor ben je niet als een oude bes verkleed naar Poppelsga gewandeld..." Jimmy Brown keek even peinzend voor zich uit. „Nee, in het wilde weg op de vlucht slaan is dom, ik zou eigenlijk moeten proberen..." Maar Jimmy had niet eens tijd deze gedachte af te maken. Er weerklonken in het steegje snelle voetstappen... Jimmy liep op zijn tenen om het oude schuurtje heen, greep de deurknop en voelde of het schuur tje open was. De deur gaf gelukkig mee en in een wip was Jimmy binnen. Hij trok de deur achter zich dicht en deed de grendel er op... Buiten hoor- hij geloop en gedraaf en iemand riep: „Alles na kijken. Janus loer effe in dat houten hok of-ie daar misschien in is verdwenen...!" der. P.S.K. II moet de eer laten aan Oostburg II, terwgl Hoofdplaat H en IJzendijke n onder elkaar zullen uit maken, wie de rode lantaarn in han den zal houden. E.M.M. II moet in staat worden geacht Ria W II de punten afhandig te maken. Zeelandia II kan in de reserve eerste klasse B de leiding behouden door Breskens Hl nul op het request te geven. Biervliet II zal niet achter willen blijven en een kleine zege op De Zeeuwen III ligt wel in de lijn. In de tweede klasse C gaat de be langrijke wedstrijd Zuiddorpe I-Hon- tenisse IH. waarbij de winnaar een aardig eind in de goede richting komt. HET PROGRAMMA le klasse B: Domburg I-WaJcheren I. le klasse C: Zonnemaire I-Zierik- zee III. Res. le klasse A: Hoofdplaat n-IJzendijke II; P.S.K. II-Oostburg II; E.M.M. II-Ria W II; Hontenisse H-Hulst II. Res. le klasse B: Bier vliet n-De Zeeuwen III; Zeelandia II-Breskens EU. 2e klasse A: Mid delburg IV-Kwadendamme I: R.C.S. III-Volharding II. 2e klasse B: Zuid- zande I-Retranchement I. 2e klasse C: Zuiddorpe I-Hontenisse IH; Koe wacht II-Vogel waarde II. 2e klasse D: Renesse 7T-SVOWK TL 3e klasse A: Goes IV-Middelburg VI. 3e klasse B: Breskens IV-E.M.M. EH; Sluis II- Retranchement H. 3e klasse C: Hulst Iü-Hontenisse IV; Steen in-Rapen- burg H; Graauw U-Sluiskil UI. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te ResterenR. W. Steur te Oudsdorp; te Suawoude: G. J. van den Bogerd, vicaris te Nijverdal; te 's-Grevelduin-Capelle: L. Trouborst te Monster. GER. KERKEN. Beroepen te Bussum: E. J. Was- sink te Doetinchem; te Warns: drs. J. Vegh. proponent te Bussum; te Raard: H. Feddes, candidaat te Wil- dervank. Aangenomen de benoeming tot geestelijk verzorger voor „Beatrix- oord" te Appelsga ds. L. Touwen al daar. Nagekomen advertentie. Heden behaagde net de Heere, na een lang durig itjden van ons weg te nemen, onze lie ve Moeder. Groot- en Overgrootmoeder, LEUNTJE CORNELIA OELE Wed. van Jacob Traas, in de ouderdom van 12 jaar en 11 maanden. Middelburg: I. TRAAS L. TRAAS— HOOGESTEGER Kinderen en Kleinkinderen. Hoedekenskerke A. TRAAS M. TRAAS— KLOOSTERMAN en Kinderen, 's H. Arendskerke: P. EVERSDIJK. J. EVERSDIJK— TRAAS en Kinderen. Hoedekenskerke J. J. TRAAS M. D. TRAAS JONKER St. Laurens: L. J. TRAAS J. M. TRAAS— GROENEWEGEN en Kind. Hoedekenskerke, 20 Maart 1952, De begra fenis zal plaats hebben Maandag 24 Maart te 11.30 uur vanaf het sterfhuis Noordweg A 128, Hoedekenskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9