NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN MONSTEROVERWINNINGEN VAN DOMBURG EN DE BOYS DINSDAG 18 MAART 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O Geld voor cultureel en sociaal werk in Zeeland. Niet meer uit algemene fondsen. De voorzitter van het Zeeuws An jerfonds-comité, het lid van Gcdep. Staten de heer A. Schout, heoft Za terdagavond na afloop van het aolis- teni ncours te Middelburg, waar hij een door dit fonds beschikbaar gestel de wisselbeker overhandigde, mede gedeeld, dat deze beker als de erf©, nis van het Anjerfonds moet worden beschouwd. Voortaan zal men ande re wegen moeten bewandelen om de zo noodzakelijke gelden ter onder steuning van het sociale en culturele leven in de provincie te verkrijgen. Wel zal een kwart van de opbrengst der Zomerpostzegels in Zeeland blij ven, maar daarmee is men er nog niet. Dit jaar wordt daarom een pro vinciale collecte georganiseerd door de Stichting Zeeland voor maat schappelijk en cultureel werk, waar van de opbrengst in Zeeland zal blij ven. De directeur van de Stichting Zee land, de heer C. Lijnzaad, die bereid was ons over dit plan nader in te lichten, verklaarde, dat zijn stichting die zo nauw betrokken is geweest bij de verdeling der gelden van Volks herstel, Fonds Noodgebieden, Schel- dcmonden etc. deze land 'ijke bron nen niet meer kon aanboren. De ont wikkeling, welke zich de laatste ja ren op cultureel, sociaal en medisch- hygiënisch terrein in Zeeland voor doet en de vele plannen, welke op dit gebied leven, maken het gewenst dat ae Stichting niet volstaat iet stimu lerende arbeid, maar het ook finan cieel mogelijk maakt, dat de plannen worden uitgevoerd. In verban*, hiermee heoft zij, in het voetspoor van Opbouw Drente", die reeds 15 jaar een provinciale collec te houdt, welke de laatste keer 30.000 opbracht en de Stichting Friesland, waar vorig jaar 20.000 werd ingezameld, besloten ook ih Zeeland in de Octobennaand een col lecte te organiseren. Het is de bedoeling, dat de hier door verkregen gelden in Zeeland ten goede komen aan het particulier en kerkelijk Initiatief in de drie genoem de sectoren, waarbjj speciale advies commissies over de verdeling zullen adviseren. Van dit geld wordt 70% aangewend voor provinciale doelein den; de resterende 30% komt ten goede aan do plaatsen of de streken, waar het btfecn ls gebracht. Middelburg UITVOERING „CRESCENDO". Zaterdagavond werd door de mu ziekvereniging „Crescendo" in het het Schuttershof te Middelburg een mu ziekuitvoering gegeven, welke in alle opzichten de toets der critiek kon doorstaan. Onder leiding van de di recteur, de heer P. C. J. de Graaf, werden zeven nummers uitgevoerd waarvan in het bijzonder de mars Graaf Zeppelin van C. Teike, Stand- chen van G. Heykens en de Beierse muziek de aandacht vroegen. Na de pauze word een toneelpro gramma afgewerkt. Opgevoerd wer den het blijspel ih één bedrijf „Artis- ten" en de klucht in één bedrijf: „Als de meid wordt ontslagen". Als inter mezzo zong mevr. Kiebnom cabaret liedjes en zorgde de band uit de mu ziekvereniging voor accordeonmuziek. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer W. F. Willems, het feit, dat mevr. Nolens—de Klerk en mevr. J. Kieboom, beide hun 20-ja- rig toneeljubileum vierden. Aan deze beide dames en aan mevr. Joziasse Torbijn, die na een ziekteperiode weer aanwezig was, werden bloemen aan geboden. PERSONEELSMUTATIES P.Z.E.M. In Februari wei-den bij de N.V. Pro vinciale Zeeuwsche Electriciteits- Maatschappij te Middelburg de vol gende personeelsmutaties tot stand ge bracht. In vaste dienst werden aange steld als technisch ambtenaar 2e klas de heer H. J. Stok, als bankwerker de heer W. J. Steendam en als electricien (met ingang van Januari j.l.) de heer J. P. C. Ebert, allen te Vlissingen. Be vorderd werden toit technisch hoofd ambtenaar 2e klas de heer A. P. Leen- houts te Middelburg, tot boeklioudei le klas de heer J. Burgers te Vlissin gen, tot schakelbordwachter lc klas <m.i.v. 1 Januari j.l.) de heer J. J. van Overbeeke te Koudekerke cn iot lijn- werker (m.ï.v. 3 December j.l.) de heer M. Jansen te Terneuzen. DE GRENZEN VAN HET LEVEN Over „De grenzen van het leven" sprak prof. dr. J. Smit uit Wagenin- gen voor het „Natuurkundig Gezel schap" te Middelburg. Hij stelde zich de vraag, waar deze grenzen zijn. Afgesneden gras „ademt" nog een tijd, vertoont dus nog tekenen van le ven. Zaad kan soms nog na een paar hon derd jaar ontkiemen; maar vrij plot seling is afgelopen. Eieren zijn enige weken bebroedbaar en dan is het uit. Bö het ei bestaat er een electrisch spanningsverschil tussen het geel en liet wit. Er verdwijnt suiker uit het ei; als dit weg is, is ook het spanningsverschil verdwenen en te vens de klemkracht. Er zijn ook allerlei gevallen van latent teven. Aan een beerdiertje kan men langzamerhand het vocht ont trekken, zodat het geheel verschrom pelt. Laat men voorzichtig weer vocht toe, dan herneemt het zijn oude toe stand en loopt wég. Een rat leeft on- gever een jaar. Men heeft echter gedurende I3U0 dagen aan pasgebo ren ratten zo weinig te eten gegeven, dat ze zich niet konden ontwikkelen: na die tijd kregen ze gewoon eten en groeiden als normale ratten. Vaak nee: :t men als kenmerken van het leven aan: groei: aanpas baarheid, stofwisseling en het hebben van structuur. Het virius, dat debet is aan de mozaiekziekte va nde ta bak, is een kristal en heeft dus geen stofwisseling. Hier heeft men een vorm van gekristalliseerd leven. Vloeibaar leven vindt men bij de bac- teriophaag, die bacteriën eet. Zo ver toont het leven allerlei aspecten. Hoe is het leven op aarde ontstaan. Het moet wel het eerst in het water aan wezig geweest zijn. In vergelijking met de ouderdom van de aarde is het water er nog niet zo lang. Kan een virus ontstaan uit iets, dat geen vi rus is? Misschien gebeurt het nog voortdurend. Men weet het niet; de meest fundamentele vragen van het leven vragen nog om een oplossing. FEESTAVOND „AMOR" De personeelsvereniging van de Belastingen te Middelburg welke de naam „Amor" draagt, hield in hot Schuttershof een zeer geslaagde feestavond. Een aantal leden van de vereniging gaf een vlotte aardige op voering van het gezellige blijspel „Patsy", een reeks familieverwikke lingen, waarvan een jong meisje het middelpunt vormt. Vooral het spel van mevrouw P. A. Kroeders en van de heer J. Wever viel te prijzen. De voorzitter van „Amor", de heer A. K. Louws, die aan het begin van de avond het talrijk publiek en verte genwoordigers van zusterverenigin gen had verwelkomd, dankte na af loop de spelers en bood de dames een bloemetje en de regisseur, de heer P. Bouwense, een geschenk aan. Een Ambonees bandje verleende mede werking aan deze avond, wellis met een gezellig samenzijn werd beslo ten. PROGRAMMA VAN SPORTFILMS. Ten bate van de sportultwïsseling MiddelburgFolkestone en vooral ook met het doel de Middelburgse sportlieden Iets te laten zien van an dere sporten dan die, 'welke zij zelf beoefenen, organiseert de Adviescom- Woensdag a.s. om 7 en 0 uur in het Schuttershof twee voorstellingen van een aantal sportfilms. Het programma vermeldt films over de tenniskam pioenschappen in Wimbleden en Noordwijlc, over wedstrijdathletiek, over de wintersport met name de skisport) in Zwitserland, de schaats kampioenschappen in Oslo in 1951 met Andersen, Broekman, enz. en in Zutphen over voetbalwedstrijden Hol land—Finland en Holland—België, over techniek en wedstrijden zwem men en korfbal en over een gymnas- tiekuitvoering van de Bondskeur- ploeg in Leiden, oefeningen op de lange mat voor heren en de gymnas- tiekwedstrijd FrankrijkNederland (dames). Vlissingen PERSONEELSVERENIGING „DE SCHELDE". In een goed bezet Scheldekwartier te Vlissingen gaf de toneelgroep van de personeelsvereniging der Kon. Mij. „De Schelde" een toneelavond. Opge voerd werd een spel in drie bedrijven: „De Zondaar". Met de opvoering hier van hebben de spelers en speelsters het zich niet gemakkelijk gemaakt, daar het gegeven hoge eisen stelt aan de vertolkers. Toch mag gezegd wor den, dat aan die eisen ruimschoots werd voldaan. De hoofdrol werd op uitstekende wijze uitgebeeld door de heer C. Elich. Andere goede vertol kingen gaven J. van Beveren als de zoon cn mej. T. de Baar als de dienst bode. Het spel van Emmy (mej. M. v. d. Maas), mr. Karei Kervel (J Boeijen) en procuratiehouder Vorster (J. de Rijcke) was minder overtui- flend, maar toch voldoende. Het spel n het derde bedrijf stond op iets minder goed peil dan in de voorgaan de bedrijven. Als slot van de geslaag de avond was er een dansje bij de muziek van een orkest, dat onder lei ding stond van de heer S. Sohier. De voorzitter der personeelsvereniging, de heer J. J. Martïjn sprak een be- groetings- en slotwoord. GENTSE AMBTENAREN WONNEN VAN DE VLISSÏNGSE. Zaterdagmiddag werd op het ter rein aan de Bosweg te Vlissingen de traditioneel geworden voetbalwed strijd tussen de sportkring van ge- meentepersoneel uit Gent en de sport kring gemeontepersoneel Vlissingen gespeeld. Het bleek al direct, dat de Vlissin- fiers aan deze Gentenaren een moei- ijke tegenstander zouden hebben. Toch was 't eerst Vlissingen, dat na en kele vergeefse Gentse aanvallen, het eerst doelpuntte. Uit 'n snelle aanval maakte Gent gelijk. Vlissingen nam echter Weer de leiding. De Gentena ren zetten hierna 'n offensief in, waar tegen de Zeeuwen niet bleken opge wassen. Regelmatig werd de stand opgevoerd tot 6—2 in het voordeel van Gent. De vriendschapsbanden tussen deze twee zusterinstellingen zijn door de ze ontmoeting weer verstevigd. Dit bleek uit de prettige sfeer, die na de wedstrijd en zeker tijdens de ge meenschappelijke maaltijd heerste. De wedstrijd werd bijgewoond door burgemeester mr. B. Kolff van Vlis singen, wethouder M. A. v. Popering, de gemeente-secretaris, de heer A. d. Beijl en de commissaris van politie, de heer C. v. d. Mark. PRIJSWINNAARS VAN DE „AMATEUR-PARADE 1952". De navolgende amateur-artisten, die deel namen aan de Zaterdagavond te Vlissingen gehouden „Amateur parade 1952", verwierven een prija. 1. Mejuffrouw T. Sinke uit Middel burg, dans; de heer C. Harinck uit Goes, Z3ng; 3. de beer S. Macquclin uit Vlissingen, zang; 4. duo Wiltene— Kemeling uit Middelburg, goochelen; 5. duo van den Bergde Nooyer uit Vlissingen, accordeon; 6. P. Roozen uit Middelburg, accordeon; 7. M.T.S.- band uit Vlissingen; 8- mevrouw C. van Marion uit Vlissingen, zang. TRAININGSRIT „DE SOHELDEMOND" Zondagmorgen hield de W.S.C. „De Scheldemond'r wederom een trai- ningsrit te Vlissingen. Gereden wer den 50 ronden over 65 k.m, In de 35e ronde trokken de Vlissinger Versluijs en de Sluizenaar van Boven er tus senuit en bleven tot het einde gelijk. Ze wonnen in een tijd van 2 uur en 18 minuten. Tweede werd J. Wesdorp, 'sHeerenhoek; 3. M. Willemstein, Vlissingen: 4. Th. AUonsiuis, West- dorpo; 5. P. Batselaere, IJzendijke en 6. F. F. v. Schaijclt, Middelburg. Ook voor deze rit bestond veel publieke belangstelling. RAAD KOUDEKERK!:. L A. van Splunder benoemd tot gemeentesecretaris. In de vergadering, die de gemeen teraad van Koudekerke onder leiding van burgemeester J. L. Dregmans Maandagmiddag hield, werd de heer L. A. van Splunder, hoofdcommies ter secretarie van Mijdrecht met vijf van de zeven stemmen tot secretaris der gemeente Koudekerke benoemd. De andere stemmen gingen naar de heer C. KL Kaan, tweede ambtenaar ter secretarie te Koudekerke. Bij de ingekomen stukken was een aantal door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten en een verzoek van de gymnastiekvereniging „Swift" om ontheffing c.q. restitutie van verma kelijkheidsbelasting, waarop afwij zend werd beschikt. Naar aanleiding van een door de heer P. Flipse ge stelde vraag, merkte de voorzitter op, dat in de toekomst soortgelijke ge vallen afzonderlijk zullen worden be keken. Een voorstel om de vergoeding voor het ophalen van huisvuil met f 100 te verhogen, werd aangenomen, even als een voorstel om de verordening op de heffing van begraafrechten te wijzigen. De politieverordening on derging een wijziging, waardoor het mogelijk is geworden, honden die overlast bezorgen, onschadelijk te maken. B. en W. zullen zorgdragen voor een soepele regeling in voorko mende gevallen. De raad had geen bezwaar tegen het vaststellen van pensioengrondslagen voor secretaris, ontvanger en ambtenaren van de burgerlijke stand, zoals die door B. en W. waren voorgesteld. Tenslotte werd oen voorstel aangenomen om een crc- diet van f 35 te verstrekken voor het aanschaffen van boekjes over de Jan van Rlebeeckherdenking voor de hoogste klassen der lagere school. Bij de rondvraag informeerde de heer W. Ova naar de belangstelling voor de volkstuintjes. De voorzitter antwoordde, dat van de mogelijkheid om een volkstuintje aan te wagen een zeer goed gebruik werd gemaakt. Er waren reeds aanvragen binnen van in totaal bijna 2 ha. RAAD MELISKERKE. Uitbreiding waterleiding. In de dezer dagen gehouden raads vergadering in Meliskerke, kon de voorzitter, burgemeester A. J. Huljs- man, mededelen, dat er flinke vorde ringen gemaakt zijn bij de aanleg van dc waterleiding in Marïekerke. In 1952 zal de woningbouw van gemeen tewege weer ter hand genomen moe ten worden, aldus de voorzitter, die voorts mededeelde, dat de financiële positie van de gemeente goed is. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van het de partement van financiën, over de ge blokkeerde gelden van de gemeente ad f 11.660.23; met dit schrijven, waarin tevens de vrijgekomen bedra gen werden opgegeven, ging de raad accoord, ovenals met het toekennen van een vergoeding ad f 3536 aan de beide scholen, ingevolge het desbe treffende artikel der L.O. wet. Ook beschikte de raad gunstig over een verzoek om een tegemoetkoming in de kosten voor inrichting en instand houding van de klasse voor V.G.L.O ten bedrage van f 1530.88 en werd be sloten tot het verstrekken van een subsidie ad f 36.voor de aavöappcl- selcctiecursus. EERSTE NIEUWE GEBOUW AAN DE NIEUWE MARKT. Een aanvang is gemaakt met het optrekken van het eerste nieuwe ge bouw, dat zal verrijzen in het schema Nieuwe Markt. Zoals men weet, is de Nieuwe Markt gedacht als het toe-- lcomstige centrum van Vlissingen. Het eerste gebouw zal zijn een kantoorgebouw voor de Alg. Ned. Metaalbedrijfsbond. Er komen behal ve kantoorvertrekken, een vergader zaal in en de nodige woonruimte. Het verrijst nabij de R.K. pastorie met het front naar de Nieuwe Markt. VOLTBAL Geen Willem ll'ers beschikbaar voor Nederlands elftal. Karei Lotsy, voorzitter van de K. N. V. B., die het afgelopen week end in Roosendaal sprak over „ama teurismen", zeide op een desbetref fende vraag, dat Willem II momen teel geen enkele speler beschikbaar stelt voor het Nederlands elftal. Dit in verband met het op handen zijnde kampioenschap. Hierdoor wordt bijvoorbeeld Mom- mers evenmin vrijgegeven als Jan van Roessel, van wie men veronder stelde dat hij gepasseerd werd omdat de oud-midvoor van Longa door de Bond twee jaar geschorst geweest is. Voorlopig Nederlands elftal tegen Engeland-B. Het voorlopig Nederlands elftal, dat Woensdag 26 Maart a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Engeland B speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Landman fSpai'ta). Achter: Odenthal (Haarlem) en Alberts (Vitesse). Midden: Wierlz (DWS), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH). Voor: Van der Kuil (VSV), Van Schijndel (SVV). Van Melis (Eind hoven), Lenstra (Heerenveen) cn Clavan (ADO). Reserves: Kraak (Stormvogels). De Jong (ADO), Van der Tuyn (H DVS) en Van de Bogert (DOS). Als aanvoerder zal Biesbrouck fungeren. Middelburg speelde vriend schappelijk tegen Zeelandia. Ten bate van de sportuitwissellng Middelburg-Folkestone speelden Mid delburg en Zeelandia Zondagmiddag op de Nadorst een vriendschappelijke wedstrijd. Het was een aardige wed strijd, waarin de derde klasser de tweede klasser goed partij gaf. Door linksbuiten de Vries nam Zeelandia al vrij spoedig na het begin de lei ding (1-0). Na fraai samenspel van dc groen-witte voorhoede scoorde Hercules vlak daarop de gelijkmaker. Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft was het weer Hercules, die Middelburg de leiding gaf (1-2). Zeelandia zat in deze pe riode ook niet stil, maar schutters ontbraken. Middelburg had in de tweede helft een uitgesproken veld- overwicht en drukte Zeelandia ge heel in de verdediging. Enkele minu ten voor het einde bezegelden Scheen- loop en Ravenschot de nederlaag voor Zeelandia (1-4). E.M.M. won ie Hulsi. Tegen alle verwachting in zag E. M.M. kans Hulst in eigen huis een nederlaag toe te brengen. Hulst zet te direct een sterk offensief in met het doel reeds spoedig een voorsprong te verkrijgen, maar de EMM-achter- hoede was in goede conditie en wist met de gev arljjke en snelle aanval len uitstekend raad. Na 20 minuten splen kreeg K. v. d. Gruijter een mooie kans om te scoren, maar al leen voor de keeper staande schoot h(j jammerlijk naast. Met een blan co stand ging de rust in. Een kwartier na de thee rehabili teerde v. d. Grulter zich echter vol komen. Met een fraai doelpunt be zorgde hij E.M.M. de leiding. (0-1). Hulst lanceerde nu een serie hevige aanvallen, waaruit de linksbuiten tenslotte de gelijkmaker scoorde. Toen Riteco bij een felle EMM-uitv_I een tweede doelpunt liet aantekenen, was het pleit beBlecht. Hulst wijzig de nog wel de opstelling, doch dit mocht niet baten, aan de 1-2 over winning van E.M.M. viel niet meer te tornen. Marktberichten VISMIJN VEERE. 1? Maart. Pellerij garnalen, aanvoer 2465 kg., 4047. Schar, aanvoer 64 kg.. 16—18. Bot, aanvoer 180 kg., 18—20. Rog, aanvoer 10 kg., 1822. Ongesorteerde vis, aanvoer 90 leg., 16—28. Donderdagavond zal de heer L. J. van 't Westende de tentoonstelling „Het goede bock" openen, die te Middelburg in het Schuttershof op 21, 22 en 24 Maart wordt gehouden. Deze expositie werd georganiseerd door het Katholiek Zeeuws Centrum in samenwerking met de R. K. Ned. Boekhandelaren- en Uit geversvereniging „Si. Jan" te Middel burg. Plet Oomes zal een lezing houden In Vrouwenpolder vierde de Christe lijke zangvereniging „Advendo" haar zesde jaarfeest, dat eveneens een gezel lig verloop had. Het N.V.V.-Zonnestraal T.B.C.-fonds te Vlissingen werd f 1026,46 rijker, dank zij de Zaterdag gehouden collecte. Dr. G. \Vagenaar, directeur van de Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren, sprak te Meliskerke over de abortus-be- strljding bij rundvee. - Onder leiding van de heer J. Lodder ergaderde te Meliskerke de afd. Zoute, lande en Meliskerke van de Chr. Metaal- bewerkersbond. Het bestuur werd uitge breid met de heren Jac. Riemens en P Franckc. Er werd gezellig gediscussieerd Dc heer J. Allewijn le Souburg is benoemd als technisch ambtenaar bij het Gem. Bouw- en Woningtoezicht te Haarlem. Tc Utrecht slaagde mej. R. Kerk- hove uit Souburg voor het examen lera res-coupeuse. Ds. W. Maas uit Vlissingen bracht met een aantal catechisanten een week end door op Hedenesse bij Cadzand. Hij sprak daar over het onderwerp: belij denis, een begin- of eindpunt". 's Gravenpolder verwelkomde Za terdag de door de Stichting voor Maat schappelijk Werk en Gezinsverzorging In de Ring Borssele der Ned. Hervormde Kerk benoemde gezinsverzorgster, me juffrouw J. J. Kesteloo. De bijeenkomst werd geleid door Ds. H. Zunneberg. Bij de voorjaarskeuring van stieren op Noord- en Zuid-Beveland werden goedgekeurd: Jan van C. Cornelissen cn Nelly van W. Corré uit Amemuiden; Ade- ma van J. de Buck (Veere) uit Klevers* kerke; Achmud van H. van Iwaarden uit Kloetinge; Raadsheer van L. Pauwe uit Yerseke; Emir van Veldlust van L. Ver dunnen uit Schore en Davo van G. Bijl uit Kapelle. De Openbare Lager School te Kloe tinge hield een ouderavond gevolgd door een vergadering, waarin de heer B. M. van Nieuwenhuyze als voorzitter herko zen werd. Het hoofd der school, de heer Traas, sprak over het leerplan. De Meisjesclub te Wolf aartsdijk gaf haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van ds. Ponsteen Er waren jaarverslagen, toneelstukjes en tot slot het „fereratie- poppenspel" Voor de goedgeslaagde avond was veel belangstelling. Voor de Christelijke Culturele Kring „Jong Geluid" te Blezelinge sprak de heer R. Dieleman dezer dagen over de dichters Bertus Aafjes en Michel van der Plas. Onder leiding van de heer P. Zweemer vergaderde de korfbalvereniging V.O.P.O. to Borssele. Over 1D51 bedroeg het batig saldo f 73.78. Mej. J. Rustcr nam zitting in het bestuur. Tweede Paasdag zuilen senioren cn junioren deelnemen aan het korfbaltournoo» tc Roosendaal. De ver eniging beoefent titans ook de tafeltennis sport De muziekvereniging „Hoger Op" uit Goes gaf een muziek- on cabaret-uitvoe ring te Heinkenszand in de gemeenteher. berg. Het succes ook van het jodeltrio en de cowboys was groot. De voorjaarszendiugscollecte In de N.H Kerk te Kortgene bracht f S7.45 op. Het strijkorkest Apollo te Kruiniuscn, dat 20 leden telt geeft voor het Nutsde partement een concert in Hotel De Zwaan op Donderdag 20 Maart Te Utrecht slaagden voor het exa men costumière de dames A Bouterse en G. J. Koster, beiden te Coüjnsplaat Het amusementsgezelschap „Hoger op" uit Goes gaf een uitvoering in de gemeenteherberg te Heinkenszand. Het gevarieerde programma viel zeer in de smaak van het publiek. K..N.V.B. AFD. ZEELAND. Vlissingen III werd kampioen. Oj> eclatante wijze heeft kampioen Lewcdorpse Boys Lu de eerste kku.se Iï afscheid genomen van de competitie. Sluis kreeg tegen de kampioenen geen voet aan de grond. Domburg was echter baas boven baas, want bet liet Grocde met een 91 nederlaag naar hui» gaan. Door dit resultaat staat Domburg nu definitief op do derde plaat». Lowed. Boys I 14 10 2 2 22 51-25 Noormannen I 14 8 3 3 39 46-24 Domburg I 13 6 4 3 16 35-23 Schoondijke I 14 6 3 5 15 43-36 Groede I 14 5 5 4 15 35-34 's H. A. Kerke I 14 4 4 6 12 41-37 Sluis I 13 4 1 8 9 24-46 Walcheren I 12 0 0 12 0 7-57 Burgh besloot in de eerste klasse C de competitie met een 30 zege op hckkesluiter Zonnemaire, terwijl Re- nesse weer eens uit zijn slof schoot en via een 70 zege op Zierikzec IH de tweede plaats voor zich opeiste. Burgh 1 10 14 1 1 29 73-22 Renessc 1 16 8 1 7 17 48-20 Dreischor I 16 6 3 7 la 36-40 Zierikzee Hl 15 5 3 7 13 22-41 Zonnemaire I 15 1 2 12 4 16-72 Hulst n zorgde in de reserve eerste klasse A voor een verrassing door te gen E.M.M. H een puntje fe verspe len. Hontenisse H zorgde er voor met achter te geraken en klopte P.S.K. H met grote cijfers. Oostburg U zag zowaar kans Steen H de punten af te snoepen. Ria W H werkte zich weer iets omhoog ten koste van Hoofd plaat n. Aardenburg II 15 13 1 1 27 52-23 Hulst H 14 11 3 0 25 89-14 Hontenisse H 35 10 1 4 21 64-33 Stetn H 15 8 1 6 17 50-34 Oostburg II 15 7 1 7 15 36-37 E.M.M. EL 33 6 1 6 13 44-35 Ria WH 15 4 1 10 9 31-55 P.S.K. n 15 2 3 10 7 23-67 Hoofdplaat II 15 3 1 11 7 30-74 IJzendijke H 16 3 1 12 7 14-62 KORFBAL Competitie-indeling Zeeuwse Korfbalbond. In een enkele dagen geleden gehou den bestuursvergadering van de Zeeuwse Korfbalbond is de volgende indeling der twaalftallen voor de competitie gemaakt: Eerste klasse: Scampolo I. Zaam- slag; Seolto, 's-Heer Arendskerke; SSS, Coüjnsplaat; Swift I, Middel burg; Tjoba I, 's-Heer Hendrikskin deren; TOGO I. Goes; VIOS, Krab- bendijke; Zeelandia I, Kruiningen— Hansweert. Tweede klasse: Eendracht, Tholen; Olympia I. Wilhelminadorp; De Poel, 's-Heer Abtskerke: Swift II, Middel burg; Swift Hl, Middelburg; TOGO H. Goes; Vitesse I, Wolfaartsdijk. Derde klasse A: BKC, Breskens; KVL, Koudekerke; Stormvogels, Westkapelle: SVG. Groede: Swift IV. Middelburg: TOP.' Amemuiden; VK V I. Veere; Zuidwesters, Souburg. Derde klasse B: AKC. Aardenburg; Animo, Souburg; Atlas, Ritthem; Fortuna Oostburg; Madjoe, Vlissin gen; Swift V, Middelburg; VKV 11, Veere. Derde klasse C: DIOS, Driewegen; ELTO I. Kapelle—Biezelinge; ODS Baarland; Scampolo II, Zaamslag; Volharding Yerseke; VOPO, Borsse le; Zeelandia II KruiningenHans- weert. Derde klasse D: ELTO II, Kapel- Ïe-Biezellnge; Kats, Kats; Olympia II, Wilhelminadorp; Tjoba II, 's-H. Hc-ndrikskinderenVZOD, Wisseker- ke; WKV, Wemeldinge. Adspiranten A: De Poel, Scampolo, Swift A, Tjoba, VOPO, Zeelandia. Adspiranten B: Animo A; Animo B; KVL, Swift Snel, Swift Kwiek, VKV en Zuidwesters. In het kader van het nederlaag- tournooi van de Middelburgse korf balclub Swift werden de volgende wedstrijden gespeeld: Swift I Scampolo I 74; Swift IIScam polo II 72; Swift-Snel adsp.Ani mo adsp. 13. Gouden jubileum yan de K.N.K.B. zal op grootse wijze gevierd worden. In de Bondsraad van de Kon. Ned. Korfbalbond, welke Zaterdag en Zon dag 11. te Baarn vergaderde, is beslo ten het 50-jarig bestaan van deze bond in 1958 op luisterrijke wijze te vieren. Voor de herdenking van dit gouden jubileum is een feestpro gramma opgesteld, waarvan de hoog tepunten zijn, een internationaal korfbalkamp met deelneming van Engelsen, Belgen, Luxemburgers, Denen. Noren, Zweden, Duitsers en Nederlanders, stedenwedstrrjclon, een algemene serlewedstryddag voor alle aangesloten clubs en Internationale wedstrijden Nederland-België in Am sterdam en Groningen. Ook werd in de vergadering ge sproken over de medische sportkeu ring. Daar In verschillende rayons nog niet alle korfbalspelers zijn ge keurd is besloten de reglementaire sancties bij het uitkomen met niot- gekeurde spelers eerst met ingang van het seizoen 1952-1953 in volle omvang toe te passen. HOCKEY Uitstekende prestatie van de Middelburg-dames. Tegen de verwachting in leverden de dames van de Middelburgse hockey club een prachtige prestatie door de kampioene Were Dj II op eigen ter rein een gelijk spel af te dwingen. Een kostbaar puntje werd hierdoor in de wacht gesleept. Het was een gelijk- opgaande strijd. Bij de Middelburgse dames viel aanvoerster mej. Brongers op. Voor de rust werd er niet gedoel punt Direct na de rust wist Were Di de score te openen (10). Uit een voorzet over links bracht mej. Haan echter de balans in evenwicht (1I). De kampioenen kwamen hierna sterk opzetten, maar de Middelburgse ver dediging wist stand te houden. In de tweede klasse A Zuid Heren werden gespeeld: LibertyZwart Wit UI (21) cn Push D—Cadetten (4—1). Zeelandia H nam via een magere zege op De Zeeuwen IH dc leiding in de reserve cerate klasse B weer van Clinge over. Biervliet H plaatste zich zelfs op dc tweede plaats en drukte daarmee Sluiskil n iets verder in dc put. Zeelandia II 9 6 2 1 14 21-12 Biervliet U 9 6 1 2 13 27-15 Clinge H 30 5 S 2 33 26-11 Axel IH 11 4 2 5 10 23-24 Breskens Hl 7 4 0 3 8 21-18 De Zeeuwen IH 10 3 1 6 7 16-24 Sluiskil H 10 0 1 9 1 9-39 Vlissingen IH slaagde cr in dc re serve eerste klasse C het kampioen schap te behalen door Goe3 III met 41 te kloppen. Yerseke H liet zich thuis zowaar verrassen door Luctor H. De eindstand in deze klasse luidt: Vlissingen IH 12 10 0 2 20 56-17 Terneuzen III 12 9 1 2 19 41-21 Middelburg Hl 12 8 1 3 17 47-33 Goes IH 12 5 0 7 10 29-33 Yerseke II 12 4 1 7 9 19-32 Luctor n 12 3 2 7 8 20-37 Robur H 12 0 1 11 1 23-62 Kampioen Kruiningen II verspeel de in de tweede klasse A tegen Mid delburg IV zijn tweede puntje, maar een kampioen kan zich zoiets veroor loven. Kruiningen H 14 12 2 0 27 49-19 Kwadendamme I 12 9 2 1 20 41-19 Middelburg IV 32 6 3 3 15 37-30 Noormannen n 14 5 1 8 11 32-35 Hansw. Boys II 32 4 2 6 10 37-33 R.CS. IH 10 2 1 7 5 23-37 Zeelandia m 10 2 1 7 5 13-28 Volharding H 10 0 2 8 2 19-50 In de tweede klasse B behaalde kam pioen Biervliet Hl een bescheiden ze ge op Middelburg V. Biervliet III 14 12 2 O 26 59-8 Retranchem. I 12 7 1 4 15 40-19 Zuidzande I 13 6 0 7 12 31-41 Middelburg V 12 4 1 7 9 15-36 Groede H 11 0 0 11 0 3-44 Zuidaorpe leed in de tweede klasse C een verrassende nederlaag tegen Vogelwaarde 11, waardoor de kansen van Hontenisse IH, dat Graauw er onder hield, weer zijn gestegen. Zuiddorpe I 13 9 3 1 21 38-19 Hontenisse Hl 15 9 3 3 21 61-39 Koewacht H 1643911 31-41 Corn Boys Hl 10 5 0 5 10 32-42 Graauw I 14 3 2 9 8 30-42 Vogelwaarde H 10 2 3 5 lx 15-25 x 6 winstpunten in mindering. Burgh n besloot de competitie in de tweede klasse D met een overwin ning op nummer twee S.V.O.W.K. Burgh H 12 10 1 1 21 4.4-18 S.V.O.W.K. I 11 6 1 4 13 36-17 Renesse H 10 1 4 5 6 15-27 Dreischor H 21 1 2 8 4 17-50 Goes IV en Domburg H wonnen in de derde klasse A beiden weer, maar de zege van laatstgenoemde op Lewe- dorpse Boys H was maar krap. Domburg n 11 8 2 1 18 49-21 Goes IV 10 8 1 1 17 50-11 Lewed. Boys H 11 2 0 9 4 18-40 Middelburg VI 10 1 1 8 3 13-58 E.M.M. IH kon in de derde klasse B tegen Retranchement H niet ver der komen dan een gelijk spel en kwam daardoor nog meer achterop. Sluis H 11 9 0 2 18 35-16 Breskens IV 9 6 2 1 14 35-10 E.M.M. IH 12 4 3 5 11 26-37 Oostburg III 9 2 0 7 4 26-31 Retranchement II 11 2 1 8 3 23-51 Hontenisse IV liet de laatste plaats in de derde klasse C over aan Graauw II. Huist m 14 13 0 1 26 93-19 Rapenburg H 12 8 1 3 17 39-33 Sluiskil Hl 13 4 1 8 9 29-48 Steen IH 15 5 1 9 9x 40-69 Hontenisse IV 12 4 1 7 9 29-46 Graauw H 14 4 0 10 8 32-48 x 2 winstpunten in mindering. Nagekomen advertentie. Na een ziekte van ruim 2 maanden nam God uit ons midden weg, onze lieve Vader Behuwd- en Grootva der de Heer MARIXUS DE KOELJER, Wedn. van C. C. KOSTER, in de ouderdom van bij na 77 jaar. Bergen op Zoom: P. J. DE KOELJER. F. DE KOELTE R SCHNEIDER. Yerseke: JOH. DE KOELJER. P. M. DE KOEIJER- v. d. DORPEL J. C. VAN ES- DE KOELJER. JOH. VAN ES. D. M. DE KOELJER L. DE KOELJER— MARTELJN Hardenberg (O.): C. A. VERMAST- DE KOELJER. A. C. VERMAST. Yerseke: JOZ. DE KOELJER C. DE KOELJER— SINKE En Kleinkinderen. Yerseke, 16 Maart 1952 De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 19 Maart a.s., om 13 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5