PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zeeland smeedt wapens tegen massale werkloosheid M BILT Acheson rekent op in Pan Moen Djon succes Kantlijn Vandaag FEDDE SCHURER BLEEF FRIES SPREKEN IN DE RECHTZAAL 195e Jaargang - No. 67 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week. f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 19 Maart '52 ADVERTENTIEPRIJS 23 CL per min. Minimum p. odvertentle t 3.— Ir.g. mededelingen driemaal unef. Kleine advertenties imax 8 regels) van 1-8 regela f L—Iedere regel meer 30 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 23 cent meer. Giro nr. 339300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vllsslngen Walstr. 38-60. teL 2333 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M"burg Londense Kaai 29, tel. 2077 cn 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g 2228); Ooitburg Finlandstraat 2. telef. 16. Terneuzen Brouwcrljstr. 2; Zlertkzee_N__Boge»latr_J_l^ GEEN LEGER OP PAPIER Éénwording van Europa zonder Amerikaanse voorwaarden De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Acheson, heeft in de Amerikaanse senaatscommissie voor buitenlandse betrekkin, ken In vogelvlucht een overzicht gegeven van de toestand in de wereld. HU bleek van oordeel, dat de wapenstilstandsonderhandelingen in Korea succes zouden hebben, doch hU waarschuwde voor „optimisme of pessi misme" in het huidige moeilijke stadium. Acheson noemde de toestand in Indo-China zeer ernstig. Dit zou zo blijven, totdat de Fransen een grote geoefende strijdmacht van inheem sen in het veld zouden kunnen bren gen. Volgens Acheson is het Noord-At lantische leger van vijftig divisies, waartoe men op de conferentie te Lissabon besloot, meer dan een „le ger op papier" en zal dit Meer en meer begint men zich in ons land te interesseren voor de vraag, wie burgemeester zal worden van onze tweede stad, van Rotterdam. Misschien weet een enke le minister het al, maar waarschijn lijk is dat niet en zolang minister Beel zwijgt, is er in ieder geval niets officieel. Het is niet uitgesloten, dat men nog maanden zal moeten wach ten. Hoe lang duurde het destijds niet, eer Den Haag een burgemeester kreeg en hoeveel geruchten hebben toen niet de ronde gedaan! Intussen speelt het publiek met mogelijkheden. Van socialistische zij de is de eis gesteld, dat de burge meester van Rotterdam een lid van de Partij van de Arbeid zal zijn. Het was mr. H. Willemse, zelf partijlid en een geziene figuur in financiële kringen, die deze eis stelde en die eis heeft nog al wat tegenkanting ontmoet. De motieven, die van beide zijden zijn aangevoerd, zijn zeker belang wekkend. Ktfk. zegt mr. Wïllemse, op geen enkele partij in Rotterdam wor den zoveel stemmen uitge bracht, als op de P. v. d. A. Twee en veertig procent der Rotterdamse kie zers houdt het op deze partij. Boven dien stemt 28 van alle Nederlan ders P. v. d. A. En ten overvloede heeft geen van onze grootste ge meenten Amsterdam. Rotterdam en Den Haag een rode burgemeester. Neen! roept het Haagse dagblad Het Vaderland verbolgen uit, die eis is absurd! Het burgemeestersambt is geen politiek ambt en men moet al leen dan iemand benoemen, als men, volkomen afgezien van zijn politieke kwaliteiten, er van overtuigd is, dat hij de beste van alle candidaten is. Voor beide standpunten valt wat te zeggen. Het is geenszins onbillijk, dat men by een burgemeestersbenoeming re kening houdt met de politieke struc tuur m de stad, waar hij de scepter zal zwaaien. Minder juist is het, als men gaat zeggen, dat de P. v. d. A. recht heeft op het burgemeesterschap van Rotterdam, omdat Amster dam en Den Haag geen rode burge meester hebben. Er kan onder de an dere candidaten een veel bekwamere figuur zittenen die passeren om politieke redenen zou neerkomen op het stellen van partijbelang boven landsbelang. Omgekeerd is de eis van Het Vader land ook niet ten volle te onderschrij ven. Bij vrijwel gelijkwaardige candi daten kan men zeer wel de minst goede nemen, omdat juist zijn partij- lidmaatschap de doorslag geeft. Nog een derde stem heeft zich in het debat gemengd: die van de onafhankelijke Haagse Cou rant. Dit blad merkt op, dat in de socialistische eis een komisch ele ment schuilt, dat mr, Willemse blijk baar is ontgaan. Kort na de bevrijding waren de burgemeesters van de twee grootste steden des lands socialisten. Burge meester d'Ailly van Amsterdam was, terwijl hij socialist was stellig niet daarom alleen benoemd. Mr. Oud was vóór de bezetting, toen hij Vrij zinnig-Democraat was die partij was toen in het geheel niet in ae ge meenteraad van Rotterdam vertegen woordigd tot burgemeester van Rotterdam benoemd. Na de bevrij ding trad hij met vele van zijn party- f enoten tot de nieuw gevormde Par- ij van de Arbeid toe. Sindsdien hebben echter èn d'Ailly èn Oud voor die partij bedankt Dat de beide burgemeesters van deze twee steden thans niet meer socialist zijn, betekent echter in ieder geval allerminst, dat de socialisten waren achtergesteld. Men kan toch redelijkerwijs niet van enige Regering verlangen, dat wanneer personen, die een hoog ambt bekleden, van politiek inzicht veran deren, aanstonds andere vroegere partijgenoten in soortgelijke ambten worden benoemd, om net percentage hoge functionarissen, dat aan die partij naar evenredigheid zou toeko men, te voltooien. Bovendien zouden dan alle hoge (en waarom ook niet lagere?) amb, ten gereserveerd worden voor de nog niet 20 percent Nederlanders, die lia van politieke partijen zijn. Tot zover de Haagse Courant, die overigens en terecht geen enkel be zwaar heeft tegen èen P. v. d. A.- burgemeester in Rotterdam. Men ziet: de benoeming heeft in ieder geval de aandacht! een leger zijn van vlees en bloed. Acheson was het niet eens met se nator Theodore Green, dat de Ver. Staten de buitenlandse hulp aan Eu ropa afhankelijk zouden moeten stel len van een groter streven naar één wording van Europa. Zijns inziens zal het sneller en spontaner gaan, indien wij geen voorwaarden stellen." In antwoord op andere vragen zei Acheson, dat hij een zeer gTOte voor uitgang had waargenomen in de be reidheid van de ledenstaten der N. A. T. O., verantwoordelijkheid op zich te nemen voor de gemeenschap pelijke bewapeningsactie. Opdracht aan Soekarno teruggegeven. Kabinetsformateurs niet geslaagd. De kabinetsformateurs. Prawato Mangkoesasmito (Masjoemi, Islamieti- sche partij) en Sidik Djojosoekarto (P.N.I., Nationale partij), hebben Dins dagavond hun opdracht aan president Soekarno teruggegeven, nadat zij met hun partijen hadden vergaderd. Soe karno heeft de beschikbaarstelling van het mandaat aanvaard. Hij zal vandaag de toestand met de vice-president, drs. Moh. Hatta bespre ken, waarna een nieuwe formateur of meerdere formateurs zullen worden aangewezen. Beide formateurs werden op 1 Maart door Soekarno met de vorming van een nieuwe regering, die sterk moest zijn en ruime steun in het parlement moest hebben, belast, nadat het kabi- net-Soekiman-Soewirjo op 23 Febru ari was afgetreden in verband met de moeilijkheden rond de ondertekening van de M.S.A.-overeenkomst. Staking onder de „zegelplakkers". Na processen over Radio- belasiing. Honderden Nederlanders hebben zich tot het plegen van een misdrijf laten verleiden door een verkeerde uitleg van de rechtszaken, die in Schiedam en Eindhoven werden ge voerd tegen personen, die niet in net bezit waren van een geldige luister vergunning, aldus verneemt Het Pa rool by de Dienst Luistervergunnin- gen der P.T.T., die de ontwikkeling met bezorgdheid tegemoet ziet. Veel moeilijkheden worden thans ondervonden door hen die uit de rechtszaken hebben geconcludeerd dat. nu reeds een luistervergunning overbodig zou zijn. Niet alleen is het aantal personen dat een achterstand heeft by het plakken van radiozegels gestegen, doch ook de groep Neder landers, die de door de P.T.T. aange brachte verzegeling van radiotoestel len verbreekt, is sterk toegenomen. De Dienst Luistervergunningen treedt in het algemeen soepel op. In 1951 werden 5196 toestellen verzegeld. Uiteraard zyn er steeds personen geweest, die deze verzege ling, na het vertrek der ambtenaren, verbraken. In sommige plaatsen in Zuid-Holland, is dit aantal thans echter tot 40 gestegen. Het ont breken van een luistervergunning wordt als een overtreding beschouwd (boete)het ontzegelen van een toe stel is een misdrijf waarop gevange nisstraf en verbeurdverklaring van het toestel kan volgen. Hoe komen we er af Het blad „Atomic Scientists News", orgaan van de vereni ging van Britse atoomgeleer den, schrijft, dat atoombommen niet moeilijk te maken zijn, maar zeer moeilijk te vernieti gen. Om een atoombom te ver nietigen moet het splijtbare ma teriaal, dat zij bevat, worden vernietigd, hetgeen kan ge schieden door het tot ontplof fing te brengen in een onbe woond gebied of door het in zee te gooien. Maar het tot ont ploffing brengen van de gehe le wereldvoorraad van bom men, zou ernstige gevolgen kunnen hebben door radio-ac tieve besmetting. Elk der bei de procedures zou in elk geval een ontstellende verspilling van potentiële energiebronnen be tekenen. 24 mensen verbrand in Mexico Waarschynlyk doordat de chauf feur door een tegenligger is verblind, is op de weg van Mexico city naar Aguas Calientes een autobus van de weg afgeraakt en in brand gevlogen. 24 personen kwamen in de vlammen om. 13 passagiers slaagden er in de bus te verlaten. Zij hebben ernstige brandwonden opgelopen. Franse ministerraad De Franse ministerraad heeft het voorstel van premier Pinay tot op lossing van de Franse financiële moeilijkheden goedgekeurd. Het plan zal de volgende week in de nationale vergadering worden behandeld. De voornaamste punten zijn: le. Voorkoming van nieuwe prijs stijgingen o.a. door verlaging van de winstmarges; 2e. Een fiscale amnes tie voor belastingontduikers en de in voering van een scherpe fiscale con- tröle; 3e. Geen nieuwe belastingen; 4e, Het in evenwicht brengen van de totale begroting, waartoe de regering machtiging zal vragen 115 milliard francs te innen by decreet; 5e. Finan ciering van de meeste staatsonderne mingen door middel van nieuwe nati onale leningen. Minister Mansholt waar schuwt tegen veevoer-tekort. Commissie benoemd om maatregelen te beramen. Minister Mansholt en de Stichting voor de Landbouw hebben zich in verband met het dreigende veevoe dertekort in een gemeenschappelyke bekendmaking tot de boeren gewend, met de mededeling, dat zy zich niet verantwoord zouden achten, indien zij niet met klem zouden aandringen op het onverwyld treffen van maat regelen, welke ertoe kunnen leiden dat op de Nederlandse landbouwbe drijven in meerdere mate producten worden gewonnen, welke in de plaats treden van gelyksoortige importpro- ducten. Genoemd worden de verbouw van gewassen, die de verdere intensi vering van de bedrijfsvoering bevor deren en het scheuren van grasland. De minister en de stichting zien zich hierby genoodzaakt de aandacht te vestigen op een mogelyke, ernsti ge ontwrichting van de bestaansbasis in de landbouw indien zich laksheid of falen ten aanzien van de voor de voedervoorziening vereiste omscha keling zou voordoen. Het is een boe- renbelang en een nationaal belang van de eerste orde, dat het intensie ve karakter van onze landbouw blijft behouden. Op initiatief van de Stichting voor de Landbouw heeft de minister thans een commissie benoemd met het doel, na te gaan of bijzondere maatregelen kunnen worden getroffen, teneinde de grote gevaren, die op het terrein van de veevoedervoorziening drei gen, het hoofd te kunnen bieden. is het 250 jaar geleden, dat koning-stadhouder Willem III te Hamptoncourt overleed en als stadhouder werd opgevolgd door zijn neef Jan Willem Fri- is het 5 jaar geleden, dat de Nederlandse componist en pianist Willem Pijper te Leid- sendam overleed. Voor het gerechtshof te Leeuwarden diende Dinsdag onder zeer grote belangstelling de zaak Fedde Schurer in hoger beroep. By de aankomst aan het gerechtsgebouw begroet Fedde Schurer (tweede van links) de talrijke belangstellenden. Links naast hem zijn verdediger, mr. Abel Herzberg. Westelijke Grote Drie niet tegen hereniging van Duitsland. Mits vrije verkiezingen in het gehele land gehouden kunnen worden Uit Londen wordt gemeld, dat de Westelijke Grote Drie het eens zou den zijn geworden over een ontwerp- antwoordnota aan Moskou inzake de nieuwe Russische voorstellen over een Duits vredesverdrag en de hereniging van West- en Oost-Duitsland. Naar verluidt, zouden de Weste lijken de hereniging van de beide de len niet willen afwijzen, mits het herenigde Duitsland door vrije ver kiezingen in bet gehele land een re gering zou krijgen. Drie gezinnen dakloos door brand te Veenendaal. Dertien personen uit drie gezinnen, zijn in de nacht van Maandag op Dinsdag dakloos geworden, doordat een uitslaande brand hun woningen in Veenendaal grotendeels verwoestte. Een 14-jarige jongen, die in het mid delste van de drie panden woonde, kon ternauwernood var. de verbran- dingsdood worden gered. De oorzaak van de brand is onbekend. Nazi-groten moeten ook nog gezuiverd worden. De Nazi-groten van weleer, die stuk voor stuk reeds tot langdurige gevangenisstraffen werden veroor deeld, zullen thans nog voor een West-Duits zuiveringshor moeten verschijnen. Het zijn Speer, Von Neu- rath, Funk, Baldur von Schirag, de ex-admiraals Doenitz en Raeder en Rudolf Hess. Hitiers plaatsvervan ger, die in 1941 naar Engeland vloog en later door de Duitsers voor gek werd verklaard. Zij allen vertoeven nog steeds in de West-Berlijnse ge vangenis van Spandau. De voorberi- dingen voor een proces voor een zui veringshof zijn reeds gereed. De Westelyke geallieerden hebben toe stemming gegeven en de Russen maakten tot dusver nog geen be zwaar. Huishoudrobot klopt de kleden en de eieren. En hij kan nog veel meer l'r in Den Haag gevestigde elec- trotechnische industrie is er in ge slaagd een combinatie van steelstof- zuiger, handstofzuiger, meubel- en vloerwrijver en -polijster, groenten- snyder, cocktaïlshaker, koffiemolen, slagroom- en eiërklopper, haardro ger, verstuiver, ventilator, en enige andere huishoudelyke hulpmachines te fabriceren. Deze „huishoud-gla- mour-robot" is Dinsdag aan autori teiten, pers en radio in de Maryke- zaal van Hotel Central voorgesteld. De constructeurs van deze robot zyn uitgegaan van de gedachte, dat met behulp van één kleine, sterke motor tal van werkzaamheden in de huishouding verricht kunnen worden. Het omschakelen van het ene op het andere apparaat moet zo eenvoudig zyn, dat ae leek hierby zonder tya- verlies als vanzelf de weg gewezen wordt. De ontwikkeling van de „ro bot" duurde enige jaren. Het succes is zodanig, dat reeds voor grote be dragen aan buitenlandse orders werd geboekt. Zeven wereldpatenten zyn op deze apparatuur aangevraagd. BEVESTIGING VAN VONNIS GEEIST. President moest met ontruiming van publieke tribune dreigen. Onder grote belangstelling is Dinsdag voor het gerechtshof te Leeuw arden de zaak tegen de publicist Fedde Schurer behandeld. Zolas bekend ging het hierbij om een belediging van de Heerenveense kantonrechter, nir. S. R. Wolthers, over wie Fedde Schurer een artikel had geschreven nadat deze geweigerd had tydens een rechtzitting de eed In liet Fries af te nemen. De Leeuwarder politierechter had Fedde Schurer tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken veroordeeld en thans diende de zaak in hoger beroep voor het Hof. Toen de getuïge-deskundige, de heer P. Wybenga, weigerde de eed in het Nederlands af te leggen, be sloot het Hof van het horen van deze getuige af te zien. IJoewel de belangstelling voor dit proces groot was, kwam het niet tot incidenten. Alleen verzamelde zich buiten het gerechtsgebouw een aantal H.B.S.'ers, die zich onledig hielden met het roepen van ..Abe, Abe Boer door rier vrouwen en een man overvallen. Vier vrouwen en een man hebben te Susteren een roofoverval gepleegd op een alleenwonende 83-jange boer. Zij verdwenen met geld, kleren, een horloge en schilderijtjes. Een der vrouwen was de woning binnengekomen, voorgevende als huishoudster in dienst te willen tre den. Toen zy eenmaal binnen was, opende zy de deur voor de anderen. De boer werd gedwongen op een stoel te gaan zitten, onder bewaking van een man. De vrouwen doorzochten de kasten. Lang heeft het vyftal niet op vrye voeten gelopen na de roof. De vrouwen en de man werden spoedig door de politie ingerekend. VOORKOMEN BETER DAN GENEZEN. Tal van grote objecten lenen zich voor uitvoering De sterke styging van de werkloosheid gedurende de laatste maanden heeft in brede kring, niet het minst by de regering, ongerustheid gewekt. Hoewel Zeeland met een gemiddeld werkloosheidscijfer van 45 altyd nog beneden het ryksgemlddelde van 58 blijft in Drente is dit cijfer 125, terwyi in enige Groningse gemeenten het aantal werklozen tot 20 is gestegen was het topcijfer van 4200 eind Januari toch zeker ook aan de hoge kant. Vooral op Tholen is de situatie zeer ongunstig; vo rige week stonden op dit dun bevolkte eiland 688 werklozen Ingeschre ven, waarvan er 520 bij de D.U.W. werken. Inmiddels Is ook in Zeeland, zoals bekend, een provinciale commissie geïnstalleerd welke maatregelen moet treffen om een grote werk loosheid te voorkomen. Haar voor naamste taak is het opmaken van een lyst der openbare werken, welke by een conjunctuur-omslag uitge voerd kunnen worden. Uit de pro vinciale commissie voor de werkge legenheid is een bureau (dagelyks bestuur) benoemd, dat zich m het begin van het jaar tot alle gemeen te- en waterschapsbesturen heeft ge richt met het verzoek om globale gegevens te verstrekken ten aanzien van werken, welke uitgevoerd zou den kunnen worden. Hierby wordt fedacht aan weg- en waterbouwkun- ige- en aan cultuur-technische wer ken, doch ook aan de stichting van gebouwen, b.v. ter ondersteuning van de bouwnyverheid. Zeeland nu bezit een niet gering aantal objecten, welke zich in bij zondere mate voor uitvoering by een massale werkloosheid lenen. Men dehke aan aanleg van wegen en rio leringen, enz., maar ook aan inpol deringen (het Noordsloe, het land van Saaftinge, de schorren by Ossen- drecht, afdamming van de Een dracht) en aan belangryke ontwate ringsplannen (Oostelyk deel van O. Z.-Vlaanderen en Het-Vrye-van- Sluis). Er dient hierbij tevens reke ning te worden gehouden met de vry grote werkloosheid in het aangren zende N.-Brabant en gelet te wor den op het feit, dat een gedeelte van West-Brabant tot „noodgebied" is verklaard. Ook de hoofd-ino-enleur-directeur van de Rijkswaterstaat en diens col lega van de Provinciale Waterstaat hebben een overzicht gemaakt van werken (tot een totaal bedrag van ettelijke millioenen guldens), welke by conjunctuur-werkloosheid pakt kunnen worden-. De rykscultuur- consulent zal nog een opgave samen stellen. ZONODIG FINANCIËLE STEUN. Teneinde het tempo, waarin de plannen worden voorbereid, te ver snellen en de financiële zyde van het vraagstuk onder ogen te zien, werd in Utrecht een vergadering gehou den van alle provinciale commissies voor de werkgelegenheid. Ter onder vanging van het bezwaar, dat be paalde gemeenten of provincies geen plannen zouden kunnen opmaken, omdat de gelden hiervoor ontbreken, heeft het Bureau Werkgelegenheid in Den Haag toegezegd, dat zonodig financiële steun kan worden ver leend. ook in de vorm van aanstel ling van enig extra personeel. Het zelfde geldt b.v. voor de Rykswater- staat. Inmiddels heeft het Bureau in Den Haag zich reeds met het provinciaal bestuur van Zeeland in verbinding gesteld over de mogelykheid tot uit voering van een wegverbetering op het eiland Tholen en van werkzaam heden in het Oostelyk deel van Zuid- Beveland. Teneinde de juiste voorlichting te geven aan de gemeente- en water schapsbesturen, zal het Bureau werk gelegenheid in Zeeland, onder leiding van zyn voorzitter, de heer C. Phi- lipse, streekvergaderingen beleggen. Met vereende krachten hoopt men een oplossing te vinden voor het probleem, hoe, wanneer ons land en onze provincie onverhoopt binnen enige jaren door een massale werk loosheid mochten worden getroffen, hieraan het doeltreffendst het hoofd kan worden geboden. De heer Schurer erkende het ge wraakte artikel te hebben geschre ven. Hy ontkende echter pertinent de bedoeling te hebben gehad mr. Wolthers te beledigen. President: Maar u hebt toch opzet- telyk zo geschreven, zoals u hebt geschreven Verdachte: Zeer zeker. President: Nu, dan hebt u zich al dus uitgelaten over een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn functie. Waarop verdachte interrumpeerde: Pardon, president, in de onrechtma tige uitoefening. Toen de heer Schurer weer in de Friese taal terugviel, voegde de pre sident hem toe: Als het Hof u niet steeds juist verstaat, is de risico voor u. Verdachte ging daarmee ac- coord. Op een vraag van de president of verdachte zich niet door een derge lijk artikel zou beledigd hebben ge voeld, antwoordde de heer Schurer: Neen. maar ik zou met een beter ar tikel hebben geantwoord. Op de tribune werd hierop ge juicht, waarop de president dreigde de tribune te doen ontruimen. De procureur-generaal evenwel was het met de politierechter eens, dat in dit artikel een zeer grove be lediging ligt. Met vernietiging van het vonnis om formele redenen, vroeg de procureur-generaal beves tiging van de opgelegde straf. De verdediger betoogde, dat de opzet tot doelbewuste belediging niet bewezen is, waarom liy tot vryspraak concludeerde. Uitspraak 27 Maart. Vier apen maakten een „ruimtevaart'' per V 2. Vier apen hebben als eerste leven de wezens een ruimtevaart per V-2 femaakt en de tocht overleefd zon- er er schade van te onderwinden. De apen werden in een drukkajuit in de raket opgesloten. De raket werd op het proêfterrein te White Sands in Nieuw-Mexico afgeschoten en be reikte een hoogte van 40 kilometer. Dat is buiten de dampkring van de aarde. Dit werd in Toronto medegedeeld door Cornelius Ryan, redacteur van het Amerikaanse weekblad „Col liers". Ryan noemde zyn bron niet, doch zei. dat hij van betrouwbare zy de was ingelicht. „U zult nog allen een vlucht naar de maan meemaken en uw kinderen vluchten naar de an dere planeten", zo voegde hy er aan toe. Dinsdag is te Stockholm een nieuwe handelsovereenkomst getekend tussen Indonesië en Zweden. Indonesië zal naar Zweden copra, rub ber. palmolie, specerijen en tin uitvoe ren. De Zweedse uitvoer zal voorname lijk lucifers, papier en producten van de mechanische industrie omvatten. VERWACHT: OOSTELIJKE WIND. Geldig tot Woensdagavond. In de ochtenduren hier en daar mist, overigens veranderlyke bewol king met op de meeste plaatsen droog weer. Meest matige Oostelijke wind. In het Zuiden van net land iets lagere, elders ongeveer dezelfde tem peraturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1