NIEUWS UIT ZEELAND WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUÏVELAND TH0LEN MONSTEROVERWINNINGEN VAN DOMBURG EN DE BOYS DINSDAG 18 MAART 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Geld voor cultureel en sociaal werk in Zeeland. Niet meer uit algemene fondsen. De voorzitter van het Zeeuws An jerfonds-comité, het lid van Gedep. Staten de heer A. Schout, heeft Za terdagavond na afloop van het solis tenconcours te Middelburg, waar hij een door dit fonds beschikbaar gestel de wisselbeker overhandigde, mede gedeeld, dat deze beker als de erfe nis van het Anjerfonds moet worden beschouwd. Voortaan zal men ande re wegen moeten bewandelen om de zo noodzakelijke gelden ter onder steuning van het sociale en culturele leven in de provincie te verkrijgen. Wel zal een kwart van de opbrengst der Zomerpostzegels in Zeeland blij ven. maar daarmee is men er nog niet. Dit jaar wordt daarom een pro vinciale collecte georganiseerd door de Stichting Zeeland voor maat schappelijk en cultureel werk, waar van de opbrengst in Zeeland zal blij ven. De directeur van de Stichting Zee land, de heer C. Lijnzaad, die bereid was ons over dit plan nader in te lichten, verklaarde, dat zijn stichting die zo nauw betrokken is geweest bij de verdeling der gelden van Volks herstel, Fonds Noodgebieden, Schel- demonden etc. deze landelijke bron nen niet meer kon aanboren. De ont wikkeling, welke zich de laatste ja ren op cultureel, sociaal en medisch- hygiënisch terrein in Zeeland voor jet en de vele plannen, welke op dit gebied leven, maken het gewenst dat de Stichting niet volstaat .net stimu lerende arbeid, maar het ook finan cieel mogelijk maakt, dat de plannen worden uitgevoerd. In verband hiermee heeft zij, in het voetspoor van ,,Opbouw Drente", die reeds 15 jaar eeri provinciale collec te houdt, welke de laatste keer 30.000 opbracht en de Stichting Friesland, waar vorig jaar 20.000 werd ingezameld, besloten ook in Zeeland in de Octobermaand een col lecte te organiseren. Het is de bedoeling, dat de hier door verkregen gelden in Zeeland ten goede komen aan het particulier en kerkelijk initiatief in de drie genoem de sectoren, waarbij speciale advies commissies over de verdeling zullen adviseren. Van dit geld wordt 70% aangewend voor provinciale doelein den; de resterende 30% komt ten goede aan de plaatsen of de streken, waai- het bijeen is gebracht. AANBESTEDINGEN. Namens het gemeentebestuur van Yerseke werd door de Centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht op de Bevelanden in het openbaar aanbe steed de aanleg van riolering en het maken van een bestrating voor een gedeelte van het uitbreidingsplan Burenpolder in de .gemeente Yerse ke. Hiervoor werd als volgt inge schreven; L. van Popering, Bruinisse ƒ27.360; H. Bunschoten, Noordwijk 26.919; Joh. Baijens, Kapelle 24.600; Moer land en Zn., St. Annaland 24.600; Fa. Duynhouwer Sr., Goes 23.300; Gebr. Knuist, Goes 22.900; M. Wan del, Souburg 22.827; Wed. G. Hoe- ke, Nïeuwedrjk 22.500; J. Haring man, Goes 22.500; Fa. Duynhou wer Jr., Goes 21.444; Gebr. Gel dof, Serooskerke (W.) 21.000; Fa. Otte, Nieuwdorp 20.800; Bos en Van Doornik, Heinkenszand ƒ20.777; N.V. Zeeland. Middelburg 20.692; M. P. Hol, Kloosterzande f 18.980; C. Wiskerke, Nieuwdorp 18.700. De gunning werd aangehouden. Het gemeentebestuur van Schoon- dyke besteedde Maandag in het open baar aan het opbreken en afvoeren van plm. 300 m2 bestrating en puin- ruimings- en egalisatiewerkzaamhe den ten behoeve van het bouwrijp maken van drie bouwterreinen. Er waren zes inschrijvingenH. Bun schoten, Noordwijk 2700; J. Castel, St. Laurens 2700; P. J. v. d. San- de en H. A. den Exter, Breskens 2333; DeRuysscher, Biervliet 2240; P. Vermeulen. Breskens 1730; P. Mollet Hoofdplaat 1690. Ook dit werk werd nog niet gegund. L. A. van Splunder gemeentesecretaris van Koudekerke. In de vergadering, die de gemeen teraad van Koudekerke onder leiding van burgemeester J. L. Dregmans Maandagmiddag hield, werd de heer L. A. van Splunder, hoofdcommies ter secretarie van Mijdrecht met vijf van de zeven stemmen tot secretaris dei- gemeente Koudekerke benoemd. De andere stemmen gingen naar de heer C. K. Kaan, tweede ambtenaar ter secretarie te Koudekerke. Zierikzee BRIDGEDRIVE. Zaterdagavond werd in „Mondra- gon" te Zierikzee de laatste drive om' de wisselbekers gehouden. 3 da mes en 33 heren schaarden zich om cle verschillende speeltafels, om elk aar in 9 ronden van vier spellen te bekampen. Als prijswinnaars kwamen uit de bus; Oneven Groep: I. de heren J. J. M. van Bommel (Zierikzee) en J. >1. de Nooyer (Renesse) met 147 punten. II. De heren H. A. Plaating en H. Vorwerlc te Zierikzee met 152 pun ten. Even Groep I. De heren dr. J. J. Westendorp Boerma en dr. J. C. Röhner te Zierikzee met 150 punten. II. De heren A. L. Bakker eh C. J. Boot te Burgh met 169 punten. De wisselbekers gingen voor een jaar naar de heren P. A. Rlbbens en Joh. Volkeri te Zierikzee, die 2 keer 1, 1 keer 2 en 1 keer 4 konden noteren. Zij hebben het niet cadeau gekregen, want de heren J. Stevense te Renesse en M. L-. J. Fokker te Noordwelle hadden slechts één punt meer (lxl 2x2 en 1x4). De strijd om de bekers is nu voor dit seizoen weer achter de rug, maar enkele gewone drives (waarbij één te Burgh) staan nog op het pro- gramma. Bruinisse AANBESTEDING. Te Bruinisse werd Donderdagavond aanbesteed, door de heer W. Elen- baas Mz., het bouwen van twee woonhuizen, voor de dames L. Elen- baas en D. Vijverberg, aan de Ver lengde Molenstraat. Ingeschreven werd als volgt: S. C. de Graaff 29.872: Firma S. Capel- le en Zonen 29.386; Gebrs. van Oevex-en 28.500; A. M. Jumelet ■f 28.476; A. Schilperoort 28.400; A. Valk 28.000; Gebrs. I, en J. Deurloo 27.800; Jac. den Herder 25.600 (allen wonende te Bruinis se). De gunning ls aangehouden. Marktberichten GRAANBEURS ROTTERDAM. 17 Maart. Binnenlandse granen (offi cieuze noteringen per 100 kg. franco Rot terdam): tarwe, prijshoudend, f 23.50 25.30; prima kwaliteit zonder vochtcondi- lie f 24.75—25.50; voedergranen zeer flauw, met weinig attentie; zomergerst f 34.50—f 35.50; haver f 25—27.50: rogge t 32—33. peulvruchten boerenschoon, flauw, groene erwten tot f 59; schokkers tot l 62; bruine bonen tot f 38. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 17 Maart. Kleiaardappelen 35 mm. op waarts, bintjes f 12; alpha's f 9.5010; furore f 13; Bevelanders f 13.50—14; rneer- landers f 12—12.50. Zandaardappelen 35 mm. opwaarts, vo- ran f 8.50; eigenheimers f 8.75—9; record f 8.50; ijsselstcr f 10; libertas f 9,50; noordeling f 9.50. Voeraardappelen f 56.75. Alles per 100 kilogram. Prijzen bere kend op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM. 17 Maarl. Aangevoerd 1344 dieren, w.o. 781 vette koeien en 563 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien f 2.853.05, 2,65—2,80, 2.35—2.60; varkens lev. gew. 2.04, 2.02, 2.00. Aanvoer vette koeien korter met tamelijke handel, de prijzen waren iels hoger. Varkens aanvoer even ruimer met trage handel en iels stijver in prijs. Een prima exemplaar ging nog boven notering. VEILING BERGEN OP ZOOM. 17 Maart. Rode kool 2125. Witte kool p. 10 st. 60—65. Savoye kool 27—31. Spruiten 69—81. idem niet geschoond 45 —54. Prei 19—28. Boerenkool 25—30. Breekpeen C 20—21. Witlof A 52—60. id. B 42—49. Kroten 19. Gele kool 14—16. Glas spinazie 85—97, Knolselderij p. 100 26. Ouwerkerk VERGADERING LANDBOTJWVERENIGJXG ALLER BELANG" De landbouwvereniging Aller Be lang" te Ouwerkerk hield een alge- me vergadering onder voorzitter schap van de heer J. v. d. Stolpe. De jaarrekening meldde aan ontvangsten 93.636,92 en aan uitgav. 95.727,75. Er was dus een batig saldo van 909,17. Blijkens het jaarverslag van de secretaris telt de vereniging thans 75 leden. De vereniging schafte in 1951 aan: 365.237 kg kunstmest stoffen, 13.414 kg zaaigranen en za den. 2660 kg krachtvoer, 633 kg be strijdingsmiddelen, 56,955 kg Franse gips, 11.843 kg schuimaarde, 353 kg oogstgaren, 265 hl. brandstoffen en verder diverse artikelen cn land bouwwerktuigen. Al deze goederen werden betrokken via de Ccöoeratieve Aankoopverenigine- te Zierikzee. Op voorstel van de voorzitter werd be sloten het salaris van de secretaris te verhogen. De aftredende secreta ris, de heer A. Vijverberg werd her kozen. In de plaats van cie heer J. C. de Kam werd tot lid van de Raad op de gebruikelijke RAAD STAVENISSE. van Toezicht benoemd, de heer J. Bom. Een lijst met technische vra gen werd door de voorzitter behan deld. In het afgelopen jaar zijn zo wel de opbrengsten als de prijzen on danks de vele regen tamelijk meege vallen. De ruilverkaveling zal nog wel een paar jaar in beslag nemen. Behoudens een paar nog aan te bren gen kleine verbeteringen blijkt de poterbewaarplaats te Ouwerkerk goed te voldoen. De excursie was zeer in de smaak gevallen; by vol doende deelname zal dit jaar een be zoek worden gebracht aan de agra rische jaarbeurs te Utrecht. Vervol gens werden nog enkele verzekerings kwesties behandeld. Burgh KINDERKOOR GAF GESLAAGDE UITVOERING. Het kinderkoor „Westelijk Schou wen" gaf Vrijdagavond een uitvoering onder leiding van de heer J. Kupe- rij, in de grote zaal van hotel „Het Wapen van Burgh" te Burgh. Uit de elf ten gehore gebrachte liedjes, bleek dat er met ernst was geoefend en de vele aanwezigen genoten van de fris en vrolijk gezongen liedjes. De ope rette „Goudmuiltje", die de kinderen vervolgens opvoerden, oogstte even eens succes. De heer Kupery komt ze ker een woord van lof toe, evenals de pianiste, mejuffrouw C. van Wingen, voor hun leiding en medewerking. De burgemeester, jhr. A. van Cit- ters en zijn echtgenote, woonden deze avond bij. De voorzitter van het koor, de heer M. Evertse, wekte de ouders op om hun kinderen als lid te laten toetreden. Een collecte voor de her bouw van verwoeste vacantie-kolonie- huizen bracht f 35.41 op. Oosterland JAARVERGADERING CHR. KLEUTERSCHOOL. In het Ned. Herv. Jeugdgebouw te Oosterland hield de Christelijke Kleu terschool dezer dagen haar jaarverga dering. De voorzitter, de heer Joh. Boogert. zeide o.m.. dat het afgelopen jaar tot grote dankbaarheid stemt. Uit het verslag van de secretaris-penning meester, de heer A. Schoof, bleek dat het aantal leerlingen thans 63 be draagt en dat er een batig saldo is van f 32.52. De heren Boogert en Schoof werden beiden in hun resp. functies herkozen, terwijl voorts aan het be stuur werden toegevoegd de heren Jac. van 't Hoff voor de Gereformeer de Gemeente en C. Goudswaard voor de Oud Geref. Kerk. Het hoofd der school, mejuffrouw Beije. gaf een kort overzicht van het werk op de school, waarna de voorzitter de vergadering ijze sloot. Overdracht steiger aan het veer. De gemeenteraad van Stavenisse kwam onder voorzitterschap van bur gemeester L. A. Verburg in openbare vergadering bijeen. De voorzitter wierp een terugblik op het afgelopen jaar en memoreerde daarbij de totstandkoming verbouw openbare lagere school., vroeg aan dacht voor de burgerlijke verdedi ging en voor de minder gunstige ont wikkeling van het Tlioolse tehuis voor ouden van dagen, alsmede voor de verbetering van de Oudelandse dijk. Het kaai- en havengeld was over 1951 eveneens teruggelopen. Het fi nanciële beeld van de gemeente is over het algemeen veel gunstiger dan het vorig naar, mede door de rijks bijdragen. Tot hoofd van de burgerlijke ver dediging werd de heer J. A. Nottier benoemd, zo deelde de burgemeester verder mede, terwijl de vrijwilligers %'oor de Nationale Reserve nog steeds miniem in aantal zijn. De in een vorige vergadering ge kozen leden van de Woonruimtecom missie bedankten allen voor hun be noeming. Een wijziging in de begroting verzekering tegen brandschade van gemeentegebouwen werd aangenomen na enige discussie over de kerkelijke bijdrage in deze. De haven- en kade- gelden zijn vrijgesteld van omzetbe lasting en het tegoed zal worden terugontvangen. Een door de Zan- gersbond aangevraagde subsidie werd afgewezen. De gratificatieregeling 1951 voor secretaris en ontvanger werd definitief vastgesteld. Adhaesie- werd betuigd aan het ver zoek van de gemeente Middelburg tot verhoging der provinciale bijdra ge in de krankzinnigenverplegings- kosten en' voorts aan het door het provinciaal bestuur gedane voorstel tot overdracht van de steiger aan het veer te Stavenisse voor een bedrag van 4500 ineens met onderhoud voor de gemeente. St. Annaland CHRISTELIJKE KLEUTERSCHOOL De Christelijke Kleuterschool t« St. Annaland hield haar jaarverga dering onder voorzitterschap van de heer G. J. Breas. Na opening op de gebruikelijke wijze las de secretaris, de heer Chr. Kalle het jaarverslag voor. Van het gemeentebestuur ont ving men 1500 subsidie. Het aan tal leden steeg van 35 tot 72, er zijn 8 begunstigers. Het aantal leerlin gen bedraagt thans 76. In de plaats van mej. J. C. van Dijke, die op 1 December om gezondheidsredenen ontslag nam, benoemde men mej. G. kens het jaarverslag' van de penning meester bedroeg het batig saldo over 1950 5.26 en over 1951 750..3 Er werden in het afgelopen jaar 47 stukjes van 100 Uitgegeven. Van het aldus aangetrokken saldo rest na de verbouwing en de aanschaf van meubilair nog 1S.42. De begro ting 1952 werd vastgesteld op 4085. Het aftredende bestuurslid, de heer Kalle werd met algemene stemmen herkozen. Met ingang van 1 April a.s. wordt de nieuwe school geldregeling van kracht. Het school geld wordt dan met een dubbeltje verhoogd. Bij de rondvraag wees de heer A. B. v. Dijke op de gevaarlijke hoek bij de woning van de heer Quist. Het bestuur zal een verzoek indie nen bij de gemeente om ter plaatse een bord „overstekende kinderen" aan te brengen. EEN WINKELWEEK. Van 31 Maart tot 7 April zal te Sint-Annaland een winkelweek wor den gehouden. Vele winkeliers uit de. ze gemeente hebben hun medewer king reeds toegezegd. Er zullen prachtige prijzen te winnen zijn. VOtTBAL Geen Willem ll'ers beschikbaar Yoor Nederlands elftal. Karei Lotsy, voorzitter van de K. N. V. B., die het afgelopen week end in Roosendaal sprak over „ama teurismen", zeide op een desbetref fende vraag, dat Willem II momen teel geen enkele speler beschikbaar stelt voor het Nederlands elftal. Dit in verband met het op handen zijnde kampioenschap. Hierdoor wordt bijvoorbeeld Mom- mers evenmin vrijgegeven als Jan van Roessel, van wie men veronder stelde dat hij gepasseerd werd omdat de oud-midvoor van Longa door <le Bond twee jaar geschorst geweest is. Voorlopig Nederlands elftal tegen Engeland-B. Het voorlopig Nederlands elftal, «dat Woensdag 26 Maart a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Engeland B speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Landman (Sparta). Achter: Odenthal (Haarlem) en Alberts (Vitesse). Midden: Wiertz (DWS), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH). Voor: Van der Kuil (VSV), Van Schqndel (SVV), Van Melis (Eind hoven), Lenstra (Heerenveen) en Clavan (ADO). Reserves: Kraak (Stormvogels), De Jong (ADO), Van der Tuyn (H DVS) en Van de Bogert (DOS). Als aanvoerder zal Biesbrouck fungeren. KORFBAL. Gouden jubileum van de K.N.K.B. zal op grootse wijze gevierd worden. In de Bondsraad van de Kon. Ned. Korfbalbond, welke Zaterdag en Zon dag jl. te Baarn vergaderde, is beslo ten het 50-jarig bestaan van deze bond in 1953 op luisterrijke wijze te vieren. Voor de herdenking van dit gouden jubileum is een feestpro gramma opgesteld, waarvan de hoog tepunten zijn, een internationaal korfbalkamp met deelneming van Engelsen. Belgen, Luxemburgers, Denen. Noren, Zweden, Duitsers en Nederlanders, stedenwedstrijden, een algemene seriewedstrijddag voor alle aangesloten clubs en internationale wedstrijden Nederland-België in Am sterdam en Groningen. Ook werd in de vergadering ge sproken over de medische sportkeu ring. Daar in verschillende rayons nog niet alle korfbalspelers zijn ge keurd is besloten de reglementaire safeties bij het uitkomen met niet- gekeurde spelers eerst met ingang van het seizoen 1952-1953 in volle omvang toe te passen. Competitie-indeling Zeeuwse Korfbalbond. In een enkele dagen geleden gehbu- den bestuursvergadering van de Zeeuwse Korfbalbond is de volgende indeling der twaalftallen voor de competitie gemaakt: Eerste klasse: Scampolo I. Zaam- slag; Seolto, 's-Heer Arendskerke; SSS, Colijnsplaat; Swift I, Middel burg; Tjoba I, 's-Heer Hendrikskin deren; TOGO I, Goes; VIOS, Krab bend ijke; Zeelaridia I, Krulningen Hansweert. Tweede klasse: Eendracht, Tholen; Olympia I, Wilhelminadorp; De Poel, 's-Heer Abtskerke; Swift II, Middel burg; Swift m, Middelburg; TOGO H. Goes; Vitesse I, Wolfaartsdijk. Derde klasse A: BKC, Breskens; KVL, Koudekerke; Stormvogels, Westkapelle; SVG, Groede; Swift IV, Middelburg; TOP, Arnemuiden; VK V I, Veere; Zuidwesters, Souburg. Derde klasse B: AKC. Aardenburg; Animo, Souburg; Atlas, Ritthem; Fortuna Oostburg: Madjoe, Vlissin- gen; Swift V, Middelburg; VKV II, Veere. Derde klasse C: DIOS, Driewegen; ELTO I, KapelleBiezelinge; ODS Baarland; Scampolo II, Zaamslag; Volharding Yerseke; VOPO, Borsse- le; Zeelandia II KruiningenHans- weert. Derde klasse D: ELTO II, Kapel - le-Blezelinge; Kats, Kats; Olympia II, Wilhelminadorp; Tjoba II, 's-H. Hendrikskinderen; VZOD, Wisseker- ke; WKV, Wemeldinge. Adspiranten A: De Poel, Scampolo, Swift A, Tjoba, VOPO, Zeelandia. Adspiranten B: Animo A; Animo R; KVL, Swift Snel, Swift Kwiek, VKV en Zuidwesters. In het kader van het nederlaag- tournooi van de Middelburgse korf balclub Swift werden de volgende wedstrijden gespeeld: Swift I Scampolo I 74; Swift IIScam polo II 72; Swift-Snel adsp.Ani mo adsp. 1—3. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Vlissingen III werd kampioen. Op eclatante wyzc heeft kampioen Lewedorpse Boys in de eerste klasse B afscheid genomen van de competitie. Sluis kreeg tegen «Ie kampioenen geen voet aan de grond. Domburg was echter baas boven baas, want het liet Groede met een 9—1 nederlaag naar huls gaan. Door dit resultaat staat Domburg nu definitief op do derde plaats. Zeelandia II nam via een magere zege op De Zeeuwen M de leiding in de reserve eerste klasse B weer van Clingc over. Biervliet II plaatste zich zelfs op de tweede plaats cn drukte daarmee*Sluiskil II iets verder in de put. Lowed. Boys I Noormannen I Domburg I Schoondrjke I Groede I 's H. A. Kerke 114 Sluis I 13 Walcheren I 12 II 10 2 14 13 14 14 2 22 51.25 3 19 46-24 3 16 35-23 5 15 43-36 4 15 35-34 6 12 41-37 24-46 0 0 12 0 7-57 Voor de Christelijke Culturele Kring „Jong Geluid" te Biezelinge sprak de heer R. Dieleman dezer dagen over de dichters Bertus Aafjes en Michel van der Plas. In Zoutespui nabij Axel hield de Christelijke School een ouderavond, die druk bezocht werd en waar de heer Flipse uit Zaamslag demonstreerde met de „onderwijs-projector". Het werk der leerlingen werd bezichtigd en er was zang en voordracht. In de maand Mei hoopt de ai'deliug Oost-Zeeuwsch-VJaanderen van tl» Ne derlandse Onderwijzersvereniging Jit Ter- tieuzen een gezellige avond te houden, zo besloot men op de onlangs gehouden jaarvergadering. Alle bestuursleden wer den herkozen. Er staat voor dit jaar ook een reis op het programma. Ook de heer Van Vliet, voorzitter van de Chr. Zangvereniging „Concordia" in St. Philip stand werd als zodanig her kozen op de dezer dagen gehouden jaar vergadering. De vereniging telt thans 32 leden. De heer I. Izeboud te Spijkenisse, die benoemd werd tot gemeente-ontvanger te Sint Pliilipsland heeft, voor deze benoe- 1 mïng bedankt. Ook de leerlingen van de O.L.S. I en de Chr. schooi te Sint. l'hilipslaud namen deel aan het veiligverkccrsexauien. Re. Goedegebuure tot onderwijzeres. Bljj- sultaten warén bevredigend. Onder de veestapel van P. A. Fase te St. Annaland werd mond- en klauwzeer geconstateerd. Zaterdagmiddag werden te St. Ann in land langs de Dorpsstraat de brandkra- nerr beproefd met gebruikmaken van slangen. Het was een nuttige oefening. Onder leiding van de heer D. P. van der Meet vergaderde de Vara-afdeling te Zonnemaire. Het jaarverslag werd goed gekeurd en het bestuur werd uitgebreid met de heren Jac. van Almkerk Stzn. en J. Bom. Daarna traden de Ambonezen op met muziek, zang, schetsjes en dansen. Het was een bijzondere attractie. Ds. G. F. v. d. Berg sprak te Renesse over de Stichting Vrederust en de arbeid onder de geesteszieken. De voordracht en ook de lichtbeelden gaven een juiste indruk van het werk in deze stichting te Bergen op Zoom. In een vergadering van het Ooster- lands kolenfonds onder leiding van de heer W. Bakker te Oosterland werd be sloten toe te treden tot de Ned. Coöp. verbruiksorganisatie afd. brandstoffen. Uit het financieel verslag bleek, dat er een winst is gemaakt van 417.44. De to tale omzet had een waarde van 33.174.04 over 1951. De heer J. v. d. Have Jac.zn werd in het bestuur gekozen en de heei C. Stoupen werd herkozen. Er zijn enige moeilijkheden, omdat de vereniging straks geen bergplaats meer zal hebben. Burgh besloot in de eerste klasse C de competitie met een 30 zegejop hekkesluiter Zonnemaire, terwijl Re nesse weer eens uit zijn slof schoot en via een -70 zege op Zierikzee Hf -de tweede plaats voor zich opeiste. Burgh I 16 14 1 1 29 73-22 Renisse I 16 8 1 7 17 48-20 Dreischor I 16 6 3 7 15 36-40 Zierikzee Hl 15 5 3 7 13 22-41 Zonnemaire I 15 1 2 12 4 16-72 Hulst II zorgde in de reserve eerste klasse A voor een verrassing door te gen E.M.M. II een puntje te verspe len. Hontenisse II zorgde cr voor niet achter te geraken en Klopte P.S.K. II met grote cyfers. Oostburg II zag zowaar kans Steen II de" punten af te snoepen. Ria W II werkte zich weer iets omhoog ten koste van Hoofd plaat H. Aardenburg II 15 13 1 1 27 52-23 Hulst II 14 11 3 0 25 89-14 Hontenisse H 15 10 1 4 21 64-33 Steen II 15 8 1 Oostburg II 15 E.M.M. II 13 Ria W H 15 P.S.K. II 15 Hoofdplaat II 15 LJzendijke II 16 6 17 50-34 7 15 36-37 6 13 44-35 4 1 10 9 31-55 2 3 10 7 23-67 3 1 11 7 30-74 3 1 12 7 14-62 VOtTBAL ZIERIKZEE Hl—RENESSE T 0—7. Zierikzee trapte af en hoewel het spel eerst gelijk opging, was het toch Renesse, dat de score door een schot van de rechtsbinnen opende (01). Na ongever 20 minuten spe len tekende de linksbuiten het twee de doelpunt aan (02). Voor de rust gelukte het de gasten voor de derde maal de doelman te passeren (03). Na de thee gaf Re nesse de toon aan. Linksbinnen en rechtsbuiten lieten de bal twee maal in het net verdwijnen. S.V.O.W.K. I—BURGH II 0—1. In een gelijk opgaande wedstrijd heeft S.V.O.W.K. I, dat met enkele invallers verscheen met een neder laag genoegen moeten nemen. Voor de rust werd niet gescoord en ook in de tweede helft zag het er gerui me tijd naar uit. dat men geen doel punt zou zien. Het was linkshalf R. Boot, die doelman Dekker met een ver schot passeerde. De blauw-witten stelden alles in het werk om gelijk te maken, maar de stoere Burgh-verdediging. waarin Menheere uit'olok, wist stand te hou den, zodat het einde kwam met een 01 zege voor de kampioenen uit de Westhoek. HARDWERKEND ZONNEMAIRE DOOR BURGH GESLAGEN. Burgh speelde in deze wedstrijd met vijf invallers, maar wist toch een ruime zege te behalen. Burgh had een grote veldmeerderheid, ter wijl bij de thuisclub het slechte plaatsen opviel. Het was Jac. Steur, die doelman Fierens wist te passe ren (01) Met onveranderde stand brak de rust aan. Na de hervatting werd het door Braam al spoedig 02. De rood-gelen boden verwoede tegenstand en Flohil brak enkele malen goed door, maar altyd stond er een Burgh-been in de weg. Ook een vrije trap van eGleijnse leverde geen doelpunt op. Burgh maakte er 03 van en met deze stand kwam het einde van deze eenzijdige wedstrijd. DAMMEN D.O.S. I—OUWERKERK I 7—15. In café Bodbijl te Dreischor werd een damwedstrijd tussen D.O.S. I en Ouwerkerk I gespeeld. De gasten wonnen met 715. De gedetailleerde uitslagen luidden: Freek RoggebandW. Vijverberg 11; Adrie RoggebandJ. Kodde 20; Rinus v. d. LindeC. Beije 0 2; Frans RoggebandA. Remeeus 0 2; J. J. FolmerPiet Boogerd 2; Joh. Schot-v. VeenM. Boo gerd 20; Leen JanssensFr. de Rijke 02; M. DorstC. Zorge 02; J. L. BoabrjlC. Kuyper 11; G. BalA. Vijverberg 02; Piet Rog gebandJ. P. Dekker 11, BILJARTEN BILJARTKA3IPI0EX SCHAPPEN. Voor het kampioenschap 1ste klasse libre van Schouwen en Dui- veland werden de laatste wedstrijden Jespeeld. De eindstand is nu: den Boer 10 193 11.36 42 5.88 9 204 11.92 61 5.84 7 216 11.69 25 5.41 6 213 10.91 34 5.12 6 215 10.69 33 4.97 4 241 9.55 32 3.97 0 250 8.46 23 1 Pac. Derkx degradeert nr: naar de 2de klasse. NEDER LAAG-TOERNOOI. De biljartclub VOE uit Zierikzee kreeg in haar eigen nederlaag-tour- nooi de eerste nederlaag te slikken, want Entre Nous zegevierde met 4 6. Volgende week wordt de laatste wedstrijd van dit tournooi gespeeld. MOTORSPORT Knobelrit op Noord-Beveland. Voor het eerst zal Noord-Bevelarid ook kennis maken met de motor- en autosport. Op Zaterdag 22 Maart a.s. organiseert de M.A.C. Inter-Scaldes namelijk op dit eiland een knobelrit. De start is om half vier te Kortge- ne. Verdere controles zjjn te Coljjns- plaat, Kats. Wissekerke, Kamperland en Geersdijk, L. Kanters A. Brand P. Vijverberg J. Sinke J. Berrevoets Jac. Clers Zeelandia II Biervliet II Clinge II Axel III Breskens III De Zeeuwen III Sluiskil II 9 6 2 111 21-12 9 6 1 2 13 27-15 10 5 3 2 13 26-11 11 4 2 5 10 23-24 7 4 0 3 8 21-18 10 3 1 6 7 16-24 10 0 1 9 1 9-39 Vlissingen III slaagde er in dc re serve eerste klasse G het kampioen schap te behalen door Goes III met 41 te kloppen. Yerseke II liet zich thuis zowaar verrassen door Luctor II. De eindstand in deze klasse luidt: Vlissingen III 12 10 0 2 20 56-17 Temeuzen III 12 9 1 2 19 41-21 Middelburg IH 12 8 1 3 17 47-33 Goes m 12 5 0 7 10 29-33 Yerseke II 12 4 1 7 9 19-32 Luctor II 12 3 2 7 8 20-37 Robur II 12 0 1 11 1 23-62 Kampioen Kruiningen II verspeel de in de tweede klasse A tegen Mid delburg IV zijn tweede puntje, maar een kampioen kan zich zoiets veroor loven. 12 2 0 27 49-19 9 2 1 20 41-19 6 3 3 15 37-30 5 1 8 11 32-35 4 2 6 10 37-33 2 1 7 5 23-37 2 17 5 13-28 0 2 8 2 19-50 Kruiningen II 14 Kwadendamme I 12 Middelburg IV 12 Noormannen II 34 Hansw. Boys II 12 R.C.S. Hl 10 Zeelandia III 10 Volharding II 10 In de tweede klasse B behaalde kam pioen Biervliet Hl een bescheiden ze ge op Middelburg V. Biervliet Hl Retranchem. I Zuidzande I Middelburg V Groede II 12 4 1 26 59-8 4 15 40-19 7 12 31-41 7 9 15-36 11 0 0 11 0 3-44 Zuiddorpe leed in dc tweede klasse C een verrassende nederlaag tegen Vogelwaarde II, waardoor de kansen van Hontenisse Hl. dat Graauw er onder hield, weer zijn gestegen. Zuiddorpe I 13 9 3 1 21 38-19 Hontenisse Hl 15 9 3 3 21 61-39 Koewacht H 1643911 31-41 Com Boys III 10 5 0 5 10 32-42 Graauw I 14 3 2 9 8 30-42 Vogelwaarde H 10 2 3 5 lx 15-25 x 6 winstpunten in mindering. Burgh H besloot de competitie in de tweede klasse D met een overwin ning op nummer twee S.V.O.W.K. Burgh TT 12 10 1 1 21 44-18 S.V.O.W.K. I 31 6 1 4 33 36-17 Renesse H 10 1 4 5 6 15-27 Dreischor H 11 1 2 8 4 17-50 Goes TV en Domburg H wonnen in de derde klasse A beiden weer, maar de zege van laatstgenoemde op Lewe- dorpse Boys H was maar krap. Domburg H 11 8 2 1 18 49-21 Goes IV 10 8 1 1 17 50-11 Lewed. Bovs H 11 2 0 9 4 18-40 Middelburg VI 10 1 1 8 3 13-58 E.M.M. IH kon in de derde klasse B tegen Retranchement H niet ver der komen dan een gelijk spel en kwam daardoor nog meer achterop. Sluis H 11 9 0 2 18 35-16 Breskens IV 9 6 2 1 14 35-10 E.M.M. IH 12 4 3 5 11 26-37 Oostburg Hl 9 2 0 7 4 26-31 Retranchement H 11 2 1 8 3 23-51 Hontenisse IV liet de laatste plaats in de derde klasse C over aan Graauw H. Hulst IH Rapenburg H Sluiskil Hl Steen IH Hontenisse IV Graauw H 14 13 0 12 8 1 13 4 1 15 5 1 4 1 1 26 93-19 3 17 39-33 8 9 29-48 9 9x 40-69 7 9 29-46 14 4 0 10 8 32-48 x 2 winstpunten in mindering. Nagekomen advertentie. Na een ziekte van ruim 2 maanden nam God uit ons midden weg, onze lieve Vader. Behuwd- en Grootva der de Heer MARINUS DE KOEIJER, Wedn. van C. C. KOSTER, in de ouderdom van bij na 77 jaar. Bergen op Zoom: P. J. DE KOEIJER. F. DE KOEIJER— SCHNEIDER. Yerseke: JOH. DE KOEIJER. P. M. DE KOEIJER- v. d. DORPEL. J. C. VAN ES- DE KOEIJER. JOH. VAN ES. D. M. DE KOEIJER. L. DE KOELJER— MARTEUN. Hardenberg (O.) C. A. VERMAST- DE KOEIJER. A. C. VERMAST. Yerseke: JOZ. DE KOEIJER. C. DE KOEIJER— SINKE, En Kleinkinderen. Yerseke, 16 Maart 1952 De teraardebestelling zal plaats hebben od Woensdag 19 Maart a.s., om 13 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13