PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tignes kreeg twee weken uitstel Van het industriële front worden moeilijkheden gemeld BILT Kantlijn NIEUWE VESTIGINGSWET VOOR BEDRIJVEN INGEDIEND PROGRAMMA VAN KONINKLIJK BEZOEK VASTGESTELD 195e Jaargang - No. 66 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintjjn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week. f 5.45 p. kw., fr. p. p, f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 18 Maart '52 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie 13 lng. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties imax. 8 regels) van 1—5 regels t IIedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60. teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. VorsUtr. 63, tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Flnlandstraat 2. telef. 16. Terneuzen: Brouwerijstr. 2; ZIerikzee: N. Bogerdrtr C 160. teL 26. NOC TACHTIG HALSSTARRIGEN. Onder politiebewaking worden de afgestorvenen naar elders overgebracht De weigerachtige inwoners van het Alpendorp Tignes hebben veertien dagen uitstel gekregen. Maar dan is het ook definitief uit. Wie over veer tien dagen het dorp niet vrijwillig zal hebben verlaten, wordt met de ster ke arm verwijderd. Dat is het laatste nieuws, dat Maandagavond bekend werd, nadat de tachtig Tignards, die nog steeds in hun weigerachtige houding volharden, tegenover de autoriteiten van de streek hadden verklaard liever te zullen sterven dan vrijwillig te vertrekken. Besloten werd de sluizen pas over veertien dagen definitief te sluiten. Dan zal het een week duren voor een gehuchtje even buiten Tignes door net water van de Isère verzwolgen zal zijn en twee weken voor Tignes zelf voor goed is verdwenen Intussen heeft een bulldozer on der politiegeleide een weg door de sneeuw gebaand naar het kerkhof or»" een speciaal uit Parijs overgeko- n.in groep grafdelvers in staat te stellen de kisten op te graven en naar een ander dorp over te brengen. Ook voor het overbrengen van het gemeentearchief was politieverster- king nodig, aangezien de dorpelingen dit anders waarschijnlijk zouaen heb ben verhinderd. Nazi's op Duits departement Meer dan in Hitiers tijd. Radio-München heeft Maandagavond bekend gemaakt, dat 85 van de hoge functionarissen van het West- Duitse departement van buitenlandse zaken, ex-Nazi's zijn, van wie een deel ook in Hitiers tijd leidende func ties bekleedde en bijv. ook op de hoogte was van de massa-deportaties. Het zijn er zelfs méér dan in de da gen van Hitler, toen von Ribbentrop aan het hoofd van dit departement stond. Een parlementscommissie heeft de zaak thans in onderzoek. Het liften i3 een gelukkig snel af nemend verschijnsel! Geen auto mobilist zal weigeren om iemand, die in hondenweer staat te wachten omdat hij bus of trein ge mist heeft, mee te nemen. Maar het aantal automobilisten, dat nu overal de openbare vervoersmiddelen weer in orde zijn, toch lifters meeneemt, daalt van week te week. En dat valt toe te juichen. Wel heel erg heeft de Almelose po litie het evenwel gemaakt, die een 23-jarige jongeman, die had staan liften, toen hij zonder een cent op zak op zoek ging naar werk, wegens bedelarij en landloperij veroordeelde tot twee jaar opzending naar een rijkswerkinrichting De dienaren van Vrouwe Justitia zouden verstandiger hebben gedaan als zij deze jongeman aan een baantje hadden geholpen. Konden zij dat niet Reden te minder om een jongen, die probeerde zich zelf aan werk të helpen, voor twee jaar van zijn vrij heid te beroven. Het jongemens zit reeds geruime tijd. Men poogt om zijn invrijheid stelling te bewerkstelligen. En werk te vinden. Maar intussen: wie had gedacht dat een liftpartijtje twee jaar kan kosten Een Arnhemse tandarts had moeite met een vierjarig jongetje. Nu kunnen vierjarige jongetjes ie mand liet bloed onder de nagels uit halen. Edoch: is zulks een reden om dat knaapje een mep te geven met zodanige energie, dat deszelfs kaak er van opzwol Neen, zei de kantonrechter en gaf de tandarts, die verklaarde las tige patiënten wel vaker op deze ma nier tot de rede te brengen, 10. boete. Met de raad maar geen kin deren meer als patiënten te accep teren. Geen reclame voor de tandarts Na deze twee spotlichtjes op onze tijd een ander probleem. Wij hebben sedert de eerste dag, waarop in Nederland onderwijs werd gegeven, leren tellen. Nederland is vrij geworden, het werd een der mach tigste staten in Europa, het boette weer aan glorie in. maar nog altijd tellen de Nederlanders mee in de we reldEn toch hebben wij al die tijd verkeerd geteld Wij telden na twintigeen en twintig, twee en twintig, drie en twintig, vier en twintig, acht en der tig. vier en zestig, negen en tach- Ir, A. Hamerlijnck uit Gent, een Nederlander, heeft nu onthuld hoe verderfelijk dat is. We hadden moe ten tellen zoals wij schrijven: twintig en een, twintig en twee, twintig en drie, twintig en vier. dertig en acht, zestig en vier, tachtig en negen Minder fouten, zegt ir. Hamerlijnck de kinderen leren sneller Met geen mogelijkheid kunnen wij inzien, dat het nieuwtje van de heer Hamerlijnck erg belangrijk is. De we reld zal er niet door veranderen. Maar onze minister Rutten heeft het de moeite waard gevonden de Gentse Nederlander te ontvangen en de kwestie met hem te bespreken en enkele instanties zullen aan O. K. en W. advies uitbrengen over het pro bleem. En misschien dat de wereld dan, In totaal waren in het kleine dorp je 150 wachtposten uitgezet. Politie- versterkingen, met machinepistolen bewapend, bezetten de toegangswe gen, het raadhuis, het postkantoor en zelfs het oude dorpskerkje met zijn typisch Savoyaards torentje. Op het dorpsplein keken de achter gebleven inwoners zwijgend toe: de mannen somber-dreigend, de vrou wen soms huilend. Men bleef zich verzetten, maar het is duidelijk, dat het verzet niet lang meer kan duren. Hoogstens nog twee weken Westers antwoord op Russische nota. Een ontwerp-antwoord op de Rus sische nota over Duitslands toe komst is door Amerikaanse, Britse en Franse diplomaten te Londen op gesteld. "Dit ontwerp zou Maandag besproken worden door de Britse mi nister van buitenlandse zaken. Antho ny Eden en de ambassadeurs Massi- gli (Frankrijk) en Gifford (Ver. Sta ten). Onderzoek in West èn Oost, of in het geheel niet Bonn pessimistisch op het gebied van vrije verkiezingen. De voorzitter van de V.N.-commis- sie voor het onderzoek naar de mo gelijkheid van verkiezingen in ge heel Duitsland, deze maand de IJslander prof. Albertson heeft op een persconferentie in Bonn ver klaard, dat de commissie in het ge heel geen onderzoek zal instellen, in dien zij niet in Oost-Duitsland zou worden toegelaten. Op het ogenblik onderzoekt de commissie of de auto riteiten van Oost- en West-Duitsland voldoende garanties willen geven voor een later in te stellen volledig on derzoek. Te Bonn acht men de kansen op succes vrijwel nihil. De vlag der Ver. Naties wapperde Maandag op de Pe- tersberg bij Bonn, waar de commis sie haar zetel heeft, en ook in de tuin van Adenauers kanselarij Het Nederlandse lid van de com missie. drs. Max Kohnstamm, zal vandaag een radiotoespraak tot het Duitse volk houden. Ongeluk in goudmijn eiste acht doden. Acht Zuid-Afrikaanse mijnwerkers drie blanken en vgf inheemsen zijn omgekomen en vijf inheemsen werden gewond bij een steenstorting in een goudmijn te Odendaalsrust (Oranje-Vrijstaat) Europeanen willen Eisenhower houden Een Gallup-onderzoek. De Gallup-instituten in verschil lende West-Europese landen hebben tegelijkertijd de volgende vraag ge steld: „Wat is naar uw mening beter voor ons land: dat Eisenhower in Europa werkzaam blijft of dat hij president wordt van de Ver. Staten?" Hier volgen de antwoorden van het publiek in Nederland: 40 wenst dat Eisenhower in Europa blijft; 10 dat hg presi dent van de Ver. Staten wordt: 12 maakt geen verschil en 38 heeft geen oordeel. In de andere Europese landen, waar de Gallop-instituten dit onder zoek verricht hebben, zijn de uitsla gen aldus: Engeland: 45 Eisenhower in Europa; 12 president; 17 geen verschil; 26 geen mening. Denemraken: 42 c/c in Europa blij ven; 9 president; 49 geen ver schil eh geen mening. VOORLOPIG NOG IN EUROPA Inmiddels heeft Eisenhower in ant woord op een brief van 19 Ameri kaanse Congresleden, die hem ge vraagd hadden naar Amerika over te komen om persoonlijk de verkie zingscampagne te leiden, verklaard, dat hij hieraan de eerste maanden nog niet kan denken. Hij achtte zijn taak in Europa van groter betekenis voor het behoud van vrede en welvaart. VOORTBOUWEN OP WAT GEGROEID IS. Vergunningen worden afgegeven door Kamers van Koophandel en Fabrieken. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp „regeling ter In-vor dering van een goede bedrijfsuitoefening". In de memorie van toelichting wordt o.m. gezegd, dat ook buiten h,et terrein van de Vestigingswet klein bedrijf 1937 behoefte gevoeld wordt aan de mogelijkheid eisen van credlet- waardigheid, handelskennis of vakbekwaamheid te stellen, waaraan de eigenaar of de leider van een onderneming dient te voldoen. Daar het wenselijk is gebleken de Vestigingswet kleinbedrijf 1937 ook op andere punten te herzien om tegemoet te komen aan in de praktijk ge bleken bezwaren, is een geheel nieuwe wet ontworpen. Deze beoogt echter niet do ontwikkeling van ons vestiglngsrecht te doorbreken, maar houwt integendeel voort op datgene, wat onder de titans geldende wettelijke re gelingen gegroeid is. De wet is van toepassing op alle bedrijven met uitzondering van de landbouw, de visserij, het bankbedrijf, het verzekeringsbedrijf en het ver voerbedrijf. Bepaald wordt, dat bij al gemene maatregel van bestuur (Ves tigingsbesluit) de uitoefening van een bedrijf aan een vergunning kan worden gebonden. Een dergelijk ves- tigingsbesluit wordt slechts vastge steld op verzoek van het betrokken bedrijfschap of van een of meer re presentatieve verenigingen van de Vrouwen van het plaatsje Tignes in Zuidoost-Frankrijk keren huiswaarts na het bijwonen van de laatste Mis in het kerkje. Ze houden het gezicht verborgen om zich aan de belangstelling van journalisten en fotografen te onttrekken. ECONOMISCHE KRONIEK VAN ZEELAND Werkloosheid ook in Zeeland hoger Op het industriële front trokken deze maand diverse moeilijkheden de aandacht. Bijzonder is wel de situatie in de scheepsbouw. Ondanks een behoorlijke opdrachten-portefeuille die nog werd aangevuld met de bestelling van enige hoofdmotoren voor koelschepen die voor Russi sche rekening in Nederland worden gebouwd noopte de materialen- scliaarstc tot inkrimping van de werkgelegenheid. Gelukkig kon een gunstige overbruggingsregeling worden getroffen, zodat de verloren uren later kunnen worden ingehaald. Ook de vlasserijen, die voornamelijk in Zeeuwsch-Vlaanderen zyn gelegen, maken een minder gunstige tijd door. De kwaliteit van de vlas-oogst 1951 is tegengevallen. Indertijd hebben de vlassers-industriëlen#hoge inkoopprijzen voor strovlas aan de boeren betaald. De kortgeleden ingetreden prijsdaling voor het vlaslint (dat is het tot lint verwerkte strovlas dat naar de spinnerijen gaat) met 50 tot 80 per baal van 100 kg. heeft tot grote verliezen geleid. Nu de inferieure kwaliteiten zijn geruimd levert de sluiting van de Franse grens moeilijkheden op. Ook de klompenindustrie maakt een moei lijke tijd door. De afzet is dalend en geringer dan de productie; er is veel bedrijfskapitaal nodig o.m. met het oog op de gestegen lonen en sociale lasten; de Belgen concurreren sterk. Aldus is het aantal klompenbedrij- ven in Nederland sinds 1945 van 1800 tot 1030 gedaald. In Clinge het Zeeuwse klompeneentrunï, niet een vijfde van de nationale productie daalde het aantal van 102 op 53, die voornamelijk voor de eigen markt produceren. Nog slechts één hand- werkersbedrijf is er over, de andere bedrijven zijn gemechaniseerd en zit ten voor hoge vaste lasten. In zo'n tijd is het beter met kleine eenheden handmatig te produceren, omdat dan de kosten (voornamelijk lQnen) gemakkelijker in te krimpen zijn. Maar ja, de techniek gaat nog snel ler dan de tijd en een terug is er dank zij ir. Hamerlijnck toch wel ver- niet. anderen zal. In haar voordeel. 1 De gemeente Krulningen zal haar industrie-terrein bouwrijp maken, al thans wanneer hiervoor steun van hogerhand kan worden verkregen. Ook Zierikzee roert zich: een in dustrialisatie-commissie is ingesteld, die industrie-bevordering op zijn pro gram heeft staan. DE LANDBOUW. In de landbouw speelde zich aan de vooravond van de verhoging der pachtprijzen een interessante discus sie af over de vraag of de prijzen der gronden vrijgelaten moeten wor den. Veel werd hiervoor niet gevoeld daar de grote landhonger er zyn b.v. reeds 4800 gegadigden voor 200 plaatsen in de Noordoostpolder de prijzen per ha wellicht van 2500 tot 6000 opdrijven. Op deze wijze zou het loon- en prijspeil ook op de helling komen. De van kracht zijnde prijzen echter worden veelal te laag geacht. Het rendement van de goede gronden ligt aanmerkelijk hoger dan voor de oorlog! De maïscultuur belooft in ons land iets te worden. De productie is de AMERIKA IN AFWACHTING. Woensdag 2 April aankomst van Koninklijk Paar in Washington. Thans is het officiële programma vastgesteld voor het bezoek van H. M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bcrnhard aan de Verenigde Staten. Het koninklijk paar zal volgens dit programma Woensdag 2 April te Washing ton per vliegtuig aankomen, vergezeld o.a. van minister Stikker en de Amerikaanse ambassadeur in Nederland Selden Chaplin. President Truman zal de hoge gasten ontvangen, waarna men naar het stadhuis rijdt. Na een ontvangst namens de burgerij gaat het gezelschap naar het Witte Huis. 's Avonds biedt de president aan de koninklijke gasten een diner aan in het Carlton Hotel. Voorts ls voor de volgende dagen van H. M. de Koningin tot de het o.a. volgende programma vast- verenigde vergadering van het gesteld: Congres. Donderdag 3 April. Vrijdag 4 April. Kranslegging op het graf van Ontvangst van Nederlandse de onbekende soldaat. Toespraak burgers. Aanbieding aan president Truman van het symbolische ca rillon. Diner in de Nederlandse ambassade, aangeboden aan pre sident Truman. Zaterdag 5 April. Vertrek naar Philadelphia voor een kort bezoek, daarna naar New York. Ontvangst ten stadhui- ze, kranslegging bij het beeld van Pieter Stuyvesant. Bezoek aan de oude Nederlandse Kerk. Ver volgens per auto naar Hyde Park, waar het Koninklijk paar de gast is van mevrouw Roosevelt. Maandag 7 April. Officiële intocht in de stad New- York. Diner in Waldorf Astoria. Ontvangst van Nederlanders. Dinsdag 8 April. Bezoek aan hoofdkwartier Ver enigde Naties en aan Columbia University. Woensdag 9 April. Opvoering van „The King and I." Donderdag 10 April. Bezoek aan de waterwerken van de Tenessee Valley. Maandag 14 April. Vertrek naar Detroit. Dinsdag 16 April. Bezoek aan de Ford fabrieken te Detroit en verwelkoming door duizenden schoolkinderen. Woensdag 16 April. Bezoek aan Grand Rapids (Mi chigan). In de plaats Holland wordt een grootse ontvangst be reid. Donderdag 17 ApriL Na bezoek aan Universiteit van Michigan vertrek naar het vlieg veld van San Francisco. Het Witte Huis komt op tijd klaar. Aan president Truman is Maandag medegedeeld, dat het Witte Huis, dat thans verbouwd wordt, op tijd ge reed zal zijn voor de ontvangst van Koningin Juliana en Prins Bernhard. De president heeft bijna dagelijks de werkzaamheden geïnspectéerd en aangedrongen op spoed. Aan de ver bouwing is meer dan vijf millioen dollar besteed. laatste jaren sterk gestegen en in 1951 verbouwde Zeeland 11 van het nationale areaal aan dit gewas, dat voor consumptie- en industriële doeleinden en als veevoeder van groot belang is. De vergelingsziekte Dij de suikerbieten heeft de oogst van 1951 ongunstig beïnvloed. Hier door werd een schade van ongeveer 4*4 millioen veroorzaakt. In Zee land met uitzondering van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen leed men minder zwaar onder dit euvel. DROOGTE.SCHADE. De voorlichtingsdiensten van land en tuinbouw hebben toch wel een ruim arbeidsveld voor zich. Dit blijkt ook uit een nieuwe publicatie van de Stichting Bodemkartering over de schade, die de droogte veroorzaakt. Vooral in 1947 en 1949 was deze groot. Soms treden opbrengstverlie- zen van 50 op; in normale zo mers bedraagt dit percentage nog wel 10 20 Op bodemprofielen met zavel en zand aan de oppervlak te moet men streven naai- een be ter geregelde grondwaterstand en groenbemesting. De verjonging van de boomgaarden gaat door. Vooral in de oudere centra (Kapelle en Zak van Zuid-Beveland) zijn veei bomen gerooid. In totaal besloeg dit rooien in Zeeland ongeveer 107 ha., waar van in Zuid-Beveland bewesten het kanaal alleen 87 ha. Voorts werden 30 ha. omgeënt. Van de appels ver dwijnen meer en meer de Brabantse bellefleur, Transparant de Cz-oncel, Jac. Lebel, van de peren Oomskin deren en de Maagden- en Juttepeer. 18 ha. kersenbomen werd opgeruimd, die meestal niet werd herplant. De nieuwe rassen zijn vooral Jonathan, Golden Delicious, Goudreinet, Cox Oranje Pippin, d.w.z. goed bewaar- fruit. Van de bovengenoemde 107 ha. werd plm. 65 ha. voorlopig met land bouwgewassen beplant. De nieuwe aanplant besloeg ongeveer 100 ha., waarvan 80 ha. in Zuid-Beveland. Al les duidt dus op een noodzakelijke modernisering, die gesteund wordt door een uitstekende veiling-organi satie. Jammer alleen dat de veiling (Vervolg op pag. 2) Lovett beschuldigt de Russen. Van wapen leveranties aan Korea. De Amerikaanse minister van de fensie, Robert Lovett. heeft verklaard dat de Noord-Koreanen door de Rus sen van materiaal worden voorzien om de oorlog te kunnen voortzetten. Na de landing op Intsjon. in Sep tember 1950, kregen de verbondenen documenten in handen, waaruit bleek dat een grote partij mijnen, die op Intsjon aanwezig was, kort tevoren uit de Russische haven Wladiwostock was aangevoerd. Daarentegen heeft de Prawda, het orgaan van de communistische par tij in de Sowjet-Unie, de tegenspraak door minister Acheson van de be schuldigingen inzake bacteriologische oorlogvoering in Korea „onzin" ge noemd. Acheson is een „ijverig voor stander" van het gebruik van bac teriën, aldus het blad. SLAGSCHIP GETROFFEN. De Amerikaanse marine heeft be kend gemaakt, dat de 45.000 ton me tende „Wisconsin", een der grootste Amerikaanse slagschepen. Zondag ter hoogte van Noord-Oost-Korea door het vuur van kustbatterijen ge troffen is, waardoor drie leden der bemanning licht werden gewond. betrokken ondernemers. Alvorens tot vaststelling wordt overgegaan, wordt de Sociaal-Economische Raad ge hoord. Komt een Vestigingsbesluit tot stand, dan is allereerst een vergun ning vereist voor iedere ..inrichting", waarin het bij dat besluit aangewe zen bedrijf wordt uitgeoefend. Onder inrichting wordt verstaan een beslo ten ruimte, waarin een bedrijf pleegt te worden uitgeoefend in rechtstreek se aanraking met het publiek. Voorts is een vergunning vereist voor iedere ondeneming, waarin het bedrijf an ders dan in een inrichting of van daaruit wordt uitgeoefend. De ver gunning wordt in beginsel steeds ver leend, wanneer aan de gestelde eisen wordt voldaan. Op de aanvrage wordt beslist door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken of door een product-, een hoofd bedrijf- of een bedrijfschap. EISEN. Het Vestigingsbesluit omschrijft de eisen. Deze kunnen slechts betrek king hebben op credietwaardigheld, handelskennis en vakbekwaamheid. Aan de eisen van credietwaardigheld moet worden voldaan door de onder nemer of de ondernemers gezamen lijk. Aan de eisen van handelskennis moet worden voldaan door de be drijfsleider en aan die van vakbe. kwaamheid door de beheerder. Bij het Vestigingsbesluit kunnen echter ook voor beheerders eisen van han. delskennis worden gesteld. Is er meer dan één bedryfsleider of be heerder, dan behoeft slechts één van hen aan de gestelde eisen te voldoen. Aan hen, aie bij het in werking tre den van een Vestigingsbesluit als be drijfsleider of beheerder werkzaam zijn. wordt, wanneer zii aan nader te stellen voorwaarden voldoen, een ver klaring van handelskennis of vakbe kwaamheid afgegeven, mits het ver zoek daartoe binnen vijf jaren wordt ingediend. De eisen van credietwaardigheid, handelskennis en vakbekwaamheid worden in het algemeen niet gesteld, als de weduwe of wettige minderjari ge kinderen van een vergunningnou- der, die in zijn vergunning tevens als bedrijfsleider of beheerder was ver meld, de vergunning hebben ge vraagd uitsluitend met het oog op diens vervanging als zodanig door zijn weduwe of een zijner wettige minderjarige kinderen. In het laatste geval vervalt de vergunning na vijf jaren. BEROEP. De minister kan ontheffing verle nen in bijzondere gevallen, waarin gewichtige belangen daartoe aanlei ding geven. Van alle beslissingen van de Soci aal-Economische Raad, van een pro duct-, een hoofdbedrijf- of een be drijfschap, alsmede van de Kamers van Koophandel en Fabrieken, tot uitvoering van de wet staat beroep open op het Scheidsgerecht voor het bedrijfsleven. Symphonic in zwart en wit. Het ligt in de bedoeling om in verband met de jubileum feesten dep staatsmijnen. de steenbergen van de „Willem Sophie" en van de staatsmijn „Wilhelmina" te Terwinselen. geheel wit te spuiten. Bij wijze van proef werd reeds een oppervlakte van hon derd vierkante meter wit ge maakt, die tot in verre omtrek, vooral 's avonds, als een reus achtig wit „tapijt" tegen de donkere omgeving afsteekt. J Onderhandeling met Perzië nog niet definitief afgebroken. Beide partijen hebben Maandag la ten weten, dat de onderhandelingen tussen Perzië en de Wereldbank over een oplossing van het olie-geschil nog niet definitief zijn afgebroken. Zodra er een kans aanwezig zou zijn de overgebleven geschilpunten alsnog te overbruggen, zullen de onderhande laars van de Wereldbank naar Tehe ran terugkomen. Ex-president Carlos Prïo Socarras van Cuba, is te Miami aangekomen. Hij verklaarde geen tegenrevolutie te bera men. DE VERWACHTt VRIJ ZONNIG. Geldig tot Dinsdagavond: Droog en vrij zonnig weer met een overwegend matige wind uit Ooste lijke richtingen. Iets lagere middag- temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1