PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nato-Ianden aan de grens van hun defensie-vermogen Een uitslaande brand te Goes DE BILT Kantlijn ir TUBERCULOSE NEEMT IN ONS LAND LANGZAAM AF Vandaag 195e Jaargang - No. 63 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Iloofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 et per week, f 5.45 p. kw.. fr. p. p. t 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 14 Maart 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3.— lng. mededelingen driemaal tarief. Kleine ad vertenues (max. 8 regels) van 1—6 regels t L—Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vllsslngen Walstr. 58-80, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 2 Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Fin land» traat 2. telef. 16. Tenaeuxen: Brouwerij str. 2; Zlerikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 2S. ACHESON WAARSCHUWT CONGRES. Besnoeiing militaire hulp zou veiligheid van de V.S. in gevaar brengen Acheson heeft Donderdag voor de Congrescommissie voor hulp aan het buitenland op krachtige wijze het nieuwe programma van Truman verde- dlgd, die voor steun aan het buitenland 7,9 milliard dollar heeft gevraagd. Indien er op de militaire hulp van de Nato-landen besnoeid zou worden, zou dit niet alleen de gehele economie van de betrokken landen in gevaar bren gen, maar bovendien groot risico voor de veiligheid der Verenigde Staten, aldus Acheson. Naar zijn oordeel hadden de Europese bondgenoten de 1- terste grens van hun vermogen om nieuwe strijdkrachten op de been te brengen bereikt. Acheson noemde de toestand in het Verre Oosten uiterst ernstig. Hg hoopte en was er ook van overtuigd, dat de pogingen om de vrede in Korea en Indo-China te herstellen zouden slagen. De V.S. mochten evenwel him ogen niet sluiten voor de ontzaglijke gevaren, die in deze gebieden verbor gen liggen. Harriman, die voor Acheson het woord voerde, betoogde, dat een be langrijke beperking van het hulppro gramma een „grote zege voor de lei ders in het Kremlin" zou zijn. Hij zeide, dat meer dan 5 milliard dollar van de voorgestelde gelden bestemd Hoe men ook over de nationale woningbouw-lenlngen moge den ken, er is alle reden om dank baar te zijn voor het welslagen er van. Het beoogde bedrag is ruim schoots binnen gekomen en er komt nog meer: de opbrengst van de ren- tespaarbrieven. Psychologisch zeer juist is de me dedeling, dat de gemeenten spoedig de gelden tegemoet zullen kunnen zien, waarop zij aanspraak kunnen maken. Het zou jammer zijn geweest, als zij daarop lang hadden moeten wachten. De beste reclame immers voor de volgende leningen zal een zichtbaar resultaat der thans geplaatste emis sie zijn. Het aantal militaire vliegongeval len is de laatste weken weer groot. Men kan nauwelijks een krant opnemen, of er wordt melding gemaakt van noodlandingen of ern stiger ongevallen. Veelal zijn de piloten de schuld, zo wordt van officiële zijde gezegd. En daarmede is het probleem afgedaan. Maar de vraag rijst of, gezien het grote aantal vliegongevallen bij de luchtmacht, de jonge piloten wel vol doende doordrongen worden van hun plicht om geen enkel risico te nemen dat niet strikt noodzakelijk is. Want men houdt zijn hart vast bij de gedachte aan wat er gebeuren gaat, als een straaljager eens niet in vrije veld neerkomt, maar zoals enkele jaren geleden in Apeldoorn geschiedde, op een school of een zie kenhuis. Schuld van de piloot, zal men dan ook zeggen. Maar dan is daar het probleem niet afgedaan. Tijd is geld. En hoeveel tijd ver knoeit men niet, wachtend nu eens hier, dan weer daar... Hulde daarom aan de P.T.T., een proef gaat nemen, welke ten doel heeft, het wachten voor de loket ten in de postkantoren te verkorten. Want de postkantoren en trouwens alle overheidskantoren hebben wat dat aangaat een slechte naam. De lokettendienst is voor reorganisatie vatbaar. Zeeland is een landelijke provincie. Zonder grote bevolkingscentra. Maar zelfs hier duurt het wachtej wel eens lang, nodeloos lang. Met voldoende beambten aanwezig. En maar één en keling, die het publiek helpt. Daarom zijn ook wij benieuwd naar de resultaten van de P.T.T.-proef. Rechtzittingen met gesloten deuren dat waren vroeger alleen ze denzaken of gevallen van jeugd criminaliteit. Tegenwoordig is dat niet altijd zo. Tóen onlangs de burgemeester van Wormerveer terecht stond omdat hij dronken achter het stuur van zijn auto had gezeten, werd die zaak met gesloten deuren behandeld. Niet op verzoek van de verdediger. Maar op initiatief van de president van de rechtbank. Dezer dagen zijn nu in Den Haag twee personen voor de po litierechter verschenen. De tenlaste legging werd niet in het openbaar voorgelezen. Het vonnis niet in het openbaar bekend gemaakt welk laatste betekent, dat het nietig ver klaard zal worden als de verdachten in beroep gaan Tot dusver was het in Nederland zo, dat een zaak slechts dan met ge sloten deuren werd behandeld, als de rechter daartoe in verband met een verzoek van de verdediger aanleiding aanwezig achtte, als het een zedenzaak betrof, of als de veilig heid van de Staat in het geding was. In andere gevallen is de rechtsple ging openbaar. Het verdient aanbeveling die tradi tie te handhaven, omdat anders de schijn zou kunnen worden gewekt, dat door onze onkreukbare justitie in bepaalde gevallen bepaalde personen bevoordeeld zouden worden. En ook die schijn moet vermeden worden. waren voor de opbouw van het leger van 50 divisies onder generaal Eisen hower, dat dit jaar voltooid zou moe ten zijn. Ongeveer 1,8 milliard zou gebruikt worden voor grondstoffen en machinerieën ten behoeve van de de fensie van Europa in het algemeen. Generaal Omar Bradley, voorzit ter van de commissie van stafchefs, zeide tenslotte, dat de V.S. een fout zouden begaan indien zij militaire uitrusting zouden zenden naar een land, dat zich economisch niet kon handhaven. Griekenland en Turkije zouden meer strijdkrachten kunnen leveren, indien zij meer Amerikaanse steun zouden krijgen. Dergelijke strijdkrachten zouden evenwel niet onderhouden kunnen worden zonder deze steun aan een ander voorrangs- gebied te onttrekken. Auto stortte in ravijn: 38 doden. Op 600 km van Lima, de hoofdstad van Peru. heeft zich een ernstig autobusongeluk voorgedaan, waarbrj 38 personen om het leven zijn geko men. De autobus stortte in een ravijn, doordat de bestuurder in slaap was gevallen. Eén passagier, die het on geval zag aankomen, wist nog juist op tijd uit de bus te springen. Vakverenigingen verzoeken interventie in Spanje. Donderdag heeft het Internatio naal verbond van vrije vakverenigin gen de ministers van buitenlandse za ken van Amerika, Engeland en Frankrijk telegrafisch verzocht de te rechtstelling van vijf Spaanse vak verenigingsleden te voorkomen. „Naar de speeltuin" Zelfs als het liedje met Pa sen niet meer populair mocht zijnondanks de 30.000 gra- mofoonplaten dan toch zal de melodie van „Naar de Speeltuin" door vele Nederland se bioscopen klinken. Op het doek zullen de bezoe kers tevens in eigen persoon het meisje op de schommel zien, dat het liedje beroemd en de plaat gewild maakte; Helen van Capelle, wier stemmetje zo dikwijls door de aether ae huiskamers heeft bereikt. Onder regie van Willy Mul lens en met Philip de Schaap als productieleider, zal naar dit liedje namelijk een film worden vervaardigd. De „ma ma in een goede bui" zal Emmy van Swol zijn en Carl Tobi zal de rol van de „papa, die niet te lui is" vertolken. Het een-actertje wordt ver vaardigd in de „Haghe Studio" te 's-Gravenhage. Het Westen doet nieuw voorstel over Oostenrijk Een vredesverdrag zonder de geschilpunten. De Britse, Franse en Amerikaanse ambassadeurs te Moskou zullen aan de Sowjetregering gelijkluidende no ta's overhandigen, waarin wordt voor gesteld de impasse in de besprekin gen over een vredesverdrag met Oostenrijk te doorbreken door het opstellen van een kortere overeen komst dan de oorspronkelijke beoog de. Bij de nota bevindt zich een ont werp van het voorgestelde nieuwe verdrag, waarin de punten, waarover geen overeenstemming kon worden bereikt, niet zgn opgenomen. Lord Ismay, de Engelse minister voor gemenebestbetrekkingen, is benoemd tot secretaris-generaal der N.A.T.O. Hjj heeft zijn benoeming aanvaard. Franse regering sluit nieuwe leningen. De Franse Nationale Vergadering heeft een wetsvoorstel goedgekeurd dat beoogt de regering in staat te stellen bij de Bank van Frankrgk nieuwe leningen te sluiten, zodat zij zal kunnen voldoen aan haar ver plichtingen in de Europese betalings unie. Het voorstel voorziet ook in het lenen van geld voor de lopende regeringsuitgaven. Als eerste reactie op deze maatre gelen trad op de vrije goud- en valu tamarkt te Parijs een scherpe prgs- daling in. Kolentekort in Europa neemt af De voorzitter van de kolencommis- sie voor Europa van de Verenigde Naties heeft in Genève verklaard, dat er sterke aanwijzingen zijn voor een verbetering in het Europese ko lentekort. Dit is te danken aan de zachte winter en aan de toegenomen productie. Men kan thans een verbe tering ln de aanbod-situatie van de kolen verwachten en in verband daarmede een vermindering van de invoer van steenkool uit gebieden buiten Europa. Hg deelde voorts nog mede dat de invoer van steenkool uit Amerika, welke in 1951 24,8 mil- lioen ton had bedragen, dit jaar met ongeveer 5 millioen ton zal dalen. Levenslang geëist tegen vader en zoon. JONGSTE VEDACHTE APPLAUDISSEERDE Na een langdurige zitting heeft de substituut-officier bg de rechtbank te 's Hertogenbosch, levenslange ge vangenisstraf geëist tegen de 73-ja- rige C. K. en tegen zgn 36-jange zoon J. K., wegens het plegen van moord op de 37-jarige echtgenote van de laatste. Het drama had zich afgespeeld in de nacht van 13 op 14 Juli verleden jaar op de boerderij van verdachten te Llempde, een dorp in de omgeving van Boxtel. De officier schilderde de beide verdachten als maatschappelijk niet aangepasten, die op him afgelegen boerderij in ge zelschap van een zuster van de vader alleen voor zichzelf en het geld leef den. „Geld is het refrein van het hele drama", aldus de officier. De verdach ten bedreven hun luguber misdrijf, omdat zij meenden, dat de vrouw hun eld aftroggelde. Het ging om een :lein bedrag, terwijl verdachten in een keulse pot, die in de grond ver borgen was, een niet onaanzienlijk litaal hadden opgepot. 'oen de officier levenslang eiste, applaudisseerde de jongste verdachte. Auteur A. den Hertog pleegde geen plagiaat. De schrijver A. den Hertog is door een door het bestuur van de Vereni ging van Letterkundigen ingestelde ereraad, „vrijgesproken" van een te gen hem ingebrachte beschuldiging van plagiaat. Deze oeschudiging was afkomstig van mevrouw A. HagtingiusSeger (Agathe Seger), die Deweerde, dat Den Hertog voor zijn boek „En jij. Schrevelius?" gebruik zou hebben gemaakt van gegevens ontleend aan haar geschriften. De auteur diende op zijn beurt een aanklacht tegen mevrouw Hagtingius in wegens aantasting in eer en goede naam en de ereraad stelde hem in het gelijk. Over de handelwijze van me vrouw H. en ook van haar echtgenoot, sprak de ereraad zijn afkeuring uit. Liever op Schiphol Binnen een uur nadat mevr. Dumexsch Donderdagmorgen de uit Montreal gearriveerde K.L.M.-Constellation had ver laten, schonk zij op Schiphol het leven aan een zoon. De ge boorte geschiedde in de keu ringskamer van de geneeskun dige dienst der K.L.M., waarbij dr. J. J. Fürstner van deze dienst assisteerde. Moeder en zoon Peter werden naar 't Onze Lieve Vrouwengasthuis in Amsterdam overgebracht. Zy maken het goed. De heer Dumexsch verbiyft in Montreal; hij vluchtte des tijds uit Tsjecho-Slowakye. Mevrouw Dumexsch was op weg naar haar geboortestad Zürich. Peter, die eerst twee maanden later verwacht werd. bleek evenwel Schiphol te pre- fereren Opnieuw een straaljager neergestort Donderdagmiddag een Meteor van de vliegbasis Leeuwarden neer gestort bjj Dronrijp. De piloot, de 23- jarige luit. H. Stikvoort uit Voorscho ten kwam om het leven. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. De piloot keerde terug van schiet oefeningen op de vllehors. Belgische Senaat gaat accoord met Vóór-Unie De Belgische senaat heeft het wets ontwerp houdende goedkeuring van het accoord van Voor-Unie tussen de Belgisch-Luxemburgse Economische Unie en Nederland met 129 tegen 11 stemmen, bg 13 onthoudingen goedge keurd. Minister Joekes verwacht geen massale werkloosheid. In de memorie van antivoord op het voorlopig verslag van de Eerste Kamer op de begroting van sociale zaken en volksgezondheid deelt minister Joekes nogmaals mede, dat er naar zijn mening voorshands weinig gevaar bestaat voor een massale werkloosheid. In dezelfde memorie worden ook enkele problemen van de volksgezond heid behandeld. Zo deelt de minister mede, dat de beperking in de bouw van sanatoria niet alleen het gevolg is van bezuiniging en investeringsbe perking, maar vooral verband houdt met de langzaam afnemende omvang van de tuberculose. Hoe de tuberculose zich in de toe komst zal ontwikkelen, kan niet met zekerheid worden voorspeld. De ge schiedenis, de toestand van het ogen blik en de daaruit afgeleide vermoe delijke vooruitzichten hebben de ge neeskundig hoofdinspecteur van de volksgezondheid geleid tot het oor deel dat beperking in de sanatorium- bouw verantwoord is. De bij het be volkingsonderzoek te ontdekken ge vallen zullen, naar het zich laat aan zien, op bevredigende wijze kunnen worden behandeld, waarbij niet over het hoofd wordt gezien, dat een aan tal patiënten voor opneming in sana toria in aanmerking komende, gedu rende beperkte tijd op deze opneming zal moeten wachten. Dit nehoeft niet als een overwegend bezwaar te wor den beschouwd. DE RHEUMA EN DE KANKER. Over het voorkomen van rheuma hier te lande zijn slechts spaarzame statistische gegevens bekend, aldus de minister. Bij de uitvoering van de ziektewet is gebleken, dat ruim 20% van het ziekengeld betrekking heeft op patiënten met rheumatisch lijden. Ten aanzien van het voorkomen van IN ENKELE MINUTEN ONTSTOND VUURZEE. Beenbreuk bij sprong in een geïmproviseerd springzeil Omstreeks twaalf uur in de nacht van Donderdag: op Vrydag werd te Goes alarm gemaakt voor een uitslaande brand in het filiaal van de firma Jamln aan de Lange Kerkstraat te Goes. Nadat te tien minuten voor twaalf passerende voorbijgangers nog geen onraad hadden bespeurd moest men te twaalf uur constateren, dat vlammen naar buiten sloegen. Boven de winkel woont de familie Krekelberg bestaande uit man, vrouw en dochter. Zy zagen zich de weg naar beneden afgesneden door het vuur. Intussen had de directeur van de veiling, de heer Cornelissen, die het eerst de brand ontdekte, de politie gealarmeerd en een aantal politie agenten arriveerden snel by het bran dende pand. Het gelukte hun niet de winkeldeur te forceren, ook al omdat het vuur reeds in de winkel was door gedrongen. ZIJ MOESTEN SPRINGEN Aan de achterzijde van het bran dende perceel in de Korte Vorststraat zagen zy op de eerste verdieping de heer en mevrouw Krekelberg. De dochter had zich uit een raam naar beneden laten glijden en was goed op de begane grond terechtgekomen. Een tafelkleed werd toen door de agenten gereed gehouden als spring zeil. Mevrouw Krekelberg sprong maar doordat ze slechts tendele op het geïmproviseerde zeil terecht kwam brak ze een been. Omwonenden verschaften daarna een groter springzeil, waarin de heer Krekelberg ongedeerd werd opgevan gen. Intussen sloegen de vensterruiten van het brandende perceel aan scher ven vlammen gierden naar buiten en de vonkenregen verspreidde zich zelfs over de naburige kerk. HET BLUSSINGSWERK De brandweer was intussen met alle beschikbare materiaal gearri veerd. Een spuit werd opgesteld bij de Kade om water te persen naar de tweede spuit, die op de Grote Markt stond. Ook twee stralen" op de waterleiding werden ingeschakeld en zo kon met drie stralen het vuur Worden aangetast. Om op alles voorbereid te zgn werden ook de brandweren van Kloetinge, Kapelle en 's Gravenpolder gealar meerd. Het betrof hier immers een brand in een oud en dichtbebouwd, stadsgedeelte, zodat gevaar van uit breiding niet denkbeeldig was. De spuiten uit deze gemeenten arri veerden tydig, maar behoefden geen dienst meer te doen. Te omstreeks kwart over een was het vuur in hoofdzaak bedwongen en tegen twee uur kon het spuiten ge staakt worden. Een belendende meubelzaak, die nog gedeeltelyk ontruimd werd neeft evenals een aangrenzende cafetaria heel wat waterschade opgelopen. De bovenverdieping van het Jamin- winkelpand is aan a< heel uitgebrand. ae voorzyde ge- Ook aan de achterzyde is grote schade aangericht; toen de heer Kre kelberg uit het achterraam sprong was daar het vuur reeds doorgedron gen. Men is er verbaasd over, dat het vuur zo snel om zich heen heeft ge grepen. Te kwart voor twaalf was nog 'n bezoeker uit 't huis van de fa milie Krekelberg vertrokken en men had toen niets oemerkt van brand. Even voor twaalf uur sloegen reeds de vlammen naar buiten. De brandweer is de gehele nacht by het pand aanwezig gebleven in ver band met de nablussing. kanker staan alleen de sterftecijfers ter beschikking. In 1948 bedroeg de kankersterfte 18% van alle doodsoor zaken. De toeneming der sterfte ten gevolge van kanker blijkt uit de on derstaande jaarcijfers per 10.000 inwo ner: 1890 7.3, 1900 9.2, 1910 10.6. 1920 11.3, 1930 12.3, 1940 13.8, 1945 13.3. 1946 12.9, 1947 13.1, 1948 13.7, 1949 14.1, 1950 13.8, 1951 (over de eerste elf maanden) 13.9. Nederlandse vrouw wil Engeland niet verlaten. NU TWEE WEKEN HET GEVANG IN. De Nederlandse vrouw, M. A. W„ die weigert Engeland te verlaten, is tot veertien dagen gevangenisstraf veroordeeld, omdat zy niet naar Ne derland Is teruggekeerd, hoewel haar verblijfsvergunning slechts tot 5 Maart geldig was. De betrokkene kwam op 5 Januari voor een verblijf van een maand naar Engeland. Later werd haar verbiyfs- vergunning nog een maand verlengd. Enkele dagen geleden probeerde zy steun te krygen van een Engelse in stantie. Zy werd echter naar de Ne derlandse ambassade verwezen, die voorbereidingen trof voor haar terug reis naar Nederland. Zy weigerde echter Engeland te verlaten. De re den van deze weigering werd echter niet duidelyk. Van Riebeeck-tentoonstelling in Kaapstad geopend. Ongeveer 5000 personen, onder wie Êremier Malan, leden van diens ka- inet en leden van het corps diplomo- tique woonden Donderdag te Kaap stad de opening by van de „Van Rie beeck-tentoonstelling", die een on derdeel vormt van de Van Riebeeck- feesten. Gouverneur-generaal dr. R. G. Jansen verrichtte de openings plechtigheid en verklaarde in een re de, dat geheel Zuid-Afrika van gan ser harte deelneemt aan de feeste lijkheden. Jan van Riebeeck was niet alleen de personificatie van een deel van de uit vele rassen samengestelde bevolking van Zuid-Af rika, maar was ook de eerste burger van Zuid- Afrika. De herdenking van de stich ting van de Kaapkolonie is een ge beurtenis, waaraan iedere man, vrouw en kind kon deelnemen, aldus de gou verneur-generaal. Prins Bernhard zal „Keukenhof" openen. Prins Bernhard heeft toegezegd op 21 Maart de nationale bloementen toonstelling „Keukenhof te Lisse te openen. Indien het gunstige weer der laatste dagen aanhoudt, zal het park „Keukenhof dan reeds veel bloeien de bolbloemen, speciaal narcissen to nen. Deze bloeien thans reeds op en kele plekken tussen het geboomte. Wereldomroep zorgt voor Nederlandse programma's in Amerika. Speciale programma's over Neder land zullen tgdens de eerste helft van April als muzikale omlgsting van het bezoek van Koningin Juliana cn Prins Bernhard aan de nieuwe we reld door honderden Amerikaanse stations worden uitgezonden. De transcriptiedienst van radio Nederland Wereldomroep heeft 24 radioprogramma's samengesteld, waarbij gepoogd is de Amerikaanse en Canadese luisteraars een repre sentatief en leerrgk beeld van ons land te geven. Zij zijn gratis aange boden aan de duizenden radiostations op het Noord-Amerikaanse conti nent, waar ze met open handen zyn ontvangen. Hier volgt een greep uit dit om vangrijke repertoire: „Vier prinsesjes In tulpenland", in geleid door een Amerikaanse mede werker van de Wereldomroep, die te vens de prinsesjes een interview af neemt, laat de Amerikanen o.a. ho ren hoe de kleine Marijke het Fran se liedje „Sur le pont d* Avignon" zingt en hoe prinses Beatrix In vol maakt accentloos Engels het woord richt tot de Amerikaanse jeugd. Voorts zgn er klankbeelden over de Nederlandse industrialisatie, over de Nederlandse muziek in al zijn uitin gen, lichte, klassieke en folkloristi sche verder zullen door de Ameri kaanse aether in het programma „song of a city, de voor vele emi granten zo vertrouwde tonen klinken van Amsterdams muzikale geluiden: een straatviolist, „die de klassieken op het trottoir presenteert", het Am sterdamse pierement, het concertge bouworkest en daarna des avonds de muziek uit enige der bekendste bars en dancings van de hoofdstad, waar na de uitzending wordt besloten met de laatste strophen van het Wilhel mus. Tulpen in Washington voor de Koningin Bg het Koninklgk bezoek aan Washington zal de Koningin een vertrouwde groet uit Nederland ont vangen. De gezamenlgke Nederland se bollenkwekers hebben in de tuinen rond het Witte Huis duizenden oran jekleurige tulpen uitgepoot. Deze tul pen zullen waarschijnlijk in volle fleur zgn tgdens het Koninkiyk Be zoek. Yamin optimistisch over Indonesische kabinetscrisis. Moh. Yamin, lid van de Indonesi sche delegatie naar Den Haag. die president Soekarno rapport heert uit gebracht over het verloop van de 5es dent heeft gesproken. De moeilgkheden ten aanzien van het premierschap en het vice-premierscnap waren vrijwel overwonnen. Er bestaan echter neg meningsverschillen over de bezettir.g van de portefeuilles van binnenlana- se en vaïi buitenlandse zaken. Yamin meende dat de deur niet geslotep is voor een spoedige totstandkoming van een sterk kabinet met ruime steun van het parlement dat bet op heffen van de unie en „het terugwin nen van Nieuw-Guinea" als punten van actie zal aanvaarden. is het 300 jaar geleden, dat in de golf van Livorno tus sen Nederlanders en Britten een zeeslag werd uitgevochten, waarvan een overblijfsel, te weten een oud galjoen, ln Ja nuari jl. door duikers op de bo dem der zee werd ontdekt. Nederlandse rechter niet bevoegd in K.P.M.-geschil. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft in hoger beroep arrest gewezen in het civiele proces tussen de heren Lokollo C.S., optredend namens de republiek der Zuid-Molukken en de Kon. Paketvaart-Mg. De uitspraak van de rechtbank, die zich onbevoegd had verklaard van de zaak kennis te nemen, werd bevestigd. De heer Lo kollo had gevraagd te verklaren, dat vervoer van Indonesische troepen en oorlogstuig door schepen van de K. P.M. onrechtmatig was. Ex-president van Cuba naar Mexico. Socarras, de voormalige president van Cuba, is met zgn minister van Binnenlandse Zaken en zyn gezin per vliegtuig naar Cuba vertrokken. Mevrouw Roosevelt wordt op 25 Maart te Djakarta verwacht. Op 28 Maart zal zij door president Soekarno worden ontvangen. VERWACHTi ZONNIG WEEK Geldig tot Vrijdagavond. Droog en zonnig weer met een overwegend matige Noord-Oostelgke wind. Ongeveer dezelfde temperatu ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1