NIEUWS UIT ZEELAND Tilbury Zijpe WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVELAND 80 ct Ztoin St. Maartensdijk NEK-AAN-NEK-RACE TUSSEN HULST il EN AARDENBURG II JIMMY BROWN, sportheld no t VRIJDAG 21 MAART 1952 PROVINCIALE ZEEUWHE COURANT Pro Juventute organiseerde een tekenwedstrijd. EEN DER PRIJZEN GING NAAR YERSEKE. Op verzoek van de Deense kin derbescherming: organiseerde het Ne derlands verbond der verenigingen „Pro Juventute" in de Kerstvacan- tie 1951 een tekenwedstrijd voor de meisjes en jongens van de lagere scholen in ons land. Ook „Pro Ju ventute" in Zeeland, gevestigd te Middelburg, deed een beroep op de leerkrachten van de lagere scholen in de provincie om aan deze actie deel te nemen. Hoewel de tijd van voorbereiding kort was, zyn toch ook uit Zeeland vele tekeningen binnengekomen. De leerlingen hadden de opgave gekre gen één der sprookjes van Andersen uit te beelden. De inzendingen zijn thans door een landeiyke jury beoordeeld. Tot de prijswinnaars behoort ook een Zeeuw se scholier, de 10-jarige Peter Bult huis uit Yerseke. Candidatenlijst V.V.L). De Volksparty voor Vrijheid en Democratie (V.V.D.) heeft blijkens het weekblad „Vrijheid en Democra tie" haar candidateniysten voor de diverse kieskringen vastgesteld. Hieruit blijkt, dat de eerste 11 can- didaten over het algemeen voor elke kieskring gelijk zyn, terwijl mr. Oud op alle lijsten als nummer één voor komt. Voor de kieskring Middelburg is de volgende lijst vastgesteld: 1. mr. P. J. Oud; 2. drs. H. A. Korthals; 3. mevrouw A. Fortanier- de Wit; 4. R. Zegering Hadders; 5. F. den Hartog; 6. J. G. H. Comelis- sen; 7. G. Ritmeester; 8. mr. H. F. van Leeuwen; 9. H. J. Ankersmit; 10. mevrouw mr. J. M. Stoffels-van Haaften; 11. M. A. Wisselink; 12. W. Dettmeyer; 13. mr. dr. C. Berk houwer; 14. J. L. Verhagen; 15. mr. J. F. G. Schlingemann16. prof. mr. B. C. Slotemaker; 17. mr. W. J. Geertsema; 18. P. Merkelijn; 19. A. H. M. van den Hoek; 20. H. Koornneef. Mr. G. Vonk, die op het ogenblik voor de V.V.D. zitting in de Tweede Kamer heeft, komt niet meer op de candidateniyst voor. Zierikzee JAARVERGADERING CHRISTELIJKE BOEREN. EN TUINDERSBOND In het Ned. Herv. verenigingsge bouw te Zierikzee hield de Christelij ke Boeren- en Tuindersbond gew. af deling „Schouwen-Duiveland", haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer A. M. den Boer Wz. In het bijzonder verwelkomde de ze mr. B. W. Biesheuvel alm. secreta ris van C.B.T.B. in Nederland en drs. J. J. Knibbe secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B. De rekening van de afdeling toonde over 1951 ,en na delig saldo van 63,48 en het kapi taal per 31 December bedroeg 5909,19. De C.A.V. van de afdeling had een batig saldo van 2.81 en een kapi taal van 1666,57. Men besloot de le den-afnemers een Vsc/o provisie uit te keren in verhouding tot hun afna me in 1951. De bestuursleden, de he ren L. Hanse Mz. en J. A. van Wa- veren, werden beiden herkozen de heer A. M. den Boer die zich met meer herkiesbaar stelde werd opge volgd door de heer L. D. Padmos Cz. uit Zierikzee. In het bestuur van de C.A.V. traden af de heren A. Dale bout, J. A. van Waveren en A. M. de Boer Wz. Beide eersten werden herkozen, in de plaats van de heer den Boer koos men de heer J. A. v. d. Bijl Jz. Lid van het provinciaal be stuur werd de heer L. D. Padmos en als zijn plaatsvervanger koos men de heer M. Kurvink uit Noordgouwe. In de plaats van de heer J. D. Kloet werd als lid van de financiële com missie gekozen, de heer M. den Boer. Mr. Biesheuvel hield hierna een cau serie over de actuele problemen in de 'and- en tuinbouw. De scheidende voorzitter werd op waarderende wijze toegesproken door de heer L. de Rui ter uit Renesse. Voorts besprak men nog het Christelyk land- en tuin- bouwonderwys op het eiland. Met dankgebed sloot mr. Biesheuvel de vergadering. THOLEN Tholen VISSERSVERENIGING De vissersvereniging „Helpt Elkander" te Tholen kwam bijeen in de zaal van het Hof van Holland on der voorzitterschap van de heer J. H. Bal. Nadat het financieel verslag van de penningmeester was goedge keurd werden de heren A. Schot Szn. en C. Schot Azn. als bestuurslid herkozen. Bij de bestuursmededelingen zeide de voorzitter, dat de Stichting Zeeuwse Visserijbelangen op Zater dag 22 Maart a.s. omgezet wordt in een vereniging, die alle bij de visse rij betrokkenen zal omvatten; hij deed een beroep op de aanwezigen om als één man achter deze vereni ging te staan. De vergadering ging hiermede accoord. Voorts deelde de voorzitter mede, dat er stemmen zyn opgegaan om te zorgen, dat aan de maaswydte van 15 mm. voor de weer- visserijen streng de hand wordt ge houden in verband met het wegvan gen van te kleine ansjovis en bliek. Het bleek, dat er voor en tegenstem mers waren, zodat de voorzitter con cludeerde, dat de vereniging als zoda nig in deze geen stappen kan doen, wel bijvoorbeeld een combinatie van bliekvissers. Hierna werd besproken het leggen van beunen in de boezem aan het Veer. Daartoe zal opnieuw een poging worden ondernomen. Voor de aanvang van de vergadering wer den twee films vertoond, nml. over de werking en smering van benzinemo toren en over dieselmotoren. Deze beide films werden aandachtig ge volgd. Oud-Vossemeer GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de postcommandant der Rijkspolitie te Oud-Vossemeer zijn inlichtingen te verkrijgen over een gevonden doublé polskettinkje, een zandschep ei» een kin derhandschoen. Marktberichten GRAANPRIJZEN ST. MAARTENSDIJK. 20 Maart. Tarwe 2324. Gerst 3033. Haver 25—27. Kleine erwten 40—50. Schokkers 4055. Bruine bonen 3538. Koolzaad 55. Maanzaad 95. SCHOOLTENTOONSTELLL1NG KON. INST. VOOR DE TROPEN. Nadat de heer G. Grolleman, se cretaris der gemeente Zierikzee, de tentoonstelling met enkele toepasse lijke woorden had geopend, werd woensdagavond door de heer F. A. Wagner uit Amsterdam een instruc tieles gegeven voor hoofden en onder wijzers van de verschillende onder wijsinrichtingen op Schouwen en Duiveiand bij de in het schoolgebouw in de Nieuwe Bogerdstraat te Zierik zee opgestelde schooltentoonsteiling „Suriname en de Ned. Antillen" van het Kon. Instituut voor de tropen te Amsterdam. De instructeur hield een boeiend betoog over leven en wer ken, zeden en gewoonten /an de be volking van Suriname en besprak daarbij uitvoerig de mogelijkheden, welke daar liggen op sociaal, econo misch. wetenschappelijk en cultureel gebied. Deze expositie, welke drie weken open blijft is onder leiding van het onderwyzend personeel toe gankelijk voor leerlingen van H.B.S., Lyceum, vakscholen, U.L.O. en de hoogste klassen van de lagere scho len. JDe tentoonstelling is ingedeeld in drie afdelingen: Zeeuwen en Hollan ders in de west, land- en volk en de ontwikkeling van Suriname en de Nederlandse Antillen sedert 1675. De met zorg uitgekozen voorwerpen van de collectie geven op buitenge wone wijze een indruk van de sfeer en het milieu waarin deze volkeren van Suriname leven, werken en han delen. Een volledig overzicht te ge ven van alles wat te aanschouwen valt is ondoenlijk. Deze uitgebreide expositie, die zeer leerzaam is, is evenwel een bezoek, vooral van de zijde van de schooljeugd, ten volle waard. BRIDGE- WISSELBEKERWEDSTRIJDEN. In .Mondragon" te Zierikzee wer den de laatste bridgewedstrïjden öm de wisselbekers gespeeld. Er werd deelgenomen door 3 dames en 33 he ren. De pryzen vielen ten deel aan: Oneven groep: 1. J. J. M. van Bommel (Zierikzee) en J. M. de Nooyer (Renesse), 147 p.; 2. H. A. Plating en H. Vorwerk (Zierikzee), 152 p. Even groep: 1. dr. J. J. Westen dorp Boerma en dr. J. C. Röhner, 150 p.; 2. A. L. Bakker en C. J. Boot (Burgh), 169 p. De wisselbekers werden veroverd door: 1. Joh. Volkeri en P. A. Rib- bens (Zierikzee), 8 punten (2x1, lx 2 en 1x4); 2. J. Stevense (Renesse) en M. J. L. Fokker (Noordwelle), 9 punten (lxl, 2x2 en 1x4). Sirjansland JAARVERGADERING „OOSTER- EN SIRJANSLAND" In café Bal te Sirjansland hield de varkenshoudersvereniging „Ooster- en Sirjansland" de jaarvergadering. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter, burgemeester A. C. v. d. Have. De secretaris, de heer Zeijler, kon van een gunstig jaar spreken. Het reservefonds kon met een bedrag van ongeveer f 600 worden vermeerderd. De rekeningen werden door de heren L. Kraak en L. Klink in orde bevon den. Voorts werd gestemd wegens het periodiek aftreden van de secretaris. In de slotvergadering, die te Ooster- land wordt gehouden, zal de uitslag bekend worden. De contributie werd gehandhaafd op f 0.75 per maand. Nieuwerkerk DOOR AUTO GEGREPEN. Op de Rnksweg bij Nieuwerkerk stond de motorryaer K. uit Nieuwer kerk met zijn motor rechts van de weg, toen uit de richting Oosterland een auto, bestuurd door de heer W. kwam aangereden. De motorryder was intussen opgestapt en stak de weg over, met gevolg, dat hij door de auto werd aangereden en kwam te vallen. Dokter E. E. Vleugels-Schut ter uit Nieuwerkerk verleende eerste hulp. K. had een hoofdwonde opgelo pen. Hij werd naar zijn woning over gebracht. Sterke daling oesterexport in de laatste dagen Waarschijnlijk als gevolg van het voor de tijd van het jaar milde voor jaarsweer is de oesterexport de laat ste dagen sterk gedaald. Met name de uitvoer naar België liep sterk terug. Een verschijnsel, dat zich ieder jaar demonstreert, wanneer het warmere weer z'n intrede doet. Engeland neemt nog iedere week ca. 20.000 stuks af. De uitvoer daarheen wordt wel iets begunstigd, doordat met ingang van Maart ieder jaar de invoerrechten, die normaal op 30% gesteld zijn. tot Juni op 10 worden teruggebracht, tenein de de invoer van zaaioesters in Enge land niet nodeloos zwaar te belasten. De invoer van consumptieoesters vaart daar soms wel bij. Vroeg broedgeval van een merel Een lezer uit Middelburg deelt mij mee. dat in zijn tuin reeds een merel zit te broeden. Strijbos geeft als vroegste datum 8 Maart, zodat een broedgeval van 14 Maart, in elk ge val tot de hoge bijzonderheden be hoort te worden gerekend. Door de zachte winter zijn sommige planten van éénja:-ig tot tweejarig ge promoveerd. Ik ontving een plant van de Valse kamille nu reeds bloeiend en een vruchtstengel van Witte krod- de (Boerenkers) ook bloeiend en wel zes weken vóór de normale bloeitijd Advertentie Een knappe jongen die mij van mijn afkrijgt Vereniging Stad en Lande van Schouwen en Duiveiand De vereniging Stad en Lande van Schouwen en Duiveiand houdt op Maandag 31 Maart haar jaarvergade ring in de koffiekamer van de Con certzaal te Zierikzee. In deze verga dering zal jonkvr. dr. C. H. de Jonge een causerie houden over: „Hei costuum van onze voorouders". Het jaarverslag van ..Stad en Lan de" over 1951 vermeldt een stijging van ledental, dat klom van 252 tot 277. Het bezoek aan de vergaderingen en bij de excursies was bevredigend. De restauratie-commissie, die f 750. ter beschikking heeft voor het uitvoe ren van kleine rastauraties ving haar werk aan. Er was een uitwisseling van ge dachten met de Centrale Dienst, die plannen maakte om de bedreigde „Godskamertjes" te Zierikzee met be houd van het exterieur om te bou wen tot bruikbare huizen. Het is niet mogen gelukken de korenmolen te Noordgouwe te behouden en evenmin gelukte het aan het stadsbesuur van Zierikzee de watertoren-ruïne geheel te doen verdwijnen. Met de grondge bruikers van de inlagen aan de Val onder Zierikzee werd overeenstem ming bereikt over bescherming van de daar broedende vogelsoorten. Bedrijfspensioenfonds voor de koopvaardij Het Rijk wil een bijdrage van 70.3 millioen gulden verlenen aan een nog op te richten bedrijfspensioenfonds voor de koopvaardij. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp inge diend, waarbij machtiging wordt gevraagd voor de minister van Soc. Zaken en Volksgez. om voor dit bedrag een langlopende staatsschuld tegen 3.5 percent rente aan te gaan. Het is do bedoeling van de rege ring, aldus de toelichting, om aan degenen, die reeds te oud zijn om de premie van de thans voorgestelde pen sioenregeling te betalen, een bijdrage te verlenen, die overeenkomt met de noodwet-Ouderdoms-voorziening. Verder zal een extra beloning van 300 gulden per jaar worden gegeven aan de vaarplichtigen uit de oorlogs tijd, onder voorbehoud, dat de scheepvaartmaatschappijen daarvan dc helft betalen. Tenslotte zal het rijk 10 percent van de premie van de definitieve regeling op zich nemen, wanneer blijkt, dat deze bijdrage niet kan worden gemist De Amerikaanse Senaat heeft Don derdag het vredesverdrag met Japan geratificeerd. Geen werkloosheid meer op Schouwen-Duiveland Kampen andere streken in onze provincie nog met een hoog werk loosheidscijfer, voor Schouwen en Duiveiand is momenteel dit probleem weer voorlopig opgelost. Er zijn in de grondwerkers- landarbeidersvakken geen werklozen meer. In de eerste plaats begint, nu de zaaitijd 13 aangevangen, het land bouwbedrijf zelf weer meer mensen op te nemen. Daarnaast kon een aantal werklozen worden geplaatst bij de R.T.M. voor werk aan de tramlijn. De meesten vinden werk in het grote ruilverkavelings object (egalisatie en drainage) in de pol der Vier Bannen te Nieuwerkerk. Dit werk is geen DUW werk, doch wordt door de Ned. Heide Mij. uit gevoerd als vry werk. MUTATIES BELASTINGDIENST. De volgende mutaties by de Belas tingdienst werden bekend gemaakt.: Overgeplaatst van Amsterdam naar Inspectie Belastingen Middelburg, als toegevoegd inspecteur de heer P. J. v. d. Berge en de controleur A. J. C. Constandse; overgeplaatst de chef de bureau van de inspectie Inv. en Acc te Vlissingen, de commies A. Rom- bout van Vlissingen naar Breda, be noemd tot adjunct-commies tit- var. 's Ryksbelastingen in vaste dienst per 1 April 1952: A. H. Schrier. Insp. bel.. Goes; J. M. de Crom, Insp Reg. en Succ. te Goes; Mej. W. Elich, Insp. Bel. Middelburg: benoemd tot schrij ver per 1 Januari 1951: J, C. Meer man, Insp. Bel. Middelburg. Voorts zal op 1 April a.s. de heer A. K. Louws, commies secretaris, chef de bureau Insp. Bel. Middelburg zijn 25-jarig ambtsjubileum vieren. VAN TOT WALCHEREN Vlissingen BENOEMING By beschikking van de minister van O., K. en W. is benoemd tot plaatsvervangend lid in een der com missies welke gedurende 1952 belast zullen zijn met het fnemen van de examens voor apothekers-assistent, de heer J. M. H. van de Sande te Vlissingen. Abonnementen en Advertenties voor ons blad worden gaarne aangenomen door onze agente de Wed. De Haan. De A.R. kiesvereniging te Oud-Vosse- mecr hield een ledenvergadering, waarin ais spreker optrad de heer N. v. d. Brug- ghe, burgemeester van Giessen-Nieuw- kerk en lid van de prov. Staten van Zuid-Holland. De heer v. d. Brugghe sprak over de komende Kamerverkiezin gen. In de Ned. Herv. Kerk te St. Anna- land werd een zendingssamenkomst be legd, waarin ds. D. J. van Dijk uitvoerig vertelde over het zendingswerk op Cele bes. Er werd een collecte gehouden voor het werk van de Geref. Zendingsbond. Het leesgezelschap „Elck wat Wils" te St. Annaland zal Dinsdag a.s. de jaar vergadering houden. De in St. Annaland gehouden collecte ten bate van de Zedenopbouw heeft f 15.70 opgebracht. De ouderavond van de openbare lagere school te Tholen. zal Vrijdagavond wor den gehouden. Voor de belangstellenden zal de ver bouwde openbare lagere school te Stave- nisse Donderdagavond 27 Maart ter be zichtiging worden opengesteld. In „Ons Huis" te Meliskerte gaven de zangverenigingen „Con Amore" uit Meliskerke en „Nut en Genoegen" uit Aagtekerke een geslaagde uitvoering, die onder leiding stond van de heer Bakker. Niet minder dan 25 nummers werden ten gehore gebracht tijdens deze avond, die door ds. C. van Nes werd gesloten. De vereniging „Het Groene Kruis" te Driewegen en Ovezande hield de jaar vergadering te Driewegen onder voorzit terschap van burgemeester D Thomassen Thuessink van der Hoop van Slochie- ren. Het afgelopen jaar eindigde met een financieel tekort van ruim f 400.—. De wijkverpleegster, zr. Spruyt legde 578 be zoeken af in 12 gezinnen. In het bestuur werd de heer J. P. Israël herkozen. In de vacature-Van Oosten werd de heer G. J. de Jager gekozen en de heer A. Koeman kwam in de kascommissie. De begroting liet aan inkomsten en uitgaven een bedrag zien van f 1582,met een post onvoorzien van f 117.50. De lijstcollecte gehouden door de afd. IVemeldinge van het Centraal genoot schap voor kinderherstellingsoorden en vacantiekolonies heeft f 307.35 opgebracht. Mevr. De M. te Borssele kwam. toen zij van een bezoek huiswaarts keerde, te struikelen, waardoor zij een pols brak- De bouw van een landbouwhuishoud- J school te Ovezande zal begin April wor den aanbesteed. De collecte die te Wilhelminadorp werd gehouden voor het sanatorium „Zonne straal", bracht 59.92 op. De heer M. Schuil te Wissekerke is benoemd tot hoofd van de Groen van Prinsterschool te Meppel. Voor het persoonlijk kampioenschap biljarten voor Terneuzen en Sluiskil wer den te Terneuzen de volgende partijen gespeeld: G. v. Damme wint met 150— 31—23 van F. de Bock 84—31—19. G. v. Damme wint met 150—28—26 van J. de Mul 117—2817. J. d Mul wint met 150 —42—17 van F. de Bock 132—42—30. K.N.V.B. AFD. ZEELAND Zeelandia II kan de leiding behouden De competitie in de K.N.V.B. afd. Zeeland .heeft een vlot verloop. In sommige afdelingen is de kampioen al bekend cn hebben vele clubs reeds hun laatste wedstryd gespeeld. In de eerste klasse B kan Domburg dc com petitie besluiten met een daverende zege op Walcheren, terwijl Zierikzee III hekkesluitcr Zonnemaire in de eerste klasse C met een nederlaag naar de tweede klasse zal sturen. In de reserve eerste klasse A duurt j der. P.S.K. n moet de eer laten aan de nek-aan-nek-race tussen Hulst II Oostburg II. terwijl Hoofdplaat II en en Aardenburg II onverminderd IJzendijke H onder elkaar zullen uit- voort. Hulst II meet naar Hontenisse maken, wie de rode lantaarn in han- H en kan bij een overwinning metden zal houden. E.M.M. II moet Aardenburg II gelylt komen. Maar IIonteni3se is ccn kwade tegenstan- TAFELTfeNNIS Will van Zoelen II kampioen 3e klasse In de 2de klasse van de Zeeuwse tafeltanniscompetitie liet de P. Z. E. M. by de Schelde verstek gaan en kreeg bovendien in eigen huis een 010 nederlaag te slikken van Spi rit. Will van Zoelen klopte het be zoekende Schelde met 73 en ook Bc Fair bleef baas in eigen huis, want Goes kreeg met 82 de kou9 op de kop. Sorry verloor haar laatste wedstrijd met dezelfde cyfers van kampioen Wilno. In de 3de klasse viel de beslissing. Will van Zoelen 2 stuurde VSV met een 82 nederlaag naar huis en be haalde daarmede hat kampioen-, schap. De 73 overwinning, welke Sorry 2 op het bezoekende Spirit 2 behaalde, mocht dus niet meer ba ten. De stand is hier: W. v, Zoelen 2 14 12 2 Sorry 2 VSV Sorry 3 Spirit 2 Wilno 3 Goes 2 Schelde 2 PZEM 2 0 26 106-34 14 9 2 3 20 86-54 15 7 2 G 16 75-75 13 6 2 5 14 69-61 14 4 4 6 12 66-74 13 4 3 6 11 60-70 13 4 2 7 10 64-66 14 4 3 7 9 56-84 14 1 2 11 4 38-102 In 4A bleef Arnemuiden de kop loper 't Zand, dicht op de hielen, want Sorry 4 moest in eigen huis met 37 het onderspit delven. De stand is: 't Zand 9-16, Arnemuiden 9-15, Sorrv 4 10-11. ATTC 9-10. VSV 2 10-4. 't Zand 2 9-0. In 4B behield PZEM 3 de tweede plaats door ATTC 2 met 9-1 te klop pen. Ook hier zal dus de laatste wedstrijd de beslissing moeten bren gen. Schelde 3 kwam definitief op de onderste plaats door een 0-10 nederlaag tegen VSV 3 en een 1-9 nederlaag tegen Arnemuiden 2. Laatstgenoemde ploeg deelde eerlyk met ATTC 2 (5-5), zodat de stand hier is: W. v. Zoelen 3 9-18. PZEM 3 9-16, ATTC 2 10-9, *VSV 3 9-6; Arnemuiden 2 9-5, Schelde 3 10-0. ATHLETIEK Slijkhuis in Zuid-Afrika Wim Slijkhuis, die Woensdag van Schiphol naar Zuid-Afrika is ver trokken. waar hij met Fanny Blan- kersKoen aan de nationale athletiek kampioenschappen zal deelnemen, is op doorreis naar Kaapstad te Johan nesburg aangekomen. staat worden geacht Ria W II de punten afhandig te maken. Zeelandia II kan in de reserve eerste klasse B de leiding behouden door Breskens III nul op het request te geven. Biervliet II zal niet achter willen blyven en een kleine zege op De Zeeuwen Hl ligt wel in de lijn. In de tweede klasse C gaat de be- langryke wedstrijd Zuiddorpe I-Hon- tenisse III, waarby de winnaar een aardig eind in de goede richting komt. HET PROGRAMMA le klasse B: Domburg I-Walcheren I. le klasse C: Zonnemaire I-Zierik- zee III. Res. le klasse A: Hoofdplaat Il-IJzendyke H; P.S.K. n-Oostburg II; E.M.M. II-PJa W II; Hontenisse li-Hulst II. Res. le klasse B: Bier vliet II-De Zeeuwen m; Zeelandia II-Breskens Hl. 2e klasse A: Mid delburg IV-Kwadendamme I; R.C.S. in-Volhardlng II. 2e klasse B: Zuid- zande I-Retranchement I. 2e klasse C: Zuiddorpe I-Hontenisse Hl; Koe wacht H-V ogelv.aarde II. 2e klasse D: Rene-se H-SVOWK I. 3e klasse A: Goes IV-Middeiburg VI. 3e klasse B: Breskens IV-E.M.M. Hl; Sluis II- Retranchement II. 3e klasse C: Hulst HI-Hontenisse IV; Steen III-Rapen- buig II; Graauw li-Sluiskil III. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Resteren: R. W. Steur te Oudsdorp; te Suawoude: G. J. van den Bogerd, vicaris te Nijverdal; te 's-Grevelduin-Capelle: L. Trouborst te Monster. GER. KERKEN. Beroepen te Bussum: E. J. Was- sink te Doetinchem; te Warns: drs. J. Vegh, proponent te Bussum; te Haard: H. Feddes, candidaat te Wil- dervank. Aangenomen de benoeming tot geestelijk verzorger voor „Beatrix- oord" te Appelsga ds. L. Touwen al daar. Nagekomen advertentie 47. Alles, wat in de gelagkamer van de Goede Vangst eerst zo rustig had zitten praten, stortte zich naar buiten. De mannen vochten byna met elkander om het eerst de voordeur uit te komen. „Dóód of levend, maar hy moet me in handen vallen," gilde ome Dirk. Jimmy hoorde dit echter al lang niet meer. Hy was het steegje uitgehold en had zich vliegensvlug verborgen achter een klein houten schuurtje... „Nou moet je geen dom me dingen doen, Jimmy," zei hij tot zich zelf. „Als je als een dolleman door alle straatjes gaat ren nen dan val je zo zeker als tweemaal twee vier is in hun handen. En daarvoor ben je niet als een oude bes verkleed naar Poppelsga gewandeld..." Jimmy Brown keek even peinzend voor zich uit. „Nee, in het wilde weg op de vlucht slaan is dom, ik zou eigenlyk moeten proberen..." Maar Jimmy had niet eens tyd deze gedachte af te maken. Er weerklonken in het steegje snelle voetstappen... Jimmy liep op zijn tenen om het oude schuurtjo heen, greep de deurknop en voelde of het schuur tje open was. De deur gaf gelukkig mee en in een wip was Jimmy binnen. Hy trok de deur achter zich dicht en deed de grendel erop... Buiten hoor- hfj geloop en gedraaf en iemand riep: „Alles na- kyken. Janus loer effe in dat houten hok of-ie daar misschien in is verdwenen...!" Heden behaagde het de Heere. na een lang durig lijden van ons weg te nemen, onze lie ve Moeder, 'Groot- cn Overgrootmoeder, LEUNTJE CORNELIA OELE Wed. van Jacob Traas, in de ouderdom van 12 jaar en 11 maanden. Middelburg: I. TRAAS L. TRAAS HOOGESTEGER Kinderen en Kleinkinderen. Hoedekenskerke A. TRAAS M. TRAAS— KLOOSTERMAN en Kinderen, 's H. Arendskerke: P. EVERSDIJK. J. EVERSDIJK— TRAAS en Kinderen. Hoedekenskerke J. J. TRAAS M. D. TRA AS- JONKER St. Laurens: L. J. TRAAS J. M. TRAAS— GROENEWEGEN en Kind. Hoedekenskerke, 20 Maart 1952. De begra fenis zal plaats hebben Maandag 24 MaArt to 11.30 uur vanaf het sterfhuis Noordweg A 128, Hoedekenskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13