NIEUWS UIT ZEELAND Zijpe Zmin ZEEUWSCH-VLAANDEREN PROF. ROMME EN MR. OUD AI S WETENSCHAPPELIJKE RIVALEN KLANKEN uit de AETHER P RU V I N 0' I ALU Zi ti hi u W a hi OUU KANT OUD-KAPITEIN TER ZEE HOLTERMAN TE VLISSINGEN BEGRAVEN. Onder grote belangstelling werd Dinsdagmiddag op de Algemene Be graafplaats te Vlissingen het stoffe lijk overschot van JohanT Willem Hol- terman, in leven onder-directeur van de N.V. Maatschappij tot Vliegtuig bouw Aviolanda te Papendrecnt, ge- pensionneerd kapitein ter zee en of- ticier in de orde van Oranje Nassau, ter aarde besteld. Wijlen de heer Holterman bereikte de leeftijd van 57 jaar. Hij was een man niet grote gaven en een onvolprezen plichtsbetrach ting, zo zeide de heer W. v. d. Velde, die sprak namens de directie van Avi olanda aan de groeve. Een man, die bekend stond om zijn buitengewone kennis van de luchtvaart. Reden waarom hij na zijn eervol ontslag uit de Koninklijke Marine tot onder-di recteur van Aviolanda werd benoemd. Namens het personeel van de Ko ninklijke Marine sprak kapitein ter zee Brunet, die de overledene een pi onier op het gebied van de Marine- Luchtvaartdienst noemde. Verder voerde nog het woord dr. de Graaf, een vriend van wijlen de heer Holterman. Een zoon van de overledene dank te voor de belangstelling. RAAD AXEL. Er zal een speelweide worden aangelegd. BEGROTING VASTGESTELD. De raad der gemeente Axel kwam Dinsdagavond in vergadering bijeen onder voorziterschap van burgemees ter P. L. D. J. van Oeveren. In deze vergadering werd de gemeentebegro ting 1952 behandeld. De heer C. van Bendegem (P.v.d.A.) hield een be schouwing. Hij had eritiek op de be handeling van de begroting, omdat deze niet goed tot zyn recht kwam. Spreker zou liever een schriftelijke behandeling zien met door de afde ling benoemde rapporteurs. Hij had klachten over het stroef lopende ambtelijke apparaat, waarvan hij voorbeelden noemde. Hij zou zich daarover tot het college van Ged. Staten wenden. Zo kon hij zich niet voorstellen, dat een dijkgraaf het leg gen va.n een riolering kan tegenhou den. De heer Van Bendegem wenste voorts omzetting van liet Burgerlijk Armbestuur in een Sociale dienst. Hij achtte dit veel doelmatiger en een in stelling als het Armbestuur uit de tijd. Ook de wijze van uitkering vond spreker niet juist. Ook op het recre atieoord had hij aanmerkingen. Hij zou een commissie willen benoemen, welke moet nagaan hoe het gehele recreatiegebied rendabel kan worden gemaakt. De heer Van Bendegem wilde- voorts de toegangswegen naar Axel verbeterd zien. De voorzitter diende de heer Van Bendegem van repliek, waarbij hij opmerkte, dat veel van wat deze had gezegd, waarheid bevatte. Hij had geen bezwaar tegen het instellen van een commissie voor liet recreatieoord. Tenslotte werd door de heer C. van Bendegem een voorstel ingediend om een commissie van onderzoek te be noemen naar de mogelijkheid en wen selijkheid om een sociale dienst te Axel in te stellen, die het burgerlijk armbestuur zal vervangen. Over dit voorstel staakten de stemmen. De begroting werd vastgesteld met 121.804,57 aan inkomsten en uitgaven voor de gewone dienst en voor de kapltaaldienst 4.888.747,98 aan inkomsten en 7.568.363,81 aan uitgaven. Men besloot na langdurige discus sie over te gaan tot de aanleg van een speelweide met bijkomende wer ken. Hiervoor zal een terrein worden opgehoogd ten Oosten van de Gent- sehaakstraat met grond afkomstig van de wallen en van de Armendijk. De kosten worden in totaal geraamd op 107.000.Het werk zal onder D.U.W.-voorwaarden worden uitge- voerd. Tegen stemden de heren C. de Putter, J. Pijpelink, M. van Doese laar en P. Tollenaar. De rondvraag leverde weinig op. Breskens AUTOBOTSING. Op de Scheldekade te Breskens kwamen twee Belgische personenau to's met elkaar in botsing toen de lieer F. S. uit Zomerghem een linker- zjjweg wilde inrijden juist op het mo ment dat de heer J. L. uit Gent zijn wagen naast die van S. bracht met het doel deze te passeren. Door krachtig remmen kon weliswaar er ger worden voorkomen, doch beide wagens bekwamen toch lichte mate riële schade. De politie stelt een on derzoek in. AANRIJDING TUSSEN VRACHT AUTO EN ZAAIMACHINE. Op de Rijksweg bij Breskens kwam een vrachtauto van de fa. D. uit Bres kens. die bestuurd werd door de heer F., in botsing met een met twee paarden bespannen zaaimachine. Hier bij werd de zaaimachine geheel ver nield. De landbouwersknecht A. van O., die de paarden geleidde, liep enkele verwondingen op. De paarden sloegen op hol. maar keerden naar de eigen hoeve terug. HOCKEY RAPIDE-—PUSH 2—1. De Hulsterse dames hebben in hun laatste wedstrijd toch nog een over winning weten te behalen. Van het begin af aan was het een spannende wedstrijd met de Hulsterse meisjes iets in de meerderheid, maar zij schoten in de slagcirkel iets te kort en moesten het dikwijls afleggen tegen de hechte verdediging der be zoeksters, waarbij de keepster uit blonk. Met rust was de stand nog dub bel blank, hetgeen de verhouding goed weergaf. Na de rust zette de thuisclub alles op alles, doch zij vond Push paraat. Tien minuten voor het einde scoorde de Push-midvoor uit een goed aange geven bal. (0—1). De thuisclub dien de echter flink van repliek. In de laat ste drie minuten werd een mooie aan val opgezet, de bal werd goed door gegeven en Koos v. d. Peil scoorde de gelijkmaker. Rapide kwam nu gewel dig opzetten en toen uit een strafschot de bal bij de voorhoede terecht kwam lukte het in de laatste minuut aan Do- ra Boeykens de winnende goal te ma ken. Onmiddellijk na de bully floot de scheidsrechter het einde van deze enerverende wedstrijd, waarbij een gelijk spel de verhouding beter had weergegeven. Rapide beëindigde deze competitie op de derde plaats van de ranglijst. RAAD SAS VAN GENT. Lening voor woningbouw. De gemeenteraad van Sas van Gent kwam Dinsdagavond in vergadering byeen. Men besloot het voorstel om een geldlening ad 30.000.voor woningbouw bij de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten aan te gaan. Voorts werd een besluit genomen, waarbij vastgesteld wordt, dat een uitbreidingsplan in voorbereiding is. Daardoor wordt voorkomen dat par ticuliere gebouwen gezet worden, op plaatsen aie in dat plan zhn opgeno men Bij de rondvraag stelden enke le leden vragen betreffende woning bouw in cfè gemeente en waren er enige klachten over de toewijzing van woonruimte. BEGIN VAN BRAND Te Sas van Gent ontstond Dinsdag middag een begin van brand in een tijdelijk onbewoond huis aan de Westkade. Het huis wordt op het ogenblik hersteld en een schilder had het ongeluk te vallen met een fles bu- tagas, welke hij gebruikte bij het af branden van oude verf. Er ontstond enige brandschade aan trap en pla fond, doch de brandweer had het vuur spoedig gedoofd. Terneuzen STIERENKEURING. Door de provinciale Zeeuwse ver eniging tot verbetering van het rund vee, werd te Ter-neuzen de verplichte voorjaarskeuring van stieren gehou- dan. Van de zes stieren, die werden aangevoerd, werden er twee goedge keurd, nl. Kees, eigenaar C. de Clerck en Bernard, eigenaar D. Haak, Sluis kil. BLOEDPLASMADAG. Donderdag a.s. wordt te Terneuzen de door de plaatselijke afdeling van het Ned. Rode Kruis georganiseerde bloedplasmadag gehouden. Men heeft hiervoor de beschikking gekregen over een der lokalen van net lyceum, waar vanaf des avonds zeven uur de afname zal plaats vinden. Verwacht wordt dat ongeveer 200 donors bloed ter beschikking zullen stellen. N.O.R.V. STERAVOND. Voor de N.C.R.V. steravond, welke Dinsdag in het Concertgebouw te Terneuzen werd gehouden, bestond veel belangstelling. Na het zingen van ps. 150 vs. 1 en gebed, werd de avuiid geopend door de plaatselijke coi-responcfent, de heer J. A. Meer- tens, die er zjjn vreugde over uit sprak, dat het na jarenlange pogin gen eindelijk gelukt was het N.C.R.V. gezelschap in Terneuzen te krijgen. Vervolgens was het woord aan Jolian Bodegraven, die zich een uitnemend conferencier toonde. Zowel het optre den van de zanger Gerard Uloo, de declamatrice Liesbeth van Barneveld, als het orkest onder leiding van Na- dor Bela oogstte veel succes. De ko mische eenacter van Willy Corsari iJHet diner" met Johan Bodegraven en Liesbeth van Barneveld vielen ook buitengewoon in de smaak. De heer E. Feenstx-a uit Ede sprak een propagandistisch woord. Daarna wei'd de N.C.R.V. film „Wordt ver volgd" vertoond. Tüdens de pauze werd een collecte gehouden ten bate van de i-adio-installatie voor het in aanbouw zijnde ziekenhuis te Terneu- 5 Mei zal voor Terneuzen een bijzondere dag worden. Door de plaatselijke jeugdraad, daar in bijgestaan door een overkoepelen de commissie wordt voor dit jaar te Terneuzen een zeer bijzondere 5- Mei viering georganiseerd, welke als de voortekenen niet bedriegen, niet alleen in Terneuzen, doch ook daar buiten grote belangstelling zal ge nieten. Het ligt in de bedoeling om deze dag binnen het kader van het feestprogramma een „historisch spel" te geven, waarbij de intocht in Ter neuzen van koningin Victoria en prins Albert, die in 1852 een bezoek aan de stad van de Vliegende Hol lander brachten zal worden uitge beeld en waarbij eveneens het ver schil tussen Terneuzen van een eeuw geleden en dat van thans zal worden aangetoond. Het historisch spel zal in hoofdzaak bestaan uit een optocht door de stad van een stoet bestaande uit groepen, voorstellende koningin Victoria en haar gezelschap, De Vliegende Hollander en verschil lende jeugdgroepen zullen het verle den, het lieden en de toekomst der stad uitbeelden. Bij de rondgang door Terneuzen worden verschillende plaatsen bezocht, waar eertijds ook koningin Victoria heeft vertoefd. Het verdere programma bestaat onder meer uit een reveille, vlaghijsen op de Markt door de jongeren van alle gezindten, een toespraak van burge meester mr. P. Teilegen, samenzang door de jeugd met medewerking van de harmonie Terneuzen. In het vei linggebouw wordt voor de jeugd de kinderoperette Repelsteeltje opge voerd. In de namiddag worden op de Markt volksspelen gehouden, voorts een verkorte wielerkoers voor jong en oud en na het historisch spel waarschijnlijk een gondelvaart. De dag wordt besloten met een brandweerdemonstratie met licht ef fecten op een van de havenhoofden. Teneinde te trachten de 5-Mei vie ring zo attractief mogelijk te doen zijn, is met de middenstandsvereni ging contact gezocht. Sluis JEUGDDIENST. Zondagmiddag werd te St. Anna ter Muiden een jeugddienst gehou den, waarin wika D. Hiensch voor ging. Tijdens de contactavond werd fediscussieerd over de betekenis van e Lijdensgeschiedenis voor de jeugd van deze eeuw. Voorts werden en kele gramofoonplaten gedraaid van de Mattheus Passion van Bach. De Sluise meisjesvereniging voerde en kele schetsjes op. Er was veel be langstelling, vooral van Belgische zij de. Hoofdplaat VERGADERING WIT-GELE KRUIS. De vereniging Wit-Gele Kruis tec Hoofdplaat hield haar algemene le denvergadering. Hoewel de agenda enige belangrijke punten bevatte was de belangstelling niet erg groot.Behan- deld werd een voorstel van het be stuur, om de bestaande afdeling IJzen- dijke-Biervl iet-Hoofdplaat te splitsen in een afdeling IJzendijke en een af deling Hoofdplaat-Biervliet. Nadat enkele leden van het oude bestuur het voorstel nader hadden toegelicht, werd dit met algemene stemmen aan genomen, Hierna werd een nieuw be stuur gekozen met als voorzitter de heer P. Verdonck uit Hoofdplaat. Se cretaris werd de heer A. O. Spinne- wijn, penningmeester de heer W. Borm, terwijl verder zitting namen, de heren P. Verdegem, Cyr, de Smit en A. P. Calon. Tot medisch adviseur werd benoemd de arts H. C. Roze- meijer uit IJzendijke. VAN TOT De afdeling Koudekerkc van de Chr, Metaalbedrijfsbond hield de jaarverga dering. Deze afdeling heeft nu 60 leden. Er was een klein batig saldo. Aan de heer M. C. Abrahamse werd het gouden Bonds- insigne voor 25-jarig lidmaatschap uit gereikt. De tweede Bondsvoorzitter, de heer B. Roolvink, sprak over: „Chr. vak beweging—juist nu". De avond werd ver der opgeluisterd door een muziekensem- ble. Bij de laatste pellingen was de min ste diepte in de Zuid-Vlije bij gem. L.L. W.S. middenvaarwaters 36 dm.; aan de stompetonskant 38 dm. en aan de spitse, tonskant 35 dm. In Schore hield de o.l. school een ouderavond. Er werd een toneelstukje op gevoerd en de jongeren brachten enkele zangspelletjes. Medegedeeld werd, dat het schooljaar voortaan in September be. gint. Tot steun aan de kas werd door de ouders een fonds gevormd.. De heer N. Wisse werd tot bestuurslid gekozen. De eerste prijs in een biljaxtprijs- kamp te Sluiskil werd gewonnen door Aug. Meert—A. v. Esbroek. Tweede was A. de Krijger—W. Goethals, derde G. de Metter—F. Molet en vierde H. Meert—H. de Puy. Een prijskaarting in Sluiskil had tot uitslag: 1. H. Meert—A. Verpoorte, 2. A. Meert—P. Gelderland, 3 G. v. Vooren—De Koning. Een collecte voor sanatorium Zonne straal bracht te Heinkenszand f 18.01 op De jongelingsvereniging „Timotheus" te Oostkapelle hield de 55e jaarvergade ring onder leiding van de heer J. Janse. Na dc jaarverslagen werd de avond door gebracht met voordrachten en samen zang. Een samenspraak „Om vaders erf goed" was het slot van de avond, die door ds. Dercksen werd gesloten. In de jaarvergadering van het Wit- Gele kruis te Hulst werden de bestuursle den, de heren mr. H. v. Son, J. Fruy- tier en R. Malcontent herkozen. Er zal een ledenwerfactie worden gevoerd. W. H. S. uit St. Annaland won te Willemstad een voetbalwedstrijd met 3— 1 van de Kogelvangers. W. H. S. n ver loor thuis van Seolto II uit Zevenbergen met 60. De korfbalwedstrijd tegen K. I. K, uit. Vrederust werd gewonnen met 2—1. De fanfare St. Jan te St. Jansteen heeft blijkens een ingekomen schrijven het praedicaat Koninklijk verkregen. De afdeling 's Heerenhoek van de Ned. Fruitteeltorganisatie hield de jaar vergadering. waarin de heer Pliilipse een lezing hield over de nevelspuit. Ook wer den enkele films vertoond op tuinbouw gebied. De collecte voor het N.V.V. t.b.c.- fonds en „Zonnestraal" bracht te Yerseke f 266.67 op. De Chr. schoolvereniging te Zonne- maire hield haar jaarvergadering onder leiding van penningmeester Jac. van Splunder. De jaarverslagen werden goed gekeurd en de heren M. D. v. d. Bijl en C. Kurvinlc werden in het bestuur her kozen. Het schoolhoofd, de heer E. J. Jansen, vertoonde enkele films. VOETBAL UITSLAGEN J UNIOREN-COMPETITIE. JUNIOREN A. Groep AI. Schoondijke IArnemui- den I 14; RCS IZeelandia I 3 1; RCS H—Vlissingen I 1—7; Wal cheren ISerooskerke I afg. Groep AH. Goes IIVlissingen n 02; Krabbendijke iKapelle 110. Groep AHI. Terneuzen IClinge I 3—0. JUNIOREN B. Groep BI EMM INicuwland I 13; Middelburg IVlissingen I 8 0; Oostburg IZeeuwen I afg.; Walcheren IVlissingen II 13. Groep BH. Middelburg HlBres kens I 06; Zeeuwen IHGoes I afg.; Middelburg HRCS I 12; Vlissingen IVVCK I afg.; Vlissin gen LIZeeuwen II afg. Groep BIEL Goes H—Wemeldinge I 15; 's-H. Arendskerke IRobur I 0—3. Groep B IV. Zierikzee IBurgh I 93; Renesse IMevo I 81. Groep BV. Axel ITern. Boys I 42; Hoek I—Com Boys I 05; Zaamslag ISluiskil I afg. Groep BVI. Graauw I—Steen I 0—2. Pensioenen en toeslagen niet voldoende. Commissie dringt aan op nood- regeling voor gepensionneerde gemeente-ambtenaren. Een door de Nederlandse Bond van gemeente-ambtenaren ingestelde com missie van advies, heeft dezer dagen haar rapport over de positie der gc- pensionneerden voltooid en dit aan het bondsbestuur uitgebracht. In haar rapport zegt de commissie het noodzakelijk te achten, dat de pensioenen gelijke tred houden met de verhoging der lonen en salarissen. Zeer duidelijk blijkt volgens de commissie uit de door haar meege deelde cijfers, dat zowel de lonen en salarissen als- de pensioenen in koop kracht zeer achteruit zijn gegaan en dat de gepensionneerden meer in 't bijzonder zijn gedupeerd. Gezien de verhoogde kosten van le vensonderhoud, aldus de commissie, is het toegekende pensioen plus de toeslagen in geen enkel opzicht meer voldoende om een enigszins aan ont wikkeling en vroeger genoten sala riëring aangepaste levensstandaard te behouden. De gepensionneerden zien zich gedwongen zich te onttrekken aan het culturele leven en moeten zich op het gebied van voeding, kle ding en huisvesting zodanig beper ken, dat zy in een geheel ander le vensniveau terechtkomen dan waar zij thuis horen. De commissie meent dat een ernsti ge noodtoestand aanwezig is en acht het dringend nodig, dat hierin door een noodregeling ten spoedigste ver betering wordt gebracht. Advertentie CHARMANTE, GOED UITZIENDE VROUWEN danken hun bekoorlijkheid nlel alleen oon uiterlijke middelen moor ook aan gebruik varti SCHIEFFER'S STOFWISSELINGZOUT (voor een gezonde huid en frisse telnrj Prins Bernhard niet naai' Canada. xoningin zal in V.S. zoveel mogelijk staatszaken afhandelen Prins Bernhard zal de Koningin niet begeleiden op haar officieuze bezoek aan Canada. De Prins gaat na afloop van het bezoek aan de Westkust rechtstreeks naar New York, waar hij een lezing zal hou den. Later zal liij naar Canada vlie gen om tezamen met de Koningin de terugreis te aanvaarden. Op verzoek van de Koningin zullen de televisie-uitzendingen van het be zoek tot het uiterste worden beperkt. Alleen de aankomst te Washington, de rede voor leden van de National Press Club en de toespraak in het Congres zullen per televisie worden uitgezonden. De Koningin en de Prins hebben Woensdag 9 April gereserveerd voor privé-bezoeken, o.a. aan Prins Aschwin. Zij hopen dan ongestoord in New York te kunnen winkelen. De Koningin zal tijdens de reis in de V.S. zoveel mogelijk staatszaken afwikkelen. EXTRA TELEVISIE UITZENDINGEN De Nederlandse Televisie-stichting heeft besloten in de televisie-uitzen dingen bijzondere aandacht te wijden aan het bezoek van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prifis Bernhard aan de V.S. Waarschijnlijk zal de heer D. Simons in opdracht van de Neder landse Televisie-Stichting binnenkort naar Amerika vertrekken. Het is de bedoeling reportages van het bezoek van H.M. gedeeltelijk op te nemen in de Dinsdag- en Vrijdagavond uitzen dingen en zo mogelijk enige extra uitzendingen aan net bezoek te wij den. A.s. Dinsdag zal reeds een uit drie reporters bestaande staf van de Ne derlandse Radio-Unie per vliegtuig naar de Ver. Staten vertrekken om ■voor de Nederlandse zenders en de Wereldomroep verslag te geven van het bezoek van het Koninklijk paar aan Amerika. Het zijn Paul de Waart van de K.R.O., die de equipe leidt, Herman Felderhof van de N.C. R.V. en Frits Thors van de Wereld omroep. GRONDWETSWIJZIGING IN DE TWEEDE KAMER. Internationale overeenkomsten mogen van de Grondwet afwijken. (Van onze parlementaire redacteur). Met frisse moed dook d« Tweede Kamer Dinsdagmiddag opnieuw In allerlei staatsrechtelijke kwesties, die reeds verleden week aan de ordi* gesteld waren, toen'de Kamer het wetsontwerp tot wijziging en aanvul ling van de bepalingen in de Grondwet betreflende de buitenlandse be trekkingen in behandeling nam. BU de replieken was de minister van Buitenlandse Zaken, mr. D. I Stikker, op wiens terrein deze Grondwetsherziening geheel lag, afwezig. In een brief aan de Kamer verontschuldigde IilJ zlcli, dat hij door om standigheden eerder naar Parijs moest vertrekken dan hij aanvankelijk gedacht had. Het toetsingsrecht en de goedkeu ring van verdragen, die van de Grondwet afwijken, kwamen in het middelpunt van de discussie te staan, niet alleen om het belang van deze zaken zelf. maar vooral ook door het voortreffelijk betoog van mr. Oud van de V.V.D., die dc degen kruiste met prof. Romme van de K.V.P. Mr. Oud verdedigde uitvoerig de toekenning van het toetsingsrecht aan de wetgever. Dat het internationale recht boven het nationale moet pre valeren. was voor de Kamer een uit gemaakte zaak. Zich op deze stelling baserende, vroeg mr. Oud hoe zo veel mogelijk waarborg voor een gelijk matige toepassing van het internatio nale recht geschapen kon worden Zijn antwoord luidde: door aan de wetgever het recht te verlenen de wet aan de internationale overeen komst te toetsen. De nationale wet gevers der verschillende landen heb- ben namelijk meer contact met elkaar dan de rechters dier landen. Prof. Romme was het daarmede niet eens. o.a. omdat hij in de opvolgen de wetgevers niet evenveel vertrou wen stelde. GOEDKEURING VAN VERDRAGEN. Verschil van mening bestond ook tussen de heren Oud en Romme over de juiste betekenis van de voorge stelde nieuwe Grondwetsbepalingen omtrent de goedkeuring van verdra gen. Een internationale overeenkomst die afwijkt van de Grondwet, mag wel door de regering afgesloten wor den, doch dan moet zij achteraf door het parlement met een twee derde meerderheid worden goedgekeurd. Bij zeer dringende omstandigheden, zo luidt evenwel een der bepalingen, be hoeft een overeenkomst niet door de Staten-Generaal goedgekeurd te wor den. Uit deze laatste bepaling conclu deerde mr. Oud. dat in dringende ge vallen dus ook internationale over eenkomsten, die van de Grondwet af wijken, aan de goedkeuring door de Staten-Generaal onttrokken kunnen worden. En dat ging hem te ver. Prof. Romme was van oordeel, dat zijn wetenschappelijke rivaal de nieu we bepalingen niet in het juiste ver band zag en dat er in wezen geen ge vaar dreigt. Minister Beel diende intussen een nota van wijziging in, waardoor elke TAFELTENNIS PROMOTIE EN DEGRADATIE TAFELTENNIS Dezer dagen is de promotie- en de gradatieregeling van de Zeeuwse ta fel tenniscompeti tie vastgesteld. Van de 2de klasse zal nummer laatst automatisch degraderen naar de 3de klasse, terwijl nummer voorlaatst met de kampioen van de 3de klasse een beslissingswedstrijd zal spelen om één plaats in de 2de Idasse. In de 3de klasse degradeert num mer laatst automatisch naar de 4de klasse, terwijl nummer voorlaatst en de op twee na laatste met de kam pioenen van de 4de klasse A en B en halve competitie spelen om één plaats in de 3de Jdasse. Hierdoor zullen de 2de en 3de Idas se worden teruggebracht van 9 naar 8 teams, terwijl de 4de klasse A en de 4de klasse B van 6 op 7 teams worden gebracht. Marktberichten GRAANBEUBS GRONINGEN. 13 Maart Rode tarwe 2124.25; witte tarwe 21.2525.25; inlandse rogge 30.25— 34.25; wintergerst 30.2536.00; witte ha ver 25.2528.25: paardenbonen 32.30 35.80; karwijzaad 50.5065.50; gele mosterdzaad 40.4066.40; kenarlezoad 30.35—37.85; slaglijnzaad 40.50—50.50. VEILING MIDDELBURG. 18 Maart. Aardappelen. Koopmans Blauwe 10.80—11. Bintjes 9.40—9.80. Fruit: Goudreinette 42—57. Jonathan 36 60. Groenten Witlof 20—61. Savoye kool 9—33. Rode kool 7—21. Boere kool 4— 15. Witte kool 7. Bloemkool BI 47. id. C 35. L'ien 4—23. Prei 24—33. Radijs 25. Glassnijsla 22139. Glasveldsla 1125. Glasandijvie 6066. Glasspinazle 5582 Glassla stuks 11—23. Spruiten 1476. Peen kg. 4—16. Kroten kg. 9—23. Rabar ber 54—55. Schorseneren 18—22. VEILING ZUTD-BEVELAND. 18 Maart Verpakt fruit: Goudreinetten A 6265. Golden Delicious A 79. id. B 71, id. C 58. Jonathan A 6474. Fruit voor export: Goudreinetten A 51 —57, BC 47—50, I 45—57.20, XI 41—46. Jo nathan A 60, BC 52—55, I 41—60, II 39— 41. Golden Delicious A 61—64, BC 56, 1 48—66, H 35—36. Gewone veiling. St. Remy 38—46. Klei- peren 30—45. Gieser Wildeman 2517 Goudreinetten (grof) 4349. idem (fa briek) 3840. Golden Delicious 3354. Jonathan 3452. Winston 2835. Zure Bellefleur 1931. Zoete Ermgaarde 18 —47. Goudreinetten (stek) 15—24. Jona than (stek) 18—22. EIERNOTERING GOES. Prijs voor verse kippeneieren f 1.93 per kg. Voor vuilschalige eri gewassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uit betaald. Bericht handelaren. Kipeieren 10% cent Kleine kipeleren 10 cent Ganseieren 25 cent. Kalkoen leren 13 cent. VISMIJN BRESKENS. 7 tot 13 Maart 1952. 4359 kg. export garnalen f 0.85—0.49; 569 kg binnenland garnalen 0.85—0.50; 501 kg bot 0.24—0.16; 13 kg schar 0.44—0.38; 5 kg tong 1.62—1.49. VEILING ST, MAARTENSDIJK. 18 Maart: Gewone uien 26.34, drielin gen 21, picklers 5.70. stek 4.50; aanvoer 20 ton. VEILING THOLEN. 18 Maart Uien: gewone 26.61 tot 26.70. Drielingen 20.49 tot 21.—. Fielders 6.93. Aanvoer 24 ton. ZON EN MAAN 20 Maart. Zon: op 6.43 onder 13.53 Maan: op 4.30 onder IL31 HOOG WATER 20 Maart u.-fNAP U. NAP Vlissingen 8.15 1.43 20.58 1.29 Terneuzen 8.40 1.64 21.26 1.51 Hansweert 9.01 1.81 21.46 1.65 Zierikzee 9.17 1.20 22.03 1.00 Wemeldinge 9.35 1.37 22.23 1.17 LAAG WATER J.—NAP u. -NAP 1.42 1.55 14.21 1.52 twijfel omtrent dit punt werd buiten gesloten. Prof. Romme aanvaardde deze wijziging, maar juridisch nodig achtte hij haar niet. FISCAAL NOODRECHT. In de avondvergadering werd de beraadslaging over de vervanging van het fiscaal noodrecht voortgezet Mi nister Lieftinck betoogde, dat bet fiscale noodrecht beschouwd dient te worden als een noodzakelijk onder deel van de financiële economische sanering, welke ons land moest door maken cn die ons land weer tot een rechtstaat moest maken. Het onder havige ontwerp is de afsluiting van dit proces. Het wetsontwerp werd tenslotte goedgekeurd. 2.10 1.72 2.42 1.88 2.39 1.34 2.46 1.55 14.49 1.71 15.23 1.87 15.15 1.32 15.27 1.54 DONDERDAG. HILVERSUM I. 492 m. 7.90 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. muz. VPRO: 7.15 Dagopening. AVRO: 3.00 Nwg. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Gram. muziek, 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9,35 Gram. muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radioscoop. 11.45 „De oorzaak van veel misverstand", causerie. 12.00 Lichte muziek. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12.50 Financieel weekover zicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Lichte muziek 13.55 „U kunt het geloven of niet". 14.00 ..Hongarije cn Transylyanlë". causerie. 14.15 Gram. muziek. 14.30 Tuinbouw- praatje. 14.45 Gram. muziek. 15.00 Voor de zieken. 16.05 Hersengymnastiek. 16.30 Dit :s mijn lievelingsmelodie", enquête. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Orgel cn ac cordeon. 17.50 Regeringsuitzendlng. Mevr. M. van Lith-van Schreven: ..Jongensle ven in Menangkabau". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.30 Orkestconcert. 18.55 Voor dé kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Londen, 19.05 AVRO-Allcrlci. 19.10 ..Voor burger en militair", causerie. 19.20 Orkestconcert. 19.40 Ronde Tafel Parle ment. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philhar- monlsch orkest en solisten. 21.20 „Haar Chinese Familie", hoorspel. 22.35 Dans muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactuali- teiten. 23.30—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nws.- en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. NC RV: 10.00 Gram. muziek. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gr. muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Mctropole orkest en soliste. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 12.53 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws er. Katholiek nieuws. 1320 Omroeporkest. 13.35 Pianorecital. NCRV: 14,00 Promenade orkest en so liste. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. muziek. 15.45 Cello-recitaL 10.00 Bijbel lezing. 16.30 Radio Philharmonisch sex tet. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Zangkoor. 18.35 „Op de stelling". 13.45 Leger de? Heilsmuziek. 19.05 „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord". 19.20 Gevar. muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws- en weerberichten. 20.10 Ge varieerd programma. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram. muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15—24.00 Gram. muz Nagekomen advertenties. Heden overleed, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante, CORNELIA ADRIANA JOOSSE, in de leeftijd van 54 jaar. Uit aller naam A JOOSSE. Vlissingen, 17 Maart '52 Condoleantie-adres Ziekenhuis „Bethesda" De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 20 Maart a.s om 12.30 uur, van het sterfhuis. Heden overleed onze geliefde Moeder. Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, CORNELIA LOUWERSE, Weduwe van WILLEM ARIJ LOUWERENS, in de ouderdom van 89 jaar. Uit aller naam, W. A. LOUWERENS Vlissingen, 18 Maart '52 Condoleantie-adres: Ravensteynplein 47.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11