PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kleurlingenkieswet werd ongeldig van Z.-Afrika verklaard Tien jaar Keesje geëist in de moordzaak- Schreurs D£ BILT Kantlij n EISENHOWER ZAL ZIJN POSITIE OPNIEUW OVERWEGEN HOGERE PACHTPRIJZEN IN DE N00RD-00ST-P0LDER 195e Jaargang - No. 69 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G, Ballinttjn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. t 5.43 p. kw., fr. p. p. f 8.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 21 Maart '52 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3.— Ing mededelingen driemaal tarieL Kleine advertenties (max 8 regels) van 1-8 regels t L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 339300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlisslngen Walstr. 5880, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2881 of 2160). M*burg Londense Kaal 29, teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, teL 2475 (b.g.g Oostburg: Flnlandstraat 2. telei. 16. Terneuren 8 rou werljStr. 2; Zierikzee N Bogerdstr C I60.tel^2tr RECHTER OF WETGEVER Malan in een moeilijk parket Het opperste gerechtshof in Zuid-Afrika heeft de vorig jaar door het parlement aangenomen wet, waarby kleurlingen op een aparte kiezerslijst werden geplaatst, ongeldig verklaard. Het Hof bepaalde in zijn arrest, dat de wet op aparte vertegenwoordiging van 1951 van nul en van generlei waarde is en geen rechtskracht heeft volgens de bepalingen en krachtens de voorzieningen van de Zuid-Afrikawet van 1902. Dé leider van de oppositiepartij in Zuid-Afrika, Strauss, verklaarde, dat de regering op grond van het arrest van het Hof zou moeten aftreden. Premier Daniel Malan, heeft ter stond nadat hem van de uitspraak van het Hof mededeling was gedaan, de Volksraad bijeengeroepen. Malan verklaarde in de Volksraad, dat door de uitspraak van het Hof een constitutionele toestand was ge. schapen, die niet kan worden aan vaard. Noch het parlement, noch het volk van Zuid-Afrika, aldus dr. Ma lan, zullen bereid zijn te berusten in het feit, dat de wetgevende souverei- niteit van de wettig en democratisch gekozen volksvertegenwoordigers wordt genegeerd en de rechterlijke macht het laatste woord heeft. De nu ontstane toestand schept onzekerheid en chaos. Malan meende, dat het opperste gerechtshof nu is teruggekomen op zjjn in 1937 genomen beslissing. Het zal soms moeilijk voor het hof zijn de schijn van bevooroordeeldheid geheel te vermijden, zo ging de pre= Tass meldt uit Nederland De Haagse correspondent van Tass meldt, dat de grote massa van de Nederlandse bevolking verontwaar digd is over „de barbaarse acties van de Amerikanen, die van bacteriologi sche wapens gebruik maken". Een Amsterdamse havenarbeider had op een vergadering verteld, dat het grootste deel van de Nederlandse be volking, ongeacht politieke richting en geloof, „de barbaarse misdaden der Amerikaanse agressoren laakt en veroordeelt". N.V. Bakovenbouw ontslaat 30 arbeiders De directie van de N.V. Bakoven- bouw te Dordrecht, heeft zich ge noodzaakt gezien 30 van de ongeveer 300 arbeiders te ontslaan. De directie moest hiertoe overgaan, zo deelt zij mede, door de exportbeperkingen, welke door Frankrijk en Engeland worden toegepast. D e Franse franc in opspraak, het pond Sterling bibberend als een arm jongetje bjj tien graden vorst, de Nederlandse gulden af en toe óók niet om over naar huis te schrijven, maar staag en koppig, so ber levend en hardnekkig gaat. het Nederlandse volk voort, voor de oude dag te zorgen en voor weduwen en wezen, van wie die oude dag niet haalt en eerder wordt weggeroepen van zijn taak. In 1951 heeft Nederland voor twee milliard gulden (dat is ruim twee derde, van de gehele bankbiljettencir- culatie) aan levensverzekeringen ge sloten. Rustig te midden van het woeden der baren. Rustig onder „Korea" en de fiscus, onder N.A.T.O. en emigra tie. De cijfers, die het Nederlandse ver zekeringsbedrijf ons voorschotelt over 1951, zjjn, zowel in de totaliteit als in de samenstelling, buitenge woon fraai. Aan premiën en koopsommen werd 442.896.000.ontvangen. Neemt men aan, dat er in Nederland 2% millioen gezinnen zijn, dan wil dit zeggen, dat per gezin bijna 200. aan de verzekeringsagenten werd af gedragen. Een sprekend bewjjs van de bereidheid tot sparen bij ons volk. De gegevens inzake de uitkeringen geven duidelijk aan, dat net woord „verzekeren" dikwijls in letterlijke zin kon worden opgevat. Van de door overlijden vervallen po lissen waren er namelijk 1266 nog feen twee jaar vap kracht. Op die 266 polissen was een bedrag van 92.187.aan premiën en koopsom men betaald, terwijl de waarde van de verschuldigde uitkeringen 851.965.bedroeg, dat is ruim ne gen maal zo veel. Aan de andere kant vinden wij de stijging van de afkoop een minder fraaie factor. In totaal liepen in 1951 60.000 polissen af wegens afkoop. Dit is niet minder dan 200 per dag. Dit kan er enerzijds op wijzen, dat velen in financiële moeilijkheden ge raakt zijn, anderzijds, dat er soms te lichtvaardig afgesloten wordt. Wel licht zou het verzekeringsbedrijf een volgende keer bij zijn publicatie kun nen opgeven, hoe lang de voor afkoop aangeboden polissen gelopen hebben. Zou die looptijd heel kort zijn, dan kan het een vingerwijzing zjjn, dat er wel eens lichtvaardig verzekerd wordt. Maar dat Is dan ook de enige schoonheidsfout in de gepubli ceerde cijfers. De staat der beleggingen toont aan, dat het levensverzekeringsbe drijf in totaal per 31 December j.l. bjina 3,7 milliard geïnvesteerd had. Het is al met al een knappe presta tie en wij mogen wel zeggen, dat het levensverzekeringsbedrijf in ons land een monument is van echte Holland se degeljjkheid. mier voort, en het is niet billjjk te genover het hof het aan zulk een ge vaar bloot te stellen. Het is dus dui delijk. dat de thans ontstane toestand ontoelaatbaar is. De regering zou in haar plicht tegenover volk en parle ment groveljjk te kort schieten als er geen maatregelen werden genomen om een einde te maken aan deze ver warringwekkende en gevaarlijke toe stand. Het is van dwingend belang dat de wetgevende souvereiniteit van het parlement boven alle twjjfel ver heven is. De regering zal dan ook t.z.t. de nodige stappen ondernemen. RECHTEN.. Reuter wjjst er op, dat bij wetge ving van 1936 de inheemsen in de Kaapprovincie van de algemene kie zerslijst werden afgevoerd en aan deze mensen in de gehele Unie het recht werd gegeven afzonderlijk te stemmen voor blanken, die hen moe ten vertegenwoordigen. De thans door het Hof ongeldig verklaarde wet breidde dit beginsel uit tot de manneljjke kleurlingen in de Kaap provincie. De kleurlingen buiten de Kaapprovincie hebben in het geheel geen stemrecht, evenmin als de vrou welijke kleurlingen in de Kaappro vincie. Ex-Nazi wilde erger Deschuldigingen voorkomen De West-Duitse parlementaire com missie. welke een onderzoek instelt naar de beschuldiging, dat het West- Duitse ministerie van Buitenlandse zaken overvol is van vroegere Nazi's met een ongunstig verleden, heeft verklaard, dat deze beschuldiging „ge deeltelijk juist en gedeeltelijk on juist" is. Volgens een uitlating van een Duits radiostation zijn 46 van de 57 leiden de beambten van het ministerie Na zi's geweest. Deze publicatie is niet bestreden. Inmiddels is de leider van de per soneelsafdeling van het ministerie, Herbert Dittmann, met verlof gegaan. Hij zou een operatie moeten onder gaan. Het verluidt echter, dat Ditt mann er van verdacht wordt, dat hij getracht heeft in te grijpen in het Neurenbergse proces tegen de Joden vervolger Rademacher, teneinde te voorkomen, dat daarbij nog ernstiger beschuldigingen tegen beambten van het ministerie aan het licht zouden komen. Massa-arrestatie in Indo-China. De strijdkrachten der Franse Unie hebben in het district Nam Dinh (In dochina) 2000 man gearresteerd, die er van verdacht worden „links" te zijn. Bij deze operatie, genaamd „am- phibi", zijn tevens 500 geüniformeerde leden der Vietminh gevangen geno men en 200 gedood, aldus de Franse autoriteiten. NA NEW HAMPSHIRE EN MINNESOTA Senator Taft liet 2ijn naam van candidatenlijst te New-Jersey schrappen. In zjjn eerste officiële commentaar op de resultaten van de voorverkie zingen in de staten New Hampshire en Minnesota, die hem grote overwin ningen opleverden op zjjn belangrijkste concurrent, Senator Taft, heeft generaal Elsenhower verklaard: „De resultaten dezer voorverkiezingen dwingen mij mjjn persoonlijke positie en in het verleden genomen besluiten opnieuw te overwegen". President Truman heeft op een persconferentie te Key West verklaard, dat generaal Eisenhower de vrijheid heeft op ieder door hem „veilig en opportuun" geacht tjjdstip naar de Ver, Staten terug te keren. De generaal vervult op bekwame wjjze zjjn functie en hjj kan het beste zelf beoordelen wanneer het tjjdstip het veiligst voor hem is om zjjn post te verlaten, zo zeide Truman. tigd op de 1 April in de staat Wis consin te houden voorverkiezing. Eisenhower is hier niet candidaat ge steld en de kiezers mogen zijn naam niet aan de republikeinse candidaten lijst toevoegen. De president zeide verder, dat de Koreaanse kwestie niets te maken heeft met de vraag of hjj zich al dan niet candidaat zal stellen voor de pre sidentsverkiezingen. Senator Taft heeft Inmiddels be sloten zich te laten schrappen van de ljjst der republikeinse candidaten In New Jersey, waar de kiezers 15 April a.s. hun kiesmannen zullen af vaardigen naar de partijconventies. Taft zeide zich te hebben laten schrappen omdat de gouverneur van New Jersey, Driscoll, zjjn woord had f ebroken door zich aan de zijde van isenhower te scharen, waaraan hij toevoegde van mening te zijn dat „nu geen rechtvaardige strijd meer mo- geljjk is". Politieke waarnemers zijn echter van mening dat Tafts besluit werd ingegeven door het onverwacht grote aantal stemmen op Eisenhower en het feit dat de omzwaai van Gouver neur Driscoll Tafts nederlaag tot een bijna volslagen zekerheid maakt. Tafts hoop is thans vooral geves- Wereldbank leent de KLM 7 millioen dollar. De wereldbank heeft de K.L.M. een lening verstrekt van 7 millioen dol lar ter gedeeltelijke financiering van de aankoop van 23 nieuwe vliegtui gen, waaronder negen super-Constel- lations. Met de herziening van de luchtvloot zal 33 millioen dollar ge moeid zijn. zodat dus ongeveer 20 hiervan met behulp van de lening be kostigd kan worden. De rest zal de maatschappij zelf betalen. Hoofdredacteur van „Leidsche Post" vrijgesproken Op juridische gronden werd Don derdag de waarnemende hoofdredac teur van de „Leidsche Post", de heer H. L„ door de rechtbank te 's Gra- venhage vrijgesproken van de hem ten laste gelegde laster in twee arti kelen. In de inmiddels opgeheven „Leidsche Post" zou de heer L. de eer en goede naam hebben aangetast van de voormalige resident in Indo nesië, de heer M. Klaassen, en de oud-hoofdcommissaris van politie te Bandoeng, de heer J. C. Damen. Na een langdurig proces, dat twee weken geleden voor de Haagse recht bank werd behandeld, eiste de offi cier van justitie 1000 gulden boete, subs. 4 maanden gevangenisstraf. mmBBM Twee en dertig agendapunten, waaronder de Saar-kwestie, zullen op de bijeenkomst van het minister-comité van de Raad van Europa te Parjjs behandeld worden. Hier zien wjj mr. D. li. Stikker, de Nederlandse minis- ter van Buitenlandse Zaken en leider van de Nederlandse delegatie (rechts) met de andere leden de dossiers bestuderen. „Spreeuwen" die vliegtui gen vernietigen In luchtgevechten boven Korea heeft de Amerikaanse luchtmacht straalprojectielen gebruikt, die op een afstand van zes kilometer vijan delijke vliegtuigen opzoeken en ln de lucht torpederen. Films, die van toestellen uit genomen zijn. hebben aangetoond dat de vijandelijke toe stellen totaal vernietigd worden. Het nieuwe projectiel, dat door de vveten- schappelijke afdeling van de Ameri kaanse marine ontwikkeld is. draagt de naam Spreeuw. Het kan gebruikt worden tegen vijandelijke toesteilen, die de Amerikaanse piloten niet zien. want het is ln staat zelf zijn doel te zoeken. Herder zou zijn schapen niet goed verzorgd hebben Dezer dagen zjjn, zoals wjj reeds meldden, ongeveer veertig lammeren en enkele schapen in de Noord-Oost- polder gestorven. De directie van de Noord-Oostpolderwerken deelt ons thans mede, dat de lammerensterfte in de polder te wijten is aan onvol doende zorg door de herder. In deze tijd van het jaar moeten de schapen worden bijgevoerd om op krachten te blijven. Dit is niet in vol doende mate geschied, waardoor de lammeren op hun beurt te weinig melk kregen en in vrjj groten getale stierven. Zuid-Molukse minister met sloep naar Nieuw-Guinea, Contact opgenomen met Indonesische opstandelingen 7 Enige tjjd geleden, vertrok een kleine expeditie in een sloep van de Australische haven Port Darwin naar de Zuid-Molukken. De voornaamste personen van de groep waren Pieter Lokollo en Johannes Thyssen, die in verbinding wilden komen met de lei der van een Indonesische opstandige beweging om deze een radio-installatie te verschaffen en inlichtingen te ver krijgen over de activiteiten. Dit verklaarde de Australische mi nister van Buitenlandse zaken, Ri chard Casey Donderdagmiddag in een officiële verklaring. Aan boord van de sloep waren geen wapens, behalve een gladlooppistool, een buks, en twee pistolen, die het persoonlijk eigen dom van de opvarenden waren. Het schfeepje ankerde op 5 Februari ter hoogte van het eiland MisoÖl bij de Wéfetpunt van Nieuw-Guinea en bleef daar vier dagen, totdat Nederlandse militairen en een korvet de opvaren den van het scheepje adviseerden Misoöl direct te verlaten. Op 14 Fe bruari kwam het weer in Darwin aan. De minister deelde mede. dat het bezoek aan Nederlands Nieuw-Gui nea geen overtreding inhield. Lokollo zeide in Port Darwin, dat hij minister voor voedsel en bevoorrading in de regering van de republiek Zuid-Mo- lukken was en de enige minister, die wist te ontsnappen na de Indonesi sche invasie op Ambon. Hij zeide, dat de Zuid-Molukkers Christenen waren en onafhankelijk en erkenning door de Ver. Naties wensten in ruil waarvoor zij het Westen lucht- en marinebases en grote lagen uranium aanboden, aldus Lokollo. Ten behoeve van bezoekers van de Jaarbeurs te Utrecht zullen van 25 Maart tot en met 3 April, behalve op Zondag 30 Maart, extra treinen rijden. DE HOOGSTE VAN HET LAND. Centrale Grondkamer verwierp echter het progressieve systeem. Vjjf jaar na de uitgifte van de eerste 103 bedrjjven in de Noord-Oost-Pol der, heeft thans de Centrale Grondkamer te Arnhem, het hoogste rechter lijke orgaan op dit gebied, een beslissing gevonden omtrent de pachtprijzen en deze vastgesteld op een niveau, dat het hoogste in het gehele land is. De maximum-eenheidsprijs voor alle bedrijven werd bepaald op 210. per H.A. De Grondkamer te Zwolle deed in Februari 1950 de eerste uitspraak in deze materie. De pachtprijzen werden hierbij bepaald op 80 a 85 van de bedragen, welke de minister van fi nanciën had gewenst. Wanneer de pachters met deze beslissing accoord waren gegaan, zou de minister er zich ook bij hebben neergelegd. De ln het najaar verkiezingen in het Saargebied, Accoord tussen Bonn en Parijs Een Duitse woordvoerder heeft me degedeeld, dat Frankrijk en West- Duitsland het Donderdag eens zijn ge worden over de instelling van een gemengde commissie, die er voor moet zorgen,, dat de toestand in het Saargebied het houden van democra tische verkiezingen in de herfst van dit jaar toelaat. Het onderhoud tussen Adenauer en Schuman, dat tot de overeenstemming over de instelling van de gemengde commissie leidde, duurde precies ne gentig seconden. ZITTING VAN ZES UREN. Verdachte ontkende moord te hebben gepleegd (Van onze speciale verslaggever) Ruim zes volle uren heeft de Rechtbank te Breda Donderdag besteed aan de behandeling van het afschuwelijke drama, dat zich in de Augus tusdagen van 1946 te Bergen op Zoom afspeelde: de moord op de tachtig jarige Keesje Schreurs, wiens stoffelijke resten ln een beerput werden aangetroffen. Deze zitting waarin getracht werd dit vreselijke misdrijf te reconstrueren, had iets weg van het ln Frankrijk gevoerde proces tegen Marie Besnard. Weliswaar was aan de verdachte in deze zaak-Schreurs, de 42-jarige Johanna G.-H., slechts één moord ten laste gelegd, maar des ondanks voelde ledereen, die in de gespannen sfeer van de rechtszaal dit proces volgde, één klemmende vraag telkenmale terugkeren: „Hoe kwam het, dat de man van de verdachte, wachtmeester by de rijkspolitie, op zulk een kritiek moment onverwacht stierf?" En deze vraag werd des te klem mender, toen de president mededeelde, dat de verdachte korte tjjd voor de zitting, al haar bekentenissen herroepen en de schuld op haar gestorven man afgewenteld had. Gespannen volgde de vrouw het getuigenverhoor, bleek, maar zich bjjna altijd beheersend. Groot en fors stond ze achter het hekje, verzorgd ge kleed en het grijzende haar behoorlijk gekapt. Geen spoor van emotie was er bij haar te merken, toen de officier, mr. G. J. M. Temmink, aan het slot van zijn requisitoir onder doodse stilte zijn els uitsprak: tien jaar met af trek en ter beschikking stelling van de regering. Emotie was er wèl op de publieke tribune, waarvoor het publiek queue had gemaakt om toch maar een plaatsje te krijgen en waar vrouwen en mannen van allerlei slag dicht opeen gepakt stonden: er ging 'n luid ge mompel op, toen de officier was uitgesproken. De publieke opinie had de eis gewogen en te licht gevondenDe president, mr. A. Bisschop Boele, hamerde en de stilte keerde weer. Direct na de eerste hamerklop was er reeds spanning. De eerste getuige was agent H. A. Sprayt uit Bergen op Zoom, voor wie de zaak- Schreurs een obsessie werd, zozelfs dat hij in cle jaren tussen de vermis sing van Schreurs en de ontknoping van het drama een foto van de ver moorde Keesje ih zijn portefeuille droeg om zichzelf er altjjd weer aan te herinneren, dat deze zaak tot op lossing móest komen. In bewogen be woordingen vertelde de agent hoe het onderzoek verlopen was. Hoe aanvankelijk niets te bewijzen viel, dan alleen dat de vrouw wat zenuw achtig had gedaan by het eerste on derzoek. Haar man werd door agent De Jonge, een collega van getuige, op de hoogte van enkele vermoedens gebracht en hij beloofde met haar te zullen praten, zoals hij al zo dikwijls met zijn vrouw had gepraat, na kleine vergrijpen die zij pleegde en na diefstallen, waarbij hy soms bedragen van duizenden guldens moest aanzuiveren om zyn vrouw uit handen van de justitie te houden. Zrj had zyn leven tot een hel ge maakt, had hij meermalen gezegd. Enkele dagen later overleed de man echter. Voor hy stierf had hj nog verzocht of agent De Jonge bi, hem wilde komen, doch deze was niet aanwezig, zodat nooit bekend werd, wat de stervende had willen mededelen De vrouw vertrok naar Zierikzee en opnieuw werd het huis, waar Keesje Schreurs wel was binnenge gaan, maar niet was uitgekomen, volledig „uitgekamd." Toen ontdek te men de beerput. Met de hulp van de gemeentereiniging werd een on derzoek ingesteld en men trof er de len van het geraamte van Keesje Schreurs aan. „Zij heeft het gedaan". Plotseling riep de agent het uit en zijn lange arm wees beschuldigend naar de verdachte. „Zy alleen. Haar man Is er niet bjj geweest. Daarvan ben ik vist overtuigd. Als Ik zo zeker van de honderdduizend was als van dit, dan had ik ze!" Uitvoerig vertelde Spruijt van de arrestatie in Zierikzee. Op weg naar Bergen op Zoom had de vrouw on gevraagd haar man en dochtertje, beiden overleden, ter sprake ge bracht. „Ik weet wel, waarom lk moet komen" zo zei ze. „Natuurlijk voor Schreurs. En dan willen jullie mijn man en Joke mij ook nog in de schoenen schuiven (Vervolg op pag. 2) pachters gingen echter in beroep bij de Centrale Grondkamer en de minis ter eveneens. Een punt van belang was, dat de minister het principe aer progressie wilde volgen, waarbij de grote Doeren relatief hogere pachtprijzen zouden moeten betalen dan de kleine. De ge- dachtengang welke hier o.m. DÖ werd gevolgd, was dat een H.A. als onderdeel van een groot bedrijf meer kan opbrengen, dan als onderdeel van een klein bedrijf. Twee jaar geleden begon de Centrale Grondkamer met het onderzoek inzake deze pachtprij zen en een dezer dagen heeft ze be slist, dat het systeem der progressie moet worden verworpen, omdat uit berekeningen niet is gebleken, dat er verschil in pachtwaarde bestaat tus sen een H.A. van een klein bedrijf en een H.A. soortgelijke grond van een groter bedrijf. Deze verwerping van net door de minister voorgestelde en door de grondkamer te Zwolle aan vaarde systeem der progressie bete kent, dat het in de toekomst even min in de Zuid-Oost-Polder en andere drooggelegde gebieden toegepast zal kunnen worden. De door de Centrale Grondkamer ingestelde maximum eenheidsprijs van 210.per H.A. voor alle be drijven ligt nog iets boven de prijs welke de minister oorspronkelijk had gewenst. Voor de kleinere bedrijven, welke ver uit in de meerderheid zijn, betekent dit een aanzienlijke stijging der pachtprijzen. Slechts acht van de eerste 103 pachters komen nu bene den het niveau, dat de minister aan vankelijk voor ogen had. De thans vastgestelde richtlijnen gelden uiter aard ook voor de 530 andere reeds in de polder aanwezige pachters en voor de kleine duizend pachters, die in de komende jaren zullen volgen tot het totaal van ongeveer 1600 bereikt is. De pachtpryzen in de N.O.P. zijn thans de hoogste in ons land, op de voet gevolgd door die van de beste bedrijven in Groningen. Burgemester van Breda in Roosendaal begraven. Woensdagmiddag is te Roosendaal onder grote belangstelling de overle den burgemeester van Breda. mr. dr. Claudius Prinsen ten grav* gedra- gén. 's Morgens was eerst in de Sa cramentskerk te Breda de Mis van Requiem gehouden, waarna een stoet van zeventig auto's zich naar Roosen daal begaf. Op de R.K. begraafplaats werd de absolutie verricht door pas toor deken van Mierlo. Er werden geen redevoeringen gehouden. Britten ontruimen gebied bij Ismaïlia Donderdag zijn Britse soldaten be gonnen het gebied ten Noorden van het zoetwaterkanaa! te Ismailia, dat zy sedert half Januari bezet houden, te ontruimen. De geëvacueerde Egyp tische gezinnen mogen naar hun wo ningen terugkeren. VERWACHT: NU EN DAN ZON. Geldig tot Vrijdagavond: Vrijwel overal droog weer met nu en dan zonneschijn. Matige tot vrij krachtige wind tussen Noord en West. Ongeveer dezelfde middag- temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1