(KL Man,ga toch HUNTER roken NIEUWE GRAANZUIGER VOOR DE HAVEN VAN VLISSINGEN Zeeuwse Almanak LANDBOUWERS EN VLASSERS BETAALDEN TE HOGE LONEN Chefarine „4" doet wonderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 19 MAART 1952 Pakhuizen werden met betonnen keerwanden versterkt. Sedert veertien dagen beschikt men in de haven van Vlissingen over een nieuwe gTaan-zulginstallatie, die een belangrijke vooruitgang bete. kent voor het in- en nitslaan van granen. liet is een verplaatsbare installatie, die door middel van luchtdruk de diverse granen b\j tarwe met een capaciteit van 25 ton per uur uit de aan de kade gemeerde lichters in de- pakhuizen voert en omgekeerd. De capaciteit van de zuiger is afhankelijk van het soortgelijk gewicht van de granen; bij haver is deze b.v. circa 16 ton per uur. Het vroegere systeem van grypers en transportbanden voldeed niet lan ger en derhalve besloot men over te gaan tot het aanschaffen van een graan-zuiginstallatie, die vele eco nomische voordelen biedt. Zo kan nu ook by regenachtig weer worden doorgewerkt en is het voorts moge lijk om by z.g. klander-vorming snel in te grijpen. De zuiger wordt dan in de aangetaste plek gedeponeerd en verwijdert deze zonder meer. Bij het transportbanden-systeem was het in dergelijke gevallen noodzakelijk Advertentie Bedenk, dat uit een onverzorgde kinder- hoest een zwakke borst kan overblijven. Help en .bescherm Uw Kleine met Kindje in dekentjes gestikt. Toen de heer D. uit Kotkastraat te Oostburg, Maandagmorgen zich naai de slaapkamer van zijn jongste kind je begaf, vond h|j dit tot zijn grote ontsteltenis dood in het bedje. Het jongetje, dat drie maanden oud was, had zich waarschijnlijk weten op te richten en is toen voorover in de de kentjes gevallen, waarin het gestikt Afscheid van de heer H. C. van de Zande, dagelijks bestuur ZLM. Het dagelijks bestuur van de Z.L.M. heeft na afhandeling van de agenda, Maandag aan een lunch in hotel „Cen traal" te Goes afscheid genomen van de heer H. C. van de Zande, die on langs aftrad als voorzitter van de kring Schouwen-Duiveland en dien tengevolge ook als dagelijks bestuurs lid. Drie en twintig jaar heeft de heer van de Zande de Z.L.M. in deze functie gediend. Onder zijn leiding werd veel op Schouwen-Duiveland tot stand gebracht, waarbij zeker de opening van het landbouw-proefbe- drijf te Bruinisse in 1951 in het bij zonder gememoreerd mag worden. De heer Van de Zande heeft hiertoe de stoot gegeven. De verdienste van de scheidende werd door verschillende sprekers be licht. De algemeen voorzitter, ir. M. A. Geuze, vertolkte de dank van de or ganisatie en bood een Elsevier's atlas als aandenken aan. Voorts spraken de lieer P. J. J. Dekker uit Wemeldinge, ir. J. D. Dorst als oud-secretaris en vriend, dr. ir. C. W. C. van Beekom als voorzitter van het college van consulenten en de heren P. Scheele- de Putter, W. Koster, Axel, J. M. Klompe, wolfaartsdyk en M. de Bruy- ne, Zuidzande. Als opvolger van de heer v. d. Zande heeft de heer A. M. Geluk uit Schuddebeurs zitting in het dagelijks bestuur genomen. TONEEL. De ki-uler was de eerste, die de verwarde situatie onmiddellijk dóór had en terstond ingreep. Het klusje reizigers op het perron van het sta tion Goes stond nog eendrachtig te aarzelen tussen een traan of een lach, toen de tragedie dank zij de- ze kruier reeds lang t'« een co- media teas veranderd. De tragische figuren in het incident waren een gil lende dame en, op haar arm, een schreiend wicht, welke luidruchtige combinatie grote onheilen deed ver moeden. Voorts was er nog een man, die met grote sprongen de zojuist in beweging gekomen trein nazette, onder het slaken van de duistere kreetM\in kinderwagen, mijn kin derwagen Dat kon onmogelijk op de DieseUélectrische slaan... De kruier wist van combineren en deduceren r.n met 'n verachtelijke ge laatsuitdrukking vanwege het voor Ham uithóücnd amateurisme, begon hij eens oventjes te sprinten. De toe schouwers hielden de adem in. Met een machtige sprrnig verdween de man in een goederenwagon en een moment later bolderde over het per ron een vervoermiddelwaarin ons aller levensloop pleegt te beginnen. De kruier sprong er zwierig achter aan en even later was de gezinsher eniging mèt kinderxoagen een feit. Een hijgende papa, een glunderen de mamaeen nog wat nasnikkende baby en een kruier met een gezicht van „daar draai ik m'n hand niet voor om": ziedaar da slotscène van da Cên-acter, die de reizigers op het perron van het Goese station moch ten meemaken. Toneel zonder subsidie om een groot gedeelte van het graan opnieuw om te slaan. Daar de nieuwe installatie ver plaatsbaar is, zou het indien nodig mogelijk z|jn om er ook elders b.v. in Breskens of Veere mee te werken. De graanpakhulzen hebben intus sen eveneens een verbetering onder gaan. Teneinde de muren tegen de grote druk van de opgeslagen hoe veelheden te beschermen bouwde men voorheen in het pakhuis een z.g. „zalckenkraag", bestaande uit een muur van met graan gevulde zakken. Een tijdrovend en kostbaar systeem, dat thans reeds grotendeels is vervangen door liet aanbrengen van betonnen keerwanden. Eind April hoopt men hiervan alle pakhuizen te hebben voorzien. De zaak Fonteyn Door Hoge Raad naar het Haagse Gerechtshof verwezen De Hoge Raad wees arrest in de zaak tegen A. H. F. Fonteijn, ex-ser geant-konstabel van de Kon. Marine, die zowel door de Amsterdamse recht bank als het Gerechtshof aldaar tot een gevangenisstraf van twee maan den voorwaardelijk en een geldboete van f 100 was veroordeeld wegens smaadschrift, bedreven in een pamflet, waarin hij openlijk de marine-artsen, die hem destijds hadden afgekeurd, van valsheid in geschrifte beschul digde. Op formele gronden heeft de Hoge Raad, overeenkomstig de conclusie van de advocaat-generaal, prof. Lan- gemeyer, het bestreden arrest vernie tigd en de zaak verwezen naar het Gerechtshof te 's-Gravenhage. Prot. Chr. school Hoedekenskerke. Met ïngdng van 1 September a.s. zal in. twee, lokalen van de Openb. lagere school te Hoedekenskerke een Prot. Chr. school worden onderge bracht. Als hoofd van deze nieuwe school is benoemd de heer M. Allewijn, on derwijzer aan de Prinses Ireneschool te Goes. Candidatenlijsl K.V.P. De Statenkrlng Sluis van de K.V.P. kwam te Oostburg in algemene ver gadering bijeen om advies uit te brengen over de eventuele candidaat voor de Zeeuwse zetel in de Tweede Kamer. Na een schriftelijke stem ming bleek, dat alle aanwezigen zich hadden uitgesproken voor de candi- datuur van de heer J. M. A. C. van Dongen, burgemeester van de ge meente Aardenburg. Benoemingen Raad van Beroep Voor het tijdvak van 1 Januari 1952- 1 Januari 1958 zijn door de Gedepu teerde Staten van Zeeland benoemd tot leden-wwerkgevers van de Raad van Beroep (sociale verzekering) te 's Hertogenbosch, de heren: B. A. Hesselink, Middelburg, H. Groenouwe Vlissingen, J. Donner, Goes, M. W. Arenthals, Kats, Tot plaatsvervan gende leden-werkgevers werden be noemd, de heren: Ir. J. P. Berdenis van Berlekom, Middelburg, S. A. Versluljs, Middelburg, A. Geschiere, Grjjpskerke. Tot leden-werklieden benoemden G.S., de heren: Chr. Bank Middelburg, W. Klopmeijer, idem, J. Tevel, idem, J. J, Kapel, idem, en tot plaatsvervangende leden-werklieden, de heren: J. W. van Westen, Middel burg, A. Mandeel, idem, I. Bakker, Veere, D. Oorhs, Middelburg. GESLAAGD. Voor het examen 2e stuurman in de grote handelsvaart slaagde de heer L. Almekinders. leerling aan de ,.De Ruyterschool" te Vlissingen. Eigenaar van dumppaleis had geen textielbrevet. Voor de economische Politierechter te Middelburg stond Dinsdag de ei genaar van een z.g. dumppaleis, de handelaar H. J. L. uit Goes, terecht, omdat hij textiel had verkocht zon der in het bezit te zijn van de ver eiste vergunning. Verdachte gaf dit toe- Vroeger had hij in de meubelbranche gezeten, maar omdat daarin niets meer viel te vefdlenen, was hij begonnen met de-verkoop van geïmporteerde leger- goederen. Hij verkocht ook nieuwe Amerikaanse kléding. L., die reeds veertig jaar zaken doet, achtte zich te oud om nog een examen voor het textielbrevet af te leggen. Naar zijn mening heeft hij voldoende verstand van zaken doen. Bovendien Is zijn dochter, die ln het bedrijf werkzaam is, bezig voor het textiolbreunt. Verdachte «prak de hoop uit, dat men hem zijn broodwin ning niet zou ontnemen. Dostijd» werd hij bij verstek ver oordeeld tot f 100 boete of 20 dagen hechtenis. Van dit vonnis was L. In hoger beroep gekomen. Hij werd ech- iter thans weer tot f 100 of 20 dagen veroordeeld. Koninklijke onderscheiding voor Middelburger. Dc burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, heeft Dinsdag de heer P. Hendrikse, die vijftig jaar verbonden is aan de N.V. The Vitrite Works te Middelburg en die deswege vorige week reeds hartelijk werd ge huldigd, het bronzen erekruis, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, opgespeld. De heer en mevrouw Hendrikse werden ontvangen in de vergaderzaal van het Vitrite-bedrijf, waar de beide directeuren, de heren B. Hesselink en ir, J. P. Berdenis van Berlekom en vertegenwoordigers van het personeel aanwezig waren. Nadat de heer Hesselink de burge meester had welkom geheten, hield deze een korte toespraak, waarin hij het gouden jubileum een uitzonderlij ke gebeurtenis noemde en de heer Hendrikse hulde bracht, omdat deze niet alleen zijn werk goed heeft ge daan, maar zich ook met hart en ziel aan het bedrijf heeft gewijd. De bur gemeester achtte ook een woord van hulde aan het adres van de werk geefster op zijn plaats, omdat zij in staat blijkt te ziin door de sfeer, welke in het bedrijf heerst en door de ar beidsvoorwaarden de werknemers zeer lang aan zich te binden. Nadat de heer Hesselink woorden van gelukwens namens de directie had gesproken, feliciteerde de heer J. Westerweel de heer Hendrikse namens het personeel. De jubilaris dankte de sprekers voor hun vriendelijke woorden. Benelux bijeenkomst dameshoedenhandel. De Ned. Vereniging van Detail handel in Dameshoeden hield in ho- tel „De Korenbeurs" te Goes een vergadering in Beneluxverband. Er waren n.l. ook enkele Belgische vak genoten tegenwoordig. Op deze bij eenkomst werd voor het eerst in Nederland de film over de fabricage van de haarvilt stompen vertoond. Vooral met het oog op de vakeisen in het dameshoedenbedrijf was deze film zeer interessant en leerzaam. Opa Kip vierde opgewekt zijn 101ste verjaardag. Dinsdag vierde Opa Kip in Drei- schor, onder grote belangstelling, zijn 101ste verjaardag. Ter gelegenheid van deze feestdag hadden vele buurt bewoners de vlag uitgestoken en van het gemeentehuis wapperde de pro- vincievlag, omdat opa Kip de oudste inwoner van de provincie Zeeland is. Des morgens kwamen burgemeester A. H. Vermeulen en ds. Huizing de jarige feliciteren. Er was geen muziek, omdat opa van mening was, dat het „maar een ge wone verjaardag" was. Wanneer hij 105 jaar wordt, zal hij met genoegen een serenade in ontvangst nemen, aldus de jarige, die nog steeds een goede gezondheid geniet- Verbouwing gemaal Boreel te Middelburg begonnen. De Polder Walcheren heeft een be gin laten maken met de verbouwing van het gemaal Boreel te Middelburg. Men is thans bezig het houten dak te vervangen door een wat hoger dak van beton. Voorts wordt de nieuwe toegangsweg naar de Nieuwe Vlis- singsé weg aangelegd. Hoewel de derde pomp met motor, welke het gemaal rijk wordt, eerst volgend jaar zal worden geplaatst, begint men in Mei a.s. reeds met het maken van de persmond, de verdie ping van de zuigholte en het maken van een fundering voor de nieuwe pomp en de verandering van het fun dament der twee aanwezige pompen Op 15 Mei wordt zowel de vest (nabij de Poelendaelebrug) als het onlangs gegraven gedeelte van de watergang afgedamd, waarna de wa tergang ten behoeve van de uitvoe ring der werkzaamheden van Poelen daelebrug tot gemaal wordt leegge pompt. Nieuw schip voor visserijpolitie. De Visserypolitie op de Zeeuwse wateren zal een nieuw schip krijgen. De opdracht tot de bouw werd aoor het Destuur der Visserijen op de Schelde en de Zeeuwse stromen gege ven aan een Zuid-Hollandse werf. Het schip, dat wordt uitgerust met een 100 pk motor, zal te Tholen wor den gestationneerd. Admiraal Power naar Vlissingen Hij wordt vandaag verwacht. Volgens een Keuter-bericht uit Brussel, wordt admiraal Sir Arthur Power, bevelhebber der geallieerde vlootst rijdkrachten in het Kanaal en de Noordzee, die Dinsdag besprekin gen heeft, gevoerd met Belgische ma rine-autoriteiten, Woensdag in Vlis singen verwacht. Admiraal Power deelde op een persconferentie te Brussel mee, dat ae verdediging der Europese havens en him onmiddellijke toegangen ver zorgd moet worden door de landen, die deze bezitten. „Het zou geen zin hebben, convooien van duizenden ki. lometers hier te laten komen, indien zy na aankomst niet gelost kunnen worden", aldus admiraal Power. EERVOL ONTSLAG BIJ PROV. STOOMBOOTDIENSTEN. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 15 Augustus 1952 in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd eervol ontslag verleend aan N. C. But, pontonsteigerknecht bij de Pro vinciale Stoombootdiensten- ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG. Veroordeeld tot zware geldboeten. Zes landbouwers en vlassers werden Dinsdag door de economische politierechter te Middelburg veroordeeld tot onvoorwaardelijke geldboe ten, variërende van 800 tot 500, alsmede hoge voorwaardelijke boe ten, omdat zij hun arbeiders te hoge lonen hadden uitbetaald. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en eiste zware boeten. De verdachten gaven zelf toe in het vlasseizoen, toen moeU|jk personeel was te verkrijgen, veel hogere uurlonen te hebben be taald dan geoorloofd was. Een beroep op overmacht kon de officier niet aanvaarden, daar de verdachten naar z|jn mening niet de minste moeite hebben gedaan om tijdig personeel aan te werven. De zaak tegen Ch. J. V. vlasser en landarbeider te IJzendijke, was op 30 October j.l. reeds behandeld, doch toen aangehouden. Deze ver dachte had een aantal arbeiders een uurloon uitbetaald van 2, terwijl dit slechts 0,94J,£ of 0,84% mocht bedragen. V., die dit toegaf, had voor f 7000 vlas gekocht voor de ex port- Dit product moest in goede staat worden afgeleverd. Er was bo vendien haast by en daarom had hn die arbeiders genomen, welke op dat tydstip verkrijgbaar waren. Zij vroe gen een uurloon van 2Volgens V. houdt niemand in zijn omgeving zich aan de voorgeschreven lonen. Een getuige had reeds op 30 Octo ber verklaard, dat het vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen moeilijk Is zich aan de voorschriften te houden. Vlas eist veel werk en de werkgevers z|jn gauw geneigd hogere lonen te beta len, ook al, omdat de vlasprijzen aan schommelingen onderhevig zyn. Advertentie T6GEN PIJNEN ÉN GRIEP. 80 UVktiM 76 OT. De Vogelbeschermings- wacht op Schouwen- Duiveland. Zaterdagavond 22 Maart zal de Vo- gelbeschermingswacht Schouwen- Duiveland in hotel Dc Koster te Burgh haar jaarvergadering houden. De agenda vermeldt o.a, bespreking van net programma voor deze zo mer, Na afhandeling van het huis houdelijk gedeelte van de vergade ring zullen door leden van de Haagse Amateurfilmclub en door de heer Regensburg—de Mooy, lid van de be- schermingswacht, enige natuur- en vogelfilms worden vertoond. uit het jaarverslag van de vogel, beschermlngswacht blijkt o.m., dat de vereniging ten nauwste heeft sa mengewerkt met de politie. De con troleurs hebben uitstekende diensten verricht, zodat de clandestiene eler- rapers weinig kans kregen. Z|j, die betrapt werden, kregen hoge boeten het afgelopen jaar werden tal rijke excursies georganiseerd waar voor zelfs bij vogelliefhebbers uit Bel gië veel belangstelling bleek te be staan. De Belgen betalen ook een hoog uur loon met het gevolg, dat de Belgische arbeiders, die anders naar Zeeuwsch- Vlaanderen kwamen, nu wegblijven.'' Onderling leenden de boeren hun personeel wel een3 uit, maar dit moest gepaard gaan met iets „ex tra's", omdat de arbeiders anders bij hun eigen boer bleven. Het was im mers seizoentrjd en de boer had toch voldoende werk voor hen. ZWARE STRAFFEN. De officier van justitie eiste tegen V. 1000 of één maand hechtenis en 3000 voorwaardelijk of vijf maanden hechtenis met twee jaar proeftijd. De uitspraak luidde: 500 boete of één maand hechtenis en 3000 boete voorwaardelijk of vijf maanden met twee jaar proeftijd. Tot 500 boete of één maand hech tenis en 1000 boete voorwaardelijk of twee maanden hechtenis met twee jaar proeftyd werden veroordeeld de landbouwer W. B., de landbouwer vlasser A. J. B. en de vlasser A. G. E. G., allen uit IJzendijke, die con form de eis werden veroordeeld. Tegen de vlashandelaar A. J. L. te IJzendijke werd 500 of drie maanden geëist. Hij werd veroordeeld tot 300 of drie maanden. De land bouwer F. de F. uit Hoofdplaat, te gen wie 500 of één maand en 1000 of twee maanden voorwaarde lijk met twee jaar proeftijd was ge- eist, werd gestraft met een boete van 300 of één maand hechtenis en 1000 of twee maanden hechtenis voorwaardelijk met twee jaar proef- Inspecteur der Belastingen te Middelburg benoemd. Met ingang van I April a.s. js de heer F- J. van de Berge, thans werk zaam in Amsterdam, benoemd tot in specteur, toegevoegd aan de hoofdin spectie der Belastingen te Middel burg. De heer Van de Berge volgt de heer W. L. Schenk op, die, zoals be kend, in Breukelen werd benoemd. Met ingang von 1 April is even eens van de inspectlo Amsterdam naar de inspectie Middelburg overge plaatst de controleur A. J. C. Con- standsc. Met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1951 is de schrijver ter in spectie der Belastingen te Middel burg, J. C, Meerman, bevorderd tot schrijver-A. FAILLISSEMENT GEËINDIGD. Het faillissement van D. P, Sandcr- se te Anna Jacoba Polder is geëin digd door het verbindend worden der enige uitdelingslijst. (flip. C.V. Hapt. Nwo H.rcngrjeht 11. A'd»fn, T»L 40002 Geref. kerk te Lewedorp gaat bouwen. De Geref. kerk van Lewedorp, welke op 1 Jan. 1947 werd gesticht uit de kerken van Nieuwdorp, Heinkens- zand en Wolf aartsdijk, legt een grote activiteit aan de dag. Nadat de offervaardigheid van de ruim 200 leden het mogelijk had ge maakt om in het uitbreidingsplan een pastorie te bouwen en een eigen pre dikant te beroepen, welke Zondag zijn intrede deed, werd dezer dagen het besluit genomen om ook een kerkgebouw te doen bouwen. De plannen hiervoor worden thans verder uitgewerkt door de architect, ir. P. J. 't Hooft. Het gebouw, dat oen sober karak- ter zal dragen, zal naast de pastorie worden geplaatst. Het zal plaats bie den aan 200 personen, terwijl bij de bouw ook op mogelijke uitbreiding zal worden gerekend. Gezinsverzorgster in Ring Borssele verwelkomd. In Gravenpolder werd de nieuw benoemde gezinsverzorg3ter, mej. J. J. Kesteloo, verwelkomd in het ver enigingsgebouw. Zij zal haar werk uitoefenen in de Ring Borssele der Ned. Herv, Kerk. De voorzitter van de stichting voor Maatschappelijk werk en Gezinsverzorging, ds. Zunne- berg te Ellewoutsd|jk, opende de bij eenkomst en weeB op de belangrijk, heid van het werk voor de zwakken en bchoeftigen. Hij vertelde hoe het werk der gezinszorg In do ring Borssele tot stand is gekomen, Bur- femeeater J. D. Jansen wénste de tichting geluk met de benoeming en de adjunct-consulent voor Sociaïo Bijstand, de heer J. S. Viaacher, sprak de hoop uit op een goede ver standhouding met dc overheid. Voorts voerden het woord ds. S. J. M. Hulsbergen, ds. H. G. Beneder en mevr. Viijlandt. Benoeming en ontslag bij Planologische Dienst. Gedeputeerde Staten van Zeeland heben eervol ontslag verleend als lid van de vaste commissie van de Pro vinciale Planologische Dienst aan de heer dr. A. H. Böhm te Middelburg, en benoemd tot lid de heer E. Smit, directeur van de Zeeuwse Vereniging Voor Vreemdelingen Verkeer te Vee- KUNST Voortreffelijke voorstelling van „Camerata". Schuttershof, Goes. Z.V.Ü. Over de kamer-operavoorstelling, die gisteravond onder auspiciën van de Z. V. U. door het gezeiscnap „Ca merata" in het Goese Schuttershof werd gegeven, beho t geen plech tige en ernstige beschouwing te wor den geschreven, want daarvoor was deze kostelijke .vond ie luchtig en té galant. Alle zw. wichtige woor den blyven reeds bij voorbaat in de pen Bteken Een charmante Erna Spoorenberg wond als de dienstmaagd Serpina een tegenstribbelende Otto Couperus, de oude heer Vespone, om haar slanke vinger en wist hem op de geestige klanken, honderden jaren geleden door Pergolesi geschreven, het huwe lijk in to doen marcheren. Ziedaar het simpele verhaal, dat onder de ti tel „Haar meesters meesteres" tus sen fraaie decors ln schone costuums met soli, duetten en parlando werd verteld. Max van Doorn schreef een vlotte Nederlandse tekstbewerking en bleek gisteravond bovendien de eminente leider van een goed kamer- Wat" meer van dit vrolijke zang spel te zeggen dan dat daarin knap werk werd geleverd en dat zowel Erna Spoorenberg als Otto Coupe rus over auteurstalenten beschikten, evenredig aan hun grote vocale mid delen? Herhaaldelijk verzekerde Ot- tö-Uberto op de planken, dat „het nu uit moest zijn. Basta!" Welnu, voor ons is het met dit éne woord uit: „Voortreffelijk!" En daarmee eveneens „basta!" Na de pauze werd op muziek van Dalayrac op enigszins uitvoerige wijze een landhuis te koop aangebo den, van welk aanbod de handige Henk Meyer als de dichter Versac onmiddellijk gebruik maakte en daar bij tevens de toekomst van zijn vriend Wiebe Drayer als Dermont verze kerde: deze kreeg de charmante Lise tot vrouw (Erna Spoorenberg). Otto Couperus was ditmaal de gierige buurman van madame Dorval (Jean ne van de Rosière) en ook hier was hij meesterlijk: h|j kreeg voor zijn spel een verdiend extra applaus! Mén kan er moeiljjk bezwaren te gen hebben, wanneer de Zeeuwse Volksuniversiteit op deze wijze haar concerten-reeks bij w|Jze van afwis seling eens van het podium naar de planken verplaatst. Integendeel: men kan slechts hopen, dat dit experiment, in Goes uitmuntend geslaagd, nog maals herhaald zal worden. Want wanneer „Camerata" ich op het hui dige peil handhaaft, met deze voca listen en dit orkest, met dergelijke knappe décors en fraaie costuums, met vreugde terug zien keren. Mis- dan zal Zeeland haar zeker met vreugde terug zien keren. Misschien kan dan ook de souffleur wat zach ter spreken Na afloop van de voorstelling bood de heer W. J. J. M. Vroome aan de dames een verdiende bloemenhulde aan. Het applaus was lang en har- telijlc, de K. België kampt met ont- zanding van de kust VERDEDIGINGSWERKEN WORDEN EX MEI AANBESTEED. De laatste weken stond het pro bleem van de ontzanding der Bel gische kust bij onze Zuiderburen weer in het middelpunt van de be langstelling. Diverse besturen van Belgische kustgemeenten drongen er b|j de betreffende minister op aan de ernstige toestand onder ogen te zien. In verband hiermee heeft de Bel gische minister O. Behogne van Openbare Werken een bezoek ge bracht aan dé kust. De minister was vergezeld van enige leden van zijn kabinet en van diverse deskundigen op het gebied van de oeververdedi ging. Ook de burgemeesters van Heyst en Knokke waren aanwezig. De meest bedreigde plaatsen en voor al de stukgeslagen golfbreker bij de Lekkerbek, tussen Knokke en de Zwinmond, gaven aanleiding tot langdurige besprekingen, welke later binnenskamers werden voortgezet. Aangenomen wordt, dat de voorge- j nomen werken ter beteugeling van I het gevaar reeds in Mei van dit jaar zullen worden aanbesteed. Prov. Schoonheidscommissie. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben wegens opheffing van de Pro vinciale Schoonheidscommissie eervol ontslag verleend aan de heer ir. A. Rothuizen als secretaris-penning meester van deze commissie. Breskense vissers zoeken elders emplooi. Voornamelijk als gevolg van de nog steeds gestagneerde garnalen - export naar Frankrijk, gaat de visse rij van uit de Breskense haven mo menteel hard achteruit. De vraag is zó gering geworden, dat men slechts een paar dagen in de week kan vis sen, wil men de markt niet overvoe ren. Verschillende vissers hebben de haven van Breskens dan ook reeds verlaten om te gaan vissen van uit IJmuiden en Scheveningen en het ligt in de bedoeling, dat nog meer schuiten een andere haven zullen op- EXAMEN BRANDWACHT TWEEDE KLASSE, De volgende brandweerlieden Uit Zeeland slaagden voor het examen brandwacht tweede klasse b|i de vrij willige brandweer: Middelburg: C. Francke, C, W. Huiszoon, H. van de Vyver. J. Lievense en C. Adriaanse; Zoutelande: G. Janse, C. Pattenier, C. Ctfvat, J. Janse, W. Leynse. W. Janse, C. W. Leynse, I. Kodde, A. A. de Steur, A. W. de Steur, J. Bim- mel en G. Verhage; Borssele: H. Maljaars, M. Kareïse J. Huysen, G. rtoiciou O. laujoeii Vjr. Almekmders, C. de Muynck, A. Z. N. de Muynok, M. van Siuys, A. J. Muynck en B. Nleuwenhulze; Heerenhoek-: H. Parée, L. de Jonge, H. J. Limonard en E. J. de Jonge; Yerseke: J. de Jager, J. Laban, A. Bom, P. v. d. Berge, A. Steketee, W. Slabbekoorn, C. Sonke, P. Holle- brandse, L, Wisse. W. Bustraan cn F. Bustraan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2