Dr. A. GRIJNS WAAKTE 25 JAAR OVER DE ZEEUWSE OESTERS Zeeuwse Almanak UbVijtt 19«onde ^a\menoMey,eW UR/Gltl Kop op! Steek 'n sigaar op! MIJ. ZEELAND EN VLISSINGEN ZEEUWSE BEDRIJVEN HEBBEN ZEER GOEDE VEEBEZETTING POPENT "OOM *yj"iïuJs «S0& PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 14 MAART 1952 EEN JUBILERENDE BACTERIOLOOG. Sinds 1906 geen ziektegevallen door het eten dezer delicatesse In zün woning aan de Halsterseweg te Bergen op Zoom zal Zaterdagmorgen Dr. A. Grüns, bacterioloog bü de dienst Visserijen op de Zeeuwse Stromen, gehuldigd worden, in verband met zijn 25-jarig ambtsjubileum. Het liefst had de jubilaris gezien dat dit jubileum geen ruimere bekendheid had gekregen. ..Ik timmer nu eenmaal niet aan de weg" was de opmerking van dr. Grüns, toen wij hem opzochten in zjjn laboratorium aan de Wittoucksingel. Hij ver telde er toen echter niet bij, dat hü niet aan de weg behoeft te timmeren, omdat de arbeid van hem en zijn staf dit onnodig hebben gemaakt. Iedere oesterkweker zal wel weten, wat het werk van dr. Grüns heeft be tekend voor de oestercultuur. De oprichting van de dienst had ei- genlük een onprettige voorgeschiede nis. In Engeland hebben de aftreden de burgemeesters de gewoonte, de vooraanstaande personen uit hun ge meenten een banket aan te bieden. Dit gebeurde ook in 1902 te Winchester en Southampton. Van de ruim 130 gasten werd de helft ziek na het nut tigen van oesters. Bü ongeveer tien procent van de patiënten werd typhus geconstateerd. De oesters waren gele verd door een Engelse handelaar. Toen een onderzoek naar de herkomst van de oesters werd ingesteld, bleken deze te zyn gekweekt in een kanaal in En geland, waarin rioolbuizen uitmond den. De riolering leidde naar enkele woningen waar8 a 9 typhuspa- Uënten werden gevonden. Het gevolg was. dat de Engelsen angst voor oes ters kregen. DE CERTIFICATEN. De toenmalige Nederlandse minister van financiën zag het gevaar dat de inkomsten uit de pachten van de oes terpercelen zouden dalen, wanneer er geen exportmogelykheid zou zijn. Daarom stelde hij een commissie in, die advies moest uitbrengen over de mogelykheid om de zuiverheid van de oesters te bevorderen. Deze com missie adviseerde de oesterpercelen bacteriologisch te doen onderzoeken. De voorzitter van het Bestuur der Visserij op de Zeeuwse Stromen, mr. Fokker, burgemeester van Zierikzee, had reeds tevoren de oesterpercelen en -putten doen controleren en inde len naar zuivere en besmette percelen en putten. Zo ontstond het laborato- i-ium, waarvan dr. Grijns thans 25 jaar de leiding heeft. De opzieners te wa ter en de controleurs te land nemen geregeld monsters en zien er nauwlet tend op toe. dat geen oesters van be smette percelen worden aangevoerd, die niet eerst op vrye percelen in quarantaine zijn geweest. Bij elke te verzenden partij wordt na controle een certificaat van onbesmetheid af gegeven. Voor de handel is het van het grootste belang dat men in het buitenland vertrouwen heeft in de zuiverheid van de Zeeuwse oesters. Sedert 1906 heeft zich geen enkel ziek tegeval voorgedaan na het nuttigen van onze oesters, waarmee dus de grote waarde van het certificaat wel duidelijk is aangetoond. - Deze resultaten geven dr. Grijns als bacterioloog zeker reden om met te vredenheid op de afgelopen periode terug te. zien. Anderzyds bekleedt hü een functie, waarin hij eigenlijk geen „zichtbare" successen kan boeken, zo als bijv. een bioloog die een ziekte weet te bestrijden. Hoewel in de afgelopen kwarteeuw het aantal besmette percelen ongeveer gelyk gebleven is, zal op de lange duur als gevolg van de steeds toene mende bevolking toch een verdere verontreiniging door afvalwater gaas optreden. Hieraan, zal zonder grote kosten hetgeen economisch niet ver antwoord zou zijn niets te doen zijn. zodat steeds geretireerd moet worden wanneer gevaren opdoemen. Dit zou Noors motorschip bij Bath aan de grond. Gisteravond is het 3000 ton me tende Noorse motorschip „Bolt" na bij Bath op de slikken gelopen. Het schip was afgeladen en op weg van Antwerpen naar zee. Sleepboten van de Antwerpse bergingsmaatschappij „Union de Remorquage" zijn ter as sistentie uitgevaren. Later wera. gemeld, dat het schip met behulp van twee sleepboten' is vlot gekomen. VOOR GEEN OOÜD Ge moogt dan soms beweren, dat het gezegde „die goeie ouwe tijd" maar een fictie is en dat het vroeger ook niet altijd brood met bruine sui ker was: in Kortgene nullen ze u dat beslist niet nazeggen. Zo zullen vooral de vroede vade ren nog wel eens terugdenken aan de „tijd van toen". Want in Kortgene kennen ze eerst sinds 192Jj een ge meentehuis en voordien kwamen de bestuurderen bijeen inde Stads- wijnkelder! Het moet in die dagen een ongekend genoegen geweest zyn om deel te mogen uitmaken van de gemeenteraad. Wij' zouden ons kun nen voorstellen, dat de voorzitter meer dan strikt noodzalcelijk was, zijn raadgevers bijeenriep voor een spoedvergaderingDe behandeling van de begroting moet beslist een feestelijk tintje gekregen hebben, al zal de post „onvoorziene uitgaven" wel eens in het gedrang Zijn geko men. Raad in de wijnkelder 1 Geen bode met kopjes dampende thee, maar een kastelein met rinkelend glaswerk De voorzitter niet aan een afzonder lijke tafelmet slechts de wethouders plus secretaris in zijn onmiddellijke omgeving, maar gezellig aan de rón de tafel Hoe licht moeten de beslissingen zijn gevallen en op welk een mous serende toon zullen de debatten ge roerd zijn. Raad in de Stadswijnkelder 1 Van «eer toy voorzit ter van die raad waren geweest, hadden wy voor geen goud een gemeentehuis 1 villen hebben.... als een minder aangename kant van het werk van dr. Grijns kunnen wor den gezien. Niettemin ziet de jubilaris met genoegen op de afgelopen kwart eeuw terug. Het is een aangename en vrije functie, waarin men steeds dicht by de practijk staat. De samenwer king met de Zeeuwse oesterkwekers is altijd goed geweest. De weldenken de kweker ziet hier ook zün belang Wat zou er van hem terecht komen, wanneer het buitenland de grenzen zou sluiten voor de Zeeuwse oesters, omdat deze door onvoldoende con trole, gevaren voor de gezondheid zou den opleveren? i00T ,»VA bee* Veerboot in de Zandkreek omhooggevaren. TENGEVOLGE VAN MIST Tengevolge van de plotseling op komende mist is Woensdagmorgen de prov. veerboot van Zierikzee naar Katseveer, rond negen uur bij het be gin van de Zandkreek aan de grond gelopen. Na ongeveer anderhalf uur kwam het schip op eigen kracht weer vlot. Uiteraard was hierdoor een stagna tie in de veerdienst ontstaan. Ten gerieve van de passagiers uit Schou wen heeft het veerbootje van de on dernemer Berrevoets daarom de dienst van 11 uur uit Zierikzee uit gevoerd. Een sigaar is toch maar je ware l Ais het leven u boven het hoofd groeit, geeft een geurige si gaar u troost en nieuwe moed. En een sigaren- roker zal nooit een slachtoffer worden van 'INHALOSE'. Interessante hengstenshow te Middelburg. Ook de nationale kampioen werd getoond. Der traditie getrouw werden Don derdagmiddag do hengsten, die dit jaar voor het dekken beschikbaar zyn, op de Markt te Middelburg aan de fokkers getoond. Keurig getoilet- teerd stonden zeven forse dieren vóór het Stadhuis opgesteld, waar zij zich in een zeer grote belangstelling mochten verheugen. Talrijke fokkers waren naar Mid delburg gekomen om het beschikbare materiaal met grote zorg te keuren en zh" behoefden daarvan geen spijt te hebben, daar 2y het neusje van de zalm te zien kregen. In de rij van prachtige, sterke hengsten, die iede re paardenliefhebber een genotvolle aanblik boden, stonden ondermeer drie brulnschimmel-zonen van de ver maarde oud-kampioen Nico van Me- lo, en één van deze drie dieren trok wel bijzondere belangstelling: het was de nationale kampioen Nico van Melo. De stijging der prijzen voor trek en werkpaarden doet venvachten, dat er dit jaar zeer veel animo voor de fokkerü op Walcheren zal bestaan. Provinciale Planologische Dienst van Zeeland. JAARVERSLAG OVER 1950. Verschenen is het jaarverslag over 1950 van de Provinciale Planologi sche Dienst. In de inleiding wordt melding gemaakt van de in het ver slagjaar nog ten dele voorbereiden de werkzaamheden aan het Streek plan Walcheren, alsmede van toene mende werkzaamheden van de Pro vinciale Commissie ter beoordeling van de gemeentelijke uitbreidings plannen. Voorts wordt vermeld net rapport omtrent de sociaal-economi sche en ruimtelijke aspecten van de Braakmaninpoldering en dé voorbe reiding van het Streekplan Zeeuwsch Vlaanderen. Vervolgens wordt uit voerig melding gemaakt van de werk zaamneden van de vaste commissie en de agrarische commissie, het bu reau, de stedebouwkundige adviseur, de sociaal economische afdeling, de administratieve afdeling en de teken- afdeling Ten slotte worden de werk zaamheden van de commissie voor de gemeentelijk© uitbreidingsplan nen geschetst. Kringvergadering N.R.S. te Middelburg. Donderdagmiddag werd in het Ne derlands Koffiehuis te Middelburg onder leiding van de waarnemend voorzitter, de heer C. Vercrajje, een kringvergadering gehouden van het Nederlands Rundvee-Stamboek. De hoofdinspecteur, de heer K. P. Stapel, deelde mede, dat het N.R.S, in Zeeland relatief veel leden telt en dat men deze maand hoopt over te gaan tot aanbesteding van de bouw van een nieuw kantoor in Den Haag. De heer Stapel wees op de afne mende betekenis van het oorbranden als middel tot identificatie van dé runderen. Hij stelde de vergadering de vraag of het niet béter zou zy'n deze methode af te schaffen, dan wel te vereenvoudigen, door nog slechts de letters in het oor te bran den en niet meer de nummers. De vergadering sprak zich uit voor het laatste. Ook deelde de heer Stapel mee. dat men wil komen tot lan delijke stierenkeuringen. De verga dering nam een afwachtende hou ding aan. Men verwacht geen grote aanvoer uit Zeeland, gezien de lig ging van de provincie. Er werden vervolgens nog enkele films vertoond. Advertentie Koperdieven aangehouden. De rijkspolitie; te Aardenburg ont dekte bij een 'opkoper 48 k.g. Koper welk materiaal gestolen bleek te zijn van een scheepswerf te Terneuzen. De metaaldraaier A. V. uit Biervliet zal zich voor deze diefstal moeten verantwoorden. De politie te Terneuzen ontdekte bij een opkoper 15 k.g. koper. Dat metaal was daar verkocht door J. B. uit Terneuzen. Toen J. B. aan de tand werd gevoeld bekende hij, dat het koper afkomstig was van een kof fieketel, die van een Terneuzense scheepswerf was verdwenen. Ook J. B. zal zich hiervoor moeten verant woorden. WAT MINISTER H.H. WEMMERS ZEIDE Geert heil verwacht van „commissie" De minister van Verkeer cn Waterstaat, de heer H. H. Wemmcrs heeft enkele dagen geleden in de Eerste Kamer geantwoord op een aantal vra gen, welke door Eerste Kamerleden waren gesteld met betrekking tot do terugkeer van do Maatschappij Zeeland naar Vlissingen. Wjj maakten van dit vragen cn het ministeriële antwoord daarop reeds kort melding. Thans ontlenen vvy aan de Handelingen van de Eerste Kamer liet volledige ant woord van de minister, die het volgende gezegd heeft: De geachte afgevaardigden de he- ren Kolff, De Vos van Steenwijk en Kramer hebben krachtig gepleit voor een terugkeer van de door de Stoom- vaartmij. „Zeeland" onderhouden pas- sagiersdienst op Engeland naar de haven van Vlissingen. Bij dit pleit wordt een beroep gedaan op de x*ech- ten, die de provincie Zeeland en in het bijzonder het eiland Walcheren na de oorlog kunnen opeisen. De rege ring heeft hiervoor oog. Zij wil by de beslissing in zake de terugkeer niet uitsluitend bedryfseconomische mo tieven laten gelden. Zij heeft dit reeds by verscheidene gelegenheden verklaard. De afweging van nelangen is echter bijzonder moeilijk, mede ge let op de ook door de geachte afge vaardigden naar voren gebrachte on gunstige ligging van de haven van Vlissingen. De regering wil dit laat ste geen punt van overwegend be zwaar laten zyn, doch het staat voor de regering eveneens vast, dat, wel ke druk zij ook op de rederij zou uit oefenen, deze druk niet zover zou mo- 5en gaan, dat de redery zou zyn ge- wongen een scheepvaartbedrijf te exploiteren op een route, die verlies gevend is. Er zyn de regering nog geen bedryfseconomische berekenin gen ter kennis gekomen, die haar de overtuiging hebben kunnen schen ken, dat in de huidige economische verhoudingen het bedrijf met gun stig resultaat over Vlissingen zou kunnen worden uitgevoerd. Er zijn in de jaren 1949, 195Ö en 1951 geduren de de zomer touristendiensten op de route VlissingenFolkestone onder houden, die achtereenvolgens de vol- fende verliezen hebben opgeleverd: 83.000, f 91.000 en f 103.000. NIET DE ENIGE MAATSTAF Het is wel duidelijk, en dat wil ik de geachte afgevaardigde de heer Kolff toegeven, dat deze resultaten niet de enige maatstaf zijn voor de te nemen beslissing, vooral niet, in dien men er op let. dat een dagelijkse dienst, gedurende het gehele jaar on derhouden en voorzien van behoorlij ke spooraansluitingen, zowel aan Ne derlandse als aan Engelse kant, wel van aard verschilt van een zomers te onderhouden touristendienst. Doch deze resultaten kunnen er toch ook niet toe bijdragen de op grond van gemaakte berekeningen verwachte verliezen minder zwaar in te zien. GEEN DWANG. Ik kan het dus niet anders zien dan dat degenen, die om hoe respectabele motieven dan ook, de dagdienst we der naar Vlissingen willen doen te rugkeren, van my verlangen, dat ik een scheepvaartonderneming onder de huidige omstandigheden dwing .een verlieslatende lijn te exploiteren en een route, die uit algemeen scheep vaartoogpunt voor Nederland van uitnemend belang is, ook met het oog op de verhouding met Engeland, te verlaten. Ik meen een dergelijke beslissing thans niet te moeten nemen. I BOEKENTENTOONSTELLING Van 20 tot en met 23 Maart wordt in de groene zaal van het Schutters hof te Middelburg door de vereni ging van uitgevers „St. Jan" een ten toonstelling van het R.K. boek inge richt. De geachte afgevaardigde do heer De Vos van Steenwijk heeft mij in overweging gegeven een commissie voor dit vraagstuk te benoemen, waarin mede als lid kar worden op genomen een ambtenaai van het De partement van Economische Zaken, en wel in verband met de industriali satieproblemen Ik meen echter, Myn heer de Voorzitter, dat deze proble men min of meer betrekking nebben op gebieden, die nog tot ontwikkeling moeten worden gebracht. Ik zou ze ker niet willen beweren, dat dit ten aanzien van Walcheren het geval is en in het bijzonder niet van vlissin gen. Ik venvacht dus van een derge lijke commissie weinig heil. Ik ben echter wel bereid in overleg te tre den met het gemeentebestuur van Vlissingen en Gedeputeerde Staten van Zeeland en de directie der Maat schappij Zeeland te zamen, om het vraagstuk van de verbinding nog eens te bezien en daarbij rekening te hou den met alle facetten. De bouwactiviteit in s Zeeland. Topmaand voor Nederland's bouw activiteit was Januari 1951. Er kwa men 3765 nieuwe woningen gereed vorig laar 2910) en er waren 53.800 nieuwe woningen in aanbouw. Zee land 6loeg bij deze bouwactiviteit het slechtste figuur. Daar was geen vooruitgang maar achteruitgang. Er kwamen namelyk in Januari 1952 gechts 83 woningen gereed tegen 106 i Januari 1951. Sedert de bevrijding kwamen ln Ne derland door nieuwbouw 200.128 wo ningen beschikbaar waarvan 11.160 duplexwoningen. Installatie burgemeester van Arnemuiden. Zoals wij eerder meldden zou de nieuwe burgemeester van Arnemui den, de heer J. van den Bos op 21 Maart a.s. feestelijk worden inge haald. Hiervoor zou echter een groot gedeelte van bevolking een Halve dag vryaf moeten vragen. Het inhul digingscomité, dat vreesde voor de feestelijkheden niet op de deelname van de gehele bevolking te kunnen re kenen, heeft na overleg met de nieu we burgemeester besloten, de inhul diging een dag uit te stellen, zodat deze thans op Zaterdag 22 Maart a.s. zal geschieden. Om een uur wordt burgemeester van den Bos aan de Arnebrug afgehaald, waarna hy om twee uur ten gemeentehuize plechtig zal worden geïnstalleerd. In verband met een en ander zal inschrijving voor deelname aan de volksspelen en het inhalen van de burgemeester te paard tot en met Dinsaag 18 Maart mogelijk zijn. Bouw Hervormde school te Kamperland aanbesteed. Donderdag werd namens de kerke- raad van de Ned. Herv. gemeente te Kamperland in het openbaar door de architect J. A. de Bruijne te Goes aanbesteed de bouw van een school, bestaande uit vier leslokalen, met daarbij behorende ruimten, op een terrein, gelegen in het uitbreidings plan van Kamperland. Hiervoor werd als volgt ingeschreven: Gebr. Kie vit, Colijnsplaat. f 74.150; A. C. van Hee, Kamperland, 64.997; R. Slote- ma, 'Wissekerke. 64.720. De gunning werd aangehouden. Moeder voetbalt ook Het 2e Goalalbum is er, wéér samengesteld door Leo Pagano, de bekende radio-reporter. Hot is al even boeiend en interés sant als het eerste met een schat van gegevens over alle vooraanstaande Nederlandse voetbalclubs, De honderden foto's zijn verkrijgbaar op Öe bons die worden verpakt bü Condor huishoudzeep, l. 2. 3. zelfwerkend wasmiddel. Carl ton Old Lavender toiletzeep, Reinal schuurpoeder. Glorine bleekwater en Snel alkalivry wasmiddel de bekende was- mee. „Goal" zei Pa, en renigingsmiddelen, die in elk gezin worden gebruikt. Aan de uitgave is een grote voet balprijsvraag verbonden, waar voor o.a. 100 voetballen en luO paar voetbalschoenen worden uitgeloofd, vóór 1 April a.s., Alle-inlichtingen zijn te krijgen bij Uw kruidenier of drogist of bij de N.V. Zeepfabrieken v/h de Haas van Brero, afd. Goal in Apeldoorn. Moeder voetbalt nu ook met haar jongens mee en helpt ze bij het sparen van de bonnen. DE AFZET VAN KALFVAARZEN. Vereniging tot verbetering van het rundvee vergaderde te Middelburg. De productie van kalfvaarzen in Zeeland kan zeker lonend zijn. aldus verklaarde de rijkszuiveleonsulent, ir. W- L. Harmsén, Donderdagmiddag In de algemene vergadering van de Vereniging tot verbetering van het rundvee in Zeeland, welke in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg werd gehou den. De consulent sprak daar over de afzet van kalfvaarzen. De Zeeuwse bedrijven hebben een zeer goede veebezetting, nl. gemiddeld dertien runderen, aldus ir. Harmsen Bij de Decembei'keuring ih "1949 bedroeg het aantal runderen 74.000. bü die in 1951 telde men 86.000 stiiks De jongvee- en meststapel is aan zienlijk uitgebreid, de melkveestape) daarentegen afgenomen. Door aankoop en aanfok worden jaarhjks rond 35.000 vaarzen verkre gen. De laatste jaren zijn voor de af zet 20.000 kalfvaarzen beschikbaar. Ir. Vijf Gooise schilders naar Middelburg, Van vijf tot twintig April a.s. zal in het Kunstmuseum te Middelburg door de vereniging Voor de Kunst een tentoonstelling worden georgani seerd van werken geschilderd door vijf Gooise schilders. Het zyn Wil lem Dooyewaard, die figuur-, ballet- en portretstukken zal exposeren, A. G. Holshoff Pol, die landschappen toont; Gonda Klngma-Key, die stil levens en bloemstukken tentoonstelt; W. H. Knip, die haven- en stadsge zichten exposeert en W. van Nieu- wenhoven, die met portretstukken verschijnt. AMSTERDAM WIL ZEEUWSE BRUILOFTSSTOET ZIEN De Middelburgse gymnastiekver eniging „Medloburgum" heeft uit Amsterdam het verzoek gekregen om met de bekende folkloregroep in Zeeuws costuum medewerking te ver lenen aan het bloemencorso, dat be gin September in het stadion wordt gehouden, aldus lezen wij in „Medlo- nieuws". De bedoeling Is dat men een Zeeuwse bruiloftsstoet vormt; bruid en bruidegom zouden begeleid worden door zes dames en zes heren, die de populaire Zeeuwse boerendan sen uitvoeren. Een besluit om de ge vraagde medewerking te verlenen, is nog niet genomen. Vijftienjarige inbreker te Terneuzen. Stal regelmatig uit winkel. Reeds geruimen tijd miste de heer van D., die aan de Noordstraat te Terneuzen een zaak in heren- en kin derkleding heeft, telkens geldbedra gen uit de winkelcassa. De diefstal len waren volkomen onverklaarbaar, totdat toevallig bij een inspectie van het kelderraam bleék, dat onder dit raam een propje zat, waardoor het niet goed sloot. Door het geopende raampje kon iemand zich naar bin nen wringen en dan door de kelder en de gang naar de winkel gaan. Van de straat kon men het kelderraam be reiken na een poortdeur en over een binnenplaats. Een week lang hebben des avonds een rechercheur en een hoofdagent in de winkel de wacht gehouden, tot dat ze Woensdagavond succes had- den. Ze zagen in het maanlicht ie mand de binnenplaats oversteken en naar het kelderraampje gaan. Kort daarop verscheen de Inbreker m de winkel en werd de cassa geo pend. Electrische zaklantaarns flap ten aan en toen stond in het volle Ucht de vijftienjarige jongen Th. O., die kort daarop bekende, dat hij se dert Januari regelmatig geld uit de kassa had gestolen tot een totaal van ongeveer f 150. Hy werd die nacht in het politie bureau ingesloten. Harmsen schatte de totale kostprijs van een kalf vaars op ongeveer f 740. De verkoopprijs bedraagt ten minste f 825—f 675, ten hoogste f 950—f 1000. De conclusie luidt, dat bü de verkoop van kalfvaarzen van goede tot uitste kende kwaliteit behoorlyke winsten mogelijk zijn.. De spreker uitte de wens, dat de veehouders by aankoop van vaarzen in toenemende mate zul len acht slaan op het exterieur en de afkomst van het dier en dat zy daar bij gebruik maken van de hulpmid delen, die hen ten dienste staan. Dan zijn ook betere financiële resultaten te verwachten. Na deze inleiding be antwoordde ir. Harmsen nog enige vragenstellers. CURSUSSEN NODIG. De vergadering stond onder leiding van H. H. A. Baron Collot d'Escury, die in zün openingswoord mededeelde, dat het ledental iets terug gelopen is. De vereniging telt thans 236 leden bo ven en 212 ber.eden de Westerschelde. Ook verklaarde hij, dat een bedrag van f 250 is uitgetrokken voor steun aan de organisatie van fokveedaflen op Walcheren en in O.- en W.-Zeeuwsch- Vlaanderen, o.a. te Koewacht. De leden zullen niet alle keurings uitslagen toegezonden kry'gen. omdat de practük heeft geleerd, dat hiervoor weinig belangstelling bestaat. Wel worden zij op de hoogte gesteld van de uitslag der keuringen in het eigen district. Een voorstel van het bestuur om het Ned. Rundvee Stamboek f 500 te le nen ten behoeve van het fonds voor de bouw van een nieuw kantoorge bouw, werd goedgekeurd. De rekening 1951, welke een goed slot van f 5105,11 vertoonde, werd accoord bevonden. De heren M. Kleinepier en J. Vos wer den belast met hex nazien van de re kening 1952. De contributie voor dit jaar werd vastgesteld op f 2.50, het door de kringen af te dragen bedrag op f 2. Ir. W. Kakebeeke uit Rilland werd herkozen als bestuurslid, tevens lid van de Prov. commissie voor de bevordering van rijkswege van de vee fokkerij in Zeeland. De voorzitter merkte nog op. dat het vóórbrengen van runderen op keurin gen e.d. zeer veel te wensen overlaat. Hij achtte het aanbevelenswaard cur sussen te organiseren, teneinde hierin verbetering te krijgen. Ir. Harmsen stelde voor om de mogelijkheid onder ogen te zien deze dan te combineren met veebeoordelingscursussen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2