PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Goese raad aanvaardde regeling voor Protestants Streekziekenhuis Eisenhower boekte een groot succes in Minnesota 0£ BILT Kantlijn WESTELIJKEN MET RUSLAND AAN DE CONFERENTIETAFEL; URKERS REISDEN MET HUN BURGEMEESTER NAAR SCHIPHOL Vandaag VERWACHT: 195e Jaargang - No, 68 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. 8. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertcuwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 20 Mrt '52 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct, per mm. Minimum p. advertentie t 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenues imax 8 regels) van 1—3 regels t L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 358300 P.Z.C. Middelburg. Bur. VUssingen Walstr. 58—60, tel 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). BTburg Londense Kaai 20, teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Finlandstraat 2, telef. 16, Terneuaen Brouwerijstr. 2; Zierikree N. Bogerastr C 160. tel. 26. TE ELFDER URE INGESCHREVEN. Hoffman wenst, dat de generaal in Mei naar de V.S. terugkeert Generaal Eisenhower heeft by de presidentiële voorverkiezingen in de staat Minnesota een enorm succes behaald, waarover de veteraan-leden van zowel de republikeinse als de democratische party versteld staan. Ruim honderdduizend van de ongeveer drie honderdduizend kiezers schreef Eisenhowers naam als die van een voorkeurscandidaat by. Te elfder ure mocht op grond van een wijziging in de bepalingen de naam var Eisenho wer op de candidatenlyst worden ingeschreven. Slechts Harold Stassen, in Minnesota geboren en drie maal tot gouver neur van deze staat gekozen, wist als „geliefd staatsman" meer stemmen op zich te verenigen, doch het verschil tassen de aantallen op Stassen en Eisenhower uitgebrachte stemmen was by de jongste telling minder dan tienduizend. Politieke waarnemers zyn van mening, dat de uitslag van de voorver, kiezingen in Minnesota, meer nog dan die in New Hampshire, een bewys is an de verbazingwekkende omvang van Eisenhowers aanhang. Ook de naam van senator Taft werd door zyn aanhangers aan de re publikeinse candidatenlijst toege voegd, doch op Eisenhower werden bijna vijf maal zoveel stemmen uit gebracht als op Taft. UITSLAGEN. Toen de uitslagen gisteravond laat van 2980 van de 3769 kiesdistricten bekend waren, was de stand als volgt: Republikeinen: Stassen: 116.402; Stettedahl19.763. Bijgeschreven candidaten: Eisenho wer: 100.968; Taft: 22.216; Warren: 4802; MacArthur 1440. Democraten: Humphrey: 103.779; bijgeschreven candidaten: Kefauver: 18)292; Truman 3258. Paul Hoffman, die binnenkort Parijs zal verlaten om zich te wijden aan zijn nieuwe taak als leider der ver- kiezingsveldtocht, die ten doel heeft generaal Eisenhower in het Witte Huis te brengen, is van mening, dat Eisenhower, met wie hij een gesprek Internationale telefoongesprekken zyn verhoudingsgewijs nog al duur. Drie minuten met Buenos Aires praten kost 48, met New York 39, met Rio de Janeiro 48, met Djakarta, Paramaribo en Willem stad 21. Dat is niet goedkoop. En- velen hebben zich dan ook herhaal delijk afgevraagd, of er veel van dergelijke kostbare gesprekken wor den gevoerd. „P.T.T. Nieuws" onthult thans, dat het inderdaad nogal eens voor komt. dat men voor 180 seconden zoveel geld nodig heeft. „Drie minuten lijken niet zo bij zonder lang, maar in 180 seconden, dat ls honderdtachtig maal „een-en- twintig" langzaam uitgesproken, kunnen heel wat woorden heen en weer gezegd worden en gedurende drie minuten telefoneren kunnen verschillende zaken, die, per brief afgedaan, onduidelijk bleven, tot klaarheid worden gebracht. Bij zeer dringende aangelegenhe den, waarvoor een KLM-Constellation nog' te langzaam is, kan een gesprek van 3 minuten, dat enkele uren te voren werd aangevraagd, onbetaal baar zijn. Het is dan ook geen wonder, dat het aantal radio-telefoongesprekken met landen buiten Europa in 1951 wederom belangrijk hoger was dan in het jaar daarvoor. Om enkele cy- fers te noemen: met New York wer den in 1951 10285 gesprekken ge voerd met 75600 minuten spreektijd; met Djakarta 12482 gesprekken en 4114 miuten; met Paramaribo 1065 gesprekken en 5466 minuten en ten slotte met Buenos Aires 1373 ge sprekken met 11280 minuten spreek tijd." Het zyn voor ons verbluffende cij fers. En vermoedelijk voor de lezers. Aansluitend bij deze statistische gegevens moge hier een som berder statistiek volgen. In de „Verzekeringsbode" wordt aan de hand van statistische gege vens een beschouwing gegeven over het verschijnsel van de zelfmoord in Nederland. Daarin wordt o.m. zegd. dat de verhouding tussen aantal zelfmoorden van mannen en vrouwen zich in de loop der jaren aanmerkelijk gewijzigd heeft, ten on gunste van de vrouw. Wat de cijfers voor de verschillende delen van het land betreft wordt opgemerkt: „Totaliseert men de aantallen en verhoudingscijfers gedurende de pe riode 19461950, dan ziet men in de provincies Friesland (9,1 per 100.000), Drente (9,1) en Noordhol land (9,6) de hoogste waarden. Daar na volgen Groningen (8,3), Gelder land (6,1), Zuidholland (6.1) en Zeeland (6,4), Overijssel (5,7) en Utrecht (5,8) zijn weer lager, terwijl tenslotte Noordbrabant (3,5) en Lim burg (3,6) als laagste bij de voor gaande gemiddelden sterk afsteken. Allerlei invloeden zoals leeftijds opbouw, individuele aanleg, religieu ze inslag, sociale omstandigheden en tal van andere factoren bepalen in deze gevallen mede de frequentie. Ook de aard van het gewest. Een landbouwgebied geeft weer andere verhoudingen dan een industrieel ge oriënteerd of overwegend industrieel deel van het land. Niet alleen zou men de individuele gegevens aan een onderzoek moeten onderwerpen, maar men zou ook moeten afdalen in het zieleleven van de overledenen, wat tot de onmogelijkheden behoort. In het algemeen speelt ln de ge-, had, zich na de uitslag in Minnesota inderdaad als een eandidaat voor de Nationale Conventie der republikein se partij gaat beschouwen. Hoffman zeide verder, dat hjj ge poogd had Eisenhower te overreden „naar de Verenigde Staten terug te keren en deel te nemen aan de ver- kiezingsveldtoeht der candidaten voor de republikeinse partyconventie, doch niet vóór de verkiezing in de staat Oregon, die medio Mei a.s. zal worden gehouden". „Indien de voor verkiezing in Oregon achter de rug is, zou Ik generaal Eisenhower zo spoedig mogelyk in de V. S. willen zien", aldus Hoffman. Paul Hoffman heeft, als één der leiders van de Amerikaanse motoren industrie voor en tijdens de oorlog en daarna als hoofd van de E.C.A. zich de faam verworven een schitterend organisator te zijn. Mr. Wilopo van de P.N.I. kabinetsformateur. Regeringsprogram zou bruikbaar en aanvaardbaar zijn. Mr. Wilopo van de Indonesische na tionale partij (P.N.I.) heeft het ver zoek om een nienwe regering te vor men aanvaard. President Soekarno heeft de hoop uitgesproken dat mr. Wilopo zo snel mogelijk zal werken, teneinde binnen de kortst mogelijke tijd een regering te kunnen vormen. Mr. Wilopo noemde het regerings program, dat door zijn voorgangers is ontworpen, aanvaardbaar en bruik baar. Mocht mr. Wilopo niet snel ge noeg tot een resultaat kunnen komen, dan is het zijn voornemen, de op dracht ten spoedigste terug te geven. Volgens een mededeling van de vorige formateur, de heer Sidik (P.N.I.) was bij de pogingen tot nog toe, de groot ste moeilijkheid gelegen in de interne situatie in de Masjoemi, hetgeen er toe geleid heeft, dat de beide forma teurs niet konden slagen. Schooljeugd schonk twee blindengeleidehonden. De Vereniging voor Veilig Verkeer heeft een landelijke actie gevoerd onder de schooljeugd om gelden in te zamelen voor de aankoop van twee blindengeleidehonden. Met cen ten is een groot bedrag door de schoolkinderen bijeengebracht binnen twee maanden tijds. Woensdag wér den te Amsterdam twee jonge Duit se herders overgedragen aan de se cretaresse van het Blindengeleide hondenfonds. De honden krijgen gedurende 4 maanden training, waama zij ge schikt zijn om als trouwe helper van een blinde op te treden. Burgemeester G. Keyzer van Urk is Woensdag met een Argentijns vlieg tuig van Schiphol naar Argentinië vertrokken. waar hy zal trachten een oplossing te vinden van het geschil tussen de Urker vissers en de reder. De Argentijnse gezant in Nederland stelde burgemeester Keyzer in de gelegenheid deze reis te maken. Verschillende inwoners van Urk deden de burgervader uitgeleide. Zal Truman zich eandidaat stellen? „Korea* zou van doorslag gevende betekenis zijn. Frank McKinney, de „nationale voorzitter" van de democratische partij, heeft Woensdag op een pers conferentie te Key West, in de Ame rikaanse staat Florida, medegedeeld, dat president Truman zijn besluit, of hy zich al dan niet eandidaat zal doen stellen bij de komende presidentsver kiezingen, zal grondvesten op het al dun niet vinden van een bevredigende oplossing voor het Koreaanse geschil. McKinney, die twee dagen lang met de president heeft beraadslaagd, zeide van mening te zijn dat de kans, dat Truman zich eandidaat zou doen Stellen, geringer zou zijn. Indien de Koreaanse oorlog op een bevredigen de wijze kan worden beëindigd. Hij zei dat voor Truman het vraagstuk „Korea" een buitengewoon belangrij ke factor zal zijn by het vormen van zijn oordeel. McKinney verklaarde voorts te ho pen, dat de president uiterlijk 15 Mei a.s. zijn besluit kenbaar zal hebben gemaakt Op die datum vergadert namelijk het dagelijks bestuur van de democratische partij te Chicago, om regelingen te treffen voor de natio nale partijconventie in Juli. Truman heeft nog geen enkele da tum voor het bekend maken van zijn besluit genoemd. ANTWOORD SOWJET-NOTA NOG NIET GEREED. Besprekingen over Duits vredesverdrag. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse zaken heeft verklaard, dat het „zeer aannemelijk" is, dat er een vergadering van vertegenwoordigers van de Sowjet-Unie en de Westelijke geallieerden gehouden zal worden over de Sowjet-nota, waarin voorstellen voor een Duits vredesverdrag worden gedaan. Deze conferentie zou mogelijk gehou den worden door plaatsvervangers van de respectieve ministers van Bui tenlandse zaken of de Westelijke Hoge commissarissen in Duitsland ener zijds en de Russische opperbevelhebber in Duitsland, generaal Tsjoeikof, anderzijds. Men is niet van oordeel, dat het uiteindelijke antwoord aan de Sow jet-Unie voor Vrijdag gereed zal zijn. Dan zullen namelijk de Franse en Britse ministers van Buitenlandse zaken en->de Amerikaanse ambassa deur in Parijs weer bijeenkomen, na de bijeenkomst van het ministersco mité van de Raad van Europa, om over het antwoord te confereren. VOORWAARDEN VAN HET WESTEN? Te Bonn is verklaard, dat de Wes telijke mogendheden waarschijnlijk wel accoora gaan met het houden van besprekingen, maar dan zou om te beginnen de Sowjet-Unie duidelijk moeten maken, welke omvang zij voor een nationaal Duits leger op het oog heeft en voorts zou zij haar ver klaring over een eventueel Duits lid maatschap van de Ver. Naties nader moeten toelichten. Bovendien zou de Sowjet-Unie Prinses Beatrix gaat trekken Ter gelegenheid van de veer tiende verjaardag van Prinses Beatrix op 31 Januari 1952, heeft het bestuur van de Ned. Jeugdherbergen Centrale, al dus lezen wij in „De Trekker" van Maart, onze Kroonprinses een trekkerskaart aangeboden. In een schrijven, dat het be stuur van de N.J.H.C. mocht ontvangen van Prinses Bea trix, sprak zij de hoop uit, spoedig van haar trekkerskaart gebruik te kunnen maken. meenten de grootte daarvan mede een rol van betekenis. De groep ge meenten elk met meer dan 100.000 inwoners, geeft in dit verband top- cijfers, n.l. 8,0 per 100.000 inwoners. Daarna volgen de gemeenten elk met een bevolking van 20.000 50.000 inwoners met 6,5, de groep van 500020.000 inwoners met 6,0, de gemeenten van 50.000100.000 met 5,8 en tenslotte de kleinste ge meenten elk met minder dan 5000 inwoners met 5,7. Het waarom en daarom van deze volgorde laat zich evenmin zomaar determineren. Het is niet mogelyk omtrent ieder van de gemeenten in ons land cijfers ten deze te relateren. Daarom zijn hier alleen gegevens opgenomen betreffende de grootste gemeenten van ons land, waarbij bovenaan de lijst te vermelden valt Amsterdam met een gemiddelde van 10,5, ver volgens Haarlem met 9,8 en Den Haag met 8,3, Enschede met 7,7, Groningen met 7,4, daarna Arnhem met 6,6, Rotterdam met 5,9, Utrecht met 5,7 en Eindhoven met 5,3. Res teren Tilburg met 4,1 en Nijmegen met 4.3." moeten verklaren, of de bepalingen volgens welke West-Duitsland nage noeg onafhankelijk zou worden en de bezetting aldaar zou eindigen, ook van toepassing zouden zyn op een verenigd Duitsland. Prijsverlaging huishoudzeep verwcht. Naar het A.N.P. verneemt ls een prijsverlaging voor huishoudzeep aanstaande. Deze prijsverlaging, die waarschijnlijk nog enige weken op zich zal laten wachten, vindt haar oorzaak in de daling der grondstof- fenpryzen. Aardbevingen in Indonesië en op d 3 Etna. De Fordham-universiteit te New York heeft Woensdag resp. om 12.16 en 12.18 uur een zeer zware aard beving geregistreerd, waarvan het epicentrum naar men vermoedt in Indonesië ligt. De afstand van de twee schokken bedroeg ongeveer veertienduizend kilometer van New York. Op de hellingen van de Etna 'zijn tengevolge van een aardschok ver schillende huizen ingestort. Minstens twee personen kwamen om het leven en een vijftigtal werd gewond. De schok werd ook te Catania gevoeld. Ongeveer zestig gezinnen werden dakloos. Nieuwe NATO-organisatie 4 April in werking. De nieuwe organisatie van de mo gendheden van het Atlantisch Ver drag. ontworpen op de conferentie van Lissabon, zal op 4 April in wer king treden. Lord Ismay, de secre taris-generaal van de nieuwe orga nisatie. zal zijn funfetie op dezelfde dag aanvaarden. Het tijdelijk hoofdkwartier in Pa rijs zal gevestigd zijn in het Palais de Chaïllot. OP WEG NAAR ARGENTINIË Vissers worden door Argentijnse collega's opgeleid voor de walvisvaart „Als onze burgemeester, G. Keyzer, straks in Argentinië misschien met president Peron in aanraking komt, dan kunnen de kranten schryven: „President van Argentinië ontmoet Keyzer van Urk", zei Woensdagmor gen op Schiphol een van de vrouwen, wier man tlians in Argentinië visnet ten zit te repareren in een rusthuis te Mar del Plata. Urk deed gistermorgen zijn burge meester voor zijn missie naar Argen tinië uitgeleide. Vrouwen met „hul len" ((kapjes), voorzien van zilveren oorijzers en gouden spelden, met „kraplappen", de kleurrijke blouses en met gestreepte schorten en Urker vissers m hun zwarte kledij zaten in de Icahal op Schiphol om hun burge meester en diens gezin heen. De Ned. is het 225 jaar geleden, dat de beroemde Engelse wis-, natuur- en sterrekundige Isaac Newton te Londen overleed. is het 100 jaar geleden, dat de befaamde roman „Uncle Tom's Cabin" van Harriet Beecher-Stowe in boekvorm het licht zag. OVER DE BEZWAREN HEENGESTAPT. Na discussie van ruim anderhalf uur Na een discussie van ruim anderhalf uur heeft de Goese gemeenteraad Woensdagmiddag met algemene stemmen besloten deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling voor de oprichting van een Protestants Chris telijk streekziekenhuis voor de Bevelanden. Over de wenselijkheid van een nieuw ziekenhuis was men het algemeen eens, doch de wijze waarop dit tot stand dient te komen, ontmoette by enkele leden bezwaren. Daar het hier later een compromis-oplossing is, stapte men over deze bezwaren heen, hoewel B. en W. wel werd verzocht aan verschillende punten bijzon dere aandacht te schenken. De heer J. S. Visscher (P.v.d.A.) opende de discussie met een uitvoe rige beschouwing over deze zaak en haar voorgeschiedenis. Reeds in 1947 deed een studiecommissie uit G.S. de uitspraak, dat nieuwbouw zeer ur gent was. Dit standpunt neemt zijn fractie ook thans nog in. Hoewel het misschien voor Goes financieel voor deliger zou zijn om het bestaande zie kenhuis Oostwal op te knappen en alleen voor Goes te bestemmen, was spr.'s fractie toch ook bereid aan een streekziekenhuis mee te werken. Hij achtte het echter niet noodzakelijk, zelfs ongewenst, dat dit een Prot Chr. ziekenhuis zou zijn.-De studiecommis sie was volgens spr. destijds ook van mening, dat het eén algemeen zieken huis met protestants christelijke inslag moest zijn, zoals het Gasthuis. Later zijn „machten" aan het werk gegaan om een Prot. chr. ziekenhuis te krij gen. Spr. was van mening, dat dit remmend heeft gewerkt. De eerste commissie was reeds zover, dat de bouw op de urgentielijst 1949 was ge plaatst. Men zou nu reeds met de bouw begonnen kunnen zijn, wanneer men niet voor een Prot. chr. zieken huis was gaan ijveren. Niettemin meende spr. niet te moeten tegenstem men. Over de liquidatie van het zieken huis Oostwal wilde spr. van B. en W. de pertinente toezegging, dat met alle geoorloofde middelen wordt gestreefd om een zo gunstig mogelijke regeling voor het personeel te krijgen. Hij be schouwde het als een eretaak voor de nieuwe stichting, het personeel over te nemen en hun verkregen rechten zoveel mogelyk te waarborgen. Voorts had spr. nog enkele bezwa ren tegen sommige artikelen uit de ontwerp-gemeenschappelijke regeling. O.m. dat de overeenkomst eeuwig durend zou zijn. Hij wilde deze rege ling ongedaan doen maken wanneer der gemeente uittrad. Voorts wilde hij in de statuten van de stichting geen bepalingen, welke strijdig zou den zijn met de overeenkomst. Voorts sprak hij er zijn afkeuring over uit. dat in de statuten de eis wordt ge steld, dat het personeel een Prot. chr. levenshouding heeft De heer A. de Roo (WD) zag de oplossing als een compromis, terwijl hij ook het artikel inzake de levens houding van het personeel betreurde. Hij achtte toch wel voldoende waar borg aanwezig. De heer W. J. J. M. Vroome vertolkte de mening van de KVP-fractie. Hoewel men de vorm van opzet principieel onjuist acht, en de grootte van de tekorten moet wor den afgewacht, wilde zijn fractie om practische redenen „de sprong in het duister" meemaken. Men is overtuigd, van de noodzaak, dat het ziekenhuis er komt De heer R. Zuidema (AR) 1 'attaqueerde de heer Visscher, maakte verder bezwaren dat de financiële commissie ook over statutenwijziging zeggenschap zou krijgen en vond dat ten aanzien van „St. Joanna" met twee maten wordt gemeten, daar in het bestuur van dit ziekenhuis geen afgevaardigden van de gemeenten zit ting krijgen. Deze laatste uitlating ontlokte wethouder Roose (KVP) de scherpe opmerking, dat dit juist zou zijn, wanneer de geestverwanten van de heer Zuidema zich dezelfde offers zouden willen getroosten als voor „St. Joanna" gebracht. De heer A. Vermaire vond de bepaling voor het personeel begrijpelijk in een Prot. chr streekziekenhuis, alhoewel dit, af gaande op de ervaring in Oostwal. onnodig lijkt. Nadat mr. J. Sepers (CH) een Prot. chr. streekziekenhuis had toegejuicht, gezien het aandeel der kerken en de heer F. P. J. Pol derman (CH) gepleit had voor de be langen van het gasthuispersoneel, voerden nog verschillende sprekers in tweede instantie het woord. De door B. en W. voorgestelde aanvulling dat de financiële commissie ook goed keuring aan de statuten der stichting moet geven, werd ingetrokken. Met algemene stemmen werd daar op de gemeenschappelijke regeling met amendementen vastgesteld. KLEINERE ZAKEN' Tevoren had de raad in sneltrein- tempo een aantal kleinere voorstellen aangenomen. Tot lid van het gasthuis- bestuur werd benoemd de heer C. van Zweeden. De diverse woning- bouwvoorstellen ontmoetten ook geen bezwaar. De heer Ph. Haverhoek (P vdA). die de huur van f 75 per maand voor de 4 woningen aan de Bergweg wat hoog vond, kreeg te horen, dat er reeds gegadigden zijn. Bij het voor stel tot aankoop van 8 woningen van de Land. Woningstichting, drong hij aan op toezicht vanwege de gemeente by de bouw, daar volgens hem in het Reisvereniging had gratis een bus ter beschikking gesteld om de burge meester en zijn supporters via Zwolle naar Schiphol te rijden. Burgemeester Keyzer stelde er prijs op tevoren niet mede te delen, welke argumenten hij in Argentinië ter oplossing van het conflict hoopt aan te voeren. Wel herhaalde hy, dat het de Zondagsrust is die als hoofd oorzaak van het conflict moet wor den beschouwd. De veertig Urkers mochten bij uit zondering hun burgemeester tot op het platform begeleiden. Toen het tijd was drukte de bur gemeester zijn Urkers langdurig de hand, kuste zijn vrouw en dochters en stapte in het toestel, dat hem naar Argentinië zal brengen. De heer Keyzer hoopt 28 Maart a.s. terug te keren. „Het is nog een verrassing voor hem", vertelden de achtergebleven Urkers, „maar op die dag zullen wij hem hier komen afha len en dan zijn we allemaal in onze speciale Urker Zondagskleren gesto ken". TER WALVISVAART? Dinsdagavond is te Urk bericht binnengekomen, dat de vissers op het ogenblik door Argentijnse collega's worden opgeleid voor de walvisvaart. Burgemeester Keyzer ziet hierin een reden om de Nederlandse zakenlieden in Argentinië te winnen voor een plan om de Urkers aan eigen snelle sche pen te helpen, zodat zij zelfstandig hun beroep kunnen uitoefenen. Ruim 4 millioen aan rente- spaarbrieven verkocht Naar de Bank voor Nederlandsche Gemeenten mededeelt, is gedurende de eerste tien dagen, waarop de ver koop van de rentespaarbrieven open stond, geplaatst voor een bedrag van 4.200.000 gulden, zodat de totale op brengst van de nationale woningbouw leningen tot dusverre is gestegen tot 77.300.000 gulden. verleden met grote bouw-ondernemin- gen niet altijd aangename ervaringen zijn opgedaan. De heer Zuidema (AR) kreeg de geruststelling, dat het bou wen van de 40 woningen van „Ons Streven" met de achtergevels aan de straatzijde, architectonisch verant woord is. Bij het voorstel tot verkoop van grond aan de Gezondheidsdienst voor Dieren, waarvan de grondprijs naar de mening van de heer Haver hoek wat laag was, merkte de voor zitter op, dat hierbij ook wel andere belangen meespelen. Het is indertijd reeds moeilijk geweest om deze dienst in Goes te krijgen. Tot onder wijzer aan de openb. school B werd benoemd de heer A. J. van Elsacker, St. Philipsland. Na enkele vragen werd in principe besloten, tot aanleg van een parkeerterrein aan de Koe poort en tot het plaatsen van een wachtgelegenheid op het parkeerter rein. ZUIDELIJKE WIND. Geldig tot hedenavond: In de vroege ochtenduren plaatse lijk mist. Overigens half tot zwaar bewolkt met in de namiddag in het Westen van het land kans op enige lichte regen. Zwakke tot matige Zuidelijke wind. Iets lagere middag- temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1