NIEUWS UIT ZEELAND jT-genda Sport en wedstrijden PREDIKBEURTEN Zufin Zijpe WALCHEREN ZATERDAG 15 MAART 1952 PROVIN01ALE ZEEUWSE OOU RANT sweg te Middelburg Principebesluit van de Herverkavelingscommissie Naar wj] vernemen heeft de Her verkavelingscommissie Walcheren in een Vrijdag te Middelburg gehouden vergadering in principe besloten het Bureau Herverkaveling opdracht te geven om een begin te maken met de aanleg van de z.g. uitvalsweg. De ze zal lopen van de Seisweg nabij het abattoir naar de Seissingel te Middelburg. Dit weggedeelte wordt aangelegd tot het punt, waar de in de stad be ginnende uitvalsweg zich later zal splitsen in een verbinding met de Seisweg en een verbinding met de Noordweg. Wanneer het pian uitge voerd ls, behoeft het snelverkeer geen gebruik meer te maken van de veel te smalle begin-gedeelten van Seisweg en Noordweg. De verbinding van de Seissingel met de Noordweg (uitko mende b(j de coöperatieve boerenleen bank in St. Laurens) komt echter pas later aan de beurt. De eerste werkzaamheden ten be hoeve van de aanleg der verbinding Seisweg-Selssingel zullen bestaan uit het graven van bermsloten en_het maken van bermen. De Herverkavelingscommissie be sloot voorts het mogelijk te maken, dat in bijzondere gevallen door haar een bijdrage wordt verstrekt, wan neer een noodboerderij in verband met het herverkavelingsplan een an dere plaats moet krijgen. In de vergadering van Vrijdag werd voorts nog van gedachten ge wisseld over de migratie van Wal- cherse boeren naar de Noord-Oost- poldei'. Aan de directie van de N.O.P. is een lijstje gezonden van candida- ten voor de bedrijven, welke nog voor Walcherse grondgebruikers beschik baar zijn. Z.-Vlaamse middenstanders willen eigen bureau In het „Bonte Hert" te Hulst werd een bespreking gehouden tussen het hoofdbestuur van de R.K. Diocesane Middenstandsbond, dat voltallig aan wezig was, en de vertegenwoordigers van verschillende middenstandsver enigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze verenigingen zqn het met het beleid van de bond niet eens en wen sen een eigen afdeling met §en eigen bureau en directeur voor Zeeuwsch- Vlaanderen. De Zeeuwsch-Vlamingen brachten tal van grieven naar voren, welke nader bekeken en bestudeerd uilen worden. Des avonds werd een bijeenkomst van middenstanders ge houden, waarop in onderling beraad over tal van problemen van gedach ten gewisseld werd. Er werden vele vragen aan de hoofdbestuursleden ge steld. Men sprak o.a. over de P.B.O., de winkelsluiting, propaganda, enz. Na .afloop werden enkele films ge draaid. Beide bijeenkomsten stonden onder leiding van de heer B. Wilking uit Hulst. Middelburg kan wederom geld lenen Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben een aanbieding ontvangen van een geldlening van 673.200 voor de financiering van de bouw der 55 middenstandswonin gen aan de Nieuwe Vüssingse weg en de Piet Heinstraat. Het college stelt de gemeenteraad voor tot 't aan gaan van deze geldlening te beslui ten. In verband hiermee wordt Maan dagmiddag een spoedeisende raads vergadering gehouden. BENOEMING. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen is opnieuw benoemd tot tijdelijk lei aar aan de R.H.B.S. te Vlissingen. de heer J. C. Lodder. Grijpskerke JAARLIJKSE UITVOERING „HALLELUJA". De Chr. Zangvereniging „Hallelu ja" te Grijpskerke hield in de Ned. Herv. Kerk haar jaarlijkse uitvoering. Na opening door de voorzitter werd een gevarieerd programma afgewerkt Voor de pauze werden ernstige liede ren gezonden, afgewisseld door sa menzang met tegenzang van het koor. De koraal-cantate „Morgen glans der eeuwigheid" werd goed uit gevoerd. Na de pauze werd een opgewekt programma gebracht. Vooral de num mers „Het land van Holland" en „Des winters als het regent" vielen zeer in de smaak. Met het „Bloemen- lied" werd de uitvoering besloten. Vlissingen HENGELSPORTVERENIGING „VLISSINGEN". In het Herv. verenigingsgebouw te Vlissingen kwam de hengelsportver eniging „Vlissingen" in vergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer P. Velleman. Na behandeling der ingekomen stukken bracht secre taris J. Lindt verslag uit over de fi nanciële toestand van de vereniging, welke zich gunstig liet aanzien. De secretaris deelde verder mede dat de statuten van de vereniging de ko ninklijke goedkeuring hebben ver kregen. De lieren Velleman en v. d. Hoeven werden respectievelijk als voorzitter en commissaris herkozen. In de plaats van de heer Schoolmees ter werd als tweede secretaris geko- zerr'de heer M. F. D. Rouw. Het be stuur zal de data. voor de dit jaar te houden wedstrijden vaststellen. Een select gezelschap van radio grootheden trad op in het Concert gebouw te Vlissingen dat tot in de hoeken was gevuld met V.A.RA.- leden. Voor de tweede maal in dit seizoen kon men in Vlissingen de frestaties bewonderen van de Rain- lers Varianten, met Theo Uden Masman, Max van Praag, Marcel Thielemans en vele anderen. De voorzitter van de afdeling Vlis singen van de V.A.R.A., de heer J. C. Net opende de bijeenkomst, waarna de algemeen voorzitter van de V.A. R.A., mr. J. W. Burger, een korte propaganda-rede hield. Van ie 280.000 VA.R.A.-leden telt Vlissingen er momenteel 1276. Daarna hielden de Ramblers met muziek en show de aanwezigen aangenaam bezig. Flip en Tony kweten zich verdienste lijk van hun moeilijke taak de jodel- zangeres Olga Lowina te vervangen. Ook de populaire liedjeszanger Mux van Praag en de voordrachtskunste naar Otto Sterman oogstten veel succes. Jany Bron en Wim Popping zorgden sanien met Marcel Thiele mans voor de vrolijke noot in het programma. Aan het slot bood de afdelingsvoorzitter de dames-artisten een doosje Zeeuwse boterbabbelaars aan. JUBILEUMVERGADERING De Ned: Centrale Bond van Chris telijke Arbeiders (sters) in de bedrij ven van Voedings- en Genotsmidde len afdeling Vlissingen hield een ver gadering onder voorzitterschap van de heer P. de Nooijer ter viering van het 25-jarig bestaan. In zijn openings woord wees de voorzitter op de strijd om een lonende prijs voor het brood en op de vleesoorlog welke het de slagers in Vlissingen nog steeds moei lijk maakt. Uit het verslag van de secretaris, de heer A. D. Vreeke, waaraan een historisch-overzicht van de voorbije 25 jaar voorafging, bleek dat de afdeling thans 80 leden telt. Twee der oprichters van de afde ling, de heren J. den Engelsman en Jac. van Soelen mochten een souve nir in ontvangst nemen. De 2.e bonds voorzitter, de heer J. van Soelen reik te aan de heren J. Fregeres en W. Polderman het gouden insigne van het C.N.V. uit ter gelegenheid van hun 25-jarig lidmaatschap. De heer Polderman ontving boven- MIDDELBURG. Vandaag Concertzaal: Solistenconcours: Schuttershof: Uitvoering „Crescen do": St. Pieterstraat 15: Ledenverga dering afd. Middelburg Centraal Ge nootschap, 4 uur; Electro: .Alice in Wonderland" en „Lcntesymphonie" a. 1.), 3, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Vrouwen zonder naam", (18 jr.), 8 uur. Morgen Ned. Koffiehuis: Humanistisch Verbond. „De huidige cultuurcrisis in de beeldende kunst", 10.30 uur; Elec tro: 2, 4. 7 en 9.15 uur; Schouwburg: 2,30 en 8 uur, dien twee boeken over de geschiede nis van de Christelijke Vakbeweging voor het vele werk dat hij als pen ningmeester voor de afdeling ver richtte. Zftn echtgenote kreeg een schemerlamp. De heer J. Marijs sprak als voorzitter van de Christe lijke Besturenbond, waarbij hij het grote aantal jeugdleden hoopgevend voor de toekomst noemde. Van de heer D. Herjboer ontving de heer Pol derman namens de afdeling Vlissin gen van de moderne zusterorganisa tie een ingelijste foto. De heer Jac. Boogaard ieliciteerde de afdeling na mens de R. K. Bakkersgezellen en bood een bloemstuk aan. Uit naam van het hoofdbestuur sprak tenslot te nog de heer Jac. van Soelen. JAARVERGADERING WIT.GELE KRUIS De afdeling Vlissingen van het Wit-Gele Kruis hield haar jaarver gadering welke goed was bezocht on der voorzitterschap van de heer J. C. Limonard. Allereerst vertoonde men een kleurenfilm' over het werk van de Kruisvereniging op Curagao. Zuster Vernimmen sprak een propa gandistisch woord waarin zij er op wees, dat het zich uitbreidende werk aller medewerking vraagt. De heer F. Schets dankte het bestuur voor de grote activiteit, die het in 1951 aan de dag legde. In het be stuur werden de heren J, v. d. Vate en F. Cortvriendt herkozen. Middelburg AFLOOP VERKOPING Door notaris J- L. van der Harst te Middelburg werd in het openbaar verkocht het huls met tuin aan de Segeersweg 64, benevens 28 are 45 ca tuingrond, gelegen naast het huis Segeersweg 50 aan de heer J. H. Gabriëise, kantoorbediende te St. Laurens q.q. voor de som van 4700 en het huis met tuin aan de Segeersweg 50 aan de heer F. de Trogje te Hoensbroek, voor de som van 2500. ONEERLIJKE DIENSTBODE. De Dolitie tè Middelburg heeft de 17-jarfge dienstbode J. A. F. aange houden. die zich in de instelling, waar zij werkzaam was. heeft schuldig ge maakt aan diefstal van textielgoe- deren en een aantal portemonnaie's met inhoud. In één der door haar gestolen beursjes bevond zich een be drag van 50.—. DE TREKHONDEN ZIJN UITGESTORVEN. Vrijdagmorgen zou in de Graan- beurs op de Dam te Middelburg de jaarlijkse verplichte keuring van trek honden worden gehouden. Politie en dierenarts wachtten echter tevergeefs: er werd geen enkele hond naar de keuring gebracht. In de stad. waar enkele tientallen jaren geleden nog tachtig van deze dieren hun slaven arbeid verrichtten, blijkt de trekhond gelukkig uitgestorven te zijn. St. Laurens JAARFEEST GEREF. JEUGDVERENIGINGEN. De Geref. Jongens, en Meisjesclubs „Benjamin" en „Het ontluikende le ven" te Sint Laurens vierden Donder dagavond het jaarfeest onder leiding van de heer J. Koole Mzn. Na een inleiding over Bijbelse en vaderlandse geschiedenis werd de avond gevuld met zang en enkele schetsjes. Ds. C. Boon eindigde met dankgebed. Zoutelande BRANDWEEREXAMEN Door de brandweerinspectie uit Breda werd te Zoutelande het exa men afgenomen ter verkrijging van het diploma brandbestrijding. De twaalf leden welke de afgelopen win ter hiertoe een cursus volgden onder leiding van de heren Schuitemaker en van IJzeren uit Middelburg slaag den allen. Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERDAGING DER BESLISSING OP EEN VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. der gemeente Vlissingen, gc- t op het verzoek, onder dagtekening van 22 Januari 1952 ingediend door W Stroo te Vlissingen, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het vestigen van een inrichting voor het breken, enz. van ko len, waarin zullen worden geplaatst een kolenzeef, een breekmachine en een elevator, welke worden gedreven door een electromotor van resp.: 0,5; 2,5 en 15 P.K. in het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie E No. 916, plaatselijk gemerkt Lange Zelke Nos. 12—14; Overwegende, dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen, bin nen de termijn, bepaald in art. 8, eerste der Hinderwet, op grond dat het technisch onderzoek nog niet is beëin digd; Gelet op art. 8. tweede lid, der Hin derwet; besluiten: De beslissing op voor meld verzoek te verdagen. Vlissingen, 10 Maart 1952. Marktberichten VEILING WALCHEREN. 14 Maart: Aardappelen: Meerlanders 9.90—10.60. Koopmans Blauwe 8.90—11.60. Bintjes 8.40—10.20. Fruit: Jonathan 25—62. Winston 5657. Golden Delicious 4478. Goudreinet 44— 02. Bellefleur 12. St. Remy 44—40. Groenten: Spruiten 2565. Rode kool 7—19. Boere kool 6—9. Sav. kool 8—29. Prei 13—29. Uien 5—33. Witlof 34—71 Peen 4—15 Snijsla 47—1.27. Radijs 21 Sla (glas) 17—27. Bloemkool 68. Witte kool 7—10. Andijvie 82—88. Kroten 3—22. Sjalot 13—14. Spinazie 69—1.00. Rabarber 55—71. Veldsla 17. Koolrapen 24. FILMS IN ZEELAND Twee films van Disney Alice In Wonderland, een Ameri kaanse tekenfilm van Walt Disney. In de Angelsaksische landen is Walt Disney wel verweten, dat h(j niet het verhaal ondergeschikt heeft gemaakt aan zijn eigen grillige opvattingen, maar wij in Nederland waar Carroll's boek nimmer grote bekendheid ver wierf, voelen dit bezwaar minder en kunnen ons dan ook met groot ple zier overgeven aan de avonturen van de Madhatter, de March Hare, de Cheshirekat en al die andere perso nages, zoals Disney deze zag. De film bevat kostelijke momenten, zoals de dwaze theepartij, en de kleuren zijn buitengewoon goed. (Electro, Middel burg). Ook Lentesymphonie (Nature's Half- acre) van Wait Disney is een ju weeltje van filmkunst. Meesterlijke opnamen, uitstekende kleuren en een geestig commentaar maakten deze film tot een bijzonder document. (Electro, Middelburg). Lente op het jjs( Frühling auf dem Eis), een Oostenrijkse film van G. Jacoby. De grootste iisballetten en andere qsattracties, maken deze show film tot een genoegeljjk amusement. De schoonrijdster Eva Pawlik speelt en schaatst de hoofdrol en naast naar ziet men twee bekende figuren, die lang op het doek ontbraken, terug: Oskar Sima en Hans Holt. De muziek genoot een goede vertolking door het Weens Symphonie-orkest. (Alham- bra, Vlissingen). Vrouwen zonder naam (Donna sen- za nome), een Italiaanse film van Géza Radvanyi. Engels, Duits, Italiaans, Frans en Joegoslaviscli wordt gesproken in de ze boeiende film over het wel en wee van een aantal vrouwen uit verschil lende landen, die door het noodlot, zonder identiteitspapieren te bezitten in een kamp bijeen zjjn gebracht. Voortreffelijk spel geeft Valentine Cortese te genieten als Anna en zeer goed zijn ook Simone Simon als de Frangaise Yvonne, Frangoise Rosay als Belgische gravin, Gina Falken- berg. Vivi Gioi en Gino Cervi als een zame bewaker. (Schouwburg, Middel burg). Daar zul je voor boeten (I'll get vou for this), een Engelse film van Joseuh M. Newman. Geoige Raft, Coleen Gray en Enzo Staiola spelen in deze sensatiefilm over een Amerikaanse speler, die ten onrechte van moord wordt verdacht en er in slaagt een bende onschade lijk te maken. (Luxor, Vlissingen). AUTOMOBILISME: Brabant grensrit 1952 gestart De Brabant grensrit 1952 gcorga- .üseerd door de regionale automobiel- sportclub .Zuid" onder de auspiciën van de K-tf.A.C- Is Vrijdagavond om 19.01 uur gestart door de burgemees ter van Tilburg, baron E. H. M. van Voorst tot Voorst. Als eerste schooi de Lancia Aurelia van mevrouw T Puyenbroek-Vroom met als kaartle zer lr. L. Kaekcbcke de poort van Tilburg'8 stadion uit om dc minuut gevolgd door de andere 195 deelne mende equipes. Deze Brabant grens rit onderscheidt zich van de vorige. In die zin dat het af te leggen traject van ruim 800 kilometer gesplitst is in 4 etappes, die zich U de vorm van een klaverblad rondom de centrale plaats Tilburg uitstrekken. Iedere Adverienlxe Burgerlijke Stand AAGTEKERKE. Bevallen: J. MaljaarsMelse, z. MELISKERKE. Bevallen: T. Francke—Hollebrandse. WisseLouws, z. Overleden: N. de Korte, 73 man van Kodde. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen is te Middel burg te bereiken mevrouw G. Pel Meilink, arts, Rouaansekaai 11, tele foon 2585. Te Vlissingen de heer A. J. van Koo- ten, arts. Koudekerkseweg 78, tele foon 2525 Te Veere, Serooskerke en Oostkapel- le: dr. Reijnders Schilt arts te Se rooskerke, Dorpsstraat 46. telefoon K 1189212, te Koudekerke, West- kapelle en Zoutelande de heer L. Sloos, Koudekerke, Middelburgsestr. A 61, telefoon K 1185—231. APOTHEKEN Middelburg: Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133, telefoon 2538. Vlissingen: Apotheek A. J. van Oc- kenburg, Walstraat 54, telefoon 2010. WALCHEREN ZONDAG 16 MAART 1952. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2 ds. Bouw; Biggekerke 10 ds. Wagener, 2 ds. Witteveen (HD.) Domburg 10 ds. v. Willenswaard, 7 ds. Richard; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. Win terswijk; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v. Dijl, 2.30 ds. Durkstra, 10 Jeugdk.; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 7 ds. v. Dijl. 10.15 Jeugdk.; Meiiskerke 10 de heer Barnard, 7 ds. Oosthoek (jeugdd.)Middelburg Oostkerk 10 ds. v. Woerden, 7 ds. Smits; Concertzaal 10 ds. Smits; Electro-bioscoop 10 zangdienst; N. en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijn- acker Hordijk; Oost en West-Sou burg 9.30 en 7 ds. de Stoppelaar, 11 ds. Spijkerboer; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. v. Willenswaard; Ritthem 10 ds. Muller, 2.30 ds. Hart jes; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind (H.D.); St. Laurens 10 en 6.30 ds. Kalkman; Veere 10 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Hartjes, 5 ds. Maas; Engelse Kerk 9.30 voor jongeren; Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Sneller; Havendorp 10 de heer Dronkers; Vrouwenpolder 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 lees- dlenst, 2-30 ds. Oosthoek; Zoutelan de 9.30 ds. Witteveen, 2.30 ds. Wage ner. Eglise Wallonne. Middelburg 19 dans l'Eglise menonite monsieur ie Pasteur J. Risseeuw. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 ds. Pontier, 2.30 leesd.; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshoutj Meiiskerke 9.30 leesd., 2.30 ds. v. Nes; Midueiburg (Hofplein) 9.30 ds. v. Til, 2.30 ds. Meister; (Noorderkerk) 9.30 ds. Meister, 5 ds. v. Til; Lutherse kerk (.15 ds. Veldkamp; Oost en Wesl- Souburg 9.30 en 2.30 ds. Verschoor (H.A. en Dankz.); Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 ds. Boon. 2.30 ds, v. Til; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwen polder (Ned. Hei-v. Kerk) 9.30 en 4 cand. Scholten; Westkapelle 9.30 ds. v. Nes, 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 ds. Krijtenburg; Vlissingen 8 en 16.45 ds. Krijtenburg. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meiiskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9-30, 2 en 6.30 Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 lees- dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.3C leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Ver. van Vrijz. Herv. Middelburg 10,15 ds. Metz; Vlissingen 10.45 ds. Ligthelm. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10 ds. v. Empel; Vlissingen 5 ds. v. Em- pel. Doopsgez. Gem. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 dr. Schreuder (Amsterdam). Herat. Apost. Zendingsgem. Vlissin gen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 Evang. v. d. Poel. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. samenk. 7.30 verlossingssamen komst o.l.v. "luits Ligtelijn; Vlissin gen 10 Heil. dienst, 3.30 openl. sa menk., 7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. Ranselaar. Het Kruisleger. Middelburg 10 Wij- dingsdienst, 12 Zondagsschool, 7.30 Evang. samenkomst. Zaterdag 8 Bid stond o.l.v. stafk. P. Bakker. Om de luistei bijdrage De Rotterdams. rechtbank1'' heeft Vrijdag in hoger beroep behandeld de .aak ren de 47-jari"» ambtenaai ter secretarie W. C. H. uit Vlaardin* gen die gee« "-'""-""•cis had geplakt •m daarom door de Schiedamse kan tonrechter. werd veroordeeld tot 6 boete of twee dagen hechtenis. Verdachte gaf toe «"een radloze- gels te hebben geplakt. De officier van justitie merkte op, dat een Lon- dens Koninklijk Besluit van 28 No vember 1944 in 1945 verbindend ls feworden, nadat het door een veran- ering in October 1945 was gewijzigd. In het besluit stjnd, dat een perio dieke luister-bijdrage was verschul digd. Hij vroeg bevestiging van het vonnis. Geen 150 maar 100? Uitbreiding Tweede Kamer in gevaar Volgens „Het Parool" lijkt het meer meer waarschijnlijk, dat de oppo sitie, welke in de Eerste Kamer tegen uitbreiding van het aantal Tweede- Kamerleden van 100 op 150 bestaat, tot gevolg zaJ hebben, dat ook dit deel van de voorgenomen grondwetsherzie ning geen doorgang zal hebben. De Tweede Kamer zou in dit geval uit 100 afgevaardigden blijven bestaan. Voor de partijen, die alle de voor bereidingen voor de Tweede-Kamer verkiezingen in Juni a.s. op de hoge waarschijnlijkheid van 150 parlemen tariërs hebben gebaseerd, brengt deze ontwikkeling nieuwe moeilijkheden mede. Voor de partijtjes, die op een verlaging van de kiesdeler tot onge veer 35.000 speculeerden, kan het een vernietigende slag zijn, aldus genoemd blad. Senator Connally wü er mee stoppen.... DEBAT OVER DE AMERIKAAN SE HULPVERLENING De commissie voor buitenlandse be trekkingen van de Amerikaanse se naat is Vrijdag begonnen met de be handeling van Truman's boodschap, waarin hij het congres verzoekt in het nieuwe belastingjaar een bedrag van 7900 millioen dollar toe te staan vooi de Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland. ,.WQ kunnen niet aan de gang blij ven met het schenken van grote be dragen aan Groot-Brittaniiië, Frank rijk en andere landen, indien deze niet tot zelfverdediging bereid zijn" riep de democratische senator Tom Connally en voorzitter van do com missie, bij de behandeling van de boodschap geprikkeld uit. etappe heelt Tilburg als begin- cn eindpunt en de organisatie is zodanig ingericht dat Iedere Jeelnemer bij el ke etappe-finish het klassement oer vorige etappes In handen krijgt zo dat men steeds op de hoogte is van zgn positie ten opzichte van de ande- •e deelnemers. Vooi zover thans bekend heeft slechts één equipe de strijd gestaakt en wel die van J M Ruperts en A M. Veldhuis, resp. uit BloemendaaJ cn Rotterdam (Studebaker). Hun wagen sloeg bij Baarlc Nassau over de kop. BOKSEN Ray Robinson blijft wereldkampioen HIJ VERDIENDE EEN DOLLAR De wereldkampioen boksen midden- gewicht Ray Robinsor heeft tc San Francisco in een party over 15 rou- den op punten gewinnen van Carl „Boho" Olson uit Honolocloc. Bh deze wedstrijd stond Robinsons titel op hef spel. De wereldkampioen had zfin wedstrijd tegen Olsen nogal licht opgeromen. Men zae hem aan allerlei diners cn !n bileenkoms'en van de society terwijl hn soms op straat het publiek vermaakte met ziin tapdansen. Aan dit gevecht verdient Robinson één dollar, maar hij heeft voor deze dollar hard moeten vechten. Zijn techniek was echter superieur aan die van Olson. HOCKEY OVERZICHT 2c KLASSE A EN- PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Rapidity 14 gesp. 26 p.. Forward II 14 gesp. 17 p.. Cadetten 13 gesp 15 pt.; D.E.S. I 14 gesp. 12 p.: Liberty 12 gesp. 10 p.. Zwart-Wit III 13 gesp. 9 p.. Mid delburg 13 gesp. 9 p. en Push II 13 gesp. 8 punten. De bezetting van de onderste plaats gaat dus tussen. Liberty, Zwart-Wil, Middelburg en Push II. Zwart-Wit speelt haar laatste wed strijd in Dongen tegen Liberty. Het zaJ een spannende strijd worden en ons inziens heeft Zwart-Wit de mees te kans- Push II krijgt de outsider Ca detten en zal met enthousiasme en strijdlust zeker een kleine overwin ning kunnen behalen Middelburg heeft een vrije Zondag en ziet met grote belangstelling de verrichtingen van de andere clubs te gemoet. Mogelijk, dat nog enkele be slissingswedstrijden noodzakelijk blie ken. De Middelblirg dames gaan een flin ke nederlaag tegemoet in Tilburg, te gen de kampioene Were Di IL WIELRENNEN Ronde van Nederland dwars door België De Ronde van Nederland 1952 ver oorlooft zicb een langduriger uitstap je over de grenzen Ian die var. bét vorig jaar Nadat zi) de eerste dag zoals gemeld, in Etten is gearriveerd, zal ze reeds Dinsdag de douane Das seren en haar weg zoeken naar St. Niklaas, dat ook vorig jaar als étap peplaats fungeerde. Ook de volgenae dag blijft dc ronde op speciaal ver zoek, nog de gast van onze Zuider buren. Waar de derde étappe zal ein digen. staat nog niet vast. maar het zal wel Tongeren worden, of anders Hasselt. Op de vierde dag worden twee halve étappes verreden, beide met aankomstplaatsen in Nederland. De Ronde zal dan namelijk via Zuid- Nederland weer naar haar bakermat terugkeren. HANDBAL Hellas naar Eindhoven Het handbalprogramma voor a.s. Zondag luidt: District Zuid le klasse: Dames: Eind hoven—Hellas. Heren: Eindhoven Hellas. District Zuid 2e klasse: Dames: Wal cheren—De Zeeuwen. Heren: Tonldo -E.M-M. Afd. Zeeland le klasse: Dames: Vol harding—Hellas III. Olympus II- Wal cheren Q. Marathon II—De Zeeuwen IL Heren: Hellas IV-E-M.M. IL VAN TOT Donderdag jL vierde het echtpaar C. Stroosnljder-Stevense te Schore zijn 50- jarige echtvereniging. Onder grote belangstelling werd te Wemeldinge het stoffelijk overschot van A. P. Bakker ter aarde besteld. Voor het eerst te Wemeldinge werd een heilsoldaat met korpseer begraven. In de Chr. school „Kakeldans" te Yer- sckc werd een ouderavond gehouden, waarin de heer J. Jonkheer het onder werp ..Hardegarijp-een teken" behandel de. Nadat de ouders het werk van de kinderen bezichtigd hadden declameerden de leerlingen Afrikaanse gedichtjes. Onder leiding van mevr. Vrijlandt werd te Borssele een ouderavond van de openbare lagere school gehouden. In de pauze werd het werk van de leerlingen bezichtigd. Te Schore hield de oranjevereniging onder leiding van de heer W. Bierens haar Jaarvergadering. In de kas was een batig saldo aanwezig. Als bestursleden werden herkozen de heren A. Leys en W. J. Bierens. Besloten werd eind Juli een kinderfeest te organiseren. Voor het diploma kraamverzorging slaagden aan het Internaat te Hulst de dames J. v. d. Zande uit Nieuw Namen M. Bun uit Hontenisse en A Boutens uit Aardenburg. De amateur-toneelspeler Jo de Block uit Cllnge vierde dezer dagen zijn 35-ja- rig toneeljubileum. De .Lustige Hengelaars" te Hulst zal vanavond om acht uur in de Bruyns res taurant een belangrijke vergadering hou. den, tijdens welke verschillende vissers, problemen besproken zullen worden. Te Aardenburg hielden de Jong Her vormden, de Ned. Herv. Zondagsschool .en de padvinders een jeugdavond. Ver schillende schetsjes werden opgevoerd waarna de heer Beun voor orgel- en de heer Vermeulen voor accordeonmuziek zorgden, Ds. Blom sloot de avond. De voetbalvereniging Tholense Boys vergaderde te Tholen. In de kas was een tekort van f 283. Bij acclamatie werden de heren Joh. Deurloo en M. Korsman tot bestuursleden herkozen. Wegens het grote aantal leerlingen dat per 1 April a.s. naar de openbare lagere school te Scherpenlsse gaat, zaï het gymnastieklokaal als leslokaal wor den gebruikt De collecte voor de „Macht van hei kleine" in de Ned. Herv. Kerk te Scher penisse heeft f 66.45 opgebracht. De collecte in de Ned- Herv. kerk te Ellewontsdijk heeft op biddag voor hei gewas f 66.06 opgebracht De zangvereniging „Schoondijke's Ge mengd Koor" maakte een artistiek uit stapje Men ging naar de Opera In Gent waar de opvoering van „Manon" werd bijgewoond. In tal van Zeeuwse gemeenten maken enige zakelijk aangelegde lieden er een gewoonte van om ongevraagd foto's var. woonhuizen e.d. te maken, welke foto's dan later op een wandbord geplakt en van een onderschrift voorzien aai. de be woners te koop worden aangeboden. Wan neer men weigert de borden te kopen dalen de prijzen hiervan zo aanzienlijk dat diegenen die tegen de hogere prijzen geen bezwaar hadden zich terecht gedu peerd voelen. Al te vlot kopen ls dus niet gewenst Aan mej. M. P. Boon te Sint Lauren; werd door de Geref. Opleidingsschool voor gezinsverzorging te Amsterdam praktijkdiploma Gezinsverzorgster uitge reikt. KERKNIEUWS Ds. P. MOERMAN TE AMERSFOORT 70 JAAR Zondag 16 Maart a.s. noopt ds. P. Moerman, emeritus predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Nieuw Loos- drecht en thans wonende te Amers foort de leeftijd der sterken te berei ken. Ds. Moerman werd 16 Maart 1882 te Hillegersberg geboren en werd 27 Maart 1897 toegelaten als kwekeling aan de school ter opleiding van on derwijzer en onderwijzeressen in de schooi met de Bijbel te Rotterdam. Aangezien net zijn bedoeling was om predikant te worden bezocht de heer Moerman naderhand het gymnasium te Schiedam en studeerde vervolgens aan de Rijks Universiteit te Leiden. Nadat cand. Moerman op 23 Decem ber 1908 onder voorzitterschap van wijlen prol. dr. H. M. van Nes van Leiden z(jn voorstel had gedaan, werd hij 10 November 19U9 door het Pro vinciaal Kerkbestuur van Zuid-Hol land toegelaten tot de Evangeliebe diening in de Ned. Herv. Kerk 4 No vember 1910 verbond cand. Moerman zich, na vooraf te zijn bevestigd door wijlen ds J. C. KJump van Hillegers berg aan ztjn eerste gemeente Kats op Noord-Beveland. 26 Januari 1919 verwisselde de ïuDilaris deze gemeen-- te met die van Moerkapelle. vanwaar hij 2 Juli 1922 naar Stavenisse ((clas sis Zierikzee) vertrok. 27 Januari 1935 verbond ds Moerman zicb aan zijn vierde en laatste gemeente Nieuw Loosdrecht, welke hg diende tot 1 Mei 194'', toen hem op 65 jarige leef- tgd emeritaat werd verleend. Na zjjn emeritaat vestigde de jubilaris zich metterwoon te Sirjansland (classis Zierikzee). waar hij nog enige jaren werkzaam ls geweest als hulppredi ker. Tgdens z(jn verblijf in Stavenisse was ds Moerman scriba-quaestor van de ring Tholen; en lid van het clas sicaal bestuur van Zierikzee. Van October 1922 Maart 1925 en van Ju» 1927 April 1933 was ds Moer man consulent van Sint Annaland; Van Maart 1935 Februari 1938 en van Juni 1946 Januari 1947 consu lent van Tienhoven (Utr.).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3